نظام مهندسی برق (الکترونیک)

وضعیت
موضوع بسته شده است.

vahid.ra

عضو جدید
سلام منابعی که می خوایین اینا هستش:
قانون نظام(1390) - مبحث دوم (1384) - مبحث سوم(1392) - مبحث دوازده (1392) - مبحث سیزده (1382) - راهنمای مبحث سیزده(1382) - مبحث پانزده (1392) -مبحث نوزده(1389) - مبحث21 (1391) و مبحث 22 (1392)
البته بهتره بیشتر وقتشونو صرف تخصصی های رشته برق کنن.

-farzin-

عضو جدید
با سلام ، من کارشناسی ناپیوسته تکنولوژی الکترونیک دارم و از رشت هستم ! از مدرک کارشناسی یک سال و کاردانی هفت سال گذشته !

1 _ با توجه به این که میگند باید از مدرک کارشناسی سه سال بگذره تا بتونیم در آزمون شرکت کنیم ، یکی از دوستان که شرایط مشابه من داره ، بهش اجازه شرکت در آزمون دادند و میگه چون از کاردانی خیلی وقته گذشته به سه سال صبر کردن نیازی نیست !

از طرفی استاد دانشگاه مون میگفت چون تکنولوژی الکترونیک هستیم واسه حق نظارت و پایه سه هم باید چند واحد دانشگاهی پاس کنیم !

در این مورد از کجا میشه مطمئن شد که میتونم در آزمون شرکت کنم یا نه ! ؟ باید سه سال از کارشناسی بگذره ؟

2 _ در رشته الکترونیک فقط حق نظارت داریم !؟ و هنوز میشه برای ارتقای وضعیت و گرفتن طراحی اقدام کرد ؟

3 - درآمد پایه سه الکترونیک در جایی مثل رشت تقریبا چقدر هستش ؟

4 _ سئوالات و مواردی که در آزمون الکترونیک میاد ارتباطی با رشته ی عمران هم داره !؟ یعنی واحد هایی که عمرانی ها پاس کردند و مطلع هستند ، الکترونیک هم باید در موردش مطلع باشه ؟ یا سئوالات و موارد آزمون اختصاصی الکترونیک هستش ؟

5 _ این مباحث اول، دوم، دوازدهم و پانزدهم و .... که برای مثال میگند معمولا سئوال ها از این ها مطرح میشه دقیقا چیه ؟ فصل های یک کتاب یا آیین نامه هستش ؟

6 _ مواردی که اینجا هست ، جهت مطالعه و قبولی در آزمون الکترونیک کفایت میکنه و به نظر شما مفید و قابل اطمینانه ؟

7 -
وظایفی که بعد از گرفتن پایه سه داریم شامل چه چیزیایی هست ؟ منظور اینه که بعد از گرفتن حق نظارت دقیقا بر چه چیزهایی باید نظارت کنیم و چه مسئولیتی بر روی دوش ماست ؟ و مثلا در مورد چیزی که نظارت کردیم ! اما به هر دلیلی اشتباهی پیش بیاد و در طرح مشکلی باشه ، چه نوع جریمه و پیامدی داره ؟

8 - عضویت و شرکت در آزمون و گرفتن نظام مهندسی ، شرط معدل داره ؟ معدل کارشناسی مهمه ؟

9 _ نمره ای که در آزمون بدست میاریم ، بر روی پروانه کار درج میشه ؟ و بالاتر بودن نمره تاثییری داره ؟

10 _ بعد از قبولی در آزمون ، اشتغال به کار به چه نحو هست ؟ خود نظام مهندسی ما رو برای نظارت به پروژه های مختلف معرفی میکنه ؟ یا ما خودمون باید به دنبال شرکت های مختلف باشیم برای بدست آوردن پروژه ها ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

دوستان کسی نظری نداره ؟

06610

عضو جدید
سلام دوستان
کسانی که آزمون دادند لطفا بیاند راهنمایی کنند و در مورد سوالات توضیحی بدند.
کسی اطلاع داره امسال دوبار آزمون میگیرند یا نه؟اگه میگیرند تاریخش کی هست؟

mohammad.khazaie

عضو جدید
سلام
نظام کاردان ها و نظام مهندس ها داریم که باید سه سال از مدرک بگذزه
گرایش قدرت هم میتونن طراحی کنن و هم نظارت ولی الکترونیکی فقط میتونن نظارت کنن
امیدوتر تونسته باشم کمکت کنم

mohammadg846

عضو جدید
با سلام ، من کارشناسی ناپیوسته تکنولوژی الکترونیک دارم و از رشت هستم ! از مدرک کارشناسی یک سال و کاردانی هفت سال گذشته !

1 _ با توجه به این که میگند باید از مدرک کارشناسی سه سال بگذره تا بتونیم در آزمون شرکت کنیم ، یکی از دوستان که شرایط مشابه من داره ، بهش اجازه شرکت در آزمون دادند و میگه چون از کاردانی خیلی وقته گذشته به سه سال صبر کردن نیازی نیست !

از طرفی استاد دانشگاه مون میگفت چون تکنولوژی الکترونیک هستیم واسه حق نظارت و پایه سه هم باید چند واحد دانشگاهی پاس کنیم !

در این مورد از کجا میشه مطمئن شد که میتونم در آزمون شرکت کنم یا نه ! ؟ باید سه سال از کارشناسی بگذره ؟

بله.یکی از دوستان من با همین روش تونست چندماهی زودتر تو آزمون شرکت کنه.(هر 5سال سابقه کاردانی معادل یکسال هست)بهتره از نظام رشت استعلام کنید ویا از این سایت بپرسید

http://shoma5.ir/1391/11/20/Ham_Arzi911104

2 _ در رشته الکترونیک فقط حق نظارت داریم !؟ و هنوز میشه برای ارتقای وضعیت و گرفتن طراحی اقدام کرد ؟

با الکترونیک میشه طراحی هم گرفت ولی شرایط تکنولوژی الکترونیک کمی متفاوت هست
در اون سایت که آدرس دادم این سوال و جواب مطرح شده

پری

با سلامکارشناسی ناپیوسته تکنولوژی برق الکترونیک هستم و دانشجو کارشناسی ارشد برق الکترونیک در آزمون خرداد 93 ثبت نام کردم در صورت قبولی آیا طراحی به من تعلق می گیرد؟
ممنون

پاسخ:
با سلام و عرض ادب.
طبق استعلام انجام گرفته:

در صورت گذراندن کلیه دروس کمیسیون هم ارزی رشته برق، می توانید طراحی بگیرید.

برگرفته از shoma5.ir

3 - درآمد پایه سه الکترونیک در جایی مثل رشت تقریبا چقدر هستش ؟
تعرفه ها رو از سایت نظام رشت استخراج کنید و در سهمیه سالانه مصوب ضرب کنید تا حداکثر درآمد بدست بیاد

4 _ سئوالات و مواردی که در آزمون الکترونیک میاد ارتباطی با رشته ی عمران هم داره !؟ یعنی واحد هایی که عمرانی ها پاس کردند و مطلع هستند ، الکترونیک هم باید در موردش مطلع باشه ؟ یا سئوالات و موارد آزمون اختصاصی الکترونیک هستش ؟
مواد آزمون رو در وبسایت رسمی آزمون نوشته
http://inbr.ir/spage/uspage.aspx?id=273
برای اون قسمتهایی هم که نوشته منبع خاصی معرفی نمیشه و اطلاعات عمومی هست هم منابعی را آپلود کردم مجانی استفاده کنید
نمونه سوالات هم در همون سایت رسمی هست اینم لینکش
http://inbr.ir/spage/uspage.aspx?id=274

5 _ این مباحث اول، دوم، دوازدهم و پانزدهم و .... که برای مثال میگند معمولا سئوال ها از این ها مطرح میشه دقیقا چیه ؟ فصل های یک کتاب یا آیین نامه هستش ؟

نه خیر !!!! هرکدام از مباحث و راهنماهای مباحث کتابهای جداگانه هستند(لینک دانلود برخی از مباحث را بالا دادم!مراقب باشید تا ویرایشهای بروز هرکتاب را تهیه کنید)
6 _ مواردی که اینجا هست ، جهت مطالعه و قبولی در آزمون الکترونیک کفایت میکنه و به نظر شما مفید و قابل اطمینانه ؟

اگر منابع معرفی شده را مطالعه کردید و باز احساس کمبود داشتین میتونید تهیه کنید!! (مثلا آموزش کامل طراحی آسانسور بدرد آزمون نمیخوره!برای آسانسور کتاب مبحث15 کافیه)
7 -
وظایفی که بعد از گرفتن پایه سه داریم شامل چه چیزیایی هست ؟ منظور اینه که بعد از گرفتن حق نظارت دقیقا بر چه چیزهایی باید نظارت کنیم و چه مسئولیتی بر روی دوش ماست ؟ و مثلا در مورد چیزی که نظارت کردیم ! اما به هر دلیلی اشتباهی پیش بیاد و در طرح مشکلی باشه ، چه نوع جریمه و پیامدی داره ؟

8 - عضویت و شرکت در آزمون و گرفتن نظام مهندسی ، شرط معدل داره ؟ معدل کارشناسی مهمه ؟

تا جاییکه یادمه شرط معدل نداره
9 _ نمره ای که در آزمون بدست میاریم ، بر روی پروانه کار درج میشه ؟ و بالاتر بودن نمره تاثییری داره ؟

خیر
10 _ بعد از قبولی در آزمون ، اشتغال به کار به چه نحو هست ؟ خود نظام مهندسی ما رو برای نظارت به پروژه های مختلف معرفی میکنه ؟ یا ما خودمون باید به دنبال شرکت های مختلف باشیم برای بدست آوردن پروژه ها ؟

بستگی به نظام استانتون داره.تبریز خودش کار نظارت را با ثبتنام قبلی و به نوبت ارجاع میده به مهندسین

ممنون میشم راهنمایی کنید

آخرین ویرایش:

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان گل
من الان دو باره آزمون شرکت کردم که یک بار هوا برفی بود جاده خیلی افتضاح بود نرفتم ، یک بار هم تقریبا با امتحانات دانشگاه تداخل داشت خلاصه نخوندم و از رفتنش هم منصرف شد (یعنی تا الان از ساندیس که میدن یا نمیدن سر جلسه بی خبرم)

امتحان بعدی (ثبت نام) تقریبا کی خواهد بود به نظر تون ؟ میخوام این بار بخونم اما کتابهاش این قدر خواب آمور هست که ...:w22:

یه سوال :
من دانشجوی ارشدم ... فرض بر این ، این سری قبول شدم :d بعد با ارائه مدرک ارشد قبول می کند (ارتقاء وجود دارد) یا نه همون لیسانس مد نظر خواهد بود
:gol:

سلام
برای عضویت نظام مهندسی لازم نیست سه سال از مدرکتون گذشته باشه.هر زمانی بعد از فارغ التحصیلی میتونید به صورت حضوری مدارکتون را به سازمان نظام مهندسی استان ببرید و با پرداخت حق عضویت سالانه عضو نظام بشید. ولی برای داشتن حق امضا حتما باید سه سال از مدرکتون گذشته باشه که در این صورت میتونید توی امتحان شرکت کنید. معمولا امتحان سالی دو بار برگزار میشه.خرداد و آذر ماه. امتحانش جزوه بازه و میتونید هر کتابی را با خودتون سر جلسه ببرید. گرایش الکترونیک هم میتونه توی امتحان شرکت کنه. سایت رسمی سازمان www.inbr.ir هست. میتونید برای گرفتن نمونه سوال و توضیحات بیشتر به این سایت مراجعه کنید.
موفق باشید.

سلام
برای عضویت نظام مهندسی لازم نیست سه سال از مدرکتون گذشته باشه.هر زمانی بعد از فارغ التحصیلی میتونید به صورت حضوری مدارکتون را به سازمان نظام مهندسی استان ببرید و با پرداخت حق عضویت سالانه عضو نظام بشید. ولی برای داشتن حق امضا حتما باید سه سال از مدرکتون گذشته باشه که در این صورت میتونید توی امتحان شرکت کنید. معمولا امتحان سالی دو بار برگزار میشه.خرداد و آذر ماه. امتحانش جزوه بازه و میتونید هر کتابی را با خودتون سر جلسه ببرید. گرایش الکترونیک هم میتونه توی امتحان شرکت کنه و اصلا احتیاجی به تسلط به زبان انگلیسی ندارید. سایت رسمی سازمان www.inbr.ir هست. میتونید برای گرفتن نمونه سوال و توضیحات بیشتر به این سایت مراجعه کنید.
موفق باشید.

tadan

عضو جدید
بله گرایش الکترونیک هم میتونه عضو بشه. گرایش من الک هست عضو هم هستم.امتحان هم اصلا به زبان ربطی نداره.

Joe_Bel

کاربر ممتاز
دانلود تمامی مباحث مقررات ملی ساختمانی (مباحث 1 تا 20 )

بعضی هم این کتاب ها به روز رسانی نشده است

مبحث اول............................................ ................................... تعاریف
مبحث دوم............................................ ......................... نظامات اداری
مبحث سوم......................................... حفاظت ساختمانها در برابر حریق
مبحث چهارم........................................ ......... الزامات عمومی ساختمان
مبحث پنجم.......................................... مصالح و فراورده های ساختمانی
مبحث ششم............................................ ....... بارهای وارد بر ساختمان
مبحث هفتم.......................................... ...................... پی وپی سازی
مبحث هشتم........................... طرح و اجرای ساختمانهای با مصالح بنایی
مبحث نهم....................................... طرح و اجرای ساختمانهای بتن آرمه
مبحث دهم......................................... طرح و اجرای ساختمانهای فولادی
مبحث یازدهم...................................... ........... اجرای صنعتی ساختمانها
مبحث دوازدهم.................................... .. ایمنی و حفاظت كار در حین اجرا
مبحث سیزدهم...................................... ..................... تاسیسات برقی
مبحث چهاردهم..................... تاسیسات گرمایی، تعویض هواوتهویه مطبوع
مبحث پانزدهم.................................... ........ آسانسورها و پله های برقی
مبحث شانزدهم.................................... ................ تاسیسات بهداشتی
مبحث هفدهم............. تاسیسات لوله كشی و تجهیزات گاز طبیعی ساختمانها
مبحث هجدهم........................................ ......... عایق بندی و تنظیم صدا
مبحث نوزدهم...................................... ....... صرفه جویی در مصرف انرژی
مبحث بیستم........................................ ....................... علائم و تابلوها

Joe_Bel

کاربر ممتاز
سلام

کسی این دو مجموعه رو داره ... چه جوری خوب هست ... ممنون میشم اگر کسی دانلود کرده اینجام لینک کنه

واژگان کلیدی تاسیسات برقی
چارت بندی تاسیسات برقی

hotcloob

عضو جدید
سلام

کسی این دو مجموعه رو داره ... چه جوری خوب هست ... ممنون میشم اگر کسی دانلود کرده اینجام لینک کنه

واژگان کلیدی تاسیسات برقی
چارت بندی تاسیسات برقی

واژگان کلیدی سر جلسه کاربردی تره
اما دانلودش مجانی نیس و جوری هم که روش نوشته شده طرف زحمت کشیده و راضی نیست کسی بدون هزینه استفاده کنه
من دوستم میگفتم تو آزمون خرداد کلید واژه کمک کرده،
به خاطر 10-15 تومن ارزش نداره یه سال دیگه باز الاف بشی و وقتتو هدر کنی

m@ry@71

عضو جدید
سلام
برای عضویت نظام مهندسی لازم نیست سه سال از مدرکتون گذشته باشه.هر زمانی بعد از فارغ التحصیلی میتونید به صورت حضوری مدارکتون را به سازمان نظام مهندسی استان ببرید و با پرداخت حق عضویت سالانه عضو نظام بشید. ولی برای داشتن حق امضا حتما باید سه سال از مدرکتون گذشته باشه که در این صورت میتونید توی امتحان شرکت کنید. معمولا امتحان سالی دو بار برگزار میشه.خرداد و آذر ماه. امتحانش جزوه بازه و میتونید هر کتابی را با خودتون سر جلسه ببرید. گرایش الکترونیک هم میتونه توی امتحان شرکت کنه و اصلا احتیاجی به تسلط به زبان انگلیسی ندارید. سایت رسمی سازمان www.inbr.ir هست. میتونید برای گرفتن نمونه سوال و توضیحات بیشتر به این سایت مراجعه کنید.
موفق باشید.

سلام.
ممنون
خب حق امضا نداشته باشی فایدش چیه؟!:question:

Joe_Bel

کاربر ممتاز
واژگان کلیدی سر جلسه کاربردی تره
اما دانلودش مجانی نیس و جوری هم که روش نوشته شده طرف زحمت کشیده و راضی نیست کسی بدون هزینه استفاده کنه
من دوستم میگفتم تو آزمون خرداد کلید واژه کمک کرده،
به خاطر 10-15 تومن ارزش نداره یه سال دیگه باز الاف بشی و وقتتو هدر کنی

اینجا من فایل های آپ کردم که ارزشون 50 تومان هم بیشتر بوده ... باشگاه مهندسان یعنی دانلود رایگان ، چرا نمی گی خودم کلید واژه های آزمون نظام مهندسی رو می فروشم ... بیا بخر

hmohsenee

عضو جدید
شرکت در ازمون نطام مهندسی ساختمان

شرکت در ازمون نطام مهندسی ساختمان

سلام کی میدونه شرایط عضویت در نظام مهندسی برق چیه آیا سایتی داره و زمان ثبت نام در نظام مهندسی کی هست:heart:

سلام شب بخیر شرط ورود به نظام مهندسی ساختمان خانم مهندس بشرح ذیل میباشد
1- ابتدا باید عضو نظام شوی
2- امتحان نظام مهندسی ظاهرا سالی دوبار برگزار میگردد
3- شما باید به سایت نظام مهندسی هر استانی هستی باید در گوگل سرچ کنی نظام مهندسی مثلا تهران بعد میتونی ثبت نام کنی
4- کلاسهای امتحان به شما ابلاغ ودوره جهت ازمون در همان استان برگزار میگردد

امر دیگه خانم مهندس در خدمت سوالی داشتید در این خصوص هستم

mina8432

عضو جدید
جزوات ویژه نظام مهندسی برای روزهای آخر + تضمین قبولی

www.engfa.ir

www.engfa.ir

www.engfa.ir

www.engfa.ir

mahsa.asham

عضو جدید
سلام , من شنیدم بچه های گرایش الکترونیک به شرطی میتونن امتحان نظام رو بدن که درس تاسیسات رو به عنوان واحد اختیاری پاس کرده باشن.

ramin moradi

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان
شما میتونید یک ساعت بعد از اینکه مدرکتونو از دانشگاه گرفتین برین توی سایت نظام مهندسی استان مورد نظرتون و اونجا ثبت نام کنین!برای داشتن حق امضا باید سه سال از مدرکتون بگذره و امتحان بدین.

paiizan

عضو جدید
باسلام
منم این سوالو دارم.اینکه دانشجویان گرایش الکترونیک حتما باید درس تاسیساتو گذرونده باشن که بتونن تو این آزمون شرکت کنن؟راستی خانم ها هم میتونن نظام مهندسی برق داشته باشن.درسته؟؟

helen.j

کاربر فعال
باسلام
منم این سوالو دارم.اینکه دانشجویان گرایش الکترونیک حتما باید درس تاسیساتو گذرونده باشن که بتونن تو این آزمون شرکت کنن؟راستی خانم ها هم میتونن نظام مهندسی برق داشته باشن.درسته؟؟

سلام دوست عزیز
منم کارشناسی الکترونیک بودم ولی تاسیسات نگذروندم و عضو نظام مهندسی شدم و در ازمون شرکت کردم!چنین الزامی وجود نداشت که...
بله خانم ها هم میتونن عضو باشن.

mohandes ghaderi

عضو جدید
سلام
باید سه سال از مدرک کارشناسیت بگذره تا بتون عضو بشی . بعد مدارک لازمه که توی سایت نظام مهندسی استان خودتون هست رو میتونید ببینید
و ثبت نام انجام بدهید
موفق باشید

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
باید سه سال از مدرک کارشناسیت بگذره تا بتون عضو بشی . بعد مدارک لازمه که توی سایت نظام مهندسی استان خودتون هست رو میتونید ببینید
و ثبت نام انجام بدهید
موفق باشید

سلام
شما از مطلبی که گفتید اطمینان دارید؟
تاجایی که من میدونم سه سال مربوط به کارشناسی پیوسته و برای کارشناسی پیوسته 2.5 بوده و این مدت زمان تنها شرط برای شرکت در آزمون هست/.
در غیر اینصورت به محض فارق التحصیلی امکان عضویت در نظام مهندسی وجود داره و کارت عضویت صادر میشه ...

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال
Re: نظام مهندسی برق (الکترونیک)

سلام منابعی که می خوایین اینا هستش:
قانون نظام(1390) - مبحث دوم (1384) - مبحث سوم(1392) - مبحث دوازده (1392) - مبحث سیزده (1382) - راهنمای مبحث سیزده(1382) - مبحث پانزده (1392) -مبحث نوزده(1389) - مبحث21 (1391) و مبحث 22 (1392)
البته بهتره بیشتر وقتشونو صرف تخصصی های رشته برق کنن.

سلام دوستان
میخواستم بپرسم آیا کنابهای خرداد 94 هم همینان؟؟یا ممکنه عوض شن!
اطلاعات دقیق رو موقع ثبت نام میدن یا از الان میشه فهمید..
من کتابا رو دو سال پیش گرفتم الان میبینم تغییر پیدا کرده بعضی از سالها..
ممنون.میشم راهنماییم کنید

Nooshin-t

عضو جدید
سلام دوستان
میخواستم بپرسم آیا کنابهای خرداد 94 هم همینان؟؟یا ممکنه عوض شن!
اطلاعات دقیق رو موقع ثبت نام میدن یا از الان میشه فهمید..
من کتابا رو دو سال پیش گرفتم الان میبینم تغییر پیدا کرده بعضی از سالها..
ممنون.میشم راهنماییم کنید

سلام
شما می تونید منابع رو از سایت دفتر امور مقررات ملی ساختمان ببینید.
http://www.inbr.ir/spage/uspage.aspx?id=273
در ضمن گفتن مبحث 13 قرار تغییر کنه. هر زمان برای آزمون ثبت نام کردین حتما منابع رو از سایت بگیرید.

mohammad-rahmani

عضو جدید
سلام.اگر کسی در آزمون قبول بشه و مهر نظامو بگیره و بعدش برای ادامه تحصیلات یا کار به خارج از کشور بره تکلیف چیه و چه اتفاقی می افته؟مهر باطل نمیشه؟ارتقا پایه میشه گرفت در حالیکه اونور هستیم؟

vahid_a

عضو جدید
سلام.اگر کسی در آزمون قبول بشه و مهر نظامو بگیره و بعدش برای ادامه تحصیلات یا کار به خارج از کشور بره تکلیف چیه و چه اتفاقی می افته؟مهر باطل نمیشه؟ارتقا پایه میشه گرفت در حالیکه اونور هستیم؟

سلام. پروانه اشتغال فقط در برخی تخلفات حرفه‌ای ممکن است باطل بشه و استفاده نکردن از آن باطلش نمیکنه.
فقط موارد زیر به ذهن من میرسد:
۱- حق عضویت سالانه نظام در صورت عدم پرداخت به سال بعد منتقل میشود (روی هم انباشته میشود) ولی همچنان عضو باقی می‌مانید.
۲- پروانه ۳ سال اعتبار دارد. برای تمدیدش شرکت در بعضی کلاسها یا سمینارها الزامی است.
۳- در صورت عدم تمدید امکان استفاده از آن (مهرکردن نقشه) نیست ولی باطل نمیشود یعنی بعد از تمدید دوباره قابل استفاده است.
۴- برای ارتقا هم گذشت زمان (مثلا ۴ سال برای ارتقا به پایه ۲) کافی است و لزومی به حضور در اینور (!) یا استفاده از پروانه در این مدت نیست. البته شرکت در یک سری دوره‌های کوتاه مدت لازم است.
۵- مهمتر از همه آنکه برای تمدید یا ارتقا، گرفتن تسویه حساب مالیاتی الزامی است و برای عدم بروز مشکلات باید هر سال در تیرماه اظهارنامه (که اینترنتی است) پر کرد. حتی اگر از پروانه استفاده نکرده و نقشه‌ای مهر نکرده باشید باید اظهارنامه خالی یا صفر (عدم کارکرد) پر کنید. حتما پس از اخذ پروانه اشتغال در سازمان امور مالیاتی پرونده تشکیل دهید.

همیشه اطلاعات کاملتر و مطمئن تر را از خود سازمان نظام مهندسی بگیرید.

وضعیت
موضوع بسته شده است.