اتاق مشورت کنکوری های 92

Ho$$ein

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
ببینید تا اونجایی که یادم میاد مثلا تستایی از مکانیکی میدن که همه تقریبا می تونن بزنن پس شما نباید از اونا عقب بیفتید مکانیکی رو چندبار چندبار مرور کنید تخصصی های دیگه زیاد یادم نیست
ولی حتما حتما ریاضی بخونید .چرا؟ چون گفتم اغلب بچه ها میذارنش کنار و مثلا مکانیکی می خونن پس نتیجه میگیریم حالا که سطح در صد مثلا درس مکانیکی هم تراز بقیه هست اگه شما در صد ریاضیت حتی یه خورده بالا تر از بقیه باشه عالی میشه ا.گه تسلط رو کل ریاضیات داشته باشی که نور علی نوره. پس توصیه می کنم کنار نذارید .
درس معادلات رو که به نظرم نباید حذف کنید چون در صورت یادگیری تیپ سوالات راحت میشه به جواب رسید.

همه این هایی که گفتید درست ، ولی آخه زمان خیلی کمه !

اگه آدم بشه همه درس ها رو 100% هم بزنه خوب میشه !

آخه نسبت به زمان باقی مونده ، کسی که از معادلات و ریاضی 2 در حد صفره ، بخواد بخونه تا جایی که بتونه تست بزنه ( اون هم با شرایط کنکور ریاضی الان ! ) میتونه به بقیه درس ها هم برسه ؟!؟!؟! حجم زبان خیلی بالاس! از کلمات تا گرامر و ...

هر چند که خیلی دوس دارم ریاضی بخونم و بتونم در کنکور تستش رو بزنم و میدونم که چقدر این در س به موفقیت در کنکور کمک میکنه ، ولی زمان نداریم :(
پیشنهادی ندارید ؟

mavad_eng

عضو جدید
همه این هایی که گفتید درست ، ولی آخه زمان خیلی کمه !

اگه آدم بشه همه درس ها رو 100% هم بزنه خوب میشه !

آخه نسبت به زمان باقی مونده ، کسی که از معادلات و ریاضی 2 در حد صفره ، بخواد بخونه تا جایی که بتونه تست بزنه ( اون هم با شرایط کنکور ریاضی الان ! ) میتونه به بقیه درس ها هم برسه ؟!؟!؟! حجم زبان خیلی بالاس! از کلمات تا گرامر و ...

هر چند که خیلی دوس دارم ریاضی بخونم و بتونم در کنکور تستش رو بزنم و میدونم که چقدر این در س به موفقیت در کنکور کمک میکنه ، ولی زمان نداریم :(
پیشنهادی ندارید ؟
البته من کوچیکتر از اونی هستم که بخوام نظر بدم اما بعنوان کسی که ریاضی رو خونده و تو کنکور 35% تستها رو جواب داده، تجربه ی خودمو میگم امیدوارم بتونه راه گشا باشه.
ریاضیات کنکور 4 دسته هستند:
1- ریاضی 1
2- ریاضی 2
3-معادلات دیفرانسیل
4- ریاضی مهندسی
من شخصا طرف ریاضی مهندسی نرفتم چون وقتشو نداشتم اما همونطور که دوستمون +نگاه فرمودند، ریاضی 2 نسبت به ریاضی 1 قابل فهم تر هستش
مسلما کسی که برای اولین بار داره میره طرف ریاضی احساس میکنه با یه غول طرفه!!!
اما وقتی یکم بگذره و دستتون تند بشه و راه بیفتید میبینید که اکثر سوالها فقط از یک سری قوانین خاص پیرزی میکنه و فقط کافیه با حل کردن چندین باره ی تستهای مربوط به هر قسمت، تسلطتون روی این قوانین بیشتر بشه.
در موردمعادلات دیفرانسیل باید بگم برای کنکور جنبه ی حفظی داره فقط کافیه نوع معادلاتی که جواب خاصی داره رو حفظ کنید و ببینید سوالی که در کنکور میدن به فرم کدوم یکی از فرمولهاست.
من شخصا کتابهای تست پوران پژوهش رو توصیه میکنم برای کسانیکه حتی بویی از ریاضیات به مشامشون نرسیده(مثل خودم) کتابهایی کاملا خود آموز و فوق العاده هستند. البته صرفا برای جواب دادن به سوالهای کنکور.
بنظر من وقت گداشتن روی ریاضی نتیجه بخش خواهد بود.
توجه به این نکته هم ضروریه که وقتی وارد ارشد میشید(در مورد شناسایی که اینطور بوده تا الان) برای اثبات فرمولهای ترمو دینامیک یا نفوذ یا انجماد، دید ریاضی نسبتا خوبی لازم هستش.
عذر خواهی میکنم اگه طولانی شد.
موفق باشید.

