[ گفت و گوی کنکوری ] - مطالعه گروهی ارشد مهندسی شیمی 95

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله حق با شماست اما کنترل تو کنکور پلیمر ضریب 2 داره و سوال من راجع به رشته خودم بود
ممنون از راهنماییتون

خب با توجه به اینکه سبک سوالات این درسا تو کنکور پلیمر و شیمی با هم فرق دارن به نظرتون خوندن این کتابا کفایت میکنه؟؟
حقیقتش من جایی ندیدم که کتاب انتقال جرم یا حرارت یا سیالات مخصوص پلیمر باشه.
ولی اینکه میگین پلیمر سوالاش فرق میکنه درسته.ولی بالاخره شما باید همه مباحث مربوط به مهندسی پلیمر رو بخونید.
تا اونجایی که سراغ دارم تفکیکی بین حرارت و جرم وسیالات پلیمر و مهندسی شیمی نیست ولی علاقمندی طراحان کنکور به برخی از جاهای این دروس برای طرح سوال حق با شماست و فرق میکنه.
یکی دو تا از عزیزان اینجا پلیمر امتحان دادن از اونا بپرسید مطمئنانظرات بهتری دارن/

za-y

عضو جدید
دوستان یه منبع خوب میخوام واستون معرفی کنم واسه عملیات 1 اگه دوست داشتین بگیرین البته به عنوان رفرنس کتاب خیلی خوبیه. نویسندش هم استادم بود از اساتید دانشگاه سهندم هستن فک کنم جزوه عملیاتشون تو جزوه های دانشگاه سهند تو باشگاه موجوده. اسم کتاب عملیات واحد 1 در مهندسی شیمی نویسنده: عباس آقائی نژاد میبدی و کامران قاسم زاده هستش. انتشاراتش هم آشینای تبریز. کتاب خیلی خوبیه البته فقط واسه عملیات 1.[/QUOTE
اگه منبع خوبی باشه خیلی به بچه ها کمکه چون عملیات اصلا منبع خوب نداره

xperia10

عضو جدید
حقیقتش من جایی ندیدم که کتاب انتقال جرم یا حرارت یا سیالات مخصوص پلیمر باشه.
ولی اینکه میگین پلیمر سوالاش فرق میکنه درسته.ولی بالاخره شما باید همه مباحث مربوط به مهندسی پلیمر رو بخونید.
تا اونجایی که سراغ دارم تفکیکی بین حرارت و جرم وسیالات پلیمر و مهندسی شیمی نیست ولی علاقمندی طراحان کنکور به برخی از جاهای این دروس برای طرح سوال حق با شماست و فرق میکنه.
یکی دو تا از عزیزان اینجا پلیمر امتحان دادن از اونا بپرسید مطمئنانظرات بهتری دارن/

خیلی خیلی ممنونم از شما:gol:

بقیه دوستان هم اگه نظری حرفی نکته ای به ذهنشون میرسه لطف کنن مطرحش کنن

saeed05

کاربر بیش فعال
سلام دوستان
وقتتون بخیر

امیدوارم تا اینجای کار خیلی خوب درساتونو خونده باشین و با قدرت بیشتر ادامه بدین
من دنبال جزوه های حرارت و سیالات پارسه میگردم ترجیحا واسه رشته پلیمر ممنون میشم اگه بهشون دسترسی دارین قرار بدین

ممنونم :smile:
یکی از دوستام جزوات کنکوری دانشگاه امیرکبیر رشته ی پلیمر رو داشت. اگه تونستم گیر بیارمشون، قرار میدم.

خئهی72

کاربر فعال
دوستان یه منبع خوب میخوام واستون معرفی کنم واسه عملیات 1 اگه دوست داشتین بگیرین البته به عنوان رفرنس کتاب خیلی خوبیه. نویسندش هم استادم بود از اساتید دانشگاه سهندم هستن فک کنم جزوه عملیاتشون تو جزوه های دانشگاه سهند تو باشگاه موجوده. اسم کتاب عملیات واحد 1 در مهندسی شیمی نویسنده: عباس آقائی نژاد میبدی و کامران قاسم زاده هستش. انتشاراتش هم آشینای تبریز. کتاب خیلی خوبیه البته فقط واسه عملیات 1.

من خودم عملیات1 رو با همین کتاب پاس کردم.خیلی خوبه.ولی فک نکنم اصلا واسه کنکور مفید باشه:razz:

m@hdi13579

کاربر فعال
بچه ها من دیگه واقعا اعصابم به هم ریخته
پس این کتاب نرمو جهشو کی میخوان بدن بیرون
این چه وضعیه مردمو سر کار گذاشتن از الان حدود سه ماهه این کتابو توی سایت عرضه کردن
هنوز هیچی به هیچی
خاطرم هست بعضی از دوستان توی باشگاه با مهندس بابابی در ارتباط بودن
لطفا بهشون بگید که واقعا درست نیست اینطوری مردمو گذاشتین سر کار یه عده به اعتبار اسم شما رفتن سی چهل هزار تومان پول دادن الان دستشون مونده توی پوست گردو
از طرفی میخوان درس بخونن کتاب ندارن از طرفی هم چون این کتابو خریدن سراغ کتابای دیگه نمیتونن برن
والا من کم کم دارم فکر میکنم که این کتاب هنوز آماده نیست این کارو کردن که بچه ها سراغ کتابای موسسات دیگه نرن

bnmnb

عضو جدید
دوستان عزیز شما شروع کنید به خوندن
کتابا واقعا شاید نیاد. همش می گن الان بعدا، اونا به فکر سودشون هم هستن.
پس شروع کنید به خوندن. کتابای دیگه که فیر قابل خوندن نیستن. هرچی دوست داشتین بخونین بعد اگر جاییش رو خوب نفهمیدین و این کتاب هم اومد، از رو این بخونید

za-y

عضو جدید
این چه وضعیه مردمو سر کار گذاشتن از الان حدود سه ماهه این کتابو توی سایت عرضه کردن
هنوز هیچی به هیچی
لطفا بهشون بگید که واقعا درست نیست اینطوری مردمو گذاشتین سر کار یه عده به اعتبار اسم شما رفتن سی چهل هزار تومان پول دادن الان دستشون مونده توی پوست گردو
از طرفی میخوان درس بخونن کتاب ندارن از طرفی هم چون این کتابو خریدن سراغ کتابای دیگه نمیتونن برن
والا من کم کم دارم فکر میکنم که این کتاب هنوز آماده نیست این کارو کردن که بچه ها سراغ کتابای موسسات دیگه نرن

سلام بچه ها من تلفنی با آقای بابایی درباره کتاب ترمو صحبت کردم ایشون گفتند با وجود این که مسایل مالی کتاب به ایشون مربوط نمی شود و خودشون هم موافق پیش فروش کتاب نبودند ولی اگر هر کدام از بچه ها که کتاب را پیش خرید کردند و نمی توانند تا آمدن کتاب صبر کنند و می خواهند کتاب دیگری را تهیه کنند به ایشون ایمیل بزنند تا پولی که برای کتاب پرداخت کرده اند را از حساب خودشان برگردانن

taknavaz1

عضو جدید
هنوز هیچی به هیچی

متاسفانه دلیل اصلی تاخیر این کتاب تغییر منابع کنکور دکتری است که امسال اعمال شده و به احتمال زیاد در این کتابم بخشی از سوالات مقطع دکتری گنجانده ( مثل حرارت) و یا باید شاهد تغییراتی بشه ...
مطمئنا همچین قصد و نیتی که شما میفرمایید در کار نیست و خود دکتر بابایی هم به اهمیت این قضیه واقفن . شما میتونید دروس دیگر رو مطالعه کنید و به محض انتشارش این درس رو بخونید.
انشالله این کتابم همانند دو کتاب دیگه شون جامعیت و مفهومی بودن رو داراست و شما هم با مطالعه اون این تاخیر رو به فراموشی میسپارین.

آخرین ویرایش:

m@hdi13579

کاربر فعال
سلام بچه ها من تلفنی با آقای بابایی درباره کتاب ترمو صحبت کردم ایشون گفتند با وجود این که مسایل مالی کتاب به ایشون مربوط نمی شود و خودشون هم موافق پیش فروش کتاب نبودند ولی اگر هر کدام از بچه ها که کتاب را پیش خرید کردند و نمی توانند تا آمدن کتاب صبر کنند و می خواهند کتاب دیگری را تهیه کنند به ایشون ایمیل بزنند تا پولی که برای کتاب پرداخت کرده اند را از حساب خودشان برگردانن
ممنون دوست عزیز
به زحمت افتادی
نگفتن کتاب کی پخش میشه؟؟
متاسفانه دلیل اصلی تاخیر این کتاب تغییر منابع کنکور دکتری است که امسال اعمال شده و به احتمال زیاد در این کتابم بخشی از سوالات مقطع دکتری گنجانده ( مثل حرارت) و یا باید شاهد تغییراتی بشه ...
مطمئنا همچین قصد و نیتی که شما میفرمایید در کار نیست و خود دکتر بابایی هم به اهمیت این قضیه واقفن . شما میتونید دروس دیگر رو مطالعه کنید و به محض انتشارش این درس رو بخونید.
انشالله این کتابم همانند دو کتاب دیگه شون جامعیت و مفمومی بودن رو داراست و شما هم با مطالعه اون این تاخیر رو به فراموشی میسپارین.
ممنون از راهنماییت
آره دیگه همین کارو میکنم
تا ان شاء الله کتاب هم زودتر برسه

