⑥⑨مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 96

وضعیت
موضوع بسته شده است.

raha pania

کاربر بیش فعال

منم 3 فصل سازه در معماری
2 درص طبان اصفهانی
خیلی کم میخونم
عذاب وجدان دارم
مسئله اصلی ما الان پیوستگی مطالعس...من خودم بشخصه اینجوریم...راحت ازش غافل میشم ...

saharnaz73

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.(چه زود شنبه شد:D)...من این هفته خیلی بد بودم...من خیلی زود دلسرد میشم...نمیدونم چرا:confused:
معماری جهان تا پایان تمدن اشور خوندم(خلاصه ها رو)...فصل 1و2 باغ نعیما(خلاصه ها)...یه مقدار هم تاسیسات مکانیکی خوندم...برای زبان هم 3درس از تافل...6درس 504...زبان عمومی اصفهانی تا اخر درس 3...3درس هم زبان تخصصی...
تنها موردی که خوشحالم میکنه استفاده از ممرایزه که باعث علاقه من به زبان شده و باعث شده هر روز زبان بخونم(حتی اگه خیلی کم باشه)
بچه ها من انگیزه ام خیلی پایینه چیکارش کنم؟
تفریح و گردشم خیلی زیاده...یه جا نمیتونم بند شم:confused:

raha pania

کاربر بیش فعال

سلام.(چه زود شنبه شد:D)...من این هفته خیلی بد بودم...من خیلی زود دلسرد میشم...نمیدونم چرا:confused:
معماری جهان تا پایان تمدن اشور خوندم(خلاصه ها رو)...فصل 1و2 باغ نعیما(خلاصه ها)...یه مقدار هم تاسیسات مکانیکی خوندم...برای زبان هم 3درس از تافل...6درس 504...زبان عمومی اصفهانی تا اخر درس 3...3درس هم زبان تخصصی...
تنها موردی که خوشحالم میکنه استفاده از ممرایزه که باعث علاقه من به زبان شده و باعث شده هر روز زبان بخونم(حتی اگه خیلی کم باشه)
بچه ها من انگیزه ام خیلی پایینه چیکارش کنم؟
تفریح و گردشم خیلی زیاده...یه جا نمیتونم بند شم:confused:
واسه چی میخوای ارشد بخونی؟؟هدفت چیه ؟؟اگر اونو واسه خودت مشخص کنی ...دانشگایی که میخوای بری مشخص کنی انگیزت بیشتر میشه...پیشنها میدم یسر به تاپیک نتایج ازمون ارشد بزنی

