..:: پاسخ به سوالات Word , Excel , PowerPoint , Outlook::..

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
سلام
میخوام ابعاد یک پوستر رو توی پاورپوینت وارد کنم 80*100 سانتی متر
اما ابعاد پاورم بر حسب اینچ هستش تو option هم پیداش نکردم
برای ایجاد ابعاد از قسمت design و گزینه page setup رفتم درسته؟

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
میخوام ابعاد یک پوستر رو توی پاورپوینت وارد کنم 80*100 سانتی متر
اما ابعاد پاورم بر حسب اینچ هستش تو option هم پیداش نکردم
برای ایجاد ابعاد از قسمت design و گزینه page setup رفتم درسته؟

سلام
شما بايد از طريق كنترل پنل اصلاح بفرماييد
control panel-->region and language-->advancedsettings-->measurement system
در حالت metric قرار بدين

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام به همه
من یه مشکل برام پیش اومده و اونم این که بعد یه مدت که فایل پایان ناممو باز کردم، دیدم فاصله هدینگ ها یا همون سرفصلام به هم خورده که توی تصاویر مشخصه، میخواستم ببینم چجوری میشه اینارو تنظیم کرد؟ باید دستی روی خط کش انجام بدم؟ اکثر عناوینم به هم خورده
ممنون

mehrnoosh2010

عضو جدید
سلام به همه
من یه مشکل برام پیش اومده و اونم این که بعد یه مدت که فایل پایان ناممو باز کردم، دیدم فاصله هدینگ ها یا همون سرفصلام به هم خورده که توی تصاویر مشخصه، میخواستم ببینم چجوری میشه اینارو تنظیم کرد؟ باید دستی روی خط کش انجام بدم؟ اکثر عناوینم به هم خورده
ممنون

سلام

پایان نامه را قبلا با کدام ورژن word نوشته ای؟

که تنظیمات عناوین آن بهم خورده؟

david777

عضو جدید
سلام به دوستان

میخواستم بدونم توی محیط اکسل چطوری میتونیم دور سلول رو به صورت بیضی شکل درآورد؟

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام به دوستان

میخواستم بدونم توی محیط اکسل چطوری میتونیم دور سلول رو به صورت بیضی شکل درآورد؟

سلام
همچين چيزي فكر نكنم امكان پذير باشه. مگر اينكه از قسمت insert-->shapes بيضي وارد سلول كنيد و grid هاي سلول رو غيرفعال كنيد تا بيضي ديده بشه

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام به همه
ممنون

سلام دوست عزيز . اين اتفاق زماني ميفته كه شما فاصله دهنده بين شمارنده و متن رو «تب» انتخاب كنيد (حالت پيشفرض هست)
براي اينكه درست بشه. از تنظيمات گزينه multiple level گزينه more رو بزنين و از منوي كشويي space رو انتخاب كنيد (مطابق شكل زير)
اين كار رو براي همه level هاي مورد استفادتون انجام بدين

1.jpg

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
دوباره سلام
امروز یه مشکل دیگه برام بوجود اومد، نمیدونم چرا اما الان که وردم رو باز کردم، هدینگ 2 من فقط یه خط میاد و دیده نمیشه:surprised: فایل دیگه ای رو که باز میکنم درست کار می کنه. اینم بگم که همه هدینگام درسته فقط هدینگ 2 این مشکل رو داره:

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
دوباره سلام
امروز یه مشکل دیگه برام بوجود اومد، نمیدونم چرا اما الان که وردم رو باز کردم، هدینگ 2 من فقط یه خط میاد و دیده نمیشه:surprised: فایل دیگه ای رو که باز میکنم درست کار می کنه. اینم بگم که همه هدینگام درسته فقط هدینگ 2 این مشکل رو داره:

راهشو پیدا کردم. باید دوباره هدینگ رو از اول تعریف میکردم.
پستمو پاک نکردم تا اگه کسی این مشکل براش پیش بیاد بدردش بخوره;)

smmhch

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان گرامی
- با چه روشی می توان در برنامه اکسل فاصله دو تاریخ شمسی را به تفکیک ماه و روز بدست آورد؟
- آیا برنامه ای خارج از اکسل برای این کار وجود دارد؟
- نیاز دارم به اینکه پس از محاسبه تفاوت دو تاریخ به روز ماه یکسری محاسبات بر اساس آن انجام بدهم.
مثال:
1- 1392/05/10
2- 1392/11/15
فاصله این دو تاریخ 6 ماه و 5 روز می شود.

