اتاق مشورت کنکوری های 92

m4material

مدیر تالار مهندسی مواد و متالورژی
مدیر تالار
بله بله درسته دکتر رزاقیان.
حالا چرا میزنی مهندس :(؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!
من غلط بكنم بزنمت مهندس:(
فقط روي اساتيدي كه خودم باهاشون درس داشتم حساسم، كاريش نميشه كرد ديگه:redface:
سلام
برای دیاگرام فازی کتاب دکتر مارقوسیان و دکتر مضطر زاده خیلی عالیه.

سلام
شديدا موافقم
خودم زمان امتحان فيزيكي 1 از كتاب دكتر مارقوسيان استفاده كردم، عالي بود؛ البته كتاب دكتر رزاقيان هم توي دياگرام واقعا عاليه، مخصوصا اگه سر كلاس دكتر باغشاهي هم نشسته باشي و ايشون كتاب دكتر رزاقيان رو تدريس كنن:)

met@llica

عضو جدید
سلام بچه ها..
چرا انقدر تاپیک مواد صوت و کووووره..
خواهشن یکم کمکم کنین.
والا من بیشتر این صفحات و خوندمو به یک نتیجه کلی نرسیدم..چرا.؟چون هرکسی اومده و یک کتابی معرفی کرده و میگه خوبه
بعدش یه شخص دیگری میاد و نقض میکنه.
موندم واسه کنکور امسال چیکار کنم..خواهشن یه سری کتاب خوب به من معرفی کنین..واقعا کسایی که تجربه خوندنشو داشتن و نتیجه گرفتن.
اینم بگم کتاب مفید و ساده و روان بهم معرفی کنین.چون در حین خوندن ناامید نشیم.
ترمو
فیزیکی
مکانیکی
ریاضیات
استحاله ها

مرسی بچه ها...

Roozbeh69

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها..
چرا انقدر تاپیک مواد صوت و کووووره..
خواهشن یکم کمکم کنین.
والا من بیشتر این صفحات و خوندمو به یک نتیجه کلی نرسیدم..چرا.؟چون هرکسی اومده و یک کتابی معرفی کرده و میگه خوبه
بعدش یه شخص دیگری میاد و نقض میکنه.
موندم واسه کنکور امسال چیکار کنم..خواهشن یه سری کتاب خوب به من معرفی کنین..واقعا کسایی که تجربه خوندنشو داشتن و نتیجه گرفتن.
اینم بگم کتاب مفید و ساده و روان بهم معرفی کنین.چون در حین خوندن ناامید نشیم.
ترمو
فیزیکی
مکانیکی
ریاضیات
استحاله ها

مرسی بچه ها...

سلام
به نظر من مکانیکی جهش خیلی خوبه...همونیه که میخوای
ترمو هم جهش خوبه ولی اگه ساده تر و خلاصه تر بخوای، ماهان!
استحاله که قطعاً ماهان ....
فیزیکی که من خودم ترکیبی میخونم! هم جهش هم مدرسان هم ماهان.....چون واقعاً هر کدومشون تو بعضی قسمتا یه نقصایی داره !
ریاضیات اون چیزی که مورد نظر شماست وجود خارجی نداره ... کتابایی که هست همشون مفصله...شاید ساده و روونترینش مدرسان باشه در مقایسه با آقاسی و پوران پژوهش و ....
البته مثلاً تو ریاضی مهندسی ، من شنیدم جزوه صادق معتقدی خلاصه و مفیده ولی خودم ندیدم

Ho$$ein

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
دوستان یه سوال اساسی !

مخصوصاً از کسایی که پارسال کنکور دادن .

من تو درس ریاضی ، ضعیفم . اینطوری در نظر بگیرید در حد صفر . !!!

زمانی رو که باید برای ریاضی بزارم میشه گفت 40% وقتم رو میگیره ،
بنظرشما عاقلانه س که من ریاضی رو بخونم ؟
اخه ریاضی عمومی 1 و 2 رو طبق مشاوره هایی که گرفتم متوجه شدم از مباحث حد و مشتق و انتگرال سوالات سنگینی میاد
ریاضی عمومی 2 هم مشکل تر از 1 هست .
معادلات رو نمیتونم بخونم ، چون اصلاً در انتگرال مهارت ندارم و باید دوباره از اول همه انگرال رو بخونم
ریاضی مهندسی هم که ما اصلاً پاسش نکردیم !

و اینهم بگم که میدونید ، صفر زدن در یک درس ، خیلی روی تراز تاثیر میذاره ...
حالا موندم که بخونم ریاضی رو یا نه !!!

حالا بگم اگر نخونم : میتونم در زبان خیلی جبران کنم ، زبان رو هم نسبتاً قوی هستم و هم علاقه دارم .
میتونم در دروس تخصصی ، ترمو ، فیزیکی مکانیکی جبران کنم .

جون این زمانیکه برای خوندن ریاضی صرف میشه ، میتونم هر کدوم از تخصصی ها رو 2 دور اضافه بزنم !

خب بنظر شما من باید چیکار کنم ؟!؟!؟! :confused:

لطفاً همه نظرشون رو بگن .
ممنون.

Roozbeh69

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان یه سوال اساسی !

اخه ریاضی عمومی 1 و 2 رو طبق مشاوره هایی که گرفتم متوجه شدم از مباحث حد و مشتق و انتگرال سوالات سنگینی میاد
معادلات رو نمیتونم بخونم ، چون اصلاً در انتگرال مهارت ندارم و باید دوباره از اول همه انگرال رو بخونم

حالا بگم اگر نخونم : میتونم در زبان خیلی جبران کنم ، زبان رو هم نسبتاً قوی هستم و هم علاقه دارم .

جون این زمانیکه برای خوندن ریاضی صرف میشه ، میتونم هر کدوم از تخصصی ها رو 2 دور اضافه بزنم !

ممنون.

حسین جان، منم اولش میخواستم همین کارو بکنم ولی از دوستام مشورت گرفتم و قانع شدم که اصلاً کنار گذاشتن ریاضی منطقی نیست و به این نتیجه رسیدم که حداقل باید از 4تا زیاضی ، دو تا رو بخونم
در مورد زبان که خودت میدونی تخصصی رو تا حدودی میشه زد ولی عمومی اصلاً قابل پیش بینی نیست و ممکنه وقت زیادی بذاری ولی نتیجه مطلوب رو نگیری
تخصصی هم که چه 2 دور بخونی چه 4 دور ، درصدات فرقی نمیکنه
باز بستگی به خودت داره !

Mojtaba_1366

کاربر بیش فعال
دوستان یه سوال اساسی !

ممنون.

سلام حسین جون.
آقا من توصیه میکنم حتما ریاضی رو بزن حتی 1 دونه که شده.
به نظر من تو این فرصتی که باقی مونده فقط ریاضی 1 و معادلات دیفرانسیل رو بخون چون ساده هست.
واسه ریاضی 1 : حد و پیوستگی و انتگرال
معادلات: مرتبه اول و دوم و سری رو بخون.
از همین قسمتهایی که گفتم راحت 5-6 تست میاد.
واسه ریاضی فقط و فقط باید تست کار کنی یعنی مثلا اگر 1 ساعت تعاریف و قواعد رو خوندی 2 ساعت فقط تست کار کنی.
و نکته اخر هم اینکه واسه ریاضی1 و معادلات کتاب مسعود آقاسی رو بگیر که هر کدوم 2 جلد هست . یکیش درس یکیش تست.
مطمئن باش جواب میگیری .
البته اینم بگم که ریاضی کنکور 91 یه چیزی در حد المپیاد بود فقط 2-3 تا سوال ساده داشت . خصوصا اینکه به تعدا ریاضی مهدسی هم اضافه شده بود
موفق باشی دوست من

Ho$$ein

کاربر ممتاز
سلام حسین جون.
آقا من توصیه میکنم حتما ریاضی رو بزن حتی 1 دونه که شده.
به نظر من تو این فرصتی که باقی مونده فقط ریاضی 1 و معادلات دیفرانسیل رو بخون چون ساده هست.
واسه ریاضی 1 : حد و پیوستگی و انتگرال
معادلات: مرتبه اول و دوم و سری رو بخون.
از همین قسمتهایی که گفتم راحت 5-6 تست میاد.
واسه ریاضی فقط و فقط باید تست کار کنی یعنی مثلا اگر 1 ساعت تعاریف و قواعد رو خوندی 2 ساعت فقط تست کار کنی.
و نکته اخر هم اینکه واسه ریاضی1 و معادلات کتاب مسعود آقاسی رو بگیر که هر کدوم 2 جلد هست . یکیش درس یکیش تست.
مطمئن باش جواب میگیری .
البته اینم بگم که ریاضی کنکور 91 یه چیزی در حد المپیاد بود فقط 2-3 تا سوال ساده داشت . خصوصا اینکه به تعدا ریاضی مهدسی هم اضافه شده بود
موفق باشی دوست من

ok
ولی اگه مثه پارسال شد چی ؟

شما خودت یادمه از تابستون شروع کردی واسه ریاضی ، فکر کنم 1 دونه تست زدی درسته ؟

sunset_69

عضو جدید
کاربر ممتاز
من ترمو و شیمی فیزیک در حد صفر بلدم
بنظرتون اگر ماهان بخونم نتیجه میگیرم؟؟

Mojtaba_1366

کاربر بیش فعال
ok
ولی اگه مثه پارسال شد چی ؟

شما خودت یادمه از تابستون شروع کردی واسه ریاضی ، فکر کنم 1 دونه تست زدی درسته ؟

آره درسته من از تابستون شروع کردم به ریاضی خوندن ولی فقط ریاضی 1 و معادلات و همون فصلهایی که بهت گفتم..
از شانس بد من امسال اصلا حد سوال نیومد یا مثلا اصلا در مورد روشهای انتگرال گیری سوال نیومد
متاسفانه ریاضی من در حد زیر صفر بود و خیلی افتضاح بودم..
متاسفانه روز کنکور بد اوردم و چون دیدم ریاضی خیلی سخت اومده گذاشتم آخر سر برم سر وقتش که متاسفانه وقت کم اوردم ولی راحت 2-3 تا دیگه میتونستم بزنم.
من با همین چیزایی که خونده بودم تونستم ریاضی 90 رو 40% بزنم. چون راحت سوال داده بودن.
و اینم بگم که این چند سال اخیر نشون داده شده که کنکور یک سال در میون سخت و آسون میاد و امسال نوبت این هست که آسون بگیرن یه چیزی مثل کنکور 90.

من ترمو و شیمی فیزیک در حد صفر بلدم
بنظرتون اگر ماهان بخونم نتیجه میگیرم؟؟
به خانوم مهندس بالاخره تصمیم گرفتی بخونی یا نه؟؟
ببین مخیلی ببخشید که از این واژه استفاده میکنم ولی ترموی ماهان در حد چرت نوشته شده ( واژه بهتری نتونستم واسش پیدا کنم ) http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_redface.gif.
بهترین کتاب واسه ترمو انتشارات جهش هست همه چیزو توضیح داده .

Ho$$ein

کاربر ممتاز
آره درسته من از تابستون شروع کردم به ریاضی خوندن ولی فقط ریاضی 1 و معادلات و همون فصلهایی که بهت گفتم..
از شانس بد من امسال اصلا حد سوال نیومد یا مثلا اصلا در مورد روشهای انتگرال گیری سوال نیومد
متاسفانه ریاضی من در حد زیر صفر بود و خیلی افتضاح بودم..
متاسفانه روز کنکور بد اوردم و چون دیدم ریاضی خیلی سخت اومده گذاشتم آخر سر برم سر وقتش که متاسفانه وقت کم اوردم ولی راحت 2-3 تا دیگه میتونستم بزنم.
من با همین چیزایی که خونده بودم تونستم ریاضی 90 رو 40% بزنم. چون راحت سوال داده بودن.
و اینم بگم که این چند سال اخیر نشون داده شده که کنکور یک سال در میون سخت و آسون میاد و امسال نوبت این هست که آسون بگیرن یه چیزی مثل کنکور 90.

به خانوم مهندس بالاخره تصمیم گرفتی بخونی یا نه؟؟
ببین مخیلی ببخشید که از این واژه استفاده میکنم ولی ترموی ماهان در حد چرت نوشته شده ( واژه بهتری نتونستم واسش پیدا کنم ) :redface:.
بهترین کتاب واسه ترمو انتشارات جهش هست همه چیزو توضیح داده .

خب ، پس با این شرابط فعلاً فقط ریاضی 1 رو میخونم ،

چقدر وقت گذاشتی ؟ روزی چقدر برای ریاضی میخوندی ؟
بنظرت من از فردا شروع کنم ، با روزی چند ساعت میتونم مبحث : حد و پیوستگی و مشتق و انتگرال رو بخونم و تست بزنم ؟؟ طوری که اگه سوال ازین بخش اومد حتماً بتونم بزنم ؟

قصد دارم استاد خصوصی بگیرم ، آخه وقتی نمونده ! :(

در جواب sunset_69 خانم هم باید بگم که فقط کتاب جهش واسه ترمو خوبه . بقیه شون همه مزخرفند !

+ جزوه استاد خودمون که واقعاً فوق العاده س ، از جهش بهتر و راحت تر توضیح داده .
Melted_boy این جزوه رو داره ، پیشنهادم اینه حتماً بگیرید و بخونیدش . عالیه !

Mojtaba_1366

کاربر بیش فعال
خب ، پس با این شرابط فعلاً فقط ریاضی 1 رو میخونم ،

چقدر وقت گذاشتی ؟ روزی چقدر برای ریاضی میخوندی ؟
بنظرت من از فردا شروع کنم ، با روزی چند ساعت میتونم مبحث : حد و پیوستگی و مشتق و انتگرال رو بخونم و تست بزنم ؟؟ طوری که اگه سوال ازین بخش اومد حتماً بتونم بزنم ؟

قصد دارم استاد خصوصی بگیرم ، آخه وقتی نمونده ! :(

در جواب sunset_69 خانم هم باید بگم که فقط کتاب جهش واسه ترمو خوبه . بقیه شون همه مزخرفند !

+ جزوه استاد خودمون که واقعاً فوق العاده س ، از جهش بهتر و راحت تر توضیح داده .
Melted_boy این جزوه رو داره ، پیشنهادم اینه حتماً بگیرید و بخونیدش . عالیه !

والا من از پاییز دیگه روزی 1 ساعت ریاضی میخوندم و 2 ماه آخر فقط تستهای 5 سال قبل کل رشته ها به غیر از ریاضی و برق رو کار کردم.(البته با وضعیتی که ریاضی امسال داشت من توصیه میکنم ریاضی این 2 تا رشته هم بخونی)
به نظرم 1-2 ساعت وقت بزاری خیلی خوبه و سعی کن ریاضی رو همیشه صبح بخونی مثلا من همیشه ریاضی رو 8 تا 9 میخوندم که بهتر میفهمیدم.
مثلا اگر 2 ساعت ریاضی میخونی این زمان رو به دو قسمت تقسیم کن 1 ساعت فقط مفاهیم رو خوب بخون و 1 ساعت دیگه رو تست کار کن و اون 1 ماه اخر فقط دیگه تست کار کن دیگه چیزی اضافه نخون.
ولی من توصیه میکنم که معادلات هم بخونی چون تستهای آسونی ازش میاد .
اگر هم بتونی که کلاس بری خیلی عالیه چون در وقتت خیلی صرفه جویی میشه.

زهرا سرزارع

عضو جدید
سلام
من رشتم مکانیکه.تو یکی از سوالهایی که حل میکردم به این سوال برخوردم.لطفا کمکم کنید.
چند اتم در صفحه (111) ساختار FCC وجود دارد؟
من فکر میکنم 3تا 0.5 و 4 تا 15. 0 اما تو محاسبات تعداد اتم رو 2تا در نظر گرفته.
ممنون

shahram2009

عضو جدید
ببینید در FCC یک اتم در مرکز داریم، صفحه (111) یعنی صفحه ای مثلثی که از 3 کنج تشکیل بشه و اتم مرکزی هم در این صفحه قرار داره پس میشه 1 اتم مرکزی به اضافه 3 تا یک سوم (1/3) از اتم های کنج که مجموعا میشه 2 اتم.

Ho$$ein

کاربر ممتاز
والا من از پاییز دیگه روزی 1 ساعت ریاضی میخوندم و 2 ماه آخر فقط تستهای 5 سال قبل کل رشته ها به غیر از ریاضی و برق رو کار کردم.(البته با وضعیتی که ریاضی امسال داشت من توصیه میکنم ریاضی این 2 تا رشته هم بخونی)
به نظرم 1-2 ساعت وقت بزاری خیلی خوبه و سعی کن ریاضی رو همیشه صبح بخونی مثلا من همیشه ریاضی رو 8 تا 9 میخوندم که بهتر میفهمیدم.
مثلا اگر 2 ساعت ریاضی میخونی این زمان رو به دو قسمت تقسیم کن 1 ساعت فقط مفاهیم رو خوب بخون و 1 ساعت دیگه رو تست کار کن و اون 1 ماه اخر فقط دیگه تست کار کن دیگه چیزی اضافه نخون.
ولی من توصیه میکنم که معادلات هم بخونی چون تستهای آسونی ازش میاد .
اگر هم بتونی که کلاس بری خیلی عالیه چون در وقتت خیلی صرفه جویی میشه.

ممنون مجتبی جون
عالی بود!

از هر مشاوره ای بهتر توضیح دادی

از همین امروز روزی 2ساعت ریاضی رو به برنامه م اضافه میکنم .

Ho$$ein

کاربر ممتاز
ببینید در FCC یک اتم در مرکز داریم، صفحه (111) یعنی صفحه ای مثلثی که از 3 کنج تشکیل بشه و اتم مرکزی هم در این صفحه قرار داره پس میشه 1 اتم مرکزی به اضافه 3 تا یک سوم (1/3) از اتم های کنج که مجموعا میشه 2 اتم.

دقیقا

jasmin.me

عضو جدید

در کنج ها سهم هر اتم 3/1 هست ؟!
مثلث متساوی الضلاع هستش ! زوایا 60 درجه و سهم هر اتم 6/1 !

در fcc
3 اتم در کنج ( به سهم 6/1 ) و 3 اتم در اضلاع ( به سهم 2/1 ) وجود داره ! . . . که در مجموع میشه 2 تا اتم !

Ho$$ein

کاربر ممتاز
بچه ها ، از کدوم سال دیگه ماشین حساب در کنکور ممنوع شد ؟

کدوم ln ها رو باید حفظ کرد ؟

log ها چطور ؟

در مورد توابع مثلثاتی چطور ؟

واسه حل کردن مسائل ، ترمو ، مکانیکی و فیزیکی و ریاضی عمومی1

Ho$$ein

کاربر ممتاز
ممنونم از اینهمه جواب . متشکرم . !!!!!

Mojtaba_1366

کاربر بیش فعال
بچه ها ، از کدوم سال دیگه ماشین حساب در کنکور ممنوع شد ؟

کدوم ln ها رو باید حفظ کرد ؟

log ها چطور ؟

در مورد توابع مثلثاتی چطور ؟

واسه حل کردن مسائل ، ترمو ، مکانیکی و فیزیکی و ریاضی عمومی1

سلام به مهندس مشرق زمین.
از سال 84 به بعد دیگه ماشین حساب ممنوع شد.

شما باید ln یک تا 10 رو حفظ کنی. ولی مثلا برای ln20 شما میتونید اینجوری بنویسید: ln10+ln2 و بعد دیگه باید اینا رو حفظ باشید مثلا ln10 میشه 2.3 و ln2 هم میشه 0.7 .یا ln0.2 هم به همین صورت که میشه ln2-ln10 که جواب منفی میشه .. به همین راحتی :smile:
برای log هم معمولا logهای راحت میدن مثل log100که میشه 2 ...مثلا سوال 80 مکانیکی کنکور امسال دقیقا همینجوری بود.
سوال اخرتو متوجه نشدم منظورت چیه؟؟؟
اخه درسای تخصصی ما که اصلا کاری به توابع مثلثاتی نداره. حداقل تو کنکور اصلا نمیدن :surprised:

Ho$$ein

کاربر ممتاز
سلام به مهندس مشرق زمین.
از سال 84 به بعد دیگه ماشین حساب ممنوع شد.

شما باید ln یک تا 10 رو حفظ کنی. ولی مثلا برای ln20 شما میتونید اینجوری بنویسید: ln10+ln2 و بعد دیگه باید اینا رو حفظ باشید مثلا ln10 میشه 2.3 و ln2 هم میشه 0.7 .یا ln0.2 هم به همین صورت که میشه ln2-ln10 که جواب منفی میشه .. به همین راحتی :smile:
برای log هم معمولا logهای راحت میدن مثل log100که میشه 2 ...مثلا سوال 80 مکانیکی کنکور امسال دقیقا همینجوری بود.
سوال اخرتو متوجه نشدم منظورت چیه؟؟؟
اخه درسای تخصصی ما که اصلا کاری به توابع مثلثاتی نداره. حداقل تو کنکور اصلا نمیدن :surprised:

ممنون از راهنماییت .

توابع مثلثاتی منظورم واسه ریاضی عمومی 1 میگم . کدوماشو باید حفظ کرد ؟

Mojtaba_1366

کاربر بیش فعال
ممنون از راهنماییت .

توابع مثلثاتی منظورم واسه ریاضی عمومی 1 میگم . کدوماشو باید حفظ کرد ؟

توابع مثلثاتی رو باید بلد باشی دیگه.. این که دیگه سوال کردن نداره..
مثلا باید انتگرالهاشون و مشتقاتشو بلد باشی .

Ho$$ein

کاربر ممتاز
دوستان امروز آزمون آزمایشی مرحله 1 مدرسان بود

اول بگید که کیا مدرسان شرکت کردن ؟!؟!؟ ( همه ماهانین ؟!؟! :( )

وای هر چه از نا مناسب بودن سوالات بگم کم گفنتم ! فیزیکی : ماست ، مکانیکی : دوغ ، ترمو : هیولا !!!! ریاضی : فوق هیولا !!! زبان : متوسط

چندتایی هم سوال اشتباه پیدا شد ( 3 تا )

تازه سر جلسه من دیدم که دوتا ازین دخترهای جگول مگول داشتن تقلب میکردن و بهم میرسوندن !!!!!! حالا منو بگو ! اینطوری شده بودم : :eek::surprised:

آخه آزمون آزمایشی و تقلب ؟!؟!؟!؟!؟؟ :D

Ho$$ein

کاربر ممتاز
دوستان کسی جواب این سوال رو میدونه ؟

بر اساس نظریه جنبشی گازها ویسکوزیته یک گاز ایده آل:

1) به دما ارتباط ندارد، به چگالی بستگی ندارد.
3) با افزایش دما افزایش می یابد، به چگالی بستگی ندارد.
2) به دما ارتباط ندارد، با افزایش چگالی افزایش می یابد.
4) با افزایش دما افزایش می یابد، با افزایش چگالی افزایش می یابد.

m4material

مدیر تالار مهندسی مواد و متالورژی
مدیر تالار
دوستان کسی جواب این سوال رو میدونه ؟

بر اساس نظریه جنبشی گازها ویسکوزیته یک گاز ایده آل:

1) به دما ارتباط ندارد، به چگالی بستگی ندارد.
3) با افزایش دما افزایش می یابد، به چگالی بستگی ندارد.
2) به دما ارتباط ندارد، با افزایش چگالی افزایش می یابد.
4) با افزایش دما افزایش می یابد، با افزایش چگالی افزایش می یابد.

در اين شكي نيست كه با افزايش دما افزايش پيدا ميكنه، پس گزينه هاي 1 و 3 اصلا نميتونن باشن؛ تو خود معادله تئوري گازها متغير دما هست
از طرفي با توجه به اينكه چگالي با فشار ميتونه رابطه مستقيم داشته باشه، پس ميشه گزينه 4 رو به عنوان گزينه درست قبول كرد؛ ولي با اين وجود هنوز مطمئن نيستم
اينجور سوالها نميادا!!!!
موفق باشيد

Ho$$ein

کاربر ممتاز
آقا به نظرم بحث علمی مهندسی مواد (کنکوری - مفهومی) راه بندازیم خیلی موثره برای تقویت یادگیری درازمدت کنکورهاااااااااااااااا

موافقم .

دوستان لطفاً تست ها ، سوالات و قسمت هایی از مباحث کنکور رو که در اون مشکل دارید و یا برای تفهیم بهتر اینجا مطرح کنید تا در موردش بحث بشه . مطمئناً خیلی مفید خواهد بود

خوشبختانه بچه های کنکوری پارسال که امسال رتبه های خوبی هم آووردن بین ما هستند و رفع مشکل میکنن . پس مطمئن باشین اگه سوالی بپرسید حتماً پاسخ داده میشه .

بسم ا...

+نگاه

عضو جدید
یه پیشنهاد کوچولو:
اغلب بچه ها از ریاضی 2 فرار میکنن ولی اگه خوب بخونید و متوجه بشید، تستای به قول معروف هلویی داره به نظر من خیلی راحتر از ریاضی 1 میشه تستاشو زد (حالا نه اینکه بی خیال ریاضی 1 بشیداااااا).
معادلاتم که خیلی راحته فقط باید روی فرمولاش تسلط داشت .G5 رو برای تسلط رو فرمولای ریاضی 2 و معادلات پیشنهاد میکنم.
با آرزوی موفقیت برای شما دوستان کنکوری

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
یه پیشنهاد کوچولو:
اغلب بچه ها از ریاضی 2 فرار میکنن ولی اگه خوب بخونید و متوجه بشید، تستای به قول معروف هلویی داره به نظر من خیلی راحتر از ریاضی 1 میشه تستاشو زد (حالا نه اینکه بی خیال ریاضی 1 بشیداااااا).
معادلاتم که خیلی راحته فقط باید روی فرمولاش تسلط داشت .G5 رو برای تسلط رو فرمولای ریاضی 2 و معادلات پیشنهاد میکنم.
با آرزوی موفقیت برای شما دوستان کنکوری
من اصلا ریاضیات رو وقت نکردم بخونم به نظرتون درسته ریاضی بخونم؟ یا روی چه موضوعاتی بیشتر متمرکز شم؟بهتره؟

+نگاه

عضو جدید
ببینید تا اونجایی که یادم میاد مثلا تستایی از مکانیکی میدن که همه تقریبا می تونن بزنن پس شما نباید از اونا عقب بیفتید مکانیکی رو چندبار چندبار مرور کنید تخصصی های دیگه زیاد یادم نیست
ولی حتما حتما ریاضی بخونید .چرا؟ چون گفتم اغلب بچه ها میذارنش کنار و مثلا مکانیکی می خونن پس نتیجه میگیریم حالا که سطح در صد مثلا درس مکانیکی هم تراز بقیه هست اگه شما در صد ریاضیت حتی یه خورده بالا تر از بقیه باشه عالی میشه ا.گه تسلط رو کل ریاضیات داشته باشی که نور علی نوره. پس توصیه می کنم کنار نذارید .
درس معادلات رو که به نظرم نباید حذف کنید چون در صورت یادگیری تیپ سوالات راحت میشه به جواب رسید.

بالا