نظرتون راجبه این که میگن دانشگاه آزادیا بیسوادن چیه؟

pesare irani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از نظر سوادی 40% موافقم
اما از نظر بقیه چیز ها 100000% موافقم

از نظر کار های تحقیقاتی و...........

البته به جز 2 تا 3 تا دانشگاه

مثل تهران جنوب دانشگاه کرج و قزوین

نجف اباد

که خدا ررو شکر تو هیچ کدوم از این دانشگاه ها نیستم

البته تو دانشگاههی هستم که بعد از این دانشگاه ها قرار میگیره

از نظر علمی

mahsaii

عضو جدید
نه من موافق نیستم من خودم آزاد تبریز خوندم ما استادایی داشتیم که همزمان با ما همون درسارو تو علم و صنعت و... تدریس میکردن...
اما از نظر کارای عملی دانشگاه ما که اصلان خوب نبود...

pesare irani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه من موافق نیستم من خودم آزاد تبریز خوندم ما استادایی داشتیم که همزمان با ما همون درسارو تو علم و صنعت و... تدریس میکردن...
اما از نظر کارای عملی دانشگاه ما که اصلان خوب نبود...

من هم میگم از نظر استادی فکر نکنم چیزی کم داشته باشیم به غیر از استاد های 2 ترم اول:w06:
ریاضی 1 و...:w04:
که دست چپ و راستشون رو هم بلد نبودند:w13:

همین ترم قبل 2 تا از استاد های من برای امیر کبیر بودند:w29:

اما باید قبول کنیم فشاری که روی اونها میارند نصف ما هم نیست:w47:

sajad_strant

عضو جدید
من با همه اين نظرها موافقم اما به دانشجو بستگي داره.دانشجوه كه يك دانشگاه رو بالا يا پايين مياره درسته استاد هم خيلي تاثير داره اما حرف اول و آخر رو دانشجو مي زنه.من معتقدم دانشگاه آزاد براي مقاطع كارداني و كارشناسي كيفيت پاييني داره اما براي ارشد و دكترا در سطح دانشگاه هاي تاپ و بعضا بالا تره.

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
اگه بخوام از دانشگاه (اهر) و رشته خودم بگم:
از نظر استاد در دروس پایه افتضاحه
از نظر استاد در دروس اصلی و تخصصی بسیار خوبه، این استادها اغلب استادهای دانشگاههای بزرگ هستند (سراسری تبریز - صنعتی سهند - امیر کبیر و...)
از نظر بازدید و کار عملی ضعیف
از لحاظ امکانات معمولی

anishtain_bahosh

عضو جدید
از نظر سوادی 40% موافقم
اما از نظر بقیه چیز ها 100000% موافقم

از نظر کار های تحقیقاتی و...........

البته به جز 2 تا 3 تا دانشگاه

مثل تهران جنوب دانشگاه کرج و قزوین

نجف اباد

که خدا ررو شکر تو هیچ کدوم از این دانشگاه ها نیستم

البته تو دانشگاههی هستم که بعد از این دانشگاه ها قرار میگیره

از نظر علمی
چه دانشگاهی؟:surprised:فضولیم گل کرد:redface:

anishtain_bahosh

عضو جدید
اگه بخوام از دانشگاه (اهر) و رشته خودم بگم:
از نظر استاد در دروس پایه افتضاحه
از نظر استاد در دروس اصلی و تخصصی بسیار خوبه، این استادها اغلب استادهای دانشگاههای بزرگ هستند (سراسری تبریز - صنعتی سهند - امیر کبیر و...)
از نظر بازدید و کار عملی ضعیف
از لحاظ امکانات معمولی
از نظر کارای تحقیقاتی یا کارای عملی و کاربردی چی؟:redface:

anishtain_bahosh

عضو جدید
من با همه اين نظرها موافقم اما به دانشجو بستگي داره.دانشجوه كه يك دانشگاه رو بالا يا پايين مياره درسته استاد هم خيلي تاثير داره اما حرف اول و آخر رو دانشجو مي زنه.من معتقدم دانشگاه آزاد براي مقاطع كارداني و كارشناسي كيفيت پاييني داره اما براي ارشد و دكترا در سطح دانشگاه هاي تاپ و بعضا بالا تره.
اینکه به دانشجو بستگی داره درسته ولی اگه استاد ضعیف باشه یا انگیزه دانشجو رو بکشه چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:(:razz:

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
از نظر کارای تحقیقاتی یا کارای عملی و کاربردی چی؟:redface:

البته از نظر کارای تحقیقاتی بعضی از دانشجویان فعالیتشون خوبه ولی در کل فعلا فضا و زیر ساخت آنچنانی برای این کارها نیست، فکر کنم با افتتاح ساختمان پژوهشی (اگه اشتباه نکنم 15 میلیاد خرجش کردند) وضع بهتر بشه.
من شخصا از کمبود بازدیدها شاکیم

yareza2006

عضو جدید
هر واحد دانشگاه آزاد ساز خود را می زند.
بعضی سخت گیر و بعضی گل..ی!
اما از نظر دانشجو باید گفت در 50٪ مواقع دانشجوها از دولتی ها هم جلوترند

arash-gh

عضو جدید
اکثر استادای دانشگاه سراسری واحد شهر ما تو واحد ازاد هم درس میگن.من به شخصه جزوه هارو هم مقایسه کردم.هیچ فرقی ندارن.رو همین حساب به نظر من از لحاظ اموزشی برابرن.از لحاظ سواد هم مونده به خود دانشجو.این جمله درست نیست که دانشجویان ازاد بیسوادن.

anishtain_bahosh

عضو جدید
اکثر استادای دانشگاه سراسری واحد شهر ما تو واحد ازاد هم درس میگن.من به شخصه جزوه هارو هم مقایسه کردم.هیچ فرقی ندارن.رو همین حساب به نظر من از لحاظ اموزشی برابرن.از لحاظ سواد هم مونده به خود دانشجو.این جمله درست نیست که دانشجویان ازاد بیسوادن.
مرسی رفیق;)

mina_srk

کاربر فعال
خب من موافقم که به دانشجو هم مرتبط هست!
اما
به دانشگاه هم ربط داره!
خدا رو شکر تو دانشگاهی که هستم بهترین دانشگاه آزاد به حساب میاد
از لحاظ سطح علمی که بالاست
استاداشم همه عالی درس میدن
از لحاظ آزمایشگاه هم که حرف نداره!
در کل عالیه!

m0nire

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به بقیه کار ندارم ولی توی دانشگاه خودم و رشته ی خودم دانشگاه آزاد خیلی سر تره.حتی از دانشگاه فردوسی.بچه ها دست قوی دارن و استادا هم اهل نمره های کیلویی ..نیستند:w16:

rezaafsharpoor

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به شخصه تو رشته خودم عرض می کنم...اگه دانشگاه آزادیا بی سوادن پس چرا اکثر مقام های مسابقات بتن و سازه های ماکارونی برای دانشگاه آزاده؟من خودم پرند درس می خونم...سال پیش تیممون هم توی مسابقات انجمن بتن ایران وهم توی مسابقات انجمن بتن آمریکا اول شد...در مورد سازه ماکارونی هم دانشگاه آزاد واحد خوی و دانشگاه آزاد کرج واقعا دارن یکه تازی می کنن...من خودم به شخصه با اون دوستاییم که تو دانشگاه خواجه نصیر یا علم وصنعت و تهران درس می خونن می شینیم مجادله عمرانی می کنیم به شخصه اصلا کم نمیارم...مسلما طبق همون چیزی که دوستمون گفت دانشجو خیلی مهم تر از دانشگاهه و این مطلبو کسی درک می کنه که بتونه فرق بین دانشجو و دانش آموز رو تشخیص بده

EECi

مدیر بازنشسته
به نظر منم که دانشجو های آزاد ( از نوع زرنگشون) واقعا سخت کوشن و مطالعشون خیلی بیشتره.
دانشگاه آزاد به نظرم تو کار های عملی جلوتره .

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
به نظر من به آدمش بستگي داره
بجز چندتا از دانشگاه هاي معتبر ملي كشور بقيه به راحتي آب خوردن مدرك مي دن تا بيت المال هدر نره
فرق دانشگاه ملي و آزاد در كنكور و درصد قبوليش بود كه امروز ديگه همه قبول مي شن و ملي زده رو دست آزاد
به خاطر دانشگاه آزاد و ملي نمي شه كسي رو باسواد خوند يا بي سواد
به عمل كار برآيد به سخن داني نيست!

نكته جالب اينه كه با اينكه بيشتر به اصطلاح درسخونها به دانشگاه ملي مي رن ولي دانشگاه آزاد در بسياري از المپيادها، مسابقات رباتيك گرفته تا ورزشي حرف اول رو مي زنه!

ramin 69

عضو جدید
در دانشگاه های ایران(روزانه-شبانه-آزاد-غیرانتفاعی-پیام نور و....)هم دانشجوی باسواد هست
هم بی سواد
متاسفانه اسم دانشگاه آزاد بد در رفته
وگرنه مهر وزارت علوم مفت نمی ارزه(بیشتر جاها)

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
نظرتون راجبه این که میگن دانشگاه آزادی هی بیسوادن چیه؟
از خودم شروع میکنم: 50در صد اشتباهه!:redface:ظر شما چیه؟;)

بعضی ها عادت دارن به جمع هایی که بهشون متعلق نیستند هر بر چسبی که خواستن بزنن:" مردم فلان شهر بی فرهنگن! بچه های دانشگاه آزاد بی سوادن!!پیام نور که دانشگاه نیست!ووو.. " کم نشنیدیم از این تیپ جمله ها را.
منشاش هم فقط یک مشکله:" بعضی ها برای برتر جلوه دادن خودشون ، حاضرن دیگران را خط بزنن!"
طرز فکر این دسته را فقط اعضای همین دسته تایید میکنن. پس لازم نیست واسشون توضیح بدیم که دانشگاه آزاد هم دانشگاه است.
الان خیلی دانشگاه آزاد ها از سراسری بعضی جاها سر تره. البته از حق نباید گذشت که یه چند تا دانشگاه سراسری هستن که خوبن.البته انگشت شمارن.
اینکه بگیم هر کی رفت سراسری دیگه سواد خوندن نوشتن نداره و هر کی رفت شریف دیگه آخرشه ، انصاف نیست.
من میگم این دیدگاه 100 درصد اشتباهه.مهم نیست چند تا کتاب توی کتاب خون تون دارید مهم اینه که چند تاشون را خوندید.

zeynep

عضو جدید
منم فکر میکنم ما دانشگاه آزادیا اگه بیشتر از بقیه تلاش نکنیم،تلاشمون کمتر از اونا نیست!

anishtain_bahosh

عضو جدید
اول بگو کی میگه؟
در ضمن:
واسه اینکه دیگران قبولت داشته باشن،باید اول خودت،موجودیتت رو قبول داشته باشی!
حالا داری؟؟
وقتی این سئوالو مطرح کردم ینی موجودیتم برام مهمه و چون بعضی عوام!!!!!!!! اونو می برن زیره سئوال می خوام با طرح این سئوال اونارو از اشتباه دربیارم!:);)

anishtain_bahosh

عضو جدید
نه اصلا درست نیست اینا از امار قبولی ارشد میشه فهمید و این که چون پول میدن مطمئنا بهتر وبیشتر درس میخونن.
البته دوست عزیز اینم چندان درس نیس که چون "پول میدن مطمئنا بهتر وبیشتر درس میخونن" من خودم کسایی رو میشناسم که مثال نقضشن:)) :)

.عماد

عضو جدید
به جز چندتا دانشگاه مطرح سراسري بقيه دانشگاه هاي سراسري چيزي واسه گفتن ندارن اما دانشگا ه هاي آزاد از لحاظ امكاناتو خدماتو اساتيد خيلي حرفا واسه گفتن دارن