⑥⑨مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 96

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها نظرتون چیه آدم یه روز در هفته اصلا درس نخونه، یه روزم بذاره فقط برای تست زدن؟

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. بچه ها کتاب زبان محمد اصفهانی و ارشد زیر ذره بین خوندنشون چقد طول می کشه به نظرتون؟

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
من منظورم کنکور معماری بود......من هنرهای ساخت نمیدونم راستش چطوری بوده ولللللی آفرین به این انرژی و انگیزه.....انشاء الله که امسال میترکونی ....;)
مرسی :w27::w27: ایشالا شما هم بترکونی :thumbsup2:

بچه ها نظرتون چیه آدم یه روز در هفته اصلا درس نخونه، یه روزم بذاره فقط برای تست زدن؟
من جمعه ها رو گذاشتم فقط برای استراحت، حداقل نیم روز استراحت از واجباته به نظر من ... تستم به اندازه ی خوندن مهمه ولی به نظرم اگه خرد کنی ساعتای تست زدنتو و در طول هفته زمان براش در نظر بگیری (مثلا یک ساعت در روز به جای شش ساعت در یک روز) خیلی بازدهی بهتری داره برات ;)

سلام. بچه ها کتاب زبان محمد اصفهانی و ارشد زیر ذره بین خوندنشون چقد طول می کشه به نظرتون؟
کتاب اصفهانی رو ندیدم ولی زیر ذره بین 30 درس اولش واجبه که با توجه به سرعت خوندن خودت باید تشخیص بدی چقد طول می کشه

آخرین ویرایش:

farzaneh*memary

کاربر ممتاز

از کانال مهندس هورشاد:

#زمان_تنفس

خیلی از بچه ها حرف از بریدن می‌زنن
یا ترس از بریدن دارن!!!
خیلیا هم تجربه‌ی بریدن توی کنکور سال‌های قبل رو دارن
می‌دونید چی میشه که بعضیا می‌بُرن؟
به در نظر گرفتن زمان هایی برای استراحت مغزشون توجه نمیکنن!!!

از این به بعد به این زمان‌ها میگیم زمان تنفس
شما باید توی تک تک اجزاء برنامه تون، زمان تنفس در نظر بگیرید.
:small_orange_diamond::large_orange_diamond: کانال همگام آنلاین (مشاوره تحصیلی و موفقیت)
@hamgamonline

:radio_button::radio_button::radio_button: کجاها باید زمان تنفس لحاظ کرد؟
1. بعد از هر سانس درسی (مثلا 45 دقیقه درس بعد یه ربع تنفس، توی زمان تنفس به درس فکر نمیکنید، استراحت بدین به مغزتون، الکی به دغدغه ها و نتیجه کنکور و اینکه فلانی داره چیکار میکنه و یا اینکه خیلیا زودتر شروع کردن و ...فکر نمیکنید؛ زمان تنفس یعنی بیخیال کارهای مهم، کارهای الکی خوشا رو انجام میدی، شااااااااده شاد)
2. بعد از هر پارت مطالعه (بسته به توان یک نفر یک پارت مطالعه شامل 2 تا 6 سانس مطالعه میشه)
مثلا زمان تنفس برای ناهار و استراحت میشه بعد از پارت مطالعه ی صبح
مثلا 8 تا 12 ریاضی
12 تا 14 زبان
14 تا 16 زمان استراحت- ناهار- خواب که در واقع همون زمان تنفس

3. برای هر روز (مثلا ساعت 8 تا 10 شب که میتونه نیم ساعت هم به پیاده روی تخصیص پیدا کنه)
اینکه برای زمان تنفس بتونین؛ محیط تونو عوض کنید عالیه، مثلا برای یک فرد سحر خیز که از صبح تا 8 شب درس خونده، رفتن به پارک برای ساعت 8 یا حتی 7 و درنظر گرفتن حدود نیم ساعت قدم زدن و فکر نکردن به کنکور عالیه ؛ یعنی میترکونه این کار؛ شما باید به ذهنتون استراحت بدین
نه اینکه پاشید با یکی از دوستای کنکوری تون برید پارک و از دغدغه های کنکور و نگرانی های بازار کار و ازدواج و ... حرف بزنیدا
میرید عشق و حال:grin:
حداقل نیم ساعت تا حداکثر یه ساعت
دور از تنش و فکر و استرس
که بهتره توام با تحرک و ورزش باشه رو همین حساب پیشنهاد قدم زدن یا دویدن توی پارکو میدم

4. برای هر هفته حداقل یه نیم روز کامل بذارید برای زمان تنفس
مثلا از ساعت 6 غروب 5شنبه تا اخر شب یا جمعه همین زمان
پاشید برید یه جایی؛ یه کار هیجان انگیز انجام بدین؛ مثلا یه بازی دسته جمعی مثل فوتبال یا والیبال با دوستاتون بکنید
برید مهمونی
یه کاری که اساسا جوتونو نسبت به کنکور عوض کنه

5. برای هر تقریبا سه ماه؛ سه روز زمان تنفس که میتونید برید مسافرت
فارغ از تمام مشکلات و دغدغه های کنکور؛ جزوه ور ندارید ببرید؛ برید عشق و حال:wink::grin::stuck_out_tongue_winking_eye:

(برگرفته از کتاب همگام)
دفتر برنامه ریزی به زبون خودمونی
:heavy_minus_sign::heavy_minus_sign::heavy_minus_sign::heavy_minus_sign::heavy_minus_sign::heavy_minus_sign::heavy_minus_sign::heavy_minus_sign::heavy_minus_sign::heavy_minus_sign:
توضیحات کاملتر این موضوع توی کتابم هست، که تا آخر مهر چاپ میشه. اگر میخوایید یک کنکور با نشاط رو تجربه کنید حتما زمان تنفس برای خودتون در نظر بگیرید.

شاد و سرحال باشید
به امید موفقیت
هومن هورشاد :hibiscus::hibiscus::hibiscus:
@hhourshad

Alaleh E

عضو جدید
کاربر ممتاز
حتما حتما استراحت بذار برا خودت، مثلا جمعه ها رو بذار برای استراحت و آزمون آزمایشی بعضی هفته ها
ما ربات نیستیم، آدمیم، حتما باید استراحت داشته باشیم وگرنه کم میاریم... کلا نباید احساس کنی تو قفسی :D

atp2

عضو جدید
سلام بچه ها
مهر شدا ، پس كجايين؟
يه ساله ها ، باهم بخونين خسته نشين ، لااقل باهم حرف بزنين هر شب يه ربع ، تلگرام رو فراموش كنين ، همين جا عاليه ، تو كانالاي مشاوره زياد نچرخين ، يه اكادمي يه مركز معماري ، بسه ، گروه ها رو فراموش كنين ، ذهنتونو خالي كنين ، تفريحات سالم داشته باشين ، چشماتونو با نگاه كردن زياد به گوشي خسته نكنين ، عذاب وجدانِ بيخود ميگيرينا،
موفق باشين :gol: از همينجا به همتون قوت قلب و انرژي ميدم ، همتون ميتونين موفق بشين

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
مهر شدا ، پس كجايين؟
يه ساله ها ، باهم بخونين خسته نشين ، لااقل باهم حرف بزنين هر شب يه ربع ، تلگرام رو فراموش كنين ، همين جا عاليه ، تو كانالاي مشاوره زياد نچرخين ، يه اكادمي يه مركز معماري ، بسه ، گروه ها رو فراموش كنين ، ذهنتونو خالي كنين ، تفريحات سالم داشته باشين ، چشماتونو با نگاه كردن زياد به گوشي خسته نكنين ، عذاب وجدانِ بيخود ميگيرينا،
موفق باشين :gol: از همينجا به همتون قوت قلب و انرژي ميدم ، همتون ميتونين موفق بشين
سلام عاطفه جون:w38:....آره، مهر شد. چقد زود گذشت....فک کنم یکی دو هفته دیگه مچ بشیم با هم. جای ما رو تو دانشگاه خالی کن......:):w40:
سلام بچه ها ...من این هفته مریض شدم به اینترنتم دسترسی نداشتم ....امیدوارم خوب خونده باشین ...

Sent from my SM-J500H using Tapatalk
سلام. الان بهتری؟:w24:.من که شدم عین پفک:razz:. همش سرما می خورم......بچه ها من امروز خوب خوندم خدا رو شکر. هم تمرکز دارم هم تفریح (خوندن کتاب هری پاتر:D). تا فصل 4 فیزیک ساختمان 2 خوندم. یکم جزوه متدین خوندم. (عکسارم گوگل کردم، احساس می کنم تو تثبیتش کمک می کنه). آهان، یادم افتاد دو تا درس 504 رو هم خوندم (هر کاری می کنم چنتا درس اضافه بخونم نمی رسم). هنوزم که هنوزه نرفتم سراغ ممورایز. ینی ممورایز و لایتنر الان یادم افتاد:confused:بچه ها مرور درسا به روش لانتر اینجوریه .....1 3 7 14، یا اینجوریه 1 3 7 21 ؟......شبتون به خیر

raha pania

کاربر بیش فعال
اره خوبم عزیزم ...ممنون ...
از این هفته دوباره شروع کردم ...واسه خودم اهداف بلند مدت و کوتاه مدتو نوشتم ...
تا هفته دیگه یکشنبه برنامه ریختم که عقب موندگی های 2سیلابس اول مرکزو بخونم ...
بعد ازمون اکادمی و همین ازمونای خودسنجی فهمیدم ...فقط خوندن که باعث تفاوت رتبه میشه ...حتی 1 ساعت بیشتر خوندن ممکنه 10تا یا بیشتر رتبه ها رو جابه جا کنه ....مخصوصا الان که کنکور سراسری و ازاد یکی شده رقابت بالا میره ...پس فقط باید خوند ...یک روش مشخص تو خوندن انتخاب کرد و همونو ادامه داد

Sina SB

عضو جدید

سلام دوستان من ميخوام تازه شروع كنم دير نيست ؟ بنظرتون با كتاباي تاريخ شروع كنم مثلا قباديان خوبه ؟

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

من این هفته بد خوندم سرم شلوغ بود هنوز این 504 مرورش تموم نشده
سازه هم دارم میرم سر جزوه ها
سبک شناسی هم دور دوم تمومه کم کم

مشاور به من گفته حتما هر روز بخونم حتی شده نیم ساعت نمیدونم تعطیل کردن یه روز خوبه یا نه ولی حتما از مشاور بپرسید

لطفا میشه برنامه ریزی تقریبی خودتون رو هم بذارید؟ منون

raha pania

کاربر بیش فعال

سلام دوستان من هفته قبل 1ساعت هم مطالعه نداشتم:cry:
خب نذار دوباره این اتفاق بیفته وقتی انقدر ناراحتی واست میاره...ناراحتیش یادت بمونه 😊

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان من ميخوام تازه شروع كنم دير نيست ؟ بنظرتون با كتاباي تاريخ شروع كنم مثلا قباديان خوبه ؟
سلام. همونطوری که دوستان گفتن دیر نیست، ولی خب زودم نیس دیگه. آره برا شروع تاریخ قبادیان یا سبک شناسی خوبه. زبانم حتما باید شروع کنین.
سلام

مشاور به من گفته حتما هر روز بخونم حتی شده نیم ساعت نمیدونم تعطیل کردن یه روز خوبه یا نه ولی حتما از مشاور بپرسید

سلام. مشاور حرف خوبی زدن به نظرم. منم الان دارم از همین قانون پیروی می کنم. من جمعه ها رو درس نذاشتم. مگه اینکه اشتیاق درس منو بکشه تا جمعه برم سراغ کتاب، که اینم بعید می دونم. ولی لایتنر و ممورایز و جمعه ها هم ادامه می دم.

سلام دوستان من هفته قبل 1ساعت هم مطالعه نداشتم:cry:
سلام. چرا نخوندین خب؟ یه ساعت و که می تونستین بخونین. بهتره یه حداقل بذارین تا از اون پایین تر نیاین ولی بالاترم نرفتین اشکالی نداره. مثلا هر روز 4 ساعت بذارین. ولی طوری باشه که زبونم لال سرتون بره اون 4 ساعت نره:w10:

بچه ها من یه سوال دارم خدمتتون. آکادمی هم سوالاتشو تو سایت قرار میده؟

آخرین ویرایش:

raha pania

کاربر بیش فعال

سلام. همونطوری که دوستان گفتن دیر نیست، ولی خب زودم نیس دیگه. آره برا شروع تاریخ قبادیان یا سبک شناسی خوبه. زبانم حتما باید شروع کنین.

سلام. مشاور حرف خوبی زدن به نظرم. منم الان دارم از همین قانون پیروی می کنم. من جمعه ها رو درس نذاشتم. مگه اینکه اشتیاق درس منو بکشه تا جمعه برم سراغ کتاب، که اینم بعید می دونم. ولی لایتنر و ممورایز و جمعه ها هم ادامه می دم.

سلام. چرا نخوندین خب؟ یه ساعت و که می تونستین بخونین. بهتره یه حداقل بذارین تا از اون پایین تر نیاین ولی بالاترم نرفتین اشکالی نداره. مثلا هر روز 4 ساعت بذارین. ولی طوری باشه که زبونم لال سرتون بره اون 4 ساعت نره:w10:

بچه ها من یه سوال دارم خدمتتون. آکادمی هم سوالاتشو تو سایت قرار میده؟
اکادمی سوالاتو میذاره اما من شنیدم پاسخنامش گاهی غلط داره

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها از بادگیر ها یه سری تیرک همیشه بیرون می زنه، اطلاعی دارین اونا چی هستن؟ احتمالا نقش استراکچری دارن اما چرا طول بیرون زده زیادی دارن؟

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
سلام

برنامه ی من: (از 6 شهریور شروع کردم) 6 هفته طبق سیلابس سال گذشته ی مرکز معماری می خونمو جمعه ها تست مربوط به هر آزمونو می زنم، هفته ی بعد سیلابس آزمون بعدی + مرور مطالب آزمون قبلی. 3 هفته هم هر چی تو این 6 هفته خوندمو مرور می کنم اگه خدا بخواد که اون موقع می شه 7 آبان... بعد از اونم که آزمونای آکادمی شروع می شه با سیلابس آکادمی -که امسال خیلی خوب شده- پیش می رم (سعی می کنم هر آزمونو تو یه هفته جمع کنم و هفته ی دوم مرور باشه)، دیگه بعدش می مونه ده هفته که اونم دو بار همون سیلابس آکادمی رو مرور می کنم (هر هفته یک آزمون)... فعلا همین

اکادمی سوالاتو میذاره اما من شنیدم پاسخنامش گاهی غلط داره

تا پارسال که آکادمی فقط پاسخنامه رو میذاشت سایت! مگر اینکه امسال بخوان تغییر رویه بدن که بعید می دونم

raha pania

کاربر بیش فعال

برنامه ی من: (از 6 شهریور شروع کردم) 6 هفته طبق سیلابس سال گذشته ی مرکز معماری می خونمو جمعه ها تست مربوط به هر آزمونو می زنم، هفته ی بعد سیلابس آزمون بعدی + مرور مطالب آزمون قبلی. 3 هفته هم هر چی تو این 6 هفته خوندمو مرور می کنم اگه خدا بخواد که اون موقع می شه 7 آبان... بعد از اونم که آزمونای آکادمی شروع می شه با سیلابس آکادمی -که امسال خیلی خوب شده- پیش می رم (سعی می کنم هر آزمونو تو یه هفته جمع کنم و هفته ی دوم مرور باشه)، دیگه بعدش می مونه ده هفته که اونم دو بار همون سیلابس آکادمی رو مرور می کنم (هر هفته یک آزمون)... فعلا همین

تا پارسال که آکادمی فقط پاسخنامه رو میذاشت سایت! مگر اینکه امسال بخوان تغییر رویه بدن که بعید می دونم
من بیشتر با مرکز کار کردم ... اما تو باشگاه مهندسان خود بچه ها سوالات رو میذارن ..باز شما بهتر میدونین عزیزم 😊

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز

برنامت خیلی خوبه...منم سیلابس آکادمی رو نگا کردم، خیلی چشم و گرفت! منابع رنده. خیلی دوس دارم ثبت نام کنم. آخه امروز رفتم سایتشون دیدم اصلا سوالارو نمیذارن:cry:. ولی سیلابساشون خیلی خوبه. سیلابس مرکزم دیدم نمی دونم چرا حس می کنم یه جوریه. به منابع ناپیدا زیاد اشاره کرده. کلیم صفحات پروفسور و نوشتن ......به هر حال خدا کنه آکادمی سوالاتشو بذاره رو سایت. به نظرت با سیلابس آکادمی بخونیم ولی آزمون ندیم فایده ای داره؟

farraz

عضو جدید
آرزو جان تا اونجایی که یادمه اون تیرکها واسه تعمیرات
تقریبا یه چیزی مثل داربست

farzaneh*memary

کاربر ممتاز
برنامت خیلی خوبه...منم سیلابس آکادمی رو نگا کردم، خیلی چشم و گرفت! منابع رنده. خیلی دوس دارم ثبت نام کنم. آخه امروز رفتم سایتشون دیدم اصلا سوالارو نمیذارن:cry:. ولی سیلابساشون خیلی خوبه. سیلابس مرکزم دیدم نمی دونم چرا حس می کنم یه جوریه. به منابع ناپیدا زیاد اشاره کرده. کلیم صفحات پروفسور و نوشتن ......به هر حال خدا کنه آکادمی سوالاتشو بذاره رو سایت. به نظرت با سیلابس آکادمی بخونیم ولی آزمون ندیم فایده ای داره؟
آزمونای مرکز خیلی دیر شروع می شن، خیلی ... والا من دارم تلاشم رو می کنم خودسنجی بعدی آکادمی رتبه یک بشم که آزمونا رو جایزه بگیرم :D اگه نشد دیگه چاره ای نیست مجبوریم تست برا مرکزو بزنیم. به نظر من حتی اگه آزمون نمی دیم هم باز با سیلابس خوندن موثره، من پارسال اولشو با سیلابس خوندم خوب بود ولی بعدش استرس گرفتم ناخودآگاه زوم کردم رو جاهایی که به نظر خودم ضعیف تر بودم و آخر سر ضربه رو از اون فصلایی خوردم که مطمئن بودم خوب بلدم!!! اگه تا آخر با سیلابسا پیش می رفتم و همه رو به یه اندازه جدی می گرفتم رتبه ی به مراتب بهتری میاوردم، امسال تصمیم گرفتم چه آزمون بدم چه نه بچسبم به یه بودجه بندی استاندارد و همه چی رو به طور همگن پیش ببرم

raha pania

کاربر بیش فعال

آزمونای مرکز خیلی دیر شروع می شن، خیلی ... والا من دارم تلاشم رو می کنم خودسنجی بعدی آکادمی رتبه یک بشم که آزمونا رو جایزه بگیرم :D اگه نشد دیگه چاره ای نیست مجبوریم تست برا مرکزو بزنیم. به نظر من حتی اگه آزمون نمی دیم هم باز با سیلابس خوندن موثره، من پارسال اولشو با سیلابس خوندم خوب بود ولی بعدش استرس گرفتم ناخودآگاه زوم کردم رو جاهایی که به نظر خودم ضعیف تر بودم و آخر سر ضربه رو از اون فصلایی خوردم که مطمئن بودم خوب بلدم!!! اگه تا آخر با سیلابسا پیش می رفتم و همه رو به یه اندازه جدی می گرفتم رتبه ی به مراتب بهتری میاوردم، امسال تصمیم گرفتم چه آزمون بدم چه نه بچسبم به یه بودجه بندی استاندارد و همه چی رو به طور همگن پیش ببرم
اره دقیقا ...درست جاهایی که زوم میکنیم اشتباه میزنیم

farraz

عضو جدید
الان کتاب فن شناسی رو نگاه کردم آرزو جان ص 227 کتاب فن شناسی نوشته : "این چوب ها علاوه بر عملکرد کلاف و نگه دارندگی تیغه ها در انتقال بار قسمت های میانی کار به
بدنه خارجی کاربرد دارد. ضمن اینکه با قرار دادن تخته روی آن به عنوان داربست نیز مورد استفاده قرار می گیرد."

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا