..:: پاسخ به سوالات Word , Excel , PowerPoint , Outlook::..

ئدز

عضو جدید
سلام من میخوام برای پروژه م رفرنس بنویسم تو ورد 2010 یک بخش رفرنش داره که تو قسمت استایل روش هارواردو...رو داره میشه طرز کارشو بگید یا اصلن چه جوری میشه یه استایل تازه تعریف کرد؟همچنین میشه فهرست نویسی رو هم اموزس بدید؟

apadana34

عضو جدید
سلام . یه ستون در یه فایل اکسل دارم که حاوی اعداد 16 رقمی است . این اعداد
نباید تکراری توی سلولهای اکسل باشه . یعنی یا موقع ورود اعداد باید چک بشه با بقیه
اعداد وارد شده در ستون که تکراری نباشه یا در اخر . برای این کار چکار باید
انجام داد

ئدز

عضو جدید
سلام چه جوری تو ورد 2010 از صفحه دل خواهم شماره گزاری رو شروع کنم؟

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام
در موقع تبدیل word به pdf ارور دریافت میکنم!!!
قبلاً این سوال رو ازتون پرسیدم،ولی الان او پست رو پیدا نمیکنم!!!
لطفاً راهنمایی بکنید.با سپاس

سلام .. شما اگر بگید چه اروری میده بهتر میشه کمکتون کرد ....

با این نرم افزار هم امتحان کنید شاید جواب بده !!

پیوست ها

• dopdf.zip
    966.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

P O U R I A

مدیر تالار
سلام
چگونه در این فایل متنم رو در تمام صفحه پوشش بدم؟؟؟الان توی این فایل پایین صفحه خالی هست!!!با سپاس

شما می توانید فاصله بین خطوط رو بیشتر کنید .

پیوست ها

• New Microsoft Office Word Document (2).rar
    10.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

P O U R I A

مدیر تالار
سلام من میخوام برای پروژه م رفرنس بنویسم تو ورد 2010 یک بخش رفرنش داره که تو قسمت استایل روش هارواردو...رو داره میشه طرز کارشو بگید یا اصلن چه جوری میشه یه استایل تازه تعریف کرد؟همچنین میشه فهرست نویسی رو هم اموزس بدید؟

وقتی با نرم افزار ورد کار کردم، متوجه شدم که غیر از خود ورد، نرم افزارهای تخصصی دیگری نیز برای مرجع نویسی وجود دارد که مهمترین آنها End Note و Reference Manager است که کار مرجع نویسی را خیلی راحت می کند، حتی به شما می گوید که کدام منبع را در داخل متن استفاده نکردید. خود نرم افزار هر جا را که لازم باشد، اول می آورد یا هر جا را که لازم باشد ایتالیک می کند. به این ترتیب به لیست رفرنس حرفه ای برای شما ایجاد می کند.
اطلاعات مربوط به این نرم افزارها را توی سایتشون می تونید پیدا کنید. نرم افزارهای فوق پولی هستند و به همین دلیل در دسترس همه نیستند. اما نرم افزار ورد ۲۰۱۰ و یا ۲۰۰۷ در دسترس همه هست. به همین دلیل، در این پست، مرجع نویسی با این نرم افزار توضیح داده می شود.
چهارمین Tab در قسمت بالای ورد ۲۰۰۷ یا ۲۰۱۰ از سمت چپ، References است. هرجا که خواستید از یک رفرنس استفاده کنید، آنجا کلیک کنید، آنگاه از توی این تب، قسمت Citation & Bibliography را انتخاب کنید.

وی قسمت Insert Citation کلیک کرده و بعد از آن، گزینه Add New Source را انتخاب کنید.

پنجره ای باز می شود که شما باید اطلاعات مربوطه را تکمیل کنید؛ این اطلاعات با توجه به اینکه منبع مجله، کتاب، سایت و یا کنفرانس است فرق می کند. اطلاعات را تکمیل کنید، آنگاه کلید Ok را انتخاب کنید. به این نمونه توجه کنید:

برای وارد کردن نام نویسنده تب Edit را فشار دهید و نام و نام خانوادگی را وارد کنید .
چنانچه اگر خواستید تا صفحه مرجع را نیز وارد کنید مراحل زیر را طبق عکس زیر انجام دهید .

