گفتگوی 2: کدام گرایش کشاورزی بازار کار بهتری داره ؟

حامد۲۵

عضو جدید
بنظر من همه رشته ها ول معطلن..بی سواد بار میایم کجا باید کار کنیم؟یه مهندس باید خودش ایجاد اشتغال بکنه.

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
هررشته کشاورزی که شماوارد بشید بازار کار خوبی داره به شرطی که بازار رو بشناسید.. و بتونید از رشتتون نهایت استفاد رو کنید.

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
به نظر منم همه ی رشته ها به جای خودش باعث تولید کار میشه اما بستگی به شرایط خودمون و پارتی و بقیه شرایط مهم داره

اما به نظرم مهندسی آب و صنایع غذایی و همین طور علوم دامی بازار کار بهتری دارن!!!!

gorgan89

عضو جدید
به نظر منم همه ی رشته ها به جای خودش باعث تولید کار میشه اما بستگی به شرایط خودمون و پارتی و بقیه شرایط مهم داره

اما به نظرم مهندسی آب و صنایع غذایی و همین طور علوم دامی بازار کار بهتری دارن!!!!
سازه های ابی هم بازار کار خوبی داره؟

star39

عضو جدید
سلام دوستان
بنظر من مهندسی آب یه چیز دیگس
تنوعش عالیه ،بازار کارشم میگن خوبه
:)

elinaaaa

عضو جدید
سلام به همه ی بچه های مهندسی کشاورزی
من میخوام انتخاب رشته کنم میخوام برم کشاورزی به نظر شما گیاه پزشکی بهتره یا صنایع غذایی بین این دوتا موندم ازهمه نظر بگین... خیلی ممنون میشم تو روخدا زود جوابمو بدین
یک دنیا سپاس

میلیشیا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه ی بچه های مهندسی کشاورزی
من میخوام انتخاب رشته کنم میخوام برم کشاورزی به نظر شما گیاه پزشکی بهتره یا صنایع غذایی بین این دوتا موندم ازهمه نظر بگین... خیلی ممنون میشم تو روخدا زود جوابمو بدین
یک دنیا سپاس

سلام دوست عزیز
این 2 تا رشته ای که شما نام بردی زمین تا آسمون با هم فرق دارن! و اصلا قابل قیاس نیستند و هیچ کدوم بر دیگری برتری نداره...
باید ببینی علایقت به مباحث کدوم رشته بیشتره... میتونی از تاپیک هایی که در همین تالار وجود داره استفاده کنی و یک شناخت نسبی، نسبت به هر کدوم پیدا کنی
اگر از نظر بازار کار بخوای که الان وضعیت بازار کار تو همه ی رشته ها کم و بیش یکسانه و زیاد تعریفی نداره....مثلا تو رشته خود ما، اساتید تو دانشگاه مدام رو کارآفرینی تاکید میکنند... یعنی دیگه الان همه باید خودشون آستین هارو بزنن بالا، نباید به امید کسی بود...
به هر حال به نظر من علاقه خیلی مهمه... هر رشته ای رو که انتخاب میکنی مطمئن شو که واقعاً بهش علاقه داری
موفق باشی

elinaaaa

عضو جدید
سلام دوست عزیز
این 2 تا رشته ای که شما نام بردی زمین تا آسمون با هم فرق دارن! و اصلا قابل قیاس نیستند و هیچ کدوم بر دیگری برتری نداره...
باید ببینی علایقت به مباحث کدوم رشته بیشتره... میتونی از تاپیک هایی که در همین تالار وجود داره استفاده کنی و یک شناخت نسبی، نسبت به هر کدوم پیدا کنی
اگر از نظر بازار کار بخوای که الان وضعیت بازار کار تو همه ی رشته ها کم و بیش یکسانه و زیاد تعریفی نداره....مثلا تو رشته خود ما، اساتید تو دانشگاه مدام رو کارآفرینی تاکید میکنند... یعنی دیگه الان همه باید خودشون آستین هارو بزنن بالا، نباید به امید کسی بود...
به هر حال به نظر من علاقه خیلی مهمه... هر رشته ای رو که انتخاب میکنی مطمئن شو که واقعاً بهش علاقه داری
موفق باشی
مرسی که جواب دادی... من به هردوی اینا ی اندازه علاقه دارم فقط ازلحاظ آینده شون نمیدونم کدوم بازار کارش بهتره بیشتربراش کارهست :((((((

میلیشیا

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی که جواب دادی... من به هردوی اینا ی اندازه علاقه دارم فقط ازلحاظ آینده شون نمیدونم کدوم بازار کارش بهتره بیشتربراش کارهست :((((((

راستش من زیاد رو دور کار پیدا کردن نیفتادم ... راجع به گیاهپزشکی هم زیاد نمیدونم ولی راجع به رشته خودم فکر میکنم باید منطقه ای که توش زندگی میکنی رو در نظر بگیری .... اگر شهرک صنعتی اطرافتون زیاده خصوصا کارخونه های مواد غذایی شاید شانست تو کار پیدا کردن زیاد باشه چون میدونی که اکثر کارخانجات خارج از شهرن و زمینه کاری رشته ما هم که تو کارخونست....اگر روحیت به کار تو کارخونه نزدیکه و یا میتونی مسافت زیادیو تا محل کار طی کنی صنایع غذاییو انتخاب کن....من خودم به عنوان یه دختر و کسی که یه مدت خیلی خیلی کم تو کارخونه کار کردم زیاد کار تو کارخونرو دوست ندارم... البته فقط این نیست شرکت هایی هم هستند که داخل شهرن یا اصلا خودت میتونی کارآفرینی کنی که یه موردش میتونه پرورش قارچ باشه که الان چند تا از دوستای خودم در این زمینه مشغولن
ولی خب تاثیر بند "پ" (پارتی) رو نباید نادیده گرفت!!!!....به هر حال به نظر من اگر پشتکار باشه تو هر رشته ای که درس بخونی بالاخره کار مورد علاقتو پیدا میکنی شاید اولش سخت باشه ( حقوق کم، کار زیاد، مسافت طولانی و...) ولی خب هر کاری اولش سخته

میدونم زیاد حرف زدم و هیچ کمکی هم بهت نکردم:D بهتره منتظر نظر بقیه دوستان هم باشی

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
از نظر کاری شاید صنایع غذایی شرایط بهتری داشته باشه! ولی به نظر من کار باید برای آقایون مهمتر باشه تا خانما، فکر کنم خانما اگه بیشتر دنبال علایقشون برن بهتر به نتیجه برسن!

بالا