نظام مهندسی برق (الکترونیک)

وضعیت
موضوع بسته شده است.

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال
نظام مهندسی برق (الکترونیک)

سلام دوستان
ایا برای قبولی تو آزمون ورود به حرفه ی نظام مهندسی سابقه ی کاری هم مهمه یا فقط سه سال از مدرک بگذره اکتفا میکنه؟
بعد برای ازمون لازمه حتما حق عضویت رو تمدید کرد...اخه دو سال از تاریخ کارت عضویت من میگذره

آخرین ویرایش:

sara23

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
ایا برای قبولی تو آزمون ورود به حرفه ی نظام مهندسی سابقه ی کاری هم مهمه یا فقط سه سال از مدرک بگذره اکتفا میکنه؟
بعد برای ازمون لازمه حتما حق عضویت رو تمدید کرد...اخه دو سال از تاریخ کارت عضویت من میگذره

سلام

نظام نیازی به شاغل بودن یا سابقه کار نداره. فقط باید سه سال از اخذ مدرک گذشته باشه.

کارتتون رو هم باید تمدید کنید جون موقع ثبت نام باید مشخصاتش رو وارد کنید.

sara23

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من تازه ميخوام مرداد 94 آزمون بدم لطفا در مورد منابع كمكم كنيد:​
قبل از هرچيز بايد بگم كه اين تايپيك بسيار مفيد و ارزشمنده براي كسايي كه مثل من تازه ميخوان امتحان بدن بخصوص دوستانيكه تو سال 92 امتحان دادن واقعا اكتيو بودند و ازشون تشكر ميكنم كه خالصانه اطلاعاتشونو در اختيار ديگران قرار دادن و قبوليشونو تبريك ميگم. راستش من وقتي اين تايپيك خوندم با ازدياد منابع مواجه شدم و اگه از الان شروع كنم تا اول مرداد كه امتحانه تقريبا 5 ماه فرصت دارم.

منابع مينويسم و از دوستان باتجربه و كساني كه قبول شدن راهنمايي ميخوام كه ابتدا به ساكن بترتيب با چي شروع كنم(رشتم الكترونيكه و از قدرت و تاسيسات اصلا اطلاعات ندارم) و اگر منابعي هست كه نبايد بخونم و اصلا ارزش خوندن نداره راهنماييم كنيد لطفا .

در ضمن تشكر ويژه و خاص از اين عزيزان دارم: ( nafise05 و kuchuluuu وMasoud_IEC وsanijoon و mostafa ghodrat و elham218 و tyler و setare7031 و simpatico4949 و ساير دوستان.

منابع:
1-نكات برتر در مباحث نظام مهندسي تاسيسات برقي ساختمان
2-كتاب حسين شايقي درس
3-مبحث سيزده
4-راهنماي سيزده
5-مبحث پانزده
6-ضوابط آتش نشاني
7- تست آزمون هاي نظام شايقي
8-خواندن هفت مبحث باقيمانده و كتاب قانون يك دور
9-تاسيسات كلهر
10- روشنايي كلهر
11-نشريه 110(دوجلد)
12-كتاب روشنايي فني كارو دانش
13-كتاب سيستمهاي حفاظتي كارودانش
14-ضوابط آتش نشاني
15-جزوه آنتن مركزي
16-تعرف برق
17-انشعاب ها
18-نامگذاري كابلها در استانداردهاي مختلف
19-حريم برق
20-پيشنويس حريق
همچنين 3 منبع ديگر به نام هاي
• اطلاعات عمومي تأسيسات برقي و الزامات آن، مراجع علمي و فني معتبر، انتشارات فني سازمان مديريت و برنامه ريزي *
• مسايل مربوط به طراحي، اجرا و نظارت بر ساخت و سازها*
•مقررات، قوانين و ضوابط حقوقي و انتظامي مرتبط با ساخت و سازها*
•راهنماهاي مقررات ملي ساختمان ""

جديدا ذكر شده اند كه براي آنها منبع خاصي در نظر ندارم ممنون ميشم كه براي اين 3 منبع جديد اضافه شده و ترتيب 20منبع بالا كه ذكر شده راهنماييم كنيد بترتيب و حذف اضافه ها و اولويت بندي.

