گفتگوی 2: کدام گرایش کشاورزی بازار کار بهتری داره ؟

marzieh370

عضو جدید
سلام ...
من خودم رشتم اقتصاد کشاورزیه...عاشق کشاورزیم!!!
به نظر من رشته ما (کشاورزی) طوریه که اگ بخوای میتونی خیلی زود دست به کار شیم:smile:

esteghlalsepahan

عضو جدید
سلام مهندسان عزیز:gol:
من تاچندروز دیگه بایدبرم دانشگاه پیام نور واحد زواره ثبت نام کنم:) میشه بجای ورود به این رشته توی یه رشته دیگه مثلا حسابداری برم حتی اگه یه صندلی خالی داشته باشه ؟من جز این رشته که قبولشدم تحته هیچ شرایطی نمیتونم برم یه دانشگاه پیام نور دیگه یا رشته دیگه؟؟؟:(من مهندسی اب نمیخام برم اگه مجبور شم برم و راهی نداشته باشم شما بین سه رشته 1-صنایع غذایی 2-فضای سبز3- مهندسی منابع طبیعی به ترتیب اولویتم گفتما کدومو پیشنهاد میکنین؟:razz:من سرمایه ام شاید حداکثر تا 10 ملیون بتونم و پارتی هم فک نکنم شاید حالا نظرتون چیه؟؟؟من نمیخام سال بعدم دوباره کنکور بدم همین امسال میخام تمومش کنم:cry:

درضمن من علاقه ای به زشته مهندسی کشاورزی ندارم:confused:

اگه به ایمیلمم نظرتونو بفرستین خیلی خیلی ممنونتون میشم باتشکرازهمهdrsaeed372@yahoo.com

يك عمر منتظر تولد مرگم مي مانم.

آخرین ویرایش:

amir93

عضو
به نظر من باغبانی رشته خوبیه ولی سنگینه و باید بدونید چی ازش میخواهید
سبزیکاری - میوه کاری - گلکاری - نگه داری - هیدروپونیک و به نوعی گلخانه - و دیگر کارهایی که میشه کرد

rezashokry

عضو جدید
تا حالا که من به این نتیجه رسیدم واسه رشته کشاورزی هر گرایشی اول سرمایه به حد زیاد یا حداقل 20-40 تومن لازمه واسه مهندسی اب هم که بیشتر در ریاضی مانور میده نظری ندارم واینکه در اخر کارم باید هم درستو خوب بخونی شبم زود بخابی در جامعه مایه دار باشی استخدام وکار ردیفه پس گرایش 30 درصد کاره بقیشم کار جیب پر پوله
خوشحال میشم مخالفت کنین

آخرین ویرایش:

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سرمایه داشته باش
گیاهان دارویی از همه بهتره...
نداری خودتو سرکار نزار

hamed2494

عضو جدید
سلام دوستای خوبم

عید را پیشاپیش بهتون تبریک میگم.

به نظر شما کدام گرایش کشاورزی بازار کار بهتری داره ؟

1- مهندسی آب

2- اقتصاد کشاورزی

3- مهندسی آبخیزداری

4-مهندسی اصلاح نباتات

5-مهندسی باغبانی

6-صنایع غذایی

7- مهندسی زراعت

8- مهندسی مکانیک ماشین های کشاورزی

9- مهندسی علوم دامی

10- مهندسی گیاه پزشکی

11- مهندسی خاک شناسی

12- مهندسی تکنولوژی تولیدات گیاهی

13- مهندسی حشره شناسی کشاورزی

14- مهندسی جنگلداری

15- مدیریت کشاورزی

16- مهندسی منابع طبیعی

17- مهندسی هواشناسی کشاورزی

اگه گرایشی یادم رفته من را به بزرگواری خودتان ببخشید و خودتان در

نظرات اضافه کنید .:gol:

به نظر من که بهترین گرایش مهندسی عمران آب بعد کشاورزی آب بعد آب وخاک
چون هم آب میخونی هم خاک

mehdi_p3bf

عضو جدید
اگه می شه یکی منو کاملا راهنمایی و توجیه کنه یه عمر مدیونش می شم
من از نظر مالی مشکلی ندارم زمینم حومه تهران حدود 13000 متر دارم تنها دلیل هم که تا امروز اقدام به احداث گلخانه نکردم نداشتن اطلاعات کافی هست
چون کلا تو این فازم و فقط و فقط می خوام روی این رشته متمرکز بشم واسم مهمه که چه گرایشی رو بخونم که به دردم بخوره و خودم بعد چند سال با توجه به اطلاعاتم از پس کارم بر بیام لطفا با دلیل راهنمایی کنید که کدوم گرایش برای من بهتر هست من تا اخر عمرم دنبال استخدام تو اداره دولتی نیستم خواهشا اینو لحاظ نکنید

آریوداد

عضو جدید
من از نظر مالی مشکلی ندارم زمینم حومه تهران حدود 13000 متر دارم تنها دلیل هم که تا امروز اقدام به احداث گلخانه نکردم نداشتن اطلاعات کافی هست
چون کلا تو این فازم و فقط و فقط می خوام روی این رشته متمرکز بشم واسم مهمه که چه گرایشی رو بخونم که به دردم بخوره و خودم بعد چند سال با توجه به اطلاعاتم از پس کارم بر بیام لطفا با دلیل راهنمایی کنید که کدوم گرایش برای من بهتر هست من تا اخر عمرم دنبال استخدام تو اداره دولتی نیستم خواهشا اینو لحاظ نکنید

با سلام.

اگر هدفتون احداث گلخونه است باغبانی بخونید موفق ترید. گیاهان دارویی با ارزشی هم هستند که در گلخونه خوب جواب میدن.
در مجموع عامل موفقیت در هر رشته ای اینه که صرفا به دروس دانشگاهی اکتفا نشه و از ابتدا دنبال کسب تجربه بود و کار عملی هرچه بیشتر انجام بشه از نزدیک با سختیها و چم و خم کار آشنا میشید. تجربه ای میشه که این تجربه را هیچ کس نمیتونه بهتون بده.
پیروز و بهروز باشید.

mori1365

عضو جدید
سلام دوستای خوبم

1- مهندسی آب

2- اقتصاد کشاورزی

3- مهندسی آبخیزداری

4-مهندسی اصلاح نباتات

5-مهندسی باغبانی

6-صنایع غذایی

7- مهندسی زراعت

9- مهندسی علوم دامی

10- مهندسی گیاه پزشکی

11- مهندسی خاک شناسی

14- مهندسی جنگلداری

15- مدیریت کشاورزی

16- مهندسی منابع طبیعی

کار همه این رشته ها مشترکه و برای همشون کار هست توی اژانس و نگهبانی همه رو استخدام میکنن!!!از ما گفتن سراغ رشته های کشاورزی نرید که عمر و زندگیتون هدر میره کلی مهندسی کشاورزی دورو بر خودم میشناسم یا بیکارن یا دارن کارایی میکنن که اصلا ربطی به رشتشون نداره و با سیکلم میشد این کارا رو کرد مثل همون رانندگی اژانس و نگهبانی

mehdi_p3bf

عضو جدید
با توجه به تحقیقی که من از این رشته کردم مشکل اصلی بچه ها کاره اونم نیاز به سرمایه داره اما یه سوال ذهنمو چند روزه به خودش مشغول کرده من که زمینو سرمایه دارم نمی تونم با همین اموزش هایی که تو اینترنت در زمینه کشاورزی هست کارمو انجام بدم؟اگر درس بخونم مثلا باغبانی چه مزیتی داره دوست ندارم برم این رشترو بخونم بعد بفهمم اگه وقتی که پای درس گذاشتم تو کار می ذاشتم خیلی بهتر بود دقت کنید من حرف از کارشناس کشاورزی نمی زنما خودم می دونم می تونم با یکی که این کارست کار کنم اما سوالم صرفا اینه فرق اونی که درس می خونه و فراغ تحصیل می شه با اونی که نمی خونه و می خواد به صورت تجربی مثلا بره گلخونه بزنه چیه؟خواهش می کنم منطقی جواب بدین نه از روی احساسات

آریوداد

عضو جدید
با توجه به تحقیقی که من از این رشته کردم مشکل اصلی بچه ها کاره اونم نیاز به سرمایه داره اما یه سوال ذهنمو چند روزه به خودش مشغول کرده من که زمینو سرمایه دارم نمی تونم با همین اموزش هایی که تو اینترنت در زمینه کشاورزی هست کارمو انجام بدم؟اگر درس بخونم مثلا باغبانی چه مزیتی داره دوست ندارم برم این رشترو بخونم بعد بفهمم اگه وقتی که پای درس گذاشتم تو کار می ذاشتم خیلی بهتر بود دقت کنید من حرف از کارشناس کشاورزی نمی زنما خودم می دونم می تونم با یکی که این کارست کار کنم اما سوالم صرفا اینه فرق اونی که درس می خونه و فراغ تحصیل می شه با اونی که نمی خونه و می خواد به صورت تجربی مثلا بره گلخونه بزنه چیه؟خواهش می کنم منطقی جواب بدین نه از روی احساسات

با سلام.:gol:

دوست عزیز، اگر واقعا میخواید در زمینه کشاورزی کار کنید بهتره که کارشناس این رشته باشید. البته همانطور که در جواب پست قبلی گفتم برا کسب تجربه و اینکه بعد از اتمام درستون فکر نکنید که وقتتون هدر رفته باید خودتون در کنار درس کاری را شروع کنید یا در جایی مرتبط با رشته و علاقتون کار کنید. چون دانشگاه به شما فقط مدرک میده و اگر زرنگ باشید همراه با علم . تجربه را باید خودتون دنبالش باشید. پس فرق اونی که درس می خونه و فراغ تحصیل می شه با اونی که نمی خونه و می خواد به صورت تجربیکار کنه به خود فرد بستگی داره.
استاد گرامی، دکتر عبدالمجید رضایی در آخرین جلسه درس آمار چند متغیره فرمودند : من فقط به شما یاد دادم که هر چیزی را که خواستید کجا پیدا کنید.

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز...
در گرایشهای کشاورزی درسته سرمایه حرف اول رو میزنه..منتهی برای یه گلخونه زدن باید 2تا مدرک کارشناسی کشاورزی داشته باشی که تایید کنن شما میتونی گلخونه برنید....
بعد زمین داشته باشید که مقیاس زمین هم برای احداث گلخونه مدنظره...
من حالا کاری ندارن با مارش ولی فکر کنم اقتصاد کشاورزی بهتر از همه باشه..میگم تمام گرایشهای مشاورزی به یه اندازه است منتهی سرمایه مهمه

mehdi_p3bf

عضو جدید
مرسی از راهنمایی همتون امروز رفتم دانشگاه ازاد باغبانی ثبت نام کردم اما در مورد سوال خودم بیشتر تحقیق کردم در موارد سوددهی مخصوصا امور مربوط به تولیدات گیاهی هزینه تمام شده حرف اولو میزنه چون باید با سایر رقبا مخصوصا اونایی که قوی کار می کنند و البته قیمتو تعیین می کنند رقابت کرد بنابراین صرفا سرمایه و حتی تجارب بدون علم فایده ای نداره همیشه نواوریه که پولسازه بگذریم که همیشه پول پول میاره اما در مورد درس در کنار تجربه یه تصمیمی گرفتم اول اینکه از خود زمین پول احداث گلخونرو در بیارم یه مشورتی با کشاورزا کردم چون الان زمین سبزی کاریه تصمیم دارم برای ابان ماه بدم واسم تربچه بکارن خودمم ازشون یاد بگیرمکه حدودا اوایل تابستون بذرشو برداشت کنم که مخارجم در بیاد این چیزیه که شدنیه تا اونجا که خودم میدونم در کنارش توی 1-2 تا کرت که خالی میگذارم می خوام زعفران رو تجربه کنم تا کم کم چمو خمش دستم بیاد تصمیم دارم جدی این کارو شروع کنمو ادامه بدم حالا نظرتون راجع به ایده هام چیه کسی ایده بهتری داره؟مطلبی سراغ دارین کمکم کنه؟

آخرین ویرایش:

mehdi_p3bf

عضو جدید
میشه بگید چرا 2تا مدرک کارشناسی می خواهد؟من پیشتر رفتم جهاد پرسیدم حرف از مدرک تحصیلی نزدن! فقط کارشناس اومد زمینو دید گفت حریم اله و بله گفت 3000 متر میدیم اما تابلو بود پول می خواست میشد تا 5-6هزار مترو گلخونه زد من پیگیرش نشدم دیگه ترسیدم بخورم زمین چون دیدم بعضیا چه جوری کله پا شدن البته بهتر بگم کله پاشون کردن 2-3 تا گلخونه دار گردن کلفت تا اونجا که من میدونم البته

