[ ماشین حساب مهندسی ] ► راهنمایی و مشاوره جهت خرید

civilica2008

عضو جدید
سلام دوستان.میخوام یه ماشین حساب خیلی خوب بخرم.یه چیزی تو مایه های classpad.دیگه بهتر از classpad هست؟؟میخوام چند معادله و چند مجهول غیر خطی را حل کنه.نمودار بکشه.انتگرال پیشرفته و هر نوع انتگرالی را بگیره و بتونه درون یابی و برون یابی کنه.خلاصه همه کاری بتونه بکنه.لطفا راهنماییم کنید.قیمتش چقدره؟میخوام ارزونترین نوع ممکن را بگیرم.خیلی ممنون از همتون:)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان.میخوام یه ماشین حساب خیلی خوب بخرم.یه چیزی تو مایه های classpad.دیگه بهتر از classpad هست؟؟میخوام چند معادله و چند مجهول غیر خطی را حل کنه.نمودار بکشه.انتگرال پیشرفته و هر نوع انتگرالی را بگیره و بتونه درون یابی و برون یابی کنه.خلاصه همه کاری بتونه بکنه.لطفا راهنماییم کنید.قیمتش چقدره؟میخوام ارزونترین نوع ممکن را بگیرم.خیلی ممنون از همتون:)
سلام .. میخوای چیکار ؟ من با یه 4500 همه زندگیم راه افتاد :)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز

منم همینطور only 4500
ولی شنیدم 5500 ماتریس 3*3 معادلات چند مجهولی چند خطی و ... حالا بازم شک دارم تا شنبه دیگه وایسی میپرسم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
یک مدلی داره کاسیو یادم نیست .. توش G داشت اگر اشتباه نکنم .. کلاً زمینه سفید داشت با دکمه های آبی ، صفحه رنگی .. اونها هم خیلی خوش دست بود :) ولی میگم ، برای رشته مهندسی عمران 4500 واقعاً کافیه ، حتی به نظر من از 4800 هم بهتر جواب میده :) ( البته یکم ناسیونالیستی به قضیه نگاه میکنم )

آخرین ویرایش توسط مدیر:

achool

اخراجی موقت

من الجبرا fx 2 plus دارم خیلی توپه یکم از class pad پاینتره

102000 قیمتش ممکنه باشه
کلاس پد یکم تو دانشگاها گیر میدن
140000 باید باشه
من از الجبرام راضی هستم
معادلات 30 معادله 30 مجهول را حل میکنه

انتگرال نامعین و معیهد هم میگیره

اگه پولت زیاده و دانشگاه هم گیر نمیده کلاس پد خوبه

میلاد صادقی

عضو جدید

ماشین حساب پلیکان که هم نمودار می کشد وقیمتشم مناسب است.قیمت آن20000 تومان است

آخرین ویرایش توسط مدیر:

civilica2008

عضو جدید

بچه ها از همتون ممنونم.
مگه درسای ابی مثل هیدرولیک را پاس نکردید؟؟
بدجور معادله های خفن داره!!!
ما با ماشین حساب یکی از دوستام 3 معادله 3 مجهول غیر خطی(تاکید من رو غیر خطی بودنه)را دادیم بهش و بعد از یه مدتی گفت حافظه کافی نمیباشد.حالا نمیدونم شاید ما بلد نبودیم باهاش کار کنیم!!!
حالا اگه دوستان تجربیات یا نظری یا اطلاعات دقیقتری دارند ممنون میشم در اختیارم بگذارند.میگند texas بهتر از classpad هست.اینطوره؟؟؟
classpad تا 330 بیشتر نیست نه؟؟؟؟;)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بچه ها از همتون ممنونم.
مگه درسای ابی مثل هیدرولیک را پاس نکردید؟؟
بدجور معادله های خفن داره!!!
ما با ماشین حساب یکی از دوستام 3 معادله 3 مجهول غیر خطی(تاکید من رو غیر خطی بودنه)را دادیم بهش و بعد از یه مدتی گفت حافظه کافی نمیباشد.حالا نمیدونم شاید ما بلد نبودیم باهاش کار کنیم!!!
حالا اگه دوستان تجربیات یا نظری یا اطلاعات دقیقتری دارند ممنون میشم در اختیارم بگذارند.میگند texas بهتر از classpad هست.اینطوره؟؟؟
classpad تا 330 بیشتر نیست نه؟؟؟؟;)

من که یادم نمیاد ... با اینکه هیدرولیک و زیر و رو کردم ولی همچین چیزی ندیدم ... کجاش بوده ؟؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

T I T A N I U M

عضو جدید

سلام

من 4800 داشتم البته هنوزم دارم
تو دوره کارشناسی خریده بودم
ولی وقتی اومدم ارشد یه class pad 330 خریدم که عالیه
در ضمن گیر هم بدن بگو ریست کن
چون با ریست کردن نمیشه program رو پاک کرده
البته باید دفترچش رو بخونی خیلی عالیه
من توصیه می کنم اگه مشکل مالی نداری بخریش
الجبرا نخر چون با class pad خیلی تفاوت قیمت نداره همش 30 تومن اینا
ولی class pad یه دنیایی دیگه هستش
من که خیلی ازش رایم

یا حق

آخرین ویرایش توسط مدیر:

tiristan

عضو جدید

ماشين حساب خيلي عاليti-titanium مدل 89
من خودم دارم،همه كار ميكنه كه بستگي به توانايي كاربر داره
دو سال پيش قيمتش160000تومن بود
ولي حرف نداره

آخرین ویرایش توسط مدیر:

masoodazizi

عضو جدید
[ ماشین حساب مهندسی ] راهنمایی استفاده > خرید

[ ماشین حساب مهندسی ] راهنمایی استفاده > خرید

سلام دوستان
من قصد دارم يك ماشين حساب خوب كه قابليت برنامه نويسي هم داشته باشه و در ضمن به درد رشته عمران هم بخوره بخرم . تقريبا" 100الي 150 هم براش كنار گذاشتم . لطفا" خيلي فوري منو راهنمايي كنيد . ممنون;)

fari_civil

عضو جدید
من از چن جاکه پرسیدم گفتن الجبرا پلاس 2 بهتر از کلاس پد جواب میده
قیمتشم بسه به گارانتی دورو بره 100

milda

عضو جدید
به نظر من هم کلاس پد ماشین حساب خیلی خوبیه .
برای اطلاعات بیشتر به این سایت هم میتونی مراجعه کنیhttp://edu.casio.com

hbest

عضو جدید
سلام دوستان
من ماشين حساب Casio 4500 دارم و ميخام روش وارد كردن معادله درجه 3 و حلش رو بدونم.
ضمنا من كتابچه اش را هم دارم ولي فقط معادله درجه 2 را نوشته
خيلي متشكر

azad98511

عضو جدید
texas

texas

سلام
من با اکثر ماشین حساب ها کار کردم
تگزاس انسپایر کس گرفتم
خیلی ازش راضیم، فقط یه بدی داره که سری های قدیمیش جای دکمه هاش اذیت می کنه ولی سری جدید انسپایر کس تگزاس خیلی خوب طراحی شده، قابلیت های بالا و زیادی داره
برنامه نویسیش خیلی خوبه و همچنین تو حل یه سری از معادلات که با کلس پد نتونستیم انجام بدیم تگزاس خیلی راحت اون معادلات رو حل می کرد

azad98511

عضو جدید
سلام
من با اکثر ماشین حساب ها کار کردم
تگزاس انسپایر کس گرفتم
خیلی ازش راضیم، فقط یه بدی داره که سری های قدیمیش جای دکمه هاش اذیت می کنه ولی سری جدید انسپایر کس تگزاس خیلی خوب طراحی شده، قابلیت های بالا و زیادی داره
برنامه نویسیش خیلی خوبه و همچنین تو حل یه سری از معادلات که با کلس پد نتونستیم انجام بدیم تگزاس خیلی راحت اون معادلات رو حل می کرد

m@hn@z.d

عضو جدید
کاربر ممتاز
Texas TI 83
Texas TI 84

atiii-68

عضو جدید
مثل من نشی که کلاس پد خریدم،از ترم بعد گفتن ممنوعه....
ببین دانشگاه می ذاره یا نه....
اگه بذاره کلاس پد خوبه....الجبرا هم خوبه

nimavao

عضو جدید
دوست عزیز من classpad دارم و ازشم راضیم یک تاپیکم دارم که برنامه هاشو توش قرار میدم ولی دیروز که مشغول کنکاش توی نت بودم به یه چیز جدید برخوردم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یه سایت برنامه ای برای ti89 گذاشته بود که با شکل و رسم نمودار و...... تیر.قاب. خرپارو تحلیل میکرد حالا من دو دل شدم که classpad بفروشم و یکی از اونا بخرم؟
ولی اینم بدون که کار با سری ti یکم مشکل هستش:gol:

rahimism

عضو جدید
راهنمایی در مورد خرید ماشین حساب مهندسی

راهنمایی در مورد خرید ماشین حساب مهندسی

سلام

یه ماشین حساب مهندسی میخوام تهیه کنم. به نظر شما کلاس پد، الجبرا یا TI NSPIRE CAS TOUCHPAD بگیرم؟
(بیشتر نظرم روی TI NSPIRE CAS TOUCHPAD هست ولی تو اینترنت که سرچ کردم نتونستم برای تحلیل و طراحی تیر و ستون و زلزله و ... نرم افزاری پیدا کنم)

ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

یه ماشین حساب مهندسی میخوام تهیه کنم. به نظر شما کلاس پد، الجبرا یا TI NSPIRE CAS TOUCHPAD بگیرم؟
(بیشتر نظرم روی TI NSPIRE CAS TOUCHPAD هست ولی تو اینترنت که سرچ کردم نتونستم برای تحلیل و طراحی تیر و ستون و زلزله و ... نرم افزاری پیدا کنم)

ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

سلام والا اين كلاس پدارو من ميديدم بعضي بچه ها استفاده ميكنن ولي خود من با يه كاسيو 4500 كل دانشگاه رو امتحان دادم خداييش هيچ وقتم ازش ناراضي نبودم منظورم اينه كه خيلي سخت نگيري.موفق باشي

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mm_ce1990

عضو جدید
[ ماشین حساب مهندسی ] راهنمایی و مشاوره جهت خرید

[ ماشین حساب مهندسی ] راهنمایی و مشاوره جهت خرید

با سلام

پیشنهاد شما برای خرید یک ماشین حساب مهندسی مناسب برای بچه های عمران چیه؟
(لطفا اطلاعاتی هم در مورد امکانات و قیمت ماشین حساب ها بفرمایید)

ممنون
:gol::)

..:: civil ::..

عضو جدید

با سلام

پیشنهاد شما برای خرید یک ماشین حساب مهندسی مناسب برای بچه های عمران چیه؟
(لطفا اطلاعاتی هم در مورد امکانات و قیمت ماشین حساب ها بفرمایید)

ممنون
:gol::)

سلام
مهم این هست که شما می خواین چه کاری با ماشین حسابتون انجام بدین
من خودم classpad 330 (casio دارم همه کاری میشه باهاش انجام داد اما خوب چه فایده که شما ماشین حساب آنچنانی بخری ولی بخوای مثلا 2 تا sin cos باهاش حساب کنی
نمی دونم چرا همه رفتن همین classpado خریدن اما من که فقط تو درس هیدرولیک و تحلیل 2 و مهندسی زلزله و آمار و احتمالات ریاضی مهندسی ازش استفاده کردم
زمانی که خریدم 130 تومن بود الان نمی دونم

ولی میشه عملیات ماتریسی رو کامل انجام بده(دترمینان و معکوس ماتریس و...)
انتگرال معین و نامعین بگیره
چند معادله چند مجهول حل کنه
eigen value eigen vector ها رو میده
حتی قدرت حل به صورت پارامتری هم داره
شکل 3d نمودارها رو میده
اینا اون کارایی هست که من ازشون استفاده کردم هزار تا امکان دیگه هم داره
ولی اینکه توصیه کنم اینو بخری نه! چون ممکنه شما نیاز به عملیات زیادی نداشته باشی چون خودم تو بقیه امتحاناتم با یه casio 3650 میرم سر جلسه!

موفق باشید

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام ... این قسمت ماشین حسا خیلی مفصله ، دوستان لطف کنند نظراتشون رو بگند ... من خودم با 4500 فارغ شدم :) یادش بخیر ... هنوزم دارمش ... سال 70 برادرم که رفت دانشگاه خرید ، بعدش به من رسید و هنوزم بنده خدا داره مثل اسب کار میکنه ... زلزله و هیدرولیوک و هزار تا تقلب و .... هر کاری بگید باهاش کردم ...

mehrzad123

عضو جدید
ماشین حساب

ماشین حساب

دوستان سلام
من می خوام ماشین حساب بخرم.چیو پیشنهاد میدین؟
یه ماشین حساب که کار باهاش راحت باشه

..:: civil ::..

عضو جدید
بالا