Sent from my SM-J500H using Tapatalk

amir-21

عضو

کتاب حاضر با عنوان “زبان تخصصی معماری”، در دوازده فصل تدوین شده است:
• فصل اول با عنوان Fundamental Concept of Architecture ، در ۸۴ صفحه به معرفی ۷۰ تا از مهم‌ترین مفاهیم اساسی معماری پرداخته است.• در فصل دوم به Styles & Trends in Architecture پرداخته شده است که در آن از سبک‌ها و گرایش‌های مختلف معماری در طول دوران‌های مختلف سخن به میان آمده است.• فصل سوم به مبحث Architects اختصاص یافته است. در این فصل معماران مختلف با سبک‌ها و گرایش‌های مختلف معرفی شده‌اند که درباره زندگی‌نامه و آثار برجسته آنان نیز توضیحاتی ارائه شده است.• فصل چهارم با عنوانBuildings types به معرفی انواع ساختمان‌ها با کاربری‌های مختلف پرداخته است. این فصل به تشریح کامل برخی کاربری‌های ساختمانی از قبیل مسکونی، ورزشی، مذهبی، فرهنگی و … پرداخته است و در مورد هریک از کاربری‌ها توضیحات مفصلی از قبیل تاریخچه، انواع و … ارائه شده است.• فصل پنجم با عنوان Sketch & Drawings به تعاریف و تشریح پیرامون مفهوم ترسیم می‌پردازد. در انتهای این فصل اسکیس‌ برخی بناهای شناخته‌شده که توسط معماران ترسیم شده است، به همراه توضیح کامل در مورد نحوه طراحی بنا ارائه شده است.• فصل ششم به معرفی مفهوم معماری منظر و فضاهای باز تحت عنوان Landscape & External Spaces اختصاص یافته است. در این فصل عناوینی تحت عنوان Private gardens and parks، Urban open space و … مطرح شده است.• فصل هفتم با عنوانArchitecture and Sustainability ، دربرگیرنده مباحث معماری بومی (Vernacular Architecture)، معماری خورشیدی (Solar Architecture)، معماری سبز (Green Architecture) و …. می‌باشد.• در فصل هشتم که به مفهوم Structure and Structural design پرداخته است، تعریف سازه، استاتیک و دینامیک (Statics and Dynamics)، تئوری سازه (Structural Theory)، تغییرشکل و مقاومت (Deformation and Strength)، معیارهای طراحی (design Criteria) و … موضوع مورد بحث است.• در فصل نهم تحت عنوانRelationship between Structure & Architecture ، رابطه بین سازه و معماری از ابعاد مختلف بررسی شده است.• فصل دهم با عنوان Structural Elements and Systems به معرفی انواع سیستم‌ها و عناصر سازه‌ای از قبیل خرپاها (trusses)، قوس و طاق (Arch and Vault)، صفحات و پوسته‌ها (Plates and Shell) و … می‌پردازد.• فصل یازدهم به مبحث Tall Buildings اختصاص یافته است که تعریف، تاریخچه و انواع سیستم‌های سازه‌ای ساختمان‌های بلند ارائه شده‌اند. و در نهایت فصل دوازدهم با عنوان Structural Materials به معرفی فاکتورهای تأثیرگذار بر انتخاب مصالح، انواع مصالح سازه‌ای از قبیل بتن (Concrete)، مصالح بنایی (Masonry) و … می‌پردازد.

آخرین ویرایش:

moomidi

عضو جدید
روی هر کتابی اسم گلابچی رو دید، بدونید ک تو کنکور میاد.
موضوعش به معماری هم ربط نداشته باشه بازمتوکنکور میاد.مثلا اگر کتابی با موضوع تروریسم از گلابچی منتشر بشه حتمن تو کنکور میاد:biggrin:!!!

به غیر این کتاب زبان تخصصی 7 تا کتاب دیگه هم تو راهه...
golab.JPG

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
روی هر کتابی اسم گلابچی رو دید، بدونید ک تو کنکور میاد.
موضوعش به معماری هم ربط نداشته باشه بازمتوکنکور میاد.مثلا اگر کتابی با موضوع تروریسم از گلابچی منتشر بشه حتمن تو کنکور میاد:biggrin:!!!

به غیر این کتاب زبان تخصصی 7 تا کتاب دیگه هم تو راهه...
مشاهده پیوست 259850
.........ممنونم که اسم کتابا رو میذارین. عنوان کتاب فراتر از طراحی داغونم کرد....!

