[ ماشین حساب مهندسی ] ► راهنمایی و مشاوره جهت خرید

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزيز

دانلود نرم افزار ماشین حساب مهندسی CalcPro با قابلیت رسم نمودار برای آندروید CalcPro 1.5.0
براي شما
دوستان در اين پست قرار دادم.

CalcPro یک نرم افزار ماشین حساب قدرتمند مهندسی ساخته شده برای آندروید است که از محبوبیت نرم افزار همین بس که در گوگل پلی امتیاز 4.9 از 5 را به دست آورده است و همچنین قابلیت های بسیار جالب این ماشین حساب همچون رسم نمودار و حل معادله باعث شده که از سایرین متمایز باشد .

این نرم افزار ماشین حساب قابلیت های زیر را در اختیار شما قرار می دهد :

** حل معادله
** رسم نمودار توابع
** درونیابی
** محاسبات ماتریسی
** مبدل
** اعداد مختلط
** تعریف توابع و متغیرهای دلخواه

لینک دانلود مستقیم

اميدوارم مفيد واقع شده باشد

منبع:http://www.apktops.ir/android-calcpro-1-5-0.html/

Hamid MB

مدیر تالار زنگ تفریح
مدیر تالار
کاربر ممتاز
من خودم 4500 دارم خیلی خوبه ولی کلا این 4500 ها مشکل منبع تغذیه داره 24 ساعت خدا و 7 روز هفته باتری لو میده و صفش کم رنگ پر رنگ میشه . ماشین حساب های پارس حساب هم واقعا خیلی خوب هستن . هم ارزون هستن هم خیلی کار کردن باهاشون راحته و همه کارم میکنن . برا دوره لیسانس و فوق در همین حد بیشتر نیاز نمیشه . الکی 400 ، 500 تومن پول ماشین حساب ندین ... البته داری بده ما که بخیل نیستیم :D

mohammad fa

عضو جدید
سلام دوست من به نظر من ماشین حساب کاسیو اف ایکس 4800 برا مهندسی عمران کافیه قیمتش فک کنم بین 80تا100تومن باشه اطلاع دقیقی ندارم در ضمن بنده یه دونه کلاس پد هم فروشی دارم

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست من به نظر من ماشین حساب کاسیو اف ایکس 4800 برا مهندسی عمران کافیه قیمتش فک کنم بین 80تا100تومن باشه اطلاع دقیقی ندارم در ضمن بنده یه دونه کلاس پد هم فروشی دارم

بنظرم ماشین حساب فقط کاسیو 5800. خیلی عالیه

vanishing

عضو جدید
سلام دوستان اینجا کسی کاسیو الجبرا داره که بتونه چند روزی امانت بده؟ برای کنکورم میخام ممنون میشم پیغام خصوصی بفرسته

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان .. من خودم 4500 دارم الان 20 ساله داره کار میکنه ٰ‌البته بقول بزرگترا جاپونیه اصله ... تا زمان دانشجویی خودم برنامه نویسیشو میکردم اما الان هرچی فکر میکنم یادم نمیاد چطوریا بود .. کسی منبعی مرجعی داره یاد بگیریم دوباره ؟

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان .. من خودم 4500 دارم الان 20 ساله داره کار میکنه ٰ‌البته بقول بزرگترا جاپونیه اصله ... تا زمان دانشجویی خودم برنامه نویسیشو میکردم اما الان هرچی فکر میکنم یادم نمیاد چطوریا بود .. کسی منبعی مرجعی داره یاد بگیریم دوباره ؟

سلام مهندس. یه سری برو بازار دفترچشه فارسیشو بخر خب
البت تو این سایت هم هست دفترچه > http://rahpardaz.loxblog.com/post/42/دانلود دفترچه راهنمای فارسی ماشین حساب CASIO 4500PA.htm

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
با سلام .......

