مشاوره شغلی و درسی مهندسی پزشکی

ghazaleh3435

عضو جدید
سلاااااااااااااااااااااام
بالاخره یکی پیدا شد! من میخوام کنکور بدم نمیدونم باید کتاب فیزیولوژی آناتومی و فیزیک پزشکی چی بخونم

baseri

عضو جدید
سلاااااااااااااااااااااام
بالاخره یکی پیدا شد! من میخوام کنکور بدم نمیدونم باید کتاب فیزیولوژی آناتومی و فیزیک پزشکی چی بخونم

هدفتون دانشگاه سراسریه یا آزاد؟
رشته کارشناسیتون چی بوده؟

baseri

عضو جدید
سراسری
مهندسی پزشکی بیو مکانیک و میخوام همینو سراسری بخونم

کتاب‌های زیر رو بهتون پیشنهاد میکنم

فیزیک پزشکی (جان کمرون، جیمزگاست اسکوفرونیک، عباس تکاور (مترجم))

آناتومی و فیزیولوژی در مهندسی پزشکی (دکتر سیدمحمدعلی پیش‌بین)

برای دروس آناتومی و فیزیولوژی، دکتر کشوری از دانشگاه امیر کبیر هم دو کتاب دارن که میتونید از اونها استفاده کنید.

ghazaleh3435

عضو جدید
کتاب‌های زیر رو بهتون پیشنهاد میکنم

فیزیک پزشکی (جان کمرون، جیمزگاست اسکوفرونیک، عباس تکاور (مترجم))

آناتومی و فیزیولوژی در مهندسی پزشکی (دکتر سیدمحمدعلی پیش‌بین)

برای دروس آناتومی و فیزیولوژی، دکتر کشوری از دانشگاه امیر کبیر هم دو کتاب دارن که میتونید از اونها استفاده کنید.

مرسی واقعا بیومکانیک 1و 2 هم کتاب میشناسید؟!

djalireza_mixer

عضو جدید
سلااااام به همگی
ایشالله ما هم یه ورودی جدید این رشته خواهیم بود.انتخاب اولمو مهندسی پزشکی بیوالکتریک تهران جنوب زدم و دوم و سومم رو علوم تحقیقات ولی به احتمال زیاااااد همین اولیمو قبول میشم.
بنظرتون دانشگاهه خوبیه؟رشتش آینده داره؟برای موفقیت توش چیکار کنم؟چه درسایی رو روش کار کنم؟واسه ارشد از الان رو چه درساییم کار کنم؟کسی از اساتیدش خبر داره که چجورین؟کلا سخت ترین درسش چیه؟واسه ارشد چه دانشگاه هایی بیوالکتریک رو ارایه میدن؟

hsdanesh

عضو جدید
سلااااام به همگی
ایشالله ما هم یه ورودی جدید این رشته خواهیم بود.انتخاب اولمو مهندسی پزشکی بیوالکتریک تهران جنوب زدم و دوم و سومم رو علوم تحقیقات ولی به احتمال زیاااااد همین اولیمو قبول میشم.
بنظرتون دانشگاهه خوبیه؟رشتش آینده داره؟برای موفقیت توش چیکار کنم؟چه درسایی رو روش کار کنم؟واسه ارشد از الان رو چه درساییم کار کنم؟کسی از اساتیدش خبر داره که چجورین؟کلا سخت ترین درسش چیه؟واسه ارشد چه دانشگاه هایی بیوالکتریک رو ارایه میدن؟

سلام مهندس. بالاخره کدوم دانشگاه قبول شدی؟ تبریک میگم :smile::gol:
راستش چون من گرایشم بیومکانیکه نمی تونم در مورد بیوالکتریک نظر بدم. ولی جواب چند تا از سوالاتت رو جواب میدم.
1- به نظرم تهران جنوب دانشگاه خوبیه ولی کاش اول علوم و تحقیقات رو میزدی.
2- درسته که الان بازارکار مهندسی پزشکی در ایران تعریف نشده مونده (!) ولی به تدریج وضعیت داره بهتر میشه.
3- برای موفقیت از نظر شغلی سعی کن در حین تحصیل دوره تعمیرات و نگهداری 3-4 تا دستگاه پزشکی مهم رو بگذرونی!
4- ارشد بیوالکتریک رو دانشگاه های اصفهان، تبریز، تربیت مدرس، تهران، حکیم سبزواری، رازی، سمنان، شاهد، شیراز، امیرکبیر، صنعتی بابل، خواجه نصیر، صنعتی سهند، شریف، علم و صنعت و مشهد ارائه میدن.

djalireza_mixer

عضو جدید
سلام مهندس. بالاخره کدوم دانشگاه قبول شدی؟ تبریک میگم :smile::gol:
راستش چون من گرایشم بیومکانیکه نمی تونم در مورد بیوالکتریک نظر بدم. ولی جواب چند تا از سوالاتت رو جواب میدم.
1- به نظرم تهران جنوب دانشگاه خوبیه ولی کاش اول علوم و تحقیقات رو میزدی.
2- درسته که الان بازارکار مهندسی پزشکی در ایران تعریف نشده مونده (!) ولی به تدریج وضعیت داره بهتر میشه.
3- برای موفقیت از نظر شغلی سعی کن در حین تحصیل دوره تعمیرات و نگهداری 3-4 تا دستگاه پزشکی مهم رو بگذرونی!
4- ارشد بیوالکتریک رو دانشگاه های اصفهان، تبریز، تربیت مدرس، تهران، حکیم سبزواری، رازی، سمنان، شاهد، شیراز، امیرکبیر، صنعتی بابل، خواجه نصیر، صنعتی سهند، شریف، علم و صنعت و مشهد ارائه میدن.
ممنوووووون
همون تهران جنوب قبول شدم
پس خدا کنه وضعیتش تا چهارسال دیگه بهتر شه

Tybe Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
Job Growth

Job Growth

بیشترین رشد شغلی در آمریکا در سالهای اخیر در رشته مهندسی پزشکی بوده

آخرین ویرایش:

مریم.الف

عضو جدید
سلام بچه ها
من دنبال یه نفر که دکترای بیومکانیک امیرکبیر میخونه میگردم
چن تا سوال داشتم

sep1998b

عضو جدید
با عرض سلام خدمت دوستان
من دانشجوی کارشناسی مهندسی پزشکی هستم ،ترم 4 هستم ،دنبال یه کاری توی رشته خودم هستم ،چون دوست دارم واقعا کاملا حرفه ای بشه ادم توی کار خودش ،بی زحمت اگر کاری هست ممنون میشم معرفی کنید
باتشکر از دوستان

من میخام انتخاب رشته کنم بنظرتون وارد رشته مهندسی پزشکی بشم؟ بازار کارش چطوره؟ لطفا هر تجربه ای در این باره دارید با ما به اشتراک بزارید ممنون از همگی

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
من میخام انتخاب رشته کنم بنظرتون وارد رشته مهندسی پزشکی بشم؟ بازار کارش چطوره؟ لطفا هر تجربه ای در این باره دارید با ما به اشتراک بزارید ممنون از همگی
سلام نه به درد نمیخوره. رشتت چیه ریاضی یا تجربی؟ اگه ریاضی هستی از بین مهندسی کامپیوتر/ مهندسی مکانیک/ مهندسی صنایع ببین به کدوم علاقه داری یکیشو انتخاب کن بخون. این سه تا هم توی ایران واسشون کار زیاده هم خیلی راحت میتونی اپلای کنی