⑥⑨مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 96

وضعیت
موضوع بسته شده است.

atp2

عضو جدید
سلام بچه ها خوبين؟؟ من امتحان اسكيسم رو دادم و اومدم خووووووووووووونموووووووووون ، تو رو خدا دعا كنين ما قبول شيم ايشاللللللا
ايشالا شما هم اين يكي دوماه تابستون رو بتركونين كه ديگه خيالتون راحت باشه ، زبان زبان زبان و زبان ، خيلي مهمه كه از حالا شروع كنين ، ايشالا هرچي كه خوبه سر راه همه قرار بگيره ، پر انرژي باششششششين 🌹🌹🌹🌹🌹

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوس جونا:gol:. بچه ها اشکالی نداره بعضی از کتابای پروفسور گلابچی رو فقط خلاصه شون رو بخونیم؟ بعدش اینکه بعضی از کتابار و نداریم که. اونا رو چجوری واسشون برنامه ریزی کنیم؟
من پارسال نسبت به امسال بهتر برنامه ریزی می کردم :cry:

هادی.رحیمی

کاربر بیش فعال
پاسخ به سوال دوستان
برای عناصر و جزییات چه مباحث و کتابهایی رو بخونیم؟

این سوال خیلی هاست و بارها از طرف دوستانی که میخوان در کنکور معماری و یا حتی هنرهای ساخت شرکت کنن ،تکرار شده که برای عناصر و یا حتی مصالح ساختمانی چه مباحثی در کنکور مطرح هستند و سوالات از چه منابعی طرح میشن؟
و عدم آگاهی در مورد انتخاب منبع صحیح برای مطالعه این مباحث شما رو سردرگم خواهد کرد و یا باعث میشه به کلی از مطالعه این دروس منصرف بشین.

خدمت شما عرض کنم اگر به سوالات کنکور سالهای قبل 86 و 85 توجه کنید این سوال بیشتر ذهن ما رو درگیر میکرد چرا که به دلیل کمبود منابع تالیفی در این زمینه منبع جامع و مشخصی برای طرح سوالات کنکور از این مبحث وجود نداشت و یا بیشتر شبیه به مرجع بودن به مانند مباحث مقررات ملی و یا مبحث 55.

اما بعدها منابعی درخور این مباحث در انتشارات دانشگاه ها به چاپ رسید تا مطالب لازم اجرایی در حوزه دیتیلهای فنی بصورت گویا تر و نه در قالب قوانین مقررات _که کمتر تصویری هستن_ به دانشجویان منتقل بشه و البته دایره منابع برای سوالات هم به اینصورت مشخص تر شده.

البته به جرات نمیتوان تفکیک موضوعی دقیقی بین کتابها قائل شد چرا که همپوشانیها بین مطالب زیاد بوده و گاهی از یک کتاب در هر مبحثی سوال طرح میشه اما تا حد مشخصی به برخی از منابع مهم این مبحث اشاره میکنم:

������کتابهایی که به تالیف یا ترجمه آقای دکتر گلابچی از انتشارات دانشگاه تهران به چاپ رسیده ن و#روی_جلد_سفید رنگی دارن منبع مهمی برای سوالات این مبحث به شما میرن مثل کتابهای:
▫️ طراحی لرزه ای برای معماران
▫️فناوریهای نوین ساختمانی
▫️ساختمانها چگونه عمل میکنند

������کتابهای مهم دیگری که در این زمینه هر سال از اونها سوال طرح میشه:
▫️جزییات ارتقا دهنده معماری
▫️طراحی ساختمانهای بتنی
▫️ساختمانهای فولادی
▫️فن شناسی معماری ایران

������این منابع بین تمامی گرایشهای معماری که مبحث ایستایی و فن رو دارن و هنرهای ساخت (فناوری و انرژی) که بصورت اختصاصی 25 سوال طراحی فنی رو دارن مشترک هست.

������قابل ذکره که اگر خیلی ریز بین و وسواس به خرج بدیم همونطور که قبلا هم عرض کردم .. در اکثر کتابها مثل سازه در معماری و درک رفتار و مبانی سازه برای معماران و سازه های مشبک فضاکار هم دیتیلهایی پیدا میشن که منبع سوالات عناصر و یا طراحی فنی باشن اما این منابع رو برای مشخص شدن دایره مطالعات این مبحث معرفی کردم تا هم پاسخ سوال دوستان داده بشه و هم از سردرگمی بیان بیرون.

������اینکه به جرات بگیم با وجود این منابع نیازی به خوندن مباحث مقررات ملی از جمله مبحث 55 نیست، باید بگم خیر! صرفا به این دلیل که هر از چند گاهی یک یا دو سوال از این مباحث طرح میشه ولی با احتمال کم.
اما زمانی که صرف مطالعه این منابع صرفا برای پاسخدهی به سوالات کنکور خواهد شد بسیار زیاد بوده و میشه این زمان رو صرف منابعی کرد که میدونیم هر ساله ازش سوال طرح میشه.
⭐️با این وجود اگر علاقه مند به مطالعه این مباحث بودین که قطعا در آزمونهای نظام مهندسی ضرورت دارن ، پیشنهاد من ، آیین نامه 2800 زلزله هست که معمولا سوالی ازش میاد و زمان کمتری برای مطالعه نیاز داره.

������شاید مهمترین منبع این مبحث در سال 96 همین کتاب "عناصر سازه ای برای معماران" باشه و با نامی که براش انتخاب شده مشخصا خودش رو به عنوان منبع این مبحث معرفی میکنه. اما قطععا منابعی که به تازگی چاپ شده ن ، سوالات کنکوری که از اونها طرح میشه بسیار سطحی بوده ومشخصا طراح به سراغ تیترها ی مهم و تصاویر خواهد رفت. پس جای نگرانی نیست و میشه سریعا به مبحث تسلط پیدا کرد.

������ نکته مهم دیگه که تو سوالات دوستان هم مطرح بود، منبع مشخص برای درس مصالح ساختمانی هست.
با توجه به آماری که قبلا بصورت گرافیکی ارائه کردم تعداد سوالات مصالح ساختمانی در سالهای قبل بیشتر بوده و مشخصا نمونه سوالاتی از ویژگیها و ترکیبات مصالح سنتی مانند سیمان و گچ و قیر مطرح میشده که بی ارتباط با مسائل اجرایی ساختمان های ما نیستن اما با توجه به اینکه مباحث نظری (تئوری) همیشه نسبت به کارهای عملی پیشگام هستن و دانشگاههای ما هم بیشتر این رویگرد رو در پیش گرفتن تا حداقل همگام با مسائل روز دنیا پیش برن ترجیحا منابع رو به روز کرده و مصالح نوین بیشتر مورد سوال هستن که منبع مشخص این مبحث هم همان کتاب "نانو فناوری" دکتر گلابچی خواهد بود و نیازی به صرف زمان و انرژی بیشتر روی مباحث سنتی در کنکور نیست.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

raha pania

کاربر بیش فعال

سلام دوس جونا:gol:. بچه ها اشکالی نداره بعضی از کتابای پروفسور گلابچی رو فقط خلاصه شون رو بخونیم؟ بعدش اینکه بعضی از کتابار و نداریم که. اونا رو چجوری واسشون برنامه ریزی کنیم؟
من پارسال نسبت به امسال بهتر برنامه ریزی می کردم :cry:
سلام ...نه عزیزم...مثلا طراحی لرزه ای و معماری دیجیتال .. فک کنم خلاصه اش کافی باشه ...

Sent from my SM-J500H using Tapatalk

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ...نه عزیزم...مثلا طراحی لرزه ای و معماری دیجیتال .. فک کنم خلاصه اش کافی باشه ...

قربونت برم:gol:. گفتم حداقل اونایی که مهم نیستن و خلاصه شونو بخونم:)

raha pania

کاربر بیش فعال
منم دقیقا میخواستم امروز طراحی لرزه ای بخرم اما از دوستان پرسیدم گفتن خلاصش کافیه ..

dreaamlaand

عضو جدید
سلام و خسته نباشید ببخشید کسی اطلاع داره که همایش و کنگره و فراخوان ها هم رزومه حساب می شوند؟

morteza*amini

عضو جدید
سلام دوستان خوبم. بالاخره ماراتن کنکور95 ما هم با اون سوال عجیب اسکیس تموم شد. امیدوارم با انگیزه شروع به خوندن بکنید و مطمئن باشید اگه واسه رسیدن به هدفتون تلاش بکنید حتما بهش میرسید حتی بدون کلاس و جزوه و ازمون و ...

چندتا توصیه دارم براتون اینکه توی این مدت سعی کنید کلاس ها و اساتید و جزواتی که قراره بخونید رو واسه خودتون تعیین تکلیف کنید. الان زمان جمع اوری اطلاعاته تا زمانی که شروع به خوندن کردین دیگه دلتون پیش استاد یا جزوه دیگه ای نباشه:smile: بهترین رو انتخاب بکنید و تا اخر با همون جزوه و استاد پیش برید و وسطای کار از این شاخه به اون شاخه نپرید. و نکته بعد اینکه زبان رو جدی بگیرید. کنکور سه تا جز داره: زبان.درک.اسکیس:D
این زبان هم میتونه شمارو به عرش ببره هم از عرش به فرش:confused: چیزی که میگم رو با تمام وجود تجربه کردم. پس زبان رو جدی بگیرید تا رستگار شوید
و نکته اخر اینکه دوستانه و فروتنانه و خواهشانه:D ازتون میخوام که واسه سیستم و ایستایی کتاب نخونید. جزوه کافیه. جزواتم که واسه همه در دسترسه. کتاب خوندن== وقت تلف کردن و عقب موندن از رقبا
اما تاریخ قضیش فرق میکنه هم کتاب هم جزوه لازمه
موفق باشید:gol:

amir-21

عضو
سلام...دوستانی که اینجا درس میخونن میشه بفرمایید تا الان چ کتابای رو خوندید؟:cry:

raha pania

کاربر بیش فعال

سلام...دوستانی که اینجا درس میخونن میشه بفرمایید تا الان چ کتابای رو خوندید؟:cry:
سلام من هنوز کتابی رو تموم نکردم ....طبق برنامه ای که ریختم هر روز یه زمانیو به درسایی که برای اون روزه اختصاص دادم

