من به ایرانی بودنم افتخار می کنم...▌ ♥من یک ایرانیم♥▌

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
دلیل تراشی برای هرچیزی هیچ کاری نداره....... مثلا خیلیا دلیل تراشی میکنن که جلال آل احمدو بعضیا دیگه..... اینا هم زن ستیز بودن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.

هانی25

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه از من بپرسین که باور کنید انقدر تمایل به احترام به خواست مردم دارم که نظر شخصی من اینه: بله درسته. حتی اگر اکثریت هم نباشن و یه عده بخان مجسمه شهریار رو از شهرشون بردارن باید انجام بشه. چون نهایتش توهین به خخود استاد شهریار خواهد بود.
اما جواب سوالتون اینه:
استاد شهریار یه شاعر ملی بود. به کسی و چیزی توهین نکرد. اما گفتم که. فردوسی اشعار زیادی در توهین و تقبیح ترکها داره.
در این شهرها این دیدگاه در مورد سعدی و حافظ و غیره نیست. همه به این شعرا احترام میزارن.
حالا من سوالم اینه:
اگه مثلا یه شاعر ترک همشهری من وجود داشته باشه که تو شعرهاش هی به فارسها و یا مثلا شهر شما توهین کنه، آیا حاضرید چون فقط همشهری من بوده و جز ایران بوده مجسمه اش رو بزارن شهر شما؟

اولا باید بگم که من هم اصالتا ترک هستم!
این احترامی که برای اشخاص با تفکرهای متفاوت قائل هستید واقعا عالیه ولی یکم ریز تر بشید ،اگر قرار باشه هرقومی نماد و ارزش های قوم دیگر رو نپسندن که آخرش به جدایی ختم میشه
اما در مورد سوالتون ...
شنیدید که: "هرکسی از ظن خود شد یار من "
حتما چیزی بوده یا اونطور برداشت شده از جانب شاعر که ب خودش اجازه ی توهین داده! نمیدونم باید دید چه چهره ای بین اکثریت مردم کشور داره!
من اطلاعی ازین مسائل ترک ستیزی و غیره ندارم متاسفانه! و قضاوتی هم ندارم
ولی اینو میدونم که فردوسی شخصیت برجسته ای بوده و هست! و به خودم اجازه ی زیر سوال بردنش رو نمیدم!
و حتما راجب ب این ترک ستیزی تحقیق خواهم کرد! شاید فقط از دید یه عده اشعار توهین باشه!

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزیز، ما همه یک ملتیم، چرا به این بحث ها دامن میزنیم؟ شرایط ما الان مثل شرایط یک خانوادس که نباید مشکلش (هرچند مشکلی نیست جز تفرقه افکنی یکسری افراد سودجو) درز کنه چون سودجویان و دشمنان اتحاد ما منتظر همین موضوع هستند.
من از همه اقوام دوست و رفیق داشتم و دارم و واقعا افتخار می کنم که ایرانیم... حالا چون بحث اصلی بین ترک و فارسه اینو میگم، من چند وقت پیش برای اولین بار رفتم تبریز و یه مدت اونجا بودم، واقعا مردم مهمان نواز و معتقد و خوبی داره و از ته دلم به داشتن چنین هموطنانی افتخار می کنم.
از هرقومیتی که هستیم باید از ایجاد تفرقه جلوگیری کنیم و به اتحاد و برادری کمک کنیم.
دوستان این بحث ها نباید شدت بگیره. همه ما مسلمانیم و ایرانی.

بد نیست دوستان به این صفحات (به همراه کامنت ها و نظرات)هم که در مورد اشعار فردوسی هست، نگاهی بندازند:

http://www.gomaneh.com/2140/ابیاتی-که-سروده-فردوسی-نیست/

http://azargoshnasp.net/Iran/iranyaddasht/iran_y21.htm (به همراه چند صفحه قبل و بعد مطالعه بشه لطفا)

http://www.askdin.com/thread47161.html#post644634

http://anjomanafraz.com/?p=923

http://ganjoor.net/ferdousi/shahname/yazdgerd3/sh3/
واقعیت این است مهدی جان دربار پهلوی که به دنبال حکم رانی مرکزی بوده....همه کار برای به جون هم انداختن قومیت ها انجام داده......اشعار تحریف شده از فردوسی منتشر کرده......حتی از شهریار ....البته من نمیخوام بگم این شعرا هیچ اشتباهی نداشتند.....چرا که معصوم نیستند.....همونطور که ممکنه من یا دیگری حرفی رو طوری بزنیم که برداشت اشتباه رخ بده......و دستاویز مخالفانم قرار بگیره
این ها باعث شده برخی ناآگاهانه گمان برند این شعرای ارزشمند نژاد پرست و توهین کننده بودن.......در شرایطی که همه این ها حیله رژیم منحوس پهلوی بوده.....

آخرین ویرایش:

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی اینم بوده که خیلی ها حافظ و ... رو هم زیر سوال بردن در برهه هائی.....ولی وقتی به خود حافظ تفال زدن، جواب تمام تهمتهاشون رو داده...

هانی25

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعیت این است مهدی جان دربار پهلوی که به دنبال حکم رانی مرکزی بوده....همه کار برای به جون هم انداختن قومیت ها انجام داده......اشعار تحریف شده از فردوسی منتشر کرده......حتی از شهریار
این ها باعث شده برخی ناآگاهانه گمان برند این شعرای ارزشمند نژاد پرست و توهین کننده بودن.......در شرایطی که همه این ها حیلی رژیم منحوس پهلوی بوده

هر حکومتی برای نبود اتحاد کافی بین مردم و قوی تر کردن سلطه ی خودش سعی میکنه بین مردم تفرقه بندازه تا در گیر مسائل پیش پا افتاده باشن...

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
این رو خطاب به دوستان مسلمان میگم......کلامی از حضرت محمد (ص)

لَیسَ مِنّا مَن دَعا إلی عَصَبِیةٍ، و لَیسَ مِنّا مَن قاتَلَ (عَلی) عَصَبِیةٍ، و لَیسَ مِنّا مَن ماتَ عَلی عَصَبِیةٍ؛ (سنن أبی داوود، ج 4، ص 332، ح 5121)
از ما نیست کسی که به قوم گرایی دعوت کند....... و یا در این راه بجنگد........ و یا با چنین تفکری از دنیا برود.

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اولا باید بگم که من هم اصالتا ترک هستم!
این احترامی که برای اشخاص با تفکرهای متفاوت قائل هستید واقعا عالیه ولی یکم ریز تر بشید ،اگر قرار باشه هرقومی نماد و ارزش های قوم دیگر رو نپسندن که آخرش به جدایی ختم میشه
اما در مورد سوالتون ...
شنیدید که: "هرکسی از ظن خود شد یار من "
حتما چیزی بوده یا اونطور برداشت شده از جانب شاعر که ب خودش اجازه ی توهین داده! نمیدونم باید دید چه چهره ای بین اکثریت مردم کشور داره!
من اطلاعی ازین مسائل ترک ستیزی و غیره ندارم متاسفانه! و قضاوتی هم ندارم
ولی اینو میدونم که فردوسی شخصیت برجسته ای بوده و هست! و به خودم اجازه ی زیر سوال بردنش رو نمیدم!
و حتما راجب ب این ترک ستیزی تحقیق خواهم کرد! شاید فقط از دید یه عده اشعار توهین باشه!

نه. به نظر من اتفاقا کثرت نگاهها و دیدگاهها خوبه. به شرطی که بی احترامی در میان نباشه. مثلا من فردوسی رو نمیپسندم. شما مثلا (مثلا عرض میکنم) بولود قاراچورلو (سهند) رو نمیپسندید. یکی اصلا تو وادی مذهب هست و فرضا یک عالم شیعه رو نمیپسنده. یکی تو وادی ورزش. اینا خوبه. اما تا جایی که منجر نشه به:
1- ما دیدگاهامون رو به زور به یکی دیگه بخاهیم بقبلونیم. چن اصلا نمیشه که. دیدگاه با منطق عوض میشه و نه زور.
2- احترام طرف مقابل رو نگه داریم. مثلا من در عمرم با خیلیا مخالفت کردم، اما جز در مورد خیلی اندک (موارد بیربط به این مسائل بود) یادم نمیاد توهین کرده باشم. انم اشتباه کردم تازه. قرار نیست همه یجرو فکر کنیم که. من میگم فردوسی که من از بابت اشعار شیعه ایشون بهش احترام میزارم به ترکها توهین کرده. هیچ بی احترامی هم تا الان بهش نکردم و نمیکنم. نه اینجا و نه در جای دیگه. اما خوب این حق رو دارم در مورد شهر خودم تصمیم بگیرم. یعنی مردمم حق دارن.

در مورد اینکه فردوسی مصداق هرکسی از ظن خود شد یار من باشه که قابل قبول یست. شاهنامه اشعارش کلا نژادپرستاه هست. ایران پرستانه هست. اونم بطوریکه باعث میشه این مواردی که اینجا میبینید پیش بیاد. یعنی خودبرتر بینی. برتر بینی ایرانیها. من هیچ برتری رو برای ایران و ایرانی نسبت به هیچ عرب و آفریقایی و هند و غیره نمیبینم.

به نظر من تنها معصومین هستند که نمیشه زیر سوال بردشون.
از اینکه صادقانه فرمودید تحقیق میکنید خوشحالم. منم صادقانه از شما میخام نتایج تحقیقتون اگر برخلاف گفته های من بود حتما به من هم اطلاع بدید. جدی میگم. موفق باشید

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این رو خطاب به دوستان مسلمان میگم......کلامی از حضرت محمد (ص)

لَیسَ مِنّا مَن دَعا إلی عَصَبِیةٍ، و لَیسَ مِنّا مَن قاتَلَ (عَلی) عَصَبِیةٍ، و لَیسَ مِنّا مَن ماتَ عَلی عَصَبِیةٍ؛ (سنن أبی داوود، ج 4، ص 332، ح 5121)
از ما نیست کسی که به قوم گرایی دعوت کند....... و یا در این راه بجنگد........ و یا با چنین تفکری از دنیا برود.
خوب آقا محمد من اصلا قصد ندارم مخصوصا در این مورد بخصوص با شما بحثی رو پیش ببرم.
اما اگه در این مورد اشاره ای به من بوده باشه که اولا خدا منو ببخشه که کارهام به پای اسلام احیانا نوشته میشه.
ثانیا شاید باور نکنید اما من از اول هم اینجا قصد داشتم از قوم گرایی ها جلوگیری کنم. اگر کسی بیطرفانه از وال به تایپیک نگاه کنه ، فکر کنم از صفحه ی هشت شروع شد و من هم از همون صفحه اومدمف به صدق گفتارم شهادت میده. در صورتی که از اول شاهد مطالب سخیف در این سایت در مورد ایران و تاریخهای واهی قبل از اسلام ایران بودم و اصلا اعتنا نمیکردم.
خواهشا نقل قول نگیر از این و اگه جوابی میخاهی بدی در پ خ یا پروفایل بده. چون من شرمنده خواهم بود اینجا برای این چیزا جواب بدم.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب آقا محمد من اصلا قصد ندارم مخصوصا در این مورد بخصوص با شما بحثی رو پیش ببرم.
اما اگه در این مورد اشاره ای به من بوده باشه که اولا خدا منو ببخشه که کارهام به پای اسلام احیانا نوشته میشه.
ثانیا شاید باور نکنید اما من از اول هم اینجا قصد داشتم از قوم گرایی ها جلوگیری کنم. اگر کسی بیطرفانه از وال به تایپیک نگاه کنه ، فکر کنم از صفحه ی هشت شروع شد و من هم از همون صفحه اومدمف به صدق گفتارم شهادت میده. در صورتی که از اول شاهد مطالب سخیف در این سایت در مورد ایران و تاریخهای واهی قبل از اسلام ایران بودم و اصلا اعتنا نمیکردم.
خواهشا نقل قول نگیر از این و اگه جوابی میخاهی بدی در پ خ یا پروفایل بده. چون من شرمنده خواهم بود اینجا برای این چیزا جواب بدم.
سلام.....این جا جواب میدم.......شما به کل اشتباه متوجه شدین......حرف من کلی است

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه. به نظر من اتفاقا کثرت نگاهها و دیدگاهها خوبه. به شرطی که بی احترامی در میان نباشه. مثلا من فردوسی رو نمیپسندم. شما مثلا (مثلا عرض میکنم) بولود قاراچورلو (سهند) رو نمیپسندید. یکی اصلا تو وادی مذهب هست و فرضا یک عالم شیعه رو نمیپسنده. یکی تو وادی ورزش. اینا خوبه. اما تا جایی که منجر نشه به:
1- ما دیدگاهامون رو به زور به یکی دیگه بخاهیم بقبلونیم. چن اصلا نمیشه که. دیدگاه با منطق عوض میشه و نه زور.
2- احترام طرف مقابل رو نگه داریم. مثلا من در عمرم با خیلیا مخالفت کردم، اما جز در مورد خیلی اندک (موارد بیربط به این مسائل بود) یادم نمیاد توهین کرده باشم. انم اشتباه کردم تازه. قرار نیست همه یجرو فکر کنیم که. من میگم فردوسی که من از بابت اشعار شیعه ایشون بهش احترام میزارم به ترکها توهین کرده. هیچ بی احترامی هم تا الان بهش نکردم و نمیکنم. نه اینجا و نه در جای دیگه. اما خوب این حق رو دارم در مورد شهر خودم تصمیم بگیرم. یعنی مردمم حق دارن.

در مورد اینکه فردوسی مصداق هرکسی از ظن خود شد یار من باشه که قابل قبول یست. شاهنامه اشعارش کلا نژادپرستاه هست. ایران پرستانه هست. اونم بطوریکه باعث میشه این مواردی که اینجا میبینید پیش بیاد. یعنی خودبرتر بینی. برتر بینی ایرانیها. من هیچ برتری رو برای ایران و ایرانی نسبت به هیچ عرب و آفریقایی و هند و غیره نمیبینم.

از اینکه صادقانه فرمودید تحقیق میکنید خوشحالم. منم صادقانه از شما میخام نتایج تحقیقتون اگر برخلاف گفته های من بود حتما به من هم اطلاع بدید. جدی میگم. موفق باشید

اشتباه بزرگ شما این است که شعر رو صرف حال میبینی ......ویژگی شعر افسانه ای و حماسی به کار بردن برخی تعبیرات هست....فردوسی از دست سلطان محمود غزنوی خیلی رنجیده بوده.......خیلی از حرف هاشو با کنایه مطرح کرده .......اشتباه بزرگی که معتقدم خیلی ها بهش دچار میشن کلی نگری است.........هر کسی از ظن خود شد یار من

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
«پاد شاهی آزرم دخت»

Achaemenid_Princess_Atoosa.jpg

یکی دخت دیگر بد آزرم نام
...... ز تاج بزرگان رسیده به کام
بیامد به تخت کیان بر نشست
..... گرفت این جهان، جهان را به دست
نخستین چنین گفت کای بخردان
.... جهان گشته و کار کرده ردان
همه کار بر داد و آیین کنیم
... .....کزین پس همه خشت بالین کنیم
هر آنکس که باشد مرا دوستدار
.... چنانم مر او را چو پروردگار
کس کو ز پیمان من بگذرد
.......... بپیچید ز آیین و راه خرد
به خواری تنش را برآرم بدار
.... ز دهقان و تازی و رومی شمار
همی بود بر تخت بر چار ماه
..... به پنجم شکست اندر آمد گاه
از آزرم گیتی بی آزرم گشت
....... پی اختر رفتنش نرم گشت
شد او نیز و ان تخت بی‌شاه ماند
.... به کام دل مرد بدخواه ماند
همه کار گردنده چرخ این بود
.... .....ز پرورده‌ی خویش پر کین بود

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
«پادشاهی پوران دخت»

424804_321748731207426_100001169052466_800244_1577996656_n.jpg

یکی دختری بود پوران بنام
............ چون زن شاه شد کارها گشت خام
بران تخت شاهیش بنشاندند
... .....بزرگان برو گوهر افشاندند
چنین گفت پس دخت پوران که من
.... نخواهم پراگندن انجمن
کسی را که درویش باشد ز گنج
....... توانگر کنم تا نماند به رنج
مبادا ز گیتی کسی مستمند
........... که از درد او بر من آید گزند
ز کشور کنم دور بدخواه را
........... بر آیین شاهان کنم گاه را
نشانی ز پیروز خسرو بجست
...... بیاورد ناگاه مردی درست
خبر چون به نزدیک پوران رسید
..... ز لشکر بسی نامور برگزید
ببردند پیروز را پیش اوی
................بدو گفت کای بد تن کینه جوی
ز کاری که کردی بیابی جزا
.......... چنانچون بود در خور ناسزا
مکافات یابی ز کرده کنون
........... برانمز گردن تو را جوی خون
ز آخر هم آنگه یکی کره خواست
..... به زین اندرون نوز نابوده راست
همی داشت این زن جهان را به مهر
.... نجست از بر خاک باد سپهر
چو شش ماه بگذشت بر کار اوی
......... ببد ناگهان کژ پرگار اوی
به یک هفته بیمار گشت و بمرد
.......... ابا خویشتن نام نیکی ببرد
چنین است آیین چـــرخ روان
............... توانا بهرکار و ما ناتوان

آخرین ویرایش:

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
« بیژن و منیژه»

gordafarid.jpg

شبي چون شبه روي شسته بقير

نه بهرام پيدا نه کيوان نه تير

دگرگونه آرايشي کرد ماه
بسيچ گذر کرد بر پيشگاه

شده تيره اندر سراي درنگ
ميان کرده باريک و دل کرده تنگ

ز تاجش سه بهره شده لاژورد
سپرده هوا را بزنگار و گرد

سپاه شب تيره بر دشت و راغ
يکي فرش گسترده از پرزاغ

نموده ز هر سو بچشم اهرمن
چو مار سيه باز کرده دهن

چو پولاد زنگار خورده سپهر
تو گفتي بقير اندر اندود چهر

هرآنگه که برزد يکي باد سرد
چو زنگي برانگيخت ز انگشت گرد

چنان گشت باغ و لب جويبار
کجا موج خيزد ز درياي قار

فرو ماند گردون گردان بجاي
شده سست خورشيد را دست و پاي

سپهر اند آن چادر قيرگون
تو گفتي شدستي بخواب اندرون

جهان از دل خويشتن پر هراس
جرس برکشيده نگهبان پاس

نه آواي مرغ و نه هراي دد
زمانه زبان بسته از نيک و بد

نبد هيچ پيدا نشيب از فراز
دلم تنگ شد زان شب ديرياز

بدان تنگي اندر بجستم ز جاي
يکي مهربان بودم اندر سراي

خروشيدم و خواستم زو چراغ
برفت آن بت مهربانم ز باغ

مرا گفت شمعت چبايد همي
شب تيره خوبت ببايد همي

بدو گفتم اي بت نيم مرد خواب
يکي شمع پيش آر چون آفتاب

بنه پيشم و بزم را ساز کن
بچنگ ار چنگ و مي آغاز کن

بياورد شمع و بيامد بباغ
برافروخت رخشنده شمع و چراغ

مي آورد و نار و ترنج و بهي
زدوده يکي جام شاهنشهي

مرا گفت برخيز و دل شاددار
روان را ز درد و غم آزاد دار

نگر تا که دل را نداري تباه
ز انديشه و داد فرياد خواه

جهان چون گذاري همي بگذرد
خردمند مردم چرا غم خورد

گهي مي گساريد و گه چنگ ساخت
تو گفتي که هاروت نيرنگ ساخت

دلم بر همه کام پيروز کرد
که بر من شب تيره نوروز کرد

بدان سرو بن گفتم اي ماهروي
يکي داستان امشبم بازگوني

که دل گيرد از مهر او فر و مهر
بدو اندرون خيره ماند سپهر

مرا مهربان يار بشنو چگفت
ازان پس که با کام گشتيم جفت

بپيماي مي تا يکي داستان
بگويمت از گفته باستان

پر از چاره و مهر و نيرنگ و جنگ
همان از در مرد فرهنگ و سنگ

بگفتم بيار اي بت خوب چهر
بخوان داستان و بيفزاي مهر

ز نيک و بد چرخ ناسازگار
که آرد بمردم ز هرگونه کار

نگر تا نداري دل خويش تنگ
بتابي ازو چند جويي درنگ

نداند کسي راه و سامان اوي
نه پيدا بود درد و درمان اوي

پس آنگه بگفت ار ز من بشنوي
بشعر آري از دفتر پهلوي

همت گويم و هم پذيرم سپاس
کنون بشنو اي جفت نيکي شناس

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

منیم نظریمه اوزیوی بولارینان یورما....
..................................................................
تاریخ هاممی بیلیر و بیلیر نلر گچیب بو سوزلرینن.

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
نادانی بزرگترین دشمن انسانِ...
وقتی چنین کسانی تو کشور داریم دیگه احتیاجی به دشمن نداریم. طرف اومده تاریخ ایران رو نفی میکنه. زبان پارسی رو قبول نداره. به قوم پارس طعنه میزنه.
بزرگترین دانشمندان ایران زمین رو عرب(خارجی) میخونه و زیر سوال میبره. مجسمه و آرامگاه‌شونو تخریب میکنه.
بعد خیلی راحت میگه من مخالف نژاد پرستی هستم. اصلا اومدم که از اتحاد اقوام ایرانی حمایت کنم. مرگ بر اسرائیل و منافقین اسلام.
همین مردم اسرائیل دارن شاه تو رو میپرستن. کوروش بزرگ رو پیغمبرشون میدونن. طرف متولد آلمان هست اما 40 سال عمرشو صرف جمع آوری شاهنامه فردوسی میکنه.
باید بریم غیرت رو از این آدمها یاد بگیریم. دشمن اونها نیستن دشمن در بین خود ما هست.
غیرت رو باید از سرخ پوستان آمریکا یاد گرفت، دارن از اینهمه تکنولوژی استفاده میکنن اما هنوز میگن این خارجی‌‌ها به کشور ما تجاوز کردن.
بعد ما کاملا برعکسیم. نه تنها خودمون رو عرب میدونیم بلکه خیلی هم خوشحالیم که به اجدادمون تجاوزم شده از طرف سپاهیان اسلام. اصلا افتخار هم میکنیم.
میگن اگر اعراب نبودن ما هنوز تو غارها زندگی میکردیم و بت پرست بودیم. اونها باعث شکوفایی فرهنگی و علمی و اقتصادی ما شدن.
تمام خیابونها و بلوارهای شهرش به اسم عربیه ناراحت نمیشه اما یک میدون تو شهرش به اسم پارسیه رگ گردنش میزنه بیرون.
میدونم همین آدم ها الان گزارش تخلف هم برام میفرستن چون فکر میکنن باز اسلام در خطر است. ولی من حرفمو میزنم.

آخرین ویرایش:

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
1497539_601394849933579_290386620_n.jpg

« دانستنی های جالب در مورد کوروش و داریوش....»

ـ آیا میدانید : ۲۹ اکتبر روز جهانی کوروش کبیر است و این روز فقط در تقویم ایران نیست؟
ـ آیا میدانید : چند سال دیگر ، با نابودی کامل تخت جمشید باید سپاسگذار کشورهایی چون فرانسه باشیم که چندی از تخت جمشید را در موزه های خود حفظ کردند.
ـ آیا میدانید: اولین سیستم استخدام دولتی به صورت لشگری و کشوری به مدت ۴۰سال خدمت و سپس بازنشستگی و گرفتن مستمری دائم را کورش کبیر در ایران پایه گذاری کرد.
ـ آیا میدانید : کمبوجیه فرزند کورش بدلیل کشته شدن ۱۲ ایرانی در مصر و اینکه فرعون مصر به جای عذر خواهی از ایرانیان به دشنام دادن و تمسخر پرداخته بود ،
با ۲۵۰ هزار سرباز ایرانی در روز ۴۲ از آغاز بهار ۵۲۵ قبل از میلاد به مصر حمله کرد و کل مصر را تصرف کرد و بدلیل آمدن قحطی در مصر مقداری بسیار زیادی غله وارد مصر کرد .
اکنون در مصر یک نقاشی دیواری وجود دارد که کمبوجیه را در حال احترام به خدایان مصر نشان میدهد. او به هیچ وجه دین ایران را به آنان تحمیل نکرد و بی احترامی به آنان ننمود.

ـ آیا میدانید : داریوش کبیر با شور و مشورت تمام بزرگان ایالتهای ایران که در پاسارگاد جمع شده بودند به پادشاهی برگزیده شد
و در بهار ۵۲۰ قبل از میلاد تاج شاهنشاهی ایران رابر سر نهاد و برای همین مناسبت ۲ نوع سکه طرح دار با نام
داریک ( طلا ) و سیکو ( نقره) را در اختیار مردم قرار داد که بعدها رایج ترین پولهای جهان شد

ـ آیا میدانید : داریوش کبیر طرح تعلیمات عمومی و سوادآموزی را اجباری و به صورت کاملا رایگان بنیان گذاشت
که به موجب آن همه مردم می بایست خواندن و نوشتن بدانند که به همین مناسبت خط آرامی یا فنیقی را جایگزین خط میخی کرد که بعدها خط پهلوی نام گرفت .

ـ آیا میدانید : داریوش در پایئز و زمستان ۵۱۸ – ۵۱۹ قبل از میلاد نقشه ساخت پرسپولیس را طراحی کرد و با الهام گرفتن از اهرام مصر
نقشه آن را با کمک چندین تن از معماران مصری بروی کاغذ آورد .

ـ آیا میدانید : کوروش بعد از تصرف بابل ۲۵ هزار یهودی برده را که در آن شهر بر زیر یوق بردگی شاه بابل بودند آزاد کرد.
ـ آیا میدانید : داریوش در سال دهم پادشاهی خود شاهراه بزرگ کورش را به اتمام رساند و
جاده سراسری آسیا را احداث کرد که از خراسان به مغرب چین میرفت که بعدها جاده ابریشم نام گرفت .

ـ آیا میدانید : اولین بار پرسپولیس به دستور داریوش کبیر به صورت ماکت ساخته شد تا از بزرگترین کاخ آسیا شبیه سازی شده باشد
که فقط ماکت کاخ پرسپولیس ۳ سال طول کشید و کل ساخت کاخ ۸۰ سال به طول انجامید.

ـ آیا میدانید : داریوش برای ساخت کاخ پرسپولیس که نمایشگاه هنر آسیا بوده ۲۵ هزار کارگر به صورت ۱۰ ساعت در تابستان و ۸ ساعت
در زمستان به کار گماشته بود و به هر استادکار هر ۵ روز یکبار یک سکه طلا ( داریک ) می داده و به هر خانواده از کارگران
به غیر از مزد آنها روزانه ۲۵۰ گرم گوشت همراه با روغن – کره – عسل و پنیر میداده است و هر ۱۰ روز یکبار استراحت داشتند .

ـ آیا میدانید : داریوش در هر سال برای ساخت کاخ به کارگران بیش از نیم میلیون طلا مزد می داده است که به گفته مورخان گران ترین کاخ دنیا محسوب میشده .
این در حالی است که در همان زمان در مصر کارگران به بیگاری مشغول بوده اند بدون پرداخت مزد که با شلاق نیز همراه بوده است .

ـ آیا میدانید : تقویم کنونی ( ماه ۳۰ روز ) به دستور داریوش پایه گذاری شد و او هیاتی را برای اصلاح تقویم ایران به ریاست دانشمند بابلی “دنی تون” بسیج کرده بود.
بر طبق تقویم جدید داریوش روز اول و پانزدهم ماه تعطیل بوده و در طول سال دارای ۵ عید مذهبی و ۳۱ روز تعطیلی رسمی که یکی از آنها نوروز و دیگری سوگ سیاوش بوده است .

ـ آیا میدانید : داریوش پادگان و نظام وظیفه را در ایران پایه گزاری کرد و به مناسبت آن تمام جوانان چه فرزند شاه
و چه فرزند وزیر باید به خدمت بروند و تعلیمات نظامی ببینند تا بتوانند از سرزمین پارس دفاع کنند .

ـ آیا میدانید : داریوش برای اولین بار در ایران وزارت راه – وزارت آب – سازمان املاک -سازمان اطلاعات – سازمان پست و تلگراف ( چاپارخانه ) را بنیان نهاد.
ـ آیا میدانید : اولین راه شوسه و زیر سازی شده در جهان توسط داریوش ساخته شد.
ـ آیا میدانید : داریوش برای جلوگیری از قحطی آب در هندوستان که جزوی از امپراطوری ایران بوده سدی عظیم بروی رود سند بنا نهاد.
ـ آیا میدانید : فیثاغورث که بدلایل مذهبی از کشور خود گریخته بود و به ایران پناه آورده بود توسط داریوش کبیر دارای یک زندگی خوب همراه با مستمری دائم شد.

آخرین ویرایش:

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
وقتی چنین کسانی تو کشور داریم دیگه احتیاجی به دشمن نداریم. طرف اومده تاریخ ایران رو نفی میکنه. زبان پارسی رو قبول نداره. به قوم پارس طعنه میزنه.
بزرگترین دانشمندان ایران زمین رو عرب(خارجی) میخونه و زیر سوال میبره. مجسمه و آرامگاه‌شونو تخریب میکنه.
بعد خیلی راحت میگه من مخالف نژاد پرستی هستم. اصلا اومدم که از اتحاد اقوام ایرانی حمایت کنم. مرگ بر اسرائیل و منافقین اسلام.
همین مردم اسرائیل دارن شاه تو رو میپرستن. کوروش بزرگ رو پیغمبرشون میدونن. طرف متولد آلمان هست اما 40 سال عمرشو صرف جمع آوری شاهنامه فردوسی میکنه.
باید بریم غیرت رو از این آدمها یاد بگیریم. دشمن اونها نیستن دشمن در بین خود ما هست.
غیرت رو باید از سرخ پوستان آمریکا یاد گرفت، دارن از اینهمه تکنولوژی استفاده میکنن اما هنوز میگن این خارجی‌‌ها به کشور ما تجاوز کردن.
بعد ما کاملا برعکسیم. نه تنها خودمون رو عرب میدونیم بلکه خیلی هم خوشحالیم که به اجدادمون تجاوزم شده از طرف سپاهیان اسلام. اصلا افتخار هم میکنیم.
میگن اگر اعراب نبودن ما هنوز تو غارها زندگی میکردیم و بت پرست بودیم. اونها باعث شکوفایی فرهنگی و علمی و اقتصادی ما شدن.
تمام خیابونها و بلوارهای شهرش به اسم عربیه ناراحت نمیشه اما یک میدون تو شهرش به اسم پارسیه رگ گردنش میزنه بیرون.
میدونم همین آدم ها الان گزارش تخلف هم برام میفرستن چون فکر میکنن باز اسلام در خطر است. ولی من حرفمو میزنم.

طرف 40 سال سهله 200 سال روی ایران تحقیق کرده که چجوری بتونن این کشور رو بیشتر از چندین سال به سلطه بگیرن زمان قاجار و پهلوی همشون معلومه!!
مردم اسرائیل کوروش رو شاه میدونند در حالیکه کشور اسرائیل بیشتر از 50 سال نیست عمرش!!!!حاله شاید یه منطقه خاص بود..
ما نژاد پرست نیستیم ولی شما به عنوان یه هموطن وقتی بخاهی هویت منو باطل کنی وبگی قبل از ترک بودن فارس هستی مطمئنا من هیچ وقت اینکار رو قبول نمی کنم.
تحصیلات کافی نیست اگر بخایی برتر بودن و قدرت رو به رخ بکشی معلومه هیچ وقت نمی تونی وحدت داشته باشی که متاسفانه اینجوری هست.
من با اسلام وجودش کار ی ندارم مشکل شما ها هستین که قدرت در دست امثال تو باشد کلا هویت واقعی و ریشه ای قومیت ها رو نابود م می کنید و نسل کشی راه می ندازید..
کوروش رو نمی دونم ولی دیگه اون هم مضحک شده اونقدر ازش نقل قول گرفتن کم مونده بگن کوروش برق رو هم اختراع کرد!!!!!!!
در کل احترام بزار تا مقبول باشی. برای من در حال حاظر شهدای جنگ و امثال شهید باکری از 100 تا سیاووش و منیژه برترند حالا احترام آنها سره جای خود. ولی افرادی مثل شما بخاهند قومیت من رو زیر سوال ببرند که عددی هم نسیتند یعنی از بی هویتی خود دست بکار شده اند.

در ضمن اگر روت نمیشه نقل بگیری سکوت بهترین راه است مثل هم قطارات!

هانی25

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 233444

« دانستنی های جالب در مورد کوروش و داریوش....»

ـ آیا میدانید : ۲۹ اکتبر روز جهانی کوروش کبیر است و این روز فقط در تقویم ایران نیست؟
ـ آیا میدانید : چند سال دیگر ، با نابودی کامل تخت جمشید باید سپاسگذار کشورهایی چون فرانسه باشیم که چندی از تخت جمشید را در موزه های خود حفظ کردند.
ـ آیا میدانید: اولین سیستم استخدام دولتی به صورت لشگری و کشوری به مدت ۴۰سال خدمت و سپس بازنشستگی و گرفتن مستمری دائم را کورش کبیر در ایران پایه گذاری کرد.
ـ آیا میدانید : کمبوجیه فرزند کورش بدلیل کشته شدن ۱۲ ایرانی در مصر و اینکه فرعون مصر به جای عذر خواهی از ایرانیان به دشنام دادن و تمسخر پرداخته بود ،
با ۲۵۰ هزار سرباز ایرانی در روز ۴۲ از آغاز بهار ۵۲۵ قبل از میلاد به مصر حمله کرد و کل مصر را تصرف کرد و بدلیل آمدن قحطی در مصر مقداری بسیار زیادی غله وارد مصر کرد .
اکنون در مصر یک نقاشی دیواری وجود دارد که کمبوجیه را در حال احترام به خدایان مصر نشان میدهد. او به هیچ وجه دین ایران را به آنان تحمیل نکرد و بی احترامی به آنان ننمود.

ـ آیا میدانید : داریوش کبیر با شور و مشورت تمام بزرگان ایالتهای ایران که در پاسارگاد جمع شده بودند به پادشاهی برگزیده شد
و در بهار ۵۲۰ قبل از میلاد تاج شاهنشاهی ایران رابر سر نهاد و برای همین مناسبت ۲ نوع سکه طرح دار با نام
داریک ( طلا ) و سیکو ( نقره) را در اختیار مردم قرار داد که بعدها رایج ترین پولهای جهان شد

ـ آیا میدانید : داریوش کبیر طرح تعلیمات عمومی و سوادآموزی را اجباری و به صورت کاملا رایگان بنیان گذاشت
که به موجب آن همه مردم می بایست خواندن و نوشتن بدانند که به همین مناسبت خط آرامی یا فنیقی را جایگزین خط میخی کرد که بعدها خط پهلوی نام گرفت .

ـ آیا میدانید : داریوش در پایئز و زمستان ۵۱۸ – ۵۱۹ قبل از میلاد نقشه ساخت پرسپولیس را طراحی کرد و با الهام گرفتن از اهرام مصر
نقشه آن را با کمک چندین تن از معماران مصری بروی کاغذ آورد .

ـ آیا میدانید : کوروش بعد از تصرف بابل ۲۵ هزار یهودی برده را که در آن شهر بر زیر یوق بردگی شاه بابل بودند آزاد کرد.
ـ آیا میدانید : داریوش در سال دهم پادشاهی خود شاهراه بزرگ کورش را به اتمام رساند و
جاده سراسری آسیا را احداث کرد که از خراسان به مغرب چین میرفت که بعدها جاده ابریشم نام گرفت .

ـ آیا میدانید : اولین بار پرسپولیس به دستور داریوش کبیر به صورت ماکت ساخته شد تا از بزرگترین کاخ آسیا شبیه سازی شده باشد
که فقط ماکت کاخ پرسپولیس ۳ سال طول کشید و کل ساخت کاخ ۸۰ سال به طول انجامید.

ـ آیا میدانید : داریوش برای ساخت کاخ پرسپولیس که نمایشگاه هنر آسیا بوده ۲۵ هزار کارگر به صورت ۱۰ ساعت در تابستان و ۸ ساعت
در زمستان به کار گماشته بود و به هر استادکار هر ۵ روز یکبار یک سکه طلا ( داریک ) می داده و به هر خانواده از کارگران
به غیر از مزد آنها روزانه ۲۵۰ گرم گوشت همراه با روغن – کره – عسل و پنیر میداده است و هر ۱۰ روز یکبار استراحت داشتند .

ـ آیا میدانید : داریوش در هر سال برای ساخت کاخ به کارگران بیش از نیم میلیون طلا مزد می داده است که به گفته مورخان گران ترین کاخ دنیا محسوب میشده .
این در حالی است که در همان زمان در مصر کارگران به بیگاری مشغول بوده اند بدون پرداخت مزد که با شلاق نیز همراه بوده است .

ـ آیا میدانید : تقویم کنونی ( ماه ۳۰ روز ) به دستور داریوش پایه گذاری شد و او هیاتی را برای اصلاح تقویم ایران به ریاست دانشمند بابلی “دنی تون” بسیج کرده بود.
بر طبق تقویم جدید داریوش روز اول و پانزدهم ماه تعطیل بوده و در طول سال دارای ۵ عید مذهبی و ۳۱ روز تعطیلی رسمی که یکی از آنها نوروز و دیگری سوگ سیاوش بوده است .

ـ آیا میدانید : داریوش پادگان و نظام وظیفه را در ایران پایه گزاری کرد و به مناسبت آن تمام جوانان چه فرزند شاه
و چه فرزند وزیر باید به خدمت بروند و تعلیمات نظامی ببینند تا بتوانند از سرزمین پارس دفاع کنند .

ـ آیا میدانید : داریوش برای اولین بار در ایران وزارت راه – وزارت آب – سازمان املاک -سازمان اطلاعات – سازمان پست و تلگراف ( چاپارخانه ) را بنیان نهاد.
ـ آیا میدانید : اولین راه شوسه و زیر سازی شده در جهان توسط داریوش ساخته شد.
ـ آیا میدانید : داریوش برای جلوگیری از قحطی آب در هندوستان که جزوی از امپراطوری ایران بوده سدی عظیم بروی رود سند بنا نهاد.
ـ آیا میدانید : فیثاغورث که بدلایل مذهبی از کشور خود گریخته بود و به ایران پناه آورده بود توسط داریوش کبیر دارای یک زندگی خوب همراه با مستمری دائم شد.

درود بر شما
بی دلیل نیست از کوروش بزرگ در قرآن نام برده شده

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
ibu1jhjs3dbh4me6phu-Copy.jpg
..................................
کوروش یک شخصیت جهانی هست. تنها شخصیتی که در قدرت فساد نپذیرفت.( بعد از ایشون با درجات کم‌تر کریم خان زند)
در تمام طول این صده‌ها و هزاره‌ها کوروش یک شخصیت بی‌نظیری بوده که کسی نه پیش از او نه پس از او این چنین نبوده.
در تاریخ جهان مثل کوروش پیدا نشده. هر کشوری رو که میگرفت به مذاهبش احترام میگذاشت. لباسشون رو می پوشید و به معابدشون می‌رفت.
هیچ کس نیست از این تاریخ نویسان بزرگ مثل هرودوت و گزنفون و .... از تکریم و تعظیم کوروش زبان بسته باشه.
کوروش در واقع سه امپراطوری رو بنا کرد. هگل مورخ و فیلسوف آلمانی در کتاب فلسفه تاریخ میگه؛ ایرانیان « نخستین »ملت تاریخی جهان هستند. که بنیانگذارش کوروش بوده.
من تعجب میکنم مردم ایران در مقابل این سیاه‌کارها، که کوروش رو جعلی میدونن و قصد تخریب این فرهنگ رو دارن سکوت کردن!!!
........................
منشور کوروش بزرگ....
در سال 1971 سازمان ملل متن منشور کوروش را به 6 زبان اصلی خود (انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، اسپانیائی، ایتالیائی و روسی) ترجمه و منتشر کرد.
Cyrus_Cylinder_front.jpg

هانی25

عضو جدید
کاربر ممتاز
طرف 40 سال سهله 200 سال روی ایران تحقیق کرده که چجوری بتونن این کشور رو بیشتر از چندین سال به سلطه بگیرن زمان قاجار و پهلوی همشون معلومه!!
مردم اسرائیل کوروش رو شاه میدونند در حالیکه کشور اسرائیل بیشتر از 50 سال نیست عمرش!!!!حاله شاید یه منطقه خاص بود..
ما نژاد پرست نیستیم ولی شما به عنوان یه هموطن وقتی بخاهی هویت منو باطل کنی وبگی قبل از ترک بودن فارس هستی مطمئنا من هیچ وقت اینکار رو قبول نمی کنم.
تحصیلات کافی نیست اگر بخایی برتر بودن و قدرت رو به رخ بکشی معلومه هیچ وقت نمی تونی وحدت داشته باشی که متاسفانه اینجوری هست.
من با اسلام وجودش کار ی ندارم مشکل شما ها هستین که قدرت در دست امثال تو باشد کلا هویت واقعی و ریشه ای قومیت ها رو نابود م می کنید و نسل کشی راه می ندازید..
کوروش رو نمی دونم ولی دیگه اون هم مضحک شده اونقدر ازش نقل قول گرفتن کم مونده بگن کوروش برق رو هم اختراع کرد!!!!!!!
در کل احترام بزار تا مقبول باشی. برای من در حال حاظر شهدای جنگ و امثال شهید باکری از 100 تا سیاووش و منیژه برترند حالا احترام آنها سره جای خود. ولی افرادی مثل شما بخاهند قومیت من رو زیر سوال ببرند که عددی هم نسیتند یعنی از بی هویتی خود دست بکار شده اند.

در ضمن اگر روت نمیشه نقل بگیری سکوت بهترین راه است مثل هم قطارات!

ببخشید ولی حرفاتون منو به خنده میندازه
دوست عزیز کی هویت شما رو زیر سوال برد؟؟؟؟؟ چرا جو میدین؟؟؟
کوروش خیلی کارای بزرگ تر از کشف برق انجام داده!
هم قطاری؟! به همین سادگی خودتونو جدا میکنید؟ هم قطاری کجا بود؟! این همه نژاد پرست نیستیم نیستیم اینه؟؟؟؟
کی گفت شما قبل از ترک بودن فارس هستید؟؟؟ شما قبل از ترک بودن ایرانی هستید! نیستید؟
ایرانی بودن، فارس، ترک، کرد، لر و بلوچ و ... نداره!

هانی25

عضو جدید
کاربر ممتاز

شما ی کوچولو دارید تند میرید..
هیچ وقت نگید از جانب سپاهیان اسلام به ما تجاوز شده! هیچ وقت
اجداد من خودشون خواستن که اسلام وارد کشورشون بشه! اونم طی سالیان دراز پذیرفتن!!! و گرنه اعراب حریف سپاهیان ساسانی نبودن!
شاید بهتر باشه بگیم دوست داریم از اسم ایرانی برای شهر و خیابونامون و بلوارامون استفاده کنیم تا به قومیت های مختلف کشورمون بر نخوره!هوم؟

هانی25

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله کارت دعوت فرستادیم براشون.من اشتباه گفتم.
هم من اشتباه کردم هم خسرو پرویز هم فردوسی. هم طبری

نه اشتباه برداشت نکنید !
ایران اون زمان یکی از قدرت های جهان بوده ! اصلا با عقل جور در میاد که از اعراب شکست بخورن؟ مردم عدالت اسلام رو خواستن ک در برابر اعراب مقاوت نکردن! بله میدونم که تا میتونستن ایران رو نابود کردن ولی ترجیح میدم قبول کنم که مردم خودشون خواستن، تا اعراب رو انقدر قدرتمند تصور کنم که ابران رو فتح کردن :biggrin: اصلا خنده داره!
درست یا نادرست مردم خودشون خواستن ! مثل الان که خیلی چیز ها رو در کمال ناباوری قبول میکنیمو صدامونم در نمیاد :D

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
بحث کردن بدون سواد و دانش و بدون خوندن تاریخ نتیجه اش صفره. برید یکم تاریخ بخونید .
شما که تاریخ رو خوندید بفرمایید مغالطه های ما کجا بود... سپاسگزارم. یه چیزی هم یاد میگیرم از شما
بلاخره اومدیم اینجا تبادل اطلاعات بکنیم.

الکی به جون هم میا فتید و اخرشم هیچ کدوم طرف مقابلو قانع نمی کنید و حق به جانب تر میشین ........ خوب چه کاریه از اول بحث نکنید سنگینترین ها ./

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
تمامی آیا میدانید هایی که این فرد در ظاهر فردوسی دوست و در واقع تخریب گرش گذاشته جعلی است ......و بدون منبع

اگر منبعدارد تمامی منابع رو بیاورد

من کوروش رو چون قبول دارم.....و برای ایشون احترام بسیار زیادی قائلم اجازه جعل و انتشار دروغ در این باره نمیدم و نخواهم داد

چیزی به اسم روز جهانی کوروش وجود خارجی ندارد........

[h=3]همانطور که سایت اعتدال گفته[/h].
[h=3]7 آبان «روز جهانی کوروش» نیست - اعتدال[/h]

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
تمامی آیا میدانید هایی که این فرد در ظاهر فردوسی دوست(اینکه این حرف رو میزنم چون با این فرد مدتها صحبت کردم و یه چشمش اینجا مشخص است......کسی که حکیم فردوسی رو نژاد پرست و قومیت گرا نشان دهد میتواند دوستدار واقعی او باشد؟) و در واقع تخریب گرش گذاشته جعلی است ......و بدون منبع

اگر منبعدارد تمامی منابع رو بیاورد

من کوروش رو چون قبول دارم.....و برای ایشون احترام بسیار زیادی قائلم اجازه جعل و انتشار دروغ در این باره نمیدم و نخواهم داد .....چون دروغ بزرگترین دلیل برای بدبینی است

چیزی به اسم روز جهانی کوروش وجود خارجی ندارد........

.
7 آبان «روز جهانی کوروش» نیست - اعتدال

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
چند سالی است که برخی در فضای مجازی بر اساس توهمات ذهنی خود روزی را برای تفرقه انگیزی و قرار دادن ملیت در مقابل مذهب به صورت غیرمستقیم انتخاب کرده اند .بهانه این افراد روز جهانی کوروش است که در تقویم سازمان ملل در هفتم آبان یعنی ۲۹ اکتبر ثبت شده است .

اما اگر روز بزرگداشت کوروش روزی جهانی باشد که توسط سازمان ملل به ثبت رسیده باشد ، باید در سایت سازمان ملل موجود باشد. اما در تقویم سازمان ملل در مورد روز های جهانی و بین المللی (+)می بینیم که ۲۹ اکتبر ، به هیچ وجه به اسم کوروش هخامنشی ثبت نگردیده و اصلا در این روز هیچ مناسبتی وجود ندارد حال آنکه روز ۲۱ مارس به عنوان روز بین المللی نوروز در این تقویم شناخته شده و وجود دارد. توجه کنید که این تقویم مناسبت های سازمان یونسکو که از سازمان های تخصصی وابسته به سازمان ملل متحد هست را هم در خود گنجانده است .
با جست و جو در اینترنت برای یافتن منبع این دروغ ،

اولین سایتی که به چشم می خورد بخش فارسی سایت ویکی پدیا است که در این مورد توضیح می دهد .(+) همانطور که پیداست ، این روز به پیشنهاد سازمان بین المللی نجات پاسارگاد٬ انتخاب و نام‌گذاری شده اس
ت پس یعنی سازمان ملل و جهانی بودن این روز منتفی است . به عبارت بهتر این روز در هیچ کجا ثبت نشده و هیچ رسمیتی ندارد بلکه فقط توسط این سازمان پیشنهاد داده شده .
اما چه کسی این سازمان را بین المللی خوانده هنوز معلوم نیست. در خود سایت مزبور هم هیچ توضیحی درباره اینکه این نهاد، یک نهاد بین المللی است و به ثبت رسیده باشد به چشم نمی خورد.

نه آدرسی، نه شماره تلفنی و نه چیزی دیگر در حالی که یک شرکت کوچک هم اینها را دارد چه برسد به یک سازمان بزرگ بین المللی. بگذریم از اینکه ما تا به حال اصلا نام این سازمان را هم نشنیده بودیم.

نکته آخری که وجود دارد معرفی روز بزرگداشت مجازی کوروش به عنوان روز جهانی یا بین المللیحقوق بشر در برخی سایت هاست حال آنکه روز جهانی حقوق بشر برابر با ۱۰ دسامبر می باشد که می توانید از همان تقویم روز های جهانی سازمان ملل صحت آن را بررسی کنید و هیچ ربطی هم به فتح بابل توسط کوروش ندارد بلکه سالروز تصویب اعلامیه ی جهانی حقوق بشر در سال ۱۹۴۸ است(+).
بنابراین ، اینکه عده ای هر سال خواسته یا ناخواسته، دانسته یا ندانسته دنبال رو باستان پرستان و اسلام ستیزان می شوند و این روز را جشن می گیرند برای ما نیز مبهم است. چرا که این روز نه به تایید سازمان ملل (و نه هیچ سازمان معتبر دیگر) رسیده و نه از نظر تاریخی برای آن استدلال و مدرکی ارائه شده است ضمن اینکه تاریخ ما آنقدر پربار است که نیازی به این نوع دروغ پردازی ها نیست …

آخرین ویرایش: