[مشاوره] - انتخاب رشته کنکور ارشد مهندسی شیمی 95

samane a

عضو جدید
بچهها بنظرتون با رتبه 1176 کدوم شهرها میتونم روزانه محیط زیست بیارم؟
شبانه تهران محیط زیست جایی میارم با این رتبه؟

huracan07

عضو جدید
واقعا مسخرست کاری کردن که از این به بعد خوندن واسه ارشد حماقته!
ظرفیت دانشگاه های ایلام و اراک و زاهدان و سهند رو ببینید تقریبا سه برابر شده دانشگاه ایلام سه سال پیش کارشناسی مهندسی شیمی رو آورده دو سال نشده ارشدش رو اوردن بدون استاد و آزمایشگاه! پارسال ظرفیت شش نفر امسال 15 نفر!
یعنی شما راحت میتونی بدون مطالعه و با میانگین 5 درصد بری دانشگاه روزانه مثل آب خوردن مدرکتو بگیری دانشگاه های دیگه هم همینطور اراک و زاهدان و یاسوج و...
ولی کسی که یک سال همه ی زندگیشو میذاره و درس میخونه اگه بخواد دانشگاه تاپ بخونه باید بره شبانه بخونه چون آقایون هرسال ظرفیت روزانه های تهران رو کم و به شبانه ها اضافه میکنن ، بعد دوسال که مدرکو با کلی بدبختی و هزینه گرفتی تازه با کسی که مدرکشو از فلان دانشگاه گرفته فرقی نداری

saeed05

کاربر بیش فعال
ظرفیت دانشگاه های ایلام و اراک و زاهدان و سهند رو ببینید تقریبا سه برابر شده دانشگاه ایلام سه سال پیش کارشناسی مهندسی شیمی رو آورده دو سال نشده ارشدش رو اوردن بدون استاد و آزمایشگاه! پارسال ظرفیت شش نفر امسال 15 نفر!
یعنی شما راحت میتونی بدون مطالعه و با میانگین 5 درصد بری دانشگاه روزانه مثل آب خوردن مدرکتو بگیری دانشگاه های دیگه هم همینطور اراک و زاهدان و یاسوج و...
ولی کسی که یک سال همه ی زندگیشو میذاره و درس میخونه اگه بخواد دانشگاه تاپ بخونه باید بره شبانه بخونه چون آقایون هرسال ظرفیت روزانه های تهران رو کم و به شبانه ها اضافه میکنن ، بعد دوسال که مدرکو با کلی بدبختی و هزینه گرفتی تازه با کسی که مدرکشو از فلان دانشگاه گرفته فرقی نداری

متاسفانه ظرفیت های درسته کم شده ولی مثلا میای دانشگاه میبینی قرار بود 15 تا روزانه بگیرن بعد الان شدن 22 تا بیشتر

کلبه تنهایی من

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستای گلم میخواستم بدونم با رتبه 1700:cry: شبانه هیچ کجای ایران نمیتونم قبول شم؟
کدوم دانشگاه وشهرها به نظرتون احتمالش هست؟
راهنماییم کنید من چی بزنم خوبه
از دوستای خوبم ممنون میشم نظراتتون رو بگید
متشکرم

dac_ali

عضو جدید
متاسفانه ظرفیت های درسته کم شده ولی مثلا میای دانشگاه میبینی قرار بود 15 تا روزانه بگیرن بعد الان شدن 22 تا بیشتر

منظورتون چیه؟! یعنی بعضی از طریق دیگه وارد میشن؟ از این سهمیه های خاص؟!

dac_ali

عضو جدید
سلام دوستای گلم میخواستم بدونم با رتبه 1700:cry: شبانه هیچ کجای ایران نمیتونم قبول شم؟
متشکرم

میتونید شانستون برای گرایش های پایین تر زاهدان یاسوج و سمنان امتحان کنید

dac_ali

عضو جدید

واقعا حرف دل خیلی هاست...واقعا آدم سختشه بعد یک سال خون دل خوردن بیاد برا دانشگاه شهریه بده....من که نمیتونم واقعا خودمو راضی کنم و به خاطر تصمیمات اشتباه دیگران خانواده مو در مضیقه بزارم از شرایط مالی

dac_ali

عضو جدید
خیلی ممنونم
مثل چه گرایشهای؟
احتمال قبولی شبانه سمنان هست؟
یه دنیا ممنونم

راستش منم اطلاع زیادی ندارم فقط پیشنهاد دادم که برید از کسایی که تو ایپ دانشگاه ها بودن پرس و جو کنید و اگر نهایت نتونستید اطلاعات بگیرد طوری انتخاب رشته کنید که گرایش های بهتر تو اولویت بزارید و در نهایت گرایش های کم طرفدار تر مثل محیط زیست و پلیمر و ....بزنید

m@hdi13579

کاربر فعال
به نظر من که گرایش محیطزیست خیلی خوبه.
بله درست میگید.. توی کشور خودمون هم تازگی ها دارن حرکت هایی میزنن و یکم به محیطزیست اهمیت میدن. ولی به طور کلی میگم بهتون که برای داخل ایران گرایش خیلی فرقی نمیکنه براشون.
در خارج هم که بهترین گرایش هست تقریبا.
به شما میگم که توی انتخاب گرایش محیطزیست اصلا مردد نباشید.
والا جز یکی از اولویت هامه
محیط زیست شریف
دانشگاه تهرانشم خوبه؟؟؟؟
مهندسی انرژی شریف چطوره؟؟؟؟

REZA1597

عضو جدید
سلام دوستان الان باید اینجا خیلی شلوغ باشه و همه اطلاعاتشون رو با هم به اشتراک بذارن ولی نیست !
وقتی تاپیک سال های پیش رو میخونم بهشون حسودیم میشه اینجا فقط آقا سعید هست که لطف میکنه و بچه ها رو راهنمایی میکنه خواهشا بقیه هم فعال باشید یا اگه با بچه های سال های قبل در ارتباط هستید ازشون بخواید این چند روز به باشگاه سر بزنن و ما رو راهنمایی کنن
پوریا جان هم که همیشه پای ثابت کمک به بچه ها بوده و من همیشه از راهنمایی هاش استفاده کردم

دوستان سال های قبل کسی با رتبه ی بین 1200 تا 1300 قبولی داشتیم؟ اگه از دوستانتون بودن لطفا بگین دقیقا چه رتبه ای و کجا قبول شدن؟
هر کس سوالی داره در خدمتم

hosseinpa

عضو جدید
هر کس سوالی داره در خدمتم

با سلام دوست عزیز رتبه من 641 شده با تحقیقانی که من کردم سال های گذشته با این رتبه میشده شبانه صنعتی اصفهان رو قبول شد ولی با ظرفیت های امسال نمیدونم چقدر شانس دارم؟اگه اطلاعات تکمیلی تری در مورد دانشگاه صنعتی اصفهان دارید ممنون میشم.در کل خیلی دو دلم بین اینکه شبانه ی دانشگاه خوب مـثل صنعتی اصفهان برم یا روزانه ی دانشگاه ضعیفتر
با نشکر

huracan07

عضو جدید
عزیزان شریف چرا شبانه نمیگیره؟ کلا قانونش اینه که شبانه نداره یا امسال ظرفیتش رو برداشته؟ 16 نفر شبیه سازی و کنتر شریف و امیر کبیر رو هم که برداشت همچنین 5 نفرا فرایند تهران!

REZA1597

عضو جدید
با سلام دوست عزیز رتبه من 641 شده با تحقیقانی که من کردم سال های گذشته با این رتبه میشده شبانه صنعتی اصفهان رو قبول شد ولی با ظرفیت های امسال نمیدونم چقدر شانس دارم؟اگه اطلاعات تکمیلی تری در مورد دانشگاه صنعتی اصفهان دارید ممنون میشم.در کل خیلی دو دلم بین اینکه شبانه ی دانشگاه خوب مـثل صنعتی اصفهان برم یا روزانه ی دانشگاه ضعیفتر
با نشکر
با سلام
به نظر من روزانه دانشگاه پایین تر فقط اگر بچه اصفهان هستی جریانش یخورده فرق میکنه

hosseinpa

عضو جدید
اصفهانی نیستم ولی به نظر شما امکانات و سطح تحصیلی دانشگاه صنعتی با بقیه دانشگاهها فرقی نداره؟

کلبه تنهایی من

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام اقا رضا میشه منو راهنمایی کنید
میخواستم بدونم با رتبه 1700:cry: شبانه هیچ کجای ایران نمیتونم قبول شم؟
خیلی ممنونم متشکرم

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
والا جز یکی از اولویت هامه
محیط زیست شریف
دانشگاه تهرانشم خوبه؟؟؟؟
مهندسی انرژی شریف چطوره؟؟؟؟
مگه میشه بد باشه!
یه ویژگی (نمیدونم مزیت حساب میشه یا نه) دانشگاه تهران اینه که هر گرایشی که باشی میتونی هر پروژه ای که دوست داری رو کار کنی. یعنی خیلی از گرایش های دیگه میان پروژه های طراحی برای خودشون برمیدارن و به نوعی ارشدشون رو طراحی میکنن.
انرژی خب یکم مباحثش متفاوت میشه و برای خارج هم که کلا دردسر هست! مهندسی انرژی رو خیلی مهندسی شیمی حساب نمیکنن. برای دانشگاه تهران هم تا همین سال قبل گرایش انرژی و محیطزیست بود که خوشبختانه این اسم انرژی رو از اولش برداشتن که برای خیلیا دردسر ساز بود!

zammin

عضو جدید
دوستان در مورد پدیده های انتقال اطلاعاتی ذارید بفرمایید....شنیدم چون بیشتر تئوری هست باید و بهتر است تا دکترا ادامه داد زیاد زمینه کاری نداره بیشتر برای تدریس مناسب

samane a

عضو جدید
متشکرم
سلام شبانه سهند حتما میارید
من خودم پارسال با 1800 کاتالیست شبانه سهند آوردم
امسالم که سهند 20 تا 20 تا میگیره

HOMAESM

عضو جدید
سلام دوست عزیز
من دانشجو انرژی شریف ام. رشته خیلی جالب و گسترده ایی هست و جا برای پیشرفت زیاد داره به شرطی که علاقه داشته باشی. برای اپلای کردن هم هیچ مشکلی نداره و خیلی هم خوب هستش با توجه به اینکه در تمام دنیا انرژی به عنوان یک بحران مطرح میشه. دانشکده انرژی شریف هم جز بهترین دانشکده های این دانشگاه هستش و جو خوبی داره. برای دانشجو هایی هم که از مهندسی شیمی وارد این رشته میشتن به طور تجربی میشه گفت موفق ترند و درک بهتری دارند. برای اطلاعات بیشتر توصیه می کنم سایت دانشکده انرژی شریف را نگاه کنی.

HOMAESM

عضو جدید
دانشگاه صنعتی اصفهان از نظر سطح تحصیلی جز بهترین های ایران هست و من که تجربه شریف رو هم دارم باید بگم که م شیمی صنعتی اصفهان خیلی سختتر از شریف هست. امکانات هم داره کامل و مشکلش فاصله اش با شهر است (30 دقیقه) . استادای خیلی خوبی داره و درس پاس کردن اونجا خیلی سخته . جو هم بستگی به ورودی خودتون داره. اما جو کلی دانشگاه کمی خشک و بسته هست.

hosseinpa

عضو جدید
دانشگاه صنعتی اصفهان از نظر سطح تحصیلی جز بهترین های ایران هست و من که تجربه شریف رو هم دارم باید بگم که م شیمی صنعتی اصفهان خیلی سختتر از شریف هست. امکانات هم داره کامل و مشکلش فاصله اش با شهر است (30 دقیقه) . استادای خیلی خوبی داره و درس پاس کردن اونجا خیلی سخته . جو هم بستگی به ورودی خودتون داره. اما جو کلی دانشگاه کمی خشک و بسته هست.

برای بچه های نوبت دوم هم تفاوت هم میزارن؟از نظر کلاس ها و اساتید؟در مورد خوابگاه چی؟

بالا