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان گرامی
- با چه روشی می توان در برنامه اکسل فاصله دو تاریخ شمسی را به تفکیک ماه و روز بدست آورد؟
- آیا برنامه ای خارج از اکسل برای این کار وجود دارد؟
- نیاز دارم به اینکه پس از محاسبه تفاوت دو تاریخ به روز ماه یکسری محاسبات بر اساس آن انجام بدهم.
مثال:
1- 1392/05/10
2- 1392/11/15
فاصله این دو تاریخ 6 ماه و 5 روز می شود.

سلام دوست عزيز
دو راه براي اينكار وجود داره كه من راه اول رو پيشنهاد ميكنم
راه اول: استفاده از توابع شمسي (يه سرچ بكنين راحت پيدا ميشه)
راه دوم: تفكيك روز و ماه و سال با استفاده از توابع اكسل و سپس محاسبه اختلاف روز ها (قابل انجامه ولي يكم بايد وقت بذارين)

مزيت روش دوم اينه كه شما نياز به vba ندارين و خصوصي سازي بهتري ميتونين انجام بدين ولي عيبش اينه كه نياز به آشنايي تقريبا متوسط به اكسل و توابعش هست و همچنين زمان بر هست

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام

طریقه پاورقی زدن که از هر صفحه از عدد 1 شروع بشه چطوریه ؟؟
نمیخام دنباله هم باشن .

یک سوال دیگه هم . زیر عکس و شکل پایان نامم میخام بنویسم . به نظرتون با چه فونتی اینکارو انجام بدم ؟
فونت نوشتار اصلیم نازنین 14 هستش

و اینکه حروف انگلیسی که داخل متن هست در بین کلمات فارسی چه نوع فونتی باشه که با نازنین 14 هماهنگی داشته باشه ؟؟

farzadghazanfari

عضو جدید
سلام

طریقه پاورقی زدن که از هر صفحه از عدد 1 شروع بشه چطوریه ؟؟
نمیخام دنباله هم باشن .

یک سوال دیگه هم . زیر عکس و شکل پایان نامم میخام بنویسم . به نظرتون با چه فونتی اینکارو انجام بدم ؟
فونت نوشتار اصلیم نازنین 14 هستش

و اینکه حروف انگلیسی که داخل متن هست در بین کلمات فارسی چه نوع فونتی باشه که با نازنین 14 هماهنگی داشته باشه ؟؟

سلام مهندس. میری تویه بخش References قسمت footnotes رو میزنی تا تنظیمات باز شه. واسه numbering گزینه restart each page رو انتخاب می کنی.
به طور معمول سایز فونت انگلیسی یه سایز کمتره یعنی اینجا 12 باشه خوبه. به نظرم بیشتر times new roman استفاده میشه.

behzadk2019

کاربر ممتاز
سلام . بچه ها طریقه تنظیم ورد برای نیم فاصله چیه ؟؟
مثلا می شود بین ی و ش نیم فاصله بیفته

نوشته بود برید در قسمت insert بعد در symbol بنویسد c200 و ctrl+shift رو بزنید بعد تموم میشه . ولی من اینطوری کردم این برای من نمایش داده میشه [FONT=&quot]Â مشکل کجاست ؟[/FONT]

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام . بچه ها طریقه تنظیم ورد برای نیم فاصله چیه ؟؟
مثلا می شود بین ی و ش نیم فاصله بیفته

نوشته بود برید در قسمت insert بعد در symbol بنویسد c200 و ctrl+shift رو بزنید بعد تموم میشه . ولی من اینطوری کردم این برای من نمایش داده میشه Â مشکل کجاست ؟

سلام بهزاد جان
تنظيم خاصي نميخواد. بعضي كيبوردها shift+space نيم فاصله است بعضيا -+ctrl
من پيشنهاد ميكنم نرم افزار گيتا رو نصب كني. حدود 100 كيلوبايته فكر كنم. يك كيبورد برات ميسازه كه راحت با shift+space ميتوني نيم فاصله بسازي

behzadk2019

کاربر ممتاز
سلام

نحوه شماره گذاری اسلاید های پاورپوینت به این صورت که مثلا 1/100 (صفحه 1 از 100 ) و میخام پایین اسلاید وسط باشه ؟؟؟ ( هر کاری میکنم شمارش میاد پایین سمت راست )

و چطوری میشه عنوانی که مینویسم بهش بگیم در کجای صفحات قرار بگیره ؟؟

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام

نحوه شماره گذاری اسلاید های پاورپوینت به این صورت که مثلا 1/100 (صفحه 1 از 100 ) و میخام پایین اسلاید وسط باشه ؟؟؟ ( هر کاری میکنم شمارش میاد پایین سمت راست )

و چطوری میشه عنوانی که مینویسم بهش بگیم در کجای صفحات قرار بگیره ؟؟

سلام
شما بايد از اسلايد مستر استفاده كني
وارد اسلايد مستر بشو. تمام تنظيمات اونجا هست. ميتوني جابجا كني

engm

عضو جدید
با عرض ادب و احترام

بنده در مورد رسم این دو تا نمودار در اکسل ، نیز سوال دارم :

------------------------------------------------------------------------
1-برای رسم این نمودار بنده یک سوال دارم:

به چه صورت می توان محور افقی را از نظر ابعاد طوری رسم نمود که شکل من هم شبیه به این نمودار شود ؟ چون اگر دقت بفرمایید ، محور افق از نظر ابعاد از 0.0001 شروع شده و در نهایت به 100 نیز ختم می شود.
آیا راه خاصی دارد تا محور افق را به این صورت تنظیم نمود ؟

همچین در مورد این نمودار :

من دو تا نمودار آبی رنگ و خط چین قرمز رنگ را کشیده ام ، اما به چه صورت می توان این خط خاکستری عمودی را به نمودار اضافه کنم تا نمودار من تکمیل شود ؟ این خط نقشی در محاسبات و نمودار ندارد و در حقیقت به عنوان راهنمایی اضافه شده است .....

------------------------------------------------------------------
بابت راهنمایی خوب و کامل شما ممنونم.

با تشکر :gol:

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با عرض ادب و احترام

بنده در مورد رسم این دو تا نمودار در اکسل ، نیز سوال دارم :

1-برای رسم این نمودار بنده یک سوال دارم:

به چه صورت می توان محور افقی را از نظر ابعاد طوری رسم نمود که شکل من هم شبیه به این نمودار شود ؟ چون اگر دقت بفرمایید ، محور افق از نظر ابعاد از 0.0001 شروع شده و در نهایت به 100 نیز ختم می شود.
آیا راه خاصی دارد تا محور افق را به این صورت تنظیم نمود ؟

همچین در مورد این نمودار :

من دو تا نمودار آبی رنگ و خط چین قرمز رنگ را کشیده ام ، اما به چه صورت می توان این خط خاکستری عمودی را به نمودار اضافه کنم تا نمودار من تکمیل شود ؟ این خط نقشی در محاسبات و نمودار ندارد و در حقیقت به عنوان راهنمایی اضافه شده است .....

------------------------------------------------------------------
بابت راهنمایی خوب و کامل شما ممنونم.

با تشکر :gol:

سلام دوست عزيز
براي سوال اول شما بايد روي محور افق راست كليك كنيد و format axis رو بزنين. و گزينه logaritmic scale رو فعال كنيد و مقدار روبروش رو برابر 10 بذارين
براي سوال دوم هم كافيه براي محور افق يك مقدار ثابت مثلا 1 و براي محور قائم دو مقدار يعني مثلا 1 و 5 بدين. يعني نقاط به اين صورت باشن 1,1 و 1,5

• Like
واکنش ها: engm

engm

عضو جدید
سلام دوست عزيز
براي سوال اول شما بايد روي محور افق راست كليك كنيد و format axis رو بزنين. و گزينه logaritmic scale رو فعال كنيد و مقدار روبروش رو برابر 10 بذارين
براي سوال دوم هم كافيه براي محور افق يك مقدار ثابت مثلا 1 و براي محور قائم دو مقدار يعني مثلا 1 و 5 بدين. يعني نقاط به اين صورت باشن 1,1 و 1,5

با عرض سلام مجدد خدمت شما استاد عزیز

بابت پاسخگویی خوب شما سپاسگذارم .

فقط یک سوال دیگر نیز دارم که از شما می پرسم .

با نرم افزار WINDIG که شما زحمت آموزش آن را کشیده اید و در باشگاه قرار داده اید، اگر بخواهم اعداد این نمودار

bqmz989kj18qfdaud4zn.png

را استخراج بکنم، به چه صورت است ؟

باید ابتدا محور افقی را از منو scale و عبارت log X scale ، نیز استفاده نمایم تا اعدادی که توسط نرم افزار خوانده می شود به صورت درست و بدون مقیاس لگاریتمی نیز باشد ؟

اگر اشتباه میکنم ، ممنون می شوم من را در خصوص نحوه استخراج صحیح مختصات نقاط این نمودار بدون مقیاس لگاریتمی با استفاده از این نرم افزار راهنمایی بفرمایید .

باز هم از لطف شما بابت راهنمایی ممنونم.:gol:

sketer

عضو جدید
سلام آقا من یه سوال داشتم،
من روزی 100 تا نامه تایپ میکنم که فعلاً همشون رو دستی شماره و تاریخ میزنم چطور میشه اینا رو با اکسل اتوماتیک کرد؟ یعنی بعد از پرینت هر نامه خود به خود بره شماره بعد و روز بعد هم تاریخش عوض بشه
مرسی

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام آقا من یه سوال داشتم،
من روزی 100 تا نامه تایپ میکنم که فعلاً همشون رو دستی شماره و تاریخ میزنم چطور میشه اینا رو با اکسل اتوماتیک کرد؟ یعنی بعد از پرینت هر نامه خود به خود بره شماره بعد و روز بعد هم تاریخش عوض بشه
مرسی

سلام
براي تاريخ كه كافيه از تابع now() استفاده كنيد
براي شمارنده هم بهترين كار اينه كه پرينت و آپديت كردن شمارنده رو با vba انجام بدين

sketer

عضو جدید
این دکمه پرینته کار نمیکنه میتونی کداشو بهم بدی؟ تاریخشم بدیش اینه میلادیه:دی خیلی خیلی ممنونم

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
این دکمه پرینته کار نمیکنه میتونی کداشو بهم بدی؟ تاریخشم بدیش اینه میلادیه:دی خیلی خیلی ممنونم

alt+F11 رو بزنين وارد محيط ويژوال بيسيك ميشيد. كدهاشو ميبينين
براي تاريخ شمسي شما بايد افزونه پارسي نصب كنيد.
اين فايل رو نصب كنيد. راهنماي نصب هم داره

پیوست ها

• Persian Function For EXCEL_V2.rar
    2.1 مگایابت · بازدیدها: 0

sketer

عضو جدید
خیلی ممنون میگم چنین دکمه ای توی ورد هم امکان پذیره؟ اگه امکان پذیره چطوری باید عددی که باید تغییر کنه رو بهش بفهمونیم؟