raha pania

کاربر بیش فعال
شاید مهم ترین مساله در مورد درس #تاریخ_معماری_ایران مسئله ی مفهومی خوندن اون باشه.
بسیاری به اشتباه فکر می کنن تاریخ ایران درسی حفظی هست و با حفظ کردن جزوات و کتاب ها و به خاطر سپردن سبک ها و ابنیه ی اونها می شه از پس این درس در کنکور سراسری بر اومد. اما چیزی سوالات چند سال اخیر خصوصا 5 سال گذشته در کنکور به ما نشون می ده درست عکس این باور رایج اما اشتباهه. درس #تاریخ_معماری_ایران درسی کاملا مفهومی به مانند سیستم های ساختمانی هستش و نیازمند درک و فهم کامل از سبک های معماری ایرانی و ویژگی های ابنیه ی مختلف آنهاست.چه بسا سهم فهم و درک از این درس در کنکور بالا تر از حفظیات از جمله اسامی و ابنیه ی کمتر شناخته شده است.
به یاد داشته باشید از هر جزوه یا کتابی که برای این درس استفاده می کنید کامل نیست و نمی تواند تمام کنکورو پوشش بده چرا که درس تاریخ معماری ایران بسیار گسترده ست و فاقد چارچوب مشخص مانند دروس فنی ست.
...اما پیشنهاد من برای منابع این درس:
نخست با کتاب سبک شناسی پیرنیا شروع کنید و سعی کنید به واسطه ی این کتاب شناخت خوبی و نه صددرصدی از معماری ایران بدست بیارید.ممکن است بشنوید سهم این کتاب در سوالات کنکور های اخیر کم بوده است اما به هر حال کلید فهم منابع دیگر و پایه ی کتب و جزوات دیگر این کتاب بوده، هست و خواهد بود.
دوم: خواندن درس نامه های دکتر متدین در دانشگاه تهران قدم مهمی در فهم تاریخ معماری ایران و برآمدن از پس تست های مفهومی و درک-تاریخی این درس است.
سوم: کتاب معماری ایرانی تدوین دکتر معماریان نیز در شناخت گونه های مختلف معماری ایرانی سهم مهم و موثری دارد.
استفاده از درس گفتار خلاصه معماری ایران تالیف آقای مهندس مهرعلی جایگزین مناسبی برای منابع این درس است.
موفق باشید.
محمدحسن ابراهیمی☘☘☘

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام من دیر به دیر میام چون تا به همه جا سرک بکشم دیر میشه متوسط روزی 3 تا 5 ساعت میخونم الان درک سازه هستم خیلی هم بد قلقه:confused: ولی خوبی سیلابس اینه که توی چند تا منبع که میخونی یک مطلبی تکرار میشه جا میوفته سبک شناسی هم رسیدم سر شیوه آذری تازه چون سعی میکنم بفهمم و برم جلو ، زبان هم که روی مرور درسهای آخر 504 موندم تا جا نیوفته نمیرم چیزای دیگه بخونم
امیدوارم همه راه خودمون رو پیدا کنیم

mahsa 5

عضو جدید
بچه ها میاین اول منابعی که میخایم بخونیمو باهم اوکی کنیم؟:smile:
لیستی که من درآوردم ایناست:
زبان:504 / کتاب های بابک رستمی / کنکور سالهای قبل
فن: در قسمت ایستایی وسیستم جزوه طباطبایی یا خرسند یا سروش نیا / سیستم های ساختمانی گلابچی انتشارات پارس
در قسمت عناصر و جزییات جزوه طباطبایی یا خرسند یا شریفی
تاریخ: جزوات مانا قابوسی و نسیم عسکری / سبک شناسی پیرنیا / جزوات 1و2 متدین / معماری اسلامی پیرنیا / معماری غرب بانی مسعود / از شرق تا غرب حامد کامل نیا / جزوه دکتر حقیر / هنر در گذر زمان
فعلن برای شروع همینا بعد خوندن اینا چیزای دیگم هست:w10:
کسی اگه با جایی از از این لیست مشکل داره!!! یا چیزی اضافه و کم میخاد کنه بگه لطفن
ممنون

raha pania

کاربر بیش فعال

بچه ها میاین اول منابعی که میخایم بخونیمو باهم اوکی کنیم؟
فن: در قسمت ایستایی وسیستم جزوه طباطبایی یا خرسند یا سروش نیا / سیستم های ساختمانی گلابچی انتشارات پارس
تاریخ: جزوات مانا قابوسی و نسیم عسکری / سبک شناسی پیرنیا / جزوات 1و2 متدین / معماری اسلامی پیرنیا / معماری غرب بانی مسعود / از شرق تا غرب حامد کامل نیا / جزوه دکتر حقیر / هنر در گذر زمان
فعلن برای شروع همینا بعد خوندن اینا چیزای دیگم هست
کسی اگه با جایی از از این لیست مشکل داره!!! یا چیزی اضافه و کم میخاد کنه بگه لطفن
ممنون
برای زبان کتاب اقای اصفهانی اضافه کنین...
کتب گلابچی خلاصه هاشون موجوده..خوندن خود کتاب واجب نیس....
برای درک هم تستای کنکور سالهای گذشته ..یا کتاب عصر کنکاش هم میتونید تهیه کنید

mahsa 5

عضو جدید
برای زبان کتاب اقای اصفهانی اضافه کنین...
کتب گلابچی خلاصه هاشون موجوده..خوندن خود کتاب واجب نیس....
برای درک هم تستای کنکور سالهای گذشته ..یا کتاب عصر کنکاش هم میتونید تهیه کنید

رها جان یعنی بجز کتابای رستمی برای زبان کتاب اصفهانی رو هم بخونیم؟
خلاصه کتابای گلابچی رو از کجا میتونیم بگیریم عزیزم؟

• Like
واکنش ها: atp2

raha pania

کاربر بیش فعال

رها جان یعنی بجز کتابای رستمی برای زبان کتاب اصفهانی رو هم بخونیم؟
خلاصه کتابای گلابچی رو از کجا میتونیم بگیریم عزیزم؟
کتاب اقای اصفهانی برای زبان عمومیه...
تو تاپیک جزوه ها باید باشه

شیما-م

عضو جدید
کیا امروز آزمون آزمایشی آکادمی دادند؟؟؟؟؟
خیلی آسون بود.....کسایی که سال دومشونه واسه کنکور به راحتی میتونستن همه رو در حد 90درصد بزنن.....

شیما-م

عضو جدید
ممنون

به جای معماری اسلامی پیرنیا، معماری ایرانی بخون......معماری ایرانی چند فصل بیشتر داره و فصلای مشترک با معماری اسلامی داره......ویرایش جدید معماری اسلامی،تموم فصلها با کتاب معماری ایرانی مطابقت میکنه.......

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون

تقریبا همه ی رتبه های خوب مرکز معماری گفتند کتاب اصفهانی عالیه

اینم لیست منابعی که مشترکا تهیه کردند:

منابع اصلى معمارى
⌛️زبان :
عمومی :کتاب استاد اصفهانی
تخصصی : کتاب بابک رستمی

⌛️دروس فنی:
⏰ایستایی ، سیستم و عناصر و جزییات : جزوات استاد خرسند (جزوات در کانال گذاشته میشه)

⏰تاسیسات و تنظیم : جزوات استاد ایزدی (در صورت حضور در کلاسشون )
در غیر اینصورت
تاسیسات مکانیکی سلطاندوست و تنظیم شرایط قیابکلو و اکوستیک و نور قیابکلو

⌛️تاریخ :
⏰ایران :
1. جزوه استاد مهرعلی
2. کتاب پیرنیا (بصورت عکس محور)
3. جزوه متدین (تلخیص شده توسط مرکز )
4. کتاب معماری ایرانی استاد نسیم عسگری ( کتاب جایگزین با جزوه استاد مهرعلی )
⏰جهان :
1. جزوه استاد مهرعلی
2. کتاب جهان زارعی (عکس محور)
⏰معاصر :
1. جزوه استاد مرتهب
2. کتاب معماری معاصر کاملنیا
3. قبادیان

⌛️درک : تحلیل تستهای سالهای قبل
(در صورت امکان ،حضور در کلاس استاد فراهانی ) در غیر اینصورت جزوه استاد فراهانی

⌛️منظر :
1. جزوات استاد شاملو
2. منظر عصر کنکاش
3. پارادایم پردیس فصل 1تا 4 و فصل 10
دوستان توجه داشته باشين كه اين ليست تهيه شده براى منابع اصلى با توجه به مشورت مشاورين با هم بوده و مسيرى بوده كه سال گذشته طى شده و اين مسير تنها مسير رسيدن به موفقيت نيست و اينكه سعى كنيد به يكى از دوستان مشاور چه در مركز معمارى چه در ديگر موسسه ها اعتماد كنيد كه در طول مسير براى رسيدن به موفقيت همراه شما باشند.

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
خیلی آسون بود.....کسایی که سال دومشونه واسه کنکور به راحتی میتونستن همه رو در حد 90درصد بزنن.....

من انرژی بودم سال سوم ولی 90% نتونستم بزنم! زبانو فنو تنظیم حوالی 60-70 و ایستایی 36! :confused:

---
من این هفته:
پوسته نازک - ورق تاشده - ساختمان های بلند - سازه کابلی - طراحی ساختمان بتنی (سیستم و فن)
آسایش حرارتی - انتقال صدا - تجهیزات تبادل حرارت (تنظیم و تاسیسات)
مصدر و اسم مصدر + یه سری لغات زیر ذره بین (زبان)

زمان >>> 20 !

این هفته اصلا خوب نبود چه از نظر کمیت چه کیفیت، سعی می کنم هفته ی بعد بهتر باشم، خیلی بهتر! :thumbsup2:

آخرین ویرایش:

raha pania

کاربر بیش فعال

من ...خراب کردم فقط زبانو بالای 50 زدم چون نصفه خونده بودم غلطام زیاد شد

raha pania

کاربر بیش فعال
دوستان این هفته چیا خوندین؟؟؟من معماری جهان مرور چین و ژاپن و اژه ای ....ایرانی: پارتی از جزوه متدین
فن :درک و رفتار بر حسب سیلابس مرکز ....و سازه چادری از جزوه سروش ...سقف سازی و دیوارسازی....زبان 5درس تافل ...5 درس زبان تخصصی از ممرایز...3 فصل اکوستیک از کتاب قیابکلو ...ازمون امروزمم افتضاح دادم ....فقط زبان 51درصد زدم با درک 18 بقیه 0و منفی 😣😣😟همش بخاطر اینکه فکر میکردم درسته اما نصفه خوندنم کار دستم داد

شیما-م

عضو جدید
من انرژی بودم سال سوم ولی 90% نتونستم بزنم! زبانو فنو تنظیم حوالی 60-70 و ایستایی 36! :confused:

---
من این هفته:
پوسته نازک - ورق تاشده - ساختمان های بلند - سازه کابلی - طراحی ساختمان بتنی (سیستم و فن)
آسایش حرارتی - انتقال صدا - تجهیزات تبادل حرارت (تنظیم و تاسیسات)
مصدر و اسم مصدر + یه سری لغات زیر ذره بین (زبان)

زمان >>> 20 !

این هفته اصلا خوب نبود چه از نظر کمیت چه کیفیت، سعی می کنم هفته ی بعد بهتر باشم، خیلی بهتر! :thumbsup2:

من منظورم کنکور معماری بود......من هنرهای ساخت نمیدونم راستش چطوری بوده ولللللی آفرین به این انرژی و انگیزه.....انشاء الله که امسال میترکونی ....;)

raha pania

کاربر بیش فعال
بچه ها درصدای من با اون چیزی که حساب کردم چند درصد تو بعضیا فرق داشت ...اما بالاتر زده بودم ...رتبه معماری 441

• Like

شیما-م

عضو جدید
من نفر 54 معماری شدم توی کل کشور
و نفر اول مطالعات توی کشور
من گرایشم مطالعاته.......کاش این کنکور واقعی بود......خوشحالم یکم اعتمادم نسبت به خودم بالا رفت.....
بچه ها بعد رتبه هاتونو بگید

atp2

عضو جدید
زبان 35
فن 16
تاریخ 18
درک 10
منظر 5
از رو نمی رم که.....برا آزمون مهر سعی نمی کنم بهتر بشم، بهتر میشم!:w10:......
صد در صد در دويست درصد در سيصد درصد ميشي عزيزم .
كاري كن كه سال ديگه اين موقع بري ثبت نام ، دانشگاه عالي ، رشته اي كه دوست داري كه حال كني .

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
صد در صد در دويست درصد در سيصد درصد ميشي عزيزم .
كاري كن كه سال ديگه اين موقع بري ثبت نام ، دانشگاه عالي ، رشته اي كه دوست داري كه حال كني .
:cry: عزیزم، قربونت برم عاطفه جون:w40:.....گلم برنامه ریزی برا خوندن یه طرف، مرور یه طرف دیگه. خیلی نگرانم می کنه.

• Like
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا