من به ایرانی بودنم افتخار می کنم...▌ ♥من یک ایرانیم♥▌

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

дажджавая кропля

عضو جدید
کاربر ممتاز
توو رویاها نباش... الا چی هستی ؟ الان کجایی؟ این مهمه

دوست عزیز اینجا نیومدیم بگیم کجا بودیم و الان کجاییم.......گفته های مارال خانوم وblackviper210 به دلیل اینکه آشنایی بیش تری به تاریخ ایران دارن کاملأ صحیحه.....در ضمن به موضوع و متن تاپیک بیش تر دقت کنید و بحثو سیاسی نکنید...قومیت های مختلف ..آذری ....بلوچی.....گیلکی....مازنی....لر....کرد ...فارس....وغیره ایرانو تشکیل میدن....و به نطر من فهماندن و یادآوری اصالت گذشته ما شاید داروی درمانی باشد برای آینده کشورمون......زمانی که ایرانیا فرش زیر پاشون بود کل دنیا نمیدونستن فرش چیه....این ی نمونه خنده دارشه:D

در مورد دانشمندان شواهد علمی و تحقیقاتی محققان نشون میده هرجا مناطق گرمسیری داره ضریب هوشی افراد پایین هستش و دانشمندان کمتری را به دنیا معرفی کرده.....دقت کنید که کشورهای نزدیک استوا از این قشر می باشد بالعکسش بیایید مناطق سردسیر !!! تعداد دانشمندان زیادی را شامل میشه حالا فرقی نمیکنه مسلمان باشه غیر مسلمان یا هر مذهب دیگه
در یک نگاه ساده کانادا یا روسیه رو با کشورهای آفریقایی که به خط استوا نزدیک ترند یا همین عربستانو کشورهای دیگه....مقایسه کنید:D

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
میبینید مشکل از شماهاست هر کی یه حرفی در مورد حقوق اش میزنه میشه جدایی طلب...
نه داداش ما ایرانی هستیم ایرانی هم خواهیم موند...
سعی کن طرز فکت رو عوض کنی تا بهت احترام بزارن..
حقوق؟!!!
فکر نمی کنم منظورت از اون حرفها گرفتن حق و حقوقت باشه. چون کلا زبان پارسی رو نفی کردی.
ضمنا آقای مهرزاد فرماندار سابق و نماینده سه دوره مردم سلماس تو مجلس گفته این خبر بسیار ناگوار بود و کلی نقد کرده.
مگر فردوسی به تنهایی انقلابی ترین فرد نبود که در پیشگاه هیچ ظالمی سر فرود نیاورد؟

توو رویاها نباش... الا چی هستی ؟ الان کجایی؟ این مهمه
یعنی منظورت اینه ایشون گذشته اش رو فراموش کنه؟
این رویا نیست. این تاریخ اجدادمون هست. شما از خودت بپرس چیکار کردی.
من دیگه بحثی با شما ندارم. مدیر هم اگه خواست میتونه نظراتم رو پاک کنه.

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حقوق؟!!!
فکر نمی کنم منظورت از اون حرفها گرفتن حق و حقوقت باشه. چون کلا زبان پارسی رو نفی کردی.
ضمنا آقای مهرزاد فرماندار سابق و نماینده سه دوره مردم سلماس تو مجلس گفته این خبر بسیار ناگوار بود و کلی نقد کرده.
مگر فردوسی به تنهایی انقلابی ترین فرد نبود که در پیشگاه هیچ ظالمی سر فرود نیاورد؟

یعنی منظورت اینه ایشون گذشته اش رو فراموش کنه؟
این رویا نیست. این تاریخ اجدادمون هست. شما از خودت بپرس چیکار کردی.
من دیگه بحثی با شما ندارم. مدیر هم اگه خواست میتونه نظراتم رو پاک کنه.
متن ات رو کامل نخوندم چون کلا بیراهه میری..
فقط یه چیز: تاریخ ایران در گذشته هر چی بود قرار نیست توو رویاهای تاریخ باشیم باید عبرت بگیریم. پان ایرانیست هایی مثل شما بقیه رو نفی کردند روزگار ایران شد این .. از این به بعد هم اینطوریه... زیاد سعی تلاش نکن.
تاریخ رو نمیشه فراموش کرد ولی نباید رد گذشته زندگی کرد باید به آینده فکر کرد.
حق حقوق من رو کشور و قانون ایران میده نه شما و امثال شما و زبان فارسی!!! محض اطلاع
..
خوش باشین

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
مشاهده پیوست 233202
تقدیم ب اونایی ک زحمت سرچ ب خودشون نمیدن
اونایی ک تاریخشونو تحقیر میکنن.زیر سوال میبرن
اونایی ک یادشون رفته اول ایرانی ان و بعد مسلمان

نتیجه مسلمون بودن چیزی جز افزایش تعهد به حفظ ناموس،مملکت و دفاع از حریم خاک وطنت نیست.
اگر ایران امروز 30% ایران قبله، بخاطر بی کفایتی پادشاهان گذشته و دفاع نکردن از حریم مملکته.از گذشته تا 1339 که محمدرضا شاه بی کفایت،بحرینو فروخت.
در طول تاریخ ایران فقط جنگ با عراق بود که یه وجب از خاکمونو از دست ندادیم.فرهنگ شهادت چیزی جز مقاومت اسلامی نیست که از بچه 12 ساله تا پیرمرد70 ساله رفتن و بخاطرش از حریم مملکتشون دفاع کردن.چرا که وعده خداونده که بالاترین اجر و پاداش نصیبشون میشه.
فرهنگی که حالا فقط تو ایران نیست.

DDDIQ

مدیر ارشد
پست موقت - تذکر کلی خدمت همه دوستان

سلام خدمت اعضا فعال در تالار
به دلیل اینکه دو طرف توهین داشتن فعلا ثبت اخطار نمیکنم ولی لطفا خودتان رعایت احترام متقابل رو بفرمائید تا مجبور به قفل دائم و یا موقت مووع همراه با ثبت اخطار نشویم

* لطفا از پست بنده نقل قول نگیرید / پست موقت هست - سپاسگزارم

*FARZAN*

دستیار مدیر کتابخانه الکترونیکی
کاربر ممتاز
نتیجه مسلمون بودن چیزی جز افزایش تعهد به حفظ ناموس،مملکت و دفاع از حریم خاک وطنت نیست.
اگر ایران امروز 30% ایران قبله، بخاطر بی کفایتی پادشاهان گذشته و دفاع نکردن از حریم مملکته.از گذشته تا 1339 که محمدرضا شاه بی کفایت،بحرینو فروخت.
در طول تاریخ ایران فقط جنگ با عراق بود که یه وجب از خاکمونو از دست ندادیم.فرهنگ شهادت چیزی جز مقاومت اسلامی نیست که از بچه 12 ساله تا پیرمرد70 ساله رفتن و بخاطرش از حریم مملکتشون دفاع کردن.چرا که وعده خداونده که بالاترین اجر و پاداش نصیبشون میشه.

عجب... معنی مقاومت اسلامی رو هم فهمیدیم
والا همه جای دنیا میدونن ک جنگ رفتن کودکان نقض حقوق بشره که شما با افنخار بعنوان مقاااومت اسلامی یاد میکنید
عجبببب

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
من با حرف هیچکدومتون کاری ندارم، اما اون بچه ها به اختیار خودشون جنگ رفتن و با ترفندهایی یا رضایت نامه و......چون اجازه نمیدادن برن جبهه.

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
عجب... معنی مقاومت اسلامی رو هم فهمیدیم
والا همه جای دنیا میدونن ک جنگ رفتن کودکان نقض حقوق بشره که شما با افنخار بعنوان مقاااومت اسلامی یاد میکنید
عجبببب
.:D....
بعضیا فکر میکنن این دفاع از وطن و غیرت و .... فقط و فقط ماله ایرانی هاست و اینم بخاطر اسلامه.!!!
فرهنگ شهادت؟!!!
همیشه سربازا فکر میکنن خدا با اونهاست. هر دو طرف هم فکر میکنن اگه کشته بشن شهید میشن و حوریه بهشتی و جوی شیر و عسل و....
وای که چقدر ایدئولوژی اینها خطرناک هست.
یک وجب از خاک وطن رو ندادیم عوضش دریای خزر ماله روسها شد. ذخایر نفتی خلیج پارس رو هم عربها دارن برداشت میکنن. چون ما نمیتونیم استخراج کنیم.
نمیدونم بخندم یا های های گریه کنم واسه این نظرات ملت.
آقای صدیق هر نظری که میدونین توش توهین هست پاک کنید ولی تایپیک رو حذف نکنید.

آخرین ویرایش:

*FARZAN*

کاربر ممتاز
.:D....
بعضیا فکر میکنن این دفاع از وطن و غیرت و .... فقط و فقط ماله ایرانی هاست و اینم بخاطر اسلامه.!!!
فرهنگ شهادت؟!!!
همیشه سربازا فکر میکنن خدا با اونهاست. هر دو طرف هم فکر میکنن اگه کشته بشن شهید میشن و حوریه بهشتی و جوی شیر و عسل و....
وای که چقدر ایدئولوژی اینها خطرناک هست.
یک وجب از خاک وطن رو ندادیم عوضش دریای خزر ماله روسها شد. ذخایر نفتی خلیج پارس رو هم عربها دارن برداشت میکنن. چون ما نمیتونیم استخراج کنیم.
نمیدونم بخندم یا های های گریه کنم واسه این نظرات ملت.
آقای صدیق هر نظری که میدونین توش توهین هست پاک کنید ولی تایپیک رو حذف نکنید.

بشدت باهاتون موافقم بشدددددت :D ;)

هانی25

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه ی دوستان این تاپیک
ببینید دوستان چه فرقی میکنه من چه قومیتی داشته باشم؟؟؟؟ چه فرقی میکنه مسلمان باشم یا زرتشتی یا مسیحی؟
مهم ایرانی بودنه... من یه ایرانی مسلمان آذری باشم یا یه ایرانی مسیحی یا یه ایرانی کرد ؟؟؟ واقعا چه فرقی میکنه دوستان؟؟؟؟ مهم اینه ههمون تو کشور عزیزمون ایران زندگی میکنیم و باید برای پیشرفتش کمک کنیم
در مورد اون نام و نشون فردوسی که من دقیقا متوجه نشدم قضیه چی بود، ولی آیا درسته بگیم که چون اون قسمت از کشور ترک زبان هستن حق دارن که همچین نام و نشونی رو نخوان؟
پس من هم که در تهران زندگی میکنم باید برم اعتراض کنم نسبت به مجسمه ی استاد شهریار و اونو برش دارن؟؟؟
قومیت های مختلف، افراد با دین های مختلف باید پشت هم باشن ، در کنار هم قرار بگیرن!!
متاسفانه دارن تلاش میکنن اتحاد رو از ما بگیرن... نباید بذاریم این اتفاق بیوفته
فکرمیکنید چرا انقدر انواع جک ها در مورد قومیت های مختلف هست؟ چون مارو از هم دور کنن
چرا همیشه تلاش میشه اختلاف بین آذربایجان غربی و شرقی باشه؟ برای اینکه با هم متحد نباشن!

باید یکم دور شد از قضایا ... و از دور تر نگاه کرد!!

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببینید دوستان چه فرقی میکنه من چه قومیتی داشته باشم؟؟؟؟ چه فرقی میکنه مسلمان باشم یا زرتشتی یا مسیحی؟
مهم ایرانی بودنه... من یه ایرانی مسلمان آذری باشم یا یه ایرانی مسیحی یا یه ایرانی کرد ؟؟؟ واقعا چه فرقی میکنه دوستان؟؟؟؟ مهم اینه ههمون تو کشور عزیزمون ایران زندگی میکنیم و باید برای پیشرفتش کمک کنیم
در مورد اون نام و نشون فردوسی که من دقیقا متوجه نشدم قضیه چی بود، ولی آیا درسته بگیم که چون اون قسمت از کشور ترک زبان هستن حق دارن که همچین نام و نشونی رو نخوان؟
پس من هم که در تهران زندگی میکنم باید برم اعتراض کنم نسبت به مجسمه ی استاد شهریار و اونو برش دارن؟؟؟
قومیت های مختلف، افراد با دین های مختلف باید پشت هم باشن ، در کنار هم قرار بگیرن!!
فکرمیکنید چرا انقدر انواع جک ها در مورد قومیت های مختلف هست؟ چون مارو از هم دور کنن
چرا همیشه تلاش میشه اختلاف بین آذربایجان غربی و شرقی باشه؟ برای اینکه با هم متحد نباشن!

شما مثه رهبران کشوری سخنرانی میکنی. اگه امکانات شهری و رفاهی در همه جای مملکت برای همه یکسان شد , اونوقت میشه رو گفته های شما حساب باز کرد . ولی با اینهمه تبعیض باید فکر وطن دوم بود.

هانی25

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما مثه رهبران کشوری سخنرانی میکنی. اگه امکانات شهری و رفاهی در همه جای مملکت برای همه یکسان شد , اونوقت میشه رو گفته های شما حساب باز کرد . ولی با اینهمه تبعیض باید فکر وطن دوم بود.

بله حق با شماست امکانات همه جای کشور یکی نیست! ولی دلیل نمیشه با لج و لج بازی ایران رو ویران کنیم! همین جوری دارن نام و نشون چند هزار ساله ایران رو ازمون میگیرن.. چرا خودمون داریم کمکشون میکنیم؟
وطن دوم ! من هیچ وقت کسی رو از خواستن ترک ایران برای امکانات بیشتر منع نمیکنم و این رو هم میدونم که همه ی مردم کشورم اینجوری نیستن و هستن کسایی هرچند محدود که حاضرن بخاطر سرافرازی ایران جون هم بدن!
یه جمله ای هست اگر اشتباه نکنم از امام علی که میگه حکومت حاکم بر سرزمینی شایسته مردم اون سرزمینه!!
شک نداشته باشید خودمون نمیخوایم که اوضاع بهتر بشه اگر هرکس تو جایگاه خودش انسانی رفتار کنه مشکل حل میشه!

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 233202
تقدیم ب اونایی ک زحمت سرچ ب خودشون نمیدن
اونایی ک تاریخشونو تحقیر میکنن.زیر سوال میبرن
اونایی ک یادشون رفته اول ایرانی ان و بعد مسلمان

سلام
شما سندی هم برای این نقشه دارین؟؟؟ اینکه این نقشه ی جدیدالحداث بدون منبع از کجا اومده؟؟
در مورد سرچ مطالب تاریخی که نمیشه به وبلاگ و سایت و غیره استناد کرد.

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست عزیز اینجا نیومدیم بگیم کجا بودیم و الان کجاییم.......گفته های مارال خانوم وblackviper210 به دلیل اینکه آشنایی بیش تری به تاریخ ایران دارن کاملأ صحیحه.....در ضمن به موضوع و متن تاپیک بیش تر دقت کنید و بحثو سیاسی نکنید...قومیت های مختلف ..آذری ....بلوچی.....گیلکی....مازنی....لر....کرد ...فارس....وغیره ایرانو تشکیل میدن....و به نطر من فهماندن و یادآوری اصالت گذشته ما شاید داروی درمانی باشد برای آینده کشورمون......زمانی که ایرانیا فرش زیر پاشون بود کل دنیا نمیدونستن فرش چیه....این ی نمونه خنده دارشه:D

در مورد دانشمندان شواهد علمی و تحقیقاتی محققان نشون میده هرجا مناطق گرمسیری داره ضریب هوشی افراد پایین هستش و دانشمندان کمتری را به دنیا معرفی کرده.....دقت کنید که کشورهای نزدیک استوا از این قشر می باشد بالعکسش بیایید مناطق سردسیر !!! تعداد دانشمندان زیادی را شامل میشه حالا فرقی نمیکنه مسلمان باشه غیر مسلمان یا هر مذهب دیگه
در یک نگاه ساده کانادا یا روسیه رو با کشورهای آفریقایی که به خط استوا نزدیک ترند یا همین عربستانو کشورهای دیگه....مقایسه کنید:D

بحث سیاسی نبود. همه چی گل و بلبل بود. همون آقای blackviper اومد گفت چرا باید اسم فردوسی از یک میدان در یک شهر تو آزربایجان حذف بشه.
توضیح اینکه در شهرستان سلماس شهرداری طبق تصمیم شورای شهر و بنا به درخواستهای قبلی مردم اسم فردوسی رو از یک میدان در این شهر حذف کردن.

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام
شما سندی هم برای این نقشه دارین؟؟؟ اینکه این نقشه ی جدیدالحداث بدون منبع از کجا اومده؟؟
در مورد سرچ مطالب تاریخی که نمیشه به وبلاگ و سایت و غیره استناد کرد.
سلام دوست خوبم
من این نقشه رو از سایت ویکی پدیا برداشتم
شما اگه نسبت بهش شک دارید برید و از ی منبع موثقتر ازین سایت خلافشو بیارید واسمون
من این

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

دقیقا همینه
تنها و تنها عامل وحدت قومیتها در این کشور مذهب تشیع و دین مبین اسلام هست.
والا خیلی وقت بود که همین کوبیدن بر طبل زبان پارسی و تاریخ های واهی و تحقیر فرهنگ های بسیار غنی قومیتهای ساکن ایران باعث فروپاشی شده بود. خوشبختانه قومیتهای ما و البته اکثر ملت ما ااز توطئه ی دوشمنان صهینویستی در ایجاد نزاعهای قومیتی و ایجاد تجزیه در کشورهای اسلامی آگاهن. همون کاری رو که در عثمانی کردند الان میخان بازهم در کشورهای اسلامی انجام بدن. وقتی دین رو از ما به بهانه های گوناگون و کرنگ کردنش با ملیت و نژاد و زبان میگیرن.
شما دین رو از مردم بگیرین. ببینم آیا یک نفر (فقط یک نفر) پیدا میشه تو این مملکت بره به جنگ برای حفظ زبان فارسی؟؟!! خنده داره. همیشه به این فکر میکنم که تشیع چه قدرت بزرگی داره که شیعه ی ایرانی پا یشه میره عراق و سوریه و لبنان برای حفظ دین و دفاع از هم دینان. اصلا کسی که میگه چیزی جز دین اسلام رو عامل اتحاد ایرانیها و حتی بقیه ی کشورهای مسلمان میدونه آیا اصلا فکر میکنه؟
در آموزه های اسلامی اصلا مرز کشورها معنی نداره بین کشورهای مسلمان. همه ی مسلمونها باهم برادرن و همه امت واحد اسلام. همه تحت لوای اسلام هستن و ان شالله اونروز میرسه که همه زیر پرچم ولایت امام عصر (ع) بریم.

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من به ایرانی بودنم.....
.
.
از جنبه قدمت و تمدن افتخار میکنم

از جنبه غیرت افتخار میکنم

از جنبه دورویی و ریاکاری افتخار نمیکنم

از جنبه دزدی و کلاشی افتخار نمیکنم

از جنبه عشق به میهن افتخار میکنم

از جنبه آرامش و امنیت افتخار میکنم

از جنبه کلاهبرداری و دروغگویی افتخار نمیکنم

از جنبه عقب ماندگی بعضی مناطق افتخار نمیکنم

از جنبه شجاعت و دلیری افتخار میکنم
.
.
من یک ایرانیم....و ایران را با همه خوبیها و بدیهای مردمانش دوست دارم

زنده باد ایران

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

دوست عزیز کاملا درست میگین. آفرین
اما آیا دوستانی که میخان بزور جسمه فردوسی رو بزارن تو این شهر هم اینجوری فکر میکنن.
شورای شههر بنا به درخواست مرددم تصمیم میگیره مجسمه شاعری که در شعرهاش به وفور به قومیتشون توهین کرده رو برداره از شهرشون.
تو این شهرا به سدی، حافظ و هزاران هزار دانشمند و هنرمند و شاعر ملی احترام میزارن. اما کسی نمیتونه این حق رو از یکی بگیره که تتو خونش اسم فردوسی نباشه؟؟
عامل تفرقه ها اینه. اینه که ما بخاهیم به فرهنگ و تمدن یکی دیگه بوسیله ی زورمون توهن کنیم. باید به فرهنگ همدیگه احترام بزاریم.
ممنون:gol:

*FARZAN*

کاربر ممتاز
دقیقا همینه
تنها و تنها عامل وحدت قومیتها در این کشور مذهب تشیع و دین مبین اسلام هست.
والا خیلی وقت بود که همین کوبیدن بر طبل زبان پارسی و تاریخ های واهی و تحقیر فرهنگ های بسیار غنی قومیتهای ساکن ایران باعث فروپاشی شده بود. خوشبختانه قومیتهای ما و البته اکثر ملت ما ااز توطئه ی دوشمنان صهینویستی در ایجاد نزاعهای قومیتی و ایجاد تجزیه در کشورهای اسلامی آگاهن. همون کاری رو که در عثمانی کردند الان میخان بازهم در کشورهای اسلامی انجام بدن. وقتی دین رو از ما به بهانه های گوناگون و کرنگ کردنش با ملیت و نژاد و زبان میگیرن.
شما دین رو از مردم بگیرین. ببینم آیا یک نفر (فقط یک نفر) پیدا میشه تو این مملکت بره به جنگ برای حفظ زبان فارسی؟؟!! خنده داره. همیشه به این فکر میکنم که تشیع چه قدرت بزرگی داره که شیعه ی ایرانی پا یشه میره عراق و سوریه و لبنان برای حفظ دین و دفاع از هم دینان. اصلا کسی که میگه چیزی جز دین اسلام رو عامل اتحاد ایرانیها و حتی بقیه ی کشورهای مسلمان میدونه آیا اصلا فکر میکنه؟
در آموزه های اسلامی اصلا مرز کشورها معنی نداره بین کشورهای مسلمان. همه ی مسلمونها باهم برادرن و همه امت واحد اسلام. همه تحت لوای اسلام هستن و ان شالله اونروز میرسه که همه زیر پرچم ولایت امام عصر (ع) بریم.

اون وقت چقد جالبه که این شیعه ها ک حرف از برادری میزنن واسه سنی ها هم ک مسلمون هستن ارزشی قائل نیستن!!!!!
حالا بقیه مذاهب دیگه ک در ایران زندگی میکنن بماند ک چقد نسبت بهشون بی عدالتی میشه
اول یاد بگیریم که هر کسی فارغ از دین و مذهب و قومیتش.... انسانه

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوست خوبم
من این نقشه رو از سایت ویکی پدیا برداشتم
شما اگه نسبت بهش شک دارید برید و از ی منبع موثقتر ازین سایت خلافشو بیارید واسمون
من این

سلام
یه زحمتی میدم اینکه لینک رو بزارید. همون لینک این نقشه در سایت ویکی پدیا رو.
یه توضیح کوچولو هم میدم که آیا میدونید سایت ویکی پدیا هیچ مبنای علمی نداره و صرفا براساس نوشته های دیگران (جستجوگران اینترنت) و نظرات اونها نوشته و ویرایش میشه؟؟

در اون مورد هم عرض کردم که شما بر طبق این نقشه ادعا کردید و شما باید منبع بیارید نه اینکه من مخالفش رو بیارم. :)D)
البته من هیچ بحثی رو این نقشه ندارم و برام مهم نیست اصلا. با اینکه خلاف واقع هست برام مهم نیست. چون توهینی به کشور ایران و یا شهرا و وطن مادری من آزربایجان نیست. صرفا یک پیشنهاد دوستانه بود که اگر مستند تر برخورد کنیم با مطالب بعدا شکه نمیشمی و اذیت نمیشیم از خلاف بودنشون.
:gol:

amirdolu

عضو جدید
سلام.
ضریب هوشی افراد و اینکه مثلا کمتر بودن دانشمندان در جوامع مختلف ربطی به سردسیر بودن و یا گرمسیر بودن منطقه نداره.(ضریب هوشی افراد مثل رنگ پوست ، قدرت جنسی و برخی دیگر از صفات تحت تاثیر وراثت ، خورد و خوراک، آب و هوا، سردسیر یا گرمسیر بودن منطقه،ممکنه باشه). ولی اینکه یک منطقه مثلا دانشمند کمتری معرفی کرده یا تمدن خاصی نداره به ضریب هوشی افرادش ربطی نداره. به همت و تلاش و سایر عواملی از این دست بستگی داره.همونطوری که می دونیم تمدن های بزرگی در همین مصر و شمال آفریقا بودن. در عصر طلایی مسلمین (12قرن پیش) بزرگترین تمدن و پرچمداران علم ودانش از همین منطقه نزدیک به استوا بودن.و الان از مناطق سردسیر.
این تفکر و القا چیزی حدود 150 سال پیش توسط استعمار فرانسه در الجزایر و برخی نقاط دیگه القا میشده.

مسعود.م

متخصص والیبال باشگاه ورزشی
کاربر ممتاز
اولا برتری نژادی تحت هر عنوانی مذموم هست...

یا أَیُّهَا النَّاسُ إِنَّا خَلَقْناكُمْ مِنْ ذَكَرٍ وَ أُنْثى‏ وَ جَعَلْناكُمْ شُعُوباً وَ قَبائِلَ لِتَعارَفُوا إِنَّ أَكْرَمَكُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقاكُمْ إِنَّ اللَّهَ عَلیمٌ خَبیرٌ (13 حجرات) اى مردم! ما شما را از یك مرد و زن آفریدیم و شما را تیره‏ ها و قبیله‏ ها قرار دادیم تا یكدیگر را بشناسید (اینها ملاك امتیاز نیست،) گرامى‏ترین شما نزد خداوند با تقواترین شماست خداوند دانا و آگاه است:gol:

و دوما درباره وطن...

وطن‌دوستی در مسیر درست آن نیز، به عنوان یک صفت نیک انسانی شمرده می‌شود، همان‌طور که امام علی(ع) آن‌را از صفت‌های نیکو و کرامت انسان معرّفی فرموده است. با این نگاه می‌توان وطن‌دوستی را -
از آنجایی که انسان مؤمن بر اساس درجات ایمان دارای خصلت‌های نیکو است و در صدد ایجاد و پرورش صفات نیک اخلاقی در خویش است، وطن‌دوستی در مسیر درست آن نیز، به عنوان یک صفت نیک انسانی او شمرده می‌شود - از نشانه‌های ایمان به خداوند دانست؛ زیرا سرچشمه هر خصلت و صفت نیکویی که از انسان صادر می‌شود از ایمان به خداوند است.

آخرین ویرایش:

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 233270

***** پادشــــاهی اردشیـــــــــر ****

به بغداد بنشست بر تخت عاج ...... به سر برنهاد آن دلفروز تاج
کمر بسته و گرز شاهان به دست ... بياراسته جايگاه نشست
شهنشاه خواندند زان پس ورا ....... ز گشتاسپ نشناختي کس ورا
چو تاج بزرگي به سر برنهاد ...... چنين کرد بر تخت پيروزه ياد
که اندر جهان داد گنج منست .....جهان زنده از بخت و رنج منست
کس اين گنج نتواند از من ستد ..... بد آيد به مردم ز کردار بد
چو خشنود باشد جهاندار پاک .... ندارد دريغ از من اين تيره خاک
جهان سر به سر در پناه منست .... پسنديدن داد راه منست
نبايد که از کارداران من ..... ز سرهنگ و جنگي سواران من
بخسپد کسي دل پر از آرزوي ..... گر از بنده گر مردم نيک خوي
گشادست بر هرکس اين بارگاه ..... ز بدخواه وز مردم نيک خواه
همه انجمن خواندند آفرين ...... که آباد بادا به دادت زمين
فرستاد بر هر سوي لشکري ..... که هرجا که باشد ز دشمن سري
سر کينه ورشان به راه آوريد ...... گر آيين شمشير و گاه آوريد

...............................................

1606947_645944912145239_6806257435379225305_n.jpg

дажджавая кропля

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
ضریب هوشی افراد و اینکه مثلا کمتر بودن دانشمندان در جوامع مختلف ربطی به سردسیر بودن و یا گرمسیر بودن منطقه نداره.(ضریب هوشی افراد مثل رنگ پوست ، قدرت جنسی و برخی دیگر از صفات تحت تاثیر وراثت ، خورد و خوراک، آب و هوا، سردسیر یا گرمسیر بودن منطقه،ممکنه باشه). ولی اینکه یک منطقه مثلا دانشمند کمتری معرفی کرده یا تمدن خاصی نداره به ضریب هوشی افرادش ربطی نداره. به همت و تلاش و سایر عواملی از این دست بستگی داره.همونطوری که می دونیم تمدن های بزرگی در همین مصر و شمال آفریقا بودن. در عصر طلایی مسلمین (12قرن پیش) بزرگترین تمدن و پرچمداران علم ودانش از همین منطقه نزدیک به استوا بودن.و الان از مناطق سردسیر.
این تفکر و القا چیزی حدود 150 سال پیش توسط استعمار فرانسه در الجزایر و برخی نقاط دیگه القا میشده.