3ztlbhz.jpg

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/xp.gifمنبع : www.textarchive.net

amrtat71

عضو جدید
سلام دوستان دانشجوی پلیمر هستم
بنظرتون چه ماشین حسابی برای من مناسبه؟
مدل کاسیو 5800 رو دیدم قابلیتاش زیاده نمیدونم اصلا بدردم میخوره یا خرج اضافیه
یه مدل دیگه هم
کاسیو 991 بهم گفتن
دیگه نمدونم کدوم بدردم میخوره فقط یکی از بچه ها که محاسبات داره دنبال ی ماشین حساب بود 4معادله 4مجهول رو حساب کنه
ممنون میشم راهنمایی کنید
با تشکر

*Lady Eng*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان دانشجوی پلیمر هستم
بنظرتون چه ماشین حسابی برای من مناسبه؟
مدل کاسیو 5800 رو دیدم قابلیتاش زیاده نمیدونم اصلا بدردم میخوره یا خرج اضافیه
یه مدل دیگه هم
کاسیو 991 بهم گفتن
دیگه نمدونم کدوم بدردم میخوره فقط یکی از بچه ها که محاسبات داره دنبال ی ماشین حساب بود 4معادله 4مجهول رو حساب کنه
ممنون میشم راهنمایی کنید
با تشکر

سلام کاسیو 5800
nمعدله nمجهول رومیتونه حساب کنه
باید برین تو mode بعدشم عدد 8 رو بزنید و معادلاتتونو بدین تو ماتریس

*Lady Eng*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها

کسی هست بگه با ماشین حساب کاسیو 5800 چه جوری به معادله درجه 2 رو حل کنم؟

از solve که میرم جواب غلط بهم میده

mm_ce1990

عضو جدید
سلام بچه ها

کسی هست بگه با ماشین حساب کاسیو 5800 چه جوری به معادله درجه 2 رو حل کنم؟

از solve که میرم جواب غلط بهم میده

سلام

مراحل را به ترتیب زیر انجام بدید.

ON
MODE
8
MOVE THE LIST DOWN
1

حالا معادله مورد نظرتون رو وارد کنید.
موفق باشید.

Shahriyarsv

عضو جدید
سلام، من عمران می خونم و می خوام یه ماشین حساب تا 150000 تومن برای درس بخرم ولی بین دو تا ماشین حساب موندم.Casio 5800 یا Sharp 5250؟ می خوام بدونم که کدومش بیشتر به دردم می خوره و ارزش بیشتری برای خرید داره. ممنون

12*12

عضو جدید
Re: [ ماشین حساب مهندسی ] راهنمایی و مشاوره جهت خرید انواع ماشین حساب مهندسی

سلام، من عمران می خونم و می خوام یه ماشین حساب تا 150000 تومن برای درس بخرم ولی بین دو تا ماشین حساب موندم.Casio 5800 یا Sharp 5250؟ می خوام بدونم که کدومش بیشتر به دردم می خوره و ارزش بیشتری برای خرید داره. ممنون
مسلما 5800 عالی تره ولی خب از سال بالایی هات آمار بگیر ببین اونا چی بیشتر به کارشون اومده همون رو بخر...

Shahriyarsv

عضو جدید
مسلما 5800 عالی تره ولی خب از سال بالایی هات آمار بگیر ببین اونا چی بیشتر به کارشون اومده همون رو بخر...
سال بالایی ها از 5800 تعریف میکنن ولی Sharp 5250 رو نمی شناسن و یا می شناسن ولی اطلاعات کاملی ازش ندارن

12*12

عضو جدید

سال بالایی ها از 5800 تعریف میکنن ولی Sharp 5250 رو نمی شناسن و یا می شناسن ولی اطلاعات کاملی ازش ندارن
تنها مزیت مدل شارپ حافظه بیشتره واسه برنامه نویسی و بس، بقیه عملیات هایی که انجام میدن عین همه...

حالا این مزیت تو برنامه ها پیش فرض هست، تو برنامه هایی که خودت مینویسی هم هست،ولی ببین تو کل چهار سال تحصیلت شاید از 40 درصد امکانات برنامه نویسی ش هم نتونی استفاده کنی...

اگر هم به این فکر میکنی که خب میخرم واسه بازار کار، مطمین باش اصلا بکارت نمی آد،اگر تو بازار کار به فزض محال برنامه نویسی لازمت شد یه چیزی مث متلب رو قطعا کاربرد بهتری داره...

Shahriyarsv

عضو جدید
تنها مزیت مدل شارپ حافظه بیشتره واسه برنامه نویسی و بس، بقیه عملیات هایی که انجام میدن عین همه...

حالا این مزیت تو برنامه ها پیش فرض هست، تو برنامه هایی که خودت مینویسی هم هست،ولی ببین تو کل چهار سال تحصیلت شاید از 40 درصد امکانات برنامه نویسی ش هم نتونی استفاده کنی...

اگر هم به این فکر میکنی که خب میخرم واسه بازار کار، مطمین باش اصلا بکارت نمی آد،اگر تو بازار کار به فزض محال برنامه نویسی لازمت شد یه چیزی مث متلب رو قطعا کاربرد بهتری داره...

می خوام بدونم که در کل، کدوم یکی بهتر هست؟

12*12

عضو جدید

می خوام بدونم که در کل، کدوم یکی بهتر هست؟
به نظر من اونی که بیشتر بچه ها دانشگاه تون دارن بهتره چون فرمولای لازم رو از قبل نوشتن و فقط تو نیاز داری کپی کنی...

اما اگه دوست داری خودت برنامه ها رو بنویسی و فرمولا رو به روش خودت وارد کنی شارپ به نظر بهتر میآد...

ولی خب یکی از دوستای من یه کلاس پد خرید که خودش فرمولا رو بنویسه و این حرفا، این کلاس پد میشد فرمولا رواز اکسل بهش وارد کرد منتها وقت امتحان که شد دید وقت نمیکنه هم اکسل ها رو آماده هم درسش رو بخونه، مجبور شد از یکی یه 5800 بگیره که فرمولاش از قبل اماده بود...

reza119

عضو جدید

سلام

هردو خوب هستند اما کاسیو کمی گرانتر است

بهتر بودن آنها بیشتر به عادت کاربر مربوط می شود
من کاسیو 5800p را ترجیح می دهم قوی و محکم است تقریبامی شود گفت خراب نمی شود

Ƨ0RΣӤɅ

عضو جدید
سلام

...در خصوص ماشین حساب های مهندسی ماشین حساب casio 5800 رو بهتون پیشنهاد می کنم. در خصوص ماشین حساب شارپ اگر منظورتون sharp EL-5250 هستش که باید بگم با 5800اصلا قابل قیاس نیست.
... خودم قبلا از این ماشین حساب استفاده کردم و داشتمش. سرعت محاسبش نسبت به کاسیو خیلی بیشتر ( در واقع قابل مقایسه نیست).
... ماشین حساب خوش دستی هستش. و استفاده از منو هاش به راحتی امکان پذیر هستش.
...از جمله معایبی که داره اینه که قابلیت نمایش اعداد به صورت واقعی رو نداره و فقط روی مود خطی هستش.
... انتگرال معین رو براتون می تونه حل بکنه.
... جنس بدنه و دکمه ها هاش خوبن.
... صفحه اش بزرگه و نورشم فکر کنم قابل تنظیم باشه.
... قابلیت پذیرش 27 فرمول رو داره.
... در کل مزایای دندانگیری نسبت به کاسیو نداره (در واقع حرف زیادی برای گفتن در مقابل 5800 نداره) اما از ماشین حساب هایی هستش که از خریدش پشیمون نمی شید.
... اگر می خواید یه ماشین حساب برای یک عمر داشته باشین حتما مدل casio 5800 رو بهتون پیشنهاد می کنم .
... ماشین حساب کاسیو5800 :
... علاوه بر اینکه حافظه مناسبی داره ، کار کردن با اون هم راحت تره و منوهاش قابل فهم تر هستند .
... به راحتی می تونید فرمول نویسی کنید . ( اگر اهل شیطنت در سر امتحانات هستید خیلی به دردتون می خوره)
... امکان بازخوانی فرمول هاش به راحتی در دسترس شماست.
... جنس بدنه خوبی داره اما در مورد دربش یه مقدار بی کیفیته و احتمال از جا در اومدن یا شکستن لولای دربش وجود داره.
... قابلیت نمایش اعداد به صورت واقعی رو داره .
... انتگرال های معین و نامیعن رو براتون حل می کنه.
... برای حل معادلات بیشتر از درجه دو خیلی کمکتون می کنه و در درس تحلیل سازه ها حتما به دادتون می رسه. ( 5 معادله 5 مجهول رو براتون حل می کنه)
... من خودم وقتی که باهاش کار می کردم از بین 100 محاسبه شاید در یک محاسبه دچار خطا می شدم.
... صفحه نمایش شارپ از کاسیو در این مدل ها کوچیکتره.
... ماشین حساب الجبرا هم داشتم که یه سر و گردن از 5800 بالاتره و قابلیت اتصال به رایانه رو هم داره. اما مدل 5800 به خاطر سادگی که در طراحی منو ها و همین طور در ظاهرش داره خیلی راحت تر بوده برام.
... اگر دوستان نقدی به مقایسه هام دارن ، یا جایی رو اشتباه کردم ، خوشحال میشم بهم بگن.

آخرین ویرایش:

Ƨ0RΣӤɅ

عضو جدید
  • ماشين حساب علمي و مهندسي برنامه پذير صفحه نمايش :14x3
  • 27 حافظه فرمولي
  • محاسبه فاكتور ثابت
  • داراي 300 تابع و برنامه نويسي تا 4000 دستور
  • محاسبه انتگرال معين ، ديفرانسيل عددي و محاسبه با اعداد مختلط
  • محاسبات زنجيره اي و مشتق عددي
  • امكان برگشت تا 160 مرحله قبل
  • داراي سيستم منطق جبري مستقيم (D.A.L)
  • امكان درج پيوسته ارقام دو كليد
  • امكان تفكيك ارقام بصورت سه رقمي
  • كليدهاي پلاستيكي با عمر طولاني
  • جلد سخت
  • منبع تغذيه: باتري ليتيم

Display صفحه نمایش
Dot Matrix (Digit x Line)ماتريسي نقطه اي (رقم x سطر) 12 * 1
Segment (Mantissa + Exponent)سگمنت (اعشاری+توان)10 + 2
3-Digit Punctuation نقطه گذاری 3 رقمیO
Memoryحافظه27
Memory Capacity(Byte)ظرفیت حافظه4096
Unit Variable (A1 ,A2 ,A3 ,…)عنوان حافظهO
Functionsتوابع
300
FSE Displayنمایش عدد (عادی/علمی/مهندسی)O
Tab Settingتعیین تعداد ارقام اعشاریO
Last Digit Correctionتصحیح آخرین رقمO
Last Answer Recall O
√, X[SUP]2[/SUP], X[SUP]-1[/SUP], Π O
y[SUP]x[/SUP], [SUP]x[/SUP]√y O
( ) O
Ln, log, e[SUP]x[/SUP], 10[SUP]x[/SUP] O
sin, cos, tan, sin[SUP]-1[/SUP], cos[SUP]-1[/SUP], tan[SUP]-1[/SUP] O
sinh, cosh, tanh, sinh[SUP]-1[/SUP], cosh[SUP]-1[/SUP], tanh[SUP]-1[/SUP] O
n!, nPr, nCr O
Randomعدد تصادفی (بین 0 و 1)O
Fraction Calculations(a/b)محاسبه کسرهاO
→rӨ, →xyتبدیل مختصات قطبی به دکارتی O
Guidance Display(r=,Ө=,x=,y=)راهنمای نمایش مختصاتO
→DEG, →DMSتبدیل نمایش اندازه زاویهO
Complex Number Calculationمحاسبه اعداد مختلطO
Multi-Line Playbackفراخوانی اطلاعات ورودیO
Playbackنمایش مجدد160
Numerical Derivativeمشتق عددیO
Numerical Integralانتگرال معینO
Solver Function (Newton’s Method)حل معادلاتO
ALGB (Simulation)حل معادلات جبریO
Programming
Programming Stepحداکثر تعداد دستورات برنامه4000
Program Titleعنوان برنامهO
Bin/Pen/Oct/Hex Cal.محاسبه در مبناي 2/5/8/16
Bin/Pen/Oct/HexLogical OperationO
Logical Operationاعداد در مبنای 2/5/8/16O
Statisticsآمار
Variable Statisticsآمار متغیر1/2
Regression Modelsتعداد مدلهای رگرسیون6
2-Key Roll-Overدرج پیوسته دو کلیدیO
Power Source (Approx. Life)منبع تغذیه (عمر تقریبی) Solar/LR44 x 2 (5,000 hrs.)
Acrylic Panelقاب از جنس اکریلیکO
Hard Coverجلد سختO
Power Source (Approx. Life)منبع تغذیه (عمر تقریبی)CR2032 x 1(1,100 hrs.)
Dimensions (W x D x H)ابعاد (ارتفاعxعمقxعرض)79.6x154.5x15.2 mm
Weight (Approx.)وزن تقریبی120 g

Ƨ0RΣӤɅ

عضو جدید

مشخصات فنی:نوع نمایشگر: Natural Display -تعداد کاراکتر: دارای نمایشگر با ظرفیت نمایش 4 خط و 16 کاراکتر -قابلیت انجام محاسبات مثلثاتی: بله -قابلیت انجام محاسبات آماری: بله - منبع تغذیه: برق و باطری - دارای 664 تابع، نمایشگر چهار خطی ماتریسی، 28500 بایت حافظه، محاسبه ماتریس ، دارای قابلیت محاسبه دیفرانسیل و انتگرال معین و بردار، قابلیت حل معادلات، دارای 40 ثابت علمی از پیش تعرف شده، دارای قابلیت حل دستگاه 5 معادله 5 مجهول، قابلیت مشتق گیری، کیس با قابلیت چرخش 360 درجه، قابلیت تعریف کردن توابع دلخواه، قابلیت تبدیل واحد، به همراه دفترچه راهنمای استفاده فارسی

مشخصات فیزیکی
ابعاد15.1x81.5x163میلی متر
وزن150گرم
کیس محافظ
مشخصات فنی
نوع نمایشگرNatural Display
تعداد کاراکتردارای نمایشگر با ظرفیت نمایش 4 خط و 16 کاراکتر
ذخیره سازیدارد
قابلیت پاک کردن آخرین ورودی
قابلیت انجام محاسبات مثلثاتی
قابلیت انجام محاسبات آماری
منبع تغذیهبرق و باطری
خاموش شدن خودکار
دیگر ویژگی هادارای 664 تابع، نمایشگر چهار خطی ماتریسی، 28500 بایت حافظه، محاسبه ماتریس ، دارای قابلیت محاسبه دیفرانسیل و انتگرال معین و بردار، قابلیت حل معادلات، دارای 40 ثابت علمی از پیش تعرف شده، دارای قابلیت حل دستگاه 5 معادله 5 مجهول، قابلیت مشتق گیری، کیس با قابلیت چرخش 360 درجه، قابلیت تعریف کردن توابع دلخواه، قابلیت تبدیل واحد، به همراه دفترچه راهنمای استفاده فارسی

آخرین ویرایش:

M_hossein rahimi

عضو جدید
سلام
بچه ها کسی اموزش فارسی ماشین حساب کاسیو مدل
مدل fx-991ES PLUS
رو نداره؟

بخدا خیلی احتیاج دارم واجبه
ممنون میشم کسی راهنمایی کنه

بالا