[ ماشین حساب مهندسی ] ► راهنمایی و مشاوره جهت خرید

Danial69

عضو جدید
نظرتون درباره ی FX-9860 چیه ؟ حداقل از نظر اسمی classpad و یا algebra نیست . ولی ظاهرش یه خورده تابلو میزنه . تنوع برنامه های عمرانیش چطوره ؟
ماشین حسابی نیست توی بازار که از نظر ظاهری شبیه 5800 باشه و محاسباتش و برنامه نویسیش حداقل بپای 9860 برسه ؟
کسی از دوستان نظری نداره ؟

Danial69

عضو جدید
یعنی اینجا هیچ مهندس عمرانی نیست که با 9860 کار کرده باشه ؟
لطفا دوستانی که کار کردن با این مدل بگن تنوع برنامه های عمرانیش چطوری؟ و اینکه پیشنهادش میکنن یا نه ؟

GOLDEN_ACORN

عضو جدید
من خودم الجبرا دارم، با کلاپد هم کار کردم.
به قول دوستمون کلاس پد یه چیز دیگس، اما اگه بهش گیر میدن 5800 بگیر. به نظر من برای دوران دانشجویی بهترین ماشین حسابه.
برای تقلب مرگ نداره، فرمول بهش بده و سر جلسه فقط عدد هاتو وارد کن. تازه سر درس هایی مثل ترافیک و هیدرولوژی و امثالهم می تونی سوالای حفظ1 رو توش تایپ کنی و حالشو ببری.به هیچ وجه 4500 نخر. افتضاحه. حد اقل 5800
موفق باشی

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
برادر من سال 70 یک 4500 خرید الانم دست منه هنوزم کار میکنه :)

GREEN_HILL

عضو جدید
سلام ، مهندس چقدر گذاشتی کنار واسه ماشین حساب ؟
از 15000 تومن تا ... !! من بهت بگم کدوم ماشین حساب !
یا کارایی که میخوای باهاش بکنی / من میگم کدوم ماشین حساب "
ok;)

mm_ce1990

عضو جدید
دوستان بنده کارشناسی میخونم و قصد دارم توی این چند روز یه ماشین حساب بخرم .
برای امتحانات پایان ترم ظاهرا نمیتونم از classpad و algebra استفاده کنم چون تقلب محسوب میشه .
حالا نظر خودم روی casio 5800 هست . سوالم اینه این مدل جوابگو هست برای محاسبات این رشته حداقل تا پایان لیسانس ؟ اگر نه چه مدل های دیگه یی رو پیشنهاد میکنین ؟ مدل هایی هست که قابل برنامه نویسی باشه و از نظر ظاهری مثل classpad تابلو نباشه ؟

سلام دوست عزیز
همین مدل 5800 رو بگیری خیلی بهتره , برنامه نویسی و فرمول نویسیش هم خوبه,.

GOLDEN_ACORN

عضو جدید
برادر من سال 70 یک 4500 خرید الانم دست منه هنوزم کار میکنه :)

اول عرض سلام و ادب خدمت شما مدیر عزیز تالار عمران.
دوم مهندس جان سال 70 شاید 4500 بهترین ماشین حساب بوده. ولی الآن مدل هایی مثل 5800، Algebra و classpad خیلی کار دانشجوها و مهندس ها رو راحت کرده.
با 4500 اصلاً حال نکردم. خیلی کنده و حافظش هم خیلی خیلی کمه. همچنین کارهایی رو که با الجبرا میشه کرد تو خواب 4500 هم نمیاد. کوچکترینش حل ماتریس های 8*8.

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
با سلام
من تا به حال تو این پست شرکت نکردم،ولی نظر تقریبا همه ی دوستان رو خوندم .
میخوام یه چیزی بگم ، ولی احساس میکنم ،مخالف های زیادی داشته باشه ...؟؟!!
بنظر منم ، ماشین حساب داشتن و بلد بودنش خیلی خوب هست ،و داشتن یه ماشین حساب که بشه توش ،هم فرمول هارو ذخیره کرد ، هم بشه کارهای محاسباتی انجام داد ، هم بهتره ، ولی این هم قبول کنیم ، اگر قرار باشه ، تمام فرمول هارو ، ماشین حساب حفظ کنه ، تمام محاسبات رو ماشین حساب انجام بده ، این وسط من نوعی مهندس چی کاره هستم ؟؟ خب یه دفعه به ماشین حساب میگیم مهندس ...!!
به نظر شخصی من ،یک ماشین حساب مناسب ،با یک حافظه مناسب برای یک مهندس عمران کفایت میکنه، اگر قرار باشه من نوعی مهندس، نتونم چندتا فرمول اساسی و مهم رشته ای که دارم توش درس میخونم رو بلد باشم ، یا نتونم یک تعریف ساده از یک موضوع تخصصی رو بدونم، جایز نیست اسم مهندس روش نهادن .در این صورت میشه ،اسم کامپیوتر رو مهندس گذاشت که میتونه تمام کارهایی که ما نیاز داریم رو انجام بده .
بحث بر سر اینکه کدوم ماشین حساب حافظه ی بیشتری برای نگهداری فرمول ها داره، یا چند امکانات دیگه، بنظر من زیاد خوب نیست . بجاش اگه بشه یه راه حل جدید، شیوه ی نو،برای یادگیری و حفظ فرمول ها ارایه کرد، از این بحث مفید تر خواهد بود .!!

سپاس از نظر لطفتون

علی حسنی.

عضو جدید
سلام وقت بخیر به نظر من ماشین حساب مهندسی کاسیو 9860 استی حافظه دار وبا گارانتی حدود200 هزار تومان ولی می ارزه.

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان این سوال رو فکر کنم خیلی ها داشته باشند که 4500 معادله تا درجه چند حساب می کنه و آیا واسه هر درجه هم باید یه برنامه نوشت؟؟(تو دفترچش فقط درجه 2 داره)
ضمنا یه سوال دیگه دارم که برنامه تو دفترچشو زدم اما go errorمیده که مشکل فکر کنم در تودرتوسازیه یعنی مثلا F1 رو وارد کردم در یه برنامه دیگه F2 تا F4 رو نوشتم اما اررور نمیدونم از چیه ؟؟؟
پیشاپیش مرسی

شما هر چند درجه بخوای اگر معادله جواب رو داشته باشی میتونی واردش کنی ولی بیشتر از 3 رو اذیت میکنه .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

hossein civil

عضو جدید
سلام من دو سال پیش4500 خریدم الان یک دو هفته ای رفتم تو بهرش(برنامه دادن) حال میفهمم چه اشتباهی کردم!! حالا که می خواین چیزی بخرین خوبشو بخرین تو امتحانات از محاسبات عددی گرفته تا تحلیل 4500 نمیتونه حال بده!!

redflight

عضو جدید
سلام
من CASIO CLASSPAD 330 گرفتم اما وضوح صفحه نمایشش افتضاحه!!
:cry:می خواستم ببینم چه جوری می تونم وضوحشو بیشتر کنم ( امیدوارم کلا اینجوری نباشه)
من یه ماشین حساب در حد همین CASIO CLASSPAD 330 می خوام که بتونم صفحه اش را با کیفیت بهتری ببینم اگه بالا بردن وضوح تصویر ماشین حسابم امکان پذیر نیست می شه یه ماشین حساب با همین امکانات یا امکانات بهتر بهم معرفی کنین؟
مرسیی

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
با سلام
دوست عزیز ، میشه اول " کلاس پد 330 " رو معرفی کنید ؟؟
راستش من نمیدونم اینی که میگین چی هست ؟؟ نرم افزار هست یا دستگاه ؟؟ یا ماشین حساب ؟؟

>kardo<

عضو جدید

با سلام

پیشنهاد شما برای خرید یک ماشین حساب مهندسی مناسب برای بچه های عمران چیه؟
(لطفا اطلاعاتی هم در مورد امکانات و قیمت ماشین حساب ها بفرمایید)

ممنون
:gol::)

سلام داداش
اول بگو تا چقدر میخوای واسه خرید ماشین حساب خرج کنی ؟

mm_ce1990

عضو جدید
سلام دوست عزیز
من یه casio 5800 گرفتم .الان ازش راضیم.اما ترجیح میدادم یه ti 89 titanium می گرفتم.چون الان 5800 هم یه مقدار اذیت میکنه.
ولی شما پیشنهاد خودتون رو بدید تا سایر دوستان هم استفاده کنند.
ممنون

سلام داداش
اول بگو تا چقدر میخوای واسه خرید ماشین حساب خرج کنی ؟

MAMUD

عضو جدید
من هم با 4500 فارغ شدم وهنوزم دارمش ... و هنوزم داره کار میکنه و کلیه کارهای محاسباتی باهاش انجام دادم وبانظر دوستمون هم عقیده ام.

Body Guard

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بچه ها لطفا یه ماشین حساب خوب وبدردبخور معرفی کنین تا سقف 100 تومن

با اون قیمت فکر کنم بتونین کاسیو 4500 بخرین
اما من بهتون پیشنهاد می کنم که 50 تومن دیگه هم روش بذارید و یه کاسیو 5800 بخرین (28.5 مگابایت حافظه داخلی داره) فکر نکنم مدل های بالاتر رو اگه بگم بپسندین ، اما با قمیت پیشنهاد من کاسیو 4500 و یا کاسیو 5800 هستش ...
موفق باشید عزیز

AsedMostafa

عضو جدید
کاسیو کلاس پد بعلت بزرگ بودن صفحه نمایش توجه مراقب رو بیشتر تر جلب میکنه ولی تگزاس TI89 همانند ماشین حساب های معمولیه ولی، ولـــــــــــــــــــــی . .
میتونید ی جستجوی بکنید . .

Body Guard

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستان من الان یه الجبرا دارم
ماشین حساب خوبیه ، اما زیاد به کار بچه های عمران شاید نیاد
من تا اونجایی که در موردش تحقیق کردم بیشتر از اون برای تقلب کردم سر امتحان استفاده می کنند!!!!
قیمتش بین 305 تا 320 هزار تومان هستش ( بسته به اینکه از نمایندگی تهران بخرید یا شهرستان)
تا 30 درجه معادله رو براتون حل می کنه
تقریبا می شه گفت همه ماتریس ها رو می زنه
146 مگ حافظه داخلی داره
قابلیت اتصال به رایانه هم داره اما کابلش تا اونجایی که من اطلاع دارم حدود 200 هزار تومانه!!!!
البته اگه نقشه اش رو داشته باشین می تونید خودتون هم درست کنید
اما وقتی که به فرمول نویسی می رسید ، به نظرم بسیار بسیار ضعیف تر از 5800 هستش
در کل کار کردن با کاسیو 5800 بسیار لذت بخش تر است تا الجبرا
در ضمن کلاس پد 330 هم کارایی چندانی برای بچه های عمران نداره ، هزینه اش هم حدود 490 هزار تومنه
بی خودی برای ماشین حساب هزینه نکنید ، 5800 رو بخرید و واقعا ازش لذت ببرید ،(قیمتش هم حدود 130 هزار تومنه )
در ضمن در مورد فرمول نویسی با این ماشین حساب هم اگر کمکی خواستید در خدمت دوستانم هستم...

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
دوستان قیمت کاسیو4500 چنده الان؟

از یه لوازم تحریر که آشناس و به همون قیمت قبلی می فروخت، حدود آخرای آذر یا دی ماه 28 تومن گرفتم، کتیگا رو هم 40 تومن اینا می گفت.

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان من الان یه الجبرا دارم
ماشین حساب خوبیه ، اما زیاد به کار بچه های عمران شاید نیاد
من تا اونجایی که در موردش تحقیق کردم بیشتر از اون برای تقلب کردم سر امتحان استفاده می کنند!!!!
قیمتش بین 305 تا 320 هزار تومان هستش ( بسته به اینکه از نمایندگی تهران بخرید یا شهرستان)
تا 30 درجه معادله رو براتون حل می کنه
تقریبا می شه گفت همه ماتریس ها رو می زنه
146 مگ حافظه داخلی داره
قابلیت اتصال به رایانه هم داره اما کابلش تا اونجایی که من اطلاع دارم حدود 200 هزار تومانه!!!!
البته اگه نقشه اش رو داشته باشین می تونید خودتون هم درست کنید
اما وقتی که به فرمول نویسی می رسید ، به نظرم بسیار بسیار ضعیف تر از 5800 هستش
در کل کار کردن با کاسیو 5800 بسیار لذت بخش تر است تا الجبرا
در ضمن کلاس پد 330 هم کارایی چندانی برای بچه های عمران نداره ، هزینه اش هم حدود 490 هزار تومنه
بی خودی برای ماشین حساب هزینه نکنید ، 5800 رو بخرید و واقعا ازش لذت ببرید ،(قیمتش هم حدود 130 هزار تومنه )
در ضمن در مورد فرمول نویسی با این ماشین حساب هم اگر کمکی خواستید در خدمت دوستانم هستم...

ممنون دوست عزيز

12*12

عضو جدید
کاسیو کلاس پد بعلت بزرگ بودن صفحه نمایش توجه مراقب رو بیشتر تر جلب میکنه ولی تگزاس TI89 همانند ماشین حساب های معمولیه ولی، ولـــــــــــــــــــــی . .
میتونید ی جستجوی بکنید . .

همچینم ظاهر معمولی نداره...
ولی بخاطز قیمتش از کلاس پد بهتر به نظر میآد...

سلام دوست من
طرز کارش که خیلی راحته ، شما حتی می تونین با انگشت هم به جای قلم تایپ کنید ، دقیقا مشکلتون چیه الان؟
یه سری تنظیمات داره که بیشتر مربوط میشه به نور زمینه و قرار گیری اعداد به صورت مهندسی و یا غیر مهندسی و درصد اعشار محاسبه شده ( همون گرد کردن) دقیقا مشکلتون چیه ، دوست من ؟
راستی من برای بار دوم ماشین حسابمو ( طی 3 هفته اخیر ) بلند کردند ( تو دانشگاه !!!!!!!!!!1 و سر کلاس!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) خدا نگذره ازشون ، ( هر دوتاشون هم 5800 بودند)
باید باز برم ماشین حساب بخرم ، اما این بار قصد دارم کلاس پد 330 بخرم و یا یه مدل پایین ترش که الان دقیقا یادم نیست چیه اسمش اما قادر به رسم گراف هستش
حالا دو تا سوال داشتم ازتون :
1- به نظرتون کلاس پد 330 به کار ما میاد ؟
2- چند خریدینش!

شاید قبلا قیمتش خوب بوده ولی امروز 398 تومنه...
اصلا برا کارا دانشجویی بدرد نمی خوره...
به جرات میگم،تو کل دوران تحصیل 24 ساعت ازش استفاده نمی کنی...

با سلام
من تا به حال تو این پست شرکت نکردم،ولی نظر تقریبا همه ی دوستان رو خوندم .
میخوام یه چیزی بگم ، ولی احساس میکنم ،مخالف های زیادی داشته باشه ...؟؟!!
بنظر منم ، ماشین حساب داشتن و بلد بودنش خیلی خوب هست ،و داشتن یه ماشین حساب که بشه توش ،هم فرمول هارو ذخیره کرد ، هم بشه کارهای محاسباتی انجام داد ، هم بهتره ، ولی این هم قبول کنیم ، اگر قرار باشه ، تمام فرمول هارو ، ماشین حساب حفظ کنه ، تمام محاسبات رو ماشین حساب انجام بده ، این وسط من نوعی مهندس چی کاره هستم ؟؟ خب یه دفعه به ماشین حساب میگیم مهندس ...!!
به نظر شخصی من ،یک ماشین حساب مناسب ،با یک حافظه مناسب برای یک مهندس عمران کفایت میکنه، اگر قرار باشه من نوعی مهندس، نتونم چندتا فرمول اساسی و مهم رشته ای که دارم توش درس میخونم رو بلد باشم ، یا نتونم یک تعریف ساده از یک موضوع تخصصی رو بدونم، جایز نیست اسم مهندس روش نهادن .در این صورت میشه ،اسم کامپیوتر رو مهندس گذاشت که میتونه تمام کارهایی که ما نیاز داریم رو انجام بده .
بحث بر سر اینکه کدوم ماشین حساب حافظه ی بیشتری برای نگهداری فرمول ها داره، یا چند امکانات دیگه، بنظر من زیاد خوب نیست . بجاش اگه بشه یه راه حل جدید، شیوه ی نو،برای یادگیری و حفظ فرمول ها ارایه کرد، از این بحث مفید تر خواهد بود .!!

سپاس از نظر لطفتون

مهندسی یعنی ساده سازی...
مهندس کسیه که کارا رو ساده میکنه...
چون ماشین حساب کارا رو ساده برای یه مهندسم مهمه که بتونه بهتر از ماشین حساب استفاده کنه...
قبول دارم که باید فرمولا اساسی رو حفظ باشی ولی نباید استفاده از نرم افزار محاسباتی و ماشین حسابا رو با استدلال شما کنار گذاشت...
اینجوری دیگه اصن چرا استاد از رو کتاب درس میده؟!مگه خودش سواد نداره از همون واسه درس دادن استفاده کنه...
استادی که نتونه عملش رو بدون کتاب و منبع ارئه بده استاد نیست....
این به نظرت منطقیه؟!

آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا