گفتگوی 2: کدام گرایش کشاورزی بازار کار بهتری داره ؟

*محیا*

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
یعنی ادامه ندیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به نظر من کشاورزی بهترین رشته است اما رشته ای که بدجوری غریب افتاده ، چه لذتی بالاتر از مشاهده و مدیریت رشد یک جاندار به نام گیاه ، اونا یی که خودشون حتی یک گیاه رو کاشتن می دونن من چی می گم ولی چکار باید کرد ما که نه سرمایه و نه زمین داریم که بتونیم کار خصوصی کنیم کار دولتی هم سه سال قراره استخدام بشیم ولی مثل اینکه وعده سرخرمن بود چی بگم یاس و نامیدی گریبانگیر فارغ التحصیلان کشاورزی و خانواده هاشون شده امیدوارم دولت جدید یه فکری به حال این معضل دردناک و جانسوز کنه خیلی سخته سالها از عمرت رو به پای کاری سپری کنی و آخرش به هیچ برسی مخصوصا ناظرین کشاورزی که سالهایی از بهترین لحظات عمرشون رو با کمترین حق الزحمه و بیشترین زحمت به نظارت محصولات کشاورزی توی روستا ها ی دور دست سپری کردن امیدوارم به حق همین شبهای عزیز یه فرجی بشه و همه این مهندسین ناظر و خانواده هاشون از این دغدغه فکری نجات پیدا کنند . آمین

ریحانه...

عضو جدید
به نظر من مهندسی آب بیشترین بازار رو حداقل تو چند وقت اخیر داشته
راستش ما واسه همکاری به یه نفر با این گرایش نیاز داشتیم یه لیست ازشون تهیه کردیم با هر کسی تماس گرفتیم مشغول فعالیت بود:smile:

ریحانه...

عضو جدید
من چند وقت کار تولید انجام دادم خیلی فوق العادست واقعا حس دیدن جوانه های سبز شده یا روزی که اولین گل رو می بینی وصف ناپذیره راستش من عاشقه این کارم و حاضر نیستم این حس قشنگ رو با خستگی و کسل شدن اداری عوض کنم

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
من چند وقت کار تولید انجام دادم خیلی فوق العادست واقعا حس دیدن جوانه های سبز شده یا روزی که اولین گل رو می بینی وصف ناپذیره راستش من عاشقه این کارم و حاضر نیستم این حس قشنگ رو با خستگی و کسل شدن اداری عوض کنم
درسته کشاورزی حس قشنگیه..
منتهی موقعی حس قشنگه که در زمینه رشتتون.. یا همین کشاورزی کار کنی... نه بیکار باشی...
به خدا باید یه بوستان درست کنن...
به نام بوستان بیکاران کشاورزی..
اون موقع یلی کار برای همین دانشجویان و فارغ التحصیلان کشاورزی پیدا میشه..
منتهی......!!!

yavar3140

عضو جدید
ماشین الات بیشتره اما در کل رشته کشاورزی غریبه است تو کشور

ریحانه...

عضو جدید
من قبول دارم ورود به کار برای رشته های ما سخت تره اما اگه چند سال تلاش کنی و یه جوری واردش بشی بازارش فوق العادست و البته درآمدش هم همینطور البته گفتم که اصلا آسون نیست ولی غیرممکن هم نیست.صبر زیادی میخواد.

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
من قبول دارم ورود به کار برای رشته های ما سخت تره اما اگه چند سال تلاش کنی و یه جوری واردش بشی بازارش فوق العادست و البته درآمدش هم همینطور البته گفتم که اصلا آسون نیست ولی غیرممکن هم نیست.صبر زیادی میخواد.
دوست عزیز اگه اشکالی نداره میشه بگید رشتتون چیه..
و کارتون در چه زمینه ای...البته اگه اشکالی نداره.
متشکر

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
آره حتما. من رشته ای که میخونم زراعته. کارم هم باغبانی بیشتر.

منم زراعت خوندم

زراعت و اصلاح نباتات اما بیشتر گرایش های کشاورزی رو دوست دارم به خصوص باغبانی , گیاهپزشکی , منابع طبیعی و گیاهان دارویی

اما بازار کار چه عرض کنم!

mahmood.A

عضو جدید
تو کشاورزی آدم باید واسه دکترا بخونه
ب نظرم واسه کارشناسی گیاهپزشکی(رشته خودم):D بهتره چند سال دیگه بهترم میشه البته ب شرط ادامه تحصیل مخصوصا در شاخه ی
کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی ک بدلیل نو بودن و داشتن بازار کار زیاد در داخل و خارج از کشور و داشتن گرایش های جذاب میتونه ی سکوی پرتاب واسه دانشجوهای ایرانی باشه...

ریحانه...

عضو جدید
تو کشاورزی آدم باید واسه دکترا بخونه
ب نظرم واسه کارشناسی گیاهپزشکی(رشته خودم):D بهتره چند سال دیگه بهترم میشه البته ب شرط ادامه تحصیل مخصوصا در شاخه ی
کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی ک بدلیل نو بودن و داشتن بازار کار زیاد در داخل و خارج از کشور و داشتن گرایش های جذاب میتونه ی سکوی پرتاب واسه دانشجوهای ایرانی باشه...

من دوستم بیوتکنولوژی خوند ولی زیاد تو کار موفق نیست آخه وسایلی که واسه این کار لازمه خیلی پرهزینه است و مراکز بیوتکنولوژی مثل کشت بافت کمتر هست متاسفانه

mahmood.A

عضو جدید
شاخه هایی از بیو که بیشتر به طرف پزشکی و ژنتیک سوق پیدا میکنن بازار کار بهتری دارن
البته واسه کسی ک مشکل مالی نداره طبیعتا میتونه بهترم باشه مخصوصا تو کشورهای استرالیا و ایتالیا بازار کارش فوق العادست
دوستم چند هفته ای میشه ک تو استرالیا مشغول ب کاره
حدود7000 دلار حقوق میگیره

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
متاسفانه کشاورزی هم امار کاریش به رشته روانشناسی داره میپیونده.. امار گرفته شده.. رشته روانشناسی در ایران 80 درصده....
و بیکار فراوون..
حالا کشاورزی هم داره به این رشته ها میپیونده...
کشاورزی یعنی سرمایه...
نداشته باشی کار نیست.

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه اینجورکه شماهاتعریف کردین خب من باشم صنایع میرم
کار خوبی میکنی...
دوست عزیز ببین هرکدوم از رشته ها جای خودشونو دارن.. به نظر من کشاورزی یعنی شانس.... شانست تو کار باید خوب باشه..
یا خودت سرمایه داشته باشی شروع کنی.. هرچقدر ناچیز میتونی شروع کنی.. همتم میخواد....
ولی صنایع غذایی بهتر استخدام میکنن..
تا رشته های کشاورزی...

mahmood.A

عضو جدید
شما واسه دکترا بخونید
4تا مقاله ترویجی هم بذارید پشتش
کار خودش میاد...
رشته ها بازار کار دارن. مدرک پایینتر از دکترا بازار کار نداره:smile:
البته معصومه جان کاملا درست میگه...

sara14@rayana.ir

عضو جدید
سارا

سارا

سلام،من شنیدم بیوتکنولوژی خیلی بهتره.ولی نمیدونم چرااینجاکسی یادش به این رشته نبوده.

بی ازار

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من ی چند سالی کشاورزی در دانشگاه ها گرفته نشه بهتره چون مملکت پر شده از کارشناس و کارشناسی ارشد بیکار در انواع گرایش ها البته این فقط در مورد کشاورزی نیست برای بقیه رشته ها هم وجود داره
اما به نسبت صنایع غذایی بهتر از بقیه گرایش هاست

بی ازار

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما واسه دکترا بخونید
4تا مقاله ترویجی هم بذارید پشتش
کار خودش میاد...
رشته ها بازار کار دارن. مدرک پایینتر از دکترا بازار کار نداره:smile:
البته معصومه جان کاملا درست میگه...

فکر کردی دکترا قبول شدن راحته من رو با 2 تا مقاله علمی پژوهشی و 3 تا مقاله همابش رد کردن و یکی رو که اصلا مقاله مجله نداشت قبول کردن قبول شدن در مقطع دکترا شانس می خواد البته دکترا خوندن تضمینی به شما برای سرکار رفتن نمیده این جمله اخر حرف استادم بود اون میگه علم رو به خاطر علم بخون

مهسا71

عضو جدید
بنظرمن صنایع غذایی چون علاوه برکارخانه خیلی جاها به این رشته احتیاج دارن مثل فرودگاه. پترشیمی .شرکت نفت .بیمارستان وغیره

حامد۲۵

عضو جدید
ماشینهای کشاورزی

ماشینهای کشاورزی

ما که خیری از ماشین آلات ندیدیم چند سالی زحمت کشیدیم هیچی الان با یه تعمیرکار ماشین سنگین درصدی کار میکنم

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
ما که خیری از ماشین آلات ندیدیم چند سالی زحمت کشیدیم هیچی الان با یه تعمیرکار ماشین سنگین درصدی کار میکنم

خب اگه ماشین آلات نخونده بودی الان چطوری ماشین سنگین تعمیر می کردی؟!

بالا