+نگاه

عضو جدید
البته من کوچیکتر از اونی هستم که بخوام نظر بدم اما بعنوان کسی که ریاضی رو خونده و تو کنکور 35% تستها رو جواب داده، تجربه ی خودمو میگم امیدوارم بتونه راه گشا باشه.
ریاضیات کنکور 4 دسته هستند:
1- ریاضی 1
2- ریاضی 2
3-معادلات دیفرانسیل
4- ریاضی مهندسی
من شخصا طرف ریاضی مهندسی نرفتم چون وقتشو نداشتم اما همونطور که دوستمون +نگاه فرمودند، ریاضی 2 نسبت به ریاضی 1 قابل فهم تر هستش
مسلما کسی که برای اولین بار داره میره طرف ریاضی احساس میکنه با یه غول طرفه!!!
اما وقتی یکم بگذره و دستتون تند بشه و راه بیفتید میبینید که اکثر سوالها فقط از یک سری قوانین خاص پیرزی میکنه و فقط کافیه با حل کردن چندین باره ی تستهای مربوط به هر قسمت، تسلطتون روی این قوانین بیشتر بشه.
در موردمعادلات دیفرانسیل باید بگم برای کنکور جنبه ی حفظی داره فقط کافیه نوع معادلاتی که جواب خاصی داره رو حفظ کنید و ببینید سوالی که در کنکور میدن به فرم کدوم یکی از فرمولهاست.
من شخصا کتابهای تست پوران پژوهش رو توصیه میکنم برای کسانیکه حتی بویی از ریاضیات به مشامشون نرسیده(مثل خودم) کتابهایی کاملا خود آموز و فوق العاده هستند. البته صرفا برای جواب دادن به سوالهای کنکور.
بنظر من وقت گداشتن روی ریاضی نتیجه بخش خواهد بود.
توجه به این نکته هم ضروریه که وقتی وارد ارشد میشید(در مورد شناسایی که اینطور بوده تا الان) برای اثبات فرمولهای ترمو دینامیک یا نفوذ یا انجماد، دید ریاضی نسبتا خوبی لازم هستش.
عذر خواهی میکنم اگه طولانی شد.
موفق باشید.

منم با نظر دوستمون موافقم.
با وجود وقت کم اگه روی معادلات و ریاضی 2 (با همون (G5)) که گفتم وقت بذارید فکر می کنم نتیجه خوبی بگیرید.(البته این نظر منه)
امیدوار باشید کافیست که بخواهید.

sara.ceramic

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم با نظر دوستمون موافقم.
با وجود وقت کم اگه روی معادلات و ریاضی 2 (با همون (G5)) که گفتم وقت بذارید فکر می کنم نتیجه خوبی بگیرید.(البته این نظر منه)
امیدوار باشید کافیست که بخواهید.

مرسی از نظرات مفیدتون.
ولی به نظرتون واقعا میشه تو این چند ماه طوری رو ریاضی 2 مسلط شد که واسش تست زد ؟! من رو معادلات و مهندسی متمرکز شدم ... ولی احساس میکنم باید حداقل یکی از ریاضیات 1 یا 2 رو بخونم ... ولی وقت ندارم :(

+نگاه

عضو جدید
مرسی از نظرات مفیدتون.
ولی به نظرتون واقعا میشه تو این چند ماه طوری رو ریاضی 2 مسلط شد که واسش تست زد ؟! من رو معادلات و مهندسی متمرکز شدم ... ولی احساس میکنم باید حداقل یکی از ریاضیات 1 یا 2 رو بخونم ... ولی وقت ندارم :(

راستش من بازم میگم فقط پیشنهاد میدم و در حدی نیستم که مشورت بدم یا راه نشون بدم، امیدوارم به کارتون بیاد .
این زمان برای تسلط کامل فکر میکنم کافی نباشه ولی من خودم بین ریاضی 1 و 2 توی تست زدن ، از ریاضی 2 نتیجه بهتری می گرفتم .

mavad_eng

عضو جدید
مرسی از نظرات مفیدتون.
بله کاملا می تونید.
نظر من هم اینه که روی ریاضی 2 بیشتر کار کنید.
پوران پژوهش رو بخونید ضرر نمیکنید.
مخصوصا انتگرال ها بر خلاف ظاهر سختشون خیلی راحت در زمان کمتر از 1دقیقه حل میشه.
برای اینکه وقتتون تلف نشه، توصیه من اینه که اول مطلب توضیح داده شده اول هر فصل رو بخونید حتی اگه متوجه نشدید برید سراغ تستها با حل کردن تستها و تمرکز روی جوابها خیلی زود دستتون میاد که چطوری حل میشن.
یه پیشنهاد خیلی موثر اینه که حتما نکته های جدید هر تست رو بصورت خیلی مختصر بنویسید و چند روز قبل از کنکور یه مروری بکنید این مثل اینه که تمام تستها رو یکباره حل کرده باشید.

Ho$$ein

کاربر ممتاز
سلام.
دوستان کسی هست که دفترچه رو مطالعه کرده باشه ؟!
کارت اعتباری رو بالاخره باید اینترنتی گرفت یا از پست ؟! :surprised:
کلا بعضی بندهای دفترچه همدیگرو نقض میکنن ! :surprised:

سلام خانم مهندس

به هر دو طريق ميشه گرفت . هم از طريق پست و هم اينترنتي

كدوم بند ها مثلاً؟؟!؟!؟‌:دي

كسي نيست به سوال من جواب بده ؟!؟!‌ اگر من در رشته اصلي و شناور هر دو قبول بشم ميتونم دوتاش رو بخونم ؟‌

sara.ceramic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خانم مهندس

كسي نيست به سوال من جواب بده ؟!؟!‌ اگر من در رشته اصلي و شناور هر دو قبول بشم ميتونم دوتاش رو بخونم ؟‌

همین که نوشتن فقط پرداخت به صورت اینترنتیه ولی بعدش نوشته شده از باجه پست تهیه کنین ...

نه مهندس، نمیتونین دوتاشم بخونین.

vafa8989

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان ، قضيه اين رشته هاي شناور در ارشد چيه ؟‌

اگه ميشه كامل توضيح بديد .

ممنون .

با توجه به اون چيزي كه تو سايت سازمان سنجش توضيح داده رشته هايي هستند كه علاوه بر رشته ي خودتون مي تونيد اون رشته ها رو هم امتحان بديد مثلا نانو مواد جزئ اين رشته هاست كه علاوه بر ثبت نام تو رشته ي مواد مي تونيد با پرداخت 17 هزارو خرده اي(خردش يادم نمياد)تو اون آزمونم ثبت نام كنيد
فقط نكتش اينه كه از بين اون رشته ها فقط يه رشته رو مي تونيد انتخاب كنيد
يعني اگه رشته ي اصليتون جزء رشته هاي شناور باشه رشته ي ديگه اي رو از گروه رشته هاي شناور نمي تونيد انتخاب كنيد

vafa8989

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خانم مهندس

فكر نكنم
بايد يكيشونو انتخاب كنيد
البته 100%مطمئن نيستم

Ho$$ein

کاربر ممتاز
همین که نوشتن فقط پرداخت به صورت اینترنتیه ولی بعدش نوشته شده از باجه پست تهیه کنین ...

با توجه به اون چيزي كه تو سايت سازمان سنجش توضيح داده رشته هايي هستند كه علاوه بر رشته ي خودتون مي تونيد اون رشته ها رو هم امتحان بديد مثلا نانو مواد جزئ اين رشته هاست كه علاوه بر ثبت نام تو رشته ي مواد مي تونيد با پرداخت 17 هزارو خرده اي(خردش يادم نمياد)تو اون آزمونم ثبت نام كنيد
فقط نكتش اينه كه از بين اون رشته ها فقط يه رشته رو مي تونيد انتخاب كنيد
يعني اگه رشته ي اصليتون جزء رشته هاي شناور باشه رشته ي ديگه اي رو از گروه رشته هاي شناور نمي تونيد انتخاب كنيد

چرا آخه ؟!!؟؟! :cry:

ايكاش ميشد در دو رشته تحصيل كرد ..

بايد يه راهي باشه ، مثه اينكه فقط رتبه هاي برتر كنكور ميتونستن ازين امتياز استفاده كنند درسته ؟‌

vafa8989

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا آخه ؟!!؟؟! :cry:

ايكاش ميشد در دو رشته تحصيل كرد ..

بايد يه راهي باشه ، مثه اينكه فقط رتبه هاي برتر كنكور ميتونستن ازين امتياز استفاده كنند درسته ؟‌
بله
البته اونام شرايط خاص دارند مثل شرط معدلو ساير قضايا
تازه فكر كنم تحصيل در دو درس همزمان بايد در يه دانشگاه و يه شهر باشه؟البته مطمئن نيستم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چون غير از اين باشه وحشتناكه

sara.ceramic

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان، شرمنده وسط بحثتون ...

میخوام نظرتونو بدونم!

من دارم از شرکت تو کنکور منصرف میشم ... البته شرکت میکنماااا ولی فک نمیکنم رتبه‌ی خوبی بیارم ...
شرایطم طوری هس که میتونم تو دانشگاه خودم بدون کنکور قبول بشم ... ولی اگه واسه کنکور وقت بذارم ممکنه این ترم معدلم پایین بیادو نتونم از این امتیاز استفاده کنم! ولی از طرفی اینجارو نمیخوام!!!
موندم چیکار کنم؟! خوندن واسه کنکورو امید به قبولی در جای بهتر یا حفظ معدل و گذشتن از کنکور ؟!!!

Ho$$ein

کاربر ممتاز

بله
البته اونام شرايط خاص دارند مثل شرط معدلو ساير قضايا
تازه فكر كنم تحصيل در دو درس همزمان بايد در يه دانشگاه و يه شهر باشه؟البته مطمئن نيستم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چون غير از اين باشه وحشتناكه

درسته .
انشاا... هر دوتا رو جداگانه ميريم :)

فقط خيلي بد شد كه دير متوجه شدم :wallbash: من رشته مهندسي ايمني و بازرسي فتي رو شديداً علاقه دارم ... فقط هم دانشكده نفت قبولي اين رشته رو داره . قبوليش هم كمي مشكله
جزو رشته اي شناور هست ولي ازونجا كه دروسش با كنكورما تفاوت زيادي داره زماني واسه خوندن اون درسا نميمونه ...

حيف شدددددددددددددددددددددددددددد .. :(

Ho$$ein

کاربر ممتاز

میخوام نظرتونو بدونم!

من دارم از شرکت تو کنکور منصرف میشم ... البته شرکت میکنماااا ولی فک نمیکنم رتبه‌ی خوبی بیارم ...
شرایطم طوری هس که میتونم تو دانشگاه خودم بدون کنکور قبول بشم ... ولی اگه واسه کنکور وقت بذارم ممکنه این ترم معدلم پایین بیادو نتونم از این امتیاز استفاده کنم! ولی از طرفی اینجارو نمیخوام!!!
موندم چیکار کنم؟! خوندن واسه کنکورو امید به قبولی در جای بهتر یا حفظ معدل و گذشتن از کنکور ؟!!!

اول شما بفرماييد كه رتبه اول هستيد يا جزو 10 درصد اول كلاس ؟‌

vafa8989

عضو جدید
کاربر ممتاز

میخوام نظرتونو بدونم!

خواهش دوست گلم
راستش من اگه جاي شما باشم ترجيح مي دم معدلو حفظ كنم ولي تا جايي كه بشه واسه كنكورم تلاشمو مي كنم
البته اين فقط نظر شخصيمه
ممكنه دوستان ديگه نظرات بهتري داشته باشند
ان شاالله كه در هر دو مورد موفق باشي

namavar1989

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهش دوست گلم
راستش من اگه جاي شما باشم ترجيح مي دم معدلو حفظ كنم ولي تا جايي كه بشه واسه كنكورم تلاشمو مي كنم
البته اين فقط نظر شخصيمه

اگه تا الان هيجي نرسيده باشيم بخونيم چي ؟

sara.ceramic

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهش دوست گلم
البته اين فقط نظر شخصيمه
حق با شماست ... این بهترین راه حله.
ولی من یگه واقعا بریدم! 15 واحد درسو کنکورو ... نمیدونم چیکار کنم :cry:

سوال خیلی به جایی هست !!! :smile:

vafa8989

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورتون اينه كه برا كنكور نخونديد ديگه؟
اگه منظورتونو درست متوجه شده باشم به نظر من شما پايتون قويه و هنوز وقت داريد و يه همت مي خوايد مطمئن باشيد اگه قلبا بخوايد حتما موفق مي شيد
وقت هست نگران وقت نباشيد

Ho$$ein

کاربر ممتاز

آهان ... خب ازين بابت پرسيدم كه اگر نفر اول ميبوديد پيشنهادم اين بود كه حتماً كنكور شركت كنيد !!! چون يه سهميه خيلي عجيبي داره و براحتي دانشگاه هاي تهران رو قبول ميشيد ...

اگه من جاي شما بودم كنكور شركت نميكردم ، 2 حالت داره ‌:

1- يا اينكه خيلي خوب بخونيد و مسلط بشيد ، تا دانشگاه هاي تهران يا صنعتي اصفهان رو بياريد
2 يا كنكور رو بذاريد كنار و بشينيد واسه معدلتون بخونيد .

ضمنآً ميتونيد دانشگاه هاي ديگه هم ثبت نام كنيد ، وقتي از تهران و اصفهان گذشت ديگه اهميت نداره كدوم دانشگاهين ، بقيه تقريباً در يك سطح هستن ... دانشگاه شما كه خوبه سطحش ...

بازم بستگي به اين داره كه تا الان چقدر خونده باشين . اگه خوب پيش رفتين ، كه حتماً بخونيد چون معدل بالا داريد ميتونيد دانشگاه خوب قبول شين .

در هر صورت براتون آرزوي موفقيت ميكنم

namavar1989

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورتون اينه كه برا كنكور نخونديد ديگه؟
اگه منظورتونو درست متوجه شده باشم به نظر من شما پايتون قويه و هنوز وقت داريد و يه همت مي خوايد مطمئن باشيد اگه قلبا بخوايد حتما موفق مي شيد
وقت هست نگران وقت نباشيد
اميدوارم كه واقعا بشه.
حداقل دوست داشتم برسم يه دور مختصر دروس رو دوره كنم.:(

namavar1989

عضو جدید
کاربر ممتاز
آهان ... خب ازين بابت پرسيدم كه اگر نفر اول ميبوديد پيشنهادم اين بود كه حتماً كنكور شركت كنيد !!! چون يه سهميه خيلي عجيبي داره و براحتي دانشگاه هاي تهران رو قبول ميشيد ...

1- يا اينكه خيلي خوب بخونيد و مسلط بشيد ، تا دانشگاه هاي تهران يا صنعتي اصفهان رو بياريد

ضمنآً ميتونيد دانشگاه هاي ديگه هم ثبت نام كنيد ، وقتي از تهران و اصفهان گذشت ديگه اهميت نداره كدوم دانشگاهين ، بقيه تقريباً در يك سطح هستن ... دانشگاه شما كه خوبه سطحش ...

بازم بستگي به اين داره كه تا الان چقدر خونده باشين . اگه خوب پيش رفتين ، كه حتماً بخونيد چون معدل بالا داريد ميتونيد دانشگاه خوب قبول شين .

ببخشيد اين سهميه مگه يك سوم نيست؟
يعني انقدر تاثير داره؟

sara.ceramic

عضو جدید
کاربر ممتاز

مرسی از نظرتون.
جمعه معلوم میشه چقدر پیش رفتم!:)

دانشگاه ما بد نیست، ولی باید یه سری شکنجه‌ها و رنج‌هاو فشارهارو تحمل کنی تا بتونی به مراتب بالا دست پیدا کنی !:razz:

ولی به قول شما، اگه نتونم تهران قبول شم، دیگه فرقی نداره کدوم دانشگاه باشه! مزیت دانشگاه خودمم اینه که لاقل دیگه مشکل موندن و خوابگاه و ... نخواهم داشت!

Ho$$ein

کاربر ممتاز
مرسی از نظرتون.
جمعه معلوم میشه چقدر پیش رفتم!:)

دانشگاه ما بد نیست، ولی باید یه سری شکنجه‌ها و رنج‌هاو فشارهارو تحمل کنی تا بتونی به مراتب بالا دست پیدا کنی !:razz:

ولی به قول شما، اگه نتونم تهران قبول شم، دیگه فرقی نداره کدوم دانشگاه باشه! مزیت دانشگاه خودمم اینه که لاقل دیگه مشکل موندن و خوابگاه و ... نخواهم داشت!

دقيقاً ، بنظرم تا روز جمعه مشخصش كنيد

يا واقعاً بخونيد يا رهاش كنيد !!!‌ اينكه بخوايد هم معدل رو نگه داريد و اگر هم شد واسه كنكور بخونيد فايده اي نداره ، يا مدل رو بشدت پي بگيريد يا كنكور

namavar1989

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنظر شما يك سوم كمه ؟‌!!!!

رتبه 900 ميشه 300 !!!

و 300 ميشه 100 !!!‌

كمه ؟!

كم كه نيست . ولي دوستان من كه سال پيش بدون كنكور قبول بودن و هيچ چي نخونده بودن با اين يك سوم هم نتيجه نگرفتن.
نمي دونم من كه خيلي استرس دارم.

بالا