مشاوره- منابع ارشد 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

بسم رب الحق

بعد از استقبال همه ي دوستان از مشاوره آزمون كارشناسي ارشد
ظبق قولي كه به يه سري از دوستان بابت مشاوره و راهنمايي ارشد 92 داده بودم
مشتاق تر از همه ام در مورد منابع ازمون،‌نحوه شروع، مطالعه از هم مشاوره بگيريم.
اگر اين تاپيك به صلاح ديد مديران عزيز پاك شد(البته خواهش كردم پاكش نكنن) اينجانب اعلام ميدارم به حد توان و قوه الهي تا جايي كه ميتونم و ميدونم از پاسخ به سوالات عزيزان پيرامون اين مهم ، فروگذارنكنم.در صورت حذف اين تاپيك ، سوالاتتون رو در مشاوره آزمون كارشناسي ارشد مطرح كنيد.
البته بازم خواهش ميكنم اين تاپيك حذف نشه چون تاپيك مشاوره علي رغم تلاش هاي من و DDDiQ عزيز پر از اسپم و سردر گمي شد.
توكل به خدا

وروجك ؛‌عضو كوچيك تالار معماري
:gol::gol::gol:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
منابع مطالعاتي ارشد 92

منابع مطالعاتي ارشد 92

تاريخ و مباني نظري- ضريب 2
نكته : اولويت بندي از نظر وروجك هست طبق تجربه اي كه خودم داشتم،‌به نظر من كتابها رو از اسون به سخت شروع كردن بهتره ،‌ در تاپيك هاي بعدي مفصلا پيرامون نحوه مطالعه صحبت ميكنيم

*******منابع اصلي******

معماري اسلامي :
معماري اسلامي- دكتر كريم پيرنيا
سبك شناسي- دكتر كريم پيرنيا
جزوه معماري اسلامي 2- دكتر متدين (تو امضاي من لينكش هست ،‌به تاپيك جزوات مراجعه كنيد)
تاريخ هنر دوره اسلامي - كياني

معماري جهان :
معماري جهان - محمد ابراهيم زارعي
معماري غرب ريشه ها و مفاهيم - امير باني مسعود (توجه : اين كتاب هم جهان رو داره هم معاصر)

معماري معاصر (به ترتيب اولويت) :
معماري معاصر غرب - دكتر وحيد قباديان
معماري و شهرسازي قرن بيستم - لادن اعتضادي
معماري غرب ريشه ها و مفاهيم - امير باني مسعود (توجه : اين كتاب هم جهان رو داره هم معاصر)

به نظرم كسي اگه به انيا مسلط باشه تاريخ رو 80 ميزنه
باز منابع فرعي هم هست

*******منابع فرعي******
معماري معاصر ايران - امير باني مسعود
معماري ايراني - غلامحسين معماريان
جزوات اسلامي دانشگاه تهران
از منابع فرعي معمولا 1 يا 2 سوال مياد معمولا
ساير دوستان اگر در مورد منابع مطالعاتي اين درس نظري دارند خوشحال ميشيم بشنويم

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
معرفي منابع منظر

معرفي منابع منظر

خوب اين روا همه گرم اسكيسن
ولي من ادامه ميدم

معرفي منابع منظر :

پاراديم پرديس - ازاده شاهچراغي (خيلي مهم)
باغ هاي ايران بازتابي از بهشت
باغ هاي ايراني نوشته ي غلامرضا نعيما(خيلي مهم مخصوصا عكساش)

كتاب ارشد سپاهان (كتابي خلاصه و صريح براي كسايي كه به سرعت برق ميخونن)
باغ هاي ايراني و كوشك هاي ان نوشته دونالد ويلبر (يكب بد نوشته اما خوب و ارزشمنده)
كتاب درك عمومي انتشارات مركز معماري
درسنامه منظر راهيان ارشد
جزوات مريم حسيني و جزوه سعيد عظمتي (كه البته جزوه حسيني كاملتره)

ببينيد منظر تو مبحث باغها مشتركه اما منظر جهان هم مهمه
اولويت خاصي نداره
مهمتر ها رو قرمز ميكنم

ساير دوستان اگر در مورد منابع مطالعاتي اين درس نظري دارند خوشحال ميشيم بشنويم وگرنه كه ادامه بديم

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
منابع فن ساختمان و ايستايي

منابع فن ساختمان و ايستايي

تمام كتاباي گلابچي اينا كه پر رنگ ميكنم اولويت داره
درك رفتار سازه ها
سازه در معماري

فناوري نوين ساختماني
سيستم ساختماني اينده

سازه هاي مشبك فضايي

تاسيسات مكانيكي - سلطاندوست
اكوستيك دكتر قيابكلو
الكتريكي جزوه نور دكتر قيابكلو

تنظيم شرايط محيطي دكتر قيابكلو
تنظيم شرايط كسمايي
تنظيم ساسان مرادي هم خوبه

عناصر و جزئيات محمد كزازي

مصالح كزازي
مصالح سام فروتني
مصالح سياوش كباري

آخرین ویرایش:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
درك عمومي

درك عمومي

زيبايي شناسي در معماري دكتر جهانشاه پاكزاد
معماري فرم فضا نظم
درسنامه و تستاي راهيان ارشد
و چيزي كه خيلي تعريفشو شنيدم جزوه درك عمومي علي عسگري

secret_f

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر همه:w21:
مرسی وروجک عزیز از راهنمایی هات
من کمی دچار سردرگمی هستم.بچه ها لطفا راهنمایی ام کنید
رشته کارشناسی من معماری نبوده.اطلاعات در معماری در حد کاردانیه و می خوام ارشد معماری شرکت کنم.امسال کنکور معماری رو به صورت آزمایشی دادم و از 170 تا فقط 60 تا تست رو تونستم بزنم
:(.با توجه به توصیفاتی هم که بچه های معماری از کنکور امسال کردند کمی دچار افسردگی مزمن شدم.:cry:می دونم اگه توی رشته خودم آزمون ارشد بدم احتمال موفقیتم خیلی خیلی بیشتره ولی به رشته معماری علاقه بیشتری دارم.اسکیسم هم خوبه.مشکلم مرحله اوله کنکوره.
تصمیم دارم ببینم آزمون دانشگاه آزاد رو چطوری میدم.اگه اون رو خوب دادم برای ارشد معماری سال دیگه برنامه ریزی کنم.حالا توی این 2 ماهی که تا آزمون آزاد مونده لطفا یه سری منابع رو بهم معرفی کنید تا مطالعه کنم.
مخصوصا توی زمینه ی تاریخ معماری صفرم.از طرفی منابعش رو که می بینم خیلی زمانبر هستند.دنبال منابع مختصر و به نسبت کامل می گردم
پیشاپیش ممنون از راهنمایی هاتون
:gol::w21:

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست خوبم secret_f واقعا دوست دارم بهت کمک کنم اما می ترسم بدتر شه... چون من اصلا برای ارشد درس نخونده بودم و خیلی خجسته با اطلاعات خودم رفتم سر جلسه آزمون.... :دی
اما فقط اینو بگم که آزمون آزاد پارسال واقعا خوب بود ... بخش بزرگی از شانس قبولیت هم برمی گرده به اسکیس که خب خداروشکر اسکیست خوبه...
برای آزمون آزاد معمولا توصیه می شه همون تستهای سالهای پیش آزاد رو دوره کنی.... یه کتابی هم داره راهیان ارشد مخصوص آمادگی برای آزمون آزاد... برای زبان، جزوه پارسه خیلی خوبه و درک هم شنیدم که کتابای راهیان ارشدو برای وقتی که زمان کمه بخونی خوبه.... متاسفم که بیشتر نمی تونم کمکت کنم... ولی دوستان دیگه فکر می کنم می تونن بهت کمک کنن :gol::smile:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
رشته کارشناسی من معماری نبوده.اطلاعات در معماری در حد کاردانیه و می خوام ارشد معماری شرکت کنم.امسال کنکور معماری رو به صورت آزمایشی دادم و از 170 تا فقط 60 تا تست رو تونستم بزنم
:(.با توجه به توصیفاتی هم که بچه های معماری از کنکور امسال کردند کمی دچار افسردگی مزمن شدم.:cry:می دونم اگه توی رشته خودم آزمون ارشد بدم احتمال موفقیتم خیلی خیلی بیشتره ولی به رشته معماری علاقه بیشتری دارم.اسکیسم هم خوبه.مشکلم مرحله اوله کنکوره.
تصمیم دارم ببینم آزمون دانشگاه آزاد رو چطوری میدم.اگه اون رو خوب دادم برای ارشد معماری سال دیگه برنامه ریزی کنم.حالا توی این 2 ماهی که تا آزمون آزاد مونده لطفا یه سری منابع رو بهم معرفی کنید تا مطالعه کنم.
مخصوصا توی زمینه ی تاریخ معماری صفرم.از طرفی منابعش رو که می بینم خیلی زمانبر هستند.دنبال منابع مختصر و به نسبت کامل می گردم
ببين دوستي مبنا رو بر سوالاي كنكور نزار امسال هممون سورپرايز شديم من خودم واسه زير 100خونده بودم اما الان مطمئن نيستم مجاز ميشم يا نه توكلم به خداست
واسه ازاد يه سري از كتابا مهم تره من خودم تجربه ي ازاد ندارم و ثبت نام هم نكردم اما بدون ازاد اسكيسش خيلي مهمه
اين لينكو كه ميزارم بخون راهنماييت ميكنه برنامه ریزی آزمون اسکیس

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام! چند نفر از دوستان از من خواستن منابعی رو که خوندم معرفی کنم! به نظر من این درخواست باید از کسانی که رتبه هاشون خوب شده کرد! اما شاید منم جز همون رتبه های خوب باشم. واسه همین کتابایی که خوندمو میذارم براتون!

پیوست ها

• منابع ارشد.pdf
    62.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mahshid shz

عضو جدید

البته من کاری به انگیزه تغییر رشته ات ندارم، ولی قبل از تصمیم جدی، حتماً یه تفحصی کن
ضمناً اگر واقعاً وقت نداری، بهتره کتابهای راهیان ارشد رو بخونی، البته نیازی به خوندن منظر واسه آزاد نیست.
موفق باشی

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
البته من کاری به انگیزه تغییر رشته ات ندارم، ولی قبل از تصمیم جدی، حتماً یه تفحصی کن
ضمناً اگر واقعاً وقت نداری، بهتره کتابهای راهیان ارشد رو بخونی، البته نیازی به خوندن منظر واسه آزاد نیست.
موفق باشی

راهيان ارشد درسنامش خوبه اما من منبع اصلي رو پيشنهاد ميكنم چون بايد مطالب رو از توي پلان متوجه بشي و حفظ كني ضمن اينكه راهيان بيشتر پلانا رو نزاشته
براي تست اصلا توصيه نمبكنم راهيان رو چون همش غلط غلوطه
بهترين منبع تست زني واسه ازاد نمونه سوال كنكورهاي گذشته هست كه پيشنهاد مي كنم از كتاب كنكاش بخوني

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام! چند نفر از دوستان از من خواستن منابعی رو که خوندم معرفی کنم! به نظر من این درخواست باید از کسانی که رتبه هاشون خوب شده کرد! اما شاید منم جز همون رتبه های خوب باشم. واسه همین کتابایی که خوندمو میذارم براتون!

ممنون پري جان منم يه نظر بدم
مثلا تو ليست منابعت نوشته بودي ابنيه رو بي خيال
درسته كه زا ابنيه سوال نيسمد شايد سال بعد بياد و به نظر من فصل اول ابنيه پايه ي بحث هاي اقليميه و شروعي واسه خوندن ساير كتابا
اين همه تنظيم قيابكلو خونديم چي شد؟؟
به نظر من ابنيه رو اگه نميخونيد حتما فصول 1 3 4 5 6 رو بخونيد كه مربوط به اقليم هست
بهترين روش درس خوندن و تو ذهن موندن يه مطلب خوب خوندن، از منبع خوندن نه جزوه و از چند منبع خوندنه
بعدشم مرور مدام

dash-memar

کاربر فعال
ممنون پري جان منم يه نظر بدم
مثلا تو ليست منابعت نوشته بودي ابنيه رو بي خيال
درسته كه زا ابنيه سوال نيسمد شايد سال بعد بياد و به نظر من فصل اول ابنيه پايه ي بحث هاي اقليميه و شروعي واسه خوندن ساير كتابا
اين همه تنظيم قيابكلو خونديم چي شد؟؟
به نظر من ابنيه رو اگه نميخونيد حتما فصول 1 3 4 5 6 رو بخونيد كه مربوط به اقليم هست
بهترين روش درس خوندن و تو ذهن موندن يه مطلب خوب خوندن، از منبع خوندن نه جزوه و از چند منبع خوندنه
بعدشم مرور مدام
کاملا با نظرتون موافقم
هرچی بیشتر و بهتر کتابای مرجع بخونیم ، کنکور بهتر میدیم
یکی از دلایلی که بچه های امسال میگن سوالا عجیب بود به نظرم اینه که به این اصل توجه نکردن
بعدشم مرور مدام

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
بچه ها با توجه به اين كه اين روزا بحث اسكيس داغه و كمتر به اين قسمت توجه ميشه
سوالاتتون رو بپرسيد حتما در حد توان جواب ميدم

samra8631

عضو جدید
سلام دوستان
منم انشاله واسه کنکور 92 تصمیم جدی دارم.امسال هم اسکیس نمیدم.به نظرتون از کی شروع کنم واسه نتیجه خوب که نزدیک کنکور کم نیارم ؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام دوستان
منم انشاله واسه کنکور 92 تصمیم جدی دارم.امسال هم اسکیس نمیدم.به نظرتون از کی شروع کنم واسه نتیجه خوب که نزدیک کنکور کم نیارم ؟
چرا اسكيس نميدي؟
خدا رو چه ديدي شايد رتبه اوردي
امسال اصلا معلوم نيس
هيچ بعيدم نيس نفر اول كنكور درصداش بالا تر از 40 بياد
به نظرم اگه امسال مطالعه ي خوب داشتي يعني بيشتر منابع رو خوندي از اواسط شهريور خوبه

samra8631

عضو جدید
چرا اسكيس نميدي؟
خدا رو چه ديدي شايد رتبه اوردي
امسال اصلا معلوم نيس
هيچ بعيدم نيس نفر اول كنكور درصداش بالا تر از 40 بياد
به نظرم اگه امسال مطالعه ي خوب داشتي يعني بيشتر منابع رو خوندي از اواسط شهريور خوبه
میدونم اگه خیلی اوضاعم خوب باشه نهایتا مجاز بشم که دیگه اسکیس فایده نداره پارسالم همین حدود بودم با اسکیس فرقی نمیکنه!
مبنا بزارین بر این اساس که امسال هیچ چی نخوندم!حالا از کی شروع کنم؟
یه سوال دیگه کتابای راهیان ارشد خوبه؟یا اصل منابع رو بخونم؟مثلا طبقه بندی کتاب تاریخش مناسبه؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
میدونم اگه خیلی اوضاعم خوب باشه نهایتا مجاز بشم که دیگه اسکیس فایده نداره پارسالم همین حدود بودم با اسکیس فرقی نمیکنه!
مبنا بزارین بر این اساس که امسال هیچ چی نخوندم!حالا از کی شروع کنم؟
یه سوال دیگه کتابای راهیان ارشد خوبه؟یا اصل منابع رو بخونم؟مثلا طبقه بندی کتاب تاریخش مناسبه؟
فقط منبع
منبع
لطفا منبع
ترتيب تاريخ خوندن خودم كه راضي هم بودم

ابنيه سنتي
معماري اسلامي
غرب قباديان
جهان
سبك شناسي
باني مسعود
2فصل اعتضادي

جزوه متدين حتما
در اخز اگه وقت اضاف اوردي درسنامه راهيان رو پيشنهاد ميكنم

منابع مخصوصا سبك رو در حد جويدن بخون

mahshid shz

عضو جدید
راهيان ارشد درسنامش خوبه اما من منبع اصلي رو پيشنهاد ميكنم چون بايد مطالب رو از توي پلان متوجه بشي و حفظ كني ضمن اينكه راهيان بيشتر پلانا رو نزاشته
براي تست اصلا توصيه نمبكنم راهيان رو چون همش غلط غلوطه
بهترين منبع تست زني واسه ازاد نمونه سوال كنكورهاي گذشته هست كه پيشنهاد مي كنم از كتاب كنكاش بخوني

دوست عزیز
کسی که رشته اش معماری نبوده که نمیتونه با منبع شروع کنه.
باید اول یه آشنایی با موضوع پیدا کنه
مثل اینکه کسی فارسی بلد نباشه، بگی با شاهنامه شروع کن، خب کم میاره

من هم میدونم راهیان منبع اصلی نیست، اما به نظرم برای ابتدای کار بهتر از منبع هست

westcountry6

عضو جدید
سلام
به نظرتون من اگه از الان شروع کنم زوده؟
پارسال کنکور ندادم
89 کنکور دادم 1000 شدم آیا آخراش کم میارم؟
خیلی میترسم قبول نشم
میخام حتما قبول شم
راهنمایی کنید لطفا

rasoulll

عضو جدید
دوستان من یه سری منبع واستون میگم اگه خواستید اخر سر روش خوندنش رو هم میگم بهتون... اما قبلش این رو هم بگم که حتما همتون میدونید کنکور ارشد دادن و قبول شدن به زیاد خوندن نیست ، به این که بدونی چی بخونی و چجوری بخونیه... و اینایی هم که میگم تجربه ی چند سال کنکور دادنه...
واسه زبان عمومی:
مهمترین منبع واسه زبان عمومی 10سال کنکور گذشته اس.. اما نه فقط رشته ی معماری، 6تا رشته اس که بهتون میگم کدومان... رشته هایی مثل کشاورزی، ادبیات، برق و ... که هر سال روز و ساعت ازمونشون فرق داره ( دوستان دارم میگم زبان عمومی هاااا... یعنی 15تا سوال اول کشاورزی، 15تا سوال اول ادبیات ...)
10سال میشه 60سری سوال ارشد.. چون هر سال 6سری سوال طرح میشه، 4شنبه 5 شنبه جمعه صبح، و 4شنبه 5شنبه جمعه عصر...
میشه به جرات گفت حداقل 60درصد لغات هر سال تکراری از سالهای گذشته اس...مثلا من کنکور 90 رو که نگاه میگردم 29تا لغت از 40تا لغت تکراری بود، و عین همون لغات ساهای پیش اومده بود (این رو هم بگم 29تایی که میگم فقط تو گزینه ها بود، یعنی بدون خوندن متن سوال، یعنی اگه شما متن سوالات رو هم بخونید مطمئنا تا 35تا لغت رو از هر سال میدونید) که کل لغات فکر میکنم چیزی حدود 2000تا بشه در حالی که شما اگه کتاب یا منبع دیگه ای میخوندید و 10000تا لغت هم حفظ میکردید. شاید نمیتونستید اون 29تا لغت رو معنی کنید..
این 60تا فایلی رو که میگم رو خودم جدا کردم و دانلود کردم واسه بعضی از دوستان هم فرستادم، سر فرصت میذارم تو تاپیک جزوه ها میتونید بردارید...
اما واسه زبان تخصصی دیگه همه یه جورایی مطمئن شدیم که از فرهنگ تصویری سوال نمیاد ، مخصوصا الان که دیگه گرایشهایی مثل بازسازیو مطالعات هم که اینطوری اضافه شدن دیگه اصلا نمیاد..
و تو این دو سال هم حد و حدود زبان تخصصی دستتون اومده.. به نظر من اگه کسی زبان عمومی رو در حدی باشه که بتونه از 15تا سوال 7_8تاشو بزنه، مطمئنا از 15تا سوال تخصصی میتونه 10تاشو بزنه...
من خودم امسال زبان نتونستم بزنم چون هم خیلی خیلی کم وقت گذاشته بودم واسش و هم اینکه تو ازمون فقط 6 دقیقه وقت داشتم واسه زبان، اما الان بحث گفتن تجربه هامونه که من گفتم و مطمئنم شما هم بهش میرسید...

آخرین ویرایش:

rasoulll

عضو جدید
دروس فنی ساختمان:
واسه تنظیم شرایط:
کتاب فیزیک ساختمان 2 قیابکلو
کتاب ساسان مرادی (مخصوصا تستهایی که داره )
کتاب اقلیم و معماری کسمایی و ابنیه سنتی قبادیان ارزششون به یه اندازه اس

واسه مکانیکی:
طبقه بندی سیستمها و تجهیزات سلطاندوست
تاسیسات مکانیکی برای دانشجویان معماری سلطاندوست
دوستان تمام مطالب کتاب اول تو دومی هست اما خوندنش تو جمع بندی مطالب و درک بهتر خیلی میتونه کمکتون کنه
واسه صوت هم فقط فیزیک ساختمان 1 قیابکلو
واسه الکتریکی:
جزوه نور قیابکلو
کتاب معماری و روشنایی شاهین حیدری

واسه شناخت مواد و مصالح:
کتاب شاخت مواد و مصالح کزازی
کتاب نانو فناوری سروش نیا
کتاب نانو احتمالا بازهم سال دیگه ازش سوال میاد اما ببینید اگه ارزششو داره بخونید ( منظورم از ارزش خود کتاب نیست، خود کتاب که مطمئنا خیلی با ارزشه، منظورم ارزش سوالیه، یعنی کلا 2_3تا سوال واسه مواد میاد که تازه اگه 2تاشم نانو باشه شما باید بخاطرش یه کتاب 600صفحه ایه قطع بزرگ رو خط به خطش رو حفظ باشید... به نظر من که ....)

واسه عناصر و جزئیات:
کتاب عناصر جزئیات کزازی
کتاب مشخصات فنی عمومی کاهای ساختمانی (مهم)
جزوه عناصر طباطبایی

واسه ایستایی و سیستمهای ساختمانی:
دوستان واسه این بخش پیشنهاد میکنم بیخیال کتابهای گلابچی بشید، یا حداقل 2_3کتاب خیلی مهمش رو بخونید چون واقعا 80درصد مطالب ایستایی و سیستمها تو جزوه های سروش نیا هست و به نظر من اگه وقتی رو که رو کتاب های گلابچی میذارید بذارید رو جزوه های سروش نیا نتیجه بهتری میگیرید

اخر سر هم بگم که دوستان اگه قراره سوالی بیاد که بشه جواب داد مطمئن باشید تو این منابعی که گفتم هست ، اما اگه قراره سوالی بیاد که تو این کتابا نباشه و نشه جواب داد مطمئن باشید اگه 10تا کتاب دبگه هم بخونید نمیتونید جواب بدید، پس وقتتون رو بذارید رو منابع مشخص و کم اما خوب بخونیدشون...

آخرین ویرایش:

rasoulll

عضو جدید
دروس تاریخ و مبانی نظری ( که خودمو کشتم واسش):
واسه معماری اسلامی:
کتاب سبک شناسی پیر نیا
کتاب معماری اسلامی پیر نیا
جزوه معماری اسلامی دکتر متدیین
جزوه معماری اسلامی نسیم عسگرس (عالی)
اگه وقت داشتید کتاب معماری ایران در دوره اسلامی یوسف کیانی هم خوبه

واسه معماری معاصر:
کتاب معماری معاصر غرب قبادیان
کتاب معماری و شهر سازی در قرن بیستم اعتضادی
کتاب معماری غرب ریشه ها و مفاهیم بانی مسعود
کتاب از زمان و معماری مزینی( اما خیلی مهم نیست، بخونیدم بد نیست)
واسه معماری معاصر ایران هم فقط تستهای موسسات رو بزنید، چون هر سال 1دونه میاد که حتما تو این تستها هست، مثلا امسال سوالی که اومده بود که مجلس سنا کار کیه؟ اگه اشتباه نکنم تو ازمونهای مرکز معماری سال 88 یا 89 دقیقا همین سوال اومده بود، که مطمئن باشید 10درصد هم این سوال رو جواب ندادن با اینکه شاید کلی منبع واسه همین 1 سوالی که ممکن بود بیاد خوندن

واسه معماری جهان:
کتاب معماری جهان زارعی
کتاب از عهد باستان تا مکتب شیکاگو بانی مسعود
فصل های ابتدایی معماری غرب بانی مسعود
(همینارو خوب بخونید کافیه ، البته من جزوه ی اعتضادی و مانا قابوسی رو هم خونده بودم امسالم همه ی 9تا سوال جهان رو هم درست زدم:))

آخرین ویرایش:

rasoulll

عضو جدید
درک عمومی معماری:
دوستان درک معماری چیزی نیست که واسش منبع معرفی کرد.. یه جورایی اکثر سوالاتش نظر شخصیه و ممکن هر 4تا گزینه هر کدوم از دید 1نفر درست باشه.. اما یه جورایی مربوط میشه به کل دوره کاردانی و کارشناسی و تمام کتابایی که واسه همین کنکور خوندیم... یعنی معمولا از تنظیم شرایط سوال میاد، از تاریخ سوال میاد، از منظر میاد، از ایستایی میاد و خلاصه هر چیزی که فکرشو کنی، از دسته مگس کش تا مسجد شیخ لطف الله...
اما اگه میخوایید کتابی واسه این درس بخونید من زیبایی شناسی در معماری ، مشق معماری و جزوه علی عسگری رو پیشنهاد میکنم (البته میدونید که جزوه هیچوقت بدون اشتباه نیست مخصوصا واسه همچین درسی و این هم 1 جزوه اس، من خودم نخوندمش اما ورق که میزدم میتونم بگم بد نیست)

rasoulll

عضو جدید
درک عمومی منظر:
کتاب باغ ایرانی بازتابی از بهشت مهدی خوانساری
کتاب پارادایم های پردیس ازاده شاهچراغی
کتاب طراحی باغ و پارک غزاله روحانی
کتاب باغ های ایرانی غلامرضا نعیما
کتاب باغ های ایران و کوشکهای ان دونالد ویلبر
جزوه منظر دکتر منصوری
جزوه منظر سعید عظمتی
من خودم اینارو خوندم

آخرین ویرایش:

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
کنکور 90 از مباحث 20 گانه که الان شده 21 گانه سوالی نیومد و چندسالی هم بود نمیومد
برای همین تو تمام نظرات دوستان ببینید کسی زیاد اهمیت نداد و نخوند اما امسال به مباحث اهمیت داده شد حدود 5-6 سوال از مباحث بود
توصیه میکنم حتما بخونید
اگر هم از الان شروع میکنید حتما نشریه 55 رو بخونید که کاملتر از هر کتاب و جزوه ایه
کنکور 91 نشون داد دیگه زیاد به یه سری کتاب و جزوه خصوصا جزواتی که میگفتن مثلا جزوه طراح ارشد یا نزدیک به جزوات طراح ارشده چندان کارایی نداره
دیگه نمیشه به یه جزوه و یا یه سری کتاب که سالهای پیش میخوندیم خیالمون راحت بود که چیزی بیشتر از این نیست اکتفا کرد
باید تو هر قسمت چندین کتاب خوند حتی اگر همپوشانی داشته باشن

rasoulll

عضو جدید
کنکور 90 از مباحث 20 گانه که الان شده 21 گانه سوالی نیومد و چندسالی هم بود نمیومد
برای همین تو تمام نظرات دوستان ببینید کسی زیاد اهمیت نداد و نخوند اما امسال به مباحث اهمیت داده شد حدود 5-6 سوال از مباحث بود
توصیه میکنم حتما بخونید
اگر هم از الان شروع میکنید حتما نشریه 55 رو بخونید که کاملتر از هر کتاب و جزوه ایه
کنکور 91 نشون داد دیگه زیاد به یه سری کتاب و جزوه خصوصا جزواتی که میگفتن مثلا جزوه طراح ارشد یا نزدیک به جزوات طراح ارشده چندان کارایی نداره
دیگه نمیشه به یه جزوه و یا یه سری کتاب که سالهای پیش میخوندیم خیالمون راحت بود که چیزی بیشتر از این نیست اکتفا کرد
باید تو هر قسمت چندین کتاب خوند حتی اگر همپوشانی داشته باشن
احسان جان حرفاتو قبول دارم اما من اصلا بر اساس طراحا نگفتم این منابعو... وگرنه مثلا نمیگفتم بیخیال گلابچی بشید.. و از این گذشته اینایی که گفتم منابع پایه هستن... یعنی شما هر کتاب دیگه ای هم که بخوایی بخونی بهتره که اول اینارو بخونی... بعدشم تو اینکه کنکور امسال سخت و متفاوت بود شکی نیست اما حتی اگه واسه کنکور امسال هم اگه همین منابع رو یکی کامل و خوب میخوند مطمئنا درصدهای خوبی میزد...

وضعیت
موضوع بسته شده است.