گفتگوی خودمانی ارشدی های برق 95

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
نایس رو با کلاس میخوام بخونم اتفاقا. کنترل درس جذابی هست و خود کتاب نایس هم تو کتاب های کنترل و درواقع کل کتاب هایی که تو کارشناسی دیدم جذاب تر هست. البته انگلیسی اش بهتر.
ترجمه کتاب رو نخوندم ولی کتاب رو تو کتابفروشی ها دیدم از لحاظ شکل و ظاهر و صحافی افتضاح هست:))

من زبان اصلیشو پیدا نکردم تو بازار . پی دی اف دارم ازش ولی خود کتابو میخوام چاپ شده .
شکل و ظاهر مهم نیست . مهم مطلب توی کتابه . اون شکل و ظاهر برای بالا بردن قیمت و ... هست . وگرنه چه این کتاب با جلد نفیس و زرکوب باشه چه با یه جلد کاغذی هیچ تفاوتی تو محتویات کتاب ایجاد نمیکنه .

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه .خوب نخوندن . و گر نه بالا میزدن.اینها که میان تو سایت روحیه بچه ها رو خراب میکنن باید تنبیه بشن.خوب بخونید همه سوالا کنترل رو میزنید کسی خواست بدونه چطور بخونه بگه
آخه علاقه و استعداد توی هر کاری اصلی ترین قسمت شروعه اون کاره .
طرف علاقه ای به کنترل نداره ولی اجبارن میخواد بخونه که درصدی کسب کنه . که بعدا پشیمون میشه .

هیچ کاریو بدون علاقه شروع نکنید . حتی طرف 1000 بارم بخونه کتابو ولی علاقه ای برای یادگیری اون مطالب تو وجودش نباشه هیچ وقت یاد نمیگیره .

I amir

عضو جدید
من زبان اصلیشو پیدا نکردم تو بازار . پی دی اف دارم ازش ولی خود کتابو میخوام چاپ شده .
شکل و ظاهر مهم نیست . مهم مطلب توی کتابه . اون شکل و ظاهر برای بالا بردن قیمت و ... هست . وگرنه چه این کتاب با جلد نفیس و زرکوب باشه چه با یه جلد کاغذی هیچ تفاوتی تو محتویات کتاب ایجاد نمیکنه .
شما برو کتاب ترجمه شده که چاپ انتشارات امیرکبیر هست ببین بعد منظور من رو کامل میفهمید.کتاب همون اول تمام صفحاتش جدا میشه از هم!
اگر نسخه اصلی رو به صورت چاپ شده میخواید باید تا نمایشگاه صبر کنید.

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما برو کتاب ترجمه شده که چاپ انتشارات امیرکبیر هست ببین بعد منظور من رو کامل میفهمید.کتاب همون اول تمام صفحاتش جدا میشه از هم!
اگر نسخه اصلی رو به صورت چاپ شده میخواید باید تا نمایشگاه صبر کنید.

خوب این بی کیفیتی صحافی نشون میده . بی کیفیت بودن مطالبشو که نشون نمیده .
کلا با این قیمت زیادش خیلی بده که صحافیش هم بد باشه و کتاب از هم بپاشه .

I amir

عضو جدید
خوب این بی کیفیتی صحافی نشون میده . بی کیفیت بودن مطالبشو که نشون نمیده .
کلا با این قیمت زیادش خیلی بده که صحافیش هم بد باشه و کتاب از هم بپاشه .
من گفتم که ترجمه رو نخوندم فقط کتاب رو دیدم. درباره ترجمه اش نمیتونم چیزی بگم ولی متن زبان اصلی کتاب سخت نیست و با زبان در حد دبیرستان به نظرم میشه خوند.

armin707

عضو جدید
مشتمان را باز کنیم تا آزاد شویم !
ﺑﻮﻣﯿﺎﻥ ﺍﻓﺮﯾﻘﺎ،ﺭﻭﯼ ﺗﻨﻪ ﺩﺭﺧﺖ ﺣﻔﺮﻩ ﻫﺎﯾﯽ ﺍﯾﺠﺎﺩ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ ﻭ ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﺣﻔﺮﻩ ﻫﺎ ﮔﺮﺩﻭ ﻣﯽ ﮔﺬﺍﺭﻧﺪ.​
ﻣﯿﻤﻮﻥ ﻫﺎ ﺑﻪ ﻫﻮﺍﯼ ﺧﻮﺭﺩﻥ ﮔﺮﺩﻭ،ﺩﺳﺖ ﺭﺍ ﺩﺍﺧﻞ ﺍﯾﻦ ﺣﻔﺮﻩ ﻫﺎ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ ﻭ ﻭﻗﺘﯽ ﮔﺮﺩﻭ ﺭﺍ ﺩﺭ ﻣﺸﺖ ﻣﯽ ﮔﯿﺮﻧﺪ، ﺩﯾﮕﺮ ﻧﻤﯽ ﺗﻮﺍﻧﻨﺪ ﺩﺳﺖ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﯿﺮﻭﻥ ﺑﯿﺎﻭﺭﻧﺪ .​
ﻣﯿﻤﻮﻥ ﻫﻤﭽﻨﺎﻥ ﺟﯿﻎ ﻣﯽ ﺯﻧﺪ ﻭ ﺑﺎﻻ ﻭ ﭘﺎﯾﯿﻦ ﻣﯽ ﭘﺮﺩ،ﺍﻣﺎ ﺑﻪ ﻓﮑﺮﺵ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ ﮐﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﺭﻫﺎﯾﯽ ﺩﺳﺘﺶ ﺭﺍ ﺑﺎﺯ ﮐﻨﺪ ﻭ ﺍﺯ ﺩﺍﻡ ﺁﺯﺍﺩ ﺷﻮﺩ.ﻭ ﻧﻬﺎﯾﺘﺎً ﺷﮑﺎﺭ ﺷﮑﺎﺭﭼﯿﺎﻥ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ !!​
ﺍﻓﮑﺎﺭ ﻏﻠﻂ ﻭ ﺁﺭﺯﻭﻫﺎﯼ ﺩﺳﺖ ﻧﯿﺎﻓﺘﻨﯽ ﻣﺎ،ﮔﺮﺩﻭﻫﺎﯼ ﻣﺎ ﻫﺴﺘﻨﺪ. ﺍﮔﺮ ﺁن ها ﺭﺍ ﺭﻫﺎ ﮐﻨﯿﻢ، ﺁﺯﺍﺩ ﻣﯽ ﺷﻮﯾﻢ …​
بنابراین نه مشتمان که ذهنمان را باز کنیم تا آزاد شویم!​

pouya13691369

عضو جدید
نه ازین درصد پایینت معلومه نخوندی . اگه خوب میخوندی بالا هفتاد میزنی .تمام سوال به جز 61 واضح بودن .

شما میتونی واسه همه بچه ها اینجا شرح بدید کنترلی که میانگین درصدهاش از 88 به بعد 8% هستش چطور میشه 70-80 زد؟

اگه توضیح بدید ممنون میشم....کارنامه رتبه های زیر 50 رو از 90 به بعد نگاه کنی شاید چند نفر باشن که بالای 50 زدن اگه بخوای میتونی یه سر به سایت ها بزنید کارنامه هاشون موجوده

rezastar71

عضو جدید
نه .نیاز بهش نیست مگه اینکه ارشد بخوای بری گرایش کنترل.کتاب پوران به علاوه بنجامین کو رو کامل بخون بالا هشتاد میزنی. سوالای کنترل واقعن سواد داوطلب رو تخمین میزنن . اصلن هم غیر استاندارد نیستن.

دوست عزیز شما هشتاد زدی ؟ اصن کنکور دادی؟؟اگر زدی مطمئن باش رتبه یکه کنترلی باید بری خودت موسسه بزنی درس بدی!!

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
من گفتم که ترجمه رو نخوندم فقط کتاب رو دیدم. درباره ترجمه اش نمیتونم چیزی بگم ولی متن زبان اصلی کتاب سخت نیست و با زبان در حد دبیرستان به نظرم میشه خوند.

امروز رفتم دنبال زبان اصلی نایس ولی جایی نیافتم اصلا . فقط اوگاتا زبان اصلیش بود .

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
امروز رفتم دنبال زبان اصلی نایس ولی جایی نیافتم اصلا . فقط اوگاتا زبان اصلیش بود .

بیخیال زبون اصلی شو مهندس،الان وقت زبون اصلی نیست.حتی اگه 1 سالع کامل هم داشته باشی زبون اصلی رو بیخیال شو.فقط به دنبال یه درصدی باش که بزنی و در بری! نیازی نیست مغزت و با این کتابا درگیر کنی.حتی اگه رشتت قراره کنترل هم باشه باز هم برای کنکور زبان اصلی خوندن بی فایدس.

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
بیخیال زبون اصلی شو مهندس،الان وقت زبون اصلی نیست.حتی اگه 1 سالع کامل هم داشته باشی زبون اصلی رو بیخیال شو.فقط به دنبال یه درصدی باش که بزنی و در بری! نیازی نیست مغزت و با این کتابا درگیر کنی.حتی اگه رشتت قراره کنترل هم باشه باز هم برای کنکور زبان اصلی خوندن بی فایدس.

احسان جان آخه برای کنکور نمیخوام . (چون اصلا زبانم در اون حد نیست که بخونمش)
یکی از دوستانم بری استفاده تو مقالش زبان اصلیشو نیاز داره . گفتم بپرسم ببینم یافت میشه یا نه . پی دی اف دارم ولی اونم مثل خودم اصلا نمیتونه از پی دی اف بخونه . مگر اینکه پرینت بگیره .

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
احسان جان آخه برای کنکور نمیخوام . (چون اصلا زبانم در اون حد نیست که بخونمش)
یکی از دوستانم بری استفاده تو مقالش زبان اصلیشو نیاز داره . گفتم بپرسم ببینم یافت میشه یا نه . پی دی اف دارم ولی اونم مثل خودم اصلا نمیتونه از پی دی اف بخونه . مگر اینکه پرینت بگیره .

میتونی پرینت بگیری یا میتونی PDF رو بدی واستت آفست کنن.انقلاب از این کارا زیاد میکنن با قیمتای خوب

I amir

عضو جدید
عرفان من پارسال تو نمایشگاه دیدم 67 تومن بود
فکر کنم آوند دانش اورده بود که کتاب های وایلی رو میاره

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
عرفان من پارسال تو نمایشگاه دیدم 67 تومن بود
فکر کنم آوند دانش اورده بود که کتاب های وایلی رو میاره

اتفاقا فکر کنم زنگ زده بود برای این کتاب به همین انتشارات گفته بود تا زمان نمایشگاه موجود نمیشه .

پویان ط

عضو جدید
دوست عزیز شما هشتاد زدی ؟ اصن کنکور دادی؟؟اگر زدی مطمئن باش رتبه یکه کنترلی باید بری خودت موسسه بزنی درس بدی!!
من به دلیل مشغله کنکور ندادم.چون کلاس خصوصی درس میدم البته نه کنترل .مصالح ساختمونی فروشی هم کار میکنم . .ولی 9 سوال کنترل رو راحت حل کردم میدونی چرا .چون تمام مساله های دو کتاب رو تشریحی حل کرده بودم.نه حفظ .وقتی زیاد مساله حل کنی فکرت اشنا میشه و هنگام دیدن سوال سخت به ذهنت ایده وارد میشه . یعنی سوالای سخت رو برای حلشون فعالی . بچه ها حفظ میکنن . در نتیجه نمیتونن جواب بدن. البته دیگه ناز به خوندن خیلی شدید نیست چون سال دیگه کنترل رو اسون میدن.برا سال دیگه ببین چقدر اسونه.سوالای این چن سالا خیر واقعن سواد رو محک میزنن

شما میتونی واسه همه بچه ها اینجا شرح بدید کنترلی که میانگین درصدهاش از 88 به بعد 8% هستش چطور میشه 70-80 زد؟

اگه توضیح بدید ممنون میشم....کارنامه رتبه های زیر 50 رو از 90 به بعد نگاه کنی شاید چند نفر باشن که بالای 50 زدن اگه بخوای میتونی یه سر به سایت ها بزنید کارنامه هاشون موجوده
به رتبه که نیست . بچه ها چون زیاد کار نمی کنن. موقعی که تیپ سوالا یه مقدار عوض بشه .نمیتونن ایدش رو کشف کنن .ربطی هم به کنکور نداره. وقتی سیگنالو یارو 91 زده الکترونیک صد مغناطیس 75 .دیگه وقتی برای کنترل نمیمونه . سال دیگه هم دیگه کنترل سخت نیست . و با خوندن متوسط بالای هشتاد و حتی صد هم میشه زد.

خوندن نایس شاخ و برگ الکیه . دیگه هم کنترل رو اینطور نمیدن که نیاز به خوندنش باشه . حتی این دو سه سال هم نیاز به خوندن نایس نبود چه برسه به سال دیگه که خیلی اسون میدنش

کسی که سوالی کنترل رو بتونه توی وقتشنون هشت تا ازشون جواب بده یه مهندس واقعیه . چون با قدرت تحلیل قابل حل هستن.نه حفظ چند تا نکته کتابهای کنکوری

باید همین کارو بکنم میدم براش آفست کنن

سپاس احسان جان
افست گرونه هزار صفحه 30 تومن میشه

آخرین ویرایش توسط مدیر:

keyhan386

عضو جدید
کسی که سوالی کنترل رو بتونه توی وقتشنون هشت تا ازشون جواب بده یه مهندس واقعیه . چون با قدرت تحلیل قابل حل هستن.نه حفظ چند تا نکته کتابهای کنکوری
سلام
عجب استدلالی هرکی کنترل 8 تا بزنه مهندسه واقعیه :surprised: ما که کنترل نخوندیم و نزدیم چی ما چیم ؟

Sajjad_k

عضو جدید
من به دلیل مشغله کنکور ندادم.چون کلاس خصوصی درس میدم البته نه کنترل .مصالح ساختمونی فروشی هم کار میکنم . .ولی 9 سوال کنترل رو راحت حل کردم میدونی چرا .چون تمام مساله های دو کتاب رو تشریحی حل کرده بودم.نه حفظ .وقتی زیاد مساله حل کنی فکرت اشنا میشه و هنگام دیدن سوال سخت به ذهنت ایده وارد میشه . یعنی سوالای سخت رو برای حلشون فعالی . بچه ها حفظ میکنن . در نتیجه نمیتونن جواب بدن. البته دیگه ناز به خوندن خیلی شدید نیست چون سال دیگه کنترل رو اسون میدن.برا سال دیگه ببین چقدر اسونه.سوالای این چن سالا خیر واقعن سواد رو محک میزنن

مرسی واقعا ... توی خونه زدی پس... خوبه ;)
توی کنکور زدی بعدش...

پویان ط

عضو جدید
سلام
عجب استدلالی هرکی کنترل 8 تا بزنه مهندسه واقعیه :surprised: ما که کنترل نخوندیم و نزدیم چی ما چیم ؟
نه لزومن. ولی رسیدن به جواب برای حل تو این مدت زمان کوتاه تفکر مهندسی میخواد .مهندس از هندسه اومده. هندسه هم انتهای خلاقیت ریاضیه . هندسه دبیرستان کسی یادش باشه میدونه چی میگم.اصولن مهندس یعنی اینکه ایده های سوالات جدید رو بتونه کشف کنه . و دکتترا یعنی کسی که دکترین خودش رو در زنینه تخصصیش داشته باشه . یه کارشناسی گرفتن ادمو مهندس نمیکنه

پویان ط

عضو جدید
شانس اوردیم نگفت هر کی هر 12 تاشو درست بزنه مهندس واقعیه :redface:
به جای مگس پروندن و حاشیه رفتن کسی درست بشینه بخونه صد هم میتونه بزنه البته سوال 61 ابهام توش بود . ولی بلد نبودن بقیه سوالا از بیسوادی داوطلبه.جو جلسه هم نمیتونه درصد بالا رو صفر کنه . سفیر فرانسه در زمان ناپلئون میگه ایرانیها برای چیزی اصولی برنامه ریزی و عمل نمی کنن.

پویان ط

عضو جدید
شانس اوردیم نگفت هر کی هر 12 تاشو درست بزنه مهندس واقعیه :redface:
معلومه استادت الکی بهت نمره داده که اینا برات سخته ولی نگران نباش بالاخره سواد واقعیت محک میخوره. البته کنترل چون چند ساله انقدر سوالاش فنیه سال دیگه خیلی اسون میدنش اونموقع میتونی راحت مثل دانشگاهت ردش کنی.چرا کسی اینها رو که میان روحیه بچه ها رو خراب میکنن تنبیه نمیکنه .

آخرین ویرایش:

Pencil

عضو جدید
سلام دوستان برای الکترومغناطیس؛ باید تمام سرفصل های چنگ رو برای ارشد بخونیم؟ یا فقط بخشی از این سرفصل ها توی کنکور میاد؟

اگه کسی لینک مفیدی داره بسیار خوشحال میشم به اشتراک بزاره
:gol:

alk1370

کاربر بیش فعال
سلام دوستان برای الکترومغناطیس؛ باید تمام سرفصل های چنگ رو برای ارشد بخونیم؟ یا فقط بخشی از این سرفصل ها توی کنکور میاد؟

اگه کسی لینک مفیدی داره بسیار خوشحال میشم به اشتراک بزاره
:gol:

سلام دوست عزیز.نه همه فصلهای چنگ که لازم نیست و خوندن کتاب چنگ هم واسه کنکور خوب نیست.البته بستگی داره به پایه شما ولی در کل خیلی ها خوندن مرجع رو توصیه نمی کنند به جز درس کنترل.در هر حال اگه می خواین کتاب چنگ رو بخونید فکر کنم 6 فصل کتاب باشه برا کنکور یعنی تا اول معادلات ماکسول و بقیه اش مربوط به درس میدان و امواج باشه فکر کنم! در کل برا کنکور از این کتاب به عنوان منبع اصلی استفاده نکنید.کتاب پارسه رو دانلود کنید که لینکش هم تو بخش جزوات فکر کنم باشه . برا شروع کتاب خوبیه اما کافی نیست.هر جا مشکل داشتید از چنگ بخونید.موفق باشید

Pencil

عضو جدید
alk1370 حرفت درسته منم قصد ندارم برای کنکور کتابهای مرجع بخونم اما تو این فرصت خالی تا شروع برای کنکور میخوام پایه ام رو تو این درس بهبود ببخشم؛
اما در مورد اون 6تا فصل اول چقدر مطمئن هستی؟ چون یه بابایی پارسال میگفت کل سرفصلاش هست؟؟؟ :eek:

alk1370

کاربر بیش فعال
alk1370 حرفت درسته منم قصد ندارم برای کنکور کتابهای مرجع بخونم اما تو این فرصت خالی تا شروع برای کنکور میخوام پایه ام رو تو این درس بهبود ببخشم؛
اما در مورد اون 6تا فصل اول چقدر مطمئن هستی؟ چون یه بابایی پارسال میگفت کل سرفصلاش هست؟؟؟ :eek:

مباحثی که باید برای کنکور بخونی این هاست:

آنالیز و تحلیل برداری (بردارها- دستگاه‌های مختصات- انتگرال‌های خم و رویه- اپراتورها و اتحادهای برداری)، قانون کولن، محاسبه میدان الکتریکی برای توزیع بارهای خطی، سطحی و حجمی، دو قطبی الکتریکی، شار الکتریکی، قانون گاوس، پتانسیل الکتریکی، انرژی الکتریکی،میدان‌های الکتریکی در هادی‌ها، میدان‌های الکتریکی در عایق‌ها، قطبش در مواد دی‌الکتریک، دی‌الکتریک خطی، همسان‌گر و همگن، معادله پیوستگی، محاسبه ظرفیت انواع خازن‌ها (تخت، کروی، استوانه‌ای)، مقاومت الکتریکی، تئوری تصویر، محاسبه پتانسیل الکتریکی با حل معادله لاپلاس و شرایط مرزی (کارتزین، استوانه‌ای و کروی)، محاسبات نیروها،محاسبه میدان مغناطیسی برای توزیع جریان‌های خطی، سطحی و حجمی- چگالی شار مغناطیسی ـ محاسبه میدان سلونوئید و چنبره ـ نیروی مغناطیسی ـ گشتاور مغناطیسی ـ قانون آمپر ـ بردار پتانسیل مغناطیسی ـ معادله لاپلاس برداری،اجسام مغناطیسی (دیا مغناطیس، فرومغناطیس و پارامغناطیس) ـ بررسی میدان در محیط‌های مغناطیسی ـ بررسی مؤلفه‌های میدان در سطح مشترک دو میدان مغناطیسی ـ مدارهای مغناطیسی ـ محاسبه اندوکتانس و اندوکتانس متقابل ـ رابطه قانون فاراده و قانون لنز ـ میدان‌های متغیر با زمان معادلات ماکسول

اکثر کتب الکترومغناطیس چون هم واسه برق هم فیزیک نوشته شده سرقصلهای بالا رو دارند و تو کتاب مدرسان که نگاه کردم دیدم که معادلات ماکسول و امواج سیار و این چیزا جزو سر فصلهای رشته فیزیک هست و همه تست هاش مربوط به فیزیک بود و اگه این سرفصلها رو با کتاب چنگ تطبیق بدی میشه همون 6 تا 7 فصل اول.استاد الکترومغناطیسمون واسه ما تا آخر میدان مغناطیسی درس داد و یه اشاره ای به معادلات ماکسول داشت و گفت بقیه فصول کتاب از سر فصل الکترومغناطیس میدان خارجه!مربوط میشه به دروس تخصصی گرایش مخابرات

آخرین ویرایش:
بالا