[ گفت و گوی کنکوری ] - مطالعه گروهی ارشد مهندسی شیمی 94

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
آخرین ویرایش:

P O U R I A

مدیر تالار
دقیقا ...پویا جان درست می فرماییند ... ولی برای خوندن کتب مرجع باید حداقل از تابستان قبل کنکور دیگه شروع کنید که وقت کافی برای تسلط بر مباحث داشته باشید.
خیلی ها از مهر شروع می کنند .. این جور افراد تنها می توانند از روی کتاب های مخصوص کنکور استفاده کنند که اونها هم فقط شامل نکات کنکوری هستند و اگر اطلاعات کمی در این مورد داشته باشید در این کتاب ها برای درک مطالب به مشکل بر می خورید.
پس توصیه میشه حتما از تابستان کار خود را شروع کنید.

پیرسیک

عضو جدید
سلام بچه ها
من از زخم خورده های کنکور وحشتناک سال 90 هستم چهار پنج ماهی نشستم خوندم بعدبرو سر جلسه و اون سوالای لعنتی و.........
یادش نه بخیر. اما همون سال ازاد فرآیند ماهشهر قبول شدم و رفتم و الان ترم 6 و درگیر پایان نامه و اگه خدابخواد تابستون دفاع میکنم و بعدشم خدمت.
احتمالا بخوام تو سربازی بخونم و سال دیگه هم کنکور کارشناسی ارشد وهم دکترا امتحان بدم. جو اینجا خیلی صمیمیه و من دوست دارم تا اخر باهاتون باشم

lakistan

عضو جدید
دوستان،بهترین منبع یا منابع عملیات واحد برای کنکور ارشد چیه؟مرسی.

ali gharbani

عضو جدید
سلام بچه ها
میخواستم بدونم واسه کتابای کنکوری مثل راهیان سال ویرایش چقدر مهمه؟؟ مثلا میگم 89 با 92 فرق زیادی دارن یا از روی همون ویرایش 89 هم مبشه خوند؟؟

P O U R I A

مدیر تالار
سلام بچه ها
میخواستم بدونم واسه کتابای کنکوری مثل راهیان سال ویرایش چقدر مهمه؟؟ مثلا میگم 89 با 92 فرق زیادی دارن یا از روی همون ویرایش 89 هم مبشه خوند؟؟
سلام
به نظر من اشکالی نداره .. بهتر هم هست که از روی قدیمی ها بخونید ... از لحاظ میگم که اونها زیاد نمیان فکر کنن و اشکال های کتابشون رو رفع کنن ... پس از لحاظ مطالب آموزشی با هم فرقی ندارن .. تنها تفاوتشون توی سوالات اخر فصله که سوالای نکور های اخیر رو هم اوردن .. که به نظرم اونها رو جواب ندید بهتره .. سوالای کنکور های اخیر رو بصورت جامع حل کنید بهتره تا درس به درس !!
پس توصیه من همون ویرایش قدیمی کتاب هاست !

ziiizooo

عضو جدید
منبع قوی نیست بهتره مدرسان و راهیان رو از الان بحونی بعد همه ی مطالب مهمشو نوی یه جزوه برا خودت بنویسی
آقا پویا من منظورم به lakistan بود.اشتباهی برای شما نقل قول شد
به نظر من تنها درسی که کتاب خوب تو بازار نیست عملیات واحد مخصوصا عملیات 2 است.عملیات چون درس صنعتی هست واقعا خیلی نکته داره که خیلی از نکته هاس هم حفظی هست و شما حتما حتما در درس عملیات کتاب تریبال پریسا زینی و یا مک کیب رو بخونی بهتر است.به نظر من تنها درسی که نیاز به کتاب ریفرنس داره .کتاب عملیات هست.اگه میخواین من کل کتابای مورد نیاز ارشد رو بهتون میگم که حاصل 2 سال زحمتم هست.چون من پارسالم کنکور دادم.حتی آزمایشی کنکور سال 91هم دادم
حرارت:بهترین و تنها ترین کتاب عالی بازار کتاب حرارت جهش نوشته بابایی هست.کل نکات کنکور 92 حرارت که خیلی حرارت اون سال سخت بود تو کتاب این آدم هست.اگه این کتاب رو بخونی من تضمینی بهت قول میدم زیر 70 نمی زنی.واقعا شاهکاره.همه حرارت رو ریز کرده .اصلا اصلا کتاب راهیان رو نخون.من خودم راهیان رو خوردم ولی خیلی مزخرف هست.کتاب جهش فوق العاده است.خیلی خوبه.خیلی
ترمو:ترمو 1 :به ترتیب خوبی:1راهیان. مدرسان 2- پوران.بعضی مبحث هارو پوران بهتر گفته
ترمو 2:راهیان خیلی خوبهو خیلی کامله
سیالا
ت:1-کتاب پارسه 2-کتاب راهیان و مدرسان.ولی کتاب پوران اصلا خوب نیست سیالاتش
کنترل:پارسه.جم وجور وخوب
جرم:حتما حتما حتما کتاب پارسه.خیلی خوبه.از کتاب ریفرنسم بهتره.شاهکاره
راکتور:راهیان .بقیه هم خوبن
ریاضی:1کتاب پارسه.2-راهیان

آخرین ویرایش:

ziiizooo

عضو جدید
دوستان،بهترین منبع یا منابع عملیات واحد برای کنکور ارشد چیه؟مرسی.

به نظر من تنها درسی که کتاب خوب تو بازار نیست عملیات واحد مخصوصا عملیات 2 است.عملیات چون درس صنعتی هست واقعا خیلی نکته داره که خیلی از نکته هاس هم حفظی هست و شما حتما حتما در درس عملیات کتاب تریبال پریسا زینی و یا مک کیب رو بخونی بهتر است.به نظر من تنها درسی که نیاز به کتاب ریفرنس داره .کتاب عملیات هست.اگه میخواین من کل کتابای مورد نیاز ارشد رو بهتون میگم که حاصل 2 سال زحمتم هست.چون من پارسالم کنکور دادم.حتی آزمایشی کنکور سال 91هم دادم
حرارت:بهترین و تنها ترین کتاب عالی بازار کتاب حرارت جهش نوشته بابایی هست.کل نکات کنکور 92 حرارت که خیلی حرارت اون سال سخت بود تو کتاب این آدم هست.اگه این کتاب رو بخونی من تضمینی بهت قول میدم زیر 70 نمی زنی.واقعا شاهکاره.همه حرارت رو ریز کرده .اصلا اصلا کتاب راهیان رو نخون.من خودم راهیان رو خوردم ولی خیلی مزخرف هست.کتاب جهش فوق العاده است.خیلی خوبه.خیلی
ترمو:ترمو 1 :به ترتیب خوبی:1راهیان . مدرسان 2- پوران.بعضی مبحث هارو پوران بهتر گفته
سیالا

lakistan

عضو جدید
ترمو:ترمو 1 :به ترتیب خوبی:1راهیان . مدرسان 2- پوران.بعضی مبحث هارو پوران بهتر گفته
سیالا
خیلی لطف کردین؛دوست من.

sharifio

عضو جدید
salam manam emsal baraye dafe dovom vali asli mikham arshad bedam vali sabaz hastam va bayad jahadi pish beram

ziiizooo

عضو جدید
salam manam emsal baraye dafe dovom vali asli mikham arshad bedam vali sabaz hastam va bayad jahadi pish beram

خیلی سخته واقعا.چون 4 ماه باید پیوسته و منظم بخونی.و فقط 4 ماه فکرت درس و کنکور باشه.من سال اولی که کنکور دادم دانشگاه می رفتم .گردش می کردم و درسم می خوندم .فکر می کردم میشه همه کارو با هم کرد ولی بعداکه جوابا اومد فهمیدم باید قشنگ 4 ماه تمرکزتو کامل بیاری رو درس و هیچ کار دیگه نکنی.انشا الله موفق باشی

ziiizooo

عضو جدید
اگه کسی آزمون آزمایشی موسسه اکسین برای سال پیش رو می خواد من اینجا بزارم.البته پارسه رو هم برای امسال و پارسال دارم ولی فایل نیست و باید اسکن کنم و براتون بزارم.اگه چیز دیگه ای هم خواستین بگین براتون بزارم.جزوه عملیات و جرم(خلاصه و تابپ شده برای موسسه پارسه رو هم دارم)

ziiizooo

عضو جدید
این جزوه ها خلاصه شده هست و به درد ماه آخر میخوره که شما مرور کنید.تایپ شده است و برای خود موسسه پارسه هست.البته عملیاتش(نه جرمش) تقریبا مثل کتاب پارسه هست.ولی جرمش نه.ریاضی شم تا حدودی مثل کتابش هست.خیلی جم و جور و خوبه

پیوست ها

• riyazi karbordi.pdf
    1.9 مگایابت · بازدیدها: 0
  • termodinamike mohandesi shimi.pdf
    468.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • mekanik sayalate mohandesi shimi.pdf
    1 مگایابت · بازدیدها: 0
  • enteghale jerm va amaliyate vahed.pdf
    980.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش توسط مدیر:

meysam_ak

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
اگه کسی آزمون آزمایشی موسسه اکسین برای سال پیش رو می خواد من اینجا بزارم.البته پارسه رو هم برای امسال و پارسال دارم ولی فایل نیست و باید اسکن کنم و براتون بزارم.اگه چیز دیگه ای هم خواستین بگین براتون بزارم.جزوه عملیات و جرم(خلاصه و تابپ شده برای موسسه پارسه رو هم دارم)
دستت درد نکنه بابت راهنمایی هایی که به بچه ها میکنی........
بی زحمت آزمون های اکسین رو آپلود کن......
مرسی.

ziiizooo

عضو جدید
اینم اکسین.به نظرم سوالاش از یک جهت خوبه.چون اگه آزمون های جامع هاشون رو نگاه کنید همش از کتاب ریفرنس طرح شده و در حل اون سوالها هم نوشته شده که سوال از چه کتابی طرح شده

پیوست ها

• oxin.91.zip
    3.8 مگایابت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

REZA mimshimi

عضو جدید
این جزوه ها خلاصه شده هست و به درد ماه آخر میخوره که شما مرور کنید.تایپ شده است و برای خود موسسه پارسه هست.البته عملیاتش(نه جرمش) تقریبا مثل کتاب پارسه هست.ولی جرمش نه.ریاضی شم تا حدودی مثل کتابش هست.خیلی جم و جور و خوبه

تشکر از راهنماییتون
جزوه های پارسه اینهاست !
اینهاکه شبیه کتاباشونه که همانطور که گفتید فقط انتقال جرمشان خوبه .
من ترموشو از روی یهجزوه دیگه خوندم فکر کنم مال دکتر صفری بود که اگرچه از ماله ماهان بهتر بود ولی ترمو 2 ش افتضا بود
ولی حرارتش و راکتورش خیلی عالی بود.

ziiizooo

عضو جدید
تشکر از راهنماییتون
جزوه های پارسه اینهاست !
اینهاکه شبیه کتاباشونه که همانطور که گفتید فقط انتقال جرمشان خوبه .
من ترموشو از روی یهجزوه دیگه خوندم فکر کنم مال دکتر صفری بود که اگرچه از ماله ماهان بهتر بود ولی ترمو 2 ش افتضا بود
ولی حرارتش و راکتورش خیلی عالی بود.
اینها جزوه اصلی پارسه نیست.یک جزوه در حاشیه هست که خلاصه هست . پارسه آماده کرده که بیشتر به درد 1 ماه آخر برای دوره میخوره

آخرین ویرایش:

ziiizooo

عضو جدید
سلام دوستان.منم از امروز شروع کردم برا ارشد94.امیدوارم همگی موفق باشید:d

به نظر من خیلی دارین زود شروع میکنید.اصلا به سودتون نیست دارین الان شروع میکنید.چون ارشد مثل لیسانس نیست که نیاز به زمان زیاد داشته باشه.شما به نظر من از مرداد شروع کنید خیلی خوب و معقول هست.چون هرچی الان بخونید بعدا یادتون میره.حجم فرمولها بالاست و همچنین زود میبرین.نه تنها به سودتون نیست بلکه به ضررتونم هست که الان شروع می کنید

soroor_20

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام
شما ارشد قبول شدین؟

soroor_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من خیلی دارین زود شروع میکنید.اصلا به سودتون نیست دارین الان شروع میکنید.چون ارشد مثل لیسانس نیست که نیاز به زمان زیاد داشته باشه.شما به نظر من از مرداد شروع کنید خیلی خوب و معقول هست.چون هرچی الان بخونید بعدا یادتون میره.حجم فرمولها بالاست و همچنین زود میبرین.نه تنها به سودتون نیست بلکه به ضررتونم هست که الان شروع می کنید

یعنی حتی اگه کسی بخواد از رفرنسم بخونه بازم زوده؟

sara shiri

عضو جدید
چون میخوام رفرنسها رو اول بخونم برای همین میخوام زود شروع کنم دلیل دیگش هم اینه که 8سال از لیسانسم میگذره میشه گفت کل مطالب یادم رفته فکر میکنید از مرداد بخونم میرسم فول بخونم؟

بالا