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستاى خوبم. من امسال كنكور دادم و رتبم ٢٦٨ شد. منتظر نتيجه نهايى هستم. اين دوماه قبل از دانشگاه رو ميخوام در حد توانم بهتون كمك كنم و دينم رو به باشگاه ادا كنم. سوالى داشتيد در خدمتم. و اگه گروهى توى تلگرام داريد بهم خبر بديد تا شماره مو بدم و ادم كنين.
براى همه تون آرزوى موفقيت دارم 😊🙏

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. دوستان کتاب زیبایی شناسی در معماری خوندنش لازمه؟
پ.ن: (درک و خیلی پایین زدم)

amir-21

عضو
چه کتابایی؟؟ برنامه خودتون ریختین؟یا یکی از مراکز؟؟

البته شرایط من با اوانی که معماری شرکت میکنن فرق داره(مدیریت شرکت میکنم)
درک و رفتار سازه...مبانی سازه در معماری...سازه در مغماری
بعلاوه چن کتاب دیگه فن رو نصفه خوندم
کتابهای مدیریت رو چن تایی رو تمام کردم
کلا با برنامه آموزشگاه ها مخالفم...از تجربه دیگران در برنامه ریزیم استفاده میکنم...

ati88

عضو جدید
به نام خدا
عاطفه هستم یک کنکوری :biggrin:
این چندمین ساله که میام توی تاپیک می گم منم هستم برای مطالعه گروهی بعدش نطرم عوض می شه کلا نمی خونم و فقط تا لحظه آخر برای بچه ها موج مکزیکی میرم :D
امسالم به موج مکزیکی رفتن نگذره صلواااات
خلاصه ش این که بالاخره امسال تصمیم گرفتم که بخونم، و انشاالله در خدمتتون هستم

ati88

عضو جدید
سلام دوستان خوبم. بالاخره ماراتن کنکور95 ما هم با اون سوال عجیب اسکیس تموم شد. امیدوارم با انگیزه شروع به خوندن بکنید و مطمئن باشید اگه واسه رسیدن به هدفتون تلاش بکنید حتما بهش میرسید حتی بدون کلاس و جزوه و ازمون و ...

چندتا توصیه دارم براتون اینکه توی این مدت سعی کنید کلاس ها و اساتید و جزواتی که قراره بخونید رو واسه خودتون تعیین تکلیف کنید. الان زمان جمع اوری اطلاعاته تا زمانی که شروع به خوندن کردین دیگه دلتون پیش استاد یا جزوه دیگه ای نباشه:smile: بهترین رو انتخاب بکنید و تا اخر با همون جزوه و استاد پیش برید و وسطای کار از این شاخه به اون شاخه نپرید. و نکته بعد اینکه زبان رو جدی بگیرید. کنکور سه تا جز داره: زبان.درک.اسکیس:D
این زبان هم میتونه شمارو به عرش ببره هم از عرش به فرش:confused: چیزی که میگم رو با تمام وجود تجربه کردم. پس زبان رو جدی بگیرید تا رستگار شوید
و نکته اخر اینکه دوستانه و فروتنانه و خواهشانه:D ازتون میخوام که واسه سیستم و ایستایی کتاب نخونید. جزوه کافیه. جزواتم که واسه همه در دسترسه. کتاب خوندن== وقت تلف کردن و عقب موندن از رقبا
اما تاریخ قضیش فرق میکنه هم کتاب هم جزوه لازمه
موفق باشید:gol:

عهههههه، آقای امینی من الان یک ربعه که دارم فکر می کنم چه قدر اسمتون آشناست، الان رفتم دفترچه تلفنمو نگاه کردم یادم اومد روم سیاه یه بار از سر تمرین اسکیس به اصرار بردمتون استودیو رادیو :D
ممنونم از این که این قدر مهربانانه و برادرانه به بچه ها کمک می کنید
امیدوارم خدای متعال همیشه و در همه حال به بزرگی دلتون نگاه کنه و همیشه حامی تون باشه
دست مریزاد

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نام خدا
عاطفه هستم یک کنکوری :biggrin:
این چندمین ساله که میام توی تاپیک می گم منم هستم برای مطالعه گروهی بعدش نطرم عوض می شه کلا نمی خونم و فقط تا لحظه آخر برای بچه ها موج مکزیکی میرم :D
امسالم به موج مکزیکی رفتن نگذره صلواااات
خلاصه ش این که بالاخره امسال تصمیم گرفتم که بخونم، و انشاالله در خدمتتون هستم
خوش اومدی گلم
. تو این زمینه اصلا بد به دلت را نده که من روی هرکی میاد اینجا ولی درس نمی خونه رو سفید کردم
. خوب شد یادم انداختی، از این به بعد باید از اینجا سرزدنام کم کنم، به بخش درس خوندن اضافه کنم...

ati88

عضو جدید
خوش اومدی گلم
. تو این زمینه اصلا بد به دلت را نده که من روی هرکی میاد اینجا ولی درس نمی خونه رو سفید کردم
. خوب شد یادم انداختی، از این به بعد باید از اینجا سرزدنام کم کنم، به بخش درس خوندن اضافه کنم...

مررررسیییی عزیزم
قربونت برم تا جایی که یادم میاد تو یک سال بعد از من اومدی باشگاه :w01::biggrin:
من یه ذره درس نخون ترم مثکه :w37:
ایشاللا امسال دو تامون از نیمکت ذخیره پاشیم بریم وسط زمین :biggrin::D

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
مررررسیییی عزیزم
قربونت برم تا جایی که یادم میاد تو یک سال بعد از من اومدی باشگاه :w01::biggrin:
من یه ذره درس نخون ترم مثکه :w37:
ایشاللا امسال دو تامون از نیمکت ذخیره پاشیم بریم وسط زمین :biggrin::D
...وای چقد باحال گفتی....فدات شم، ایشالا، خدا از دهنت بشنوه

moomidi

عضو جدید
یک خبر بد برای بچه های هنرهای ساخت96 ، و نسبتا بد برای بچه های معماری96

در کمال تعجب 7 عدد کتاب از آقای گلابچی (انتشارات دانشگاه پارس) یدفه به چاپ رسید!!!
از اونجایی که کتابهای دکتر احتمالن کنکوری خواهند بود . گفتم پیشاپیش شما رو آماده کنم

ولی اصلن نترسید و استرس نگیرید/اینجور مواقع باید یاد این بیفتید ک شرایط برای همه یکسانه

و بهتره کتابارو نخرید (فکر کنم یه500 تومنی بشه) چون احتمالا دکتر خرسند جزوشو شیر میکنه(دمش گرم چقدر آدم خوبیه این دکتر خرسند .من شخصا خیلی دوستش دارم)

لیست کتابها:
1. معماری از زمین تا آسمان/تالیف محمود گلابچی ،‌نجمه ماستری‌فراهانی.
http://opac.nlai.ir/opac-prod/searc...e1=sortkey_title&sortKeyValue2=sortkey_author

2. مسابقات معماری: " تحلیل و نقد مسابقات معماری ایران و جهان "/ تالیف محمود گلابچی، نجمه ماستری‌فراهانی.
http://opac.nlai.ir/opac-prod/searc...e1=sortkey_title&sortKeyValue2=sortkey_author

3. مبانی طراحی سازه‌های فضاکار/تالیف محمود گلابچی.

4. تکنولوژی و معماری پایدار : بررسی و نقدر آثار ریچارد راجرز/ تالیف محمود گلابچی.

5. فراتر از طراحی: مبانی معماری های - تک/ تالیف محمود گلابچی.

6. خلاقیت در معماری/ تالیف محمود گلابچی ، نجمه ماستری‌فراهانی

7. تلفیق تکنولوژی و هنر: بررسی و نقد آتار رنزو پیانو/ تالیف محمود گلابچی.

atrali

کارشناس ارشد مدیریت پروژه
کاربر ممتاز
سلام خدمت همگی

امیدوارم اینجا مثل همیشه که خیلی ها رو از جمله خودم کمک کرده شماها رو هم کمک کنه تا به هدفتون برسید.... من نمیرسم تمام مطالب رو بخونم ولی اگر کسی سوالی داشت میتونه تو پی وی ازم بپرسه و تا جایی که زمانم اجازه بده مطالب مفید رو برای شما میزارم اینجا هم

موفق و شاد باشید عزیزان

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستان یه سری تجربیاتم رو برای کسایی که تازه شروع کردن یا میخوان شروع کنن میگم شاااید که به دردتون خورد:
اول اینکه تا میتونید منابعتون رو مطمئن و کم انتخاب کنید که سردرگم نشید. کتابِ زیاد خوندن فایده نداره.
دوم اینکه اسکیس رو فراموش نکنید. از الان که شروع میکنید روزی یکی دوساعت هم اسکیس کار کنید چون دو ماه آخر واقعا وقت کمه.
سوم اینکه روحیه مهم ترین چیز واسه طی کردن این مسیر طولانیه. پس سعی کنید کاری کنید که روحیه و انرژی کافی رو تامین کنید.
چهارم اینکه خودتون رو اسیر این کلاس و اون کلاس نکنید. نمیگم کلاس بده. اما بدون کلاس هم واقعا میشه نتیجه ی عالی گرفت. من این دوره که کلاس اسکیس میرفتم بیشتر هم کلاسیام کلاس کنکور رفته بودن، خیلیا کتاب های خیلی زیادی خونده بودن اما متاسفانه نتیجه ی خوبی نگرفته بودن. من هیچ کلاسی جز اسکیس نرفتم. به نظرم اسکیس کلاس رفتنش واجبه ولییییی پیش یه استاد خوب. حواستون باشه که اکثر موسسات دکون باز کردن و بیشتر به فکر پر کردن جیب خودشونن تا به فکر شما. این شمایین که باید به فکر آینده تون باشید. پس لطفاً تحت تاثیر جوهای کنکوری قرار نگیرید. حواستون باشه که مسیر درستی میرید اما تحت تاثیر جو، هی مسیرتونو عوض نکنید و به خودتون شک نکنید.
پنجم: یکی از چیزایی که واااااااقعا وقت منو گرفت با وسواس درس خوندن بود. و خلاصه نوشتن!!! هرررچی مطلب تو کتاب بود میومدم تو جزوم مینوشتم. واقعا کار اشتباهی بود. یعنی اون وقتی رو که واسه خوندن یه دور با وسواس کتاب میذاشتم رو اگه سریع میخوندم و بدون وسواس قشنگ 4 5 دور کتابو خونده بودم. و مطمئناً میدونین که سریع خوندن و گذشتن و باز تو دوره های خاص برگشتن و مرور کردن خیلی بهتر جواب میده تا گیر دادن و حفظ کردن. زحمت نکشید! حفظم کنید دور بعد که میاید میبینید یادتون رفته. پس بی خیال وسواس. سرعت مهمه.
شیشم اینکه به نظرم برای شروع بهتره یکی دو دور ، یه جزوه از هر درسو بخونید. من اینو روز آخر به خودم گفتم. مثلاً دیدم واسه تاریخ چقددددر وقت گذاشتم. بعد یه جزوه 100 صفحه ای معاصرو میذاشتم جلوم میدیدم واااای من این همه وقت گذاشتم اما از کلیات درس چیزی بلد نیستم. کلا تو حاشیه بودم. کاش عوض اوووون همه وقتی که برای کتاب گذاشتم، میومدم دو سه دور همین یه جزوه رو میخوندم. لااقل الان میدونستم مثلا سیر تاریخ معاصر چجوری بوده. وقت خیییلی کمتری هم میذاشتم.
به نظرم مشکل اکثر بچه ها همینه.
خب واسه شروع باید بگم که حواستون به اهمیت دروس باشه: زبان که همه میدونین خیلی مهمه و دیر هم جواب میگیرید. ممکنه کلییی لغت بخونید و خیلی به دردتون نخوره. اماااا مجبورید رو زبان خیلی وقت بذارید. زبان عمومی 10 تا لغت و 5 تا گرامره. من نمیدونم کی گفته گرامر نخونید. لطفا گرامر هم بخونید. ریسکش کمتر از لغته. لغتو میشه پیچوندو سختش کرد، منبع نداره. اما گرامرو نمیشه خیلی پیچوند. گرامر وقتگیره؟ بله وقت گیره اما سعی کنید با مثال یاد بگیرید. یعنی جمله رو حفظ کنید تا ساختار جمله به نظرتون آشنا بیاد و بفهمیدش. اینجوری لازم نیست خیلی به خودتون فشار بیارید و گرامر رو حفظ کنید. خب جمله شو حفظ کنید :D برای لغت، نرید تافل و 504 بخونید. من نمیدونم لغات کنکور سال های قبل چشه که همه میشینن 504 میخونن. وقت تلف نکنید لطفا. اول لغات سالای قبلو بخونید ، بعد لغات سالای قبلو بخونید :D، بعد که خیلی دیگه خفن شدید برید کتاب زیر ذره بینو بخونید که اونم لغات سالای قبله اما با کلی هم معنی و غیره. من نخوندمش. فقط خریدمش. کتاب زیادیه و اولویت نداره.
برای زبان تخصصی که فوووووق العاده نمره بیاره (برعکس لغت) فقط کتاب زبان تخصصی رستمی رو بخونید. ولاغیر. اونم هرروووز حداقل یه آزمونشو بزنید. از نون شب واجب تره :biggrin: برای عمومی هم نگفتم، کتاب اصفهانی خوبه. لغت داره و تست. کتاب خوبیه. گرامر هم داره. ولی من گرامر نخوندم متاسفانه. تو کنکور هم فقط یه گرامر زدم. اما لغات کنکور 95 آسون بود و فقط یکیشو نزدم. متنش هم آسون بود و همه رو زدم. نزدیک 70 زدم. چون آسون بود. اگه سخت بود در حد 40 50 میزدم. کلا زبان یه چیزیه که مثل اطالاعات عمومیه. اطلاعات عمومی زبانیتون بالا بره زبانم خوب میزنین. سوال هرچی میخواد بیاد.
درک: از مهم ترین دروسه ولی متاسفانه خیلی نمیتونین براش برنامه بریزید. یه سری سوالا معمولا تکرار میشه و بیشتر سوالا هم جدیده. کلا خیالتونو راحت کنم. ممکنه یه کنکورو 20 بزنین ، یه کنکورو 50. براش فقط تست بزنین. اونم نه از الان. وقتی همه درساتونو یه دور خوندین. چون چکیده ای از کل درساس تقریباً.
فن: سلطااان دروس فنی ایستایی و سیستمه. همه تونم میدونین. این دوتارو خوب بخونین فن رو حداقل بالای 50 میزنین. اخطااااااااار: برای ایستایی و فن ،معماری ها اصلا کتاب نخونن. فقط جزوه. من سروش نیا خوندم. خرسند هم میگن خوبه اما من سروش خوندم. راضی هم بودم. با اینکه یه جاهایی رو نفهمیدم تونستم فن رو 45 بزنم. و از دروس دیگه ی فن یه دونه سوال هم نزدم. یعنی نه عناصر نه تنظیم نه تاسیسات. به نظرم اینا اولویت دومه. و برای تنظیم و تاسیسات میشه کلاس رفت. اما شنیدم دروسی هستن ک بگیر نگیر دارن. یعنی کلاس هم برید ممکنه خوب نتونین بزنین. من که حذفشون کردم. اما شما نکنین. اولویت دوم هستن. ببخشید که اینارو نمیتونم راهنمایی کنم. ایشالا باقی دوستان بهتر بلدن و راهنمایی میکنن.
منظر:من پارسال منظر نخوندم. سال های قبل خونده بودم پراکنده و پارسال با اطلاعات عمومیم نزدیک 70 زدم چون شکل سوالات شبیه کنکور های سال ها قبل بود. آخه از 94 مدلش یهو عوض شد اما 95 باز برگشت به روال قبل. و براش فقط منظر عصر کنکاش رو میخوندید راحت 70 میزدید. میگن جزوه منظر جاودانی هم خوبه. (که به نظر من یه ذره سخت بود خوندنش) همین دو تا کافیه.
تاریخ: میدونین که هرچی بخونین کمه. اول از 3 تا جزوه اسلام و معاصر و جهان شروع کنین و دو دور بخونین بعد برین سراغ کتابا. جزوات مانا قابوسی و نسیم عسکری خوبه. جزوات اساتید مرکز هم که تو کانالش هست خیلی خوبه. فامیلش الان یادم رفته. :D
بعد از جزوات میاید کتاب میخونید. برای جهان: زارعی و بانی مسعوده. (بانی مسعود یه کتاب داره به اسم معماری غرب:ریشه ها و مفاهیم. اون اولش از جهان شروع میشه میره تا غرب. جهانش مثل زارعیه. زارعی رو که خوندین اینم بخونین اما 90% همپوشانی داره. خیلی هم مهم نیست اگه نخوندین. عکساشو ببینید.) این از جهان. غرب هم که همین بانی مسعود بهترین کتابه برای شروع. همزمان کتاب قبادیان هم بخونین. غرب قبادیان که مربع شکله. بعد از همه اینا شرق تا غرب کامل نیاس که خیلی مهمه. بعد از این هم میگفتن کتاب قرن 20 اعتضادی و از زمان و معماری مزینی مهمه که من نخوندم. اعتضادی جزوه هم داره فک کنم. بعد از اینا اونو بخونید. بعد اگه خیلی وقت داشتید قرن 20 و از زمان رو بخونید. اسلام هم که سبک شناسی پیرنیا. برای ایران معاصر هم یه جزوه بخونید کافیه. چون یکی دو تا بیشتر نمیاد و ارزش کتاب خوندن نداره خیلی. اگه خیییلی وقت داشتید بخونید.
خبببب این فعلا تذکرات من تا اینجااا. باشد که رستگار شوید. :biggrin:
درضمن اینا نظرات و تجربیات من از سال ها کنکوری بودنه. ممکنه کسی بگه اشتباهه. نظر منه. شما اگه خواستید به کار ببندید.
درضمن الا کل منابع رو روهم بذارید میبینید که خیییلی کمه. پس الکی خودتونو درگیر منابع اضافی نکنید که خطرناکه. همینا واقعا کافیه. حداقل برای رتبه ی صد که میدونم واقعا کافیه. چون من همینا رو کامل هم نخوندم و دویست شدم.
برای تست زدن هم اون کتاب جدیده آکادمی که برای سعیدی پوره فعلا بهترین کتاب تو بازاره. همه کنکورها رو جواب تشریحی داده. من خریدم اما فقط روزای آخر تست دو سه سالو از روش زدم :smile:
دیگه فعلا چیزی به ذهنم نمیرسه. تا بعد...:);)
راستی برای منم دعا کنین نتیجه م خوب شه :)

