مشاوره انتخاب رشته آزمون سراسری 91

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
نه وروجک جان معدلت باید همون معدل زمان ثبت نام کنکور باشه ویرایش برای کسانی هست که مثلا شیطنت کردند معدلشون رو بیشتر زدند یا به هر دلیل اشتباه وارد کردند حالا درستش کنند که بعدا براشون مشکلی پیش نیاد
در مورد انتخاب رشته که سوال کرده بودی ، اصلا کاری به درصدو رتبه نداشته باش ( اصلا فکر کن رتبه تک رقمی هستی )از انتخاب یک تا صد رو به ترتیب علاقت پر کن اصلا کاری نداشته باش با رتبه ای که داری کجا رو ممکنه بیاری کجارو نمیاری، اینکه یه رشته انتخاب اولت باشه یا انتخاب پنجاهمت باشه هیچ تاثیری در شانس قبولیت توی اون رشته نداره(اگه لازم باشه توی یک پست دیگه میگم چطوری برگه های انتخاب رشته رو میخونند )اصلا اینکه میان حق انتخاب صدتا رشته رو میدن واسه اینه که هر جایی که استحقاقشو داری قبول بشی.
ایوان خانه لیست پیشنهادیشو گذاشته رو سایتش برای دانلود که به ترتیب اهمیت دانشگاههاست(از نظر ایوان خانه(البته خودشم گفته مسایل دیگه رو هم مثل شهریه ، مسافت و... رو خودتون لحاظ کنید در انتخابتون ولی از این لیست میتونی استفاده کنی و بر اساس علاقه خودت پس و پیش کنی انتخابها رو یا رشته های غیر انتفاعی و پیام نور رو به این لیست برای خودت اضافه کنی
ایوان خانه
http://www.archhouse.ir/

ممنون از راهنمايي همتون
ميشه توضيح بدي چطوري ميخونن اولويت ها رو؟؟
و اون ليست ايوان خانه ،لينكشو بزاري اينجا؟؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
[h=1]اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور در رابطه با رشته‌هاي تحصيلي جديد علاوه بر رشته‌هاي تحصيلي مندرج در دفترچه راهنماي انتخاب رشته (دفترچه شماره 2)، اصلاحيات دفترچه راهنما و همچنين اعلام تمديد مهلت انتخاب رشته و ويرايش آزمون ورودي تحصيلات تكميلي (كارشناسي ارشد) سال 1391[/h]
سازمان سنجش آموزش كشور بدينوسيله به اطلاع كليه داوطلبان آزمون ورودي تحصيلات تكميلي (كارشناسي ارشد) سال 1391 مي‌رساند كه اطلاعيه اين سازمان در خصوص رشته‌هاي تحصيلي جديد، اصلاحيات دفترچه راهنما و همچنين مهلت انتخاب رشته و ويرايش انتخاب رشته آزمون مذكور روز پنجشنبه مورخ 11/3/91 در سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني: www.Sanjesh.org درج خواهد شد.
لذا كليه داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در آزمون مزبور مي‌توانند با مراجعه به سايت اينترنتي اين سازمان به نشاني فوق و با توجه به مفاد اطلاعيه مذكور، در خصوص انتخاب رشته اينترنتي خود اقدام نمايند.
روابط عمومی سازمان سنجش آموزش http://www.sanjesh.org/FullStory.aspx?gid=2&id=360

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
[h=1]اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور در رابطه با رشته‌هاي تحصيلي جديد علاوه بر رشته‌هاي تحصيلي مندرج در دفترچه راهنماي انتخاب رشته (دفترچه شماره 2)، اصلاحيات دفترچه راهنما و همچنين اعلام تمديد مهلت انتخاب رشته و ويرايش آزمون ورودي تحصيلات تكميلي (كارشناسي ارشد) سال 1391[/h]
1391/03/10

سازمان سنجش آموزش كشور بدينوسيله به اطلاع كليه داوطلبان آزمون ورودي تحصيلات تكميلي (كارشناسي ارشد) سال 1391 مي‌رساند كه اطلاعيه اين سازمان در خصوص رشته‌هاي تحصيلي جديد، اصلاحيات دفترچه راهنما و همچنين مهلت انتخاب رشته و ويرايش انتخاب رشته آزمون مذكور روز پنجشنبه مورخ 11/3/91 در سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني: www.Sanjesh.org درج خواهد شد.
لذا كليه داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در آزمون مزبور مي‌توانند با مراجعه به سايت اينترنتي اين سازمان به نشاني فوق و با توجه به مفاد اطلاعيه مذكور، در خصوص انتخاب رشته اينترنتي خود اقدام نمايند.
روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
چی‌ شد؟ تمدید شد؟
من هنوز وارد نکردم اصلا کاراشون معلوم نیستاا....نمیدونم وارد کنم نکنم! ۵شنبه میگن چی‌ کار کنین.... بی‌چاره اونا که وارد کردن و اطلاعیه جدیدو نبینن

آخرین ویرایش:

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فارغ التحصيل نيستم
دانشجوي ترم اخرم
البته از شهريور 90 تا الان فقط 6 واحد پايان نامه داشتم و دارم يني چيزي پاس نكردم تو ترم گذشته كه تغيير كنه ولي اينكه سيستم پيام نور خاصه
مثلا نمره يه درس شده 18 اما مينويسه نامعلوم ميبيني بعدا كمتر يا بيشتر ميشه و تو صدم تاثير ميزاره

آخه تو سايت سنجش نوشته بود حتما توجه كنين
نگرانم
شكم برطرف نشد
ممنون

ببین اگر دفاع کردی و نمره ت رد شده و معدلت الان نهاییه و دیگه تغییر نمیکنه معدل نهاییت رو بنویس. ولی اگه هنوز دفاع نکردی یا نمره ت رد نشده همون معدل شهریور 90 رو رد کن. شک واسه چی دیگه؟!

nina_20mark

عضو جدید
ای خداااااااااااااااااااااااا...
آخه این چه وضعیه ؟؟!!!!
پ کو اصلاحیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!:exclaim:

arch_nsh

عضو جدید
من نمیدونم این سازمان سنجش عزززززیییییییییز یک سال تموم چیکار میکنه که روز اخر انتخاب رشته یادش میفته دفترچه اصلاحیه لازم داره.

من هنوز پر نکردم گفتم ببینم فردا چی نوشته تو اصلاحیه بعد پر کنم.
راستی دوستان من وقتی برای کنکور ثبت نام کردم فارغالتحصیل نشده بودم. ولی الان شدم. معدل کل الانم با اونی که اون موقع زدم 1 صدم فرق میکنه ( یعنی الان 1 صدم بیشتره معدلم)
لازم نیست درست کنم دیگه نه ؟یک صدم که تاثیری نداره
لطفا اگر کسی نظری داره کمکم کنه

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
نه وروجک جان معدلت باید همون معدل زمان ثبت نام کنکور باشه ویرایش برای کسانی هست که مثلا شیطنت کردند معدلشون رو بیشتر زدند یا به هر دلیل اشتباه وارد کردند حالا درستش کنند که بعدا براشون مشکلی پیش نیاد
در مورد انتخاب رشته که سوال کرده بودی ، اصلا کاری به درصدو رتبه نداشته باش ( اصلا فکر کن رتبه تک رقمی هستی )از انتخاب یک تا صد رو به ترتیب علاقت پر کن اصلا کاری نداشته باش با رتبه ای که داری کجا رو ممکنه بیاری کجارو نمیاری، اینکه یه رشته انتخاب اولت باشه یا انتخاب پنجاهمت باشه هیچ تاثیری در شانس قبولیت توی اون رشته نداره(اگه لازم باشه توی یک پست دیگه میگم چطوری برگه های انتخاب رشته رو میخونند )اصلا اینکه میان حق انتخاب صدتا رشته رو میدن واسه اینه که هر جایی که استحقاقشو داری قبول بشی.
ایوان خانه لیست پیشنهادیشو گذاشته رو سایتش برای دانلود که به ترتیب اهمیت دانشگاههاست(از نظر ایوان خانه(البته خودشم گفته مسایل دیگه رو هم مثل شهریه ، مسافت و... رو خودتون لحاظ کنید در انتخابتون ولی از این لیست میتونی استفاده کنی و بر اساس علاقه خودت پس و پیش کنی انتخابها رو یا رشته های غیر انتفاعی و پیام نور رو به این لیست برای خودت اضافه کنی
ایوان خانه
http://www.archhouse.ir/

اینی که قرمز کردی میشه بیشتر توضیح بدی؟

arch_nsh

عضو جدید
ممنون از راهنمايي همتون

ممنون از راهنمايي همتون

وروجک جان برو سایت ایوان خانه تو همون صفحه وسط صفحه دانلوده www.archhouse.ir

mj1

عضو جدید
در مورد انتخاب رشته یک برداشت غلط بین اکثر افراد هست که مثلا اگر یک دانشگاهو به عنوان انتخاب اولت انتخاب کنی شانس قبولیت توی اون دانشگاه بیشتره ولی مثلا همون رشته رو اگر انتخاب بیستم بزنی شاید قبول نشی و افرادی که اون دانشگاهو انتخاب اول زدند قبول میشند، اصلا اینطور نیست و شما اگر رتبت برای قبولی در یکی از صدتا انتخابت (حتی انتخاب صدمت) مناسب باشه مطمین باش قبولی.
روش خوندن فرم انتخاب رشته ها به اینصورت هست که :
بعد از مرحله دوم که اسکیس دادیم و نتایج مشخص شد و رتبه نهایی افراد معلوم شد میان و فرم انتخاب رشته نفر اول تا آخر (معماری میشه تا رتبه 3100 که اسکیس دادند)رو به ترتیب میزارن و دستگاه شروع میکنه از نفر اول قرایت فرم های انتخاب رشته (تو این لحظه ظرفیت تمام دانشگاهها خالیه)
طبیعتا رتبه یک توی اولین انتخابش قبول میشه
به همین ترتیب رتبه های بعد قرایت میشه ، فرض کنید رتبه های یک تا هشت روزانه دانشگاه تهران انتخاب اولشون باشه رتبه نهم هم همین طور حالا وقتی دستگاه به نفر نهم میرسه وقتی انتخاب اولش رو میخونه رد میشه میره روی انتخاب دومش چرا؟ به خاطر اینکه نفر یک تا هشت ظرفیت روزانه تهران رو پر کردند(امسال ظرفیت روزانه تهران 8 نفره و من فقط دارم مثال میزنم ) و اینجا رتبه نهم توی انتخاب دومش قبول میشه
به همین ترتیب میان پایین تا ظرفیت دانشگاهها پر بشه مثلا میرسن رتبه 200 اینجا دیگه به احتمال زیاد همه روزانه ها وشبانه ها پر شده و مثلا یه سری پیام نور و غیر انتفاعی مونده حالا دستگاه فرم انتخاب رشته نفر 200 رو قرایت میکنه از انتخاب اول شروع میکنه میره جلو میبینه همه ظرفیت ها پرشده مثلا به انتخاب پنجاهم میرسه میبینه یک ظرفیت خالی هست همونو قبولی میزنه برای رتبه 200
همین طور رتبه هارو میاد جلو تا همه ظرفیت ها پر بشه
البته ممکنه تا 3100 رو قرایت کنه ولی بهضی دانشگاهها که خیلی خواهان ندارند مقداری از ظرفیت هاشون خالی بمونه اینا برا تکمیل ظرفیت اعلام میشن
یه مثال ساده میزنم ، یه سالن غذاخوری بزرگ رو در نظر بگیرید که توی این سالن هر میز غذا متعلق به یک دانشگاهه مثلا دانشگاه شهید بهشتی میزش جای16 نفر رو داره و الی آخر دانشگاههای دیگه ، اون سه هزارو صد نفر هم به ترتیب رتبشون پشت در سالن غذا خوری توی صف ایستادند و دونه دونه وارد میشند طبیعتا هرچی رتبه بهتری داشته باشی زودتر وارد میشی و احتمالش بیشتره که میز بهتری نصیبت بشه ولی رتبت بد باشه میری تو میبینی همه میزها پر شده مثلا فقط یک غیر انتفاعی مونده (البته این مثالی که زدم با روش کار سازمان سنجش یکم فرق میکنه ولی سازمان سنجش اومده حق صد تا انتخاب رشته رو داده که اگر اون گوشه ها یه موقع میزی خالی بود شانستو از دست ندی در واقع اینجا قبل از اینکه وارد سالن بشی میزهای مورد علاقتو توی یک فرم به ترتیب انتخاب میکنی)
با این اوصاف و اگر توضیحاتم منظورمو رسونده باشه متوجه میشید که اینکه یک رشته انتخاب یکتون باشه یا انتخاب صدمتون باشه تاثیری در شانس قبولیتون توی اون رشته نداره بنابر این تمام رشته های مورد علاقتون رو به ترتیب بزنید از یک تا صد اصلا به رتبتون کاری نداشته باشید ، فکر کنید رتبه دو رقمی هستید مثلا
امیدوارم یک میز خوب گیر بیارید :)

آخرین ویرایش:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
در مورد انتخاب رشته یک برداشت غلط بین اکثر افراد هست که مثلا اگر یک دانشگاهو به عنوان انتخاب اولت انتخاب کنی شانس قبولیت توی اون دانشگاه بیشتره ولی مثلا همون رشته رو اگر انتخاب بیستم بزنی شاید قبول نشی و افرادی که اون دانشگاهو انتخاب اول زدند قبول میشند، اصلا اینطور نیست و شما اگر رتبت برای قبولی در یکی از صدتا انتخابت (حتی انتخاب صدمت) مناسب باشه مطمین باش قبولی.
روش خوندن فرم انتخاب رشته ها به اینصورت هست که :
بعد از مرحله دوم که اسکیس دادیم و نتایج مشخص شد و رتبه نهایی افراد معلوم شد میان و فرم انتخاب رشته نفر اول تا آخر (معماری میشه تا رتبه 3100 که اسکیس دادند)رو به ترتیب میزارن و دستگاه شروع میکنه از نفر اول قرایت فرم های انتخاب رشته (تو این لحظه ظرفیت تمام دانشگاهها خالیه)
طبیعتا رتبه یک توی اولین انتخابش قبول میشه
به همین ترتیب رتبه های بعد قرایت میشه ، فرض کنید رتبه های یک تا هشت روزانه دانشگاه تهران انتخاب اولشون باشه رتبه نهم هم همین طور حالا وقتی دستگاه به نفر نهم میرسه وقتی انتخاب اولش رو میخونه رد میشه میره روی انتخاب دومش چرا؟ به خاطر اینکه نفر یک تا هشت ظرفیت روزانه تهران رو پر کردند(امسال ظرفیت روزانه تهران 8 نفره و من فقط دارم مثال میزنم ) و اینجا رتبه نهم توی انتخاب دومش قبول میشه
به همین ترتیب میان پایین تا ظرفیت دانشگاهها پر بشه مثلا میرسن رتبه 200 اینجا دیگه به احتمال زیاد همه روزانه ها وشبانه ها پر شده و مثلا یه سری پیام نور و غیر انتفاعی مونده حالا دستگاه فرم انتخاب رشته نفر 200 رو قرایت میکنه از انتخاب اول شروع میکنه میره جلو میبینه همه ظرفیت ها پرشده مثلا به انتخاب پنجاهم میرسه میبینه یک ظرفیت خالی هست همونو قبولی میزنه برای رتبه 200
همین طور رتبه هارو میاد جلو تا همه ظرفیت ها پر بشه
البته ممکنه تا 3100 رو قرایت کنه ولی بهضی دانشگاهها که خیلی خواهان ندارند مقداری از ظرفیت هاشون خالی بمونه اینا برا تکمیل ظرفیت اعلام میشن
یه مثال ساده میزنم ، یه سالن غذاخوری بزرگ رو در نظر بگیرید که توی این سالن هر میز غذا متعلق به یک دانشگاهه مثلا دانشگاه شهید بهشتی میزش جای16 نفر رو داره و الی آخر دانشگاههای دیگه ، اون سه هزارو صد نفر هم به ترتیب رتبشون پشت در سالن غذا خوری توی صف ایستادند و دونه دونه وارد میشند طبیعتا هرچی رتبه بهتری داشته باشی زودتر وارد میشی و احتمالش بیشتره که میز بهتری نصیبت بشه ولی رتبت بد باشه میری تو میبینی همه میزها پر شده مثلا فقط یک غیر انتفاعی مونده (البته این مثالی که زدم با روش کار سازمان سنجش یکم فرق میکنه ولی سازمان سنجش اومده حق صد تا انتخاب رشته رو داده که اگر اون گوشه ها یه موقع میزی خالی بود شانستو از دست ندی در واقع اینجا قبل از اینکه وارد سالن بشی میزهای مورد علاقتو توی یک فرم به ترتیب انتخاب میکنی)
با این اوصاف و اگر توضیحاتم منظورمو رسونده باشه متوجه میشید که اینکه یک رشته انتخاب یکتون باشه یا انتخاب صدمتون باشه تاثیری در شانس قبولیتون توی اون رشته نداره بنابر این تمام رشته های مورد علاقتون رو به ترتیب بزنید از یک تا صد اصلا به رتبتون کاری نداشته باشید ، فکر کنید رتبه دو رقمی هستید مثلا
امیدوارم یک میز خوب گیر بیارید :)

كلا ميخواي بگي شما هر چي ميخوايد بزنيد اره؟؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
كسي ميتونه اين ليست رو به ترتيب اهميت دانشگاه برام مرتب كنه؟؟
ممنون ميشم
به ترتيب خوب بودن دانشگاه
نه مسافت

ايلام
همدان
قزوين
تهران
سبزوار
زنجان
شاهرود
شيراز
دزفول
كاشان
كردستان
گيلان(رشت)
محقق اردبيلي
هنر تبريز
هنر اصفهان
هنر تهران(كرج)
يزد

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
كسي ميتونه اين ليست رو به ترتيب اهميت دانشگاه برام مرتب كنه؟؟
ممنون ميشم
به ترتيب خوب بودن دانشگاه
نه مسافت

عزیزم چرا از لیست ایوان خانه کمک نمی‌گیری.... اون انتخابش بد نیست ....حالا نمیگم دقیق عین اون ولی‌ کلا یه مقدار جهت میده بهت دیگه...

خوب معلومه تهران اوله که....

ايلام
همدان
قزوين
تهران
سبزوار
زنجان
شاهرود
شيراز
دزفول
كاشان
كردستان
گيلان(رشت)
محقق اردبيلي
هنر تبريز
هنر اصفهان
هنر تهران(كرج)
يزد

عزیزم چرا از لیست ایوان خانه کمک نمی‌گیری.... اون انتخابش بد نیست ....حالا نمیگم دقیق عین اون ولی‌ کلا یه مقدار جهت میده بهت دیگه...
خوب تو این لیستی که تو دادی خیلی‌ مشخص ....تهران اوله که..........( بستگی به علاقه خودت داره ) ایوان خانه رو حتما نگاه کن....
اینجا کسی‌ نمیتونه بگه اینکارو کن چون بعدا اگه مشکلی‌ پیش بیاد نمیتونه مسول باشه... انتخاب رشته یه چیز شخصیه که بستگی به علاقه خودت داره.
اینجوری می‌تونم بگم ببین با قبولی کدوم بیشتر خوشحال میشی‌....

آخرین ویرایش:

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه اصلاحاتي رخ داده؟ كسي مي دونه؟
جايي كه مي خوايم انتخاب كنيم نوشته بر اساس آخرين اصلاحات من يه مقدار كه نگاه كردم همش همون قبليا بود كه

month_2012

عضو جدید
زمان انتخاب رشته تمدید شده؟؟؟؟
من میخام الان انتخاب رشته کنم ولی هنوز مطمئن نشدم که میتونیم چند تا گرایش رو انتخاب کنیم!!!!!!!!!!!!!

sahelmir

عضو جدید
سازمان سنجش
آموزش كشور بدينوسيله به اطلاع كليه داوطلبان آزمون ورودي تحصيلات تكميلي (كارشناسي
ارشد) سال 1391 مي‌رساند كه اطلاعيه اين سازمان در خصوص رشته‌هاي تحصيلي جديد،
اصلاحيات دفترچه راهنما و همچنين مهلت انتخاب رشته و ويرايش انتخاب رشته آزمون
مذكور روز پنجشنبه مورخ 11/3/91 در سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني:
www.Sanjesh.org درج خواهد شد.
لذا كليه داوطلبان مجاز به انتخاب
رشته در آزمون مزبور مي‌توانند با مراجعه به سايت اينترنتي اين سازمان به نشاني فوق
و با توجه به مفاد اطلاعيه مذكور، در خصوص انتخاب رشته اينترنتي خود اقدام
نمايند.

روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور

nina_20mark

عضو جدید
زمان انتخاب رشته تمدید شده؟؟؟؟
من میخام الان انتخاب رشته کنم ولی هنوز مطمئن نشدم که میتونیم چند تا گرایش رو انتخاب کنیم!!!!!!!!!!!!!
آره تمدید شد من الان تو رادیو شنیدم
تا پایان روز شنبه 13ام تمدید شده.

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه اصلاحاتي رخ داده؟ كسي مي دونه؟جايي كه مي خوايم انتخاب كنيم نوشته بر اساس آخرين اصلاحات من يه مقدار كه نگاه كردم همش همون قبليا بود كه
چرا من نمی تونم اطلاعیه اصلاحات و ببینم ؟! لینک میدی الهه ؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
خوب تو این لیستی که تو دادی خیلی‌ مشخص ....تهران اوله که..........( بستگی به علاقه خودت داره ) ایوان خانه رو حتما نگاه کن....
اینجا کسی‌ نمیتونه بگه اینکارو کن چون بعدا اگه مشکلی‌ پیش بیاد نمیتونه مسول باشه... انتخاب رشته یه چیز شخصیه که بستگی به علاقه خودت داره.
اینجوری می‌تونم بگم ببین با قبولی کدوم بیشتر خوشحال میشی‌....

علاقه واسه رتبه هاي زير 100 هست
من ميخوام ترتيب دانشگاهاي خوب رو بدونم

hamidbf

عضو جدید
برا همه، علاقه حرف اولو ميزنه، چه رتبه هاي بالا، چه رتبه هاي پايين
اول دانشگاهاي خوبو بزن،كه انشا ا... با اسكيس خوب قبول ميشي، بعد به ترتيب بيا پايين

آخرین ویرایش:

arcdoc

اخراجی موقت

ترتیب دانشگاه خوب برای همه فرق میکنه.ممکنه تو روزانه شهر خودتون رو بهتر از شبانه تهران بدونی.
یکی براش سطح علمی مهمه یکی شهریه یکی خوابگاه.پس هر کسی برای خودش یه لیست خاصی داره.
یا حتی گرایش ها.در مورد سطح علمی خوب خیلی واضحه که سطح علمی دانشگاههای تهران از همه نمیگم ولی از خیلی شهرستان ها بالاتره.
اصلا به رتبه ات فکر نکن.هرجایی رو که دوست داری رو بزن.
هیچ تاثیری نداره که تو یه دانشگاه سطح پایین رو الویت اول بزنی به خیال اینکه رتبه های بهتر اون رو تو گزینه های اخرشون میزنن و چون تو اول زدی پس قبول میشی نه.به ترتیب رتبه نهایی هر کسی.........

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
اوکی
من ترتیبشو بهت نمیگم خودت انتخاب کن ولی‌ یه سری اطلاعات راجع به دانشگاها بهت میدم
دانشگاه های تهران که وضعشون مشخص عالین....
هنر اصفهان جز دانشگاه‌های بسیار خوب واسه معماری محسوب می‌شه ولی‌ یه کم از تهران دوره
قزوین دانشگاه خوب دگهٔ که تو شهرستان‌ها مخصوصا بخاطر نزدیکیش به تهران انتخاب می‌کنن
دانشگاه هنر تبریز مخصوصا تو زمینهٔ اسلامی بسیار دانشگاه خوبی‌ محسوب می‌شه
دانشگاه بو علی‌ همدان دانشگاهی که تو معماری اسم در کرده
بقیه شهرستان هم معمولا به نسبت مسافت خوب و بد میشن
یزد هم گویا به نسبت بقیه شهرستان‌ها تو معماری بد نیست
گیلان به تهران نزدیکه
یه سری جز شهرهایی خیلی‌ مطلوب حساب نمیشن ولی‌ اگه بخوای به هر قیمتی حتما سراسری قبول شی معمولا میزنی‌...
از نظر شبانه روزانه هم بستگی به وضع مالیت داره.... مثلا بعضیا بعد از اینکه روزانه ی تهرانو می‌زنن پشتش شبانهشو می‌زنن ....مدل‌های مختلف هست دیگه... مثلا تو ایوان خانه شبانهٔ تهرانو انتخاب سوم زده ولی‌ من خودم نه.... فک کردم چون کرجم روزانهٔ هنر تهرانو ترجیح میدم یا روزنهیی علم و صنعتو ترجیح میدم.... بعد از روزنه‌های علم و صنعت زدمش.....اینا دیگه سبک سنگینی‌ که خودت میکنی‌....

غیر انتفاعی سوره تهران و پیام نور تهرانو خیلیا حتی به روزانه و شبانهٔ بعضی‌ شهرستان‌ها ترجیح میدن... مثلا من خودم پیام نورو اصلا نزدم ... کلا علاقه به پیام نور غیر انتفاعی و بین ملل ندارم...
دوباره تاکید می‌کنم من هیچ ترتیبی بهت ندادم اینا فقط یه سری اطلاعات که معمولا همه موقع انتخاب رشته باید بدونن بعد به ترتیب خودشون ترجیح میدان چیو اول بزنن چیو آخر..

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.