قسمت دیگر Style است؛ این قسمت شما مهمترین استانداردهای رفرنس نویسی را می توانید ببینید. APA یا همون انجمن روانشناسی آمریکا، Chicago، ISO، MLA و سایر انواع که فراخور نیاز، از هر کدام می توان استفاده کرد که ما در کارهای فارسی از شیکاگو و در مقالات انگلیسی از APA استفاده می کنیم. هر استایلی را که انتخاب کنید، فرمت اون استاندارد هم توی متن و هم در انتها خودبه خود تغییر می کند.

که بعنوان نمونه» مرجع نویسی در داخل متن به شکل زیر می آید:
(حبیبی, ۱۳۸۷, ص. ۲۵)
(Richard Laux, Richard, & Karen, 2007)
دقت کنید که همه این موارد در ورد ۲۰۰۷ به بالا است؛ اگر شما مقاله را در فایل ورد ۲۰۰۳ ذخیره کرده باشید (فرمت doc و نه فرمت docx)، این چیزهایی که گفتم اتفاق نمی افتد، یعنی شما با نرم افزار ۲۰۰۷ کار می کنید، اما فایل ۲۰۰۳ است، اینجا این کارها انجام نمی شود، فایل را از ابتدا ۲۰۰۷ ذخیره کنید. نشانه اینکه ۲۰۰۳ است یا ۲۰۰۷، این است که در قسمت عنوان در بالاترین قسمت صفحه، واژه Compatibility Mode می اید.
آنگاه بعد از اتمام مقاله، به روی قسمت Bibliography کلیک کنید و از انجا گزینه Insert Bibliography را انتخاب کنید.

P O U R I A

مدیر تالار
سلام . یه ستون در یه فایل اکسل دارم که حاوی اعداد 16 رقمی است . این اعداد
نباید تکراری توی سلولهای اکسل باشه . یعنی یا موقع ورود اعداد باید چک بشه با بقیه
اعداد وارد شده در ستون که تکراری نباشه یا در اخر . برای این کار چکار باید
انجام داد
سلام دوست من ...

شما می توانید در انتها که تمام اعداد را وارد کردید از گزینه Remove Duplicates در منوی Data ستون اعداد را انتخاب کنید و اعداد تکراری را حذف یا به جای دیگری انتقال دهید که این کار هم در قسمت Advanced ، گزینه Filter در منوی Data امکان پذیر است...

P O U R I A

مدیر تالار
سلام چه جوری تو ورد 2010 از صفحه دل خواهم شماره گزاری رو شروع کنم؟

فرض کنید شما می خواهید شماره گذاری را از صفحه 5 شروع کنید یعنی صفحات 1 تا 4 شماره نداشته باشند و صفحه 5 با شماره یک آغاز شود. مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا به صفحه ای که می خواهیم شماره گذاری از انجا اغاز شود می رویم. مثلا من به صفحه 5 رفتم.اشاره گر موس را درست در ابتدای صفحه قرار می دهیم.
سپس از قسمت page layout و در قسمت break گزینه continuos را انتخاب کنید.
در اینجا فایل ورد به دو قسمت تقسیم می شود.حالا شما از قسمت insert گزینه page number را انتخاب کنید تا صفحات شماره گذاری شوند. همان طور که مشاهده می کنید صفحات از صفحه اول شماره گذاری شدند.خوب چی کار کنیم؟
به همون صفحه 5 می رویم و روی شماره صفحه رو انتخاب می کینم بعد راست کلیک کرده و گزینه format page number رو انتخاب می کنیم.
در قسمت پایین start at را مشاهده می کنیم با این گزینه مشخص می کنیم صفحه ای که در ان هستین با چه شماره ای شروع شود . من از شماره یک شروع می کنم. پس شماره یک را وارد می کنم.همان طور که مشاهده می کنید صفحه 5 از شماره 1 شماره گذاری شد تا به ترتیب همین طور تا انتها...

Civil-SF

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان
من یه سوال در مورد excel دارم
من سه تا نمودار دارم و محور y همشون از 0 تا 1 هستش اما مقادیر y ها برا هر کدوم متفاوت هستش مثلا 0و0.2و0.3و0.4و0.5و....تا 1 اما مقادیر y دیگری 0و0.25و0.555و0.8و... تا 1 هستش و تعداد y ها هم برابر نیستش و مقادیر x هم برا هر کدوم متفاوت هستش اما شکل کلی نمودار ها تقریبا شبیه هم هستش
کاری که میخوام انجام بدم این هستش که نمودار برازش یافته رو برا این سه نمودار که شکلش متوسط سه نمودار باشه رو بکشم و فرمول نمودار برازش یافته رو برام بده
البته نمودارم خطی نیستش و شکل منحنی داره

لطفا هرچه سریع تر یکی جواب بده آخه 2شنبه دفاع پایان نامه دارم
لطفا:):cry::(

tahmasbi

عضو جدید
با سلام به همه دوستان
داشتم تو سايت گشت ميزدم ديدم قسمت سوالات آفيس خيلي بهم ريخته و داغونه
از اونجايي كه يكم از اين سه نرم افزار بلدم گفتم اگه سوالي داشتين اينجا مطرح كنين تا با كمك همديگه رفعش كنيم
;);)

سلام.چطور میتونم فایل با پسوند xls رو به cmd تبدیل کنم؟

masoodxl

عضو جدید
سلام
چطوری این صفحه رو از شماره یک مرتب کنم.مرسی

پیوست ها

• New Microsoft Office Word Document (2).rar
    11.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

P O U R I A

مدیر تالار
سلام
چطوری این صفحه رو از شماره یک مرتب کنم.مرسی
سلام دوست من ...
شما کلا خیلی عجله دارید ؟!

شما از قسمت columns وارد قسمت merge columns بشید و اونجا یک گزینه هست به اسم right to left تیکش رو بزنید درست میشه ...

کسی جواب نمیده؟؟؟؟؟؟

کسی کمک نمیکنه؟؟؟؟؟

کمی صبر داشته باشید دوست من ...:smile:

shahbai

عضو جدید
سلام
از داده های ستون A در فایلی که گذاشتم، باید چهار حالت 00 ، 10 ، 01 و 11 رو برای هر دو سلول مجاور(مثلا A1 وA2) استخراج کنم و اگه هر کدوم از این حالت ها وجود داشتند برای هر کدوم از این حالت ها در ستون های مجاور(C,D,E ,B و ...) به اون دو سلول نمره ی 1 و در غیر این صورت نمره ی 0 داده بشه. برای این کار باید یکسری شرط در EXCEL تعریف بشه ولی نمیدونم چطور باید این شرط ها رو تعریف کنم.
اگه اطلاعی از تعریف توابع شرطی در اکسل دارید لطفا کمک کنید.
اگه توضیحات کافی نیست یا نامفهومه، بهم بگین تا بیشتر توضیح بدم.
http://uplod.ir/1fythb73eakd/مدل_سازی_عددی_جو_و_اقیانوس.xlsx.htm

آخرین ویرایش:

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
از داده های ستون A در فایلی که گذاشتم، باید چهار حالت 00 ، 10 ، 01 و 11 رو برای هر دو سلول مجاور(مثلا A1 وA2) استخراج کنم و اگه هر کدوم از این حالت ها وجود داشتند برای هر کدوم از این حالت ها در ستون های مجاور(C,D,E ,B و ...) به اون دو سلول نمره ی 1 و در غیر این صورت نمره ی 0 داده بشه. برای این کار باید یکسری شرط در EXCEL تعریف بشه ولی نمیدونم چطور باید این شرط ها رو تعریف کنم.
اگه اطلاعی از تعریف توابع شرطی در اکسل دارید لطفا کمک کنید.
اگه توضیحات کافی نیست یا نامفهومه، بهم بگین تا بیشتر توضیح بدم.
http://uplod.ir/1fythb73eakd/مدل_سازی_عددی_جو_و_اقیانوس.xlsx.htm

سلام. ميشه بيشتر توضيح بدين؟ من كه هيچي متوجه نشدم. ستون A1 و A2 صفر و يك دارن؟ بعد تركيب اين دوتا رو ميخواين؟

shahbai

عضو جدید
سلام. ميشه بيشتر توضيح بدين؟ من كه هيچي متوجه نشدم. ستون A1 و A2 صفر و يك دارن؟ بعد تركيب اين دوتا رو ميخواين؟
ببینید عدد صفر نشونه ی عدم بارش و عدد یک نشونه ی وقوع بارش هست و سلول اول مربوط به دیروز و سلول پایینی مربوط به امروز هست. وقتی دو تا صفر پشت سر هم قرار می گیرن یعنی دیروز(A1) و امروز(A2) بارشی نبوده و این یک حالت هست. یا 0 و 1 که پشت سر هم قرار بگیرن نشونه ی اینه که دیروز(A8) بارندگی نبوده ولی امروز(A9) هست. من می خوام تعداد وقوع این حالت ها و سایر حالت هایی که گفتم رو با تعریف شرط بدست بیارم یعنی ببینم چه تعداد 00 ، 10 ، 01 و 11 در بین داده ها وجود داره. چون تعداد داده ها خیلی زیاده نمیشه همه ی حالت ها رو دستی شمرد.

