نظرتون راجبه این که میگن دانشگاه آزادی هی بیسوادن چیه؟

setiya

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظرتون راجبه این که میگن دانشگاه آزادیا بیسوادن چیه؟
از خودم شروع میکنم: 50در صد اشتباهه!:redface:ظر شما چیه؟;)
اشتباست:mad:
سراسري ها يه بار واسه كنكور درس ميخونن ولي آزادي ها كه بايد بخاطر شهريه سنگين
كل دوره درس ميخونن:cool:
اصل اطلاعاتيه كه دانشجو ميره دنبال يادگيريش
نه آزادي بودن يا سراسري بودن:victory:

Hamid MB

مدیر تالار زنگ تفریح
مدیر تالار
کاربر ممتاز
درسو باید بخونی دیگه .... ( جمله ی قصار :دی )

noom

عضو جدید
کاملا اشتباه
بچه های سراسری یه بر کنکور میدن دیگه هیچی ..راحت
اما ادانشگاه ازادی ها باید درس بخونن..اتفاقا خبری از نمره و بی سوادی نیس

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر من این حرفا بی پایه و اساس
ادم زمانی میتونه دو تا چیزو با هم مقایسه کنه که هردو شو تجربه کرده
همین جوری از رو بخار معده که نمیشه
من خودم پیام نور بودم ولی الان ازادم
بار علمیه پیام نور صفر بود به معنای واقعی
اینقد کسایی بودن که 8 سال بود تو دانشگاه بودن ولی فارق التحصیل نمیشدن
این کار تو پیام نور عملیه
ولی ازاد خیلی سطحش بالاتره
میشه گفت با دولتی فرقی نداره

The King

عضو جدید
:mad::mad:ببخشید ها.هر کی گفته خیلی مورد داشته.:biggrin::biggrin:بی رو درواسی!
یه نیگا به رنکینگ دانشگاه ها تو جهان و ایران بندازه میفهمه چه خبره.خود دانشگاه ما از خیلی از دانشگاه های سراسری از جمله بوعلی-الزهرا و غیره و غیره بالاتره.
عمران ما جزو 5 عمران برتر تو کشور.هر سال تو ارشد 20-30 نفر سراسری خوب قبولی میده.
شما نگاه کنید.توی دانشگاه آزاد کاشمر یک استاد هست تا 3-4 ترم نندازه دانشجورو نمیذاره بیاد بالا.یا همین دانشگاه خودمون یا تهران جنوب.
هر کی بوده این حرفو زده خود معرف خودشو تحویل بده.!!
پرچم بالاست....;)

The King

عضو جدید
سند و مدرک!!

سند و مدرک!!

برای سومین دوره متوالی از سوی سازمان یونسکو

دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در فهرست شش هزار دانشگاه برتر جهان قرار گرفت
با همت و تلاش فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج، این واحد دانشگاهی در رتبه بندی سازمان یونسکو(وابسته به سازمان ملل متحد) در بین 12000 دانشگاه جهان رتبه 4746 را کسب نمود و برای سومین دوره متوالی در بین 6000 دانشگاه برتر جهان قرار گرفت.
لازم به توضیح است دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در رتبه بندی فوق در بین کلیه دانشگاه های ایران اعم از دولتی، آزاد اسلامی، پیام نور، غیرانتفاعی و ... حائز رتبه 29 پس از دانشگاه هایی چون دانشگاه تهران، دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دانشگاه صنعتی اصفهان و ... قرار دارد و در بین واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی رتبه اول را از آن خود کرده است.
لینک رتبه بندی در دانشگاه های ایران:
http://www.webometrics.info/rank_by_country.asp?country=ir
لینک رتبه بندی در دانشگاه های جهان:
http://www.webometrics.info/top12000.asp?offset=4746
تا کور شود هر آنکه نتوان دید.

samar

عضو جدید
دوستان اینا که گفتین همه متین
اما اینکه بچه های سراسری یه بار کنکور میدن و بعد هیچ که بی پایه و اساسه و کاملا مشخصه
ما که جونمون در اومد تا درس تموم شد
من خودم سراسری خوندم واین رو هم همه میدونیم که بچه های سراسری قبل از کنکور به هر حال زرنگ تر بودند که رتبه های بهتر آوردند..حالا درسخون تر یا زرنگ تر یا باهوش تر هر کی بسته به خودش
اما بچه های آزاد هم دو دسته هستند یا زرنگ بودند و به هر دلیلی نتونستند وارد دانشگاه بهتری بشن..یا حوصله درس نداشتند دیگه تعارف که نداریم..اما اگه از نگاه پخته تری بررسی کنیم ، اینکه بگیم حالا کی با سواده کی بی سواد معنی نداره.. همون طور که همه گفتن به دانشگاه و خود آدم بستگی داره
اگر میگفتین قبل کنکور کی با سواد تر بود معنی داشت!
توهین نشه منظورم این نیست که اونا که رفتن آزاد بیسواد بودن..در واقع صفت تفضیلیه! یک عده علم داشتند..یک عده بیشتر علم داشتند!
که دلیلشم تلاش بیشتر بوده دیگه
اما تو دانشگاه قضیه خیلی فرق میکنه
هستند کسایی که از روستا های دور افتاده که امکانات ندارن آخر از دانشگاه های برتر دنیا سر در میارن
همش به ذات آدم بر میگرده

پس نگیم کی بیسواده کی باسواد
بگیم کی بیشتر تلاش گره!

shayanss

عضو جدید
من خودم دانشگاه آزاد درس می خونم

اما این حقیقت رو هم نمیشه انکار کرد که سراسری ها در مجموع با سطح علمی بالاتری می رن دانشگاه

اگر این نبود چرا قبل از کنکور انقدر سراسری و آزاد بودنش برام مهم بود

حتما می گین به خاطر پولش

ولی خودتون می دونید مساله چیز دیگه ای بود

به هر حال شما این فرصت رو دارید که بخونید و برای ارشد برید سراسری یا بهتر از اون

اما چند تا نکته :

1-من اصلا این آمارای مختلف رو قبول ندارم فقط کافیه یه ذره از فکرتون استفاده کنید چرا این آمار ها انقدر متنوع و مختلف است

2-از قدیم گفتن آزاد برای پول بیشتر گرفتن دانشجو رو می ندازه

3- تا اونجا که ما دیدیم ، استادا تو دانشگاه آزاد سراسری هم می رن ...

حالا باز ازینا هم بگذریم من اعصابم خورده که می بینم یه سری درپیتی قاتیه دانشجو ها ریخته شده که گند می زنن به بار علمی ، این درست همون چیزیه که تو دانشگاه سراسری نمی گم نیست اما مطمعنا خیلی کمتره

اما باز اگه دانشجو دانشجو باشه تو همون دانشگاه آزادم خودش رو نشون می ده

علت این که اینا دانشگاه سراسری قبولی خوبی نداشتن کنکور غلتیه که تو این مملکت است

مثلا من الان تو دانشگاهی درس می خونم که همه ریاضی زیر 30 زدن و وقتی من بهشون می گم 50 زدم می گن چرا اینجا امدی

چرا چون عربی 13 زدم

این حقیقت ورودی های ماست

هستن کسایی که آزاد می رن چون تو عمومی ها استعداد نداشتن اما بی سواد نیستن و خیلیم کارشون از دیگران سختره و باسوادترن

scareface

عضو جدید
سلام
من اصلا قبول ندارم
اتفاقا خيلي هم سخت گيري ميشه و واقعا دانشجو رو به فعاليت وادار ميكنن

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
من سراسری میخونم
کی گفته فقط ازاد سخت گیره؟؟؟؟
یعنی سراسری ها فقط کنکور رو خوب دادن؟؟؟
حرفهایی میزنید ها
من رشته ای که میخونم رو ننوشتم چون میترسم بعضی ها ...
بیخیال ادامه ندم بهتره...

dada_morteza

عضو جدید
من خودم دانشگاه آزاد درس می خونم

اما این حقیقت رو هم نمیشه انکار کرد که سراسری ها در مجموع با سطح علمی بالاتری می رن دانشگاه

اگر این نبود چرا قبل از کنکور انقدر سراسری و آزاد بودنش برام مهم بود

حتما می گین به خاطر پولش

ولی خودتون می دونید مساله چیز دیگه ای بود

به هر حال شما این فرصت رو دارید که بخونید و برای ارشد برید سراسری یا بهتر از اون

اما چند تا نکته :

1-من اصلا این آمارای مختلف رو قبول ندارم فقط کافیه یه ذره از فکرتون استفاده کنید چرا این آمار ها انقدر متنوع و مختلف است

2-از قدیم گفتن آزاد برای پول بیشتر گرفتن دانشجو رو می ندازه

3- تا اونجا که ما دیدیم ، استادا تو دانشگاه آزاد سراسری هم می رن ...

حالا باز ازینا هم بگذریم من اعصابم خورده که می بینم یه سری درپیتی قاتیه دانشجو ها ریخته شده که گند می زنن به بار علمی ، این درست همون چیزیه که تو دانشگاه سراسری نمی گم نیست اما مطمعنا خیلی کمتره

اما باز اگه دانشجو دانشجو باشه تو همون دانشگاه آزادم خودش رو نشون می ده

علت این که اینا دانشگاه سراسری قبولی خوبی نداشتن کنکور غلتیه که تو این مملکت است

مثلا من الان تو دانشگاهی درس می خونم که همه ریاضی زیر 30 زدن و وقتی من بهشون می گم 50 زدم می گن چرا اینجا امدی

چرا چون عربی 13 زدم

این حقیقت ورودی های ماست

هستن کسایی که آزاد می رن چون تو عمومی ها استعداد نداشتن اما بی سواد نیستن و خیلیم کارشون از دیگران سختره و باسوادترن

khodaish inkar ro mikonid ke behetoon migan bisavad, too chand satr ke neveshti chnadtaa ghalat emlai akhe

ma_tictacctac@ya

عضو جدید
سلام خدمت دوستان عزیز
این بحث رو میشه از چند بعد بررسی کرد و به جمع بندی رسید...من خودم دانشجوی دانشگاه آزاد واحد محلات در رشته مهندسی حفاری هستم.سعی می کنم مطالبی که تو این پست میدم یک سنجش بیطرفانه باشه
چند شاخص برای سنجش یک دانشگاه تعریف میکنم:1.دانشجو ها،2.اساتید،3.امکانات،4.مطالب درسی،5.امتحانات.فکر می کنم اگر مقایسه بین دانشگاه آزاد و سراسری حول این 5 محور باشه به نتیجه مطلوب تری برسیم
دانشجو ها:ببینید دوستان واقعیت امر اینه که دانشگاه سراسری در انتخاب دانشجو وسواس بیشتری به خرج میده و در مقابل ورود به دانشگاه آزاد از پشت سد کنکور کار ساده تریه(دلیل این امر هم واضحه و اون تفاوت در پولی و رایگان بودن تحصیل در این 2 دانشگاهه).یعنی طیف دانشجو های لا ابالی و کسایی که برای کاری غیر از درس خوندن وارد دانشگاه شدن در دانشگاه آزاد خواه ناخواه بدلیل سهل انگاریه دانشگاه در پذیرش دانشجو پر رنگ تر از دانشگاه سراسریه(دوستان می دونن که این افراد چه تیپ آدم هایی هستن و اینگونه دانشجو ها به محض مشاهده قابل شناسایی هستن!) اما تعمیم دادن حضور این افراد در دانشگاه آزاد کار بسیار نادرست و خلاف منطقه.همیشه باید نسبی بودن واقعیات رو در تحلیل هامون بگنجونیم.
اساتید:در دانشگاه آزاد طیف اساتید بسیار گسترده و متنوعه.اساتیدی وجود دارن که 20 سال سابقه تدریس دارن و عضو هیأت علمی هستن و بسیار بسیار کاربلد که همزمان در چند واحد دانشگاه آزاد و سراسری مشغول تدریسن و از اونطرف اساتیدی وجود دارن که بسیار بسیار تازه کار و خام و حتی در بعضی مواقع با سواد تخصصی کم!البته مطمئناً این طیف در دانشگاه سراسری هم مشاهده میشه ولی بر اساس اطلاعات من کمی محدودتره و ترکیبش معقولانه تره.
اما اونچه که در دانشگاه(چه سراسری چه آزاد)مطرحه نه فقط نحوه تدریس بلکه میزان پیگیری و علاقه دانشجو به یادگیری مطلبه.استاد با هر سابقه و میزان سوادی که باشه یک بستر درسی برای دانشجو فراهم می کنه و یکسری اطلاعات در مورد سرفصل درس در اختیار دانشجو قرار میده،حالا اگه دانشجو احساس کنه که برای یادگیری درس نیاز به مطالب و آموزش های بیشتری داره به راحتی و با داشتن همون بستر و اطلاعات اولیه میتونه به مقصود و هدفش که همون بهتر فهمیدن مطلب درسی باشه برسه.اما این نکته رو هم باید کد نظر داشته باشیم که هرچه استاد با سابقه تر و با سواد تر باشه بستر درسی مناسب تری فراهم میکنه و اطلاعات اولیه و کلیدی بیشتری در اختیار دانشجو قرار میده.
امکانات:با توجه به پولی بودن درس خوندن در دانشگاه آزاد این انتظار میره که امکانات بیشتری نسبت به دانشگاه های دولتی برای دانشجوهاش فراهم بکنه(دقیقاً مثل انتظاری که از مدارس غیر انتفاعی داریم)اما بدلیل هجوم جمعیتی متولدین دهه 60 به دانشگاه های کشور و مشکل بودن مدیریت حضور این جمعیت در دانشگاه ها این انتظار اونطور که باید و شاید در دانشگاه آزاد محقق نشد.ولی بازهم متناسب با رشته های ارائه شده در هر واحد دانشگاهی، امکانات در حد قابل قبول وجود داره(مثلاً واحد ما 1 کارگاه جوش داره در حد بسیار بزرگ و مجهز که هرکس تمایل داشت می تونه برای اثبات این ادعای من سری به محلات بزنه و اونو ببینه) این رو هم بگم که انصافاً واحد های علوم پزشکی دانشگاه آزاد بسیار بسیار مجهز هستن
مطالب درسی:در این مورد حرف خاص و زیادی وجود نداره چون فکر می کنم همه این موضوع رو قبول داشته باشن که در رشته های مختلف سر فصل دروس در دانشگاه آزاد و سراسری یکی هستش.
امتحانات:در دانشگاه آزاد عموماً امتحانات پایان ترم با سختیه غیر عادی برگزار میشه(متناسب با درس مربوطه که از علت این سختیه مضاعف میگذریم چون مباحث زیادی در موردش مطرح مثل افتادن هرچه بیشتر دانشجو ها برای گرفتن شهریه بیشتر یا غربال کردن دانشجو ها با توجه به آسان تر بودن ورود به دانشگاه آزاد) این مطلب رو دوستان دانشگاه آزاد می تونن تأیید کنن.اما فرقی که دانشگاه آزاد با دانشگاه سراسری در روند ارزشیابی دانشجو داره اینه که در دانشگاه سراسری علاوه بر امتحان پایان ترم،ارزشیابی مستمر و در طول ترم هم به شکل کوویز،امتحان نیم ترم و غیره بطور سنتی و منظم توسط اساتیدش انجام میشه که این خودش دانشجو رو وادار به درس خوندن می کنه ولی در دانشگاه آزاد تمام ارزشیابی روی امتحانات پایان ترم (که سختی اون به عنوان یک امتحان درسی مثال زدنیه)متمرکز شده. البته ناگفته نمونه که برای موفقیت در این امتحان برای دانشجویی که واقعاً دنبال درس باشه درس خوندن مستمر در طول ترم واجب و اجتناب ناپذیره چون خوندن مطالب بسیار گسترده و زیاد و بعضاً سنگین دروس دانشگاهی در شب امتحان و حتی 1 هفته قبل از امتحان کاریست غیر ممکن و بیهوده!
نتیجه گیری:اگر شوخی با خودمون رو کنار بذاریم و هرکس گول زدن خودش رو کنار بذاره،با سوادی یا بی سوادی چیزیه که تماماً به تلاش فردی بستگی داره و دانشگاه ها و اساتید و ...نقشی محرک و مولد دارن که در بعضی دانشگاه ها این موضوع بیشتر وجود داره و در بعضی کمتر و در نهایت این اشخاص هستن که با تلاششون با سوادی یا بی سوادیه خودشون رو بوجود میارن و تضمین می کنن.

آخرین ویرایش:

FREE DOOM

عضو جدید
نظرتون راجبه این که میگن دانشگاه آزادیا بیسوادن چیه؟
از خودم شروع میکنم: 50در صد اشتباهه!:redface:ظر شما چیه؟;)

اخه داداش گلم چرا شایعه پراکنی میکنی.100%اشتباهه.
اگر به خاطر سطح دانشگاه میگی که خیلی از دانشگاه های آزاد از سراسری ها سطحشون بالاتره(مثل واحد قزوین)
اگر به خاطر نحوه پذیرش میگی که بازم نحوه پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد بهتره چون طرف با توجه به علاقش وارد دانشگاه میشه و به همین خاطر خیلی موفق تره.
اصلا منظورت چیه ؟ چه معیار هایی برای باسوادی تعریف میکنی؟

bahareh69

کاربر فعال
اخه داداش گلم چرا شایعه پراکنی میکنی.100%اشتباهه.
اگر به خاطر سطح دانشگاه میگی که خیلی از دانشگاه های آزاد از سراسری ها سطحشون بالاتره(مثل واحد قزوین)
اگر به خاطر نحوه پذیرش میگی که بازم نحوه پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد بهتره چون طرف با توجه به علاقش وارد دانشگاه میشه و به همین خاطر خیلی موفق تره.
اصلا منظورت چیه ؟ چه معیار هایی برای باسوادی تعریف میکنی؟
;)موافقم

Motahare89

عضو جدید
کاربر ممتاز
دانشگاه فقط راه رسیدن به هدف رو تسهیل و جهت دار می کنه . با سوادی و بی سوادی چیزیه که 100 درصد به خود فرد بستگی داره..

FREE DOOM

عضو جدید
سلام خدمت دوستان عزیز
این بحث رو میشه از چند بعد بررسی کرد و به جمع بندی رسید...من خودم دانشجوی دانشگاه آزاد واحد محلات در رشته مهندسی حفاری هستم.سعی می کنم مطالبی که تو این پست میدم یک سنجش بیطرفانه باشه
چند شاخص برای سنجش یک دانشگاه تعریف میکنم:1.دانشجو ها،2.اساتید،3.امکانات،4.مطالب درسی،5.امتحانات.فکر می کنم اگر مقایسه بین دانشگاه آزاد و سراسری حول این 5 محور باشه به نتیجه مطلوب تری برسیم
دانشجو ها:ببینید دوستان واقعیت امر اینه که دانشگاه سراسری در انتخاب دانشجو وسواس بیشتری به خرج میده و در مقابل ورود به دانشگاه آزاد از پشت سد کنکور کار ساده تریه(دلیل این امر هم واضحه و اون تفاوت در پولی و رایگان بودن تحصیل در این 2 دانشگاهه).یعنی طیف دانشجو های لا ابالی و کسایی که برای کاری غیر از درس خوندن وارد دانشگاه شدن در دانشگاه آزاد خواه ناخواه بدلیل سهل انگاریه دانشگاه در پذیرش دانشجو پر رنگ تر از دانشگاه سراسریه(دوستان می دونن که این افراد چه تیپ آدم هایی هستن و اینگونه دانشجو ها به محض مشاهده قابل شناسایی هستن!) اما تعمیم دادن حضور این افراد در دانشگاه آزاد کار بسیار نادرست و خلاف منطقه.همیشه باید نسبی بودن واقعیات رو در تحلیل هامون بگنجونیم.
اساتید:در دانشگاه آزاد طیف اساتید بسیار گسترده و متنوعه.اساتیدی وجود دارن که 20 سال سابقه تدریس دارن و عضو هیأت علمی هستن و بسیار بسیار کاربلد که همزمان در چند واحد دانشگاه آزاد و سراسری مشغول تدریسن و از اونطرف اساتیدی وجود دارن که بسیار بسیار تازه کار و خام و حتی در بعضی مواقع با سواد تخصصی کم!البته مطمئناً این طیف در دانشگاه سراسری هم مشاهده میشه ولی بر اساس اطلاعات من کمی محدودتره و ترکیبش معقولانه تره.
اما اونچه که در دانشگاه(چه سراسری چه آزاد)مطرحه نه فقط نحوه تدریس بلکه میزان پیگیری و علاقه دانشجو به یادگیری مطلبه.استاد با هر سابقه و میزان سوادی که باشه یک بستر درسی برای دانشجو فراهم می کنه و یکسری اطلاعات در مورد سرفصل درس در اختیار دانشجو قرار میده،حالا اگه دانشجو احساس کنه که برای یادگیری درس نیاز به مطالب و آموزش های بیشتری داره به راحتی و با داشتن همون بستر و اطلاعات اولیه میتونه به مقصود و هدفش که همون بهتر فهمیدن مطلب درسی باشه برسه.اما این نکته رو هم باید کد نظر داشته باشیم که هرچه استاد با سابقه تر و با سواد تر باشه بستر درسی مناسب تری فراهم میکنه و اطلاعات اولیه و کلیدی بیشتری در اختیار دانشجو قرار میده.
امکانات:با توجه به پولی بودن درس خوندن در دانشگاه آزاد این انتظار میره که امکانات بیشتری نسبت به دانشگاه های دولتی برای دانشجوهاش فراهم بکنه(دقیقاً مثل انتظاری که از مدارس غیر انتفاعی داریم)اما بدلیل هجوم جمعیتی متولدین دهه 60 به دانشگاه های کشور و مشکل بودن مدیریت حضور این جمعیت در دانشگاه ها این انتظار اونطور که باید و شاید در دانشگاه آزاد محقق نشد.ولی بازهم متناسب با رشته های ارائه شده در هر واحد دانشگاهی، امکانات در حد قابل قبول وجود داره(مثلاً واحد ما 1 کارگاه جوش داره در حد بسیار بزرگ و مجهز که هرکس تمایل داشت می تونه برای اثبات این ادعای من سری به محلات بزنه و اونو ببینه) این رو هم بگم که انصافاً واحد های علوم پزشکی دانشگاه آزاد بسیار بسیار مجهز هستن
مطالب درسی:در این مورد حرف خاص و زیادی وجود نداره چون فکر می کنم همه این موضوع رو قبول داشته باشن که در رشته های مختلف سر فصل دروس در دانشگاه آزاد و سراسری یکی هستش.
امتحانات:در دانشگاه آزاد عموماً امتحانات پایان ترم با سختیه غیر عادی برگزار میشه(متناسب با درس مربوطه که از علت این سختیه مضاعف میگذریم چون مباحث زیادی در موردش مطرح مثل افتادن هرچه بیشتر دانشجو ها برای گرفتن شهریه بیشتر یا غربال کردن دانشجو ها با توجه به آسان تر بودن ورود به دانشگاه آزاد) این مطلب رو دوستان دانشگاه آزاد می تونن تأیید کنن.اما فرقی که دانشگاه آزاد با دانشگاه سراسری در روند ارزشیابی دانشجو داره اینه که در دانشگاه سراسری علاوه بر امتحان پایان ترم،ارزشیابی مستمر و در طول ترم هم به شکل کوویز،امتحان نیم ترم و غیره بطور سنتی و منظم توسط اساتیدش انجام میشه که این خودش دانشجو رو وادار به درس خوندن می کنه ولی در دانشگاه آزاد تمام ارزشیابی روی امتحانات پایان ترم (که سختی اون به عنوان یک امتحان درسی مثال زدنیه)متمرکز شده. البته ناگفته نمونه که برای موفقیت در این امتحان برای دانشجویی که واقعاً دنبال درس باشه درس خوندن مستمر در طول ترم واجب و اجتناب ناپذیره چون خوندن مطالب بسیار گسترده و زیاد و بعضاً سنگین دروس دانشگاهی در شب امتحان و حتی 1 هفته قبل از امتحان کاریست غیر ممکن و بیهوده!
نتیجه گیری:اگر شوخی با خودمون رو کنار بذاریم و هرکس گول زدن خودش رو کنار بذاره،با سوادی یا بی سوادی چیزیه که تماماً به تلاش فردی بستگی داره و دانشگاه ها و اساتید و ...نقشی محرک و مولد دارن که در بعضی دانشگاه ها این موضوع بیشتر وجود داره و در بعضی کمتر و در نهایت این اشخاص هستن که با تلاششون با سوادی یا بی سوادیه خودشون رو بوجود میارن و تضمین می کنن.

ماشاا...
با سلام خدمت دوست عزیزم.(ma-tictacc....)
من با بعضی قسمت ها مشکل دارم .
در مورد امکانت اصلا گفته شمارو تایید نمیکنم شما واحد خدتو در نظر نگیر دانشگاه های آزادی هم هستن که امکاناتشون از همه دانشگاه های سراسری بالا تره ودر سطح استاندارد های اوروپاست.وقتی دانشگاه صنعتی شریف که خیلی مثلا شاخه برای انجام پروژه هاش از امکانت دانشگاه آزاد قزوین استفاده میکنه این نشون دهنده چی میتونه باشه؟ یه سرچی در مورد دانشگاه آزاد قزوین بکن نظرت عوض میشه. یه سری هم به تاپیک( کلا نظرتون در مورد دانشگاه آزاد چیه؟) بزن.

به همه دوستای گلم توصیه میکنم یه سر به تاپیک ( کلا نظرتون در مورد دانشگاه آزاد چیه؟) بزنید(مخصوصا صفحات آخرش)

bladder buster

عضو جدید
همون درسايي كه دولتيا ميخونن ما هم ميخونيم فرقش تو بيسواديه مردمه داداش
کی یه همچین حرفی زده عزیز دل برادر؟ دروس تخصصی تو دانشگاههای دولتی 6 ساعته اما تو دانشگاه آزاد 1 ساعت هم مفید تدریس نمیشه و اساتید نمیتونند سرفصل ها رو کامل درس بدهند.

bladder buster

عضو جدید
جمله شما رو اينطور اصلاح مي‏كنم:

اكثر فارغ‏التحصيلان سالهاي 1375 به بعد اكثر دانشگاههاي آزاد اسلامي بي‏سواد هستند (در اينجا منظور از اكثر يعني بيش از 85 درصد).

اگر از اين حرف ناراحتيد، يا جزو اين گروه بيش از 85 درصد دانشگاه آزاد نيستيد، كه در اين صورت ناراحتي شما بي‏مورد است، يا جزوشان هستيد، كه در اين صورت براي خروج از اين گروه بايد كوشش كنيد.
به به آقای پروفسور مسافر استاد تمام وقت دانشگاه هاروارد.
از نظر این آقا که خودشان رفته اند هر ساله از همه ی دانشجویان دانشگاه آزاد تست سواد گرفته اند و به این نتیجه رسیده اند که از سال 75 به بعد 85 درصد دانشجویان دانشگاه آزاد بیسواد هستند.
شما خودتان بیسواد هستید که این چنین عجولانه تصمیم میگیرید و از روی تعصب و احساسات این سخنان را مطرح میکنید.نیست که شما رو نمیشناسیم و نمی دانیم که اجازه تدریس در دانشگاه آزاد را به شما نداده اند.و نیست که ما اصلا در ایران نیستیم و وضعیت دانشگاه های ایران و کنکور مسخره حفظی دانشگاه های ایران را نمیدانیم.تو گویی دانشگاه گیلان شده هاروارد.بس کنید آقای مهندس از روی کینه و تعصب صحبت کردن به دور از انسانیت است و بیشتر از این خودتان را اینگونه به دیگران معرفی نکنید.

ALUK

عضو جدید
سلام به همه بچه های مظلوم دانشگاه ازاد میدونم بچه ها خیلی سخته که این همه زحمت بکشی حقتو تو دانشگاه ازاد مثل اب خوردن زیر پا بزارن بعدشم که درست تموم شد اینجوری بگن !!!!!!!!!!!!!!! این سطح تفکر به نظرم 100% غلطه اراده و پشتکاری که بچه های ازاد دارن عمرا که ............................. داشته باشن. همین دانشگاه به اصطلاح اسلامی اراک تو کلاسی که 40 نفر ظرفیت داشت خدا شاهده استاد 20 نفر پاسی داشت واسه اینکه پول بگیرن حق خیلی هارو زیر پا گزاشتند توصیه میکنم هیچکی ارشدشو اراک نزنه که از زندگی سیر میشه. ما دانشگاه ازادی ها خودمون باید ثابت کنیم که بی سواد نیستیم اگه ما خودمون خودمونو قبول نداشته باشیم دیگه از دیگران چه انتظاری میشه داشت ؟؟؟؟؟؟؟ حرف مفت این روزا تو جامعه ما خیلی زیاد شده اگه بخوایم رو همشون فکر کنیم و تحلیلشون کنیم ........... چی میشه........؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!! به نظرم اهمیت ندیم بهتره

FREE DOOM

عضو جدید
کی یه همچین حرفی زده عزیز دل برادر؟ دروس تخصصی تو دانشگاههای دولتی 6 ساعته اما تو دانشگاه آزاد 1 ساعت هم مفید تدریس نمیشه و اساتید نمیتونند سرفصل ها رو کامل درس بدهند.

خيلي نامرديه كه امثال شما ها خيلي كلي حرف ميزنيد و كل دانشگاه آزادو زير سوال ميبريد وقتي هم ميخوايد مصداقي مقايسه كنيد بهترين دانشگاه سراسريو با ضعيف ترين واحد دانشگاه آزاد مقايسه ميكنيد.:mad:
شما مدت ساعت كلاسو با ساعت مفيد كلاس مقايسه ميكني ؟

يه روز خوب مياد..........................:que:

sun-shade

عضو جدید
مطالب تدريسي و كتب مرجع يكي است اما متاسفانه دانشجويان دانشگاه آ‍زاد خودشون درس نمي خونند.البته عده ي كمي

hirt

عضو جدید
اونایی که سنگ آزاد رو به سینه می زنید قبل از کنکور کدوم رو ترجیح می دادید؟ و چرا؟
حالا که میگید یکین بر چه اساسی؟
دلایل رو با هم مقایسه کنید نیاز به زدن تاپیک نیست!
ترمی دور و بر 1 تومن میدید دانشگاه، واسه لیسانس میشه 8 تومن، به خدا پول کمی نیست! ( البته اگه 8 ترمی تمومش کنید! )

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
آخه خوب بود ..بینشون مسابقه بزارن که بدونن کی بیشتر سواد داره...

anishtain_bahosh

عضو جدید
به به آقای پروفسور مسافر استاد تمام وقت دانشگاه هاروارد.
از نظر این آقا که خودشان رفته اند هر ساله از همه ی دانشجویان دانشگاه آزاد تست سواد گرفته اند و به این نتیجه رسیده اند که از سال 75 به بعد 85 درصد دانشجویان دانشگاه آزاد بیسواد هستند.
شما خودتان بیسواد هستید که این چنین عجولانه تصمیم میگیرید و از روی تعصب و احساسات این سخنان را مطرح میکنید.نیست که شما رو نمیشناسیم و نمی دانیم که اجازه تدریس در دانشگاه آزاد را به شما نداده اند.و نیست که ما اصلا در ایران نیستیم و وضعیت دانشگاه های ایران و کنکور مسخره حفظی دانشگاه های ایران را نمیدانیم.تو گویی دانشگاه گیلان شده هاروارد.بس کنید آقای مهندس از روی کینه و تعصب صحبت کردن به دور از انسانیت است و بیشتر از این خودتان را اینگونه به دیگران معرفی نکنید.
دوست عزیز ممکنه ایشون اشتباه کنه اما نظر دادن آزاده ما می خونیم اما قبول نمیکنم لطفا متعصبانه برخورد نکنیم تا همه آزادانه نطرشون رو بیان کنند.