همخوانی کنکور کارشناسی ارشد معماری دانشگاه آزاد 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

هادی.رحیمی

کاربر بیش فعال
سلام این لیست منابع رو شما از سایت آکادمی برداشتید فکر کنم...
باید این لیست رو اصلاح کنم تو سایت فقط اینو بدونید که تاریخ معاصر دکتر سپهری مقدم ۲ جلد انتشارات علم و صنعت مهمترین منبع هست..
واسه درک هم باید ۳ کتاب هنرستان یعنی ترسیم فنی و نقشه کشی.. مبانی طراحی معماری و مبانی هنر های تجسمی رو حتما بخوند... سر فرصت کامل میکنم لیست رو بارگزاری می کنم.

بله همینطوره.

Dani ruler

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان

طی جلسه حضوری که با آقای ایرانشاهی داشتم
ایشون لیست زیر رو برای کنکور آزاد پیشنهاد دادن

زبان :
فلش کارت های آکادمی
کتاب انگلیسی برای معماران رستگارپور که یک راهنما هم تو بازار داره
در توضیح تست های زبان هم گفتن که شباهت زیادی به کنکور سراسری نداره و باید تعاریف مربوط به اصطلاحات معماری رو بلد باشین مثلن تعریف سیمان چیه و .....

فن :
جزوه عناصر و مصالح دکتر سعیدی پور
تنظیم و تاسیسات همونایی که برای سراسری خوندین رو دوباره کار کنین (برای تاسیسات هم گفتن فقط مکانیکی بخونین)
جزوه دکتر مفیدی

تاریخ :
گفتن که اول از همه هر چی جزوه تاریخ دارین رو تموم کنین بعد برید سراغ کتاب های زیر
کتاب مبانی نظری معماری دکتر یاران انتشارات شهیدی (4 جلد)
کتاب معماری معاصر دکتر سپهری مقدم انتشارات علم و صنعت (2 جلد)

اونجوری که یادمه فک کنم گفتن تاریخ ایران و اسلام اهمیت کمتری داره نسبت به جهان و معاصر

درک :
گفتن همون سراسری + تست
مطالعه سه کتاب هنرستان :
ترسیم فنی و نقشه کشی
مبانی هنرهای تجسمی
مبانی طراحی معماری

b_arch_5

کاربر بیش فعال

فاطیما8

عضو جدید
من اکثر کتابای بالا رو دارم اونایی ک نو هستن رو با 20 درصد و اونایی ک خط کشی دارن روی متن ها رو 40 درصد تخفیف میدم...هرکی خواست پ خ بده...

panteaa

عضو جدید
سلام به همه دوستان

زبان :
فلش کارت های آکادمی
در توضیح تست های زبان هم گفتن که شباهت زیادی به کنکور سراسری نداره و باید تعاریف مربوط به اصطلاحات معماری رو بلد باشین مثلن تعریف سیمان چیه و .....

فن :
تنظیم و تاسیسات همونایی که برای سراسری خوندین رو دوباره کار کنین (برای تاسیسات هم گفتن فقط مکانیکی بخونین)
جزوه دکتر مفیدی

تاریخ :
گفتن که اول از همه هر چی جزوه تاریخ دارین رو تموم کنین بعد برید سراغ کتاب های زیر

اونجوری که یادمه فک کنم گفتن تاریخ ایران و اسلام اهمیت کمتری داره نسبت به جهان و معاصر

درک :
گفتن همون سراسری + تست
مطالعه سه کتاب هنرستان :
ترسیم فنی و نقشه کشی
مبانی هنرهای تجسمی
مبانی طراحی معماری

واسه تست هیچ کتابی رو پیشنهاد ندادن؟

setare.blue

عضو جدید
کاربر ممتاز
این جزوه هارو باید از آکادمی تهیه کنید.توو قسمت دانلود آکادمی فقط بعضی از مباحث درسا هستش.کامل نیستن.جزوه هارو باید بخرید

سلام، دکتر سعیدی پور گفتن جزوه برای فروش موسسه نداره، از بچه هایی که درکلاس شرکت میکنن باید جزوه هارو بگیرین کپی کنین، البته گویا به جز فلش کارت ها .

setare.blue

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان خوبم ممنونم از اطلاعاتون ، من درهمایش مجدد آکادمی (ویژه دانشگاه آزاد) ، روز پنجشنبه شرکت کردم، مواردی رو دکتر سعیدی پور گفتن که در نقل قول ها ، با رنگ آبی مینویسم. مواردی که بنفش کردم مهم تر بودن.
سلام به همه دوستان

زبان :

فلش کارت های آکادمی (بچه هایی که میخوان زبانشون رو خوب بزنن، این فلش کارت هارو باید قبل از عید تموم کنن، وواسه ادامه مطالعه زبان به موسسه آکادمی مراجعه کنن و مشاوره داشته باشن _ تسلط وخواندن فلش کارت ها به شما حدود 10-15 درصد کمک میکنه که تست هارو بزنید.فلش کارت هارو هم بابد از موسسه تهیه کنید.)

(زبان تخصصی دانشگاه آزاد با دولتی متفاوته، و میگفتن اونقدر ها هم آسون نیست که به نظر میاد، چون شما دربرخی سوالات نیازمند اطلاعات تاریخی برای پاسخ دادن تست ها هستید،البته کسایی که پایه زبانشون خوبه ، تاثیر گذاره)

فن :
در فن دانشگاه آزاد سیستم های ساختمانی نمیاد، مطالعه عناصر جزئیات بسیار مهمه، برای ایستایی وقت بذارید،( مثل تیر ، خرپاو..)

تنظیم و تاسیسات همونایی که برای سراسری خوندین رو دوباره کار کنین (برای تاسیسات هم گفتن فقط مکانیکی بخونین)==>>( کتاب سلطاندوست)
جزوه دکتر مفیدی

تاریخ :

اونجوری که یادمه فک کنم گفتن تاریخ ایران و اسلام اهمیت کمتری داره نسبت به جهان و معاصر (دقیقا همینو گفتن)

درک :
گفتن همون سراسری + تست ( از جزوه علی طباطبایی میتونید استفاده کنید)

مطالعه سه کتاب هنرستان :

این کتاب هارو حتما مطالعه کنید:
ترسیم فنی و نقشه کشی

لینک دانلود: http://www.chap.sch.ir/books/887

این کتاب هم هست:
http://www.chap.sch.ir/books/2700
مبانی هنرهای تجسمی

لینک دانلود:
http://www.chap.sch.ir/books/2913

مبانی طراحی معماری
لینک دانلود: http://www.chap.sch.ir/books/419

اگر کتاب های دیگه هنرستان رو لازم دارید درهمون سایت جستجو کنید، پیدا میکنید، به سال تحصیلی کتاب هم توجه کنید. واینکه کتاب مخصوص تدریس معلمه یا دانش آموز.

منابع ارشد آزاد
زبان:
زبان تخصصی پیشرفته برآی دآنشجویان معماری - مهدوی نژاد- فصل دوم
لغات کتاب ربان تخصصی معماری - رستگارپور
لغات کتاب زبان تخصصی معماری - فرهادی
تاریخ و مبانی نظری :
سیری در مبانی نظری معماری - دکتر معماریان
مبانی نظری معماری - دکتر یاران ) انتشارات دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات (حدودا 500 صفحس) ==>> ایشون طراح سوال هستن، و از کتابشون در این سال تعداد زیادی سوال اومده.

معماری ایرانی- دکتر معماریان
سبک شناسی معماری ایرانی- پیرنیا
معماری آسلامی- پیرنیا
کتابهای بانی مسعود
زیبای ی شناسی در معماری - یورگ گروتر
معماری جهان- زارعی
هنر در گذر زمان- قسمت های مربوط به معماری
از زمان و معماری - مزینی
معماری معاصر غرب- قبادیان
تاریخ معماری - سپهری مقدم
سیر آندیشه های معماری - مهدوی نژاد
دروس فنی:
جزوه تنظیم شرایط محیطی- دکتر مفیدی
طراحی اقلیمی- قبادیان
بررسی اقلیمی ابنیه سنتی- قبادیان
طبقه بندی سیستم ها - سلطاندوست
مباحث پنجم/ چهاردهم/ پانزدهم/ شانزدهم/ نوزدهم مقررآت ملی( بیشترین مبحث مربوط به مبحث 15 هستش ، جزوه های سراسری مخصوص مقرارت ملی مطالعه نکنید، فکر کنید دارید برای امتحان نظام مهندسی اینارو مطالعه میکنید.)
مصالح شناسی- احمد حامی
استاتیک و مقاومت مصالح
عناصر و جزئیات

آقای ایرانشاهی: سلام این لیست منابع رو شما از سایت آکادمی برداشتید فکر کنم...
باید این لیست رو اصلاح کنم تو سایت فقط اینو بدونید که تاریخ معاصر دکتر سپهری مقدم ۲ جلد انتشارات علم و صنعت مهمترین منبع هست..
واسه درک هم باید ۳ کتاب هنرستان یعنی ترسیم فنی و نقشه کشی.. مبانی طراحی معماری و مبانی هنر های تجسمی رو حتما بخوند... سر فرصت کامل میکنم لیست رو بارگزاری می کنم.

دکتر نصیری هم طراح سوال هستند.

گفتند اول باید ببینید هدفتون از ادامه تحصیل چیه، اگر میخواین فقط تا ارشد بخونین ، تایم زیادی هم ندارین و شاغل هستید ، ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد خوب هستش ، اما توجه کنید که برای دکترا اگر میخواین در آزمون سراسری شرکت کنید در مرحله مصاحبه آرمون دکترا اذیت میشید، البته بازهم با ارائه مقاله و پژوهش در مدت 1 الی دو سال تحصیل در دانشگاه سراسری میسر هستش.

در مورد دانشگاه های غیر انتفاعی هم گفتن ، دانشگاه علوم تحقیقات و تهران مرکز وهمینطور دانشگاه های آزاد تهران به مراتب از غیر انتفاعی هایی ها بهتر هستن.

امسال تفاوتی در الویت بندی انتخاب ها نیست ، یعنی به طور مثال من انتخاب اولم قزوینه ، ولی ترازم به دانشگاه تهران شمال که در انتخابام هستش میخوره، پس دردانشگاه تهران شمال قبول میشم. و مثل سال های گذشته نیست.

در خوندن کتاب ها خیلی گیر ندید .لازم نیست مثل سراسری مطالعه کنید، چون مشخص نیست دقیق از چه کتابی بیشترین سوال خواهد اومد، شما تا جایی که ممکنه باید معلوماتتون رو بالاببرید. در مورد خوندن کتاب اسلامی پیرنیا من خاطرمه گفتن میتونین نخونید، اما بقیه کتب مربوط به تاریخ رو حذف نکردن.
...................

این سایتhttp://saeidipour.com/ دکتر سعیدی پور هستش، اگر سوالی داشته باشید گفتن جواب میدن. درمورترازها هم در سایت قرار داده شده ، در بین انتخاب های دانشگاه آزاد ، مراکز بین المللی و واحد های دبی و لبنان ، شهریه هاشون 3برابر هستش . و هرکسی میزنه حتما قبول میشه !!
پس انتخاب نکنید ، میتونید به دانشگاه علوم تحقیقات (مرکز کل) برین و از اونجا حذف کنید ، البته یه هزینه ای هم گویا میگیرن.
گفتندچند تا برنامه در شبکه آموزش مخصوص جمع بندی کنکور داشتند و همینطور 3تا برنامه 40 دقیقه برای دانشگاه آزاد ، گویا در یوتیوب هستش.

برای اسکیس : در اسکیس سراسری بیشتر مفهومی هستش و کلید واژه ها بسیار مهم هستند، ولی اسکیس آزاد خیلی مفهومی نیست، 30-40 درصد برای آزاد خوبه.
بچه هایی که کلاس های اسکیس سراسری رو در حال حاضر میرن، برای آزاد هم میتونن درصد خوبی رو داشته باشن، البته در این کلاسا موارد اضافی گفته میشه که دیگه برای اسکیس آزاد زیاد مهم نیست .

کامل بودن مدارکتون در شیت هاتون مهمه.
امسال کنکور آزاد سخت تر هستش ،چون وزارت علوم نظارت بیشتری رو بردانشگاه آزاد داره، و ممکنه 1بار فقط تکمیل ظرفیت داشته باشن.

بچه هایی که دنبال جزوه هستن ،گفتن، جزوه بخشی==>>برای معاصر
جزوه گلریز ==>> آکادمی داره، ولی قدیمیه، اگر گرفتین اعداد هارو نخونین.
و جزوات دکتر نصیری رو تهیه کنن.جزوات دکتر نصیر رو میتونین از دانشگاه علم صنعت بگیرین.

در مورد کتاب تست موردی نگفتن ، گفتن بعد از عید کتاب خودشون چاپ میشه.که البته به نظرم دیره.

در آخر اینکه سعی کنید استرستون رو کاهش بدین . اگر مورد دیگری هم باشه در اینجا اعلام میکنم.

این لینک هم جدول کلاس های اسکیس آکادمی هستش که در همایش دادن :
http://s4.picofile.com/file/8172503168/کلاس_های_اسکیس_آکادمی_94.rar.html

:gol::gol:

آخرین ویرایش:

setare.blue

عضو جدید
کاربر ممتاز
این هم منابع پیشنهادی ایوانخانه برای آزاد هستش و همینطور کلاسهاش.

اون مواردی رو که های لایت کردم یا دورشون خط کشیدم، برای خودم بوده که در این تایمی که دارم مطالعشون کنم، و به این معنی نیست که مهم هستن.فقط نظر شخصیه.

20150221_183757.jpg

20150221_183831.jpg

setare.blue

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی کلن چی توضیح دادن درباره اسکیس آزاد
چی ها مدارکی میخواد؟
چی مهم تره؟

مدارک یعنی اینکه ، این مواردی که نوشتن کامل باشه:

Untitled.jpg

راندو هم نسبت به سال های پیش کمتر بهش تاکید شده، یعنی 3رنگ نهایت ، حتی نوشته راندو نکنید.

موردی خاصی به جز این مورد نگفتن.

baris25akarsu

عضو جدید
یعنی در کل میشه گفتباید شیتی طراحی کنیم که شبیه شیت هایی که آخر کتاب های چگونه معمارانه طراحی کنیم ( احسان طایفه ) هست و اگه هم یکی دوتا جزییات تونستید از کارتون بزنید امتیازش بیشتره

*green*

عضو جدید
آره خوندم،ولی من فعلنا دسترسی ندارم :(
فعلا وقت ندارم بیام تهران :(((
سلام هلو جان. عزیزم اگه نداری واجب نیست حتماً همین فلش کارتا باشه که. من که اصن نمیگیرم. من کتاب عصر کنکاشو دارم همونو میخونم. خوراک آزاده. مدلش همونجوریه. :D
راستی من کتابای معماری معاصر سپهری مقدم (2جلد) و مبانی نظری معماری غرب یاران (3جلد!) رو گرفتم. کتابای خوبی به نظر میان. اما مبانی نظری معماریان رو دیدم قطورو سخت به نظر میومد. پرسیدم گفتن خوندنش 2 ، 3 هفته طول میکشه. من که نمیتونم و نمیخونم.

b_arch_5

کاربر بیش فعال
سلام هلو جان. عزیزم اگه نداری واجب نیست حتماً همین فلش کارتا باشه که. من که اصن نمیگیرم. من کتاب عصر کنکاشو دارم همونو میخونم. خوراک آزاده. مدلش همونجوریه. :D
راستی من کتابای معماری معاصر سپهری مقدم (2جلد) و مبانی نظری معماری غرب یاران (3جلد!) رو گرفتم. کتابای خوبی به نظر میان. اما مبانی نظری معماریان رو دیدم قطورو سخت به نظر میومد. پرسیدم گفتن خوندنش 2 ، 3 هفته طول میکشه. من که نمیتونم و نمیخونم.
به نظر تون اينهمه منبع رو ميشه خوند تا خرداد..؟؟؟؟

*green*

عضو جدید
سلام بچه ها، از الان فایده نداره برای آزاد شروع کنم؟ ������
یعنی منظورتون اینه که دیره یا زود؟ به نظرم خیلی به موقس. دیرتر ازین دیره.

به نظر تون اينهمه منبع رو ميشه خوند تا خرداد..؟؟؟؟
بستگی داره قبلاً چی خوندین و چیا میخواین بخونین. خوندن همه منابع که واقعاً شدنی نیست. باید طبق اولویت بندی درس بخونیم.
من طبق تستایی که از کنکور زدم به این نتیجه رسیدم که دروس فنی و درک رو بهتره هرچی تو تستا اومده بخونم. باقیش وقت تلف کردنه. یعنی مثلاً میبینم از درز انقطاع سوال اومده میرم از رو کتابام میخونمش. یا ایستایی تیر میاد میرم همونو میخونم. نه بیشتر.
زبان کتاب عصر کنکاش دو سه سال پیشو دارم که میخونمش. چون از رو فرهنگ مصور چینگه و متن هم داره. خوبه واسه آزاد به نظرم.
تاریخ، جهان میخونم تا برسم معاصر. یعنی زارعی و بانی مسعودو که تموم کردم میرم واسه کتابای سپهری و یاران که بازم غربن. چون غرب مهم تره. بعد یه جزوه معاصر ایران میخونم محض خالی نبودن عریضه :biggrin: چون فک نمیکنم با یه جزوه بشه سوالاشو زد. اما چون دو سه تا میاد صرفم نمیکنه کتاب ایران معاصر بانی مسعود به اون قطوری رو بخونم. ته تهشم اگه خیلی زرنگ بودمو اینا تموم شد ، یه نگاهم به جزوه معماری اسلامی نسیم عسکری میندازم. (که بعید میدونم برسم چون اسکیسم هست و باید کار کنم.)
کلاً همیناس دیگه. منظرم ایشالا نداریم! آخه من جدیداً ترس برم داشته نکنه از مبانی منظرم سوال بیاد. چون سال 90 اومده بود. امسالم تهران جنوب منظر آورده. اما میگم که در حد توهمه و فک نکنم سوال بیاد.

b_arch_5

کاربر بیش فعال

بستگی داره قبلاً چی خوندین و چیا میخواین بخونین. خوندن همه منابع که واقعاً شدنی نیست. باید طبق اولویت بندی درس بخونیم.
من طبق تستایی که از کنکور زدم به این نتیجه رسیدم که دروس فنی و درک رو بهتره هرچی تو تستا اومده بخونم. باقیش وقت تلف کردنه. یعنی مثلاً میبینم از درز انقطاع سوال اومده میرم از رو کتابام میخونمش. یا ایستایی تیر میاد میرم همونو میخونم. نه بیشتر.
زبان کتاب عصر کنکاش دو سه سال پیشو دارم که میخونمش. چون از رو فرهنگ مصور چینگه و متن هم داره. خوبه واسه آزاد به نظرم.
تاریخ، جهان میخونم تا برسم معاصر. یعنی زارعی و بانی مسعودو که تموم کردم میرم واسه کتابای سپهری و یاران که بازم غربن. چون غرب مهم تره. بعد یه جزوه معاصر ایران میخونم محض خالی نبودن عریضه :biggrin: چون فک نمیکنم با یه جزوه بشه سوالاشو زد. اما چون دو سه تا میاد صرفم نمیکنه کتاب ایران معاصر بانی مسعود به اون قطوری رو بخونم. ته تهشم اگه خیلی زرنگ بودمو اینا تموم شد ، یه نگاهم به جزوه معماری اسلامی نسیم عسکری میندازم. (که بعید میدونم برسم چون اسکیسم هست و باید کار کنم.)
کلاً همیناس دیگه. منظرم ایشالا نداریم! آخه من جدیداً ترس برم داشته نکنه از مبانی منظرم سوال بیاد. چون سال 90 اومده بود. امسالم تهران جنوب منظر آورده. اما میگم که در حد توهمه و فک نکنم سوال بیاد.
اسكيس هم خودش وقت گيره
من كه شاغلم فكر نكنم برسم بخونم اينهمه رو...

*green*

عضو جدید
اسكيس هم خودش وقت گيره
من كه شاغلم فكر نكنم برسم بخونم اينهمه رو...
اسکیس حتماً سعی کنید برید کلاس. خیلی مهم و تعیین کنندس. تکنیک یاد میگیرین. که تو اون وقت کم چجوری میشه یه کار خوب که به قول بچه ها همه مدارکو داشته باشه ارائه بدین. من جلسه اول استاد موقرو رفتم. به نظر خوب میومد. همونو ثبت نام میکنم.

Mahdis & Hamid

عضو جدید

بازم همه این کتابایی که میگی یه عالمس! واقعا فرصت میکنی بخوونی؟ :eek:

memari1900

عضو جدید
سلام دوستان من تازه وارد گروهتون شدم با اجازه، منظورم این که دیر نیست برای شروع؟ من هیچی بلد نیستم، دستم فقط قوی اما زیاد کار نکردم و اعتماد به نفس اصلا ندارم، حالا اینا که هیچی، سوالم این منکه از دروس کنکور هیچی نخوندم و بلد نیستم الان خیلی دیر برای شروع، بخونم امیدی هست یا فایده نداره؟؟؟

b_arch_5

کاربر بیش فعال
سلام دوستان من تازه وارد گروهتون شدم با اجازه، منظورم این که دیر نیست برای شروع؟ من هیچی بلد نیستم، دستم فقط قوی اما زیاد کار نکردم و اعتماد به نفس اصلا ندارم، حالا اینا که هیچی، سوالم این منکه از دروس کنکور هیچی نخوندم و بلد نیستم الان خیلی دیر برای شروع، بخونم امیدی هست یا فایده نداره؟؟؟
نه عزيزم دير نيست يه نگاه به سوالاي چن سال قبل بندازي رونده سؤالا دستت مياد
يه نكته مثبتي هم كه داري اسكيسه
اسكيس خيلي تعيين كننده است.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا