مشاوره شغلی و درسی مهندسی پزشکی

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
با سلام​
فکر کردم اگه یک تاپیک داشته باشیم که در اون آگهی های استخدام و یا برعکس تقاضاهای کار اعضاء رو منعکس کنیم بد نباشه . چون هر کدوم از ما از یک سری منابع استفاده می کنیم و ممکنه این منابع از چشم باقی دوستان مخفی باشه . با این کار می تونیم از همه منابع استفاده کنیم .
فقط لطف کنید منبع آگهی رو هم زیر یادداشتها تون ذکر کنید و سعی کنید یادداشت تکراری نزنید
با تشکر

آخرین ویرایش:

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
استخدام در شرکت فن آوري روز آزمون

استخدام در شرکت فن آوري روز آزمون

شركت فن آوري روز آزمون به منظور تكميل كادر فروش خود از فارغ التحصيلان رشته هاي مرتبط جهت سرويس دستگاه سل كانتر و بازاريابي دعوت به همكاري مي نمايد. تلفن: 2-66903901
منبع : ماهنامه مهندسی پزشکی

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
استخدام در یک شرکت معتبر ترجیحا خانم

استخدام در یک شرکت معتبر ترجیحا خانم

http://www.iranbmemag.com/fa/bazar/view.asp?tmplt=&id=319
يك شركت معتبر تجهيزات پزشكي جهت تكميل كادر فروش و بازاريابي خود به صورت تمام وقت به يك كارشناس مهندسي پزشكي (ترجيحا خانم) نيازمند است. خواهشمند است در ساعات 15-9 با تلفن 88244016 تماس حاصل فرماييد.

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
استخدام در شرکت مهندسی پزشک یصفر و یک

استخدام در شرکت مهندسی پزشک یصفر و یک

شركت مهندسي پزشكي صفر و يك جهت تكميل كادر خود به ليسانس يا فوق ليسانس مهندسي پزشكي مسلط به كامپيوتر نيازمند است. تلفن: 88271424 - 88244067

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
استخدام در یک شرکت تجهیزات آزمایشگاهی جهت کادر فروش

استخدام در یک شرکت تجهیزات آزمایشگاهی جهت کادر فروش

يك شركت معتبر تجهيزات آزمايشگاهي جهت تكميل كادر فروش خود نياز به مهندسين (آقا) با تجربه و سوابق كاري بالا دارد.تلفن:‌5-88057861 ايميل: bsm@bsmtechgroup.com

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
استخدام در شرکت پرشین مد دیبا

استخدام در شرکت پرشین مد دیبا

شركت پرشين مد ديبا از نمايندگان علمي باهوش فعال با انگيزه با مدارج تحصيلي مرتبط علوم پزشكي دارويي و تجربي در مقاطع ليسانس فوق ليسانس و دكترا دعوت به همكاري مي نمايد. متقاضيان مي توانند رزومه خود را به آدرس Jobs@PMdiba.com و يا به شماره فكس 44057339 ارسال نمايند.

آخرین ویرایش:

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
استخدام در شرکت شركت ايرانيان تجهيز سينا

استخدام در شرکت شركت ايرانيان تجهيز سينا

شركت ايرانيان تجهيز سينا (I.T.S) توليدكننده هندپيس هاي جراحي ارتوپدي نروسرجري و قلبي جهت تكميل كادر بازاريابي و فروش دعوت به همكاري مي كند. تلفن: 84380 -021

*MonALizA*

عضو جدید
ممنون تاپیک خیلی مفیدی میشه،
مخصوصا برای بچه های فارغ التحصیل،من که هنوز درسم تموم نشده.به نظرتون میتونم کار پیدا کنم؟!

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
کار برای دانشجویان سال آخر

کار برای دانشجویان سال آخر

ممنون تاپیک خیلی مفیدی میشه،
مخصوصا برای بچه های فارغ التحصیل،من که هنوز درسم تموم نشده.به نظرتون میتونم کار پیدا کنم؟!
این هم یک موقعیت برای شما که دانشجو هستید
یک شرکت فعال در زمینه تجهیزات پزشکی از دانشجویان سال آخر مهندسی پزشکی مسلط به زبان انگلیسی و مبانی الکترونیک و کامپیوتر به صورت نیمه وقت دعوت به همکاری می نماید
تلفن : 88416964

olympus

عضو جدید
با عر ض سلام خدمت دوستان
دوست عزیز اشتغال در شرکت های تجهیزات پزشکی به این راحتی ها نیست من فارغ التحصیل رشته الکترونیک هستم و دوره تعمیرات تجهیزات پزشکی گذرانده ام اما با این وجود شرکت های اگهی دهنده در ماهنامه بیشتر دنبال افراد با سابقه هستند ایا شما شرکت هایی سراغ دارید که مایل یه همکاری با افراد بدون سابقه کار باشند؟:confused:

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
با عر ض سلام خدمت دوستان
دوست عزیز اشتغال در شرکت های تجهیزات پزشکی به این راحتی ها نیست من فارغ التحصیل رشته الکترونیک هستم و دوره تعمیرات تجهیزات پزشکی گذرانده ام اما با این وجود شرکت های اگهی دهنده در ماهنامه بیشتر دنبال افراد با سابقه هستند ایا شما شرکت هایی سراغ دارید که مایل یه همکاری با افراد بدون سابقه کار باشند؟:confused:
ببینید این مسئله صورت کلی ندارد و کاملا سلیقه ای بوده و با توجه به پست شغلی که در نظر گرفته می شود کاملا متفاوت است و علاوه بر سابقه کار ، رشته تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل و همچنین جنسیت شما نیز می تونه تاثیر زیادی در این مسئله داشته باشد . به عنوان مثال برای تصدی پست کارشناس فروش ترجیح شرکتها عموما به استخدام نیروی مهندسی پزشکی خانم هست . اما برای مدیریت فروش ترجیح می دهند که شخصی با همین مدرک و با سابقه کار فروش رو انتخاب کنند و جنسیت در این مورد براشون مهم نیست . همچنین برای تصدی نیروی فنی ترجیح می دهند از آقایونی که در رشته مهندسی پزشکی دانشگاههای دولتی تحصیل کرده اند و ترجیحا مجرد هم هستند استفاده کنند البتهت شرکتهایی که تعمیراتشون بیشتر الکترونیک هست بدشون نمی یاد از مهندسین الکترویک هم استفاده کنند .
لذا به نظر من گفته شما کلیت ندارد . به عکس خیلی از شرکتها ترجیح می دهند نیروی تازه کار با حقوق کمتر را با طی یک دوره آموزشی استخدام کنند تا یک کهنه کار پر توقع را

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
استخدام در شرکت پیشرفت درمان

استخدام در شرکت پیشرفت درمان

شركت پيشرفت درمان در زمينه واردات تجهيزات پزشكي و به منظور تكميل كادر فروش و بازاريابي و همچنين سرويس و تعميرات از بين متقاضيان واجد شرايط در رشته‌هاي كارشناسي مرتبط با دارا بودن روابط عمومي بالا به صورت تمام وقت دعوت به همكاري مي‌نمايد. تلفن تماس: 88758070 فاكس: 88760384
info@pishraft-darman.comEmail:

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
جذب هیئت علمی و بورس دانشجویان دکتری و فارغ التحصیلان فوق لیسانس

جذب هیئت علمی و بورس دانشجویان دکتری و فارغ التحصیلان فوق لیسانس

دانشگاه تربيت معلم سبزوار در راستاي تحقق اهداف برنامه هاي توسعه و گسترش رشته هاي تحصيلي، بويژه تحصيلات تكميلي و تكميل كادر هيات علمي خود در رشته هاي ذيل از بين افراد واجد شرايط به صورت استخدام هيات علمي و اعطاي بورس تحصيلي دعوت به عمل مي آورد. متقاضيان محترم مي توانند فرم مشخصات كه در آدرس www.sttu.ac.ir موجود است را تكميل و به انضمام مدارك مورد نياز از طريق پست به دبيرخانه ي هيأت اجرايي جذب اعضاي هيأت علمي دانشگاه به نشاني استان خراسان رضوي، سبزوار، توحيد شهر، پرديس دانشگاه تربيت معلم سبزوار، صندوق پستي 397 ارسال دارند. مهلت ارسال مدارك تا پايان وقت اداري 15/6/88 مي باشد
منبع : پورتال دانشگاه تربیت معلم سبزوار

olympus

عضو جدید
با عر ض سلام
صحبت های شما درسته اما در مورد شرکتهایی که زمینه کاریشون دستگاه های تصویر برداریه ولی بیشتر شرکت ها معیارشون حقوق پیشنهادی از طرف شخص خواستار شغل است به نظر شما شخصی با وجود نداشتن سابقه کار چه حقوقی رو باید تعیین کنه که هم در روند استخدام تاثیر داشته باشه و هم مطلوب شخص استخدام شونده باشه:que::que:

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
با عر ض سلام
صحبت های شما درسته اما در مورد شرکتهایی که زمینه کاریشون دستگاه های تصویر برداریه ولی بیشتر شرکت ها معیارشون حقوق پیشنهادی از طرف شخص خواستار شغل است به نظر شما شخصی با وجود نداشتن سابقه کار چه حقوقی رو باید تعیین کنه که هم در روند استخدام تاثیر داشته باشه و هم مطلوب شخص استخدام شونده باشه:que::que:
این مسئله رو اکثرا برای اینکه مشکلی پیش نیاید در تقاضای کار به صورت توافقی قید می کنند . یعنی اینکه در برگه تقاضای کار میزان حقوق را توافقی قید می کنند تا پس از اینکه دوره آزمایشی طی شد و قصد عقد قرارداد رو داشتند با توجه به شرایط کار و توقعات طرفین تعیین شود . البته این مسئله همانطور که خودتون گفتید مشکل اول استخدام هست و سالهای بعد خودتون دستتون می یاد که چه حقوقی رو پیشنهاد دهید .

mahan 2

عضو جدید
اينده شغلي مهندسي پزشكي؟

اينده شغلي مهندسي پزشكي؟

ببخشيد از تاپيك يه ذره بي ربطم .من مي خوام برم دانشگاه .مي خوام ببينم اگر برم دانشگاه ازاد علوم و تحقيقات تهران وضعيت اينده شغليم چه مي شه (بيو الكتريك). يعني با ليسانس كار دارم كه بعدش مي خوام ادامه تحصيل بدم.
اصلا ايا ازاد رو مهندسي پزشكي شو قبول دارن؟

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
ببخشيد از تاپيك يه ذره بي ربطم .من مي خوام برم دانشگاه .مي خوام ببينم اگر برم دانشگاه ازاد علوم و تحقيقات تهران وضعيت اينده شغليم چه مي شه (بيو الكتريك). يعني با ليسانس كار دارم كه بعدش مي خوام ادامه تحصيل بدم.
اصلا ايا ازاد رو مهندسي پزشكي شو قبول دارن؟
اگه الان شاغل هستید و به فکر ارتقاء شغلی تون هستید توصیه می کنم خیلی به این رشته دل نبندید چون بازار کار خیلی خارق العاده ای ندارد . مثل بقیه رشته هاست و مشکلات خاص خودش رو داره . به همین خاطر ریسک نکنید بهتره . با همه اینها می تونید ابتدا یک کار مناسب پیدا کنید بعد تصمیم بگیرید .
موفق باشید

nushad

عضو جدید
daramad

daramad

salam aghaye niyazi shoma ke adamo naomid mikoni mishe begin che reshtei daramadesh khube ? vala man ke mikhastam biyam tu in reshte az har ki tahghigh kardam goftan ayande shoghlish khube hala shoma intari migin ba in ke khodetunam sare kar mirin

*MonALizA*

عضو جدید
متاسفانه تو ایران این رشته خیلی بازاره کار نداره اما مطمئناً هر رشته ای اگه همراه با علاقه و پشتکار باشی بهترین نتیجه رو میده...پس نگران و دلسرد نباش nusha:victory:

bme87

عضو جدید
این رشته تویه دانشگاه ها کمه و دارن یواش یواش زیادش می کنن ، منظورم از زیاد اینه که سالی یه دانشگاه این رشته رو به رشته هاش اضافه می کنه
فاراقتحصیلان این رشته نسبت به رشته های دیگه خیلی کمتره و نیاز کشور خیلی زیاد، البته خیلی هم جا نیفتاده
می دونی بستگی به خودت داره :redface:
رشته ی باکلاس و جالبیه

mahan 2

عضو جدید
اگه الان شاغل هستید و به فکر ارتقاء شغلی تون هستید توصیه می کنم خیلی به این رشته دل نبندید چون بازار کار خیلی خارق العاده ای ندارد . مثل بقیه رشته هاست و مشکلات خاص خودش رو داره . به همین خاطر ریسک نکنید بهتره . با همه اینها می تونید ابتدا یک کار مناسب پیدا کنید بعد تصمیم بگیرید .
موفق باشید
من می خوام تازه برم دانشگاه .در مورد خود دانشگاهش هم نظر بدین.

Medical_eng87

عضو جدید
کاربر ممتاز
از لحاظ کلاس و جالبی که رشته محشریه
ولی توی ایران هنوز جا نیفتاده
میدونید آخه کارهایی که یه مهندس پزشکی باید انجام بده را افرادی با تخصص های دیگه انجام میدند ، کارهایی مثل تعمیر و نگهداری و خرید تجهیزات پزشکی
ولی ان شاءالله در سالهای آینده با شناخت بیشتر این رشته ( که خودمونم باید بیشتر تبلیغ کنیم ) وضع شغلی بهتری پیدا می کنه
ما که دیگه رفتیم این رشته ولی اگه دولت مثل سرمایه گذاری توی پزشکی و دارو توی تجهیزات پزشکی و تولید داخلی سرمایه گذاری کنه به دلیل تعداد کم مهندسان پزشکی واقعا شغل و درآمد خوبی پیدا می کنه ، ان شاءالله:redface:

Medical_eng87

عضو جدید
کاربر ممتاز
من می خوام تازه برم دانشگاه .در مورد خود دانشگاهش هم نظر بدین.

تا اونجایی که من اطلاع دارم کارها اول به پارتی نگاه می کنند ، دوم به معدل مدرک ، سوم به دانشگاه
البته اگه دانشگاه های خوب دولتی باشه امتیازش خوبه ولی باز هم معدل شرط بهتری هست یرای استخدام ها
حالا آقای نیازی که خودشون توی کارند بهتر می تونند جواب بدند

*MonALizA*

عضو جدید
ولی دوستان یه دانشگاه آزادی با معدله بالا جلو یه سراسری با معدل پایین بازم به چشم نمیاد متاسفانه

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
salam aghaye niyazi shoma ke adamo naomid mikoni mishe begin che reshtei daramadesh khube ? vala man ke mikhastam biyam tu in reshte az har ki tahghigh kardam goftan ayande shoghlish khube hala shoma intari migin ba in ke khodetunam sare kar mirin

متاسفانه تو ایران این رشته خیلی بازاره کار نداره اما مطمئناً هر رشته ای اگه همراه با علاقه و پشتکار باشی بهترین نتیجه رو میده...پس نگران و دلسرد نباش nusha:victory:

این رشته تویه دانشگاه ها کمه و دارن یواش یواش زیادش می کنن ، منظورم از زیاد اینه که سالی یه دانشگاه این رشته رو به رشته هاش اضافه می کنه
فاراقتحصیلان این رشته نسبت به رشته های دیگه خیلی کمتره و نیاز کشور خیلی زیاد، البته خیلی هم جا نیفتاده
می دونی بستگی به خودت داره :redface:
رشته ی باکلاس و جالبیه

تا اونجایی که من اطلاع دارم کارها اول به پارتی نگاه می کنند ، دوم به معدل مدرک ، سوم به دانشگاه
البته اگه دانشگاه های خوب دولتی باشه امتیازش خوبه ولی باز هم معدل شرط بهتری هست یرای استخدام ها
حالا آقای نیازی که خودشون توی کارند بهتر می تونند جواب بدند
دوستان بحث خوبی رو آغاز کردند . من هم سعی می کنم یک سری تجربیات خودم رو براتون بیارم . ببینید یکی از مسائلی که تو ایران فارغ التحصیلان همه رشته ها ( غیر از رشته های پزشکی که وزارت خانه مجزا دارند و پشتشون حسابی گرمه ) این مسئله هستش که بازار کار وضعیت مشخصی نداره . به همین خاطر هم من به دوستمون که الان سر کار هست و داره کار می کنه توصیه نکردم رشته اش رو عوض کنه .
زمانی که من این رشته رو انتخاب کردم این رشته جزو تاپ ترین رشته های دانشگاهی بود و قبولی توی اون یک رتبه 2 رقمی و نهایتا سه رقمی زیر 200 می خواست . تازه توی دهنا افتاده بود و خلاصه کلی کلاس داشت . منتهای مراتب چند سال که گذشت و اولین فارغ التحصیلان این رشته وارد بازار کار شدند تازه متوجه شدیم که با اینکه بازار کار تشنه این رشته هست ولی متاسفانه به لطف درایت و برنامه ریزی مسئولین امر جایگاه مشخصی برای این رشته توی بازار کار نیست و هیچ کس مجبور نیست یک مهندس پزشک رو استخدام کنه . خوب این روند تاثیر نامطلوبی روی افرادی که وارد این رشته شده بودند گذاشت و به تدریج جایگاه این رشته رو پایین آورد .
از طرفی با گذشت زمان به کار گیری فارغ التحصیلان این رشته روند خوبی را به خود گرفته و کمک کم داره جای خودش رو تو بازار کار باز می کنه اما هنوز هم پیدا کردن کار بیشتر از خود رشته به قابلیتهای شخصی فرد بستگی داره .
در مورد معدل هم خیلی نگران نباشید فقط در استخدامهای دولتی تاثیر داره وگرنه تا حالا کسی از من معدل نپرسیده ;)
البته این رو هم بگم که در ایران اکثر رشته ای تحصیلی با این مشکل رو برو هستند . یادم هست زمانی که من تازه رفته بودم دبیرستان رشته عمران خیلی رو بورس بود . چون هم رشته ای هست که ساده تر از دیگر مهندسی ها است و هم بازار کار توپی داشت . اما وقتی می خواستیم انتخب رشته کنیم این رشته خیلی افت کرده بود تا جایی که فارغ التحصیلان این رشته برای استخدام و کاریابی مشکل که چه عرض کنم معضل داشتند . اما حالا دو ساله که این رشته باز توی بازار کار رو بورس افتاده و هر روزنامه ای رو که باز کنید می بینید که چند تا موقعیت شغلی خوب براش هست . حالا این وضعیت تا کی ادامه پیدا می کنه کسی نمی دونه .
به همین دلیل در انتخاب رشته من همیشه به دوستان توصیه می کنم در بین رشته هایی که از نظر بازار کار معضل بزرگی ندارند ، اونهایی رزو انتخاب کنند که بیشترین علاقه رو بهش دارند . مثلا خود من در زمانی فارغ التحصیل شدم که این رشته با معضل کار روبرو بود ولی چون به این رشته واقعا علاقه داشتم با معضلاتش کنار اومدم و واقعا از کاری که می کنم لذت می برم هرچند دوستانم در رشته های دیگری که من به راحتی می توانستم در اونها قبول بشم درامد خیلی بیشتری دارند .
در مورد درآمد هم باید بگم که متاسفانه در ایران ربطی به قابلیتهای شما و رشته شما نداره . هزار و یک عامل درش دخیل اند که شاید آخرینش رشتتون باشه .
اگه بخوایم یک جمع بندی داشته باشیم باید بگم که به قول دوستمون به لحاظ کلاس کار ( بخصوص برای اونهایی که دم بختند )حرف نداره
از لحاظ دوره تحصیل خوب چون پایه و اساسش الکترونیک ( در گرایش بیوالکتریک و بالینی ) مکانیک ( در گرایش بیومکانیک ) و مواد ( در گرایش بیومواد ) هست انتظار یک رشته ساده که واحداش رو به راحتی پاس بکنید نداشته باشید
از نظر ادامه تحصیل در داخل کشور خوب و در خارج از کشور عالیه
از نظر بازار کار در داخل کشور فعلا متوسط و در خارج از کشور بی نظیره
از نظر در آمد در داخل کشور متوسط و بسیار وابسته به عوامل متفرقه و در خارج جاز کشور حرف نداره
بازم سوالی داشتید ما در خدمتیم

mahan 2

عضو جدید
ببينيد اقاي نيازي من در يك خانواده متوسطم برادرم هم دانشگاه ازاذ ت.جنوب صنايعه. دو ترم ديگه تمومه.من هم مديريت مالي (شبانه )علوم اقتصادي قبول شدم و هم م.پزشكي در علوم تحقيقات مي خواستم بازار كارشو بسنجم. مي دذونم برم مديزيت چون تو رياضيم بودم واقعا موفقم. ولي علاقه م رو چي در ضمن خانوادم رو چي. من دو سال ديگخه هم تافل مي گيرم .شايد از اون طرفم شاغل شدم. شما خوذت كجا خوندي .بگيد چي كنم؟
شماها اگر جاي من بودين كجا مي رفتين؟سريع نظر بدبن من تا فردا بيشتر وقت ندارم(دوشنبه)

hassan_niazy

مدیر بازنشسته
ببينيد اقاي نيازي من در يك خانواده متوسطم برادرم هم دانشگاه ازاذ ت.جنوب صنايعه. دو ترم ديگه تمومه.من هم مديريت مالي (شبانه )علوم اقتصادي قبول شدم و هم م.پزشكي در علوم تحقيقات مي خواستم بازار كارشو بسنجم. مي دذونم برم مديزيت چون تو رياضيم بودم واقعا موفقم. ولي علاقه م رو چي در ضمن خانوادم رو چي. من دو سال ديگخه هم تافل مي گيرم .شايد از اون طرفم شاغل شدم. شما خوذت كجا خوندي .بگيد چي كنم؟
شماها اگر جاي من بودين كجا مي رفتين؟سريع نظر بدبن من تا فردا بيشتر وقت ندارم(دوشنبه)
ببین دوست عزیز من نمی تونم بهتون بگم کدوم رو انتخاب کنید . زمانیکه این رشته رو انتخاب کردم اگه همه دنیا هم می گفتند رشته بدیه چون بهش علاقه داشتم انتخابش کردم . در ضمن من در مورد بازار کار رشته مدیریت دولتی هیچی نمی دونم که این دو تا رو با هم براتون مقایسه کنم .

mahan 2

عضو جدید
اقاي نيازي م.پزشكي گرايش باليني بهتره (از لحاظ بازار كار )يا بيو الكتريك در ضكن كدوم سختره؟ در مورد علوم و تحقيقات هم نگفتين اعتبار داره يا نه؟خودتون كجا خوندين؟؟؟

mahan 2

عضو جدید
اقاي نيازي م.پزشكي گرايش باليني بهتره (از لحاظ بازار كار )يا بيو الكتريك در ضمن كدوم سختره؟ در مورد علوم و تحقيقات هم نگفتين اعتبار داره يا نه؟خودتون كجا خوندين؟؟؟

t_h68

عضو جدید

به نظر من این رشته در صورتی که شما علاقه داشته باشید,رشته خیلی خوبی خواهد بود چون همانطور که دوستان گفتند فارغ التحصیلان این رشته زیاد نیستن,به همین دلیل این رشته جای کار زیاد داره البته کسی باید این رشته رو انتخاب کنه که به این رشته علاقه داشته باشه و مایل باشه که تو این رشته پیشرفت کنه در این صورت خواهد بود که هم میتونه در آینده کار پیدا کنه و هم درامد خوبی داشته باشه,به هر حال هر رشته ای انتخاب میکنید موفق باشید