سوال و درخواست مطالب گیاهان داروئی

سوال و درخواست مطالب گیاهان داروئی

• برای عموم بازدیدکنندگان سایت مهندسان مطرح شده است

رای: 0 0.0%
  • میوه کجای ایران کشت می شود.

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    0
وضعیت
موضوع بسته شده است.

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان سلام و وقتتون بخیر.
این گیاه شمعدانی عطری هست که هم برای معطر کردن چای و هم خود این گیاه رو بصورت دمنوش مصرف میکنن.
خاصیت ضدعفونی کنندگی و ضد تب داره
اسم علمیش Pelarogonium roseum
این برگیه که شما میگید شمعدانی وحشی: ( و به صورت علفی می باشد.

اینم برگی که دوستمون قرار دادن:
http://redhue.ir/images/07128637836979500131.jpg

من باز مخالفم.. که شمعدانی وحشیه...
دوستمون یه عکس از روبرو لطفا بندازن....
شما شمایل گیاه شمعدانی رو مشاهده کنید.. و بعد این عکسی که دوستمون گذاشتن.

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهشا وقتی نظر میدید .. همه جوانب برگ و ریشه و درختچه و علفی بودنشونو..برگ متقابلشونو همه چی رو مقایسه کنید و بعد نظر بدید.. اینجوری اشکال در روند نتایج پیش میاره..
برگ شمعدانی وحشی و این برگ دوستمون رو حتما نگاه کنید تفاوت های اون رو متوجه میشید.
:smile:
لطفا هم در واب دادن دقت کنید.. استناد براین نباشه چون از برگش چایی درست میشه..حتما این داروییه یا حتما این گیاه موردنظرمونه..
با دلیل و مدرک لطفا جواب دهید.:)
متشکرم.

mehraban2011

عضو جدید
عکسام آبلود نمیشن:(
خانم مهندس من 100% میگم این گیاه شمعدانی عطری هستش. با توجه به گلدان کوچک و کمبود املاح و عناصر باید هم ظاهر برگها تغییر کرده باشه.به قسمت جنوب شرقی عکس دقت کنید با عکسی که شما گذاشتید کاملا مطابقت داره.
مکانی که این گیاه هست و نور کم باعث شده تا ظاهری متفاوت داشته باشه.

mehraban2011

عضو جدید
Citrosa Scented Geranium
شاید این گونه اش باشه. من این گیاه رو خودم داشته ام ولی با عرض شرمندگی اسم علمی و یا دقیقا کدوم فرمش هست رو نمیدونم.

hfarda2011

عضو جدید
کاربر ممتاز
Citrosa Scented Geranium
شاید این گونه اش باشه. من این گیاه رو خودم داشته ام ولی با عرض شرمندگی اسم علمی و یا دقیقا کدوم فرمش هست رو نمیدونم.

من هم باز میگم شمغدانی هست وگونه اش هم احتمال زیا ذ Pelargonium citrosa هست.
همه شمغدانی ها یوته های غلفی نیستن که یه عکس از این گیاه کذاشتم
shamdani.jpg

اگه اینها نیستن پس چیه نکنه یه نوغ انگور هسش. ولی شمعدانیه.

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
عکسام آبلود نمیشن:(
خانم مهندس من 100% میگم این گیاه شمعدانی عطری هستش. با توجه به گلدان کوچک و کمبود املاح و عناصر باید هم ظاهر برگها تغییر کرده باشه.به قسمت جنوب شرقی عکس دقت کنید با عکسی که شما گذاشتید کاملا مطابقت داره.
مکانی که این گیاه هست و نور کم باعث شده تا ظاهری متفاوت داشته باشه.

الهی ممنونم از این وقتی که میزارید منتهی.. من باز هم میگم.. فعلا تایید نمیکنم این گیاه شمعدانی وحشی باشه دوست من...فعلا تحقیق در این گیاه بشه...لطفا.. و بعد جواب...
برگای گیاه متفاوته بازم میگم.شایدم حدس شما درست باشه.. ولی من فعلا تایید نمیکنم.

Citrosa Scented Geranium
شاید به قول شما به یه گونه دیگهای باشه.. بازم تایید نمیکنم..فعلا.

من هم باز میگم شمغدانی هست وگونه اش هم احتمال زیا ذ Pelargonium citrosa هست.
همه شمغدانی ها یوته های غلفی نیستن که یه عکس از این گیاه کذاشتم
مشاهده پیوست 141526

اگه اینها نیستن پس چیه نکنه یه نوغ انگور هسش. ولی شمعدانیه.
دوست عزیز این تاپیک بسیار جدیه.. و اصلا بحث و شوخی و توهین سرش نمیشه.. پس رعایت کنید.... :cool:
درضمن.. من تخصصم گیاهان دارویی انقدر صریح نمیگم این گیاهه.:redface:به دوستمونم عرض کردم..شاید گیاه رو درست گفته باشن..;) منتهی من هنوز تایید نکردم.:redface:چون با عکسی که شما میزارید.. و عکسی که دوستمون گذاشتن.. برگاش اصلا شباهتی نداره...
:smile:
درضمن دوست عزیز....قسمتی که شما نوشتید من قرمزش کردم رو نگاه کنید.. فقط میگم.. با متانت رفتار کنید. همین.

دوست من ،من هم گیاه رو دیدم.. برام اشنا اومد و حدس شما رو داشتم... :redface:
منتهی برگاش متفاوته... :que:
و گیاهی که دوستمون قرار دادن با گیاه شما متفاوته..
لطفا بزارید اول مطمئن بشیم .. جوانب رو بررسی کنیم..
و بعد 100درصد جواب بدیم.. :cool:
خوشحالم از اینکه در این زمینه .. تحقیق میکنید.. منتهی با دلیل لطفا.. بازم متشکرم. :gol:

خواهشا هم از مسخره کردن بپرهیزید. :mad:هرچند به قول خودتون قصد ندارید.. متهی رعایت کنید لطفا
باتشکر.

rica

عضو جدید
نام این گیاه عطر شاهی یا چای برزیلی است بیشتر برای معطر کردن چایی استفاده می شودو مصارف داریی دارد. استفاده بیش از حد طپش قلب می اورد .از طریق قلمه نیمی چوبی تکسیر می شود.

hfarda2011

عضو جدید
کاربر ممتاز
نام این گیاه عطر شاهی یا چای برزیلی است بیشتر برای معطر کردن چایی استفاده می شودو مصارف داریی دارد. استفاده بیش از حد طپش قلب می اورد .از طریق قلمه نیمی چوبی تکسیر می شود.

سلام دوست عزیز
من فکر کنم چای برزیلی نباشه.بخاطراینکه برکهاش شبیه شاه پسنده با گلهای آبی رنگ از همون خانوادهVerbenaceae از جنس Stachytarpheta ولی به بعضی از گونه های جنسهای Verbena و
Glandulariaیه کم شباهت داره .نظر دوستان گیاهان دارویی چیه؟

mehraban2011

عضو جدید
این گیاه از خانواده ی شمعدانی است. من فکر نمیکنم بلکه مطمئن هستم.شمعدانی عطر که گل عطر هم بهش میگن.
فقط این گیاه با کمبود املاح و ... مواجه شده و ضعیف إ

محمد كشاورز

عضو جدید
باسلام به دوستان عزيز من فرزند كشاورزي در استان قم هستم دانشجو مكانيزاسيون 4 هكتار زمين بلااستفاده داريم كه به علت كمبود اب دران كشت نميكنيم دنبال يك گياه پرسود كم اب كه به گرما سازگار وبه سرما 2- درجه مقاوم باشه الوئه ورا خواستم كشت كنم به سرما مقاوم نبود مكان گلخانه هم سرفه اقتصادي نداره چه گياهي پيشنهاد ميكنيد ؟

نیوشاک

عضو جدید
با سلام
آیا دوستان از بازار فروش و هزینه کشت هر هکتار آن و میزان سود آوری آن اطلاعی دارد ؟

maten110

عضو جدید
دوست عزیز پیشنهاد میکنم سری به این سایت بزنید .کمک خوبی میتونه بهتون بکنه

http://jahangirifdn.com/contact

تو شروع هر کاری زمان و وقتی که میتونید براش صرف کنید مهمه و آورده اولیه .در کار کشاورزی باید شخص سرمایه گذار مدیریت اجرا هم داشته باشه وگرنه نمیتونه سود اور باشه .سایت که مراجعه کردید قسمت سنجش توانایی رو چک بفرمایید

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام دوست عزیز
من فکر کنم چای برزیلی نباشه.بخاطراینکه برکهاش شبیه شاه پسنده با گلهای آبی رنگ از همون خانوادهVerbenaceae از جنس Stachytarpheta ولی به بعضی از گونه های جنسهای Verbena و
Glandulariaیه کم شباهت داره .نظر دوستان گیاهان دارویی چیه؟

این گیاه از خانواده ی شمعدانی است. من فکر نمیکنم بلکه مطمئن هستم.شمعدانی عطر که گل عطر هم بهش میگن.
فقط این گیاه با کمبود املاح و ... مواجه شده و ضعیف إ
سلام به دوستای گلم.... و تشکر ویپه از این سه دوست گرام برای تلاشهای بیدریغشون.....
نظراتتون کاملا عالیه....
و متفاوت.....
ممنونم.

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
جواب نهاییی

جواب نهاییی

geranium pelargonium roseum

شمعدانی دهن ازدر، گل عطر گل عطری ، عطرچای

ممنونم از همه دوستان گلم.

نیوشاک

عضو جدید

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال من در باره همین تاپیک است
بی معنی نیست در سایر تاپیک ها بنویسم ؟
نه بي معني نيست....چون بيشتر تجاري ميشه اينطور سوالات در تاپيك علمي..
شما اولين پست رو مطالعه بفرماييد....
متوجه ميشيد.
ما يه تاپيك رو بالااورديم.. همون كمپوست رو شده تاپيك بازار و فروش درمورد ورمي كمپوست .. ما نميخوايم.. اين تاپيك به اينصورت بشه..
من در اينده نزديك يه تاپيك ميزنم درمورد تجارت گياهان دارويي شما .. و ديگر دوستان ميتونن سوالات اينچنينيشونو در اون قسمت بپرسن...
اينجا بحث بازار و توليد اين كشت نيست....

نیوشاک

عضو جدید
نه بي معني نيست....چون بيشتر تجاري ميشه اينطور سوالات در تاپيك علمي..
شما اولين پست رو مطالعه بفرماييد....
متوجه ميشيد.
ما يه تاپيك رو بالااورديم.. همون كمپوست رو شده تاپيك بازار و فروش درمورد ورمي كمپوست .. ما نميخوايم.. اين تاپيك به اينصورت بشه..
من در اينده نزديك يه تاپيك ميزنم درمورد تجارت گياهان دارويي شما .. و ديگر دوستان ميتونن سوالات اينچنينيشونو در اون قسمت بپرسن...
اينجا بحث بازار و توليد اين كشت نيست....
اگر در زمینه تولید و کشاورزی کار کرده باشید متوجه می شوید که اصل تجارت جز لاینفک یک تولید می باشد .
دوم اینکه بنده برای تولید در سطح حد اقل 10 هکتار با استفاده از دانش ورمی کمپوست از کسانی که در این زمینه تولید کننده هستند تقاضای دانش و تجربه شان را داشتم که متوجه شدم که کسی در زمینه تولید این محصول تجربه ای ندارد و ..............

و اما در مورد تاپیک ورمی کمپوست قضاوت را به بازدید کننده گان و آمار بازدید از این بخش واگذار می کنم که در عرض سه ماه در رنکینگ گوگل برای سرچ ورمی کمپوست مقام سوم تا ششم را کسب کرده و این یعنی اینکه از دید کاربران سایت مطالب ان قابل خواندن است ولی همین گیاه بابونه در گوگل مقامی بهتر از نودمین لینک نمی گیرد
و در مورد عمق و بار علمی هم قضاوت را بر عهده کاربران سایت می گذارم
ممنون می شوم اگر برای نوشته دیگران هم ارزش و احترام قایل شوید

آخرین ویرایش:

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر در زمینه تولید و کشاورزی کار کرده باشید متوجه می شوید که اصل تجارت جز لاینفک یک تولید می باشد .
دوم اینکه بنده برای تولید در سطح حد اقل 10 هکتار با استفاده از دانش ورمی کمپوست از کسانی که در این زمینه تولید کننده هستند تقاضای دانش و تجربه شان را داشتم که متوجه شدم که کسی در زمینه تولید این محصول تجربه ای ندارد و ..............

و اما در مورد تاپیک ورمی کمپوست قضاوت را به بازدید کننده گان و آمار بازدید از این بخش واگذار می کنم که در عرض سه ماه در رنکینگ گوگل برای سرچ ورمی کمپوست مقام سوم تا ششم را کسب کرده و این یعنی اینکه از دید کاربران سایت مطالب ان قابل خواندن است ولی همین گیاه بابونه در گوگل مقامی بهتر از نودمین لینک نمی گیرد
و در مورد عمق و بار علمی هم قضاوت را بر عهده کاربران سایت می گذارم
ممنون می شوم اگر برای نوشته دیگران هم ارزش و احترام قایل شوید

من از شما متشكرم دوست عزيز....
هميشه هم تشكر خودمو اعلام كردم..
منتهي گفتم سوالاتتونو در همون بخشي كه گفتم بپرسيد
كه خوشختانه منتقل شده همين تاپيك....
من خودم ورمي كمپوست رو تاپيكشو بالا اوردم.. و درمورد اينكه اين قضيه جنبه تجاري و توليد پيش بره..تلاش كردم.. برگرديد به پستهاي قبل تر متوجه ميشيد. پس مشكلي نميبينم.. من درمورد تاپيك علمي بابونه.. مثال اوردم.. وگرنه بحثي نيست دوست عزيز.

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
یغنی همون که من اول گفتم تو صفحه 34
دوست من حتما پستتونو يه بار ديگه بخونيد....
اسم علميتون اشتباست.. و اينكه اسرار بر اين داريد كه شمعداني وحشيه.. من اين گياه رو رفتم در چهار باغ كرج خريدم تمام اسامي كه گفتي شما رو پرسيدم هيچ كدوم نبود.. اسم علمي اين گياه اينه...
قسمتي كه قرمز كردم رو ببينيد شما اصلا اشاره نكرديد به اين..
ولي ميگم.. درست فرموديد درزمينه شناخت خانواده اين گياه كه خودش دنياي از كمك بود... ولي اسم علميتون اشتباه بود..
حالا بحثي هم نيست... اگر بحثي حرفي هم داشتيددر ژروفايلم درخدمتتون هستم..
اينجا تلاش ما اينه كه به سوالات دوستان جواب بديم.. البته سوالات علمي.. نه به غير از اون..
متشكرم.
[h=2]جواب نهاییی[/h]
geranium pelargonium roseum

شمعدانی دهن ازدر، گل عطر گل عطری ، عطرچای

ممنونم از همه دوستان گلم.

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان گرامی اگر امکان داره لطفا نعناعهای ایران و پراکنش اونها رو هم معرفی بفرمایید

نعنا یا نعناع، گیاهی است از رده دولپه‌ای‌های پیوسته گلبرگ که سردسته تیره نعناعیان و از سبزی‌های خوراکی است. این گیاه تمام اسانس‌ها و خواص پونه را دارد؛ ولی برگ‌هایش کرک کم‌تری دارند و بریدگی‌های کنار برگ‌های آن بیش‌تر از پونه و اسانس آن نیز ملایم‌تر است. نعناع گیاهی است علفی و پایا. ساقه‌های آن دونوع خزنده و زیر زمینی می‌باشند. از میان ریشه‌ها، یک شاخه قائم و برگدار کوچک خارج می‌شود که برگ‌های آن متقابل، بیضوی، نوک تیز، دندانه دار و کمی پوشیده از کرک بوده و از تمامی قسمت‌های آن بوی معطر و مطبوعی استشمام می‌شود. ساقهٔ این گیاه چهارگوش و به رنگ قرمز مایل به بنفش یا مایل به ارغوانی است. گل‌های آن در ماه‌های مرداد و شهریور ظاهر می‌گردند. رنگ گلی یا ارغوانی مایل به بنفش دارند و به تعداد زیاد در مجاور یکدیگر به نحوی مجتمع می‌رویند. [SUP][۲][/SUP]

نعنای قرمز گونه‌ای از نعنا است که در لبه رودخانه‌ها و در جریان آب‌های ملایم و کم‌عمق می روید و چون برگ‌هایش قرمزرنگند به این نام خوانده می‌شود.
[h=2]گونه‌ها[/h]

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان گرامی اگر امکان داره لطفا نعناعهای ایران و پراکنش اونها رو هم معرفی بفرمایید

[FONT=arial,helvetica,sans-serif]نیاز های اکولوژیکی و پراکنش
برخی از محققین منشا آن را آسیا و برخی دیگر، منشا آن را انگلستان می دانند. این گیاه بومی کشورمان نیست ولی بطور وسیع در اکثر استان ها کشت می شود. نعناع فلفلی را در اکثر مکان ها می توان کاشت ولی در شرایط روز بلند و رطوبت بالا و دمای 18 تا 20 درجه دارای بهترین عملکرد کمی و کیفی است. به دلیل داشتن ریشه های سطحی بایستی در فواصل کوتاه و به مقدار نسبتا زیاد آبیاری شود و خاک های لوم شنی با مقدار هوموس بالا و اسیدیته 5 تا 8 را می پسندد
[/FONT]

آریوداد

عضو جدید
سلام دوستان.:gol:
:gol:گیاهان دارویی که زمان گلدهی یکسان دارند (در زمان یکسانی از سال گل میدهند ) را میخواستم. اگر کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم که در چند گروه دسته بندی بشه.

وضعیت
موضوع بسته شده است.