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی از راهنمایی همتون امروز رفتم دانشگاه ازاد باغبانی ثبت نام کردم اما در مورد سوال خودم بیشتر تحقیق کردم در موارد سوددهی مخصوصا امور مربوط به تولیدات گیاهی هزینه تمام شده حرف اولو میزنه چون باید با سایر رقبا مخصوصا اونایی که قوی کار می کنند و البته قیمتو تعیین می کنند رقابت کرد بنابراین صرفا سرمایه و حتی تجارب بدون علم فایده ای نداره همیشه نواوریه که پولسازه بگذریم که همیشه پول پول میاره اما در مورد درس در کنار تجربه یه تصمیمی گرفتم اول اینکه از خود زمین پول احداث گلخونرو در بیارم یه مشورتی با کشاورزا کردم چون الان زمین سبزی کاریه تصمیم دارم برای ابان ماه بدم واسم تربچه بکارن خودمم ازشون یاد بگیرمکه حدودا اوایل تابستون بذرشو برداشت کنم که مخرجم در بیاد این چیزیه که شدنیه تا اونجا که خودم میدونم در کنارش توی 1-2 تا کرت که خالی میگذارم می خوام زعفران رو تجربه کنم تا کم کم چمو خمش دستم بیاد تصمیم دارم جدی این کارو شروع کنمو ادامه بدم حالا نظرتون راجع به ایده هام چیه کسی ایده بهتری داره؟
بهترین تصمیم رو گرفتید....
موفق باشید.

hamed2494

عضو جدید
سلام دوستای خوبم

1- مهندسی آب

2- اقتصاد کشاورزی

3- مهندسی آبخیزداری

4-مهندسی اصلاح نباتات

5-مهندسی باغبانی

6-صنایع غذایی

7- مهندسی زراعت

9- مهندسی علوم دامی

10- مهندسی گیاه پزشکی

11- مهندسی خاک شناسی

14- مهندسی جنگلداری

15- مدیریت کشاورزی

16- مهندسی منابع طبیعی

به نظر من کلا گرایشای آب بهتره
زراعت هم خوبه میشه تو به عنوان کارشناس حقوقی رابط بین دادگستری و اداره منابع طبیعی کار کرد
مهندسی آب و خاک رو فراموش کردین

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه بگید چرا 2تا مدرک کارشناسی می خواهد؟من پیشتر رفتم جهاد پرسیدم حرف از مدرک تحصیلی نزدن! فقط کارشناس اومد زمینو دید گفت حریم اله و بله گفت 3000 متر میدیم اما تابلو بود پول می خواست میشد تا 5-6هزار مترو گلخونه زد من پیگیرش نشدم دیگه ترسیدم بخورم زمین چون دیدم بعضیا چه جوری کله پا شدن البته بهتر بگم کله پاشون کردن 2-3 تا گلخونه دار گردن کلفت تا اونجا که من میدونم البته
حرف شما متین....
من خودم زمین ... برای گلخونه داشتم.. ودارم..
که میخواستم گلخونه بزنم..
منتهی سرمایم کم بود...برای وام... باید مدرک تحصیلی مدنظر واقع بشه..
بلاخره هرچقدرم شما سرمایه داشته باشید.. یه سرمایه در گردش هم باید داشته باشید که سوددهی در این کار براتون مدنظر قرار بگیره...
درسته در سال اول به سرمایه نباید فکر کرد.. ولی سرمایه درگردش هما احتیاج داره...
جهادکشاورزی.. بهتون مدرک تحصیلی رو گفتن نمیخواد .. ولی در بازدید های کشاورزیشون ازتون این درخواست رو میکنن. بخصوص که رشته تحصیلی شما اصلا این نیست...
البته اینم بگم.. به نوع محصول هم ارتباط داره که میخواید چی بکارید....
من حتی برای گیاهان دارویی که میخواستم کار کنم.. با اینکه رشته خودم بود.. ولی باید مدرک تحصیلی کارشناسی کشاورزی هم زمینه .. میشد...
اینه دیگه.. مشخص نیست.. روندشون به چه صورته..
درسته از طرفی هم.. جهادکشاورزی متاسفانه کارشناس های مجربی نداره... 30سال خدمتن.. و فوت و فن کار دستشونه باید چیکار کنن... و ما ها که این رشته رو خوندیم و میخوایم در زمینه رشتمون فعالیت کنیم اینطور جلومون گرفته میشه..
ایشالله که شما بتونید و پیگیری کنید و گلخونه تونو برپاکنید..
امین.

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من کلا گرایشای آب بهتره
زراعت هم خوبه میشه تو به عنوان کارشناس حقوقی رابط بین دادگستری و اداره منابع طبیعی کار کرد
مهندسی آب و خاک رو فراموش کردین
من هم در مورد رشته اب شنیدم...
تاحدودی هم مراکز کار این رشته زیاده ... منم موافقم.
به خصوص اب و خاک...
تمام مراکز این رشته در محمدشهره.. شاید دور باشه ولی به کارش می ارزه.

mehdi_p3bf

عضو جدید
حرف شما متین....
من خودم زمین ... برای گلخونه داشتم.. ودارم..
که میخواستم گلخونه بزنم..
منتهی سرمایم کم بود...برای وام... باید مدرک تحصیلی مدنظر واقع بشه..
بلاخره هرچقدرم شما سرمایه داشته باشید.. یه سرمایه در گردش هم باید داشته باشید که سوددهی در این کار براتون مدنظر قرار بگیره...
درسته در سال اول به سرمایه نباید فکر کرد.. ولی سرمایه درگردش هما احتیاج داره...
جهادکشاورزی.. بهتون مدرک تحصیلی رو گفتن نمیخواد .. ولی در بازدید های کشاورزیشون ازتون این درخواست رو میکنن. بخصوص که رشته تحصیلی شما اصلا این نیست...
البته اینم بگم.. به نوع محصول هم ارتباط داره که میخواید چی بکارید....
من حتی برای گیاهان دارویی که میخواستم کار کنم.. با اینکه رشته خودم بود.. ولی باید مدرک تحصیلی کارشناسی کشاورزی هم زمینه .. میشد...
اینه دیگه.. مشخص نیست.. روندشون به چه صورته..
درسته از طرفی هم.. جهادکشاورزی متاسفانه کارشناس های مجربی نداره... 30سال خدمتن.. و فوت و فن کار دستشونه باید چیکار کنن... و ما ها که این رشته رو خوندیم و میخوایم در زمینه رشتمون فعالیت کنیم اینطور جلومون گرفته میشه..
ایشالله که شما بتونید و پیگیری کنید و گلخونه تونو برپاکنید..
امین.
ببینید من همین الان تو یکی از بازارهای تهران دارم کار می کنم الان یه 8 سالی میشه که کار می کنم یه چیزی تو کشورما همیشه بوده و هست موضوع اهمیت دادن به همه چیز الا اون چیزی که باید اهمیت داده بشه هرکی پول داره همه چیز داره
اما راجع به گلخونه به هر کاری اگه سرمایه در گردش نداشته باشید اصلا شروعش اشتباه و کار کلا توجیه اقتصادی نداره کلا توی همه کارا (من تحصیلات اکادمیک اقتصادی ندارم اما تجربشو دارم)سرمایه در گردشه که سود اوری داره اون چیزی که به عنوان سرمایه اولیه هست که همیشه باید باشه در کل سود اوری گلخونه یکمی سخته به همین راحتی نمی شه وارد یه صنف شد و سود کرد من از نظر علمی تو اینکار هیچ تجربه ای ندارم اما از نظر اقتصادی کلی ادم دارم که ازشون سوال کنم جدا از اینکه به من مجوز میدن یا نمیدن و گلخونرو می زنم یا بیخیالش میشم. اول کار لازمه با یکی از گلخونه دارها کار کنم! که اگه نکنم به اصطلاح خودشون کارترم می کنن (ببخشید اگه عین عبارتو صحیح نگفتم دقیق یادم نیست)اینی که گفتم یعنی اینکه به همین راحتی که دارم می گم بهتون بارتو نمی خرن و مجبوری بفرستی خارج از تهران یا به روش های مرسوم نمی تونی بفروشی حتما باید یه چند وقتی با یکی کار کنی بهش درصد بدی تا بتونی خودتو بلند کنی من چون شدیدا دنبال اینم که این کارو انجام بدم و یاد گرفتم تا کامل تحقیق نکردم کاریو انجام ندم بنابراین سعی می کنم هرچی به دست اوردم بگذارم تا دوستانی که هی قرقر می کنن رشتمون چیه و کار واسش نیست بخونن و بدونن نشستنو میگن کار نیست اقلش اینه که می تونن پی بعضی کارارو بگیرن که باور کنید جواب میده به طور مثال باورتون نمی شه امروز تو میدون میوه و تره بار چی دیدم یه خانومی روی پشت بام خونش گلخانه زده بود هندوانه با اشکال مختلف پرورش می داد به شکل مربع و مستطیل داشت با یکی ازین حجره دارها سرو کله می زد سر قیمت حرفاش که تموم شد نگاهش که کردم باورتون نمی شه 27-8 بیشتر نداشت پرسیدم رشتتون چیه گفت درس نخوندم!!! کار کردن و پول در اوردن فقط سرمایه نمی خواد فکر می خواد همینو همین

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببینید من همین الان تو یکی از بازارهای تهران دارم کار می کنم الان یه 8 سالی میشه که کار می کنم یه چیزی تو کشورما همیشه بوده و هست موضوع اهمیت دادن به همه چیز الا اون چیزی که باید اهمیت داده بشه هرکی پول داره همه چیز داره
اما راجع به گلخونه به هر کاری اگه سرمایه در گردش نداشته باشید اصلا شروعش اشتباه و کار کلا توجیه اقتصادی نداره کلا توی همه کارا (من تحصیلات اکادمیک اقتصادی ندارم اما تجربشو دارم)سرمایه در گردشه که سود اوری داره اون چیزی که به عنوان سرمایه اولیه هست که همیشه باید باشه در کل سود اوری گلخونه یکمی سخته به همین راحتی نمی شه وارد یه صنف شد و سود کرد من از نظر علمی تو اینکار هیچ تجربه ای ندارم اما از نظر اقتصادی کلی ادم دارم که ازشون سوال کنم جدا از اینکه به من مجوز میدن یا نمیدن و گلخونرو می زنم یا بیخیالش میشم. اول کار لازمه با یکی از گلخونه دارها کار کنم! که اگه نکنم به اصطلاح خودشون کارترم می کنن (ببخشید اگه عین عبارتو صحیح نگفتم دقیق یادم نیست)اینی که گفتم یعنی اینکه به همین راحتی که دارم می گم بهتون بارتو نمی خرن و مجبوری بفرستی خارج از تهران یا به روش های مرسوم نمی تونی بفروشی حتما باید یه چند وقتی با یکی کار کنی بهش درصد بدی تا بتونی خودتو بلند کنی من چون شدیدا دنبال اینم که این کارو انجام بدم و یاد گرفتم تا کامل تحقیق نکردم کاریو انجام ندم بنابراین سعی می کنم هرچی به دست اوردم بگذارم تا دوستانی که هی قرقر می کنن رشتمون چیه و کار واسش نیست بخونن و بدونن نشستنو میگن کار نیست اقلش اینه که می تونن پی بعضی کارارو بگیرن که باور کنید جواب میده به طور مثال باورتون نمی شه امروز تو میدون میوه و تره بار چی دیدم یه خانومی روی پشت بام خونش گلخانه زده بود هندوانه با اشکال مختلف پرورش می داد به شکل مربع و مستطیل داشت با یکی ازین حجره دارها سرو کله می زد سر قیمت حرفاش که تموم شد نگاهش که کردم باورتون نمی شه 27-8 بیشتر نداشت پرسیدم رشتتون چیه گفت درس نخوندم!!! کار کردن و پول در اوردن فقط سرمایه نمی خواد فکر می خواد همینو همین
حرف شما متین....
همه درست... درسته که ربطی به تحصیلات نداره.. ولی تحصیلات اکادمی هم لازم نیست برای اینکار...
خیلی از کشاورزان ما الان حتی سواد هم ندارن.. و تجربه هاشون ار یه لیسانس کشاورزی بالاتر است... ولی الان در حال حاضر تحصیلات و مدرک حرف اول رو در جامعه میزنه..
شما فرمودید باید من چیکار کنم که در این کار موفق بشم..
با استدلال هایی کردید خوب خودتون جواب خودتونو دادید دیگه..
ما اینجا نمیتونیم حرفمونو به کرسی بشونیم که باید اینکار انجام بشه فقط میتونیم کارایی که کردیم تا الان رو به همدیگه بگیم.. تجربه هامونو.. نه مدیر جهادکشاورزی میشنوه نه ریس جمهور.. حالا هی بگیم .. این کشور اینه و اینه..
شما باید با قانون الان پیش برید.. با دستور عمل هایی که به شما ابلاغ میشه..
من طرح نوشتمدر جهاد کشاورزی توسط اقای اسکندری وزیر اسبق کشاورزی ثبت شده...
ولی کو...
شما میگید کار هست.. بله هست.. خیلی هم هست... ولی همه بستگی به موقعیت های فرد داره که بتونه یا نتونه..
من در چندین مرحله زندگی برای کار رفتم اونم با پارتی کلفتی که داشتم..
دارم میگم.. اگه نشه پارتی هم اهمیت نداره..
من اینجا نه میخوام کسی رو ناامید کنم..
نه امیدوار
ولی اگر شما میخوای کاری رو شروع کنی..
و در گفته هاتون از نظر اقتصادی ادم دارید... خوب حله دیگه..شروع کنید.. ولی من پیشنهاد میکنم...
در یک گلخونه کار کنید تجربه کسب کنید... و بعد شروع کنید...
ولی کسانی که اول درس خوندن وبعد دنبال کار هستن.. اونم بر اساس موقعیت ها.. نتونستن سرکار برن..
ولی بعضی ها که اول کار کردن و دنبال درس هستنو این شغل.. اولا تجربه کردن تحصیلات مهمه.. دوما بعد به فکر اقتصادی این کار افتادن.. که رشته های کشاورزی نه تنها هم سرمایه است هم برای روحیه مفیده...
من تونستم تا اینجا راهنماییتون کنم..
و نمیتونم فراتر راهنماییتون کنم..
چون بعضی صحبتها رو هم نمیشه اینجا انجام داد..
درکل موفق باشید.
راستی درفرمایشاتون گفتید دختری 27 و28 ساله گلخونه زد ه در بالای بام خونشون..
من خودم گلخونه میخواستم بزنم در بالای پشت بوم.. همساه هامون نزاشتن..
حتی بصورت رایگان هم برای کل ساختمان میخواستم قرار بدم نزاشتن...
میگم.. موقعیت ادما متفاوته..
شاید تنها درامد اون خانوم همون کار هندوانه زدن باشه.. هرکس براساس موقعیتشم هست که باید کار رو به دست بگیره یا پیدا کنه..
یا خود من در جند زمینه کشاورزی میخواستم کار کنم چون خانوم بودم اجازه بهم ندادن..
اولا جاش جالب نبود برای یه خانوم.
دوما دور بود...
اگه بخوایم در رشته خودمون کار کنیم..
باید سرمایه زیادی باشه تا بتونیم از نظر جا و و از نظر موقعیت اجتماعی تامین باشیم..
همه اینا مدنظره ...
برای اقایون هم برعکس..

آخرین ویرایش:

mehdi_p3bf

عضو جدید
حرف شما متین....
همه درست... درسته که ربطی به تحصیلات نداره.. ولی تحصیلات اکادمی هم لازم نیست برای اینکار...
خیلی از کشاورزان ما الان حتی سواد هم ندارن.. و تجربه هاشون ار یه لیسانس کشاورزی بالاتر است... ولی الان در حال حاضر تحصیلات و مدرک حرف اول رو در جامعه میزنه..
شما فرمودید باید من چیکار کنم که در این کار موفق بشم..
با استدلال هایی کردید خوب خودتون جواب خودتونو دادید دیگه..
ما اینجا نمیتونیم حرفمونو به کرسی بشونیم که باید اینکار انجام بشه فقط میتونیم کارایی که کردیم تا الان رو به همدیگه بگیم.. تجربه هامونو.. نه مدیر جهادکشاورزی میشنوه نه ریس جمهور.. حالا هی بگیم .. این کشور اینه و اینه..
شما باید با قانون الان پیش برید.. با دستور عمل هایی که به شما ابلاغ میشه..
من طرح نوشتمدر جهاد کشاورزی توسط اقای اسکندری وزیر اسبق کشاورزی ثبت شده...
ولی کو...
شما میگید کار هست.. بله هست.. خیلی هم هست... ولی همه بستگی به موقعیت های فرد داره که بتونه یا نتونه..
من در چندین مرحله زندگی برای کار رفتم اونم با پارتی کلفتی که داشتم..
دارم میگم.. اگه نشه پارتی هم اهمیت نداره..
من اینجا نه میخوام کسی رو ناامید کنم..
نه امیدوار
ولی اگر شما میخوای کاری رو شروع کنی..
و در گفته هاتون از نظر اقتصادی ادم دارید... خوب حله دیگه..شروع کنید.. ولی من پیشنهاد میکنم...
در یک گلخونه کار کنید تجربه کسب کنید... و بعد شروع کنید...
ولی کسانی که اول درس خوندن وبعد دنبال کار هستن.. اونم بر اساس موقعیت ها.. نتونستن سرکار برن..
ولی بعضی ها که اول کار کردن و دنبال درس هستنو این شغل.. اولا تجربه کردن تحصیلات مهمه.. دوما بعد به فکر اقتصادی این کار افتادن.. که رشته های کشاورزی نه تنها هم سرمایه است هم برای روحیه مفیده...
من تونستم تا اینجا راهنماییتون کنم..
و نمیتونم فراتر راهنماییتون کنم..
چون بعضی صحبتها رو هم نمیشه اینجا انجام داد..
درکل موفق باشید.
راستی درفرمایشاتون گفتید دختری 27 و28 ساله گلخونه زد ه در بالای بام خونشون..
من خودم گلخونه میخواستم بزنم در بالای پشت بوم.. همساه هامون نزاشتن..
حتی بصورت رایگان هم برای کل ساختمان میخواستم قرار بدم نزاشتن...
میگم.. موقعیت ادما متفاوته..
شاید تنها درامد اون خانوم همون کار هندوانه زدن باشه.. هرکس براساس موقعیتشم هست که باید کار رو به دست بگیره یا پیدا کنه..
یا خود من در جند زمینه کشاورزی میخواستم کار کنم چون خانوم بودم اجازه بهم ندادن..
اولا جاش جالب نبود برای یه خانوم.
دوما دور بود...
اگه بخوایم در رشته خودمون کار کنیم..
باید سرمایه زیادی باشه تا بتونیم از نظر جا و و از نظر موقعیت اجتماعی تامین باشیم..
همه اینا مدنظره ...
برای اقایون هم برعکس..
من منظورم با شما نبود از راهنمایی شما هم کاملا استفاده کردم اون خانومم فقط محض مثال گفتم یعنی اینکه فکر و نو اوریه که پول سازه کی می دونست یه روزی بعضی چیزا انقدر پول ساز باشه هیچ کس!جز اونی که روش فکر کرد و به حیطه عمل اوردش بحث گلخونه زدن منم مطمئنا به این راحتیا و این زودیا نیست من فقط چمو خم کارو گفتم که دوستانی که در جریان نیستند با اینکه مدرکم دارند در جریان قرار بگیرند و روی حرفم فقط به کسایی بود که نشستنو میگن کار نیست چون روزای اولی که می خواستم تصمیم بگیرم جملات برخی دوستان تو این موضوع واقعا سرد و نا امیدم کرد در صورتی که کاملا درست نبود وقتی رفتم دنبالش کسی که دنبال یه چیزی باشه بالاخره یه راهی پیدا می کنه بستگی به وسعت دیدش داره و در مورد مدرکم 100% حق با شماست چون زمانی می تونید فکر کنید و نواوری کنید که از لحاظ علمی با تکنولوژی پیش برید و جدا از اون مدرکه که بعضی جاها راه گشاست .(از نظر تشریفات اداری). موفق باشید

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
من منظورم با شما نبود از راهنمایی شما هم کاملا استفاده کردم اون خانومم فقط محض مثال گفتم یعنی اینکه فکر و نو اوریه که پول سازه کی می دونست یه روزی بعضی چیزا انقدر پول ساز باشه هیچ کس!جز اونی که روش فکر کرد و به حیطه عمل اوردش بحث گلخونه زدن منم مطمئنا به این راحتیا و این زودیا نیست من فقط چمو خم کارو گفتم که دوستانی که در جریان نیستند با اینکه مدرکم دارند در جریان قرار بگیرند و روی حرفم فقط به کسایی بود که نشستنو میگن کار نیست چون روزای اولی که می خواستم تصمیم بگیرم جملات برخی دوستان تو این موضوع واقعا سرد و نا امیدم کرد در صورتی که کاملا درست نبود وقتی رفتم دنبالش کسی که دنبال یه چیزی باشه بالاخره یه راهی پیدا می کنه بستگی به وسعت دیدش داره و در مورد مدرکم 100% حق با شماست چون زمانی می تونید فکر کنید و نواوری کنید که از لحاظ علمی با تکنولوژی پیش برید و جدا از اون مدرکه که بعضی جاها راه گشاست .(از نظر تشریفات اداری). موفق باشید
بله متاسفانه این کلمه کار نیست باب شده در مملکت ما.. البته ناگفته نماند که واقعا هم در بعضی شرایط ها اینگونه است...
بازم ممنونم..
موفقیت همه ارزوی ماست.

yalda00091

عضو جدید
سلام

من نظرم این که اول مهندسی آب ;) و بعدش باغبانی و صنایع غذایی و ماشین آلات

کشاورزی و فضای سبز و علوم دامی است.

ولی هیچی رشته ای به قشنگی رشته کشاورزی نیست.:gol:
سلام ....رشته من منابع طبیعی هستش..گرایش جنگل:smile:خیلی خوبه....کلا هرچی که به مادر بشر (زمین)وابسته اس بی نظیره:w16:

mortezae6

عضو جدید
سلام به نظر من رشته علوم دامی در صورت داشتن پشتوانه مالی میتونه پر درآمدترین رشته دانشگاهی ایران باشه نه فقط کشاورزی

بالا