سوال و درخواست مطالب گیاهان داروئی

سوال و درخواست مطالب گیاهان داروئی

• برای عموم بازدیدکنندگان سایت مهندسان مطرح شده است

رای: 0 0.0%
  • میوه کجای ایران کشت می شود.

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    0
وضعیت
موضوع بسته شده است.

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان.:gol:
:gol:گیاهان دارویی که زمان گلدهی یکسان دارند (در زمان یکسانی از سال گل میدهند ) را میخواستم. اگر کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم که در چند گروه دسته بندی بشه.

سلام دوست عزیز...
فکر نمیکنید خیلی کلی پرسیدید...
این سوالی که شما کردید.. خیلی کلیه.. و کلی وقت رو میگیره.. من فکر میکنم.شما با یه مقدار تلاش خودتون.. و یه مقدار وقتی که خودتون دارید... ماشالله به این سوال بسیار کلیتون.. خودتون با سرچ کردن سریع تر به جوابتون برسید...:smile:

آرزوa

عضو جدید
بچه ها کمک کنید

بچه ها کمک کنید

سلام به دوستای عزیزم
یه سوال داشتم ازتون دوست دارم کمکم کنید
میدونید تو شهریار چه گیاهای داروئی کشت میشه
خواهشن هرکی میدونه کمکم کنه

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به دوستای عزیزم یه سوال داشتم ازتون دوست دارم کمکم کنید میدونید تو شهریار چه گیاهای داروئی کشت میشه خواهشن هرکی میدونه کمکم کنه
سوال و درخواست مطالب گیاهان داروئی سوالتونو اینجا مطرح کنید جواب داده میشه.

faride27

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان. لطف کنید وبلاگی در مورد اسانس گیری و دستگاههای آن معرفی کنید.و یا اگه اساتیدی در این زمینه میشناسید و امکانش هست معرفی کنید تا بتونم از طریق ایمیل با ایشون ارتباط داشته باشم

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان. لطف کنید وبلاگی در مورد اسانس گیری و دستگاههای آن معرفی کنید.و یا اگه اساتیدی در این زمینه میشناسید و امکانش هست معرفی کنید تا بتونم از طریق ایمیل با ایشون ارتباط داشته باشم
دوست عزیز در همین سایت. در تالار گیاهان دارویی درمورد اسانس ها لینک داریم..
مشاهده کنید اگر سوالی داشتید در همینجا بپرسید جواب داده میشه.

اسانس گیری
دستگاه های آزمایشگاهی مرتبط با رشته گیاهان دارویی
استخراج اسانس گياهان (روشهاي بهره برداري از گياهان دارویی و اسانس دار)

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
خواهشا اگه جواب والمو میدونید بدید

سلام لطفا سوالتونو در جای مربوطه مطرح بفرمایید: متشکرم
شما اکثر گیاهان دارویی را می توانید بکارید.
رزماری
گاو زبان
اسفرزه
بارهنگ
سداب
و خیلی از گیاهان دارویی آب و هوای معتدله

faride27

عضو جدید

دوست عزیز مطالبی که در سایت هست،همه دانشجو های گیاهان دارویی میدونن حتی اونایی که هیچ سر رشته ای ندارن و کمی سطحییه منظورم فراتر از این بود.در حد شیمی گیاهان دارویی و طراحی دستگاه مرتبط

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز

دوست عزیز مطالبی که در سایت هست،همه دانشجو های گیاهان دارویی میدونن حتی اونایی که هیچ سر رشته ای ندارن و کمی سطحییه منظورم فراتر از این بود.در حد شیمی گیاهان دارویی و طراحی دستگاه مرتبط

با تالار شیمی ارتباط برقرار کنید.. سوالتونو بپرسید شاید بهتر بتونن کمکتون کنن...:cool:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

آرزوa

عضو جدید
سلام بچه ها خواهشا کمکم کنید

سلام بچه ها خواهشا کمکم کنید

اگه کسی درمورد گیاه استویا چیزی میدونه بهم بگه ممنونش میشم
درمورد خواصش؟
درمورد کشتش؟
درمورد اسانس گیریش ؟
یا هر چیز دیگه ای که میدونید
:book::book::book::question::question::question::question:

آرزوa

عضو جدید
اگه کسی درمورد گیاه استویا چیزی میدونه بهم بگه ممنونش میشم
درمورد خواصش؟
درمورد کشتش؟
درمورد اسانس گیریش ؟
یا هر چیز دیگه ای که میدونید
:book::book::book::question::question::question::question:

masoud_esmaili

عضو جدید
هركي اطلاعات داره دريغ نكنه - گياهان دارويي( پونه-گل گاو زبان...)

masoud_esmaili

عضو جدید
با سلام خدمت عزيزان
اگه منو در مورد گياهاني كه خواص دارويي دارن راهنمايي كنيد ممنون ميشم

mh.saeed

عضو جدید
سلام دوستان عزیز خسته نباشید. لطفا اکه دوستی آدرس سایتی یا کتابی که تصاویر کامل گیاهان دارویی رو داره میدونه بهم معرفی کنید. عکسایی که شکل گل وبرگش کامل واضح باشه واسه شناسایی!! ممنونم اگه دوستی سریع جوابمو بده

faride27

عضو جدید
سلام دوستان عزیز خسته نباشید. لطفا اکه دوستی آدرس سایتی یا کتابی که تصاویر کامل گیاهان دارویی رو داره میدونه بهم معرفی کنید. عکسایی که شکل گل وبرگش کامل واضح باشه واسه شناسایی!! ممنونم اگه دوستی سریع جوابمو بده

سلام فقط میتونم بگم بهتره دنبال فلور های گیاهان دارویی باشین کاملترین مرجع هستن. تو سایتا دنبالش نگردین که کلی وقت میگیره و بیهودست. در اکثر کتابخانه های دانشگاه های کشاورزی وجود دارد

kourosh507

عضو جدید
سلام دوستان عزیز من امسال قصد دارم چند گیاه دارویی رو بصورت آزمایشی کشت کنم تا بدونم سال بعد چه گیاهی رو زیر کشت ببرم و در ضمن باید بگم که اولین باره که میخوام گیاه دارویی رو کشت کنم از دوستان با تجربه میخوام در این ضمینه به من کمک کنن که اول باید بازاریابی رو پیگیری کنم یا گیاهان دارویی منطقه؟( من خوزستان هستم)

*محیا*

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز من امسال قصد دارم چند گیاه دارویی رو بصورت آزمایشی کشت کنم تا بدونم سال بعد چه گیاهی رو زیر کشت ببرم و در ضمن باید بگم که اولین باره که میخوام گیاه دارویی رو کشت کنم از دوستان با تجربه میخوام در این ضمینه به من کمک کنن که اول باید بازاریابی رو پیگیری کنم یا گیاهان دارویی منطقه؟( من خوزستان هستم)
سلام بازاریابیش به سطح و نوع گیاه زیر کشت شما بستگی داره میتونید از کسایی که تجربه دارن کمک بگیرید مثلا برید جهاد کشاورزی شهرتون و آدرس کسایی که در زمینه گیاهان دارویی کا کردن بپرسین

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام دوست عزيز...
شما قبل از هر اقدامي بايد بازاريابي اون محصولي كه زير كشت ميخواهيد ببريد رو بررسي كنيد.. و در مرحله بعد .. بررسي گياهي كه زير كشت ميخواهيد ببريد بايد داراي چه ابو هوايي باشه..
شما با مراجعه به مراكز جهاد كشاورزي كه مراكز مختلفي رو به شما معرفي ميكنن.. براي شروع كار مراجعه كنيد.. و با هاشون داخل مذاكره بشيد و از شون راهنمايي بخواهيد.. قابل توجه براي كارشناسي هر بخش بايد مبالغي رو بهشون پرداخت كنيد كه حتما درمورد اين مسئله باهاشون هم صحبت كنيد..
تا اطمينان داشته باشن كه شما ميخواهيد اينكار رو انجام بديد.. و در حد حرف زدن نيست..
اميدوارم تونسته باشم راهنماييتون كرده باشم.

kourosh507

عضو جدید
سلام از دوستان عزیز کسی راجع به گیاه چفترک( اسم محلی) چیزی میدونه!؟
عطار با سابقه ای میگه (احتمالا) دانه گنجشکی اسمشه!

چلخوز

عضو جدید
باچه تکنیکی فهمیدن که کوتیناز در میخ رخنه زیاد است و نتیجه ان چه بود
آزمایشی که نشان بدیم گلوکز مانع تولید کوتیناز میشود
کسی جواب اینارو بلده؟

محمدکشاورز

عضو جدید
سلام خسته نباشید درمورد کشت گیاه بابونه المانی مطالبی میخواستم میزان ابیاری . قیمت بذر . قیمت فروش گل خشک شده. درچه ارتفاعی کشت میشه راهنمایی کنید مچکر میشم . میخام به جای محصول جو از این محصول استفاده کنم البته هکتار کم . تشکر

آخرین ویرایش:

fafa k

عضو جدید
چه گیاهی تو این زمین برا کاشت مناسبه؟

چه گیاهی تو این زمین برا کاشت مناسبه؟

سلام دوستان من دانشجوی مهندسی کشاورزی دانشگاه گیلان هستم یه سوال دارم ممنون میشم ج بدین به راهنماییتون نیاز دارم میخواستم بپرسم تو یه زمین1000متری شخم خورده با اب قابل دسترس و خاک سنگین در منطقه گیلان چه گیاهی میشه کاشت که بازده اقتصادی داشته باشه؟

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
سلام
من رشته ام کشاورزی نیست منتها به نظرم باید ببینی تو کدوم منطقه هست مثلا سمت رودبار زیتون بیشتر
تواستانه بادوم-باقلی و..........

fafa k

عضو جدید
زمین مورد نظر

زمین مورد نظر

سلام
من رشته ام کشاورزی نیست منتها به نظرم باید ببینی تو کدوم منطقه هست مثلا سمت رودبار زیتون بیشتر
تواستانه بادوم-باقلی و..........

زمینی که میگم نزدیک دانشگامونه تورشت

nazi jooon

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
خاکشیر

خاکشیر

دوستان هر کی راجع به خاکشیر و کارایی که رو این گیاه انجام شده اطلاعاتی یا مقالاتی داره ممنون میشم در اختیارم بذاره.واسه پایان نامم احتیاج دارم/از همکاری و همراهی شما کمال تشکر را دارم:question::gol:

Negar architect

عضو جدید
سوالات کنکور

سوالات کنکور

سلام.دوستان کسی سوالات کنکور یا سوالات ازمایشی کنکور کاردانی به کارشناسی رشته گیاهان دارویی رو داره؟

anahidesayex

عضو جدید
سلام دوست گرامی. بهترین و مناسبتری گیاه واسه رشت گیا پر درآمد استویا هستش.البته زمینتو باید یکم اصلاحش کنی. واسه تهیه گیاهچه هم میتونی بری بیوتکنولوژی رشت میدان گیل به سمت امامزاده هاشم بالاتر از بیمارستان نبی اکرم موسسه بیوتکنولوژی رشت. برو پیش دکتر علیرضا ترنگ حتما کمکت میکنه. ضمنا از تجربیات تکنیسین کشتش آقای بخشی پور حتما استفاده کن. اگه از دانشگاه گیلانی پیش دکتر یوسف اوغلوم بری بد نیست. برو موفق باشی

کامران شکری

عضو جدید
سری کتاب های دکتر میر حیدر و فلور دکتر زرگری
ولی شناسایی از روی عکس خیلی راحت نیست شما باید مقداری در رابطه با کلید های شناسایی موجود در فلور ها بدونید تا از این کتاب ها استفاده کنید مثلاً اول راسته گیاه رو تشخیص بدید بی گلبرگ، جدا گلبرگ و ... بعد رده بعد جنس و گونه دقیق

کامران شکری

عضو جدید
پیشنهاد نمی کنم انجام بشه- اولاً آب می خواد ثانیاً مشتری کمی داره تا بابونه ایرانی با قیمت بسیار نازل هست کمتر خرید می شه و شرکت ها هم باید اول قرارداد ببندی چون بدونن رو دستت مونده مرده خر می کنن. برداشت گل هم بسیار کارگر بر است باز هم اگر خواستی می تونی جلد دوم کتاب دکتر امید بیگی با نام تولید و بهربرداری گیاهان دارویی و معطر رو بخونی.

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
وضعیت
موضوع بسته شده است.