همخوانی کنکور کارشناسی ارشد معماری دانشگاه آزاد 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

tahoora2012

عضو جدید
سلام دوستان
کسی هست سال پیش ارشد آزاد شرکت کرده باشه؟؟؟؟
میتونین برای منابع کمکی داشته باشین؟؟؟؟
سوالای سالای قبل از منابعی که تو سایت موسسات موجوده،نیست!کسی میدونه دقیقا باید چی خونده بشه؟؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنین

Mahdis & Hamid

عضو جدید
سلام دوستان
سوالای سالای قبل از منابعی که تو سایت موسسات موجوده،نیست!کسی میدونه دقیقا باید چی خونده بشه؟؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنین
کنکور دانشگاه آزاد کلا منابعش مشخص نیست. انگار برای کنکورش باید کلا با اطلاعات قبلی و هرچی که بلدی شرکت کنی. اما کتابای هنرستان و کتاب سوالات تست سالهای گذشته عصر کنکاش میتونه کمک کنه بدونی سوالا تو چه سطحی میان.

baris25akarsu

عضو جدید
سلام دوستان
ممنون میشم راهنمایی کنین

دوست عزیز برای سوالات دانشگاه آزاد نه استاندارد نه بر اساس منبع ، مبحث تاریخ و مبانی نظری کنکور سال پیش هر چقدر بری منبع پیدا کنی نمی تونی به چیزی برسی چون اصلا معلوم نیست اون سوالات رو از کجا در آورده بود در مورد فن بیشتر البته به نظر من اطلاعات عمومی معماریه که نویفرت بهترین منبعه یعنی مثل سراسری نیست که بگیم باید 20 تا کتاب گلابچی رو بخونیم تا بتونیم جواب بدیم

b_arch_5

کاربر بیش فعال
کلاس اسکیس مهندس رضا عسگری پور
ظرفیت باقیمانده: 10 نفر
دانشجویان آکادمی تخصصی معماری : 700 هزار تومان
دانشجویان دیگر : 770 هزارتومان

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
پست موقت

پست موقت

سلام
برای زبان تخصصی آزاد،کدوم جزوه تو باشگاه هست ک بدردم میخوره؟

آخرین ویرایش:

araghon

عضو جدید
دوستان عزیز عصر کنکاش یه بسته امادگی ارشد ازاد داره به نظرتون بدرد میخوره تهیه کنم؟

Mahdis & Hamid

عضو جدید
بچه ها من این چند روز از کنکور 81 تا 85 رو خووندم... به نظرم کنکور 83 و 84 واقعاً راحت بوده خوش بحالشون, 85 هم تقریبا...ینی تا اواخرش خوب بود، اما 10-15 تا سوال آخرش یهو نسبت به سال های پیشش متفاوت بود
شماها به کجا رسیدین؟

holooooooo

کاربر ممتاز
بچه ها من این چند روز از کنکور 81 تا 85 رو خووندم... به نظرم کنکور 83 و 84 واقعاً راحت بوده خوش بحالشون, 85 هم تقریبا...ینی تا اواخرش خوب بود، اما 10-15 تا سوال آخرش یهو نسبت به سال های پیشش متفاوت بود
شماها به کجا رسیدین؟

اوه چقدر فعالی،ماشالااااا،
من که فعلا هیچی :((
باید شروع کنم ولی،احتمالا فردا از تستای 93 شروع میکنم

Mahdis & Hamid

عضو جدید
اوه چقدر فعالی،ماشالااااا،
من که فعلا هیچی :((
باید شروع کنم ولی،احتمالا فردا از تستای 93 شروع میکنم
به نظرم سریعتر بشین سرش، دم کنکوری استرس نگیری.
من بیچاره این ترم پایان نامه دارم، طرح دارم، کارآموزی از نوع شهرداریش دارم، کلاس تی تی سی دارم، کلاس اسکیس دارم، کنکورم میخوام بدم!!! :((( رسماً شهیدم! برام دعا کن :(

ساناززز

عضو جدید
کاربر ممتاز
من بیچاره این ترم پایان نامه دارم، طرح دارم، کارآموزی از نوع شهرداریش دارم، کلاس تی تی سی دارم، کلاس اسکیس دارم، کنکورم میخوام بدم!!! :((( رسماً شهیدم! برام دعا کن :(

منم همین مشکلو دارم :( ولی استرسم دارم :(

holooooooo

کاربر ممتاز

منم ترم یکم هم کارای دانشگاه هم کنکور!
توأم برا من دعا کن عزیزم،مثل ساناز استرسم دارم..

holooooooo

کاربر ممتاز
عزيزم استرس نميخواد كه چون من احساس ميكنم مثه چند ساله قبل سؤالها فرازميني و سخته....!!!!

خب باز چندسال دیش سوالا هرچند غیراستاندارد بود ولی میشد جواب داد،الان فاجعه شده،قبلا تکراری هم زیاد داش

b_arch_5

کاربر بیش فعال
خب باز چندسال دیش سوالا هرچند غیراستاندارد بود ولی میشد جواب داد،الان فاجعه شده،قبلا تکراری هم زیاد داش
دقيقا سالهاي قبل سؤال ها نرمال بود
شانسه ماست ديگه تا به ما رسيد سخت شد
اون از نظام مهندسي كه معلوم نبود نظارت معماري بود يا عمران
اينم از دانشگاه آزاد....!!!

panteaa

عضو جدید
سلام بچه ها. من واسه سه سال اخیر تستا رو زدم و به نظرم بد نیومد که تا همین جای کارو بهتون بگم. اینو ببینید:
مشاهده پیوست 231907
اینجا نوشتم که هر سال چند تا سوال و از چه درسایی اومده. بر حسب این اولویت ها شروع کنید به خوندن. مثلاً زبان حساب کتاب نداره. یه سال متن میارن یه سال نه و همش 20 تا تست جدا از همه. تست و متن که نوشتم منظورم همینه. که مثلاً 13تا سوال اول داده بعد یه متن داده 7تا سوال بعدی از متنه. زبان بعضی جاها رو با اطلاعات عمومی میتونید بزنید بعضی جاها هم نیاز داره به اینکه تاریخو بلد باشید یا لغات تخصصی بلد باشید یا حتی گرامر بلد باشید. پس منظورم از تاریخو عمومی و گرامر اینا بوده.
تاریخ رو جدا کردم از هم. مهم ترین قسمتش غربه. غرب معاصر. بعد از اون جهانه. بعد ایران معاصر و بعد سبک شناسی. سبک شناسی دو ساله نیومده ولی معنیش این نیست که امسالم نمیاد چون برای مثال سال 91 ، 6تا سوال از سبک شناسی اومده. وقتی مطمئن میتونیم بگیم نمیاد که از سرفصلای اصلی حذف بشه. که فک نمیکنم این اتفاق بیفته. پس واسه اینکه نمیتونیم ریسک کنیم باید خونده شه اما اولویت اول نیست. اولویت اول غرب و مبانی نظریه. یعنی حتی سبکای هنری هم باید بلد باشید. معمولاً سوال نمیاد که فلان بنا واسه کیه. به جاش سوال میاد واسه این بنا از چه روش طراحی استفاده شده یا طراحش چی مد نظرش بوده. کاملاً مفهومی به نظر من. سوالای غیرمفهومی خیلی کم اومده. پس سعی کنید هرچی کتاب معاصر غرب دارین با دید موشکافانه و تحلیلی بخونین. منظورم پلان و عکس و اینا نیست چون اینا نمیاد. منظورم مفهومه. بفهمیدش.
واسه جهان معمولاً از آخراش سوال میاد. یعنی باروک و گوتیک و رنسانس و این چیزا.
واسه معاصر ایران که 2سال اخیر 2یا 3تا ازش اومده هم بازم مفهومی بخونین. نه اینکه فقط این بنا واسه فلانیه. چون جواب نمیده. پس تا اینجای کار یه جورایی میشه فهمید که تاریخو نمیشه از جزوه خوند. چون جزوات خلاصه ن و واسه سراسری خوبن و نه آزاد. تاریخو با یه دید هنری بخونید. به سبک ها ربطش بدید. سبکارو یاد بگیرید. هم سبکای هنری هم معماری.
فن اول عناصر مهمه. بعد تنظیم و تاسیسات بعد مصالح بعد ایستایی. ایستایی معمولاً یکی دو تا میاد اونم از نمودار برش و خمشه تیره. معمولاً همینه. یعنی نشینید سیستم بخونید. یا کتاب گلابچی بخونید. ایستایی فقط میاد. اونم نمودار برش و خمش.یا اطلاعات کلی. مثلاً یه جا نمودار فولاد سوال اومده بود. الاستیک و پلاستیک و گسیختگی و اینا که همه قبلاً خوندیم.
عناصر و مصالح همون عناصر و مصالح سنتی میاد. ملات و درز انقطاع و این چیزا. یعنی اصلاً به سبک سراسری نیست. مثل کنکور کاردانی به کارشناسی و مباحث مقررات ملیه. یعنی اونایی که واسه نظام خوندن خوش به حالشونه. معمولاً سوالا تخیلی و سخت نیست اما گاهی محاسبات ساده هم از فرمولاش اومده. دیگه سوال سختش اوناس.
تنظیم معمولاً جهت ساختمونا خیلی مهمه. نور جنوب و شمال و اینا مهمه. یا عایق کدوم طرف باشه. یا مثلاً روش های انتقال گرما.
تاسیسات هم لوله ها و شیب لوله ها و اینا مهمه. یکی دو جا نور و صوت هم اومده. اما چیزای ساده. کلاً بگیر نگیر داره. ممکنه بیاد یا نیاد. اگه از نور و صوت اطلاعات اولیه دارین نخونیدش. مهم نیست.
درک هم از همه مهم تر یه سری مسائل کلی راجب فضاهاس که مثلاً در فلان فضا به داخل باز میشه یا بیرون. یا راجب فضاهای ورزشگاه یا موزه و این چیزا سوالای کلی میاد که همه تو طرحامون لحاظ کردیم و بلدیم.
درباره ابزار ترسیم مث اشل و پیستوله و اینا زیاد سوال اومده. همین طور ابعاد کاغذا. که مثلاً آصفر 1189 در 841 میلی متره و بقیه از رو نصف کردن طول همین ساخته میشن. یه سری سوال از عناصر یا ایستایی یا تاسیسات و تنظیمم میاد تو درک. راجب نقشه کشی میاد و مقیاس هم هر سال اومده.
فعلاً رو همینا وقت بذارین و چیزای غیر از اینا رو نخونید. سوالای قبلتر هم اگه زدم میام میگم.
راستی کنار هر سطر این برگه یی که گذاشتم ، نسبت به درصدی که خودم زدم ، نوشتم که مثلاً زبان فلان سال سخت یا متوسط یا آسون بوده.
موفق باشیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــد.:gol:

خیلی خوووووووووووووووووووووووووووبی عزیزم;):gol::gol:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا