⑥⑨مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 96

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
آزمونای مرکز خیلی دیر شروع می شن، خیلی ... والا من دارم تلاشم رو می کنم خودسنجی بعدی آکادمی رتبه یک بشم که آزمونا رو جایزه بگیرم :D اگه نشد دیگه چاره ای نیست مجبوریم تست برا مرکزو بزنیم. به نظر من حتی اگه آزمون نمی دیم هم باز با سیلابس خوندن موثره، من پارسال اولشو با سیلابس خوندم خوب بود ولی بعدش استرس گرفتم ناخودآگاه زوم کردم رو جاهایی که به نظر خودم ضعیف تر بودم و آخر سر ضربه رو از اون فصلایی خوردم که مطمئن بودم خوب بلدم!!! اگه تا آخر با سیلابسا پیش می رفتم و همه رو به یه اندازه جدی می گرفتم رتبه ی به مراتب بهتری میاوردم، امسال تصمیم گرفتم چه آزمون بدم چه نه بچسبم به یه بودجه بندی استاندارد و همه چی رو به طور همگن پیش ببرم
ایشالا که آزمون و برنده می شی:redface:. والا من همه منابعی که مرکز معرفی کرده رو ندارم. خدا بگم سنجش و چیکار نکنه. من امثال می خواستم سنجش ثبت نام کنم اما آزمونای معماریشو حذف کرده. همه چی داره ها، این معماری واسش زیادی بود. واقعا قیمتش مناسب بود، کل آزموناش 300 تومنم نمی شد:cry:. سیلابسشم تر تمیز بود:d. یه هفته همش زنگ زدم سنجش و کلی فکس فرستادم، آخرشم اون خانم پشت تلفن عصبانی شد گفت خانووووووم امسال معمارییییییییییی نداریییییییییییییییم:biggrin:. امروزم زنگ زدم، شانس آوردم یادم نبود تعطیله وگرنه دستگیرم می کردن:w25:. البته از اونجایی که از رو نمی رم بازم زنگ می زنم!.....هیچی دیگه....در کل به قول تو بچسبیم به بودجه بندی. شاید خدا دید داریم تلاش می کنیم سوالا رو از طریق یه فرشته نجات برامون فرستاد
الان کتاب فن شناسی رو نگاه کردم آرزو جان ص 227 کتاب فن شناسی نوشته : "این چوب ها علاوه بر عملکرد کلاف و نگه دارندگی تیغه ها در انتقال بار قسمت های میانی کار به
بدنه خارجی کاربرد دارد. ضمن اینکه با قرار دادن تخته روی آن به عنوان داربست نیز مورد استفاده قرار می گیرد."
چه جالب. فن شناسیم کتاب خوبیه ها. وقت داشته باشم می خرمش....دستتون درد نکنه:w27:

سورا مفخر

عضو جدید
سلام دوستان وقت همه شما بخیر موفق و پیروز باشید در این مسیری که در پیش دارید فقط اینکه اسکیس رو خیلی اهمیت بدید شده روزی یک ساعت من از چیزی که اصلا فکرشو نمی کردم ضربه خوردم نمی دونم کجای کارم مشکل داشت که نمره خوبی از اسکیس کسب نکردم اعتراض زدم فایده نداشت کلا این مقوله اسکیس و نمره دادن رو هنوز من یک نفر خوب متوجه نشدم ولی با این اوصاف خدا رو شکر می کنم .

سورا مفخر

عضو جدید
سعی کنید با برنامه درس بخونید نه اینکه اولش با قدرت تمام شروع کنید وسط راه کم بیارید خودتون رو مثل یک دونده دو ماراتون در نظر بگیرید شروع کار رو اروم می دوند به وسط راه یک خورده با سرعت و به چند متری خط پایان با تمام قدرت به سمت مسیر پایانی میروند سعی کنید اگه دو ساعت در روز می خونید این ساعت خوندن رو ثابت کنید نه اینکه یک روز با تمام قدرت درس بخونید یک روز اصلا نخونید بالاخره انسانه یک جاهایی ممکنه خستگی براش اتفاق بیافته ولی این شعر که رهرو ان نیست گهی تندو گهی خسته رود رهرو ان است که اهسته و پیوسته رود پیروز و کامیاب باشید دانشجو یان ارشد سال دیگه ...

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
ایشالا که آزمون و برنده می شی:redface:. والا من همه منابعی که مرکز معرفی کرده رو ندارم. خدا بگم سنجش و چیکار نکنه. من امثال می خواستم سنجش ثبت نام کنم اما آزمونای معماریشو حذف کرده. همه چی داره ها، این معماری واسش زیادی بود. واقعا قیمتش مناسب بود، کل آزموناش 300 تومنم نمی شد:cry:. سیلابسشم تر تمیز بود:d. یه هفته همش زنگ زدم سنجش و کلی فکس فرستادم، آخرشم اون خانم پشت تلفن عصبانی شد گفت خانووووووم امسال معمارییییییییییی نداریییییییییییییییم:biggrin:. امروزم زنگ زدم، شانس آوردم یادم نبود تعطیله وگرنه دستگیرم می کردن:w25:. البته از اونجایی که از رو نمی رم بازم زنگ می زنم!.....هیچی دیگه....در کل به قول تو بچسبیم به بودجه بندی. شاید خدا دید داریم تلاش می کنیم سوالا رو از طریق یه فرشته نجات برامون فرستاد

چه جالب. فن شناسیم کتاب خوبیه ها. وقت داشته باشم می خرمش....دستتون درد نکنه:w27:

مرسی :redface: من به سنجش (و کلا موسسه هایی که همه ی رشته ها رو دارن، مث پارسه و ماهان و مدرسانو ...) اطمینان چندانی ندارم موسسه های تخصصی معماری خیلی بهترن چون هر چی استاد خوب واسه این رشته هست تو موسسات تخصصی تدریس می کنن و به طبع طراح سوالا هم همونا هستن، به نظر من اون 300 تومنو بدی نصف آزمونای آکادمی/مرکز/ پردیس معماری رو یک درمیان شرکت کنی برنده تری تا اینکه بری سنجش پولتو دور بریزی :confused:

petrovich21

عضو
سعی کنید با برنامه درس بخونید نه اینکه اولش با قدرت تمام شروع کنید وسط راه کم بیارید خودتون رو مثل یک دونده دو ماراتون در نظر بگیرید شروع کار رو اروم می دوند به وسط راه یک خورده با سرعت و به چند متری خط پایان با تمام قدرت به سمت مسیر پایانی میروند سعی کنید اگه دو ساعت در روز می خونید این ساعت خوندن رو ثابت کنید نه اینکه یک روز با تمام قدرت درس بخونید یک روز اصلا نخونید بالاخره انسانه یک جاهایی ممکنه خستگی براش اتفاق بیافته ولی این شعر که رهرو ان نیست گهی تندو گهی خسته رود رهرو ان است که اهسته و پیوسته رود پیروز و کامیاب باشید دانشجو یان ارشد سال دیگه ...
در تایید حرف شما:
آبی که برآسود زمیش بخورد زود....... دریا شود آن رود که روان است

raha pania

کاربر بیش فعال
دوستان یه سوال ...
برای معماری جهان اینکه کتاب زارعی از فصل اول بخونیم بهتره یا موضوعی طبق سیلابس موسسات؟

Sent from my SM-J500H using Tapatalk

farraz

عضو جدید
به نظر من به ترتیب خوندنش خوبه چون بالاخره تاریخ . ترتیبش مهمه قبل و بعد سبک ها مهمه این طوری بهترم یادتون میمونه
من که این طوری فکر میکنم مثلا وقتی تو کتاب سبک شناسی سبک خراسانیو آدم می خونه دنبال اون سبک رازیو راحت تر میخونه خوبم یادمون می مونه:w20:

raha pania

کاربر بیش فعال

به نظر من به ترتیب خوندنش خوبه چون بالاخره تاریخ . ترتیبش مهمه قبل و بعد سبک ها مهمه این طوری بهترم یادتون میمونه
من که این طوری فکر میکنم مثلا وقتی تو کتاب سبک شناسی سبک خراسانیو آدم می خونه دنبال اون سبک رازیو راحت تر میخونه خوبم یادمون می مونه:w20:
مرسی ...بله متوجه شدم ..سیلابس مرکزم تقریبا با اون یکیه فقط ایرانی و امریکارو نمیخونیم

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
دوستان یه سوال ...
برای معماری جهان اینکه کتاب زارعی از فصل اول بخونیم بهتره یا موضوعی طبق سیلابس موسسات؟

من از تاریخ سردرنمیارم فقط تو یکی از فیلما آقای ایرانشاهی گفت نخونید خوب نیست کتاب زارعی! البته حرفای ایشونم وحی منزل نیست ولی باز گفتم بگم که از خودشون بپرسید دلایلشو شاید به دردتون خورد ...

tina92

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشید.
اومدم اینجا انرژیم چندبرابر شد.
از این به بعد خدا بخواد منم هرهفته میام بگم که چیا خوندم.
امیدوارم تا روز کنکور انقد پر انرژی باشیم.
موفق باشید

farraz

عضو جدید
به نظرتون برا زبان لازمه کتابهای زیر ذره بین رو بخریم ؟ کتابای رستمی رو پارسال گرفتم نمی دونم چرا بعد اینکه من کتابای رستمی رو گرفتم همه کتابای زیر ذره بین و اصفهانی رو گفتند خوبه؟!:huh:

raha pania

کاربر بیش فعال

به نظرتون برا زبان لازمه کتابهای زیر ذره بین رو بخریم ؟ کتابای رستمی رو پارسال گرفتم نمی دونم چرا بعد اینکه من کتابای رستمی رو گرفتم همه کتابای زیر ذره بین و اصفهانی رو گفتند خوبه؟!:huh:
رستمی برای زبان تخصصی نیست؟؟

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
من این هفته:

ایستایی: تکیه گاه- خواص هندسی سطوح - تیر
سیستم : پوسته نازک- ورق تاشده- سازه قابی- خرپایی- ژئودزیک
عناصر: بتن- درزهای ساختمانی- آتش سوزی- دودکش- بازشو- ارتباط سطوح- عایق کاری
تنظیم: سایه و سایه بان- انتقال حرارت- آسایش حرارتی
تاسیسات: جذب صدا-انتقال صدا- منابع روشنایی- تجهیزات انتقال و توزیع
زبان: گرامر (اسم صفت قید + تست سال های 86-87-88) + 120 تا لغت

زمان >>> 30!

raha pania

کاربر بیش فعال
سلام به همه
من این هفته یه موفقیت بزرگ داشتم ...سه روز ساعت 7 تونستم پاشم 😊😊
23 درس زبان 504 ...سبکشناسیو تموم کردم (اذری+اصفهانی)
معماری جهان زارعی :ماقبل تاریخ .بین النهرین .مصر.هند
ایستایی:تنش خمشی .تنش محوری.سازه کابلی .خواص هندسی
سیستم:کف سازی.عملیات خاکی.سقف سازی.سازه تنسگریتی.فن شناسی (چندصفحه)
واسه معاصر یکم گیجم هنوز که چی بخونم چون سیلابس مرکزو نمیتونم تو جزوه مرتهب پیدا کنم..پراکنده است..
موفق باشید 😊😊

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر مهربانان درس خوان!...گفتم از قافله دو نفری فرزانه جون و پرنیا جون عقب نمانم به همین خاطر با اعلان برنا مه های خوانده شده بهشان گریودم!
من این هفته فقط 3 روز خوندم. اوایل خوب بود آخراش رو زوال نهاد!
چنتا درس 504
دو تا درس فیزیک 1 قیابکلو (همراه با مرور)
چن ساعت اسکیس
نصف جزوه متدین

منم این هفته فقط 23 ساعت خوندم.
پ.ن: از فردا با سیلاب آکادمی پیش میرم....هدفمم اینه که تا آخر هفته جون بکنم بخونم دیگه:w10:
بدرود دوستان

raha pania

کاربر بیش فعال

سلام بر مهربانان درس خوان!...گفتم از قافله دو نفری فرزانه جون و پرنیا جون عقب نمانم به همین خاطر با اعلان برنا مه های خوانده شده بهشان گریودم!
من این هفته فقط 3 روز خوندم. اوایل خوب بود آخراش رو زوال نهاد!
چنتا درس 504
دو تا درس فیزیک 1 قیابکلو (همراه با مرور)
چن ساعت اسکیس
نصف جزوه متدین

منم این هفته فقط 23 ساعت خوندم.
پ.ن: از فردا با سیلاب آکادمی پیش میرم....هدفمم اینه که تا آخر هفته جون بکنم بخونم دیگه:w10:
بدرود دوستان
دقیقا من برعکسم ..اول هفته کندم اخر هفته تازه میرم رو دور تند
تازه پایان نامم هست

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برنامه ی من: (از 6 شهریور شروع کردم) 6 هفته طبق سیلابس سال گذشته ی مرکز معماری می خونمو جمعه ها تست مربوط به هر آزمونو می زنم، هفته ی بعد سیلابس آزمون بعدی + مرور مطالب آزمون قبلی. 3 هفته هم هر چی تو این 6 هفته خوندمو مرور می کنم اگه خدا بخواد که اون موقع می شه 7 آبان... بعد از اونم که آزمونای آکادمی شروع می شه با سیلابس آکادمی -که امسال خیلی خوب شده- پیش می رم (سعی می کنم هر آزمونو تو یه هفته جمع کنم و هفته ی دوم مرور باشه)، دیگه بعدش می مونه ده هفته که اونم دو بار همون سیلابس آکادمی رو مرور می کنم (هر هفته یک آزمون)... فعلا همین

سلام خیلی خوب می خونی پس منم زود شروع کردم ولی همه گفتن ممکنه زده بشی زیاد نخون جدیدا دارم زمان بیشتری میذارم ولی فعلا مفهومی میخونم هموز به تست و آزمون نرسیدم من، با یکی از مشاورهای مرکز دارم فن رو میرم جلو با روش آکادمی هم تاریخ رو و کمی هم منظر خوندم زبان هم هر روز میخونم

من نمیرسم زیاد بیام چون گزارش روزانه میدم به مشاور تقریبا روزی 4 تا 5 ساعت میخونم 2 روزه که جزوه دکتر خرسند رو میخونم و با خوندن کتابهای قبلی با سیلابس مرکز الان راحت همه چیز رو درک کردم
این هفته رفتم روی کتاب 504 چون دیگه باید لغات روداخل متن و جمله یاد بگیرم و واقعا نقاط مبهمش تو ذهنم باز شد هم به گرامر . درک مطلب کمک میکنه هم به انتخاب درست لغت وقتی معانی زیادی به هم نزدیکند
یکسری واژه معماری سنتی هم آکادمی گذاشته رو ممرایز این هفته نصفش رو خوندم
یک کمی از منظر جزوه جاودانی رو خوندم
سبک شناسی هم دیگه تمومه دور دوم و خلاصه کردنش حالا میخوام مرور کنم کم کم

نکته اینکه من چون تاریخ و فن خیلی پایین زدم پارسال دارم این 2 تا رو بهتر میخونم

همگی موفق باشید

آخرین ویرایش:

atp2

عضو جدید
سلام خیلی خوب می خونی پس منم زود شروع کردم ولی همه گفتن ممکنه زده بشی زیاد نخون جدیدا دارم زمان بیشتری میذارم ولی فعلا مفهومی میخونم هموز به تست و آزمون نرسیدم من، با یکی از مشاورهای مرکز دارم فن رو میرم جلو با روش آکادمی هم تاریخ رو و کمی هم منظر خوندم زبان هم هر روز میخونم

من نمیرسم زیاد بیام چون گزارش روزانه میدم به مشاور تقریبا روزی 4 تا 5 ساعت میخونم 2 روزه که جزوه دکتر خرسند رو میخونم و با خوندن کتابهای قبلی با سیلابس مرکز الان راحت همه چیز رو درک کردم
این هفته رفتم روی کتاب 504 چون دیگه باید لغات روداخل متن و جمله یاد بگیرم و واقعا نقاط مبهمش تو ذهنم باز شد هم به گرامر . درک مطلب کمک میکنه هم به انتخاب درست لغت وقتی معانی زیادی به هم نزدیکند
یکسری واژه معماری سنتی هم آکادمی گذاشته رو ممرایز این هفته نصفش رو خوندم
یک کمی از منظر جزوه جاودانی رو خوندم
سبک شناسی هم دیگه تمومه دور دوم و خلاصه کردنش حالا میخوام مرور کنم کم کم

نکته اینکه من چون تاریخ و فن خیلی پایین زدم پارسال دارم این 2 تا رو بهتر میخونم

همگی موفق باشید
خسته نباشي خدا قوت ، جزوه منظر جاوداني خيلي خوبه ، ولي بخش هايي كه مربوط به باغ إيراني و نمونه هاي باغ إيراني هست رو از اين جزوه نخون .

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. بچه ها مسجد گزاوشت بناب مساوی است با مسجد مهرآباد بناب؟ ینی این مسجده چنتا اسم داره؟ من تو یه عکس سرستونای همین مساجدی که گفتم و دیدم نوشته بود سجد اسماعیل بیگ بناب!:confused:

raha pania

کاربر بیش فعال

سلام. بچه ها مسجد گزاوشت بناب مساوی است با مسجد مهرآباد بناب؟ ینی این مسجده چنتا اسم داره؟ من تو یه عکس سرستونای همین مساجدی که گفتم و دیدم نوشته بود سجد اسماعیل بیگ بناب!:confused:
سلام ..مال پیرنیاست؟؟

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ..مال پیرنیاست؟؟

سلام. آره. گفتم سرچ کنم ببینم چه شکلیه، اطلاع زیادی ازش نیس برا همین سه تا اسم میاره براش. گزاوشت، مهرآباد، اسماعیل بیگ.....مسجده، بیرونش و مطمعن نبودم کدوم عکسه ولی توش سقف مسطحه، ستونا و سرستونای خوبی داره.....به هر حال ستوناشو یه نگا بندازین بد نیس.

tina92

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشید...
من این هفته زبان حدودا 60لغت با مترادفاش خوندم
ایستایی بحث تیر هم از جزوه هم از عناصر گلابچی
سیستم بحث طاق و گنبد از جزوه
معماری جهان چین و ژاپن
سبکشناسی سبک رازی
معاصر هم فصل 2و3 قبادیانو خوندم...

tina92

عضو جدید
سلام به همه
من این هفته یه موفقیت بزرگ داشتم ...سه روز ساعت 7 تونستم پاشم ������������
23 درس زبان 504 ...سبکشناسیو تموم کردم (اذری+اصفهانی)
معماری جهان زارعی :ماقبل تاریخ .بین النهرین .مصر.هند
ایستایی:تنش خمشی .تنش محوری.سازه کابلی .خواص هندسی
سیستم:کف سازی.عملیات خاکی.سقف سازی.سازه تنسگریتی.فن شناسی (چندصفحه)
واسه معاصر یکم گیجم هنوز که چی بخونم چون سیلابس مرکزو نمیتونم تو جزوه مرتهب پیدا کنم..پراکنده است..
موفق باشید ������������

ببخشید واسه من سوال شده..من خیلی کند میخونم یا سرعت شما خیلی بالاست...
اخه اگه اینارو من بخونم دوسه هفته طول میکشه...
اینکه ایستاییو سیستم فقط جزوه میخونین؟
مثلا من شیوه رازی رو دو روز خوندم هرسری 3 ساعت. میخوام بدونم ساعت مطالعتون بالاست؟ یا من خیلی کند پیش میرم؟

raha pania

کاربر بیش فعال

ببخشید واسه من سوال شده..من خیلی کند میخونم یا سرعت شما خیلی بالاست...
اخه اگه اینارو من بخونم دوسه هفته طول میکشه...
اینکه ایستاییو سیستم فقط جزوه میخونین؟
مثلا من شیوه رازی رو دو روز خوندم هرسری 3 ساعت. میخوام بدونم ساعت مطالعتون بالاست؟ یا من خیلی کند پیش میرم؟
نمیدونم والا ...
برای ایستایی و سیستم جزوه میخونم ..مثلا جزوه تنش محوری 11 صفحس ...
زبانم از روی ممرایز روزی چند درسو میخونم
سرعتم معمولیه یکم تندخونی میکنم اما مرورم زیاده
مهمتر از همه اینه که من برنامه چیدم برای خودم مثلا شنبه.درک.ایستایی.زبان .تنظیم ...
زیادم نخوندما...3روز اول هفته هیچی نخوندم 😳

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
من این هفته: مرور آزمون سوم و ششم مرکز سال 95

فیزیک2 : 4-6-7
مکانیکی: تجهیزات تصفیه، رطوبت زنی رطوبت گیری، تجهیزات انتقال و توزیع
صوت: نوفه، جذب صدا
نور: نورپردازی فضاهای داخلی، تجهیزات روشنایی
سیستم: ساختمان های بلند، سازه خرپایی، ژئودزیک، قابی
طراحی فنی: درزهای ساختمان، عایق، ارتباط سطوح، بازشو، دودکش، آتش، سازه فولادی
زبان: 120 لغت جدید از زیر ذره بین، گرامر هیچی :whistle:

تست: آزمون سوم مرکز سال 95

زمان>>> 18 :w22:

raha pania

کاربر بیش فعال
این هفته یه تنبل واقعی شدم ..تا حالا شده وقت داشته باشین اما حوصله انجام هیچیو نداشته باشین؟
این هفته اما یه روز درست درس خوندم شد 7 ساعت بقیه روزا پراکنده بود
جزوه سازه کابلی..ادامش
معماری جهان:چین .ژاپن.اژه.
زبان 504 :8 درس
درک:جزوه فرهادی و تست کنکور 91
کلا 10 ساعت

شیما-م

عضو جدید
سلاااااااااااااام بچه هااااااااا
خدا قوتتتتتتت همگیتون.......
من این هفته گرامر رستمی تموم کردم
504 : دوره دومه و درس 31
تافل : نمیدونم چند دور خوندم ولی تازه تمومش کردم ودوباره برگشتم از اول میخونم
تخصصی : 3متن
جهان : تا سر رمانسک خوندم و من از کتاب هلن گاردنر میخونم......زارعی اصلا نخوندم چون اصلا کتاب خوبی نیست....بیشتر مطلباش اشتباه هستش
معاصر : بانی مسعود میخونم و الان تا سر فصل دیکانستراکشن رسیدم
ایران : معماری ایرانی میخونم و حدود فک کنم 5تا فصل دیگش مونده ....دقیق نمیدونم راستش
منظر : تازه شروع کردم از عصر کنکاش میخونم
ایستایی سیستم تازه شروع کردم و از روی جزوه میخونم
تاریخ شهر : جزوه ودوتا کتاب حبیبی و پاکزاد خوندم
اینو اضافه کنم من گرایشم مطالعاته بخاطر همین باید تاریخ شهر بخونم و بخاطر همین سیستم و منظر دیر شروع کردم و بجای اونها باید تاریخ بیشتر بقیه بخونم :D;)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا