من به ایرانی بودنم افتخار می کنم...▌ ♥من یک ایرانیم♥▌

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
.طاهر ذوالیمین؛ اسمش رو همه شنیدید او ایرانی بود و در روی کار اومدن عباسیان هم نقش جدی داشت.
پسر برادرش رو به فرمانروائی کرمان فرستاد و دستور داد، هرکس مسلمان نیست باید جزیه{باج} بده.
جزیه مالیاتی بود که به فرد تعلق میگرفت. مثلا اگر در خانواده ای 5 نفر بودن هر 5 نفر باید این باج سرانه رو پرداخت کنن.
او دستور داد بجای جزیه، کتابهای گذشتگان رو بیارن، طبیعی هست در یک خانواده، پدر و مادر وقتیکه میبینن بچه هاشون
در خطر مرگ هستن و اگر چندین کتاب داشته باشن، اگر بخواهند کتابی رو نگهداری کنند، کتابهای دینی یعنی اوستا رو نگه میدارن،
کتابهای ریاضی و فلسفه رو میدن تا جون بچه هاشون رو بخرند و نجات بدن. ببینید اینگونه کتابهای علمی مارو از بین بردند. ....
نمونه دیگه در کازرون که محل تولد سلمان فارسی{ خیانتکار} بود رخ داد. تازه مسلمانی حاکم شهر میشه،
در شهریکه پیغمبر به سلمان گفته بود که شهر تو، امت تو همه در امان هستند. این تازه مسلمان که همه کاره ی کازرون شده بود،
هر روز هزار نفر رو که مسلمان نبودند گردن میزد. علت دوم که موجب از بین رفتن کتابها و اسناد شد این بود.....

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
قتیبه خوارزم رو فتح کرده بود روز سوم که خوارزم رو گرفته بود. در جلو دروازه شهر که میدان وسیعی بود برای مردم صحبت میکرد.
از جمله گفت از بین فاضلان خوارزم 4 هزار نفر بیاورند، مردم فکر میکردند مانند آنچه که چنگیز و تیمور بعدها کردند، میخواهد که آنها را تبعید کند.
خوارزم مگر چقدر جمعیت داشت که او 4 هزار نفر از آنها را بخواهد؟!
او دستور داد هزار نفر در سمت چپ و هزار نفر در سمت راست و هزار نفر در پیش و هزار نفر در پشت سر او گردن بزنند و از آن زمان دستور داد از خوارزمیان،
هر کس بزبان پارسی صحبت کند زبان او را ببرند. دیگر خوارزمیان به پارسی صحبت نمیکردند. از اینجهت بآنها عجم میگفتند. چون عجم بمعنی گنگ است.
آنها چون از گفتگو باز ماندند پس از چند سالی زبان خود را فراموش کردند و از زبان خوارزمی که گستره ای بزرگ داشت، بجز واژه هائی بجای نماند،
در صورتیکه زبان زنده ای بود که انبوهی مردم بدان سخن میگفتند و می نوشتند. یکی از دلائل از میان رفتن اسناد و نوشته ها این قتلها و غارتها بود....

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
نشانه هائی از کتابهای باقی مونده بعد از قرن سوم، در منطقه ای که کمی دور از تسلط عرب بود،
یعنی در خراسان بزرگ می بینیم. پس از قرن سوم بود که ایرانی توانست خود را باز یابد.
بیشتر دانشمندان و فیلسـوفان در این زمان از خراسان بزرگ برخاستند، مانند ابوریحـان بیـرونی، ابن سینـا، خیـام، خـواجه نصیرالدین طوسی، ابوالوفای بوزجـانی و دیگران.
ابولوفای بوزجانی از نام آوران دانش ریاضی هست که در بوزجان خراسان پا به جهان گذاشت.
{ بوزجان همون تربت جام کنونی هست}.
درسته که ایرانی همیشه، مورد ستم و ظلم دشمنانش قرار گرفته، ولی فرهنگ خود رو نسل به نسل نگاه داشته....

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوارزمی المجوسی در قرن سوم هجری چون باو مجوسی میگفتند، باید خود یا خانواده اش زرتشتی بوده باشد.
جالب است بدانید که او و اجدادش را تا چند پشت به عربی میگفتند. کسی که مسلمان میشد،
گذشته از اینکه اسم خودش را به عربی میگفتند و می نوشتند، پدر و پدر بزرگش را که زیر خاک بودند و بطور حتم اسم غیر عربی داشتند به عربی اسم گذاری میکردند.
خوارزمی اولین کسی است که کتاب جبر را نوشت و بنام الجبر والمقابله نامید...
یا مثلا جمشید کاشانی تا سینوس سه درجه را حساب کرده است.
در کتابهای ما نوشته شده که اولین بار سینوس از زبان پارسی به اروپا رفته است.
قرنها پس از او یعنی دو سه قرن بعدتر، در ایتالیا شخصی بنام { کاردان} با فرمولی درجه 3 آنچه که کاشانی پیش از او حل کرده بود بدست آورد.
امروز در مدارس و نیز دانشکده های ما هنوز فرمول « کاردان» مینامند و از جمشید کاشانی نامی نمیبرند، در حالیکه 200 سال پیش از کاردان جمشید کاشانی این فرمول را حل کرده بود...

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

درود بر ایران و ایرانی پر افتخاررررررررررر

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
روز یکشنبه بیست‌ویک تن از استادان زبان و ادب فارسی، شاهنامه‌پژوه و پژوهندگان تاریخ و فرهنگ ایران،
با نوشتن نامه‌ سرگشاده‌ای به شهردار شهر سلماس در استان آذربایجان غربی ایران به برداشتن نام و تندیس فردوسی از میدان فردوسی این شهر در هفته گذشته اعتراض کردند.
این ۲۱ چهره شاخص فرهنگی ایران که در ایران و کشورهای دیگر جهان مقیم هستند در این نامه از جمله یادآور شده‌اند که فروسی در جایگاه یک چهره فرهنگی چنان پرآوازه است
که در چند شهر مهم کشورهای اروپایی، از جمله رم، پایتخت ایتالیا، میدان‌هایی به نام او و با تندیس‌هایی از پیکر او سال‌هاست که پابرجاست.
به توصیف امضاء‌کنندگان «
مایه‌ بسی شرمساری است که در ایران، سرزمین فردوسی، میدانی را از تندیس و نام او بزدایند»
.

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به بعضی ایرانیها که هموطنم هستند خیلی وقتها به ایرانی بودنم افتخار نمی کنم!

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
روز یکشنبه بیست‌ویک تن از استادان زبان و ادب فارسی، شاهنامه‌پژوه و پژوهندگان تاریخ و فرهنگ ایران،
با نوشتن نامه‌ سرگشاده‌ای به شهردار شهر سلماس در استان آذربایجان غربی ایران به برداشتن نام و تندیس فردوسی از میدان فردوسی این شهر در هفته گذشته اعتراض کردند.
این ۲۱ چهره شاخص فرهنگی ایران که در ایران و کشورهای دیگر جهان مقیم هستند در این نامه از جمله یادآور شده‌اند که فروسی در جایگاه یک چهره فرهنگی چنان پرآوازه است
که در چند شهر مهم کشورهای اروپایی، از جمله رم، پایتخت ایتالیا، میدان‌هایی به نام او و با تندیس‌هایی از پیکر او سال‌هاست که پابرجاست.
به توصیف امضاء‌کنندگان «
مایه‌ بسی شرمساری است که در ایران، سرزمین فردوسی، میدانی را از تندیس و نام او بزدایند»
.
سلام.
برگشتنتون به باشگاه رو خوش آمد میگم.
یه سوال:
ببینم به نظر شما در مورد یک شهر مردم و شورای شهرش و شهرداریش تصمیم میگیرن و یا آنگونه که این اساتید!!! به شورای امنیت کشور، حداد عادل، سپاه و هزار تا نهاد بی ربط و امنیتی نامه زدند اونا باید در مورد اسم گذاری یک میدان شهر تصمیم بگیرن؟
تورو خدا با انصاف و وجدان جواب بدین و اگه بخواهید طفره برید و توجیهات الکی کنید من هم باید پاسخ بدم.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
به توصیف امضاء‌کنندگان «
.

:eek::surprised:خیلی دیگه شورشو دراوردن!!. یعنی چی که ازاین کارا میکنن همش. :mad::mad:.

(یه چیزی خارج از این مطلب بالایی):
من زیاد به تاریخ وارد نیستم ... ولی حالا که چی؟ منظور شماازاینکه قدیم چی شده چی نشده،، پس من الان باید مقابل اسلام و اینا باشم چی هست؟.لابد ابن هیثم هم مسلمون نبوده!!.

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به توصیف امضاء‌کنندگان «
.
مایه بسی شرمساری هست که در ایران با وجود چندین قومیت و زبان ریشه دار غیر فارسی آنها را کنار زده و اسم حتی خیابانها یی به زبان محلی را تبدیل به اسمهای فارسی بکنیم!!!!
ایران ایران هست زبان فارسی هست ولی قرار نیست مانند حکومت نازی های آلمان همه رو فارس کنیم!!!همه با هم و با حقوق برابر و احترام به زبان و آیین هم. غیر این باشد ایرانی متحد نخواهیم داشت.

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
مایه بسی شرمساری هست که در ایران با وجود چندین قومیت و زبان ریشه دار غیر فارسی آنها را کنار زده و اسم حتی خیابانها یی به زبان محلی را تبدیل به اسمهای فارسی بکنیم!!!!
ایران ایران هست زبان فارسی هست ولی قرار نیست مانند حکومت نازی های آلمان همه رو فارس کنیم!!!همه با هم و با حقوق برابر و احترام به زبان و آیین هم. غیر این باشد ایرانی متحد نخواهیم داشت.
زبان پارسی زبان مشترک و رسمی اقوام ایرانی هست که با این زبان تبادل اطلاعات و تجارت و غیره.. میکنن. یکی از غنی ترین زبان های دنیا.
من موافقم در استانهای مختلف در کنار زبان پارسی، زبان اون قوم رو هم تدریس کنن که فراموش نشه.

سلام.
برگشتنتون به باشگاه رو خوش آمد میگم.
یه سوال:
ببینم به نظر شما در مورد یک شهر مردم و شورای شهرش و شهرداریش تصمیم میگیرن و یا آنگونه که این اساتید!!! به شورای امنیت کشور، حداد عادل، سپاه و هزار تا نهاد بی ربط و امنیتی نامه زدند اونا باید در مورد اسم گذاری یک میدان شهر تصمیم بگیرن؟
تورو خدا با انصاف و وجدان جواب بدین و اگه بخواهید طفره برید و توجیهات الکی کنید من هم باید پاسخ بدم.
سپاس جناب حسینی.
وقتی یک دیوانه‌ی بی سواد(که بر ضد تمدن کشور) امور رو در دست میگیره، باید اعتراض کرد. یعنی شما تا حالا در هیچ جای دنیا ندیدید که تظاهرات بشه؟!
اگه همه نظر شمارو داشتن که کلا سازمانهای حمایت از فلان حقوق و .... سازمان ملل و ..... اینا وجود نداشت.

همه جای دنیا بزرگان و دانشمندان شون رو حلوا حلوا میکنن میزارن رو سرشون. ما با بلدوزر میریم مقبرشون رو داغون میکنیم. واقعا مایه تاسف هست.
اینجاست که باید به ایرانی بودن این آقایون شک کرد و در منزلشون دنبال برگ سبز عراقی گشت.

:eek::surprised:خیلی دیگه شورشو دراوردن!!. یعنی چی که ازاین کارا میکنن همش. :mad::mad:.

(یه چیزی خارج از این مطلب بالایی):
من زیاد به تاریخ وارد نیستم ... ولی حالا که چی؟ منظور شماازاینکه قدیم چی شده چی نشده،، پس من الان باید مقابل اسلام و اینا باشم چی هست؟.لابد ابن هیثم هم مسلمون نبوده!!.
من واسه شما تعیین، تکلیف نکردم. فقط تاریخ ایران رو گفتم شما خودت مختاری هرجور میخایی عمل کن.

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
زبان پارسی زبان مشترک و رسمی اقوام ایرانی هست که با این زبان تبادل اطلاعات و تجارت و غیره.. میکنن. یکی از غنی ترین زبان های دنیا.
من موافقم در استانهای مختلف در کنار زبان پارسی، زبان اون قوم رو هم تدریس کنن که فراموش نشه.

سپاس جناب حسینی.
وقتی یک دیوانه‌ی بی سواد(که بر ضد تمدن کشور) امور رو در دست میگیره، باید اعتراض کرد. یعنی شما تا حالا در هیچ جای دنیا ندیدید که تظاهرات بشه؟!
اگه همه نظر شمارو داشتن که کلا سازمانهای حمایت از فلان حقوق و .... سازمان ملل و ..... اینا وجود نداشت.

همه جای دنیا بزرگان و دانشمندان شون رو حلوا حلوا میکنن میزارن رو سرشون. ما با بلدوزر میریم مقبرشون رو داغون میکنیم. واقعا مایه تاسف هست.
اینجاست که باید به ایرانی بودن این آقایون شک کرد و در منزلشون دنبال برگ سبز عراقی گشت.

من واسه شما تعیین، تکلیف نکردم. فقط تاریخ ایران رو گفتم شما خودت مختاری هرجور میخایی عمل کن.

عزیز من یک سوال پرسیدم و جوابش هم اضحه
من میگم آیا مردم شهر باید برای شهرشون تصمیم بگیرن و یا شورای امنیت کشور و غیره؟؟ آیا مردم شهر در حد تغییر نام یک میدان در شهرشون هم اختیار ندارن؟؟

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
مگه به زبان محلی بوده ؟. چی بوده اصلا؟.

سپاس جناب حسینی.

منم نگفتم واسه من تعیین تکلیف کردی. خودتون رو گفتم....که میگی اسلام فلانه و بهمان.

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
زبان فارسی یا پارسی زبان رسمی باشد ولی هر قومیتی طبق قانون اساسی کشور حق حقوق خود را دارد محض اطلاع! لطفا نژاد پرستانه به موضوع نگاه نکنید.
اون شهر همه اکثریت ترک زبان هستند حق دارند خ با نام ترکی داشته باشند . حالا زبان کشور پارسی یا فارسی یا هر چی هست بعدش هم به شورای شهر اونجا ربط داره تا یه اساتید شب شعر نشین های فردوسی! همچنان که تدریس به زبان مادری حق مسلم ماست حتی مهم تر از حق حقوق فردوسی شاه دوست !
............................
محض اطلاع: اینجور حرف ها رو شما میزنی همون خاطر کتاب شاهنامه فردوسی افتخارتون جز کتاب های کم فروش هست ..

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
مگه به زبان محلی بوده ؟. چی بوده اصلا؟.

منم نگفتم واسه من تعیین تکلیف کردی. خودتون رو گفتم....که میگی اسلام فلانه و بهمان.
من جواب آقایان علی حسینی و PETROMECH رو دادم لزومی بر گزافه گویی و توضیحات بیشتر نمیبینم.
خانوم میکی من در تمام نوشته هام نمیبینم گفته باشم اسلام فلان و بهمان. گفتم اعراب فلان و بهمان.
و اینکه این دانشمندان که اسمشون رو بردم مسلمان نبودن.
حالا شما پاسخ من رو بگید: اگر اعراب بدنبال تولید علم بودن چرا در مکه و مدینه ما یک دانشمند نداشتیم؟!

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نامه این اساتید جالبه
بعضیاشون خارج از کشور و اهل مصاحبه با رادیو فردا و بی بی سی و غیره (که ایرادی هم نداره)
و در این نامه که من دیدم و خوندم چنان از دلسوزی برای کشور حرف زدند و مردم یک شهر رو تحقیر کردند و به تجزیه طلبی محکوم کردن این اساتید اهل ادب!!! و جالبترش اینه که این اساتید رونوشت نامه هاشون به کسانی هست که مطمئنا خودشون و خیلی از هم صنف های اونها بهشون انتقادهای شدید دارند. از شورای امنیت کشور و دکتر حداد عادل گرفته و تا خیلیای دیگه.
ایرادش اینجاست دوست عزیز. بلک وایپر عزیز. ریاکاری. کسانی که برای تحقیر مردم یک شهر و عقهگشایی های قومیتی دست بدامن کسانی میشن که یه عمره دارن ازشون انتقاد میکنن و بهشون ایمان ندارن. این کار خیلی سخیفه.
اصل سوال مم همچنان پابرجاست. اینکه آیا مردم شهر و شورای شهر و شهرداش که کلا غیردولتی و منتخب مردم هستن باید برای تغییر یک میدان شهر تصمیم بگیرن یا نهادهای امنیتی و دولتی؟؟؟
به نظرتون این احترام به نظر مردمه؟
شما که نمیتونید مردم رو مجبور کنید حتمن از فردوسی که شما بهش علاقه دارید خوششون بیاد. همونطور که من نمیتونم شما رو مجبور کنم از حسنین هیکل عرب خوشتون بیاد.

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من جواب آقایان علی حسینی و PETROMECH رو دادم لزومی بر گزافه گویی و توضیحات بیشتر نمیبینم.
خانوم میکی من در تمام نوشته هام نمیبینم گفته باشم اسلام فلان و بهمان. گفتم اعراب فلان و بهمان.
و اینکه این دانشمندان که اسمشون رو بردم مسلمان نبودن.
حالا شما پاسخ من رو بگید: اگر اعراب بدنبال تولید علم بودن چرا در مکه و مدینه ما یک دانشمند نداشتیم؟!

ببینید من در مورد کل صحبتهای شما خیلی حرف دارم. خیلی هم حرف و جواب دارم.
از ادعای جز ایران بودن مصر تا غیر مسلمان بودن دانشمندان قرون گذشته.
در مورد فردوسی
در مورد داریوش و هخامنشیان
در مورد اسلام و ایران و تقابل اونها که خیلی زیاد
اما بخاطر اسم این تایپیک و همدلی بیشتر و دوری از جنجالها پاسخ نمیدم.بیشتر سعی میکنم از محضر بقیه استفاده کنم. به صحبتهای بسیاری میشه ایراد گرفت. دوست دارم در محیطی آرام و منطقی بتونیم در همه ی این موارد بحث کنیم. جوری که با اظهار نظرهای کسانی چه بر علیه من و چه بر علیه شما به احساسات و جنجال کشیده نشه.

اما در مورد شهر خودم (شهری که نیم ساعت با شهر من فاصله داره) حتمن لازم دیدم دفاع کنم.
اینجا اومدنم هم با اینکه مطالبش رو میخوندم فقط بخاطر همین مطلب بود. انتظار دارم از شما خواستتون رو به بقیه تحمیل نکنید (منظورم در مورد فردوسی و تغییر نام میدان شهر) . انتظار دارم قبول کنید مردم با عقاید خودشون زندگی کنن و نخواهید که مثلا دکتر حداد عادل با زور و قدرت خودش بخواد یه اسم رو به یک ملت تحمیل کنه. حالا مردم چه فکرشون غلط باشه و چه درست.

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
من متاسفم برای اون شخص که فردوسی رو شاه دوست میخونه و مسخره میکنه که کتاب شاهنامه فروش نداره.
این از بدی تو و امثال شماست که کتابی حماسی و بزرگترین کتاب ادبی جهان فروش نداره.
بعد چنان میگه کم فروش انگار ایرانی ها شب تا صبح سرشون تو کتابه. فقط این یک کتاب رو نمیخونن. برو آمار سرانه مطالعه در ایران رو ببین بعد از این تزها بده.

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
سئنه: قبلا گفتیم سئنه یک از استادان ایرانی بوده که قبل از هفتم پیش از میلاد در یکی از دانشکده های ایران تدریس میکرده..
سئنه پس از مرگش به اسطوره تبدیل شد و سینا هم از سئنه بمعنی پزشک مطلق بوده،
سیمرغ که در شاهنامه آمده همان کلمه سئنه است و در واقع به معنی پزشک است که درمان میکند.
ما میگوئیم پورسینا یا ابن سینا یا فرزند سینا اگر به کتابهای فرهنگ واژه ها مراجعه کنید می بینید که
نوشته اند: ابوعلی سینا پسر فلان، پسر فلان، پسر فلان... تا پنج پشت نامبرده اند که همه عربی است،
در حالیکه نمیتوانسته، ابن سینا تا پشت پنجم همه اش عربی باشد ولی می بینیم که اینگونه نوشته اند م من خیال میکنم همگی آن ساختگی است.
ابن سینا بمعنی پزشک زاده است یعنی او کسی است که از خانواده پزشک بوده و این پور سینا بازمانده همان سئنه 700 سال قبل از میلاد بوده.
چنانکه کسی که تمام عمر در دریا بسر می برد او را فرزند دریا میخوانند.
موردی که من واقعا نتوانستم حل کنم این است که میگویند ابوعلی سینا، فرزند فلان. او اصلا فرزند نداشت که باو بگویند پدر علی یا ابوعلی یا بوعلی.
حال چگونه او را پدر علی میخوانند، نمیدانم!!!!!!!!!!

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آره ماهم تو شهرمون دقیقا همینطور بود کلا مردم با شهرداری هماهنگن. یعنی هر تصمیمی که شهردار بگیره قبلش زنگ میزنه تمامه همشهریامون که بگه میخام اینکارو بکنم.یک نمونش این بود شهردار قبلی چند میلیارد با دوستاشون هاپولی کردن فقط نمیدونم چرا از طرف ریاست جمهوری عزل شد. مگه نه اینکه به شهر ما ربط داره. ماهم که اعتراضی نداشتیم!!!.

حرفاتون مضحکه. من واسه همین دوس ندارم جوابتون رو بدم.

خوب اگه حرفای من مضحکه که کلا من دیگه هیچ حرفی با شما نمیزنم.

اما به احترام شما جواب ایهمه افسانه هایی که گفتید و من واقعا امروز سورپرایز شدم رو نمیدم.
از جز ایران بودن مصر و غیر مسلمان بودن تمام دانشمندان ایرانی. تاااااااااااا همین آخری. تااا دفاع از فردوسی.
بای

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای اینکه تاریخ ایران رو نخوندید. بله مصر جزو مستعمرات ایران بوده و کمبوجیه و برادر خشایارشاه در اونجا حکومت میکردن. مصر که هیچ نصف دنیا مستعمره ایران بودن.
بجای کل کل کردن با من، یکم تاریخ ایران رو مطالعه بفرمایین. تاریخ ایران فقط همین تاریخ معاصر نیست که تو مدارس ایران درس میدن که اسم شاهان ایران رو هم حذف کردن.
سپاس.

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من متاسفم برای اون شخص که فردوسی رو شاه دوست میخونه و مسخره میکنه که کتاب شاهنامه فروش نداره.
این از بدی تو و امثال شماست که کتابی حماسی و بزرگترین کتاب ادبی جهان فروش نداره.
بعد چنان میگه کم فروش انگار ایرانی ها شب تا صبح سرشون تو کتابه. فقط این یک کتاب رو نمیخونن. برو آمار سرانه مطالعه در ایران رو ببین بعد از این تزها بده.
اونکه توو شاه دوستی ایش شکی نیست صددرصد...
حالا ما بد شما خوب : چیکار کردی برای هویت واقعی ایرانی پارسی؟
آره کتاب نمی خونیم ولی بخونیم هم مطمئن باش شاهنامه رو نمی خونم اول کتاب شعر شهریار رو می خونم ..همان شاعری که روز درگذشت او روز شعر و ادب فارسی در کشور هست.
متاسفم برای افکار امثال شما که یک خط قرمز دوره خودتون کشیدین .هر کی باهاتون بود خوبه باهاتون نبود بده!!

روز جانبازیست ای بیچاره آذربایجان
سر تو باشی در میان هر جا که آمد پای جان…
ای که دور از دامن مهر تو نالد جان منچون شکسته بال مرغی در هوای آشیان..
تو همایون مهد زرتشتی و فرزندان توپور ایرانند و پاک آیین نژاد آریان
اختلاف لهجه، ملیت نزاید بهر کسملتی با یک زبان کمتر به یاد آرد زمان
گر بدین منطق تو را گفتند ایرانی نه‌ایصبح را خواندند شام و آسمان را ریسمان!
بیکس است ایران، به حرف ناکسان از ره مروجان به قربان تو ای جانانه آذربایجان….
با خطی برجسته در تاریخ ایران نقش بستهمت والای سردار مهین ستارخان
این همان تبریز کامثال خیابانی در اوجان برافشاندند بر شمع وطن پروانه سان…
این همان تبریز کز خون جوانانش هنوزلاله گون بینی همی رود ارس، دشت مغان…..
یاشاسین آذربایجان.یاشاسین آنا یوردوم ایران.

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
زبان فارسی یا پارسی زبان رسمی باشد ولی هر قومیتی طبق قانون اساسی کشور حق حقوق خود را دارد محض اطلاع! لطفا نژاد پرستانه به موضوع نگاه نکنید.
اون شهر همه اکثریت ترک زبان هستند حق دارند خ با نام ترکی داشته باشند . حالا زبان کشور پارسی یا فارسی یا هر چی هست بعدش هم به شورای شهر اونجا ربط داره تا یه اساتید شب شعر نشین های فردوسی! همچنان که تدریس به زبان مادری حق مسلم ماست حتی مهم تر از حق حقوق فردوسی شاه دوست !
............................
محض اطلاع: اینجور حرف ها رو شما میزنی همون خاطر کتاب شاهنامه فردوسی افتخارتون جز کتاب های کم فروش هست ..
خب این ک مایه شرمساری منو شماست: )

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
اونکه توو شاه دوستی ایش شکی نیست صددرصد...
حالا ما بد شما خوب : چیکار کردی برای هویت واقعی ایرانی پارسی؟
آره کتاب نمی خونیم ولی بخونیم هم مطمئن باش شاهنامه رو نمی خونم اول کتاب شعر شهریار رو می خونم ..همان شاعری که روز درگذشت او روز شعر و ادب فارسی در کشور هست.
متاسفم برای افکار امثال شما که یک خط قرمز دوره خودتون کشیدین .هر کی باهاتون بود خوبه باهاتون نبود بده!!

روز جانبازیست ای بیچاره آذربایجانسر تو باشی در میان هر جا که آمد پای جان…
ای که دور از دامن مهر تو نالد جان منچون شکسته بال مرغی در هوای آشیان..
تو همایون مهد زرتشتی و فرزندان توپور ایرانند و پاک آیین نژاد آریان
اختلاف لهجه، ملیت نزاید بهر کسملتی با یک زبان کمتر به یاد آرد زمان
گر بدین منطق تو را گفتند ایرانی نه‌ایصبح را خواندند شام و آسمان را ریسمان!
بیکس است ایران، به حرف ناکسان از ره مروجان به قربان تو ای جانانه آذربایجان….
با خطی برجسته در تاریخ ایران نقش بستهمت والای سردار مهین ستارخان
این همان تبریز کامثال خیابانی در اوجان برافشاندند بر شمع وطن پروانه سان…
این همان تبریز کز خون جوانانش هنوزلاله گون بینی همی رود ارس، دشت مغان…..
یاشاسین آذربایجان.یاشاسین آنا یوردوم ایران.
شما پان ترکیست‌ها هیچ وقت به آرزوتون نمی رسید، خیالت راحت. شاید امثال شما بتونید اسم یک میدان رو عوض کنید اما جدایی!!!، یک خواب و خیال بیش نیست. مردم آزربایجان مردمی وطن پرست هستن و خیال جدایی ندارن.
جالبه شما حتی استاد شهریار رو نمی شناسید و با اشعارش آشنایی ندارید فقط خواستید چیزی گفتی باشید.
استاد شهریار وطن پرست بود. اگه نظر شمارو میخوند ایشون هم متاثر می شدن.

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما پان ترکیست‌ها هیچ وقت به آرزوتون نمی رسید، خیالت راحت. شاید امثال شما بتونید اسم یک میدان رو عوض کنید اما جدایی!!!، یک خواب و خیال بیش نیست. مردم آزربایجان مردمی وطن پرست هستن و خیال جدایی ندارن.
جالبه شما حتی استاد شهریار رو نمی شناسید و با اشعارش آشنایی ندارید فقط خواستید چیزی گفتی باشید.

به سلام رفیق گلم :دی

آقا بیکاری ها ..........خخخ ول کن بابا . مگه اعصاب از سره راه اوری ؟ خخخ

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میبینید مشکل از شماهاست هر کی یه حرفی در مورد حقوق اش میزنه میشه جدایی طلب...
نه داداش ما ایرانی هستیم ایرانی هم خواهیم موند...
سعی کن طرز فکت رو عوض کنی تا بهت احترام بزارن..