[ گفت و گوی کنکوری ] - مطالعه گروهی ارشد مهندسی شیمی 95

882631

عضو جدید
اون تک رقمیو خوب اومدی :biggrin: (امیدوارم فقط قبول شیم)
یه موضوع رو دقت کنید فقط همین سه درس (ریاضی قسمت کاربردی - جرم و عملیات)خوندم ولی شما تمام درس ها رو پیش بردید و این میتونه امتیاز بسیار خوبی برای شما باشه
ساعت خوندنم هم سطح رضایتمندی شیش ساعت گذاشتم ولی عملا بیشتر میخونم
در خصوص ریاضی هم علاقه زیادی به این درس دارم و پایه درسی خوبی ازش دارم(به لطف دانشجوهای ترم پایینی:D) مطمئنا تا زمان آزمون که نه ماهه دیگه هست باید بارها بارها این مطالب دوباره خوند. و قطعا زمان فعلی رو نمیشه ملاک عمل قرار داد.
در کل مطلبی که درباره کاربرد نوشتم بداهه نویسی بود و از اینکه بنظرتون خوب اومده کلی انرژی گرفتم
ممنون از همه
سلام
نگو اینجوری :cry:
با این مدل تلاش کردن برا ارشد ،تک رقمی چیزی نیست..
کو تا اردیبهشت ماه..........
من از 30 آبان تا بهمن فقط خوندم :redface:

goodboy2010

عضو جدید

m@hdi13579

کاربر فعال
سلام دوستان من یه مدت نبودم
تازه پستهای جدیدو خوندم الان نظرمو میخوام در موردشون بگم
اولا در مورد خودم چون فارق التحصیل هستم و وقتم آزاده با توجه به تغییر زمان کنکور از حدود 2 ماه دیگه شروع میکنم به خوندن
در مورد آزمون من خیلی تحقیق کردم هم از موسسات هم از بچه هایی که سالهای گذشته رتبه خوب آوردن
نهایتا به این نتیجه رسیدم که فعلا آزمون شرکت نکنم وقتی نزدیک به بازه آزمون های جامع شدم چندتا جامع شرکت میکنم
به چند دلیل
1. اینکه توی آزمون های غیر از جامع به دلیل اینکه طراح دستش بسته است از یک سری مباحث سوال میده که اصلا برای کنکور مهم نیست یا مثلا جنبه مفهومیش مهمه که طراح میاد علاوه بر جنبه مفهومی سوال محاسباتی هم ازش میده که معمولا اگه آزمون خوب بدی باعث اعتماد به نفس میشه اما توجه داشته باشین که این اعتماد به نفس کاذبه اگه هم آزمون بد باشه که دیگه هیچی از نظر اعتماد به نفس داغون میشی
2. هر موسسه ای توی آزمون های غیرجامع میاد از نکات ریز سوال میده که گاهی این نکات مهمه گاهی نه و معمولا مثلا موسسه x میاد توی ترمو از یک نکته ای سوال میده که تو تاحالا ندیدی بعد که میری پاسخ تشریحی رو نگاه میکنی میبینی رجوع داده به کتاب ترمو موسسه خودش یعنی به نوعی مجبور میشی اون کتاب رو هم بگیری البته اینم بگم همه موسسات اینطور نیستن
3. هزینه آزمون بعضی موسسات واقعا زیاده من خودم شخصا مشکل مادی ندارم اما راستش زورم میاد اینقدر پول بدم بعدش هم معلوم نیست اصن بدرد بخوره یا نه خیلی از بچه های سالهای قبل میگن آزمون پول دور ریختنه
4. برای کسانی که دانشجو هستن تداخل برنامه آزمونها و برنامه درسهای دانشگاه توی برهه امتحانات واقعا خیلی مشکل زاست
5. وقتی که مدتی از سال بگذره مشخص میشه که کدوم موسسه امسال داره توی م شیمی بهتر کار میکنه اون موقع میتونی بهتر انتخاب کنید
6. اگه فقط آزمون های جامع رو شرکت کنید که تا فکر کنم یک هفته قبل از آزمون فرصت ثبت نام داره میتونید همون موقع ثبت نام کنید خیلی از بچه ها بودن که به خاطر مسائل پیش بینی نشده کلا درسخوندن رو ول کردن و پولی هم که برای آزمون دادن عملا دور ریختن
7. علاوه بر مورد بالا کسانی هم هستن که اول کار جوگیر میشن همه آزمونا رو ثبت نام میکنن اما وسط کار دیگه درسخوندنو ادامه نمیدن معمولا اطراف هر کسی از اینجور افراد پیدا میشه میتونید باهاشون صحبت کنید آزمون های جامع رو به جای اونا برید سر جلسه حالا شاید لازم باشه یه مبلغ جزئی هم بهشون بدید مثلا نصف هزینه آزمون

اما درکنار تمام موارد بالا این نکته رو هم در نظر داشته باشید اگه خودتونو میشناسید و میدونید که تا اجبار نباشه کارتونو پیش نمیبرید به نظرم از اول یه آزمون رو کامل ثبت نام کنید

آخرین ویرایش:

m@hdi13579

کاربر فعال
در مورد روش مطالعه ای که برای خودم در نظر دارم
اولین و مهمترین مسئله اینه مفهوم مفهوم مفهوم
از الان تا فرصت هست کاملا ریلکس و بدون استرس روی مباخث مفهومی کار کنید و روشون فکر کنید که براتون جا بیافته
البته دیگه وسواس به خرج ندید هر جا هم دیدی کتابهای کنکوری جواب نمیده برید سراغ رفرنس ها این توصیه یکی از دوستانمه که سال گذشته رتبش تک رقمی شد میگفت مثلا سعی کن حتما برای ریاضی قسمت تحلیلی کتاب دکتر نیک آذر و تمریناتشو یاد بگیری یا مثلا برای ترمو فصل فوگاسیته فکر کنم 11 و 12 ونس رو بخونید یا برای سیالات مثال زیاد حل کنید
اولم از درسایی که ضعف داری شروع کن
این از دور اول سعی کنید حداکثر توی دوماه تمومش کنید توی این مدت هم سراغ تست نرید
توی دور دوم همه درسا رو موازی با هم پیش ببرید درسها رو بخونید و در کنارش تست هم کار کنید تا بهتر جا بیفته البته تست به صورت آموزشی نه اینکه زمان بگیرید و تست بزنید
بعدش توی دور سوم درسا رو مرور کنید تست بزنید و مهمترین قسمت خلاصه نویسی کنید خلاصه نویسی اگه از اول باشه به جای خلاصه جزوه مینویسید
توی خلاصه به نظم مهمترین قسمت فرمولهاست و مفاهیم خاص که سعی کنید با شکل انجامش بدید توی خلاصه ها وسواس به خرج ندید مثلا بخواین همه نکات رو وارد کنید حالا با توجه به شرایط خاص هر درس اگه خواستید براش کلیشه تهیه کنید اون دیگه بحثش جداست
از اینجا به بعد تا زمان کنکور هر چند دور دیگه که رسیدین اول خلاصه هاتونو میزارید کنار دستتون منابع هم جلو تون منابع رو ورق میزنید و مرور میکنید همراه با خلاصه ها که هم نکات ریز فراموش نشه هم اینکه یه سری مسائل روانشناسی هست که من زیاد سردر نمیارم خلاصش اینکه مثلا شما وقتی خلاصه های فصل رسانش حرارت رو همراه با منبعتون مرور میکنید ذهنتون نوعی پارتیشن بندی پیدا میکنه طوری که سر جلسه حتی نکات ریز هم مثلا میدونید فلان نکته توی کتاب بالا سمت چپ صفحه بود خوبی این کار اینه که لازم نیست خلاصه هاتون خیلی شلوغ بشه خود به خود ذهنتون به نوعی شرطی میشه هفته های آخر
با مرور خلاصه ها کل کتابها هم توی ذهنتون مرور میشه
بعداز مرور تست جامع از هرجا گیرتون اومد بزنید
میتونید یه دفتر تهیه کنید و برای هر درس بی دقتی ها و چیزایی که موقع تست زنی فراموش شده یادداشت کنید برای مرور های بعدی

آخرین ویرایش:

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من تویه حل انتگرالها خیلی مشکل دارم
کسی اینجا میتونه کمکم کنه؟
منظورتون از انتگرال چیه؟؟
انتگرالهای عددی محاسبات عددی؟؟
اگه منظورتون درس محاسبات هست هر روشی یه فرمول خاص داره که با حفظ کردن فرمول و جایگذاری میشه جواب انتگرال رو پیدا کنید.

saeed05

کاربر بیش فعال
اوهوم
امیدوارم این یکی واضح باشه
مشاهده پیوست 250653
این معادله که کنارش علامت زدین، به نظرم این معادله شبیه معادله ی دیفرانسیل مرتبه ی اول خطی می باشد که برای حل آن یک روند خاص وجود دارد. از جزوه ی پارسه که در سایت موجود است می تونید استفاده کنید.

samane a

عضو جدید
این معادله که کنارش علامت زدین، به نظرم این معادله شبیه معادله ی دیفرانسیل مرتبه ی اول خطی می باشد که برای حل آن یک روند خاص وجود دارد. از جزوه ی پارسه که در سایت موجود است می تونید استفاده کنید.
ممنون میشم اگه حلشو برام بنویسید.

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای حل انتگرالهای راکتور خیلی به خودتون استرس وارد نکنید.
برای درجه اول تک مولکولی و درجه دو تک مولکولی که خیلی ساده میشه انتگرال گرفت.
برای درجه یک نسبت به هر کدام یعنی AوB و یا درجه یک نسبت به A و درجه دو نسبت به B یا برعکس باید با مساوی قراردادن "تفاضل غلظتها تقسیم بر ضریب استوکیومتری ماده"B را بر حسب A پیدا می کنیم و بجای B قرار میدهیم و سپس نسبت به A انتگرال میگیریم.یا برعکس.برای این مواقع شما اگه انتگرال نمیگیرید میتونید فرمولش رو حفظ کنید.اونقدری که شما فکر میکنید تو کنکور از فرمولهای سخت سوال نمیدن نه تنها اینجا بلکه همه جا.از قسمت ساده شده بیشتر سوال مطرح میشه

شاید خوب توضیح ندادم ببخشید متاسفانه نمیتونم عکس بفرستم.

samane a

عضو جدید
برای حل انتگرالهای راکتور خیلی به خودتون استرس وارد نکنید.
برای درجه اول تک مولکولی و درجه دو تک مولکولی که خیلی ساده میشه انتگرال گرفت.
برای درجه یک نسبت به هر کدام یعنی AوB و یا درجه یک نسبت به A و درجه دو نسبت به B یا برعکس باید با مساوی قراردادن "تفاضل غلظتها تقسیم بر ضریب استوکیومتری ماده"B را بر حسب A پیدا می کنیم و بجای B قرار میدهیم و سپس نسبت به A انتگرال میگیریم.یا برعکس.برای این مواقع شما اگه انتگرال نمیگیرید میتونید فرمولش رو حفظ کنید.اونقدری که شما فکر میکنید تو کنکور از فرمولهای سخت سوال نمیدن نه تنها اینجا بلکه همه جا.از قسمت ساده شده بیشتر سوال مطرح میشه

شاید خوب توضیح ندادم ببخشید متاسفانه نمیتونم عکس بفرستم.
اینی ک گذاشتم مربوط به واکنش های سری بود
فقط این نیس چندتا دیگه هم هست :(
نمیتونم از اینا به راحتی بگذرم
اگه بخام همشو حفظ کنم یا از اثبات فرمولش بگذرم ک نمیشه خوندن مفهومی
اگه کسی حلشو بلده لطفا برام بنویسه

saeed05

کاربر بیش فعال
اینی ک گذاشتم مربوط به واکنش های سری بود
فقط این نیس چندتا دیگه هم هست :(
نمیتونم از اینا به راحتی بگذرم
اگه بخام همشو حفظ کنم یا از اثبات فرمولش بگذرم ک نمیشه خوندن مفهومی
اگه کسی حلشو بلده لطفا برام بنویسه
من داشتم مینوشتم که دوستمون حلشو گذاشت.:gol:

samane a

عضو جدید
حلشو پیدا کردم
ممنون آقا سعید و شاه پریون

بالا