گفتگوی خودمانی ارشدی های برق 95

keyhan386

عضو جدید
با زیاد خواندن به کیفیت میرسیم !

با زیاد خواندن به کیفیت میرسیم !

سلام دوستان

شايد بپرسيد كيفيت درس خواندن مهم تر است يا كميت آن!

بايد بدانيد كه
در ابتدا كميت درس خواندن از كيفيت آن بسيار مهم تر است. تعجب كرديد؟

هر چه ساعت مطالعه تان را بالا ببريد به درس خواندن بيش تر عادت مى كنيد و بعد از چند ساعت مطالعه احساس كوه كندن به شما دست نمی دهد!

گاهى اوقات مى شنويم كه شخصی مى گويد : " من یک ساعت خوندم ولی مفید بود "

درست است كه اين بار 1 ساعت مفيد بوده ولى ممكن است فردا و براى درس ديگر اين اتفاق رخ ندهد وچون عادت به نشستن بر سر كتاب ندارد همان 1 ساعت مفيد را هم از

دست بدهد يا اگر هم بخواند تبديل به 1 ساعت درس با حاشيه شود.

وقتى كميت درس خواندن يعنى ساعت مطالعه، بالا رفت اكنون بايد روى كيفيت آن هم كار كرد تا همه جانبه خيالتان راحت باشد. عوامل بسيارى هستند كه كيفيت مطالعه را بالا

مى برند. يكى از آن ها
بازيابى مطالب است، ديگرى ياد دادن به ديگران و نيز خلاصه نويسى و حل تمرين و ...

اين ها به شما كمك می کنند كه بیشترين بازده را از ساعت مطالعه تان داشته باشيد.
موفق باشید
;)

ali ko0nko0ri

عضو جدید
با سلام و تبریک پیشاپیش عید نوروز به شما دوستان خوبم ؛ به نظرتون توی تعلیلات چطوری درس بخونیم تا به هدفمون برسیم؟

چیزایی که میگم همه نظرات شخصی خودمه اول یه برنامه ریزی خوب داشته باشید و برنامتون رو روی کاغذ بنویسید. حتما روی کاغذ بنویسید. چون روز پایان تعطیلات، میزان مطالعه خودتون رو میتونید با هدف گذاری که داشتین و میزان تلاشتون مقایسه کنید. اگه به اهداف مورد نظر در هر دوره مطالعاتی رسیده بودید یعنی اینکه هم تلاشتون کافی بوده و هم برنامه ریزی تون معقول بوده. اگه خیلی فاصله داشتید نه تلاش کافی و نه برنامه ریزی درست داشتید. توی برنامه ریزی تون به توانایی ها و عادت های مطالعاتی و شرایطی که دارید حتما توجه کنید

مثلا کسی که در طول سال اصلا درس نمیخونه نمیتونه و نباید روزی 12 ساعت مطالعه داشته باشه. چون ممکنه 3 روز اول خوب پیش بره اما در روز چهارم نمیتونه ادامه بده و دیگه هم ادامه نمیده. یادتون باشه برنامه ریزی تون رویایی نباشه. مثلا واسه 4 وز اول عید، روزی 12 ساعت مطالعه نذارید. اجرای این برنامه غیر ممکنه. چون دید و بازدیدهای نوروزی چیزی نیست که بشه ازش گذشت. از نظر اخلاقی هم درست نیست! این نکته رو هم توی برنامه ریزی هاتون داشته باشید که ما حق نداریم یه روز رو خالی از مطالعه بذاریم.چون مداومت در مطالعه یه اصل مهم در درس خوندنه. مثلا اگه هر روز 10 ساعت قراره مطالعه داشته باشید واسه روز اول عید بین 2 تا 4 ساعت، واسه 3 روز بعدش روزی 4 تا 6 ساعت مطالعه معقول به نظر میرسه. به همه توصیه میکنم تست هم بزنید. این تست زدن کمک میکنه بفهمید نکات رو درست یاد گرفتید یا نه؟

به هر حال تعطیلات نوروز واسه سخت کوش ها و پرتلاش ها بهترین فرصته که بتونن با بقیه فاصله ایجاد کنن. معممولاً تنبلی و بی حوصلگی و بهونه هایی مثل مهمونی رفتن و گردش مهمترین آفت تعطیلاته. اما فکر کردن به هدف میتونه انگیزه آدم رو زیاد کنه. این یه واقعیته که ما همه داریم با هم رقابت می کنیم و اونایی که موفق هستن که (بستگی به هدفشون داره) بتونن تلاش بیشتری کنن و تعطیلات نوروز بهترین فرصته که از بقیه سبقت بگیریم.

