استارت کنکور 93 + اتاق مشورت

dejan900

عضو جدید
:):):) سلام دوستان :):):)

....به محل مشورت و تبادل نظر برا کنکور امسال خوش آمدید....

...امیدوارم این تاپیک بتونه برا همه کسایی که امسال کنکور دارن(خودمم همینطور)مفید باشه...

...نظرات و پیشنهادات و سوالات و خلاصه هر چیزی که میتونه به کنکوریهای امسال کمک کنه رو بزارین....

dejan900

عضو جدید
سوال اول

سوال اول

با کدوم درس شروع کنم؟ برنامه کلی که برا تابستون دارم: ریاضی1و2 معادلات و زبان عمومی و جزوه و رفرنس کتب تخصصی بدون کتب تست...چطوره؟

dejan900

عضو جدید
خبری نیست...

خبری نیست...

دوستان خبری نیست!!!
لطفا کمک کنین...بهترین و جدید ترین کتب و جزوات برا خواص مکانیکی و فیزیکی و ترمو چیا هستن؟
ریاضی1و2؟؟؟
معادلات؟؟؟
ریاضی مهندسی؟؟؟
زبان عمومی؟؟؟
ماهان یا جهش یا مدرسان؟یا موسسه دیگه؟؟؟
یه سوال دیگه زبان تخصصی نانومواد همون زبان تخصصی مواد یا رشته دیگس؟

لطفا مشارکت کنید...

gharzichild

عضو جدید
سلام مکانیکی مدرسان خوبه ، ترمو هم من الان دارم ماهان می خونم خیلی خوب گفته ریاضی خیلی فرق نداره من مدرسان خریدم راضیم منتها ریاضی خوندن وقت می بره زبان تخصصی مدرسان دارم اما زبان عمومی واقعا کتاب تست خوبی سراغ نداشتم و می خوام به تست های دوره های قبل اکتفا کنم معادلات اصولا باید جزوه خونده شه و تست های سال های قبل ریاضی مهندسی هم همین طور -تو رشته ما ماهان حرف اول رو میزنه - تحقیقاتم نشون داده اول ماهان بعد مدرسان در مورد سوال آخر اطلاعات ندارم ، در مورد زبان عمومی راهنمایی کنید لطفا دوستان

gharzichild

عضو جدید
رفرنس خوندن رو توصیه نمی کنم !! جزوه هم خوبه اما خیلی واسه تابستون کاربردی نیست - اگه آزمون های مرحله ای شرکت کرده باشی مطابق با همون ها بری جلو و ریاضی و زبان رو تابستون کامل بخونی و درس هایی که توشون خیلی مشکل داری رو دنبال کنی فعلا کافیه - اصل کار برنامه ریزی مداوم و درست از اواخر تابستون تا روز قبل کنکوره !

m4material

مدیر تالار مهندسی مواد و متالورژی
مدیر تالار
سلام دوستان
برای اطلاعات بیشتر میتونید به دو تاپیک خوب که در تالار موجوده مراجعه کنید:

[h=3]بحث و گفتگو در مورد آزمونها (کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا)[/h]
[h=3] اتاق مشورت کنکوری های 92[/h]من خودم اونجا چند تا پست جامع در مورد نوع کتب و موسسه و غیره گفتم که اگه وقت شد حتما پیداش میکنم و اینجا میذارم.

ان شاءاله بهترین نتیجه رو کسب کنید.

najii

عضو جدید
سلام دوستان
من فیزیکی و استحاله ماهان رو خوندم. بد نیست ولی پیشنهتد میکنم که از رفرنس ها یا جزوه های دیگه برای رفع اشکال استفاده کنید. الانم دارم مکانیکی ماهان می خونم. برنامم اینه که دروس تخصصی رو تابستون با ماهان به طور کامل تموم کنم. و برای مرور از جزوه های استاد کوکبی استفاده کنم. ریاضی و زبان هم در طی مرور تخصصی ها می خونم. نظر شما در مورد برنامه ریزی من چیه و مشکلاتش چی هست؟! در ضمن به طور متوسط روزی 2.5-3 ساعت وقت دارم برای درس خوندن.

gharzichild

عضو جدید
بله - زبان تخصصی نانو با بقیه گرایش ها متفاوت هست یا چند تا سوال متغیر داره

gharzichild

عضو جدید
کلا بحث جدی تر کنکور ارشد مخصوصا قسمت های تخصصی که کمتر مشکل داریم از مهر یا اواخر تابستون بهترین زمان استارته ! یادگیری درست اصول لازمه اما تست های ماهان خیلی کاربردی تر از جزواته - در ضمن پیشنهاد دارم با جزواتی که درس هاتون رو یاد گرفتین کار کنین تا باجزوه های یه استاد معروف چون این طوری با حل تست ها مشکلاتتون مرتفع می شن و استفاده از جزوه هایی که تاحالا نخوندین فقط سردرگمتون می کنه- زمان خوندن ریاضی هم تابستونه + زبان - به هیچ وجه اجازه ندین مخصوصا ریاضی یک و دو بیفته واسه مهر به بعد چون اون موقع باید تخصصی پیش برین - ضمنا شرکت تو آزمون ها خیلی کمک میکنه ک با توجه به تحقیقاتم ماهان بهترین گزینه واسه انتخاب هست.

dejan900

عضو جدید
دوستان
کمک...برای گرایش روزانه خوردگی و روزانه بیومواد و روزانه نانومواد تا چه رتبه ای میشه قبول شد؟و دانشگاه علم وصنعت(برای گرایش شناسایی) و صنعتی اصفهان تا چه رتبه ای(روزانه) میگرین این گرایشها رو؟

509&

عضو جدید
دوستان
کمک...برای گرایش روزانه خوردگی و روزانه بیومواد و روزانه نانومواد تا چه رتبه ای میشه قبول شد؟و دانشگاه علم وصنعت(برای گرایش شناسایی) و صنعتی اصفهان تا چه رتبه ای(روزانه) میگرین این گرایشها رو؟

سلام.
علم و صنعت گرایش خوردگی نداره و شناسایی رو فک میکنم تا 180-200 روزانه میگیره..
صنعتی اصفهان خوردگی روزانه حدودا تا زیر 300..البته بسته به انتخاب هر سال فرق می کنه.

gharzichild

عضو جدید
خوب برای قسمت اول سوالت باید بگم بسته به دانشگاه متفاوته - من یه استاد دارم که بهم میگه چیزی بخون که علاقه داری دانشگاه خیلی فرق نداره که طبیعتا برای ما دانشجوهای الانی دانشگاه هم مهمه . شناسایی دانشگاه ایران تا رتبه 160 و بالاتر هم میگیره صنعتی اصفهان هم تا دور و بر چهارصد راه داره- برای اطلاعات دقیق تر به سایت ماهان مراجعه کن در این مورد صحبت های کاربردی تری داره .:)