انتخاب رشته کارشناسی ارشد معماری 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

nani_67

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایجاد تایپک مشاوره برای انتخاب رشته 93
..
بچه ها هفته بعد مطمنن دیگه نتایج اولیه ارشد میاد از بچه هایی ک میتونن تو انتخاب رشته برای کسایی ک مجازشدن کمک کنند چون انتخاب رشته هم و اینکه هر شهری چ رتبه و ترازی میخاد هم مهمه و انتخاب رشته درست و
صحیح ب نظرم خیلی مهمتر..پس هرکسی هر کمکی میتونه اینجا برای بچه ها واز جمله خودم انجام بدید ..
پیشاپیش از همه کسایی ک اینجا میان وکمک هم میشن تشکر میکنم

آخرین ویرایش:

moeinz

کاربر بیش فعال
نکته برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد معماری

نکته برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد معماری

اینو از دانشجو آنلاین دیدم
بدک نمیگه

دانشجوآنلاین: اگر برای انتخاب رشته در مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی معماری مجاز شده‌اید و برای انتخاب رشته نیاز به راهنمایی دارید، توصیه‌های فرنوش غلامی فارغ التحصیل کارشناسی ارشد معماری از دانشگاه علم و صنعت را بخوانید. فرنوش غلامی مقطع کارشناسی خود را در رشته مهندسی معماری تهران گذرانده و با رتبه 25 موفق به ورود به دانشگاه علم و صنعت شده است.

1- با این سوال شروع کنیم که تا چه رتبه ای احتمال قبولی در تهران وجود دارد؟
قبل از پاسخ به این سوال باید تاکید کنم که در انتخاب رشته معماری امتحان عملی همانقدر اهمیت دارد که امتحان تئوری. در سالهای گذشته بارها شاهد این بودیم که کسانی با رتبه های خیلی بالا به دلیل ضعف در امتحان عملی پذیرفته نشدند و بر عکس کسانی با رتبه های به تناسب کمتر، به دلیل امتحان عملی خوبی که دادند، در دانشگاه های معتبرتری نسبت به رتبه شان قبول شده اند. اما اگر فرض را بر این بگذاریم که مطمئن هستند امتحان عملی خوبی می دهند، برای روزانه و شبانه تا رتبه های 400 الی 500 امکان قبولی در دانشگاه های تهران هست.

2- دانشگاه های شاخص در تهران و در سایر نقاط کشور برای رشته معماری کدام ها هستند؟
در تهران با رعایت اولویت دانشگاه های تهران، شهید بهشتی، علم و صنعت، تربیت مدرس و هنر تهران و برای سایر کشور دانشگاه های هنر تبریز، هنر اصفهان، بین المللی امام خمینی قزوین، هنر شیراز و هنر گیلان از دانشگاه های سرشناس کشور هستند.
البته برای تهران به نظرم دانشگاه های تربیت مدرس و هنر تهران، چندان فاصله ای با هم ندارند و می شود آنها را در یک رتبه هم در نظر گرفت.

3- برای رتبه های پایین که احتمال قبولی در روزانه و شبانه را ندارند چه توصیه ای دارید؟
فکر می کنم برای رشته معماری دانشگاه های غیرانتفاعی اولویت بیشتری دارند و بعد از آن به ترتیب دانشگاه های پیام نور و خود گردان هستند. دانشگاه های بین المللی از امسال با نام خودگردان فعالیت می کنند.

4- نظر شما درباره برنامه های انتخاب رشته ای که موسسه های آموزش عالی مختلف ترتیب داده اند، چیست؟
و اینکه آیا سامانه های انتخاب رشته اعتماد لازم را به داوطلبان می دهد؟
در اکثر موسسه ها فقط رنکینگ دانشگاه ها به داوطلبان داده می شود که به نظر من اصلا کافی نیست و حتما باید به مشاورهایی که چندین سال تجربه در انتخاب رشته دارند نیز، مراجعه شود. اولویت های شخصی هر کسی متفاوت است و این تفاوت در سیستم های کامپیوتری درج نمی شود پس بهتر است که با مراجعه به مشاورها از تجربیات انها استفاده کنند و ماحصلش انتخاب رشته مطلوبی باشد.

5- و در آخر چه توصیه ای برای آنهایی دارید که از همین حالا به فکر ادامه تحصیل و شرکت در آزمون دکتری هستند؟
اکیدا توصیه می کنم که درک عمومی خودشان را از معماری بالا ببرند. معتقدم هرکس که دانشجوی معماری هست باید که از تمامی حوزه هایی که مربوط به معماری می شود از حکمت هنر اسلامی تا روانشناسی هنر سر در بیاورد. برای خواندن کتاب های مرجع در کنکور فرصت کافی هست اما متاسفانه به معلومات عمومی معماری کمتر پرداخته می شود.

ojahan

عضو جدید
بچه ها الان که نتایج اومده دیگه قضیه انتخاب رشته در اولویت قرار داره لطفا هر نطر یا تجربه ای دارید بگید.
من خودم نمیفهمم چطور بدون این که اسکیس رو بدیم باید انتخاب رشته کنیم.
و اگه باید این کار رو بکنیم میزان تاثیر درصد اسکیس رو چقدر تو انتخاب رشته لحاظ کنیم.

farzad_fkm

عضو جدید
کاربر ممتاز
صرفا جهت اطلاع

صرفا جهت اطلاع

دانشگاه پیام نور هم مثل شرکت های خودرو سازی ایران که معلوم نیست ...(بقیش بموند)...

فکر کنم نحوه قیمت گذاریش را بر اساس ارز ازاد محاسبه شده
:warn:

شهریه امسال نسبت به پارسال دوبرابر شده

b.jpg

a.jpg

آخرین ویرایش:

fatemeh17

عضو جدید

بچه ها حالا که قراره انتخاب رشته کنیم، به نظر شما اولویت ها کدومن؟
دانشگاه های هنر اصفهان، هنر تبریز، شیراز، یزد، فردوسی مشهد، بوعلی سینا همدان و دانشگاه کاشان و بقیه شهرستانا ترتیب اولویتشون کدومه؟ کدوم بالاتره کدوم پایینتر؟ مثلا شیراز رنک بالاتری داره یا هنر تبریز؟

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها حالا که قراره انتخاب رشته کنیم، به نظر شما اولویت ها کدومن؟
دانشگاه های هنر اصفهان، هنر تبریز، شیراز، یزد، فردوسی مشهد، بوعلی سینا همدان و دانشگاه کاشان و بقیه شهرستانا ترتیب اولویتشون کدومه؟ کدوم بالاتره کدوم پایینتر؟ مثلا شیراز رنک بالاتری داره یا هنر تبریز؟

هنر اصفهان...
امام خمینی قزوین...
هنر تبریز...
یزد...
همدان
گیلان
شیراز
کاشان
زنجان
شاهرود
دزفول
کردستان
سبزوار
ایلام
اردبیل
البته اینا از رو فایل پیشنهادیه ایوانخانست...
مشاهده پیوست pishnehadi.pdf

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من
تبریز اصفهان یزد قزوین همدان گیلان و کاشان و مشهد و شیراز همه از لحاظ علمی در یک سطح قرار دارن بستگی به خود فرد و محل سکونتش داره که به کدوم نزدیک تر باشه

beni belazi

کاربر بیش فعال
کاش کسایی که کارشناسی این دانشگاهها بودن یا آشنا هستن از جو دانشگاهها یه اطلاعاتی بدن... مثلا من هیچ تصوری از درس خودند تو اردبیل و زنجان ندارم... آدم نمیدونه دانشگاههاشون چه طور... جو اساتید...

beni belazi

کاربر بیش فعال
کسی سرفصلا یا اطلاعی راجع به گرایشای علم و صنعت داره... نمیدونم بزنیم هنر اصفهان و شیراز بهتر از گرایشای علم و صنعت نیست؟؟؟

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هنر اصفهان...
امام خمینی قزوین...
هنر تبریز...
یزد...
همدان
گیلان
شیراز
کاشان
زنجان
شاهرود
دزفول
کردستان
سبزوار
ایلام
اردبیل
البته اینا از رو فایل پیشنهادیه ایوانخانست...
مشاهده پیوست 208291
مهندس!!! این فایل پیشنهادی اولویتش یکم نزدیک ب تهران بودنم هس!!! این فایل واس تهرانیا مناسب تره!!!

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برای انتخاب رشته باید کارت بخریم؟؟؟؟من که میرم تو سایت فقط دو تا کارت هس یکی مال غیر انتفاعی و پیام نور یکیشم مال دکتراس.لطفا راهنمایی کنین اگه ممکنه

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه سوال دیگه من تهرانارو اول میزنم بعد شبانه های تهران بعد روزانه ها اونایی که میخوام؟؟؟؟یا کلا روزانه هارو بزنم بعد شبانه هارووو
به نظرتون برای رفع کتی غیرانتفاعی تهران مث سوره بزنم؟؟؟به درد میخوره عایا؟

ka ti

عضو جدید
بچه ها اين دانشگاه تهران كه محل تشكيلش پرديس فارابيه چه فرقي داره ؟ شهريه بايد داد؟ آخه تو قسمت روزانه زده

ka ti

عضو جدید
كسي ميدونه دانشگاه غير انتفاعي فرقش با موسسه غير انتفاعي چيه؟

ka ti

عضو جدید
بچه ها اين دانشگاه تهران كه محل تشكيلش پرديس فارابيه چه فرقي داره ؟ شهريه بايد داد؟ آخه تو قسمت روزانه زده

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای انتخاب رشته باید کارت بخریم؟؟؟؟من که میرم تو سایت فقط دو تا کارت هس یکی مال غیر انتفاعی و پیام نور یکیشم مال دکتراس.لطفا راهنمایی کنین اگه ممکنه

نه نباید کارت بخریم
کارت ازمون اولی وقتی کارت ورود به جلسه اومد باید بخریم

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه سوال دیگه من تهرانارو اول میزنم بعد شبانه های تهران بعد روزانه ها اونایی که میخوام؟؟؟؟یا کلا روزانه هارو بزنم بعد شبانه هارووو
به نظرتون برای رفع کتی غیرانتفاعی تهران مث سوره بزنم؟؟؟به درد میخوره عایا؟

سجی به نظر من اگر از لحاظ مالی مشکلی نداری روزانه هر دانشگاهی را زدی شبانشم پشتش بزن چون مدرک شبانه و روزانه هیچ فرقی نداره و تو مدرک شبانه قید نمیشه
هزینه شبانه تقریبا کل دورش 10 میلیون تا 12 میلیون هست

ولی اگر از لحاظ مالی مشکل داری خوب مسلم که روزانه شهرستان بعد شبانه تهران

البته اینا بدون اگه روزانه شهرستان را قبول نشی غیر ممکن که شبانه تهران قبول بشی چون اکثرا به روش اولی که گفتم انتخاب رشته می کنند
یعنی هر جا روزانه زدن شبانه هم زدن

در مورد غیر انتفاعی کاملا بسته به نظر خودت هست
ولی اگر خواستی بزنی اول غیر انتفاعی هایی را بزن که اسم دانشگاه روشون هست نه موسسه
سوره
علم و فرهنگ تهران
علم و هنر یزد

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها زده تربیت مدرس گرایش فنی...این چه جوریاس؟؟؟؟میشه انتخابش کرد؟؟؟؟

s.sahba

عضو جدید
بچه ها خواهشا یه کمکی بدید واسه انتخاب رشته و شهر!!! مثلا الان اینجا باید شلوغ ترین تاپیک باشه!!! لطفا یکی لطف کنه رتبه بندی از دانشگاهها بذاره؟؟؟ یه سوال مهم دیگه: مطالعات معماری پروژه عملیش چه جوریه؟؟؟ زده تشریحی!! این یعنی چی؟؟!!

samaneh.mhsn

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها خواهشا یه کمکی بدید واسه انتخاب رشته و شهر!!! مثلا الان اینجا باید شلوغ ترین تاپیک باشه!!! لطفا یکی لطف کنه رتبه بندی از دانشگاهها بذاره؟؟؟ یه سوال مهم دیگه: مطالعات معماری پروژه عملیش چه جوریه؟؟؟ زده تشریحی!! این یعنی چی؟؟!!
يه پروژه تشريحى نوشتن مقاله س و بعد از اونم كه نتيجه اومد و مثلن قبول شدين يه مصاحبه شفاهى هم داره.( يعنى اسكيس نيست!)

Eight

عضو جدید
سلام بچه ها
قضیه دانشگاه تربیت دبیر قضیش چیه که جلوش زده ویژه فرهنگیان و شاغلان رسمی و پیمانی آموزش و پرورش؟
آیا منظور اینه که فقط شاغلان آموزش وپرورش حق انتخاب این دانشگاه رو دارن؟

beni belazi

کاربر بیش فعال
سلام بچه ها
قضیه دانشگاه تربیت دبیر قضیش چیه که جلوش زده ویژه فرهنگیان و شاغلان رسمی و پیمانی آموزش و پرورش؟
آیا منظور اینه که فقط شاغلان آموزش وپرورش حق انتخاب این دانشگاه رو دارن؟

آره کد روزانش واسه اوناست...

hodaara

عضو جدید

سلام
اين سريال كارت و سريال شناسنامه چيه؟؟ الان تو قسمت سريال شناسنامه ، همه اعداد و حوف توش جا نميشه

Sent from my iPhone using Tapatalk

Eight

عضو جدید

سلام
اين سريال كارت و سريال شناسنامه چيه؟؟ الان تو قسمت سريال شناسنامه ، همه اعداد و حوف توش جا نميشه

سريال شناسنامه حروفشو لازم نيست بزنى،سريال كارتم موقع خريد كارت ثبت نام ازمون ٩٣ داخل برگه سريال كارت نوشته شده بود

hodaara

عضو جدید

سريال شناسنامه حروفشو لازم نيست بزنى،سريال كارتم موقع خريد كارت ثبت نام ازمون ٩٣ داخل برگه سريال كارت نوشته شده بود

بازم ميگه داوطلبي وجود نداره

Eight

عضو جدید

بازم ميگه داوطلبي وجود نداره

منم با سريال كارت وارد شدم ٣-٤ دفعه اول ميگفت دارطلبى وجود نداره،ولى بالاخره بعد از چند بار باز شد،سريالو تايپكن پيست نكن ببين باز ميشه،چون امكانش هست كه كپى پيست كنى باز نكنه.

hodaara

عضو جدید

منم با سريال كارت وارد شدم ٣-٤ دفعه اول ميگفت دارطلبى وجود نداره،ولى بالاخره بعد از چند بار باز شد،سريالو تايپكن پيست نكن ببين باز ميشه،چون امكانش هست كه كپى پيست كنى باز نكنه.

سريال كارت رو توي خود كارت نوشته؟؟؟ براي من يه عدد١١ رقميه كه عمودي سمت راست كارتم زده

Eight

عضو جدید

سريال كارت رو توي خود كارت نوشته؟؟؟ براي من يه عدد١١ رقميه كه عمودي سمت راست كارتم زده

نه يه شماره ١٢ رقميه كه داخل كارت نوشته،
با كد پيگيرى براچى چك نميكنى؟
كدپيگيرى رو موقع ثبت نام تو مرحله اخرش بهت ميده،تو اون صفحه كه اطلاعات ثبت نامت رو نشونت ميده،زير عكست يه شماره پيگيرى بهت داده و شماره پرونده.

hodaara

عضو جدید

نه يه شماره ١٢ رقميه كه داخل كارت نوشته،
با كد پيگيرى براچى چك نميكنى؟
كدپيگيرى رو موقع ثبت نام تو مرحله اخرش بهت ميده،تو اون صفحه كه اطلاعات ثبت نامت رو نشونت ميده،زير عكست يه شماره پيگيرى بهت داده و شماره پرونده.

كد رهگيري رو ندارم متاسفانه

وضعیت
موضوع بسته شده است.