گفتگوی 2: کدام گرایش کشاورزی بازار کار بهتری داره ؟

khaNuMi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه ی دوستای گل
بچه ها به نظرتون کدوم گرایشای کشاورزی بازارکار بهتری داره؟
میدونم تاپیک تکراریه من همه ی صفحه های اون تاپیکم خوندم ولی اونجا همه فقط از گرایش خودشون دفاع کرده بودن ازتون خواهش میکنم واقعیتو بگین و اگه هم کسی هست که با رشته ی کشاورزی رفته سر کار اونم بگه کجا کار میکنه.......
عزیزم من سه سال تو بازار کار بودم هیچ کدومش

حمید 88

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
سلام در سطح لیسانس تفاوت گرایشهای کشاورزی(رشته تجربی) حداکثر در بیست ، سی واحد است که نهایتا چند جزوه و کتاب میشود اگر بخش استخدام دولتی و مجوزکلینیک گیاه پزشکی و... رو کنار بگذاریم از نظر علمی ومشغولیت دربخش خصوصی تفاوت چشمگیری بین گرایشها وجود ندارد وبیشتر به خود فرد بستگی دارد الان در بخش کشاورزی افراد زیادی شاغلند که اطلاعات اکادمیک ندارند اما بواسطه استفاده از علم و تجربه وسرمایه و....خود یا دیگران کسب روزی میکنند کار کشاورزی سخت است بخصوص که الان بازار ان دارد متنوع تر و علمی تر میشود و فرصت بسیار خوبی در اختیار مهندسین باسواد و با انگیزه قرار دارد تا در این قافله قرار بگیرند فرصت خوبی که شاید سالهای اینده کمتر پیش بیاید اگر دانشجویی در سطح دانشگاه علاقمند باشد بصورت جدی وارد بحث کاری در زمینه بذر و تولیدات گیاهی باشد بصورت مشترک میتوانیم کارهایی انجام دهیم (البته بصورت جدی)

dawood&torbat haydarieh

عضو جدید
بهترین گرایش مهندسی کشاورزی اب
اولندش مخصوص رشته ریاضی
هنرستان-دانشگاههایی پیام نور غیر انتفاعی
مهندسی آب ندارن
دولتی و آزادم خیلی کمه
برای کارم دو اداره جهاد کشاورزی و اداره اب و فاضلابم استخدامی میگیره
خلاصه
از تو حرکت از خدا برکت

aboozar esmaili

عضو جدید
کاربر ممتاز
بهترین گرایش مهندسی کشاورزی اب
اولندش مخصوص رشته ریاضی
هنرستان-دانشگاههایی پیام نور غیر انتفاعی
مهندسی آب ندارن
دولتی و آزادم خیلی کمه
برای کارم دو اداره جهاد کشاورزی و اداره اب و فاضلابم استخدامی میگیره
خلاصه
از تو حرکت از خدا برکت

اتفاقا دانشگاه پیام نور رشته ای به نام مهندسی کشاورزی گرایش آب و خاک داره که فکر کنم دو سالی هست که دانشجو میگیره، اون هم به تعداد زیاد!!!

dawood&torbat haydarieh

عضو جدید
اتفاقا دانشگاه پیام نور رشته ای به نام مهندسی کشاورزی گرایش آب و خاک داره که فکر کنم دو سالی هست که دانشجو میگیره، اون هم به تعداد زیاد!!!

جیگرررررررررررررر

همه دانشگاههایی غیر انتفاعی(به جزء موسسه غیر انتفاعی
لامعی

گرگانی
-گرگان مهندسی آب گرایش سازه)و پیام نور دفترچه سراسری90

رو نگاه کردم نداره؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

بگو کجا داره تا ما هم بریم اسممون رو بنویسیم

• Like
واکنش ها: n30e

aboozar esmaili

عضو جدید
کاربر ممتاز
جیگرررررررررررررر

همه دانشگاههایی غیر انتفاعی(به جزء موسسه غیر انتفاعی
لامعی

گرگانی
-گرگان مهندسی آب گرایش سازه)و پیام نور دفترچه سراسری90

رو نگاه کردم نداره؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

بگو کجا داره تا ما هم بریم اسممون رو بنویسیم
فکر میکنم شما دچار سوء تفاهم شدید، من منظورم توی مقطع لیسانسه نه فوق لیسانس دوست عزیز!

• Like

dawood&torbat haydarieh

عضو جدید
فکر میکنم شما دچار سوء تفاهم شدید، من منظورم توی مقطع لیسانسه نه فوق لیسانس دوست عزیز!

منم مقطع لیسانس رو میگم؟!!!!!!!!!!!!!!!
الان دفتر چه کنکور سراسری 90 جلوم منم دقیق ازش کپی کردم و نوشتم!!!!!!!!!!!!!!!!!!
نگفتی جیگرررررررررررررررر؟!!!!!!!!!!!!
منتظریم

aboozar esmaili

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست Tajrobi.pdf
منم مقطع لیسانس رو میگم؟!!!!!!!!!!!!!!!
الان دفتر چه کنکور سراسری 90 جلوم منم دقیق ازش کپی کردم و نوشتم!!!!!!!!!!!!!!!!!!
نگفتی جیگرررررررررررررررر؟!!!!!!!!!!!!
منتظریم
از گروه علوم تجربی میگیره، دفترچه را برات پیوست میکنم خودت نگاه کن از صفحه 58 تا 86 سال کنکور سراسری 1390. خیلی شهرها میگیره...

• Like

dawood&torbat haydarieh

عضو جدید
مشاهده پیوست 94876
از گروه علوم تجربی میگیره، دفترچه را برات پیوست میکنم خودت نگاه کن از صفحه 58 تا 86 سال کنکور سراسری 1390. خیلی شهرها میگیره...

آخه عزیز من
مخصوص رشته ای ریاضی
تو تو دفتر چه رشته ای تجربی میگشتی؟!!!!!!!!!!!!!!!!
یکی از رشته های سخت مهندسی کشاورزی

aboozar esmaili

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه عزیز من
مخصوص رشته ای ریاضی
تو تو دفتر چه رشته ای تجربی میگشتی؟!!!!!!!!!!!!!!!!
یکی از رشته های سخت مهندسی کشاورزی
من خودم بهتر از تو میدونم که مهندسی آب از گروه ریاضی دانشجو میگیره ولی پیام نور قانونش فرق میکنه، یه مثال دیگه میزنم شاید بفهمی مثلا رشته اقتصاد کشاورزی مخصوص دیپلمه های ریاضیه ولی دانشگاه پیام نور از گروه تجربی هم دانشجو میگیره! مهندسی آب و خاک هم خوب طبیعیه بخشیش دروس آبیاریه برو دروس رشته آب و خاک را روی سایت دانشگاه پیام نور دربیار نگاه کن میفهمی من چی میگم. بعدشم حالا بیخیال این حرفها کار پیدا کردن توی رشته های کشاورزی بیشتر به جربزه، توان مالی و البته پارتی طرف بستگی داره توی کارهای خصوصی هم سرمایه حرف اول را میزنه، این را از هر کسی که لااقل چند سالی توی بازار کار بوده میتونی سوال کنی. یه چیز خیلی مهم دیگه هم که متأسفانه توی کار پیدا کردن وجود داره اینه که بی عدالتی توی بخش کشاورزی خیلی شایعه!!!

• Like

dawood&torbat haydarieh

عضو جدید
من خودم بهتر از تو میدونم که مهندسی آب از گروه ریاضی دانشجو میگیره ولی پیام نور قانونش فرق میکنه، یه مثال دیگه میزنم شاید بفهمی مثلا رشته اقتصاد کشاورزی مخصوص دیپلمه های ریاضیه ولی دانشگاه پیام نور از گروه تجربی هم دانشجو میگیره! مهندسی آب و خاک هم خوب طبیعیه بخشیش دروس آبیاریه برو دروس رشته آب و خاک را روی سایت دانشگاه پیام نور دربیار نگاه کن میفهمی من چی میگم. بعدشم حالا بیخیال این حرفها کار پیدا کردن توی رشته های کشاورزی بیشتر به جربزه، توان مالی و البته پارتی طرف بستگی داره توی کارهای خصوصی هم سرمایه حرف اول را میزنه، این را از هر کسی که لااقل چند سالی توی بازار کار بوده میتونی سوال کنی. یه چیز خیلی مهم دیگه هم که متأسفانه توی کار پیدا کردن وجود داره اینه که بی عدالتی توی بخش کشاورزی خیلی شایعه!!!

همه رشته ها همینطورین؟!!!!!!!!!!!!!!!
تو روز نامه خوندم بابا پسر میگفت:
چهار سال پسرم مهندسی میکانیک داره و بیکاره؟!!!!!!!!!!!!!
همه مشخصاتشو داده بود...
رشته های خوب الان به ترتیب کامپیوتر برق و عمران...
از تو حرکت از خدا برکت

• Like

aboozar esmaili

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا داوود لیست دروس رشته مهندسی آب و خاک دانشگاه پیام نور برات پیوست میکنم یه نگاه بندازی میفهمی خیلی از درسهاشون همون درسهای مهندسی آب است که توی دانشگاههای دولتی و آزاد از گروه ریاضی میگیرن. تازه به نظر من فارغ التحصیلان مهندسی آب وخاک توی پیدا کردن کار جایگاه بهتری از فارغ التحصیلان مهندسی آب و مهندسی خاکشناسی دارند، چون از هر دو رشته دروسی را می گذرانند.

پیوست ها

• ab va khak.pdf
    404.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • Like

aboozar esmaili

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه رشته ها همینطورین؟!!!!!!!!!!!!!!!
تو روز نامه خوندم بابا پسر میگفت:
چهار سال پسرم مهندسی میکانیک داره و بیکاره؟!!!!!!!!!!!!!
همه مشخصاتشو داده بود...
رشته های خوب الان به ترتیب کامپیوتر برق و عمران...
از تو حرکت از خدا برکت
ما داریم در مورد گرایش های مهندسی کشاورزی صحبت میکنیم، شما گفتین فارغ التحصیلای مهندسی آب کمه من هم بهتون گفتم اینجوری هم که فکر میکنید نیست، وگرنه همه هم میدونند که رشته مهندسی آب خیلی رشته خوب و البته سختیه و البته شاید توی خیلی از مناطق ایران بازار کار خوبی هم داشته باشه. اگر هم میبینید بازار کار رشته های فنی مهندسی مثل برق و عمران و مکانیک توی کشور بهتره از سایر رشته هاست به خاطر اینه که اولویت اول در کشور به صنعت است، اگر کشاورزی هم جایگاه خودش را توی جامعه داشت بی شک این همه فارغ التحصیل بیکار نداشت. چرا احداث یک ساختمان باید حتما زیر نظر مهندس ناظر ساختمان باشه ولی تولید غذا و محصول که به مراتب مهمتر از آن است زیر نظر متخصصین علوم کشاورزی نباشه!!!

n30e

عضو جدید
بحث نداره دوستای عزیز!مهندسی آب میتونه تواین زمینه هافعالیت کنه البته هررشته ای اگه زرنگ باشی کارمیشه پیداکرد!
1.هواشناسی کشاورزی
2.توکارسدسازی
3.تواداره جهادکشاورزی
4.اداره آب وفاضلاب
5.طراحی سیتسما آبیاری
6.دیگه بقیش بماند.......................
ب نظرمن مهندسی آب تو کشاورزی ازهمه بهتره(بقیه رشته هام عالی ان) وهمینطور سختتر!

