گفتگوی خودمانی ارشدی های برق 95

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
درود
دوستان من بین یه 2 راهی موندم . کمک کنید .
امسال که مطمئنم اون حداقلی که در نظر داشتمم قبول نمیشم .
حالا دارم میخونم که مهندسی پزشکی امتحان بدم . با توجه به علاقه ی کمی که دارم به این رشته . میخوام خوندمو ادامه بدم تا آخر شهریور که میرم خدمت . تا اون موقع تمام دروس کامل و عالی تموم کنم . بعد برم خدمت و تو خدمتم یه مرورهای بکنم آماده باشم برای کنکور 95 . تا حداقل اون کمترین چیزی که میخوامو قبول بشم .

حالا به نظرتون این کارو بکنم یا اینکه زودتر برم دنبال خدمت بعد خدمت کنکور بدم ؟!
در ضمن احتمال معاف شدنم هم هست .

عرفان جون دقیقا منم مثل تو هستش شرایطم.به نظرت اگه من دفترچه رو خرداد بفرستم کی اعزام میشم؟اگه تیر بفرستم چطور؟
میخوام طوری تنظیم کنم که وقتی از آموزشی برمیگردم یه فرصت یک و نیم ماهه دو ماهه داشته باشم جمع بندی کنم درسامو

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
عرفان جون دقیقا منم مثل تو هستش شرایطم.به نظرت اگه من دفترچه رو خرداد بفرستم کی اعزام میشم؟اگه تیر بفرستم چطور؟
میخوام طوری تنظیم کنم که وقتی از آموزشی برمیگردم یه فرصت یک و نیم ماهه دو ماهه داشته باشم جمع بندی کنم درسامو

اول ماههای فرد اعزام به خدمته . تیر بفرستی اگه مرداد پر نباشه . مرداد اعزامی .
شهریور بدی مهر اعزامی . که بهترین زمانشه برای شرایط ما .

llvll.asoud

کاربر ممتاز

مطمئنی؟ من شنیده بودم اول ماه های زوج اعزامه ها!
توی یکی از سایتا یکی میگفت من دی دفترچه فرستادم اردیبهشت اعزامم
من تاریخ فارغ التحصیلیم 20 مرداده باید حداقل 20 روز زودتر هم دفترچه رو بفرستم.

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
مطمئنی؟ من شنیده بودم اول ماه های زوج اعزامه ها!
توی یکی از سایتا یکی میگفت من دی دفترچه فرستادم اردیبهشت اعزامم
من تاریخ فارغ التحصیلیم 20 مرداده باید حداقل 20 روز زودتر هم دفترچه رو بفرستم.

آره آره حواسم نبود اول ماههای زوجه .
من 30 شهریور تاریخ فارق التحصیلیمه .

ehsan0641

کاربر بیش فعال
دوستان فارغ التحصیلهای دانشگاهی اول ماههای زوج اعزام میشن، یه نفر از دوستای خودم همین اول اسفند اعزام شد.

llvll.asoud

کاربر ممتاز
دوستان فارغ التحصیلهای دانشگاهی اول ماههای زوج اعزام میشن، یه نفر از دوستای خودم همین اول اسفند اعزام شد.

یکیم اینطوری فکر نمیکنم باشه که مثلا اگه خرداد بفرستی تیر اعزام شیا.میگم یکی دی فرستاده بود اردیبهشت تاریخ اعزامش بود!

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکیم اینطوری فکر نمیکنم باشه که مثلا اگه خرداد بفرستی تیر اعزام شیا.میگم یکی دی فرستاده بود اردیبهشت تاریخ اعزامش بود!

اخه امسال تعداد سربازها ناگهان زیاد شد . هرکی امسال پست کرده 21 ماهه هست . از سال دیگه 24 ماه . برای همین یهو تعداد رفت بالا و ظرفیتهاشون سریع پر شد . مجبور شدن از تاریخ اعزام سال بعد استفاده کنن .

llvll.asoud

کاربر ممتاز
خب اون احتمالا کمیسیون رفته، مثل خودم که کمیسیون رفتم و معاف شدم!!!

اخه من رفتم پیش دکتر که نامه بنویسه ببرم کمیسیون پزشکی بهم گفتش اول باید دفترچه بفرستی بعد ازونجا یه برگه بگیری بیاری من واست پر کنم! بعد دفترچه رو هم که بگیریم اگه تا زمان اعزام تکلیف مشخص نشه غیبت میزنن سه ماه اضافه خدمت میخوره که ادم

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب اون احتمالا کمیسیون رفته، مثل خودم که کمیسیون رفتم و معاف شدم!!!
میشه یه کمی توضیح بدی در مورد شرایط معافیت و کارهایی که برای معافی انجام دادی
چون منم میخوام اقدام کنم . نمیدونم کی اقدام کنم . چجوری اقدام کنم .

ehsan0641

کاربر بیش فعال
میشه یه کمی توضیح بدی در مورد شرایط معافیت و کارهایی که برای معافی انجام دادی
چون منم میخوام اقدام کنم . نمیدونم کی اقدام کنم . چجوری اقدام کنم .

دوستان اینجا یکم بیریخته درباره این قضایا حرف بزنیم، میخایید یه گروه واتساپ تشکیل بدیم؟

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
پیشاپیش تبریک میگم :D
گالیله گفته :”بنای هستی بر مبنای هندسه است.” روز مهندس مبارک

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
با سلام
دوستان بحث های نظام وظیفه را در تاپیک مربوطه انجام بدن:
[h=3]مشکلات نظام وظیفه، ادامه تحصیل و معافیت تحصیلی
[/h]سایر پست ها پاک میشه.
اعزام اول ماههای زوج هست، الان هم تیر داره پر میشه.
تیر بفرستین به سختی آبان اعزام بشین.

پویان ط

عضو جدید
خانوم دانشمند که خیلی ناراضی بودش. فقط میگفت نخونید این رشته رو. من تجربیات منفی فقط دیدم. اینا که میگین رو من صدباره شنیدم. مخابراتم شاید تو تدریس تو دانشگاها اینا بهتر باشه . وگرنه توی شهری مثه قزوین مثلا اصلا کاری براش نیست. یکی از آشناهای خانوادگی ما لیسانس و فوقشو تو مخابرات سیستم شریف خوند یه مدت اومد قزوین برای کار گفت من فقط به 118 امید دارم بهم کار بده:| حالا ایشون آقا بود. بعدم علارغم مخالفتای شدید خانوادش بالاخره رفت. یعنی که من فکر میکنم همه همین وضع باشن. من نمیدونم راستش. ولی یه چیزی که نتیجه گیری کردم این بود که 99 درصد ادما راضی نیستن. یعنی اگه بخای به حرف و راضی بودنو نبودن نگاه بکنی باید کلا قید همه چیو بزنی. مثلا میبینم طرف میگه درس چیه بعد میره دکترا میگیره. من هرگز نمیگم این ادم دوروئه اصلا به هیچ عنوان. این بنده خداها به اون اتوپیای ذهنیشون نرسیدن و خودشون راضی نیستن. حالا چطور بیان روحیه بدن؟ در هر صورت من دیگه با کسی در این موارد مشورت نمیکنم. چون نتیجه ی پارسالم همین چیزی شد که شما بهش دچار شدین.
در مورد ترم اول مرخصی گرفتن من تو کارشناسی دیدم ولی کلی دلیل میخان فکر کنم. از آموزش دانشگاه بپرسین. بستگی به دانشگاش داره. بعضیا خیلی سخت گیرن. از آموزش حتما سوال کنید و شرایطشو بپرسین.
تا حالا کنکور با وجود بعضی نابسامانی ها بهترین روش پذیرش بود چه برای لیسانس چه ارشد. الان همش میگن تعغیر و تحولات. اگه پذیرش به دانشگاه ها واگذار بشه امکان نداره کسی دانشگاه بالاتری قبول بشه . همش میشه پارتی

mojtaba93

عضو جدید
بچه ها چقدر تنبلین ! کسی نمی خواد شروع کنه واسه درس خوندن ؟ من که به صورت جدی از فردا صبح شروع می کنم و اول هم می رم سراغ مدار ، اگر کسی پایه هست شروع کنه که بخونیم و اشکالای هم رو رفع کنیم

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها چقدر تنبلین ! کسی نمی خواد شروع کنه واسه درس خوندن ؟ من که به صورت جدی از فردا صبح شروع می کنم و اول هم می رم سراغ مدار ، اگر کسی پایه هست شروع کنه که بخونیم و اشکالای هم رو رفع کنیم

من خودم 1 هفته شروع کردم . البته سال سوممه :D خوندنیام کمه .

llvll.asoud

کاربر ممتاز
مسعود بالاخره تصمیمت چی شد؟ارشد امسال،ارشد سال بعد،،سربازی،معافیت،کار،وزارت بهداشت،وزارت علوم،بیو الکتریک،مخابرات؟!:smile:

فعلا تصمیم کبری مو نگرفتم. امسال روزانه اگه بیارم حتی شهر خودمون میرم با وجود اینکه به پردازش تصویر اینا و بازشناخت الگو که توی دانشگاه خودمون کار میکنن هیچ علاقه ای ندارم!
اگه شبانه بیارم که خوبه باز کنکور میدم.اگه هیچ کدومو نیارم سرباز میرم :دی
بهداشتم که هنوز حوصله ندارم بخونم. بعید میدونم مجاز بشم. بین بیوالکتریک و مخابرات صد در صد مخابرات. کار که هیچی بلد نیستم :دی

Piruz-68

عضو جدید
این برنامه بودجه بندی آزمون های ازمایشی پارسه یا نصیر رو از کجا میتونم گیر بیارم؟

mojtaba93

عضو جدید
بچه ها واقعا بیاین جدی باشین برای درس خوندن . من کارنامه های رتبه های خیلی خوب برق (زیر100) رو که تو دوسه سال اخیر نگاه کردم ، 4تا درسشون رو بالای 60 درصد زدن (خود60درصد میشه 8تادرست و سه غلط) دوتاشون روهم درحد10درصد! یعنی واقعا رتبه خوب آوردن آسونه . باید طوری برنامه ریزی کنیم که اون درسایی رو که توشون قوی هستیم قوی تر بشیم و درسای ضعیفمون رو هم در حد متوسط به پایین نگه داریم و زیاد روشون وقت نذاریم . مثلا اگه زبان ضعیفیم در حد 5تاسوالش رو بزنیم (با یک غلط می شه چیزی حدود 10 درصد) به جاش اگه توی مدار یا ریاضی قوی ایم باقی وقت زبان رو بذاریم روی یکی از این دوتا و خودمون رو بروسونیم به 75 درصد . برای دفترچه دو هم یه همچین کاری باید بکنیم تا برای درسایی که توشون قوی ایم برای هر سوالش 5 دقیقه وقت داشته باشیم

mojtaba93

عضو جدید
بیاید یه برنامه ریزی درست حسابی بکنیم . از همین الان هم شروع کنیم و به آرومی پیش بریم . من ترم 8م و هنوز دوتا ترم دیگه دارم واسه تموم کردن ولی اگه به آرومی شروع کنیم خیلی راحت تا آخر تابستون می تونیم همه درسا رو یک دور کامل و دقیق و مفهومی خونده باشیم . خلاصه نویسی یادتون نره . باماهی یک درس خوندن تا قبل تابستون و کل خردادماه رو برای امتحانای خود دانشگاه بخونیم و سه ماه تابستون بکوب بخونیم خیلی راحت تا آخرتابستون همه شون تموم می شن.
اما پیشنهاد من برای درس خوندن که به همراه یکی دیگه از بچه های سایت داریم انجامش می دیم : تا پایان امسال (حدودا 20 روز) مدار1 رو تموم کنیم . فرقی نمی کنه که چه کتابی باشه فقط مهم اینه که یک کتاب تست و یک جزوه برای خوندن موجود باشه . بعدم هرروز غیر از پنجشنبه و جمعه یک ساعت معین رو تعیین کنیم بریم توی تایپیک حل مشکلات مدار ، اونجا به رفع اشکال هم کمک کنیم . کیا پایه ن ؟

mojtaba93

عضو جدید
من پایم ولی از الان شروع کنیم زود خسته نمیشیم ؟

نه ! قرار نیست که صبح تا شب بشینیم درس بخونیم! البته بستگی به هدفت داره و اگه به رتبه زیر صد فکر می کنی هیچ وقت خسته نمی شی ! بعدشم یه بار توی عید یه استراحت می کنی ، یه بارهم توی خرداد ماه که ایام امتحانای ترم هست !!

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزیز اگه هر کسی جزوه کنکوری جدید استادها رو داره بگه چطوری ما هم تهیه کنیم لطفاااا:smile: منظورم جزوه 93 اساتیدی مانند آقای باغستانی یا شیرین ابادی یا کهن و.....

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
بخشی از کتاب قورباغه را قورت بده نوشته ی برایان تریسی :

اگر اولین کاری که باید هر روز صبح انجام بدهی این باشد که قورباغه زنده ای را قورت بدهی در بقیه روز خیالت راحت خواهد بود که سخت ترین و بدترین اتفاقی را که ممکن است در تمام روز برایت پیش بیاید پشت سرگذاشته ای .
اگر باید قورباغه زنده ای را بخوری هیچ فایده ای ندارد که مدت زیادی بنشینی و به آن نگاه کنی .
بسیاری از مردم مشغله را با موفقیت اشتباه می گیرند .
عادت تعیین اولویت ها ، غلبه بر تنبلی و مداومت در انجام مهمترین وظایف یک مهارت ذهنی و جسمی است .
هر وقت از عهده کاری ولو کوچک بر می آیید ، موجی از شعف را در خود احساس می کنید که اگر به آن اعتیاد مثبت پیدا کنید موفق خواهید بود .
تمرین کلید تسلط بر هر مهارتی است . تمرکز بر کار سه خصیصه لازم دارد : تصمیم گیری ، انضباط ، اراده . باید مدام به فواید و مزایای اهل عمل بودن ، سریع کار کردن و تمرکز داشتن فکر کنید . شما تبدیل به همانی می شوید که تجسم می کنید .

پویان ط

عضو جدید
وقتی نمیدونی قراره کنکور چطور بشی چی رو میخوای بخونی

Joe_Bel

کاربر ممتاز
دوستانی که می خواهند شروع کنند این نکته رو فراموش نکنند :

یک رابطه قطعی بین سخت کار کردن و موفقیت وجود دارد .

There is a definite connection between hard work and success

بالا