za-y

عضو جدید
ممنون دوست عزیز
به زحمت افتادی
نگفتن کتاب کی پخش میشه؟؟

ممنون از راهنماییت
آره دیگه همین کارو میکنم
تا ان شاء الله کتاب هم زودتر برسه
خواهش میکنم هیچ زحمتی نبود
گفتند یکسری سوال و نکته برای داوطلبان دکتری دارن به کتاب اضافه میکنند. من پرسیدم خیلی مونده تا آماده بشه ؟ گفتند نه دیگه آخرای کاره
ازشون هم پرسیدم همه نکاتی که سر کلاس به ما گفتید توی کتاب هست ؟ گفتند که همش هست
حالا این چیزی بود که خودشون گفتند من فقط نقل قول کردم

m@hdi13579

کاربر فعال
خواهش میکنم هیچ زحمتی نبود
گفتند یکسری سوال و نکته برای داوطلبان دکتری دارن به کتاب اضافه میکنند. من پرسیدم خیلی مونده تا آماده بشه ؟ گفتند نه دیگه آخرای کاره
ازشون هم پرسیدم همه نکاتی که سر کلاس به ما گفتید توی کتاب هست ؟ گفتند که همش هست
حالا این چیزی بود که خودشون گفتند من فقط نقل قول کردم

ممنونم خب اگه اینطور باشه ارزش صبر کردن داره
انتشارات جهش اعصابمو بهم ریخته
دو ماه هی زنگ میزنم هی میگن تا حدود یک هفته دیگه توزیع میشه
انشالله زودتر آماده بشه
بازم ممنون لطف کردین:gol::gol::gol::gol::gol:

arshade94

عضو جدید
سلام
همان طور که دوستان در مورد کتاب ترمودینامیک آقای بابایی گفتن، ایشون دارن تست های دکتری 91 تا 94 رو به کتاب اضافه می کنن
تا واسه داوطلب های دکتری مهندسی شیمی و مکانیک هم قابل استفاده باشه
آزمون دکتری امسال از دروس لیسانسه (ترمودینامیک، سیالات و ریاضی مهندسی)

za-y

عضو جدید
ممنونم خب اگه اینطور باشه ارزش صبر کردن داره
انتشارات جهش اعصابمو بهم ریخته
دو ماه هی زنگ میزنم هی میگن تا حدود یک هفته دیگه توزیع میشه
انشالله زودتر آماده بشه
بازم ممنون لطف کردین:gol::gol::gol::gol::gol:
خواهش میکنم کاری نکردم

m@hdi13579

کاربر فعال
سلام
بهترین منابع (کتاب تست یا جزوه) برای دروس مکانیک سیالات، ترمودینامیک و ریاضی چیه؟
مرسی
سلام به نظر من برای سیالات کتاب سیالات پارسه تالیف مرتضی صفری فرد
برای ریاضی هم کتاب پارسه تالیف رضا طاهری
برای ترمو در حال حاضر ترمو1 پوران و ترمو2 راهیان
اما با در نظر گرفتن سبک کتابهای مهندسی بابایی فکر میکنم کتاب ترمو ایشون که در حال حاضر زیر چاپه شما رو از کتابهای دیگه بی نیاز کنه
در مورد کتابهای جرم و حرارتشون که اینطوره
موفق باشی

fereshte_gh_rash

کاربر فعال
سلام
بهترین منابع (کتاب تست یا جزوه) برای دروس مکانیک سیالات، ترمودینامیک و ریاضی چیه؟
مرسی

برای سیالات میکس راهیان و سری عمران هم خیلی خوبه.
برای ترمودینامیک جزوه دکتر طاهری خوبه.
ریاضی هم پارسه

m@hdi13579

کاربر فعال
سلام دوستان
چند وقت پیش با یکی از دوستان که امسال رتبش تک رقمی شد صحبت میکردم میگفت زیاد روی خلاصه نویسی تا کیدی ندارم بیشتر مفهومی خوندن و مرور زیاد
اون موقع با خودم گفتم این یه مورد استثناس
اما امروز عصر هم پیش یکی از دوستام بودم که رتبش شده بود حدود 50 اونم میگفت من اصلا خلاصه نویسی نکردم
میخوام بگم روش های مطالعه و مرور خیلی مختلفه و سلیقه ای
مزیت زودتر شروع کردن اینه که زودتر به اون روش مخصوص به خودت میرسی

za-y

عضو جدید
سلام
مرسی
برای ریاضی بهترین کتاب موجود پارسه است
برای سیالات خیلی از بچه ها سری عمران را میگن خوبه ولی من ندیدم من خودم از روی کتاب آقای صفری فرد خوندم بچه ها میگن خوبه ولی من باهاش نتونستم نتیجه بگیرم ولی به هر حال در بین کتابای موجود کتاب خوبیه
برای ترمو هم اگه کتاب آقای بابایی بیاد که خوب بهترینه

amirs1987

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برای ریاضی بهترین کتاب موجود پارسه است
برای سیالات خیلی از بچه ها سری عمران را میگن خوبه ولی من ندیدم من خودم از روی کتاب آقای صفری فرد خوندم بچه ها میگن خوبه ولی من باهاش نتونستم نتیجه بگیرم ولی به هر حال در بین کتابای موجود کتاب خوبیه
برای ترمو هم اگه کتاب آقای بابایی بیاد که خوب بهترینه

کتاب آقای بابایی انتشارات جهش الان تو سایتش برای فروش گذاشته:
http://www.jaheshbook.com/مرجع-کامل-ترمودینامیک.html

m@hdi13579

کاربر فعال

samane a

عضو جدید
سلام دوستان
چند وقت پیش با یکی از دوستان که امسال رتبش تک رقمی شد صحبت میکردم میگفت زیاد روی خلاصه نویسی تا کیدی ندارم بیشتر مفهومی خوندن و مرور زیاد
اون موقع با خودم گفتم این یه مورد استثناس
اما امروز عصر هم پیش یکی از دوستام بودم که رتبش شده بود حدود 50 اونم میگفت من اصلا خلاصه نویسی نکردم
میخوام بگم روش های مطالعه و مرور خیلی مختلفه و سلیقه ای
مزیت زودتر شروع کردن اینه که زودتر به اون روش مخصوص به خودت میرسی
دقیقا منم همینجوریم
ترجیح میدم به جای مرور خلاصه ، کتابمو دوره کنم درسته یکمی وقت بیشتری میطلبه ولی ارزشمندتره
با مرور زیادددددد شدیدا موافقم

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم با نظرات شما موافقم.

ولی کسانیکه میگن ما روی خلاصه نویسی تاکیدی نداریم این دسته از افراد درسها رو یا خوب یاد گرفتن و به حافظه بلندمدتشون فرستادن یا اینکه خیلی خوندن و کتاباشونو زیاد دوره کردن.

ولی هر عقل سلیمی حکم میکنه که برای ماه اخر از خلاصه نویسی استفاده بشه.منم با خلاصه خوندن بعد از دور اول مخالفم یعنی اینکه شما بیای یه دور بخونی بعدش فقط خلاصه ها رو بخونی.این شیوه منم قبول ندارم ولی برای ماه اخر واقعا خلاصه نویسی اگه روی اصول انجام شده باشه و شبیه کلیشه سوالات باشه میتونه خیلی تاثیر گذار باشه

پسر شاه پریان

عضو جدید
کاربر ممتاز
من از بچه هایی که امسال با هر رتبه ای دانشگاه قبول شدن خواهش میکنم دوستان کنکوری امسال رو تنها نذارید.
حداقل یک روز در هفته رو اختصاص بدید به بچه ها.نباید زود فراموش کنیم از کجا خودمون هم کمک میخواستیم.
البته من کوچیک همه بچه هایی هستم که امسال دانشگاه قبول شدن ولی خواستم بگم که فراموش نکنید بچه ها رو.

saeed05

کاربر بیش فعال
من از بچه هایی که امسال با هر رتبه ای دانشگاه قبول شدن خواهش میکنم دوستان کنکوری امسال رو تنها نذارید.
حداقل یک روز در هفته رو اختصاص بدید به بچه ها.نباید زود فراموش کنیم از کجا خودمون هم کمک میخواستیم.
البته من کوچیک همه بچه هایی هستم که امسال دانشگاه قبول شدن ولی خواستم بگم که فراموش نکنید بچه ها رو.
:gol::gol::gol:
دوستان اگه یه وقتی کمکی یا راهنمایی خواستین یا سوالی داشتین یا ... و من اینجا فعالیت نداشتم، تو صفحه ی من، قسمت معرفی من، آدرس ایمیلم است.

آخرین ویرایش:
بالا