نظام مهندسی برق (الکترونیک)

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
بسمه تعالی
دريافت كارت شناسايي ورود به جلسه آزمون آذر ماه 92
به اطلاع داوطلبان آزمون ورود به حرفه آذر ماه سال 92 مي‌رساند،لينك دريافت كارت ورود به جلسه آزمون در سامانه ثبت نام آزمون‌ها فعال شده است لذا داوطلبان مي‌توانند پس از مطالعه راهنماي شركت در جلسه جهت اخذ كارت خود به سامانه مراجعه نمايند.

دفتر مقررات ملّي ساختمان [h=4]لینکهای مفید :
دریافت کارت ورود به جلسه آزمون ورود به حرفه مهندسان پایه 3 آزمون آذر 92
دریافت کارت ورود به جلسه کاردان های فنی ساختمان آزمون آذر 92
دریافت کارت ورود به حرفه معماران تجربی آزمون آذر 92[/h][h=4]راهنمای شرکت در آزمون آذر 92[/h]

simicolon_ict

عضو جدید
سوال

سوال

بسمه تعالی
دريافت كارت شناسايي ورود به جلسه آزمون آذر ماه 92
به اطلاع داوطلبان آزمون ورود به حرفه آذر ماه سال 92 مي‌رساند،لينك دريافت كارت ورود به جلسه آزمون در سامانه ثبت نام آزمون‌ها فعال شده است لذا داوطلبان مي‌توانند پس از مطالعه راهنماي شركت در جلسه جهت اخذ كارت خود به سامانه مراجعه نمايند.

دفتر مقررات ملّي ساختمان لینکهای مفید :
دریافت کارت ورود به جلسه آزمون ورود به حرفه مهندسان پایه 3 آزمون آذر 92
دریافت کارت ورود به جلسه کاردان های فنی ساختمان آزمون آذر 92
دریافت کارت ورود به حرفه معماران تجربی آزمون آذر 92

راهنمای شرکت در آزمون آذر 92
سلام دوست عزيز
من ميخوام توي آزمون نظام مهندسي شركت كنم اما اطلاعاتم كمه
1- من كارشناسي ناپيوسته برق الكترونيكم و كارداني ام مخابرات بوده با اين اوصاف مي تونم شركت كنم و اگه جواب مثبته تا چه حدي مي تونم رتبه و ... بگيرم؟
2- زمان ثبت نام كي هست من متاسفانه از آزمون آذر امسال جا موندم آزمون بعدي كي هست؟
3-آيا سابقه كار يا لازمه و اگه آره من كه ندارم چكار كنم؟
ممنون ميشم جواب سوالاتم رو بدين.

mohammadg846

عضو جدید
سلام دوست عزيز
من ميخوام توي آزمون نظام مهندسي شركت كنم اما اطلاعاتم كمه
1- من كارشناسي ناپيوسته برق الكترونيكم و كارداني ام مخابرات بوده با اين اوصاف مي تونم شركت كنم و اگه جواب مثبته تا چه حدي مي تونم رتبه و ... بگيرم؟
2- زمان ثبت نام كي هست من متاسفانه از آزمون آذر امسال جا موندم آزمون بعدي كي هست؟
3-آيا سابقه كار يا لازمه و اگه آره من كه ندارم چكار كنم؟
ممنون ميشم جواب سوالاتم رو بدين.
چون مدرک کارشناسی تون همعنوان با کاردانی نیست فقط نظارت میدن بهتون
در باره نحوه ثبت نام و طرز یافتن سابق کار به این لینک مراجعه کنید
http://nezam-bargh.blogfa.com/post/18

اطلاعات تکمیلی در مورد هم ارزی و اینکه به رشتتون چه پروانه ای میدن را از کامنتهای این لینک دریافت کنید

http://shoma5.ir/1391/11/20/Ham_Arzi911104

v.fallahnejad

عضو جدید
اونطوری که من فهمیدم اگه عنوان مدرک کارانی با کارشناسی یکی باشه پروانه اصلی میدن. برای برق اگه کاردانی برق قدرت با کاردانی پیوسته تاسیسات الکتریکی باشه پروانه با کد اصلی میدن . من کاردانیم برق صنعتی بوده برای همین به من مرتبط میدن . حالا فرقشون رو کسی میدونه ؟ با این شرایط صرف میکنه آدم این همه وقت بزاره تا پروانه مرتبط بگیره ؟

طبق ضوابط باید مدرک کاردانی شخص از نوع اصلی باشه . قبلا مدرک کاردانی برق صنعتی جزء مدارک اصلی نبود اما الان هست می تونید اگه کارشناسیتون اصلیه به نظام مهندسی استانتون مراجعه کنید برای تعویض پروانتون.

v.fallahnejad

عضو جدید
چون مدرک کارشناسی تون همعنوان با کاردانی نیست فقط نظارت میدن بهتون
در باره نحوه ثبت نام و طرز یافتن سابق کار به این لینک مراجعه کنید
http://nezam-bargh.blogfa.com/post/18

اطلاعات تکمیلی در مورد هم ارزی و اینکه به رشتتون چه پروانه ای میدن را از کامنتهای این لینک دریافت کنید

http://shoma5.ir/1391/11/20/Ham_Arzi911104

جدیدا هر سال 2 بار آزمون برگذار میشه . برای فهمیدن زمان آزمون از طریق سایت نظام مهندسی استانتون یا مراجعه حضوری به اونجا می تونید اطلاعات بیشتر بگیرید.

v.fallahnejad

عضو جدید
سلام

دوستان كسى كه پروانه نظام مهندسيش برا شهرستانه،ميتونه ازش توى تهران استفاده كنه؟؟؟

مثلن منى كه عضو نظام مهندسى همدان هستم و برا پروانه اينجا عضو شدم... الان كه ميخوايم خونمون رو ببريم تهران ميتونم اونجا هم ازش استفاده كنم؟

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk 2

هر کسی فقط می تونه از یک استان پروانه دریافت کنه . اگر کسی بخواد با پروانه خودش در استان دیگری کار طراحی انجام بده با یه سری شرایط می تونه ، اما نظارت نه.
شما می تونید انتقالی بگیرید و این مستلزم اینه که درخواست خودتونو از طریق همدان مطرح و ضمن تسویه حساب با اونجا ، پروانتون را به تهران منتقل کنید. در تهران باید ابتدا عضو سازمان شده و پس از یک زمان 6 ماهه پروانه قبلیتون رو باطل و براتون پروانه جدید صادر میکنن.

ENG.L.S

کاربر فعال تالار مهندسی عمران ,
سلام . یه سوال درباره نظام مهندسی داشتم. کسی که کاردانی داره میتونه باهاش حق امضا بگیره؟یا حتما باید کارشناسی داشته باشه؟گرایش الکترونیک هم میتونه عضو نظام بشه و حق امضا داشته باشه یا گرایش حتما باید قدرت باشه؟

دوست - قدیمی

عضو جدید
سلام

آقایان و خانم ها این ثبت نام کجا باید بریم بکنیم ما تو البرز کجا بریم یا تهران؟

بعد برای رشته برق هم هست؟

منابعشون کارای عملیه دروسمون هست؟ بعدش که پروانه نظام مهندسی بگیریم چه اتفاقی میوفته خوبه یا بد؟؟ منفعتش چیه؟

کلا یکی منو روشن کنه ممنون میشم :gol::gol: من کاردانیم الکترونیکه.

ENG.L.S

سلام

آقایان و خانم ها این ثبت نام کجا باید بریم بکنیم ما تو البرز کجا بریم یا تهران؟

بعد برای رشته برق هم هست؟

منابعشون کارای عملیه دروسمون هست؟ بعدش که پروانه نظام مهندسی بگیریم چه اتفاقی میوفته خوبه یا بد؟؟ منفعتش چیه؟

کلا یکی منو روشن کنه ممنون میشم :gol::gol: من کاردانیم الکترونیکه.

سلام دوست عزیز. من امروز از نظام مهندسی پرسیدم گفتن که کاردانی نمیتونه عضو نظام بشه باید کارشناسی داشته باشید. بعد اینکه مدرکتونو گرفتید میتونید عضو نظام بشید بعد سه سال میتونید امتحان شرکت کنید که قبول شید حق امضا میگیرید که اول پایه 3 هست و سهمیه بهتون میدن. درامدش خوبه .

دوست - قدیمی

عضو جدید
سلام دوست عزیز. من امروز از نظام مهندسی پرسیدم گفتن که کاردانی نمیتونه عضو نظام بشه باید کارشناسی داشته باشید. بعد اینکه مدرکتونو گرفتید میتونید عضو نظام بشید بعد سه سال میتونید امتحان شرکت کنید که قبول شید حق امضا میگیرید که اول پایه 3 هست و سهمیه بهتون میدن. درامدش خوبه .

من یه ترم دیگه کارشناسی الکترونیک می گیرم ! پس تا چهار سال دیگه دنبالش نرم؟ :) حق امضا چی هست حالا؟ ببخشید من سوال زیاد می کنم! :smile:

اینکه میگن دارندگان مدرک برای رتبه بندی با تسویه نقدی سریع قضیش همینه؟

تو نیازمندی های همشهری میبینم اکثرا.

آخرین ویرایش:

ENG.L.S

من یه ترم دیگه کارشناسی الکترونیک می گیرم ! پس تا چهار سال دیگه دنبالش نرم؟ :) حق امضا چی هست حالا؟ ببخشید من سوال زیاد می کنم! :smile:

اینکه میگن دارندگان مدرک برای رتبه بندی با تسویه نقدی سریع قضیش همینه؟

با گرفتن مدرک کارشناسیتون میتونید عضو نظام بشید میگن مزایای خاص داره چه مزایایی داره نمیدونم .برای عمران هروقت دفتر مهندسیا نیرو میخوان لیست عضوها رو از نظام میگیرن باهاشون تماس میگیرن برای کار. برای برق نمیدونم.
برای حق امضا باید سه سال سابقه کار هم داشته باشید که زیاد مهم نیست میتونید بدید یه اشنا امضا کنه.من ندیدم فقط شنیدم.
حق امضا هم پروانه اشتغاله که میتونید ناظر وطراح باشید امیدوارم که طوری توضیح داده باشم که براتون جا بیفته.
جمله ای که گفتیدو نمیدونم من نشنیدم.
منم خودم زیاد میپرسم این چه حرفیه؟!:smile:

دوست - قدیمی

عضو جدید
با گرفتن مدرک کارشناسیتون میتونید عضو نظام بشید میگن مزایای خاص داره چه مزایایی داره نمیدونم .برای عمران هروقت دفتر مهندسیا نیرو میخوان لیست عضوها رو از نظام میگیرن باهاشون تماس میگیرن برای کار. برای برق نمیدونم.
برای حق امضا باید سه سال سابقه کار هم داشته باشید که زیاد مهم نیست میتونید بدید یه اشنا امضا کنه.من ندیدم فقط شنیدم.
حق امضا هم پروانه اشتغاله که میتونید ناظر وطراح باشید امیدوارم که طوری توضیح داده باشم که براتون جا بیفته.

دستتونم درد نکنه دوست خوبم ممنون از راهنمایی :smile: گرفتم چطوری شد. :gol:

آخرین ویرایش:

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
روال تا سال پیش این بود که قدرت نظارت و طراحی میگرفت و الکترونیک فقط نظارت.

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز

-farzin-

عضو جدید
با سلام ، من کارشناسی ناپیوسته تکنولوژی الکترونیک دارم و از رشت هستم ! از مدرک کارشناسی یک سال و کاردانی هفت سال گذشته !

1 _ با توجه به این که میگند باید از مدرک کارشناسی سه سال بگذره تا بتونیم در آزمون شرکت کنیم ، یکی از دوستان که شرایط مشابه من داره ، بهش اجازه شرکت در آزمون دادند و میگه چون از کاردانی خیلی وقته گذشته به سه سال صبر کردن نیازی نیست !

از طرفی استاد دانشگاه مون میگفت چون تکنولوژی الکترونیک هستیم واسه حق نظارت و پایه سه هم باید چند واحد دانشگاهی پاس کنیم !

در این مورد از کجا میشه مطمئن شد که میتونم در آزمون شرکت کنم یا نه ! ؟ باید سه سال از کارشناسی بگذره ؟

2 _ در رشته الکترونیک فقط حق نظارت داریم !؟ و هنوز میشه برای ارتقای وضعیت و گرفتن طراحی اقدام کرد ؟

3 - درآمد پایه سه الکترونیک در جایی مثل رشت تقریبا چقدر هستش ؟

4 _ سئوالات و مواردی که در آزمون الکترونیک میاد ارتباطی با رشته ی عمران هم داره !؟ یعنی واحد هایی که عمرانی ها پاس کردند و مطلع هستند ، الکترونیک هم باید در موردش مطلع باشه ؟ یا سئوالات و موارد آزمون اختصاصی الکترونیک هستش ؟

5 _ این مباحث اول، دوم، دوازدهم و پانزدهم و .... که برای مثال میگند معمولا سئوال ها از این ها مطرح میشه دقیقا چیه ؟ فصل های یک کتاب یا آیین نامه هستش ؟

6 _ مواردی که اینجا هست ، جهت مطالعه و قبولی در آزمون الکترونیک کفایت میکنه و به نظر شما مفید و قابل اطمینانه ؟

7 -
وظایفی که بعد از گرفتن پایه سه داریم شامل چه چیزیایی هست ؟ منظور اینه که بعد از گرفتن حق نظارت دقیقا بر چه چیزهایی باید نظارت کنیم و چه مسئولیتی بر روی دوش ماست ؟ و مثلا در مورد چیزی که نظارت کردیم ! اما به هر دلیلی اشتباهی پیش بیاد و در طرح مشکلی باشه ، چه نوع جریمه و پیامدی داره ؟

8 - عضویت و شرکت در آزمون و گرفتن نظام مهندسی ، شرط معدل داره ؟ معدل کارشناسی مهمه ؟

9 _ نمره ای که در آزمون بدست میاریم ، بر روی پروانه کار درج میشه ؟ و بالاتر بودن نمره تاثییری داره ؟

10 _ بعد از قبولی در آزمون ، اشتغال به کار به چه نحو هست ؟ خود نظام مهندسی ما رو برای نظارت به پروژه های مختلف معرفی میکنه ؟ یا ما خودمون باید به دنبال شرکت های مختلف باشیم برای بدست آوردن پروژه ها ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

آخرین ویرایش:

marya736

عضو جدید
سلام
برای اشتغال به کار مهندسی سه سال باید بگذره
با مدرک کاردانی هم میتونی اشتغال به کار تجربی بگیری
60 تا سوال هست باید به 30 تا جواب درست بدی البته امتیاز منفی هم داره . کلا باید 50 % درست بزنی
برای عضویت معدل مهم نیست .
برای شرکت در آزمون حتما باید اول کارت عضویت داشته باشی
نمره آزمون جایی ثبت نمیشه
سالی 8000 متر سهمیه دارین
چون ناپیوسته هستی جزء رشته های مرتبط هستی و فقط میتونی پروانه نظارت بگیری
مباحث 13 و 15 خیلی از بقیه مهمتر هستن اما محاسبات و معلوم از کجا میدن منبع خاصی نداره

m.k3389

عضو جدید
یاسمین جان سلام
عضو نظام مهندسی به محض اینکه مدرک گرفتی مدارکتو بردار برو نظام و عضو شو هیچ مشکلی نیست فقط یه مقدار پول و کپی میخواد
ولی
اگر میخواهی پروانه اشتغال بگیری باید 3 سال از عضویت و دریافت مدرک کارشناسی گذشته باشه بعد ثبت نام کنی در امتحان ورود به حرفه مهندسان ، انشالله قبول شدی پروانه هم میگیری
موفق باشی

saeed_spy

عضو جدید
سلام دوستان...ببخشید کسی پاسخ تشریحی آزمون برق نظام اسفند91 رو داره؟خیلی بهش نیاز دارم...ممنون از کمکتون

fati24

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
سلام...میشه منابع ازمون نظام رو معرفی کنید؟؟؟؟از کدوم کتاب بیشتر میاد؟؟؟واسه خواهرم میخوام...ممنون..:smile:

Sajjad_k

عضو جدید
اگه بعد از ارشد بخوایم عضو بشیم چند وقت باید منتظر باشیم؟! :D

be careful!

عضو جدید
با سلام. بنظر کسانی که الان عضو نظام مهندسی هستن، آیا برای کسانی که دارای مدارک مرتبط هستند و فقط می تونن مهر نظارت بگیرن تلاش برای نظام مهندسی ارزششو داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

navize

عضو جدید
سلام دوستان من تازه مدرککارشناسی الکترونیک و گرفتم یعنی الان باید برم نظام مهندسی عضو بشم بعد 3 سال دیگه خدا بخواد برم امتحان بدم
آیا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

arch100

عضو جدید
با سلام. بنظر کسانی که الان عضو نظام مهندسی هستن، آیا برای کسانی که دارای مدارک مرتبط هستند و فقط می تونن مهر نظارت بگیرن تلاش برای نظام مهندسی ارزششو داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بله داره
شما اگر مهر نظارت رو بگیرید وارد بازار کار می شید و اگر واقعا خواستید بیشتر کار کنید و خوشتون اومد می تونید برید ارشد بگیرید و مهر طراحی را هم بهتون میدن .
اگر رشته شما الکترونیک یا قدرت باشه که همون اول مهر طراحی رو هم می گیرید .

arch100

عضو جدید
سلام دوستان من تازه مدرککارشناسی الکترونیک و گرفتم یعنی الان باید برم نظام مهندسی عضو بشم بعد 3 سال دیگه خدا بخواد برم امتحان بدم
آیا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بهتره که دو سال دیگه برید عضو بشید که هزینه عضویت سالانه الکی ندین .

وضعیت
موضوع بسته شده است.