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ببینید عدد صفر نشونه ی عدم بارش و عدد یک نشونه ی وقوع بارش هست و سلول اول مربوط به دیروز و سلول پایینی مربوط به امروز هست. وقتی دو تا صفر پشت سر هم قرار می گیرن یعنی دیروز(A1) و امروز(A2) بارشی نبوده و این یک حالت هست. یا 0 و 1 که پشت سر هم قرار بگیرن نشونه ی اینه که دیروز(A8) بارندگی نبوده ولی امروز(A9) هست. من می خوام تعداد وقوع این حالت ها و سایر حالت هایی که گفتم رو با تعریف شرط بدست بیارم یعنی ببینم چه تعداد 00 ، 10 ، 01 و 11 در بین داده ها وجود داره. چون تعداد داده ها خیلی زیاده نمیشه همه ی حالت ها رو دستی شمرد.

پس فقط ميخواين حالت هاي پشت سر هم رو بررسي كنيد. درسته؟ يعني فقط ديروز و امروز. A1 با A2 و A2 با A3 و ....

P O U R I A

مدیر تالار
یک جور باشند در یک راستا
مورد یک کمی نا میزان هست!!!

اصلا معلوم نیست منظور شما چیه ؟ فونت و اندازه انها و فاصله بین خطوط تو کل متن یکسان هست .. تو مورد اول هم فقط یک اینتر اضافه خورده که اونم دلیت کنید دیگه همه متن کاملا همخوانی داره !!!

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
سلام دوستان .. خوبید .. یکی از بچه ها با چنین مشکلی روبرو شده .. تشکر می کنم کمک کنید:

1. من تمام پروژه رو تایپ کردم.تمام تنظیمات هم انجام شدن.منتها سکشن بندیش مشکل داره.یعنی مثلا 123 اون از یه صفحه دیگه شروع شده در حالیکه باید از عقبتر شروع میشده.
الان کپی هم میکنم متن رو تو یه وورد دیگه،همون سکشنای قبلی هم کپی میشن باهاش.یعنی باز بخوای شماره بزنی تو هم همون محدوده سکشنا شماره میزنه

2.مشکل دیگه هم اینه که شماره هاش که باید پایین صفحه و وسط باشن،به طرز عجیبی میرن ته ته صفحه و وسط هم نیستن

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان .. خوبید .. یکی از بچه ها با چنین مشکلی روبرو شده .. تشکر می کنم کمک کنید:

1. من تمام پروژه رو تایپ کردم.تمام تنظیمات هم انجام شدن.منتها سکشن بندیش مشکل داره.یعنی مثلا 123 اون از یه صفحه دیگه شروع شده در حالیکه باید از عقبتر شروع میشده.
الان کپی هم میکنم متن رو تو یه وورد دیگه،همون سکشنای قبلی هم کپی میشن باهاش.یعنی باز بخوای شماره بزنی تو هم همون محدوده سکشنا شماره میزنه

2.مشکل دیگه هم اینه که شماره هاش که باید پایین صفحه و وسط باشن،به طرز عجیبی میرن ته ته صفحه و وسط هم نیستن

سلام دوست عزيز

1- كليدهاي تركيبي ctrl+shift+8 رو بگيرين. تمام كاركترهاي موجود در متن رو بهتون نشون ميده. حالا ميتونين كاركتر سكشن رو حذف كنيد و مجددا سكشن بندي كنيد
2- اون شماره ها رو پاك كنيد. از تب insert گزينه page number رو بزنين. از منوي كشويي گزينه buttom of page و سپس گزينه دوم رو انتخاب كنيد

apadana34

عضو جدید
سلام دوست من ...

شما می توانید در انتها که تمام اعداد را وارد کردید از گزینه Remove Duplicates در منوی Data ستون اعداد را انتخاب کنید و اعداد تکراری را حذف یا به جای دیگری انتقال دهید که این کار هم در قسمت Advanced ، گزینه Filter در منوی Data امکان پذیر است...

میشه بگید چطور این کار را بکنم . من می خوام اعداد تکراری را برام مشخص کن در ستون بعد خودم یا انتقالش میدم یا کار دیگه ای می کنم . هدف اینه که بتونه داخل یه ستون اعداد تکراری را پیدا و نشان بده