و اما برنامه من

من در طول سال روزانه به طور متوسط 4 ساعت مطالعه دارم. ولی چون شاغل هستم و هم خانواده ام در اولویت قرار داره. پس قبل از عید روزی 4-5 ساعت بیشتر نمی تونم مطالعه داشته باشم. روز اول عید 2 ساعت، روزهای دوم تا چهارم عید 8 ساعت، روزهای پنجم تا دوازدهم بین 10 تا 12 ساعت، سیزده به در احتمالا فقط 1 ساعت اونهم بین 7 تا 8 صبح،
دوستای خوبم خوشحال میشم برنامه ریزی شمارو هم بدونم ...

با توکل به خدا شروع کنید و باور کنید که حتما موفق خواهید بود. از همین امروز شروع کنید که فردا ممکنه دیر بشه.
موفق باشید

arshadi95

عضو جدید
سلام دوستان

شايد بپرسيد كيفيت درس خواندن مهم تر است يا كميت آن!

بايد بدانيد كه
در ابتدا كميت درس خواندن از كيفيت آن بسيار مهم تر است. تعجب كرديد؟

هر چه ساعت مطالعه تان را بالا ببريد به درس خواندن بيش تر عادت مى كنيد و بعد از چند ساعت مطالعه احساس كوه كندن به شما دست نمی دهد!

گاهى اوقات مى شنويم كه شخصی مى گويد : " من یک ساعت خوندم ولی مفید بود "

درست است كه اين بار 1 ساعت مفيد بوده ولى ممكن است فردا و براى درس ديگر اين اتفاق رخ ندهد وچون عادت به نشستن بر سر كتاب ندارد همان 1 ساعت مفيد را هم از

دست بدهد يا اگر هم بخواند تبديل به 1 ساعت درس با حاشيه شود.

وقتى كميت درس خواندن يعنى ساعت مطالعه، بالا رفت اكنون بايد روى كيفيت آن هم كار كرد تا همه جانبه خيالتان راحت باشد. عوامل بسيارى هستند كه كيفيت مطالعه را بالا

مى برند. يكى از آن ها
بازيابى مطالب است، ديگرى ياد دادن به ديگران و نيز خلاصه نويسى و حل تمرين و ...

اين ها به شما كمك می کنند كه بیشترين بازده را از ساعت مطالعه تان داشته باشيد.
موفق باشید
;)

یکی از مفید ترین مطالبی بود که اینجا خوندم ، اگر امکان داشت بیش از یکبار تشکر میکردم
حقیقت هم همینه باید اول عادت مطالعه رو توی خودمون ایجاد کنیم ، تا بتونیم ساعات بیشتری رو صرف مطالعه کنیم و سریع خسته نشیم
البته این کار کمی زمان میبرد ولی فکر میکنم الان بهترین موقع برای انجام این کاره

با سلام و تبریک پیشاپیش عید نوروز به شما دوستان خوبم ؛ به نظرتون توی تعلیلات چطوری درس بخونیم تا به هدفمون برسیم؟

چیزایی که میگم همه نظرات شخصی خودمه اول یه برنامه ریزی خوب داشته باشید و برنامتون رو روی کاغذ بنویسید. حتما روی کاغذ بنویسید. چون روز پایان تعطیلات، میزان مطالعه خودتون رو میتونید با هدف گذاری که داشتین و میزان تلاشتون مقایسه کنید. اگه به اهداف مورد نظر در هر دوره مطالعاتی رسیده بودید یعنی اینکه هم تلاشتون کافی بوده و هم برنامه ریزی تون معقول بوده. اگه خیلی فاصله داشتید نه تلاش کافی و نه برنامه ریزی درست داشتید. توی برنامه ریزی تون به توانایی ها و عادت های مطالعاتی و شرایطی که دارید حتما توجه کنید

مثلا کسی که در طول سال اصلا درس نمیخونه نمیتونه و نباید روزی 12 ساعت مطالعه داشته باشه. چون ممکنه 3 روز اول خوب پیش بره اما در روز چهارم نمیتونه ادامه بده و دیگه هم ادامه نمیده. یادتون باشه برنامه ریزی تون رویایی نباشه. مثلا واسه 4 وز اول عید، روزی 12 ساعت مطالعه نذارید. اجرای این برنامه غیر ممکنه. چون دید و بازدیدهای نوروزی چیزی نیست که بشه ازش گذشت. از نظر اخلاقی هم درست نیست! این نکته رو هم توی برنامه ریزی هاتون داشته باشید که ما حق نداریم یه روز رو خالی از مطالعه بذاریم.چون مداومت در مطالعه یه اصل مهم در درس خوندنه. مثلا اگه هر روز 10 ساعت قراره مطالعه داشته باشید واسه روز اول عید بین 2 تا 4 ساعت، واسه 3 روز بعدش روزی 4 تا 6 ساعت مطالعه معقول به نظر میرسه. به همه توصیه میکنم تست هم بزنید. این تست زدن کمک میکنه بفهمید نکات رو درست یاد گرفتید یا نه؟

به هر حال تعطیلات نوروز واسه سخت کوش ها و پرتلاش ها بهترین فرصته که بتونن با بقیه فاصله ایجاد کنن. معممولاً تنبلی و بی حوصلگی و بهونه هایی مثل مهمونی رفتن و گردش مهمترین آفت تعطیلاته. اما فکر کردن به هدف میتونه انگیزه آدم رو زیاد کنه. این یه واقعیته که ما همه داریم با هم رقابت می کنیم و اونایی که موفق هستن که (بستگی به هدفشون داره) بتونن تلاش بیشتری کنن و تعطیلات نوروز بهترین فرصته که از بقیه سبقت بگیریم.

و اما برنامه من

من در طول سال روزانه به طور متوسط 4 ساعت مطالعه دارم. ولی چون شاغل هستم و هم خانواده ام در اولویت قرار داره. پس قبل از عید روزی 4-5 ساعت بیشتر نمی تونم مطالعه داشته باشم. روز اول عید 2 ساعت، روزهای دوم تا چهارم عید 8 ساعت، روزهای پنجم تا دوازدهم بین 10 تا 12 ساعت، سیزده به در احتمالا فقط 1 ساعت اونهم بین 7 تا 8 صبح،
دوستای خوبم خوشحال میشم برنامه ریزی شمارو هم بدونم ...

با توکل به خدا شروع کنید و باور کنید که حتما موفق خواهید بود. از همین امروز شروع کنید که فردا ممکنه دیر بشه.
موفق باشید

خوشحالم که میبینم بچه ها اینقدر شور و انرژی دارن این نوید این رو میده که این یکسال نفس گیر رو با دوستانی مصمم و پرتلاش همراه خواهیم بود.
اما چیزی که میخوام بهتون بگم اینه که معولا کسایی که اینقدر با تایم بالا شروع به مطالعه میکنند ممکنه وسط های راه خسته بشن و به اصطلاح خودمون کم بیارن.
شما اگه همینجوری بخواین میانگین 8 ساعت در روز رو ثبت کنین نهایت مرداد ماه( در بدترین حالت) همه چیز رو تموم میکنین ، اون وقت نزدیک 6 ماه زمان باقی خواهد ماند که فقط مجبورین دوره کنین و تست بزنین (به نظرم زمان واقعا زیادیه)
ماها ربات نیستیم ، انسانیم (نیاز به کمی تفریح هم داریم )که البته هرکدوم سابقه خاص خودمون رو داریم یکی عادت به مطالعه سنگین داره و دیگری اگه روزی 4 ساعت بخونه انگار که کوه کنده!
فکر میکنم متعادل ساعت واسه شروع روزی 3-4 ساعت هست که هرچقدر زمان به پیش میره به این زمان اضافه کنیم ، با این وضع کلی زمان واسه انجام کارهای مختلف باقی میمونه که بتونیم انرژی بگیریم واسه ادامه کار.
بهرحال این نظر من بود ، شاید دوستانی که مسیر رو قبلا گذروندن بهتر بتونن کمک کنن

3aber-sr

عضو جدید
اول جملتون گفتین یکسال نفس گیر بهتر بود بگید یکسال پر تلاش تا با انرژی مثبت شروع کنیم دوست عزیز به نظرمنکه دوستمون خیلی زمان بندی مناسبی رو برای مطالعه در تعطیلات در نظر گرفتن بهر حال امکان اینکه برنامه مطالعه هر کدوممون گاهی بنابر هر دلیلی با زمان در نظر گرفتمون پیش نره خیلی زیاده در این صورت میتونیم بدون نگرانی از کمبود وقت سر فرصت جبرانش کنیم و مهمتر ازهمه اینکه برای تفریح همیشه زمان هست پس بهتره یکسال تمرکزمونو فقط روی درس بزاریم و بعد که نتیجه گرفتیم بدون محدودیت تفریح کنیم .

john snow

عضو جدید
سلام همه گی :gol:
امیدوارم حالتون خوب باشه ...
کوچیکتون محسن استیم ، کنترل ، ترم 6 :child:
ایشالا ارشد 95 همه گی با هم بتتتتتترکونیم ;)

سلام دوستان من پاسخ تشریحی درس سیگنال و ریاضی وزارت بهداشت 93(برای رشته مهندس پزشکی) رو میخواستم کسی میتونه راهنماییم کنه ؟

keyhan386

عضو جدید
سلام دوستان من پاسخ تشریحی درس سیگنال و ریاضی وزارت بهداشت 93(برای رشته مهندس پزشکی) رو میخواستم کسی میتونه راهنماییم کنه ؟
سلام دوست عزیز
به سایت مهندس تقوی یک سری بزنید از منوی بالا قسمت نمونه سوالات >ارشد>وزارت بهداشت >کنکور 93 را دنبال کنید

آخرین ویرایش توسط مدیر:

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا سلام خدمت دوستای گلم خواستم دو نکته بگم...

اولا ما ایرانی ها جماعت بشدت جوگیری هستیم....حالا شاید یه سری از دوستان اومدن و جوگیر شدن:biggrin:

اگه از الان شروع کنیم به درس خوندن واقعا اواخر کم میارید...بهترین زمان بنظرم اردیبهشته....

بعدشم واقعا درس خوندن تو زمان عید کار فوق العاده اشتباهیه تو ارشد....چون کنکور کارشناسی

با کنکور ارشد زمین تا آسمون فرق داره...بله اگه کنکور کارشناسی بود دوران عید دوران طلاییه

ااما اگه از الان شروع کنید واقعا تو چندماه مونده به کنکور میبرید از زندگی....

خیلی ها بودن از مهرماه شروع کردن و رتبه خوبی هم آوردن...حالا ما نمیگیم مهرماه بخونید...

از همون اردیبهشت یا خرداد شروع کنید...چون الان واقعا زوده....خواهشا از جو کنکوری کارشناسی بیاید بیرون

کارشناسی و کارشناسی ارشد دوتا کنکورن که فرقشون یه دنیاست...کنکور کارشناسی ارشد فوق العاده بیرحمه...

اگه میخواید موفق بشید بنظر من 60 درصد اطلاعات شما راجع به دروسی که تو کنکور میاد....40 درصد مابقی هم

مدیریت زمان و مدیریت استرسه....اگه اطلاعاتتون خوب باشه....اما مدیریت زمان و استرس نداشته باشید به نتیجه

دلخواه هیچ وقت نمیرسید.....

3aber-sr

عضو جدید
دوست عزیز ادب حکم میکنه به نظرات دیگران احترام بزاریم و نخندیم . شرایط مطالعه همه یکسان نیست حالا اگه شما فکر میکنی خیلی قوی هستی خوب دیرتر شروع کن اصراری نیست که همه از یک تایم شروع کنن . چیزی که به نظرم معقولانه است اینه که وقتی تصمیم میگیریم بخونیم یه یا علی بگیمو زودتر شروع کنیم و هر چی زودتر شروع کنیم مدیریت بهتری هم در زمان و استرس داریم و فکر نکنم کسی باشه که از داشتن وقت اضافی استرس بگیره.
باز هم تاکید میکنم که شرایط مطالعه هممون یکسان نیست و هر کس با توجه به شرایط خودش میتونه زمانبندی مناسبی داشته باشه .

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز ادب حکم میکنه به نظرات دیگران احترام بزاریم و نخندیم . شرایط مطالعه همه یکسان نیست حالا اگه شما فکر میکنی خیلی قوی هستی خوب دیرتر شروع کن اصراری نیست که همه از یک تایم شروع کنن . چیزی که به نظرم معقولانه است اینه که وقتی تصمیم میگیریم بخونیم یه یا علی بگیمو زودتر شروع کنیم و هر چی زودتر شروع کنیم مدیریت بهتری هم در زمان و استرس داریم و فکر نکنم کسی باشه که از داشتن وقت اضافی استرس بگیره.
باز هم تاکید میکنم که شرایط مطالعه هممون یکسان نیست و هر کس با توجه به شرایط خودش میتونه زمانبندی مناسبی داشته باشه .

من دوساله کنکور میدم..قوی هم نیستم....اما رو حساب تجربه خودم دارم میگم که آدم اگه زود شروع کنه آخراش میبره

بعدشم من میگم آدم نباید احساسی عمل کنه....رو شرایط و منطق باید درس خوند.....

به فرض مثال طرف میاد تو همین سایت باشگاه مهندسان ایران قسمت تحصیلات تکمیلی...

نوشته ها رو میبینه و جوگیر میشه و میگه که خوب من از فردا شروع میکنم به خوندن....باور کنید از الان خوندن کار اشتباهیه

به فرض مثال من برنامه یکی از دوستان رو دیدم که واقعا یه برنامه اصولی و منطقی نبود...

حالا برنامه خودشونه و ما بهش احترام میذاریم...اما من اگه بخوام همچین برنامه ای برای درس خوندن بنویسم

این برنامه رو از رو احساسم نوشتم....تو کنکور ارشد معمولا اوایل آدم تازه 1 ماهه اول رو با ساعت مطالعه کم شروع میکنه

به فرض مثال برنامه دوستمون که اون بالا بود واقعا اشتباه بود..چونکه ایشون تو 13 روز تایم مطالعه اش رو از 4 ساعت میخاد

برسونه به 12 ساعت.....من میگم احساسی هیچ وقت عمل نکنید...تحت شرایط جو قرار نگیرید.....

یه برنامه اصولی و منطقی بریزید که بتونید اجراش کنید...در حد توان خودتون باید برنامه بریزید....

کنکور ارشد من تجربه اش رو دارم...به هیچ وجه آدم نباید احساسی عمل کنه.....چون بدجور بهت ضربه میزنه....

برید تاپیک ارشد 94 رو بخونید 1 ماه مونده به کنکور یا 2 ماه..ببینید خیلی از دوستان بودن که واقعا کم آوردن....

منم خودم تو یه برهه زمانی واقعا دچار مشکل شدم...

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دورد
دوستان من تو برنامه ریزی مشکل دارم
چه کنم ؟ اصلا نمیدونم چجوری برنامه ریزی کنم برای خوندن .

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
دورد
دوستان من تو برنامه ریزی مشکل دارم
چه کنم ؟ اصلا نمیدونم چجوری برنامه ریزی کنم برای خوندن .

چه درسای رو می خوای حذف کنی و چه رشته ای می خوای ادامه بدی ؟

arshadi95

عضو جدید

سلام مهندس داری کمک میکنی ممنون میشم به منم کمک کنی ، من کارشناسی الکترونیک تموم کردم مصمم هستم قدرت ادامه بدم توی ارشد

با مغناطیس بدجور مشکل دارم و میخوام حذفش کنم از تقریبا یک هفته دیگه میخوام شروع کنم(چون پایه ام ضعیفه)

زبانم بد نیس میدونم اگه روش کار کنم تا حدود 40 و در حالت کمی خوش بینانه تا 50 هم شاید بتونم برسونم بنابراین حذفش نمیکنم

فعلا با مدار و معادلات و ریاضی مهندسی شروع میکنم بعد از حدودای اردیبهشت کم کم بقیه رو اضافه کنم ، تا اینجا برنامه ام رو چه جوری میبینی ؟

طبیعی اش اینه که تا چند ماه قبل از آزمون دروس تموم بشه که وقت روی جمع بندی و تست بیشتر ، بزارم؟

در ضمن پایه ریاضی مهندسیم قوی نیست با اینکه زمان زیادی هست میدونم کار خیلی فوق العاده ای نمیتونم انجام بدم در موردش ،

به نظرتون میتونم انرژیم رو روی آمار و معادلات بیشتر بزارم؟ ( نه اینکه یه وقت مهندسی نخونم ، اونو هم میخونم)

منظورم اینه که آمار درسی هست که بشه با سرمایه گزاری ازش نتیجه گرفت ؟ سوالهای چند سال اخیر چه جور بوده ؟ تیپش مثل کنترل چند سال اخیر نیست که منو یه وقت سرجلسه غافلگیر کنه ؟

john snow

عضو جدید
سلام :gol:دوستان میگم اگه کسی کنکور ارشدو خوب بده و جای خوبی قبول بشه ولی به لطف تابستان بعد از ترم 8 ، بتونه 140 واحدشو پاس کنه ( یعنی کار به ترم 9 نکشه ) بازم باید یه ترم مرخصی بگیره از دانشگاه ارشدش یا میتونه با 8 ترمه ها همزمان از مهر شروع کنه به ادامه تحصیل در مقطع ارشد ؟!

ali ko0nko0ri

عضو جدید
من دوساله کنکور میدم..قوی هم نیستم....اما رو حساب تجربه خودم دارم میگم که آدم اگه زود شروع کنه آخراش میبره

بعدشم من میگم آدم نباید احساسی عمل کنه....رو شرایط و منطق باید درس خوند.....

به فرض مثال طرف میاد تو همین سایت باشگاه مهندسان ایران قسمت تحصیلات تکمیلی...

نوشته ها رو میبینه و جوگیر میشه و میگه که خوب من از فردا شروع میکنم به خوندن....باور کنید از الان خوندن کار اشتباهیه

به فرض مثال من برنامه یکی از دوستان رو دیدم که واقعا یه برنامه اصولی و منطقی نبود...

حالا برنامه خودشونه و ما بهش احترام میذاریم...اما من اگه بخوام همچین برنامه ای برای درس خوندن بنویسم

این برنامه رو از رو احساسم نوشتم....تو کنکور ارشد معمولا اوایل آدم تازه 1 ماهه اول رو با ساعت مطالعه کم شروع میکنه

به فرض مثال برنامه دوستمون که اون بالا بود واقعا اشتباه بود..چونکه ایشون تو 13 روز تایم مطالعه اش رو از 4 ساعت میخاد

برسونه به 12 ساعت.....من میگم احساسی هیچ وقت عمل نکنید...تحت شرایط جو قرار نگیرید.....

یه برنامه اصولی و منطقی بریزید که بتونید اجراش کنید...در حد توان خودتون باید برنامه بریزید....

کنکور ارشد من تجربه اش رو دارم...به هیچ وجه آدم نباید احساسی عمل کنه.....چون بدجور بهت ضربه میزنه....

برید تاپیک ارشد 94 رو بخونید 1 ماه مونده به کنکور یا 2 ماه..ببینید خیلی از دوستان بودن که واقعا کم آوردن....

منم خودم تو یه برهه زمانی واقعا دچار مشکل شدم...

اولین اشتباه در کنکور اینه که از روشی استفاده کنیم که دیگران از آن بهره گرفته‌اند. الزاما روشی که برای فردی موفقیت آمیز بوده، برای دیگری مفید نخواهد بود. و هرکسی سبک و سلیقه‌ای برای رسیدن به رتبه‌ی خوب در نظر می‌گیرد. شما هم اگر برنامه ریزی درستی داشتید دوسال کنکور نمیدادید و میتونستید از زمانتون بیشترین استفاده را کنید. دوستان عقیده من اینه که وقتی تصمیم میگیریم بخونیم باید بخونیم تا نتیجه بگیریم اینکه تنبلی کنیم و با بهونه اینکه الان بخونم خسته میشم فردا میخونم و این حرفا نتیجه اش میشه دو سال عقب افتادن از زندگی به نظر منکه یکسال سختی کشیدن بهتر از دو سال یا سه سال هستش . ما باید بدونیم در کنکور چی می‌خواهیم و برای رسیدن به این نقطه و تجزیه و تحلیل آن باید زمان داشته باشیم. در ضمن بنده هیچ اصراری ندارم شما یا سایر دوستان با این برنامه پیش برید هر کس میتونه با توجه به باید ها و نباید هایی که برای مطالعه داره بهترین برنامه ریزی رو داشته باشه.
موفق باشید

آخرین ویرایش:

Sajjad_k

عضو جدید
اولین اشتباه در کنکور اینه که از روشی استفاده کنیم که دیگران از آن بهره گرفته‌اند. الزاما روشی که برای فردی موفقیت آمیز بوده، برای دیگری مفید نخواهد بود. و هرکسی سبک و سلیقه‌ای برای رسیدن به رتبه‌ی خوب در نظر می‌گیرد. شما هم اگر برنامه ریزی درستی داشتید دوسال کنکور نمیدادید و میتونستید از زمانتون بیشترین استفاده را کنید. دوستان عقیده من اینه که وقتی تصمیم میگیریم بخونیم باید بخونیم تا نتیجه بگیریم اینکه تنبلی کنیم و با بهونه اینکه الان بخونم خسته میشم فردا میخونم و این حرفا نتیجه اش میشه دو سال عقب افتادن از زندگی به نظر منکه یکسال سختی کشیدن بهتر از دو سال یا سه سال هستش . ما باید بدونیم در کنکور چی می‌خواهیم و برای رسیدن به این نقطه و تجزیه و تحلیل آن باید زمان داشته باشیم. در ضمن بنده هیچ اصراری ندارم شما یا سایر دوستان با این برنامه پیش برید هر کس میتونه با توجه به باید ها و نباید هایی که برای مطالعه داره بهترین برنامه ریزی رو داشته باشه.
موفق باشید
با حرفات موافقم علی جان
اما برنامه ای هم که شما واسه عید گذاشتی به نظر منطقی نمیاد. البته نظره منه. توی چند روز یهو رسیدی به 10 تا 12 ساعت مطالعه. من یکی که اینجوری نمیتونم حالا شما از تجربیات مفید بقیه می تونی استفاده کنی .

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
موفق باشید

شما اصلا از الان بخون...به من ربطی نداره......شما چه رتبه اول کنکور بشی چه آخر به من ربطی نداره....

من فقط خواستم تجربیاتمو در اختیار بقیه گذاشتم....بعدشم شما میدونی من برنامه ریزی درستی نداشتم؟؟؟

که میگی اگه خوب برنامه ریزی میکردی دوسال پشت کنکور نبودی....این حرفت حرف درستی نبود.....که منو

متهم کنی که بگی برنامه درستی نداشتم...و از این حرفا.....من تو تمام درسها بجز مغناطیس و زبان به اندازه کافی

تسلط دارم...حالا بعضی وقتها شرایط حاکم بر جلسه باعث میشه آدم دچار مشکل بشه...برزیل با اون همه ستاره

کی فکرشو میکرد 7 تا از آلمان بخوره؟؟تیم ضعیفی نبود..اما روز خوبشون نبود...یه آدمم ممکنه در یه چیزی تسلط کامل داشته

باشه...اما روز خوبش نباشه....

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز

به به یوسف جان
خوبی داداش ؟
امسال نمیخوام چیزیو حذف کنم .
ریاضیات مدار سیگنال الک کنترل زبان .
الویت اولم کنترله . بعدش الکترونیک .
تو این 2 باری که کنکور دادم اصلا سیگنال نخونده بودم ولی امسال میخوام بخونمش .
ریاضیات هم توش ضعف دارم . باید بیشتر روش کار کنم .

کلا به ترتیب درسهایی که نخونده بودم اصلا و یا مشکلات زیادی دارم توشون اینا هستن :

1 : سیگنال
2 : ریاضیات
3 : زبان
4: مدار
5: الک
6: کنترل

مثلا الک نمیخوام از اول و کامل بخونم فقط میخوام تست و تمرین حل کنم . کنترل هم تقریبا به همین صورته . مدار هم مدار 1 فقط تست کار کنم ولی مدار 2 اصلا آماده نیستم توش .
بقیه دروس هم باید کامل بخونم .

ali ko0nko0ri

عضو جدید
شما اصلا از الان بخون...به من ربطی نداره......شما چه رتبه اول کنکور بشی چه آخر به من ربطی نداره....

من فقط خواستم تجربیاتمو در اختیار بقیه گذاشتم....بعدشم شما میدونی من برنامه ریزی درستی نداشتم؟؟؟

که میگی اگه خوب برنامه ریزی میکردی دوسال پشت کنکور نبودی....این حرفت حرف درستی نبود.....که منو

متهم کنی که بگی برنامه درستی نداشتم...و از این حرفا.....من تو تمام درسها بجز مغناطیس و زبان به اندازه کافی

تسلط دارم...حالا بعضی وقتها شرایط حاکم بر جلسه باعث میشه آدم دچار مشکل بشه...برزیل با اون همه ستاره

کی فکرشو میکرد 7 تا از آلمان بخوره؟؟تیم ضعیفی نبود..اما روز خوبشون نبود...یه آدمم ممکنه در یه چیزی تسلط کامل داشته

باشه...اما روز خوبش نباشه....

ممنون از تجربیات شما ولی متاسفانه تجربیاتتون خیلی هم رضایت بخش نبوده که اینچنین رو تجربیاتتون اصرار دارین. دوست عزیز برنامه شما به خودتون ارتباط داره و فک نمیکنم لزومی داشته باشه بیش ازین برای برنامه ریزی هم اظهار نظر و بحث کنیم چون الزاما روشی که برای فردی موفقیت آمیز بوده، برای دیگری مفید نخواهد بود.
دوست من کنکور شانس نیست که بگیم شانس یار نبود یا روز من نبود کنکور تلاش زیادی میطلبه که انشالا هممون با تلاش زیاد بتونیم نتیجه خوبی هم بگیریم.

تا تصميمي گرفته نشود تغييري رخ نمي دهد ، بزرگان زاده نمي شوند ، بلكه ساخته مي شوند
.

Sajjad_k

عضو جدید
من امسال معادلات نخونده بودم. کسایی که خوندن سطح سوالات معادلات رو چطور دیدین؟ تجربیاتتون رو هم از منابعی که مطالعه کردین لطف کنید بگین. ممنون

ehsan0641

کاربر بیش فعال
من امسال معادلات نخونده بودم. کسایی که خوندن سطح سوالات معادلات رو چطور دیدین؟ تجربیاتتون رو هم از منابعی که مطالعه کردین لطف کنید بگین. ممنون

سلام معادلات درسی بسیار ساده و فوق العاده کاربردی هست و علی الخصوص توی سالهای اخیر تو کنکور برق 4 سوال ازش اومده و اهمیتش رو دو چندان کرده تو کنکور 94 تعداد 3 سوال ساده و 1 سوال نسبتا سخت تر بود. بنابرین اکیدا به داوطلبهای 95 توصیه میکنم با ارامش و حوصله به طور کامل مطالعه کنید. فقط یادتون باشه بدلیل ریزه کاریهایه نسبتا زیادی که داره باید دائما مرور بشه. روش من به این شکل بود که این درس رو در اذر ماه استارت زدم وچون سطحم تقریبا تو معادلات متوسط بود تونستم تقریبا 3 هفته بطور کامل بخونمش. همونطور که عرض شد این درس روایط نسبتا زیادی داره مثل معادله لزاندر و بسل بنابرین مرور مرتبش مهمتر از خوندنشه. منبع خوندنم هم معادلات دیفرانسیل کریمی بود که نسبتا کامله . بعضی از بچه ها از کتاب معتقدی هم خونده بودن و راضی بودن که تفاوت چندانی نداره منتها اصل خوندن درست و مرور مرتب درس هست.

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام معادلات درسی بسیار ساده و فوق العاده کاربردی هست و علی الخصوص توی سالهای اخیر تو کنکور برق 4 سوال ازش اومده و اهمیتش رو دو چندان کرده تو کنکور 94 تعداد 3 سوال ساده و 1 سوال نسبتا سخت تر بود. بنابرین اکیدا به داوطلبهای 95 توصیه میکنم با ارامش و حوصله به طور کامل مطالعه کنید. فقط یادتون باشه بدلیل ریزه کاریهایه نسبتا زیادی که داره باید دائما مرور بشه. روش من به این شکل بود که این درس رو در اذر ماه استارت زدم وچون سطحم تقریبا تو معادلات متوسط بود تونستم تقریبا 3 هفته بطور کامل بخونمش. همونطور که عرض شد این درس روایط نسبتا زیادی داره مثل معادله لزاندر و بسل بنابرین مرور مرتبش مهمتر از خوندنشه. منبع خوندنم هم معادلات دیفرانسیل کریمی بود که نسبتا کامله . بعضی از بچه ها از کتاب معتقدی هم خونده بودن و راضی بودن که تفاوت چندانی نداره منتها اصل خوندن درست و مرور مرتب درس هست.

من خودم کریمی خوندم این 2 ساله . ولی اصلا نمیتونم ارتباط برقرار کنم باهاش. بعضی چیزارو توضیح نداده یهو حل کرده . بدون اینکه بگه از کجا اومده .
جزوشو دیدم بهتر بود نسبت به کتابش .

Sajjad_k

عضو جدید
من کلاس ریاضی مهندسی معتقدی رفتم. خیلی خوب بود ولی واسه معادلات کلاس نرفتم و نخوندم. با کتاب کریمی به قوله آقا عرفان عزیز منم ارتباط برقرار نمیکنم! کتاب معادلات معتقدی هم همینطور. البته جزوه کلاسش رو هم دارم ولی چون کلاسش نرفتم یجوریه متوجه نمیشم چی به چیه. کتاب معادلات آقاسی چطوره؟ خیلی تعریفشو شنیدم

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
من کلاس ریاضی مهندسی معتقدی رفتم. خیلی خوب بود ولی واسه معادلات کلاس نرفتم و نخوندم. با کتاب کریمی به قوله آقا عرفان عزیز منم ارتباط برقرار نمیکنم! کتاب معادلات معتقدی هم همینطور. البته جزوه کلاسش رو هم دارم ولی چون کلاسش نرفتم یجوریه متوجه نمیشم چی به چیه. کتاب معادلات آقاسی چطوره؟ خیلی تعریفشو شنیدم

من کتاب آقاسی داشتم . اونم زیاد خوب نبود . به نظرم کریمی بهتر بود از آقاسی .
ولی کلا هیچکدوم کامل نیستن و نمیتونن نیازمونو برطرف کنن .
من شاید از رو جزوه دانشگاهیم بخونم .

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
من کتاب آقاسی داشتم . اونم زیاد خوب نبود . به نظرم کریمی بهتر بود از آقاسی .
ولی کلا هیچکدوم کامل نیستن و نمیتونن نیازمونو برطرف کنن .
من شاید از رو جزوه دانشگاهیم بخونم .

عرفان بابا تو امسال قبولی....:biggrin:

نشین برنامه بریز...قبولی بد به دلت راه نده

ehsan0641

کاربر بیش فعال
من خودم کریمی خوندم این 2 ساله . ولی اصلا نمیتونم ارتباط برقرار کنم باهاش. بعضی چیزارو توضیح نداده یهو حل کرده . بدون اینکه بگه از کجا اومده .
جزوشو دیدم بهتر بود نسبت به کتابش .

اره تو فصل سریها تقریبا تمام کتابها ناقص هستن چون فقط چندتا رابطه اوردن. بهرحال الان اولویت با معتقدی و کریمی هست. میشه از هر دو هم استفاده کرد.

بالا