[ ماشین حساب مدلهای CASIO - FX - PA- P] راهنمایی و آموزش کار > رفع اشکال>4500>5500

momi82

عضو جدید
باسلام خدمت همکاران عزیزکسی هست که برنامه ماشین حساب5500 برای کار کردن در تونل داشته باشه یا بتونه کمکم بکنه بتونم برنامه هامو تکمیل بکنم؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

bahar_jo0on

عضو جدید
کار با ماشین حساب casio

کار با ماشین حساب casio

من میخوام 3معادله 3 مجهول با ماشین حسابم حل کنم کمکم کنید plz:confused:

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام البته من casio ندارم ولی ممکنه این هم باشه حالا میگم چکار کنی ببین بدردت می خوره.

وقتی که روشن کردی دکمه EQU رو بزن بعد LIN رو انتخاب کن و بعدشم 3-XYZ بعد طبق معادله استاندارد مقادیر a1 b1 c1 d1 , a2 b2 c2 d2 , a3 b3 c3 d3 رو و بعد ماشین حساب جواب رو میده. معادله استاندارد

a1 X + b1 Y + c1 Z = d1
a2 X + b2 Y + c2 Z = d2
a3 X + b3 Y + c3 Z = d3

آخرین ویرایش توسط مدیر:

kalmishi

عضو جدید
اگه ماشین حسابت CASIO 4800 باشه من دومعادلهدو مجهول و سه معادله و 4 معادله رو هم نوشتم فقط بهم بگو واست تایپ میکنم ولی وارد کردنش تو 4800 وقت میبره

آخرین ویرایش توسط مدیر:

n@V!d

عضو جدید
سلام بزودی فرمولهای محاسبات قوسها و نحوه وارد کردن اونهابه ماشین حساب رو بهتون یاد میدم

سلام بزودی فرمولهای محاسبات قوسها و نحوه وارد کردن اونهابه ماشین حساب رو بهتون یاد میدم

andisheye.bartar1@GMAIL.COM

علي زاهدي

عضو جدید
برنامه ماشين حساب 4500 براي تونل

برنامه ماشين حساب 4500 براي تونل

خواهش ميكنم هركس برنامه ماشين حساب 4500 براي تونل دارد براي من ارسال كند ممنون ميشم
moosa_00a@yahoo.com:(

gtex

عضو جدید
برنامه دو معادله دو مجهول

برنامه دو معادله دو مجهول

ببخشید من برنامه حل دستگاه دو معادله دو مجهول رو میخواستم البته برای کاسیو4500
میتونید راهنماییم کنین.

Guti141414

عضو جدید
سلام :: کسی از دوستان دفترچه راهنمای casio fx - 4800Pa رو نداره ؟

میتونه معادله غیر خطی رو حل کنه ؟ چطوری ؟

لطفا اگر کسی میتونه راهنمایی کنه

با سپاس

آخرین ویرایش:

Hamid-Civil

عضو جدید
سوال در مورد برنامه نویسی برنامه‌های ماشین حساب Casio

سوال در مورد برنامه نویسی برنامه‌های ماشین حساب Casio

درود دوستان عمرانی عزیز
برای نوشتن برنامه‌های مخصوص ماشین حساب کاسیو الجبرا از چه زبان برنامه‌نویسی باید استفاده کرد؟ و آیا برنامه‌ای هست که بشه روی کامپیوتر محیط ماشین حساب رو شبیه‌سازی کرد ، تا برنامه‌ای که نوشته می‌شه رو ابتدا روی کامپیوتر تست کرد؟
منتظر پاسخ شما دوستان هستم.

Hadi-Hashemi

عضو جدید
درود دوستان عمرانی عزیز
برای نوشتن برنامه‌های مخصوص ماشین حساب کاسیو الجبرا از چه زبان برنامه‌نویسی باید استفاده کرد؟ و آیا برنامه‌ای هست که بشه روی کامپیوتر محیط ماشین حساب رو شبیه‌سازی کرد ، تا برنامه‌ای که نوشته می‌شه رو ابتدا روی کامپیوتر تست کرد؟

سلام دوست من :smile:

من CASIO - FX9860GII SD دارم زبونش یه چیزی شبیه Basic هستش تو کتاب راهنماش یه نمه توضیح داده خواستی واست میفرستم

تو CD که همراش بود یه Emulator داره البته اونو میتونی از سایتش دانلود کنی البته نسخه free رو :smile:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

reza2011

عضو جدید
درود دوستان عمرانی عزیز

درود ...

دوست عزيز فايل راهنماي برنامه نويسي ماشين حساب كاسيو الجبرا مدل FX -2 PLUS رو با فرمت PDF براتون ميزارم كه به زبان انگليسي هست . اميدوارم مفيد واقع شود . ضمنا ساير فايل هاي راهنماي مربوط به اين ماشين حساب موجود است كه در صورت نياز شما در ادامه تاپيك قرار خواهم داد .

reza2011

عضو جدید

arash361

عضو جدید
سلام
یه سوال
یکی از ضعف های 5800 اینه که دستگاه معادلات مختلط رو حل نمیکنه
ولی شنیدم میشه برنامشو بهش داد تا حل کنه
میتونید اون برنامه رو واسم پیدا کنید ؟؟؟

mahanafrouz

عضو جدید
درخواست کمک برای کار کردن با ماشین حساب

درخواست کمک برای کار کردن با ماشین حساب

درود دوستان من یک ماشین حساب کاسیو مدل algebra fx2.0دارم که نمیتونم درست باهاش کار کنم البته روشهای انحرافی پیدا کردم اما خیلی کار سختیه که نیازمو برطرف کنم خواهش می کنم اگر کسی می تونه کمکم کنه تا بتونم فرمولهای مورد نیازم توش سیو کنم با سپاس

reza2011

عضو جدید
درود دوستان من یک ماشین حساب کاسیو مدل algebra fx2.0دارم که نمیتونم درست باهاش کار کنم البته روشهای انحرافی پیدا کردم اما خیلی کار سختیه که نیازمو برطرف کنم خواهش می کنم اگر کسی می تونه کمکم کنه تا بتونم فرمولهای مورد نیازم توش سیو کنم با سپاس

درود . دوست عزيز اگر مشكلت با راهنماي ماشين حساب حل ميشه بگو تا واست بزارم . البته راهنما به زبان انگليسي هست . موفق باشي .

snobbish

عضو جدید
سلام
، آقا گیرم شدید... می خوام Det {k-wm}l رو زلزله برا بدست آوردن فرکانس ها و رسم مد شکلها ، بدست بیارم هر کاری میکنم نمیشه...
میشه کمکم کنی. 27/10 سه شنبه امتحان دارم.
مرسی

آخرین ویرایش توسط مدیر:

hossein civil

عضو جدید
[ ماشین حساب CASIO] آموزش و روش استفاده

[ ماشین حساب CASIO] آموزش و روش استفاده

سلام دیدم اکثرا اینجا کاسیو4500 دارند گفتم سوالمو بپرسم سوالم اینکه چطوری یه معادل درجه 2، 3 و.. رو حل کنم با calcو shift و... از آخر به نتیجه نمیرسم.
مرسی

hossein civil

عضو جدید
سوال در مورد ماشین حساب کاسیو 4500

سوال در مورد ماشین حساب کاسیو 4500

سلام دوستان این سوال رو فکر کنم خیلی ها داشته باشند که 4500 معادله تا درجه چند حساب می کنه و آیا واسه هر درجه هم باید یه برنامه نوشت؟؟(تو دفترچش فقط درجه 2 داره)
ضمنا یه سوال دیگه دارم که برنامه تو دفترچشو زدم اما go errorمیده که مشکل فکر کنم در تودرتوسازیه یعنی مثلا F1 رو وارد کردم در یه برنامه دیگه F2 تا F4 رو نوشتم اما اررور نمیدونم از چیه ؟؟؟
پیشاپیش مرسی

hossein civil

عضو جدید
سلام دوستان این سوال رو فکر کنم خیلی ها داشته باشند که 4500 معادله تا درجه چند حساب می کنه و آیا واسه هر درجه هم باید یه برنامه نوشت؟؟(تو دفترچش فقط درجه 2 داره)
ضمنا یه سوال دیگه دارم که برنامه تو دفترچشو زدم اما go errorمیده که مشکل فکر کنم در تودرتوسازیه یعنی مثلا F1 رو وارد کردم در یه برنامه دیگه F2 تا F4 رو نوشتم اما اررور نمیدونم از چیه ؟؟؟
پیشاپیش مرسی

سلام مجدد ،قسمت اول سوالم هنوز باقیه ( 4500 معادله تا درجه چند حساب می کنه و آیا واسه هر درجه هم باید یه برنامه نوشت؟؟)

اما در مورد اررور یه چیز جالب بگم که تو راهنمای فارسی یک قسمت از برنامه رو چاپ نکرده!!!!! با راهنمای انگلیسی مشکل حل شد.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

tara_baran

عضو جدید
کمک ، نحوه وارد کردن درجه و دقیقه به ماشین حساب

کمک ، نحوه وارد کردن درجه و دقیقه به ماشین حساب

سلام دوستان عزیز من فردا امتحانه نقشه برداری دارم ولی نمی دونم تو وارد کردنه دقیقه و ثانیه به ماشین حساب باید چی کار کنم دگمشو می دونم کدومه کناره سینوسه ولی می زنم نمی شه شاید مراحلشو از اول درست نم ی رم می شه خواهشا کمکم کنین :(ماشین حسابم مدلشcasio fx-4800p

آخرین ویرایش توسط مدیر:

danial firoozi

عضو جدید
سلام دوستان عزیز من فردا امتحانه نقشه برداری دارم ولی نمی دونم تو وارد کردنه دقیقه و ثانیه به ماشین حساب باید چی کار کنم دگمشو می دونم کدومه کناره سینوسه ولی می زنم نمی شه شاید مراحلشو از اول درست نم ی رم می شه خواهشا کمکم کنین http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/frown.gifماشین حسابم مدلشcasio fx-4800p

سلام برای وارد کردن مثلا 63درجه و25دقیقه و12 ثانیه ابتدا عدد63نوشته سپس یکبار کلید درجه بزنید بعد عدد25نوشته وبرای بار دوم همان کلید رازده سپس عدد12نوشته وبرای بار سوم یکبار دیگر همان کلید را بزنید

آخرین ویرایش توسط مدیر:

tara_baran

عضو جدید
سلام برای وارد کردن مثلا 63درجه و25دقیقه و12 ثانیه ابتدا عدد63نوشته سپس یکبار کلید درجه بزنید بعد عدد25نوشته وبرای بار دوم همان کلید رازده سپس عدد12نوشته وبرای بار سوم یکبار دیگر همان کلید را بزنید

مرسی مرسی مرسی مرسی ممنون واقعا خیلی بهم لطف کردین متشکرم کلی ازتون متشکرم امیدوارم همیشه موفق باشین:D

آخرین ویرایش توسط مدیر:

shahab-f

عضو جدید
سلام دوستان عزیز من فردا امتحانه نقشه برداری دارم ولی نمی دونم تو وارد کردنه دقیقه و ثانیه به ماشین حساب باید چی کار کنم دگمشو می دونم کدومه کناره سینوسه ولی می زنم نمی شه شاید مراحلشو از اول درست نم ی رم می شه خواهشا کمکم کنین http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/frown.gifماشین حسابم مدلشcasio fx-4800p

درود-
از این کلید استفاده کنید
51JMANSF2QL._SL500_AA300_.jpg

آخرین ویرایش توسط مدیر:

asadiyan

عضو جدید
سلام میتونی منوکمک کنی؟؟؟
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=115013&stc=1

پیوست ها

• 376602_430133907022222_186644850_n.jpg
    376602_430133907022222_186644850_n.jpg
    20.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش توسط مدیر:

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سلام میتونی منوکمک کنی؟؟؟

با عرض معذرت مجبورم پینگلیش بنویسم فرمولاش بهم میریزه
eyval be mashin hesab meshkiye chon 6/2(1+2) ro doros hesab karde va oon noghre ee ye fek karde (6/2)*(1+2) ro bayad hesab kone!
ما همیشه اینجور وقتا از پرانتزهای بیشتری استفاده می کردیم که این اشتباه ها پیش نیاد. یادش بخیر اون زمان منم یه چند تا باگ ازین ماشین حسابهای مهندسی در آورده بودم fx4800 باگ زیاد داش. یادش بخیر

آخرین ویرایش توسط مدیر:

dk 313

عضو جدید
با سلام.
fx 2 نمیتونه لگاریتم نا معین حساب کنه؟
کسی برنامه ای واسه این کار بلد نیست؟

jawadabbasnia

عضو جدید
حل کردن معادله 3 مجهولی با ماشین حساب

حل کردن معادله 3 مجهولی با ماشین حساب

سلام
کسی هست حل کردن معادله سه مجهولی رو با ماشین حساب بلد باشه کمکم کنه؟

بالا