..:: پاسخ به سوالات Word , Excel , PowerPoint , Outlook::..

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
چه مهمون نواز
یه سر بیاید تا مکانیک ببینید چه جوری مهمون نوازی میکنن.
بگزریم. دوستان می خوام فایل اکسسی رو که ساختم بدون نرم افزار اکسس با پسوند اجرایی بیاد بالا.
اول میشه؟؟
دوم اگه میشه چطور؟؟

این سوال اولم بودا

من خيلي بلد نيستم ولي تا اونجايي كه ميدونم نه نميشه :(
براي جواب قطعي به اين تاپيك مراجعه كني بهتره
http://www.www.www.iran-eng.ir/forumdisplay.php/385-MS-Access

موفق باشي

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام به دوستان مهندسم،
کسی هست اینجا یه چیزایی درباره اکسس به من بی سوات یاد بده؟

من چون رشتم كامپيوتر نيست شايد نتونم خيلي خوب راهنماييت كنم . احتمالا اين لينك بيشتر بدردت بخوره ولي من در خدمتم . اگه مطلبي رو بلد باشم دريغ نميكنم :)

http://www.www.www.iran-eng.ir/forumdisplay.php/385-MS-Access

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
چه مهمون نواز
یه سر بیاید تا مکانیک ببینید چه جوری مهمون نوازی میکنن.
بگزریم. دوستان می خوام فایل اکسسی رو که ساختم بدون نرم افزار اکسس با پسوند اجرایی بیاد بالا.
اول میشه؟؟
دوم اگه میشه چطور؟؟

این سوال اولم بودا

اکسس یک بانک اطلاعاتی هست و ماهیتش با فایل اجرایی متفاوته :gol:

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
چه جوری می‌شه به صفحات word، عناصر ثابت اضافه کرد؛ مثل header که توو همه‌ی صفحه‌ها تکرار می‌شه
می‌خوام صفحات ورد توو بالای صفحه و سمت چپ صفحه، جدولای ثابت داشته باشه و توو همشون تکرار بشه
بالای صفحه رو می تونم از header استفاده کنم (البته برا هدر مشکلی که هست اینه که کم رنگش می کنه)؛ ولی سمت چپ رو نمی دونم

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
چه جوری می‌شه به صفحات word، عناصر ثابت اضافه کرد؛ مثل header که توو همه‌ی صفحه‌ها تکرار می‌شه
می‌خوام صفحات ورد توو بالای صفحه و سمت چپ صفحه، جدولای ثابت داشته باشه و توو همشون تکرار بشه
بالای صفحه رو می تونم از header استفاده کنم (البته برا هدر مشکلی که هست اینه که کم رنگش می کنه)؛ ولی سمت چپ رو نمی دونم

سلام دوست عزيز
با دابل كليك در بالا يا پايين هر صفحه ميتوانيد وارد قسمت header & footer شويد. كار كردن در اين قسمت دقيقا همانند كار كردن در صفحه معمولي است.
از مزاياي اين قسمت اين است كه هر كاري انجام دهيد و هر متني وارد كنيد و يا هر عكس و جدول و ... در تمام صفحات عينا تكرار ميشود. علت كمرنگ شدن اين قسمت اين است كه مشخص ميكند جزو قسمت اصلي منطقه تايپ شما نيست. اما نگران نباشيد، وقتي پرينت ميگيريد و يا pdf درست ميكنيد به صورت معمولي در خواهد آمد. براي اثبات حرفم ميتوانيد به قسمت print preview مراجعه كنيد. مشاهده خواهيد كرد كه پررنگ شده است.
و اما براي ايجاد جدول در قسمت header خدمتتون عرض كنم كه وقتي با دابل كليك به اين قسمت وارد شديد، وارد تب insert شويد و از گزينه table جدول خود را وارد كنيد. از تب هاي زرد رنگي كه ايجاد ميشود ميتوانيد تنظيمات لازم خودتونو وارد كنيد.
مشاهده پیوست 65285

موفق باشيد. ;)

پیوست ها

• untitled.jpg
    untitled.jpg
    32 کیلوبایت · بازدیدها: 0

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزيز
با دابل كليك در بالا يا پايين هر صفحه ميتوانيد وارد قسمت header & footer شويد. كار كردن در اين قسمت دقيقا همانند كار كردن در صفحه معمولي است.
از مزاياي اين قسمت اين است كه هر كاري انجام دهيد و هر متني وارد كنيد و يا هر عكس و جدول و ... در تمام صفحات عينا تكرار ميشود. علت كمرنگ شدن اين قسمت اين است كه مشخص ميكند جزو قسمت اصلي منطقه تايپ شما نيست. اما نگران نباشيد، وقتي پرينت ميگيريد و يا pdf درست ميكنيد به صورت معمولي در خواهد آمد. براي اثبات حرفم ميتوانيد به قسمت print preview مراجعه كنيد. مشاهده خواهيد كرد كه پررنگ شده است.
و اما براي ايجاد جدول در قسمت header خدمتتون عرض كنم كه وقتي با دابل كليك به اين قسمت وارد شديد، وارد تب insert شويد و از گزينه table جدول خود را وارد كنيد. از تب هاي زرد رنگي كه ايجاد ميشود ميتوانيد تنظيمات لازم خودتونو وارد كنيد.
مشاهده پیوست 65285

موفق باشيد. ;)

مرسی دوست عزیز ولی اینا رو که خودم هم گفتم
من می خوام دقیقا یه همچین کاری بکنم ولی نه بالای صفحه، بلکه بغل صفحه، سمت جپ یه جدول باشه که توو همه ی صفحات تکرار بشه

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مرسی دوست عزیز ولی اینا رو که خودم هم گفتم
من می خوام دقیقا یه همچین کاری بکنم ولی نه بالای صفحه، بلکه بغل صفحه، سمت جپ یه جدول باشه که توو همه ی صفحات تکرار بشه
آهان! من فكر كردم تو ايجاد هدر مشكل داري. ببخشيد.
براي اينكه گوشه صفحه ايجاد بشه بايد بعد از ايجاد جدول از تب layout در قسمت تب هاي زرد رنگ گزينه properties رو بزني و از منويي كه باز ميشه از قسمت text wrapping گزينه around رو بزني بعد هم جدول هر جا كه خواستي جابجا ميكني. پيشنهاد ميكنم براي جابجا كردنش اول جدول رو انتخاب كني و بعد اگه ميخواي سمت چپ صفحه ببري ctrl+L و اگه ميخواي سمت راست ببري ctrl+R رو بزني
هر كار كردم عكسي كه مراحل رو توضيح ميداد نتونستم آپ كنم. شرمنده :(

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
آپ نشد مجبور شدم از يه جاي ديگه آپش كنم.

پیوست ها

• header1.jpg
    header1.jpg
    59.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
آهان! من فكر كردم تو ايجاد هدر مشكل داري. ببخشيد.
براي اينكه گوشه صفحه ايجاد بشه بايد بعد از ايجاد جدول از تب layout در قسمت تب هاي زرد رنگ گزينه properties رو بزني و از منويي كه باز ميشه از قسمت text wrapping گزينه around رو بزني بعد هم جدول هر جا كه خواستي جابجا ميكني. پيشنهاد ميكنم براي جابجا كردنش اول جدول رو انتخاب كني و بعد اگه ميخواي سمت چپ صفحه ببري ctrl+L و اگه ميخواي سمت راست ببري ctrl+R رو بزني
هر كار كردم عكسي كه مراحل رو توضيح ميداد نتونستم آپ كنم. شرمنده :(
نه بابا خواهش می‌کنم
من کلا جدول‌ها و شکل‌ها رو توو text box می‌ذارم، یعنی مجبورم این کار رو بکنم، اینجوری هم موقع ادغام به هم نمی‌ریزه، هم می‌تونم هر جای متن که دلم خواست ببرم

کل اینترنت رو برای این کار سرچ کردم تنها چیز مفیدی که پیدا کردم این بود که تووی Mac OS با ورد می شه master page درست کرد؛ با Microsoft Publisher 2010 هم میشه ولی بقیه ی کارا رو نمی شه باهاش انجام داد

کاری که من کردم این بود که موقع درست کردن heater، یه text box اینسرت کردم و در همون شرایط فیلد Header فعال بود، آوردمش به جایی از صفحه که دلم می خواد، بعد داخل اون جدولم رو قرار دادم؛ اینجوری جزو هدر حساب می شه و همه ی صفحه ها تکرار می شه!
آخر کار هم برای text box باید no outline رو انتخاب کنیم

از وقتی که گذاشتید سپاسگذارم

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
نه بابا خواهش می‌کنم
من کلا جدول‌ها و شکل‌ها رو توو text box می‌ذارم، یعنی مجبورم این کار رو بکنم، اینجوری هم موقع ادغام به هم نمی‌ریزه، هم می‌تونم هر جای متن که دلم خواست ببرم

کل اینترنت رو برای این کار سرچ کردم تنها چیز مفیدی که پیدا کردم این بود که تووی Mac OS با ورد می شه master page درست کرد؛ با Microsoft Publisher 2010 هم میشه ولی بقیه ی کارا رو نمی شه باهاش انجام داد

کاری که من کردم این بود که موقع درست کردن heater، یه text box اینسرت کردم و در همون شرایط فیلد Header فعال بود، آوردمش به جایی از صفحه که دلم می خواد، بعد داخل اون جدولم رو قرار دادم؛ اینجوری جزو هدر حساب می شه و همه ی صفحه ها تکرار می شه!
آخر کار هم برای text box باید no outline رو انتخاب کنیم

از وقتی که گذاشتید سپاسگذارم

خواهش ميكنم بهنام خان. در مورد جدول چون يكم كار باهاش سخته اشكالي نداره بذاريش تو textbox ولي براي عكس اين كار يكم ضايع بيد!
براي عكس مي توني بعد از insert كردن و كليك كردن روش از تب format گزينه wrap text رو انتخاب كني و يكي از گزينه هاي مورد نيازت در اينجا in front of text رو انتخاب كني. حالا ميتوني خيلي راحت جابجاش كني.
موفق باشي دوست من ;)

bby

عضو جدید
چطور میشه یک فرم یا متنی را در زمینه یک صفحه قرار داد طوری که بتونیم بعدا توشو پر کنیم؟تویword

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
چطور میشه یک فرم یا متنی را در زمینه یک صفحه قرار داد طوری که بتونیم بعدا توشو پر کنیم؟تویword

دوست من دو راه براي اين كار وجود داره .
اوليش اينه كه از textbox استفاده كني كه مثل ضميمه اولي ميشه . فقط بايد دقت كني وقتي textbox رو وارد ميكني به صورت پيش فرض in front of text هست شما بايد با انتخاب textbox به تب format بريد و از قسمت text wrapping حالت inline رو انتخاب كنيد تا بصورت فايل ضميمه دربياد
مشاهده پیوست 65595

راه دوم اينه كه اول شما تب developer رو فعال كنين و از بخش controls شكل Aa را كليك كنيد تا يه فيلدي وارد متنتون بشه.بعد هم هنگام ذخيره كردن با پسوند docm بجاي docx ذخيره ميكنيد.
مشاهده پیوست 65596

پیوست ها

• درخواست كارآمو&#15.rar
    17.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • درخواست كارآمو&#15.rar
    17.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

bby

عضو جدید
دوست من دو راه براي اين كار وجود داره .
اوليش اينه كه از textbox استفاده كني كه مثل ضميمه اولي ميشه . فقط بايد دقت كني وقتي textbox رو وارد ميكني به صورت پيش فرض in front of text هست شما بايد با انتخاب textbox به تب format بريد و از قسمت text wrapping حالت inline رو انتخاب كنيد تا بصورت فايل ضميمه دربياد
مشاهده پیوست 65595

راه دوم اينه كه اول شما تب developer رو فعال كنين و از بخش controls شكل Aa را كليك كنيد تا يه فيلدي وارد متنتون بشه.بعد هم هنگام ذخيره كردن با پسوند docm بجاي docx ذخيره ميكنيد.
مشاهده پیوست 65596
فکر می کنم منظورمو خوب بیان نکردم..من فرمی دارم که تو wordطراحی شده میخوام این فرم را به شکل پس زمینه در بیارم طوری که کاربرای دیگه بتونن قسمتهای خالی اونو پر کنن ولی نتونن ساختار فرم منو دستکاری کنن.نمی خوام پرینت کنم فقط به صورت فایل ورد در اختیار مثلا 10 کاربر قرار بدم..یه جورایی کار data entryتوش انجام بشه.

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
فکر می کنم منظورمو خوب بیان نکردم..من فرمی دارم که تو wordطراحی شده میخوام این فرم را به شکل پس زمینه در بیارم طوری که کاربرای دیگه بتونن قسمتهای خالی اونو پر کنن ولی نتونن ساختار فرم منو دستکاری کنن.نمی خوام پرینت کنم فقط به صورت فایل ورد در اختیار مثلا 10 کاربر قرار بدم..یه جورایی کار data entryتوش انجام بشه.

براي اينكه فقط بتونن جاهاي خالي رو پر كنن بايد از فايل ضميمه دوم استفاده كنين فقط بايد اين تغيير رو توش اعمال كنين. با اين كار فقط قسمت هاي خالي قابل تغيير هستن و امكان تغيير در متن وجود نداره

موفق باشين ;)

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
امیر متخصصه

نگاه خیلی آسونه

عددها رو فقط فارسی کن بقیش حله

سلام به همه دوستان
من دو مشکل با ورد 2010 دارم
1-قبلاً مقاله ای رو با ورد 2007 نوشته بودم و حالا که با ورد 2010 بازش می کنم همه عددهای اعشاری که نوشته بودم برعکس شدن

احسان راست ميگه اينطوري فكر كنم درست بشه . البته اگه بگيد اعدادتون در 2007 فارسي بوده يا انگليسي و در 2010 چطوريه شايد بتونيم بهتر كمكتون كنيم

سلام
من به دنبال نمونه سوالات عملی و کتبی icdl1که معتیر آموزش فنی حرفه ای باشه و خیلی نیاز دارم همچنین آموزش پاورپینت 2003به صورت کامل اگر دارید برام توسایت با صورت pdfبگذارید ممنونم(فقط نمونه سوالات آفیس 2003باشه).

ah4

عضو جدید
سوال در مورد پي دي اف كردن فايلهاي اكسل

سوال در مورد پي دي اف كردن فايلهاي اكسل

با چه نرم افزاري مي شود فايل اكسل رو به پي دي اف تبديل كرد كه به هم نريزد لطفا راهنمايي كنيد

alone.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
کمک میخام توروخدا
فونت 2 نازنین میخام کمکم کنید

marof

عضو جدید
سلام از اينكه اي تايپيك رو زدي تشكر ميشه من مشكل تبديل pdf به word رو دارم مي خوام متن انگليسي پ.د اف رو با استفاده از گوگل ترنزليت ترجمه كنم هر كاري مينكlم نميشه متن داخل فايل رو كپي كنم. وقتي "پ.د .اف" رو تبديل به "وورد" ميكنم erorr ميده كه رمز پنهان داره ميشه يه كاريش كرد؟ از راهنماييت ممنونم
ادرس ميل من:
marof.1986@yahoo.com

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام از اينكه اي تايپيك رو زدي تشكر ميشه من مشكل تبديل pdf به word رو دارم مي خوام متن انگليسي پ.د اف رو با استفاده از گوگل ترنزليت ترجمه كنم هر كاري مينكlم نميشه متن داخل فايل رو كپي كنم. وقتي "پ.د .اف" رو تبديل به "وورد" ميكنم erorr ميده كه رمز پنهان داره ميشه يه كاريش كرد؟ از راهنماييت ممنونم
ادرس ميل من:
marof.1986@yahoo.com

ميتونين با نرم افزار ABBYY PDF Transformer تبديل كنين براي انگليسي خيلي خوب جواب ميده اگه وقتي فايل pdf رو باز ميكنين سمت چپ نرم افزار شكل قفل هست بايد قفل فايل رو بشكنين كه ميتونين از pdf password remover استفاده كنين. بعد تبديل به وردش كنين.
تا اونجايي كه من يادمه تو سايت گوگل ترنسليت اين امكان هم هست كه فايل ورد يا pdf رو آپلود كنين و ترجمه كنه.
موفق باشين

marof

عضو جدید
سلام اره قفل است ولي ببينم ميتونم درستش بكنم
اگه جسلارت نباشه و خو تون وقتشو دارين مي تونم مقله رو براتون ايميل ش كنم چون برا خيلي ها فرستادم درست نشده .. ممنون.

reyhaneh919

کاربر بیش فعال
سلام

سؤالای مربوط به داده های آماری با این نرم افزار ها رو هم می شه پرسید؟

خواستم بپرسم تو اکسل، انحراف متوسط رو با چه اسمی نوشته؟

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام

ميشه فرمول محاسبه انحراف متوسط رو بگين؟
فكر كنم اون چيزي كه شما دنبالش هستين اينجا باشه
formulas - more functions - statistical - STDEV.p
ولي اگه STDEV.P هم نباشه مطمئنا يكي از موارد موجود در statistical هست

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوستان يه سوال
يكي از دوستانمون ازم پرسيدن كه وقتي پاورقي درست ميكنن خطي كه ميكشه كوتاه هست و استادشون گفتن بايد خط كل صفحه رو پر كنه
منم در جوابشون گفتم به صورت دستي يه خط از منوي insert - shapes وارد كنن و روي خط كوتاه قرار بدن. اما اين روش كلكه و راه درست و اصلي نيست
اگه از دوستان كسي راهي بلده ممنون ميشم راهنمايي كنن :gol:

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام

دوست عزيز فكر كنم جواب شما رو پيدا كردم

AVEDEV

Returns the average of the absolute deviations of data points from their mean
انحراف متوسط داده ها- در این تابع ابتدا قدرمطلق فاصله هر متغییر از میانگین سنجیده سپس حاصل جمع به تعداد تقسیم می گردد .

به نقل از http://excel.blogfa.com

موفق باشين

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان
كسي ميدونه فرق at least و multiple و exactly تو ورد قسمتي كه فاصله بين خطوط رو تو پاراگراف تعيين ميكنيم چيه؟
ممنون

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
سلام دوستان
كسي ميدونه فرق at least و multiple و exactly تو ورد قسمتي كه فاصله بين خطوط رو تو پاراگراف تعيين ميكنيم چيه؟
ممنون

سلام
دوتاش که مشخصه. at least حداقل در نظر میگیرد. یعنی میزانی را که شما مشخص می کنید به صورت حداقل در نظر میگیره و از اون کمتر نمیشه دیگه. exactly که از همه به نظر من بهتره دقیقاً فاصله خطوط رو همونی قرار میده که شما تعیین میکنی :gol:
با multiple کار نکردم :(

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
دوتاش که مشخصه. at least حداقل در نظر میگیرد. یعنی میزانی را که شما مشخص می کنید به صورت حداقل در نظر میگیره و از اون کمتر نمیشه دیگه. exactly که از همه به نظر من بهتره دقیقاً فاصله خطوط رو همونی قرار میده که شما تعیین میکنی :gol:
با multiple کار نکردم :(

ممنون نگين خانم ولي به اسمش نگاه نكنين.
يعني چي از اين كمتر نميشه؟ وقتي اين حالت فعال باشه ميشه بهش مقدار داد پس كمترين حالت ممكن نيست
در مورد exactly هم بگم كه شما با هر حالتي مقدار بدين دقيقا همون مقدار رو اعمال ميكنه
يكي از دوستام سوالي پرسيد. گفت وقتي در حالت exactly قرار ميدم وقتي ميخوام عكس وارد كنم فقط يه قسمت كوچيك از پايين عكس قابل مشاهدست ولي در حالتهاي ديگه اين مشكل نيست
براي همين برام اين سوال پيش اومد كه چه فرقي با هم دارن اين سه گزينه
بازم ممنون. لطف كردين:gol:

علّامه

عضو جدید
سلام ممنونم که این تاپیکو ایجاد کردین
میخواستم بدونم که برای اینکه در ورد 2007 فهرست به صورت اتوماتیک خودش ززده بشه باید چه کار کرد.
یا علی