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام. دوستان کتاب زیبایی شناسی در معماری خوندنش لازمه؟
پ.ن: (درک و خیلی پایین زدم)
نه عزیزم نخونش. برای درک اگه خیلی اصرار داری کتابی بخونی کتاب درک عسکری رو بخون که برای کنکاشه. همین. باقیشو تست بزن فقط و تحلیل کن.

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
تست و تحلیل معرفی می کنید برای درک غیر از عسکری؟
کتاب تست های کنکور سعیدی پور جدیدترین کتابیه که برای تست اومده. بهتره از اون تست بزنید. اما برای الان پیشنهادش نمیکنم. بعد از اینکه کمی جلو رفتید. درک درواقع اطلاعات عمومیه و به نظر من بگیر نگیر داره واقعاً.
عسکری تستاش تحلیل نداره. فقط برای خوندن مناسبه. اونم طبق اولویت بندی. یه جاهاییش اصلا لازم نیست خونده شه.

morteza*amini

عضو جدید
سلام. به نظر من تستهای کتاب درک علی عسگری رو به هیچ وجه نزنید. به هیچ وجه. اصلا استاندارد نیستن و بسیار بسیار غلط دارن. اگه خیلی اصرار دارید که بخونیدش فقط مباحثش رو بخونید و واسه تست کنکورهای ازمایشی موسسات رو از همین جا دانلود کنید و بزنید. مخصوصا ازمونهای مرکز معماری که خیلی خوبه تستهاش. درک رو باید با تست زدن یاد بگیرید نه مطلب خوندن.فیلم های مربوط به درک اقای ایرانشاهی رو هم ببنید.:gol:

morteza*amini

عضو جدید
دوستان یه سری تجربیاتم رو برای کسایی که تازه شروع کردن یا میخوان شروع کنن میگم شاااید که به دردتون خورد:
اول اینکه تا میتونید منابعتون رو مطمئن و کم انتخاب کنید که سردرگم نشید. کتابِ زیاد خوندن فایده نداره.
دوم اینکه اسکیس رو فراموش نکنید. از الان که شروع میکنید روزی یکی دوساعت هم اسکیس کار کنید چون دو ماه آخر واقعا وقت کمه.
سوم اینکه روحیه مهم ترین چیز واسه طی کردن این مسیر طولانیه. پس سعی کنید کاری کنید که روحیه و انرژی کافی رو تامین کنید.
چهارم اینکه خودتون رو اسیر این کلاس و اون کلاس نکنید. نمیگم کلاس بده. اما بدون کلاس هم واقعا میشه نتیجه ی عالی گرفت. من این دوره که کلاس اسکیس میرفتم بیشتر هم کلاسیام کلاس کنکور رفته بودن، خیلیا کتاب های خیلی زیادی خونده بودن اما متاسفانه نتیجه ی خوبی نگرفته بودن. من هیچ کلاسی جز اسکیس نرفتم. به نظرم اسکیس کلاس رفتنش واجبه ولییییی پیش یه استاد خوب. حواستون باشه که اکثر موسسات دکون باز کردن و بیشتر به فکر پر کردن جیب خودشونن تا به فکر شما. این شمایین که باید به فکر آینده تون باشید. پس لطفاً تحت تاثیر جوهای کنکوری قرار نگیرید. حواستون باشه که مسیر درستی میرید اما تحت تاثیر جو، هی مسیرتونو عوض نکنید و به خودتون شک نکنید.
پنجم: یکی از چیزایی که واااااااقعا وقت منو گرفت با وسواس درس خوندن بود. و خلاصه نوشتن!!! هرررچی مطلب تو کتاب بود میومدم تو جزوم مینوشتم. واقعا کار اشتباهی بود. یعنی اون وقتی رو که واسه خوندن یه دور با وسواس کتاب میذاشتم رو اگه سریع میخوندم و بدون وسواس قشنگ 4 5 دور کتابو خونده بودم. و مطمئناً میدونین که سریع خوندن و گذشتن و باز تو دوره های خاص برگشتن و مرور کردن خیلی بهتر جواب میده تا گیر دادن و حفظ کردن. زحمت نکشید! حفظم کنید دور بعد که میاید میبینید یادتون رفته. پس بی خیال وسواس. سرعت مهمه.
شیشم اینکه به نظرم برای شروع بهتره یکی دو دور ، یه جزوه از هر درسو بخونید. من اینو روز آخر به خودم گفتم. مثلاً دیدم واسه تاریخ چقددددر وقت گذاشتم. بعد یه جزوه 100 صفحه ای معاصرو میذاشتم جلوم میدیدم واااای من این همه وقت گذاشتم اما از کلیات درس چیزی بلد نیستم. کلا تو حاشیه بودم. کاش عوض اوووون همه وقتی که برای کتاب گذاشتم، میومدم دو سه دور همین یه جزوه رو میخوندم. لااقل الان میدونستم مثلا سیر تاریخ معاصر چجوری بوده. وقت خیییلی کمتری هم میذاشتم.
به نظرم مشکل اکثر بچه ها همینه.
خب واسه شروع باید بگم که حواستون به اهمیت دروس باشه: زبان که همه میدونین خیلی مهمه و دیر هم جواب میگیرید. ممکنه کلییی لغت بخونید و خیلی به دردتون نخوره. اماااا مجبورید رو زبان خیلی وقت بذارید. زبان عمومی 10 تا لغت و 5 تا گرامره. من نمیدونم کی گفته گرامر نخونید. لطفا گرامر هم بخونید. ریسکش کمتر از لغته. لغتو میشه پیچوندو سختش کرد، منبع نداره. اما گرامرو نمیشه خیلی پیچوند. گرامر وقتگیره؟ بله وقت گیره اما سعی کنید با مثال یاد بگیرید. یعنی جمله رو حفظ کنید تا ساختار جمله به نظرتون آشنا بیاد و بفهمیدش. اینجوری لازم نیست خیلی به خودتون فشار بیارید و گرامر رو حفظ کنید. خب جمله شو حفظ کنید :D برای لغت، نرید تافل و 504 بخونید. من نمیدونم لغات کنکور سال های قبل چشه که همه میشینن 504 میخونن. وقت تلف نکنید لطفا. اول لغات سالای قبلو بخونید ، بعد لغات سالای قبلو بخونید :D، بعد که خیلی دیگه خفن شدید برید کتاب زیر ذره بینو بخونید که اونم لغات سالای قبله اما با کلی هم معنی و غیره. من نخوندمش. فقط خریدمش. کتاب زیادیه و اولویت نداره.
برای زبان تخصصی که فوووووق العاده نمره بیاره (برعکس لغت) فقط کتاب زبان تخصصی رستمی رو بخونید. ولاغیر. اونم هرروووز حداقل یه آزمونشو بزنید. از نون شب واجب تره :biggrin: برای عمومی هم نگفتم، کتاب اصفهانی خوبه. لغت داره و تست. کتاب خوبیه. گرامر هم داره. ولی من گرامر نخوندم متاسفانه. تو کنکور هم فقط یه گرامر زدم. اما لغات کنکور 95 آسون بود و فقط یکیشو نزدم. متنش هم آسون بود و همه رو زدم. نزدیک 70 زدم. چون آسون بود. اگه سخت بود در حد 40 50 میزدم. کلا زبان یه چیزیه که مثل اطالاعات عمومیه. اطلاعات عمومی زبانیتون بالا بره زبانم خوب میزنین. سوال هرچی میخواد بیاد.
درک: از مهم ترین دروسه ولی متاسفانه خیلی نمیتونین براش برنامه بریزید. یه سری سوالا معمولا تکرار میشه و بیشتر سوالا هم جدیده. کلا خیالتونو راحت کنم. ممکنه یه کنکورو 20 بزنین ، یه کنکورو 50. براش فقط تست بزنین. اونم نه از الان. وقتی همه درساتونو یه دور خوندین. چون چکیده ای از کل درساس تقریباً.
فن: سلطااان دروس فنی ایستایی و سیستمه. همه تونم میدونین. این دوتارو خوب بخونین فن رو حداقل بالای 50 میزنین. اخطااااااااار: برای ایستایی و فن ،معماری ها اصلا کتاب نخونن. فقط جزوه. من سروش نیا خوندم. خرسند هم میگن خوبه اما من سروش خوندم. راضی هم بودم. با اینکه یه جاهایی رو نفهمیدم تونستم فن رو 45 بزنم. و از دروس دیگه ی فن یه دونه سوال هم نزدم. یعنی نه عناصر نه تنظیم نه تاسیسات. به نظرم اینا اولویت دومه. و برای تنظیم و تاسیسات میشه کلاس رفت. اما شنیدم دروسی هستن ک بگیر نگیر دارن. یعنی کلاس هم برید ممکنه خوب نتونین بزنین. من که حذفشون کردم. اما شما نکنین. اولویت دوم هستن. ببخشید که اینارو نمیتونم راهنمایی کنم. ایشالا باقی دوستان بهتر بلدن و راهنمایی میکنن.
منظر:من پارسال منظر نخوندم. سال های قبل خونده بودم پراکنده و پارسال با اطلاعات عمومیم نزدیک 70 زدم چون شکل سوالات شبیه کنکور های سال ها قبل بود. آخه از 94 مدلش یهو عوض شد اما 95 باز برگشت به روال قبل. و براش فقط منظر عصر کنکاش رو میخوندید راحت 70 میزدید. میگن جزوه منظر جاودانی هم خوبه. (که به نظر من یه ذره سخت بود خوندنش) همین دو تا کافیه.
تاریخ: میدونین که هرچی بخونین کمه. اول از 3 تا جزوه اسلام و معاصر و جهان شروع کنین و دو دور بخونین بعد برین سراغ کتابا. جزوات مانا قابوسی و نسیم عسکری خوبه. جزوات اساتید مرکز هم که تو کانالش هست خیلی خوبه. فامیلش الان یادم رفته. :D
بعد از جزوات میاید کتاب میخونید. برای جهان: زارعی و بانی مسعوده. (بانی مسعود یه کتاب داره به اسم معماری غرب:ریشه ها و مفاهیم. اون اولش از جهان شروع میشه میره تا غرب. جهانش مثل زارعیه. زارعی رو که خوندین اینم بخونین اما 90% همپوشانی داره. خیلی هم مهم نیست اگه نخوندین. عکساشو ببینید.) این از جهان. غرب هم که همین بانی مسعود بهترین کتابه برای شروع. همزمان کتاب قبادیان هم بخونین. غرب قبادیان که مربع شکله. بعد از همه اینا شرق تا غرب کامل نیاس که خیلی مهمه. بعد از این هم میگفتن کتاب قرن 20 اعتضادی و از زمان و معماری مزینی مهمه که من نخوندم. اعتضادی جزوه هم داره فک کنم. بعد از اینا اونو بخونید. بعد اگه خیلی وقت داشتید قرن 20 و از زمان رو بخونید. اسلام هم که سبک شناسی پیرنیا. برای ایران معاصر هم یه جزوه بخونید کافیه. چون یکی دو تا بیشتر نمیاد و ارزش کتاب خوندن نداره خیلی. اگه خیییلی وقت داشتید بخونید.
خبببب این فعلا تذکرات من تا اینجااا. باشد که رستگار شوید. :biggrin:
درضمن اینا نظرات و تجربیات من از سال ها کنکوری بودنه. ممکنه کسی بگه اشتباهه. نظر منه. شما اگه خواستید به کار ببندید.
درضمن الا کل منابع رو روهم بذارید میبینید که خیییلی کمه. پس الکی خودتونو درگیر منابع اضافی نکنید که خطرناکه. همینا واقعا کافیه. حداقل برای رتبه ی صد که میدونم واقعا کافیه. چون من همینا رو کامل هم نخوندم و دویست شدم.
برای تست زدن هم اون کتاب جدیده آکادمی که برای سعیدی پوره فعلا بهترین کتاب تو بازاره. همه کنکورها رو جواب تشریحی داده. من خریدم اما فقط روزای آخر تست دو سه سالو از روش زدم :smile:
دیگه فعلا چیزی به ذهنم نمیرسه. تا بعد...:);)
راستی برای منم دعا کنین نتیجه م خوب شه :)

خیلی خوب بود. اون جملاتی که قرمز شده رو با آب طلا قاب بگیرید بزنید توی اتاقتون;)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا