گفتگوی خودمانی ارشدی های برق 95

semsarzadeh

عضو جدید
بچه ها گام برتر روز دانشجو آزمون الکترونیک برگزار میکنه.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

پرهام کارا

عضو جدید
سلام بر دوستان
به گفته دوستان کتاب کنترل خطی استاد امین رضایی پوران پژوهش کامل ویرایش شده و حدود 730 صفحه شده می گن ساختار کلی کتاب حفظ شده ولی نکات جدیدی رو تو مباحث مکان ریشه ها و پاسخ زمانی اضافه کرده. خبرهایی از زیباتر شدن و صفحه آرایی فوق العاده این کتاب نیز به گوش می رسد.
اگه مدیر محترم سایت این پیام رو حذف نکنه ممنون می شم. چون کتاب به دستم رسیده و در صورت تمایل دوستان می خوام نکات مهمش رو بیان کنم.

pouya13691369

عضو جدید
به شخصه این کتاب امین رضایی رو گرفتم پارسال فقط وقتمو هدر داد....من که نتونستم باهاش ارتباطی برقرار کنم بقیه رو نمیدونم...

mvchsh

عضو جدید
بخش 1:سری فوریه.انتگرال و تبدیل فوریه.معادلات مشتقات جزیی.موج گرما لاپلاس بخش 2:توابع تحلیلی... انتگرال مختلط.. سری مختلط ..مانده. .نگاشت

کدوم بخش سخت تره؟

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
بخش 1:سری فوریه.انتگرال و تبدیل فوریه.معادلات مشتقات جزیی.موج گرما لاپلاس بخش 2:توابع تحلیلی... انتگرال مختلط.. سری مختلط ..مانده. .نگاشت

کدوم بخش سخت تره؟
به نظر من بخش 1. بیشتر به خاطر فرمول های فوریه.
البته بستگی به شخص هم داره.
ممکنه بعضی از دوستان بخش 2 رو سخت تر بدونن.
هر کی یه جا قوت داره یه جا ضعف.

پرهام کارا

عضو جدید
به شخصه این کتاب امین رضایی رو گرفتم پارسال فقط وقتمو هدر داد....من که نتونستم باهاش ارتباطی برقرار کنم بقیه رو نمیدونم...

احتمالاً شیوه درس خوندنت اشتباهه انصافاً کتاب کنترل رضایی بسیار خوبه چاپ جدیدش هم که فوق العاده شده
اگر روشت رو براساس خوندن مفهومی بذاری حتماً با این کتاب ارتباط برقرار می کنی
هیچ کتابی به این اندازه مفاهیم کنترل رو نشکافته کافیه فقط فصل پایداری رو نگاه کنی می فهمی چی می گم

bahram1992

عضو جدید

کدوم بخش سخت تره؟

بخش دو حیلی سخت تره و فک کنم کنکور سال قبل که ما دادیم از اینجا همش ضربه خوردیم

amin_amini

عضو جدید
مدار تموم شد.
الکترونیک رو میخوام شروع کنم در کنارش مرور مدار +زبان.

در مورد کتاب کنترل خطی من خودم انتشارات جهش رو گرفتم از نمایشگاه . امبدوارم بتونم بخونمش.

fjfj

عضو جدید
مدار تموم شد.
الکترونیک رو میخوام شروع کنم در کنارش مرور مدار +زبان.

در مورد کتاب کنترل خطی من خودم انتشارات جهش رو گرفتم از نمایشگاه . امبدوارم بتونم بخونمش.

به سلامتی فقط یه سوال (اگه خوب خونده باشی می تونی جواب بدی)
فرق توان مصرفی با توان متوسط (در حالت ac منظورمه) چی هست؟

Pencil

عضو جدید
به سلامتی فقط یه سوال (اگه خوب خونده باشی می تونی جواب بدی)
فرق توان مصرفی با توان متوسط (در حالت ac منظورمه) چی هست؟

توان مصرفی همان توان لحظه ای هست که اگه ازش انتگرال بگیریم توان متوسط بدست میاد؛ حالا مثلا توی المان هایی مثل خازن و سلف توان متوسط شون در دوره شارژ کامل و دشارژ کامل صفر هست یا زمانی که تحت تغذیه منبع هستن به عنوان مصرف کننده لحظه ای هستن و توان لحظه ای شون میتونه مثبت باشه و در شرایط دیگه ای میتونن یه بار تغذیه کنن که در این حال یه توان لحظه ای اونها منفی هست.
فرمول توان لحظه ای
P=vi

bahar-control

عضو جدید
Re: گفتگوی خودمانی ارشدی های برق 95

سلام بر دوستان
به گفته دوستان کتاب کنترل خطی استاد امین رضایی پوران پژوهش کامل ویرایش شده و حدود 730 صفحه شده می گن ساختار کلی کتاب حفظ شده ولی نکات جدیدی رو تو مباحث مکان ریشه ها و پاسخ زمانی اضافه کرده. خبرهایی از زیباتر شدن و صفحه آرایی فوق العاده این کتاب نیز به گوش می رسد.
اگه مدیر محترم سایت این پیام رو حذف نکنه ممنون می شم. چون کتاب به دستم رسیده و در صورت تمایل دوستان می خوام نکات مهمش رو بیان کنم.
سلام .من دارم چاپ چهارمشو میخونم .یعنی برم چاپ جدیدشو بگیرم؟

eltudor

عضو جدید
سلام بر دوستان

به نظر بنده صحافی گالینگور این کتاب خوبه.چون صحافی های بی کیفیت به شخصه خودمو خیلی اذیت میکنه.

fjfj

عضو جدید
circuit

circuit

توان مصرفی همان توان لحظه ای هست که اگه ازش انتگرال بگیریم توان متوسط بدست میاد؛ حالا مثلا توی المان هایی مثل خازن و سلف توان متوسط شون در دوره شارژ کامل و دشارژ کامل صفر هست یا زمانی که تحت تغذیه منبع هستن به عنوان مصرف کننده لحظه ای هستن و توان لحظه ای شون میتونه مثبت باشه و در شرایط دیگه ای میتونن یه بار تغذیه کنن که در این حال یه توان لحظه ای اونها منفی هست.
فرمول توان لحظه ای
P=vi

برادر من توان مصرفی همون لحظه ای نیست

این درست بود گه گفتی انتگرال لحظه ای می شه متوسط (البته بعدش تقسیم بر دوره تناوب هم باید بشه)

حالا:
گفتم ac چون زمان برامون مهمه وثابت نیست مثل dc
فرمول توان لحظه ای هم اشتباه نوشتی t را باید هرکدوم داشته باشن مثل یه تابع

/// توان مصرفی همون توان اکتیو و همون توان متوسط هست ////
اگه خواستی برا خودت اثباتش کنی از فرمول توان متوسط استفاده کن همون در اخر می شه ve * ie *cos fi

یه چیز دوستانه خیلی به فکر تموم کردن درس نباش // با کنکور هم نجنگ

good luck

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
روزهای قشنگی در کل کشورمان ایران پابرجاست سرشار از لطف و نعمت خداوند .اکثر شهرها از جمله تهران سفیدپوش شده است .پایتختی که از کثیفی و دود به صدا در امده بود به پاس این نعمت خدا رو شکر می گوییم واین روز را روز پر برکتی می دانیم ...ان شالا در زندگی تک تکتان شور و شادی و سلامت و پربرکتی پابرجاباشد .
به قولی این هدیه الهی برای روز دانشجو است .

پرونده ی کنکور 95 تا ساعاتی دیگر اغاز میشود .امیدوارم همه ی شما تا ته این پروسه در تلاش و تکاپو باشید .

برای تک تک شما عزیزان ارزوی موفیت دارم

روز دانشجو مبارک!

uchiha_keyvan

عضو جدید
دوستان کسی موفق شده ثبت نام کنه؟ واسه من کلا ارور میده
شمام این مشکلو دارین یا فقط منم؟:surprised:

uchiha_keyvan

عضو جدید
من دیشب ساعت 9 خیلی راحت و بدون هیچ مشکلی ثبت نام کردم
نمیدونم چرا رو سیستمه من اجازه خرید کارت اعتباریرو نمیده
ارور امنیتی میده:question:
اینا فهمیدن من قراره امسال بطور همزمان رتبه یک تو کل گرایشا بشم دارن از ورودم جلوگیری به عمل میارن :D:biggrin:

آخرین ویرایش:

Pencil

عضو جدید
نمیدونم چرا رو سیستمه من اجازه خرید کارت اعتباریرو نمیده
ارور امنیتی میده:question:
اینا فهمیدن من قراره امسال بطور همزمان رتبه یک تو کل گرایشا بشم دارن از ورودم جلوگیری به عمل میارن :D:biggrin:

برای خرید کارت برو روی گزینه ی ثبت نام بزن و از روی صفحه ثبت نام برو به ستون سمت راست و خرید کارت رو انتخاب کن.

Pencil

عضو جدید
یه سوالی
من به رشته های نانو مواد و فتونیک هم علاقه دارم؛ بنظرتون اینا رو هم به عنوان رشته شناور انتخاب کنم؟ یا رشته شناور رو خالی بزارم جاشو
کسی هست از این دو تا رشته انتخاب کنه اتفاق خاصی که نمیافته که اگه اینا رو انتخاب کرد؟

A.G7

عضو جدید
سلام . کسی میدونه ک برای استفاده از سهمیه با آزمون استعدادهای درخشان ( دانشجوی رتبه اول ) باید چیکار کنم ؟ دانشگاه ک جواب درستی به من نداد که باید چیکار کنم ... چه فرمی باید پر کنم تا اطلاعات من رو به سازمان سنجش ارسال کنن ؟

Pencil

عضو جدید
سلام . کسی میدونه ک برای استفاده از سهمیه با آزمون استعدادهای درخشان ( دانشجوی رتبه اول ) باید چیکار کنم ؟ دانشگاه ک جواب درستی به من نداد که باید چیکار کنم ... چه فرمی باید پر کنم تا اطلاعات من رو به سازمان سنجش ارسال کنن ؟

براساس آيين نامه مذكور افراد حائز شرايط زير، حداكثر تا يك سال تحصيلي پس از زمان دانش آموختگي (و صرفاً براي يك بار ) در صورت شركت در آزمون و
كسب حدنصاب علمي حداقل 90 % نمره آخرين فرد پذيرفته شده در هر كدرشته محل توسط سازمان سنجش به يكي از دانشگا هها معرفي مي شوند.
-2-1 برگزيدگان رتب ههاي اول تا پانزدهم مرحله نهايي المپيادهاي علمي دانشجويي.
-2-2 دانشجويان نمونه كشوري در دوره كارشناسي با معرفي سازمان امور دانشجويان.
% -2-3 رتبه هاي اول تا سوم نهايي جشنواره هاي خوارزمي، جوان خوارزمي، رازي، ابن سينا و فارابي در دوره كارشناسي پيوسته يا ناپيوسته با مشاركت حداقل 50
در دستاورد حائز رتبه.
-2-4 دانش آموخته رتبه اول دوره كارشناسي پيوسته در بين دانشجويان هم رشته و هم ورودي كه طي هشت نيمسال تحصيلي دانش آموخته شده است.
-2-5 دانش آموخته رتبه اول دوره كارشناسي ناپيوسته در بين دانشجويان هم رشته و هم ورودي كه طي چهار نيمسال تحصيلي دان شآموخته شده است.
لازم به ذكر است سازمان سنجش حداكثر معادل 10 % ظرفيت (با تقريب اضافي) در هر كدرشته محل تحصيل دوره بالاتر را بر اساس اولويت نمره و انتخاب رشته
متقاضيان به حائزين شرايط اختصاص خواهد داد. اطلاعات بيشتر در اين خصوص بر روي پايگاه اينترنتي اين سازمان قرار خواهد گرفت.

مستقیما به خود سنجش رنگ بزنید
42163 - (021)
3 الي 88923950 - (021)

A.G7

عضو جدید
براساس آيين نامه مذكور افراد حائز شرايط زير، حداكثر تا يك سال تحصيلي پس از زمان دانش آموختگي (و صرفاً براي يك بار ) در صورت شركت در آزمون و
كسب حدنصاب علمي حداقل 90 % نمره آخرين فرد پذيرفته شده در هر كدرشته محل توسط سازمان سنجش به يكي از دانشگا هها معرفي مي شوند.
-2-1 برگزيدگان رتب ههاي اول تا پانزدهم مرحله نهايي المپيادهاي علمي دانشجويي.
-2-2 دانشجويان نمونه كشوري در دوره كارشناسي با معرفي سازمان امور دانشجويان.
% -2-3 رتبه هاي اول تا سوم نهايي جشنواره هاي خوارزمي، جوان خوارزمي، رازي، ابن سينا و فارابي در دوره كارشناسي پيوسته يا ناپيوسته با مشاركت حداقل 50
در دستاورد حائز رتبه.
-2-4 دانش آموخته رتبه اول دوره كارشناسي پيوسته در بين دانشجويان هم رشته و هم ورودي كه طي هشت نيمسال تحصيلي دانش آموخته شده است.
-2-5 دانش آموخته رتبه اول دوره كارشناسي ناپيوسته در بين دانشجويان هم رشته و هم ورودي كه طي چهار نيمسال تحصيلي دان شآموخته شده است.
لازم به ذكر است سازمان سنجش حداكثر معادل 10 % ظرفيت (با تقريب اضافي) در هر كدرشته محل تحصيل دوره بالاتر را بر اساس اولويت نمره و انتخاب رشته
متقاضيان به حائزين شرايط اختصاص خواهد داد. اطلاعات بيشتر در اين خصوص بر روي پايگاه اينترنتي اين سازمان قرار خواهد گرفت.

مستقیما به خود سنجش رنگ بزنید
42163 - (021)
3 الي 88923950 - (021)
شما فقط همون متنی ک توی دفترچه هست کپی کردی ک خودم خوندم . چیزی درباره مراحل کار نگفته

mvchsh

عضو جدید
بچه ها این امتحان رشته شناور رو قبل از آزمون اصلی میگیرن یا بعدش از الان میشه فهمید؟

mvchsh

عضو جدید
به نظرم مجموعه مهندسی کامپیوتر رو واسه شناور انتخاب کنیم بهتره چون دروس امتحانیش ب درسای ما نزدیکتره

uchiha_keyvan

عضو جدید
برای خرید کارت برو روی گزینه ی ثبت نام بزن و از روی صفحه ثبت نام برو به ستون سمت راست و خرید کارت رو انتخاب کن.
میدونم ولی هرکاری میکنم نمیشه
حتی رفتم کافی نتم بازم بعد از صفحه ای که اطلاعاته درخواست خرید کارتو وارد میکنم بعدش دیگه اجازه نمیده جلوتر برم
با چنتا مرورگرم امتحان کردم باز نشد:wallbash:
مینویسه اشکال امنیتی دارم:eek:

mvchsh

عضو جدید
555555555.jpg

اگه منظورت ابن اروره که این یه ارور معمولیه اول باید I underestand the risks رو بزنی بعد add exception و بعد هم confirm security exception

Pencil

عضو جدید
شما فقط همون متنی ک توی دفترچه هست کپی کردی ک خودم خوندم . چیزی درباره مراحل کار نگفته

شماره سازمان سنجش
42163 - (021)
3 الي 88923950 - (021)
اگه کسی اطلاع نداشت زنگ بزن بپرس
بچه ها این امتحان رشته شناور رو قبل از آزمون اصلی میگیرن یا بعدش از الان میشه فهمید؟​
من شخصا فتونیک و نانو رو ترجیح میدم؛ تقریبا اونم درساش به ما نزدیکه؛ من دو دلم رشته شناورم بزنم یا نه
توی دفترچه نوشته که امتحاناش همزمان نیست مثل اینکه یه نوبت رو فقط امتحانات شناور رو میگیرن

uchiha_keyvan

عضو جدید
مشاهده پیوست 254139

اگه منظورت ابن اروره که این یه ارور معمولیه اول باید I underestand the risks رو بزنی بعد add exception و بعد هم confirm security exception
ممنونم عجرت با پروردگار:D
مشکلم همین بود به مخم نرسید چیکار کنم
اروا عمم اینجوری میخوام ارشد برق قبول بشم:biggrin:

بالا