چیزی که من گفتم استادان دانشگاه کالیفرنیا و فرانکفورد آلمان به طور مشترک به این نتیجه رسیدن بنده بدون مدرک ومنبع چیزی رو عنوان نمیکنم.......لینکشو براتون پیدا می کنم تا حرفی برای گفتن نداشته باشید

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
طبق نظر بعضیها ! ؛...فردوسی ترک ستیز!، هندی ستیز!، کرد ستیز!، عرب ستیز!، گیلک و دیلمی ستیز!، بلوچ ستیز!، ... کلاً همه چی ستیز بوده!!!!.... واقعاً خیلی خنده داره !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! و خجالت آور.

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اون وقت چقد جالبه که این شیعه ها ک حرف از برادری میزنن واسه سنی ها هم ک مسلمون هستن ارزشی قائل نیستن!!!!!
حالا بقیه مذاهب دیگه ک در ایران زندگی میکنن بماند ک چقد نسبت بهشون بی عدالتی میشه
اول یاد بگیریم که هر کسی فارغ از دین و مذهب و قومیتش.... انسانه

سلام
این نظر شماست
هر کسی هم که به دین یکی دیگه (چه مسلمان و چه غیر مسلمان توهین کنه ، بی احترامی کنه صددرصد محکومه)
در تمام آموزه های اسلامی و علی الخصوص تشیع و احادیث ا هم از توهین به مذاهب دیگران نهی کردن. در قرآن اومده به بتهای مشرکان هم توهین نکنید حتی.

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اولا برتری نژادی تحت هر عنوانی مذموم هست...

یا أَیُّهَا النَّاسُ إِنَّا خَلَقْناكُمْ مِنْ ذَكَرٍ وَ أُنْثى‏ وَ جَعَلْناكُمْ شُعُوباً وَ قَبائِلَ لِتَعارَفُوا إِنَّ أَكْرَمَكُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقاكُمْ إِنَّ اللَّهَ عَلیمٌ خَبیرٌ (13 حجرات) اى مردم! ما شما را از یك مرد و زن آفریدیم و شما را تیره‏ ها و قبیله‏ ها قرار دادیم تا یكدیگر را بشناسید (اینها ملاك امتیاز نیست،) گرامى‏ترین شما نزد خداوند با تقواترین شماست خداوند دانا و آگاه است:gol:

و دوما درباره وطن...

وطن‌دوستی در مسیر درست آن نیز، به عنوان یک صفت نیک انسانی او شمرده می‌شود، همان‌طور که امام علی(ع) آن‌را از صفت‌های نیکو و کرامت انسان معرّفی فرموده است. با این نگاه می‌توان وطن‌دوستی را – -
از آنجایی که انسان مؤمن -بر اساس درجات ایمان- دارای خصلت‌های نیکو است و در صدد ایجاد و پرورش صفات نیک اخلاقی در خویش است، وطن‌دوستی در مسیر درست آن نیز، به عنوان یک صفت نیک انسانی او شمرده می‌شود - از نشانه‌های ایمان به خداوند دانست؛ زیرا سرچشمه هر خصلت و صفت نیکویی که از انسان صادر می‌شود از ایمان به خداوند است.

خدا حفظت کنه داداش

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چیزی که من گفتم استادان دانشگاه کالیفرنیا و فرانکفورد آلمان به طور مشترک به این نتیجه رسیدن بنده بدون مدرک ومنبع چیزی رو عنوان نمیکنم.......لینکشو براتون پیدا می کنم تا حرفی برای گفتن نداشته باشید

مشاور ما در زمان دبیرستان یادمه میگفت ضریب هوشی در ایران در سیستان و بلوچستان بیشتر از بقیه جاهاست. البته من خودم اهل سردسیرترین منطقه ایرانم.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز

وقتی کسی توی مناطق پرت از اجتماع و مدرنیته باشه (استوا) خب ضریب هوشیشم رشد کمتری کرده... ولی میتونه تقویت بشه . ولی بازم اون معیارهایی که این محققان درنظر گرفتن باید مشخص بشه که چی بوده....