با تشكر

سلام

اگه فرصت داشته باشی و بتونی رو همه اینا مسلط باشی خیلی خوبه. چون از همشون سوال میاد

ولی مهمترین مباحث 13 و 15 و راهنمای 13 هستن که اکثر سوالا از ایناست همچنین تعرفه برق.

کتاب نکات برتر خیلی میتونه کمکت کنه حتما روش تمرکز کنید.

بعضی مباحث هم واقعا آسونن مثل نظامات اداری (مبحث2)، حفاظت حریق(مبحث3) و...اینا حجمشون کمه و مطالبشون ساده. یه روخوانی براشون کافیه

تو امتحان میتونی چن تا سوال ساده رو به راحتی از اینا پیدا کنی

در مورد هر مبحثی که خوندی سعی کن یه فهرست کامل تهیه کنی و اول هر کتابی مال خودشو بنویسی تو امتحان سرعتت رو بالا می بره

بد نیست همه ی منابع رو با خودت ببری سر امتحان. حتی اگه نخونده باشیشون

یه نکته بگم همون منابعی که خود نظام معرفی میکنه شامل تمام نکات هست حالا در کنارش کتابای کار و دانش و... هم بخونی بد نیست. اما سعیتون بر این باشه که اول رو خود منابع نظام تمرکز داشته باشی

موفق باشید

بهار امیدوار

عضو جدید
من تازه ميخوام مرداد 94 آزمون بدم لطفا در مورد منابع كمكم كنيد:​

منابع:
1-نكات برتر در مباحث نظام مهندسي تاسيسات برقي ساختمان
2-كتاب حسين شايقي درس
3-مبحث سيزده
4-راهنماي سيزده
5-مبحث پانزده
6-ضوابط آتش نشاني
7- تست آزمون هاي نظام شايقي
8-خواندن هفت مبحث باقيمانده و كتاب قانون يك دور
9-تاسيسات كلهر
10- روشنايي كلهر
11-نشريه 110(دوجلد)
12-كتاب روشنايي فني كارو دانش
13-كتاب سيستمهاي حفاظتي كارودانش
14-ضوابط آتش نشاني
15-جزوه آنتن مركزي
16-تعرف برق
17-انشعاب ها
18-نامگذاري كابلها در استانداردهاي مختلف
19-حريم برق
20-پيشنويس حريق
همچنين 3 منبع ديگر به نام هاي
• اطلاعات عمومي تأسيسات برقي و الزامات آن، مراجع علمي و فني معتبر، انتشارات فني سازمان مديريت و برنامه ريزي *
• مسايل مربوط به طراحي، اجرا و نظارت بر ساخت و سازها*
•مقررات، قوانين و ضوابط حقوقي و انتظامي مرتبط با ساخت و سازها*
•راهنماهاي مقررات ملي ساختمان ""

جديدا ذكر شده اند كه براي آنها منبع خاصي در نظر ندارم ممنون ميشم كه براي اين 3 منبع جديد اضافه شده و ترتيب 20منبع بالا كه ذكر شده راهنماييم كنيد بترتيب و حذف اضافه ها و اولويت بندي.

با تشكر
من توسایت نظام
منابع کمتری دیدما ؟
اینا رو دیدم وحشت کردم :(

sara23

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کتاب نکان برتر چی هست ؟ از کدوم انتشارات ؟
کجا میشه تهیه کرد؟
پی دی اف اش رو ندارین ؟
سپاس

نکات مهم و کاربردی آزمون ورود به حرفه ی مهندسان رو میتونید از این کتاب پیدا کنید.

نکات برتر در نظام مهندسی تاسیسات برقی ساختمان

مولفش هم پرویز فروغی

سرچ کنید راحت پیدا میشه. پی دی افش رو هم متاسفانه ندارم ولی بهتره خود کتابش خریداری بشه و ببرید سر جلسه

وضعیت
موضوع بسته شده است.