n30e

عضو جدید
البته اینم اضافه کنم همه ی رشته های کشاورزی به هم ارتباط دارن اگه خاک نباشه ازکجابفهمیم چی مناسبه اگه آب نباشه چمدونیم چقدمحصول آب لازم داره اگه گیاهپزشکی نباشه آفتاروچیکارکنیم اگع اقتصادنباشه کی بفهمه چی باصرفس اگه زراعت و باغبانی نباشن ک دیگه غذاواسه خوردن نداریم پس همه باهم میشیم یه خونواده ی مهم ک توکشورما مشکل اینجاس ک همه گیردادن ب معماری وعمرانو هوافضاوپزشکی!من به رشتم ک کشاورزیه حالاهرگرایشی افتخارمیکنم
باتمام وجودم دوسش دارم:w38:
نهایتش اگه کارپیدانشدادامه تحصیل میدیم واسه استاددانشگاه شدن غصه نخورین دیگه واسه همه کارهست بایدرفت دنبالش

khaNuMi

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته اینم اضافه کنم همه ی رشته های کشاورزی به هم ارتباط دارن اگه خاک نباشه ازکجابفهمیم چی مناسبه اگه آب نباشه چمدونیم چقدمحصول آب لازم داره اگه گیاهپزشکی نباشه آفتاروچیکارکنیم اگع اقتصادنباشه کی بفهمه چی باصرفس اگه زراعت و باغبانی نباشن ک دیگه غذاواسه خوردن نداریم پس همه باهم میشیم یه خونواده ی مهم ک توکشورما مشکل اینجاس ک همه گیردادن ب معماری وعمرانو هوافضاوپزشکی!من به رشتم ک کشاورزیه حالاهرگرایشی افتخارمیکنم
باتمام وجودم دوسش دارم:w38:
نهایتش اگه کارپیدانشدادامه تحصیل میدیم واسه استاددانشگاه شدن غصه نخورین دیگه واسه همه کارهست بایدرفت دنبالش

به نظر م در کل دانشکده های کشاورزی رو کلا تخت کنن کشاورزی بدن دست خود کشاورز مملکت بهتر می چرخه چند میلیون فارغ التحصیل کشاورزیم اینطوری اواره نمیشن که بخاطر یه مهندسی کشاورزی سر اسم رشته ات هیچ جا جز اداره کشاورزی قبولت نمی کنه اینو از ما گفتن و ازشما هم نشنیدن
اون مهندسی اب وخاک هم درسته پیام نور داره برمیداره ترمی 50نفر دوست خودم استاد دانشگاه پیام نور ....
اینم بگم تا پارتی نداشته باشی دکترای کشاورزیم باشی بدردت نمیخوره خوددانید:)

• Like

khaNuMi

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما داریم در مورد گرایش های مهندسی کشاورزی صحبت میکنیم، شما گفتین فارغ التحصیلای مهندسی آب کمه من هم بهتون گفتم اینجوری هم که فکر میکنید نیست، وگرنه همه هم میدونند که رشته مهندسی آب خیلی رشته خوب و البته سختیه و البته شاید توی خیلی از مناطق ایران بازار کار خوبی هم داشته باشه. اگر هم میبینید بازار کار رشته های فنی مهندسی مثل برق و عمران و مکانیک توی کشور بهتره از سایر رشته هاست به خاطر اینه که اولویت اول در کشور به صنعت است، اگر کشاورزی هم جایگاه خودش را توی جامعه داشت بی شک این همه فارغ التحصیل بیکار نداشت. چرا احداث یک ساختمان باید حتما زیر نظر مهندس ناظر ساختمان باشه ولی تولید غذا و محصول که به مراتب مهمتر از آن است زیر نظر متخصصین علوم کشاورزی نباشه!!!

با نظرتون موافقم اما کو گوش شنوا

من نمیدونم چرا بچه های اب خیلی خودشون رو مهندس میدونن؟؟؟
هممون مهندس کشاورزیم هرکسم تو گرایش خودش سختی خودش رو داره همین بچه های خاک با دیپلم تجربی میرن خاکشناسی میخونن چهارسال لیسانس که همس فیزیک و شیمی ارشد که همش معادلات فیزیک و شیمی واسه دکترا هم بی زحمت باید ریاضی پایه ای قوی داشته باشی اگه من ریاضی خون بودم ازهمون اولش میرفتم رشته ریاضی دیگه ولی اینا چه سود همش کشک نه فیزیک من نه شیمی من به درد کشاورز مملکتم نمیخوره چون کشاورزی ایران کشاورزی سنتی مال قرنها پیش توش علم روز استفاده نمیشه
:wallbash:

sonichka

عضو جدید
من واقعا نمیدونم تو کدوم گرایش بازار کار بهتری میشه پیدا کرد چون دولت خیلی کم حمایت میکنه از کشاورزی
ولی من فکر میکنم باغ بانی خیلی خوب باشه

n30e

عضو جدید
به نظر م در کل دانشکده های کشاورزی رو کلا تخت کنن کشاورزی بدن دست خود کشاورز مملکت بهتر می چرخه چند میلیون فارغ التحصیل کشاورزیم اینطوری اواره نمیشن که بخاطر یه مهندسی کشاورزی سر اسم رشته ات هیچ جا جز اداره کشاورزی قبولت نمی کنه اینو از ما گفتن و ازشما هم نشنیدن
اون مهندسی اب وخاک هم درسته پیام نور داره برمیداره ترمی 50نفر دوست خودم استاد دانشگاه پیام نور ....
اینم بگم تا پارتی نداشته باشی دکترای کشاورزیم باشی بدردت نمیخوره خوددانید:)

عزیزم چرا انقده ناامید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
هرکی مدرک وتحصیلات داشته باشه مطمئن باشه یه روزی میره سرکار!

n30e

عضو جدید
با نظرتون موافقم اما کو گوش شنوا

من نمیدونم چرا بچه های اب خیلی خودشون رو مهندس میدونن؟؟؟
هممون مهندس کشاورزیم هرکسم تو گرایش خودش سختی خودش رو داره همین بچه های خاک با دیپلم تجربی میرن خاکشناسی میخونن چهارسال لیسانس که همس فیزیک و شیمی ارشد که همش معادلات فیزیک و شیمی واسه دکترا هم بی زحمت باید ریاضی پایه ای قوی داشته باشی اگه من ریاضی خون بودم ازهمون اولش میرفتم رشته ریاضی دیگه ولی اینا چه سود همش کشک نه فیزیک من نه شیمی من به درد کشاورز مملکتم نمیخوره چون کشاورزی ایران کشاورزی سنتی مال قرنها پیش توش علم روز استفاده نمیشه
:wallbash:

عزیز همه مهندسن تنها مهندسا ی آب ادعا ندارن
الآن همه جا دارن رو آبیاریهای قطره ای و............ استفاده میکنن
این کودهارو مگه کشاورزای سنتی درست میکنن رشته گیاهپزشکی درست میکنه
پس به رشتتون افتخارکنین انقدم ناامیدانه فکرنکنید
:w40:

حمید 88

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
موفقیت اتفاقی نیست مزد ان گرفت جان برادر که هم کار کرد هم فکر کرد هم پارتی داشت هم سرمایه داشت هم.......
حالا که بعضیشهاشو نداریم چه کنیم و ...........
ای بابای مهربون زود باش به من پول برسون ......ندارم ندارم ندارم
ولش کن ولش کن ولش کن نامزد نامزده نامزد
بیخیال حالا یه طوری میشه
پسرا شیرن مثل شمشیرن دخترا موشن مثل خرگوشن
چیچی دارم میگم من حالم خوب نیست کمک کمکک
اما بهترین رشته تحصیلی فکر کنم هر سال داره عوض میشه یه روز این ...یه روز اون ..یه روز یه چیز دیگه
دیروز امروز فردا
راستی تو این هفته میرم شمال (تنکابن )یه مقدار گل آپارتمای بخرم نمیدونم تو گلخونه ها مهندس کشاورزی پیدا میکنم یا نه راستی گل ها رو برا کسی میخوام مبلغ خرید هم خوبه چند میلیونی میشه کسی گل ارزون و خوب سراغ نداره مثل بنجامین ، اگلونما،شفلراو.....

05288

عضو جدید
سلام به همه به نظر من گرایش خاکشناسی از همهی گرایشها کشاورزی بهتره چون یک رشته ی جدیدیه.

بالا