سوالها و درخواستها در مورد شبیه سازی با نرم افزار هایسیس - HYSYS

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
Re: سوالها و درخواستها در مورد شبیه سازی با نرم افزار HYSYS

مشاهده پیوست 228023
سلام. تو طراحی این قسمت لطفا کمکم میکنید؟ نمیدونم از چه تجهیزاتی تو هایسیس باید استفاده کنم
M-101: weigh scale
M-102: Feed Hopper
V-101: working solution makeup vessel, with 3hp turbine agitator and heating jacket, one spare
C-101: Iron Guard Chamber
از فرایندی که میخواید شبیه سازی کنید هم اطلاعاتی بدید
M102 که یه قیف هست و خیلی تو طراحی مهم نیس
M101 هم ظاهرا یه مخزنه
دو دستگاه بعدی یکیشون راکتوره و دومی احتمالا اسکرابر

niloo-far

عضو جدید
از فرایندی که میخواید شبیه سازی کنید هم اطلاعاتی بدید
M102 که یه قیف هست و خیلی تو طراحی مهم نیس
M101 هم ظاهرا یه مخزنه
دو دستگاه بعدی یکیشون راکتوره و دومی احتمالا اسکرابر
ممنون از پاسختون
توضیح دستگاه ها رو زیرشون نوشتم. M101 و M102 به نظر میرسه صرفا اندازه گیری و وارد کردن بخشی از خوراک باشن که همونطور گفتین تو طراحی مهم نیست زیاد ولی نمیدونم باید نشونش بدم یا نه
دو دستگاه بعدی هم راکتور نیستن اینجا فقط مراحل آماده سازی خوراک هستش تو این مرحله راکتور نداریم. V101 یه مخزن ژاکت دار هست که جریان های خوراک رو مخلوط میکنه همونطور که گفته میک آپ وسل هست ولی زاکت دار هست و نمیدونم چطور نشون بدم. دستگاه بعدی هم همونطور که نوشتم یه چمبر هست ظاهرا بعد از اماده سازی به چمبر میره که نمیدونم چطور میشه تو هایسیس نشونش داد.

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز

ممنون از پاسختون
توضیح دستگاه ها رو زیرشون نوشتم. M101 و M102 به نظر میرسه صرفا اندازه گیری و وارد کردن بخشی از خوراک باشن که همونطور گفتین تو طراحی مهم نیست زیاد ولی نمیدونم باید نشونش بدم یا نه
دو دستگاه بعدی هم راکتور نیستن اینجا فقط مراحل آماده سازی خوراک هستش تو این مرحله راکتور نداریم. V101 یه مخزن ژاکت دار هست که جریان های خوراک رو مخلوط میکنه همونطور که گفته میک آپ وسل هست ولی زاکت دار هست و نمیدونم چطور نشون بدم. دستگاه بعدی هم همونطور که نوشتم یه چمبر هست ظاهرا بعد از اماده سازی به چمبر میره که نمیدونم چطور میشه تو هایسیس نشونش داد.
دوست عزیز هایسیس یه نرم افزار طراحی هستش و برای نقشه کشی مناسب نیست. شکل دقیق دستگاهها مهم نیست تو هایسیس کارشون و فراینده که مهمه

niloo-far

عضو جدید
دوست عزیز هایسیس یه نرم افزار طراحی هستش و برای نقشه کشی مناسب نیست. شکل دقیق دستگاهها مهم نیست تو هایسیس کارشون و فراینده که مهمه

بله درست میگین... اما به جای مخزن ژاکت دار که تو تولبار هایسیس نداریم چه تجهیزاتی استفاده کنم...؟ مثلا از یک تانک هایسیس به علاوه یک هیتر استفاده کنم؟

javahery

متخصص هایسیس
کاربر ممتاز
بله درست میگین... اما به جای مخزن ژاکت دار که تو تولبار هایسیس نداریم چه تجهیزاتی استفاده کنم...؟ مثلا از یک تانک هایسیس به علاوه یک هیتر استفاده کنم؟

سلام دوست من
نیازی نیست حتما هیتر قرار بدی اگر یه جریان انرژی هم قرار بدی می تونی ژاکت گرمایی رو شبیه سازی کنی.
البته این مخزنی که مد نظر شما هست بیشتر شبیه به یک مخزن با پره یا همون پروانه هستش که اصولا با راکتور CSTRنمایش داده می شه در هایسیس ولی اگر شما بخوای شبیه سازی کنی باید Tankقرار بدی با جریان انرژی واسه میزان توان موتوری که پره رو می چرخونه هم باید دیوتی داشته باشی یعنی انرژی مورد نیاز برای کاری که انجام می شود بعلاوه انرژی مورد نیاز برای گرم نگه داشتن مخزن رو داشته باشی مجموع رو بعنوان دیوتی قرار بدی در شبیه سازی.
بازم سوالی بود بفرمایید.

vahidmmmm

عضو جدید
با سلام...
خدمت دوستان.
دوستان من میخوام واحد کاهش گرانروی رو طراحی کنم تو هایسیس.... ولی من اطلاعات مربوط بهشون ندارم... چطوری می تونم اطلاعات رو بدست بیارم... یا کسی از دوستان هست برام این طراحی رو انجام بده؟؟

vahidmmmm

عضو جدید
با سالام
خدمت دوستان.
دوستان من میخوام واحد کاهش گرانروی تبریز رو طراحی کنم تو هایسیس.... ولی من اطلاعات مربوط بهشون ندارم... چطوری می تونم اطلاعات رو بدست بیارم... یا کسی از دوستان هست برام این طراحی رو انجام بده؟؟حالا اگه شد کمکم کنه... ممنون میشم. زمان کم مونده....

wolf911

عضو جدید
سلام به همگی من برای پروژه ی کارشناسیم نیاز شدید به PDFواحد نم زدایی گاز طبیعی یکی از پالایشگاه های گاز کشور نیاز دارم اگه کسی داره خواهشا بهم کمک کنه خیلی خیلی بهش نیاز دارم

vahidmmmm

عضو جدید
سلام به همگی من برای پروژه ی کارشناسیم نیاز شدید به PDFواحد نم زدایی گاز طبیعی یکی از پالایشگاه های گاز کشور نیاز دارم اگه کسی داره خواهشا بهم کمک کنه خیلی خیلی بهش نیاز دارم

دوست عزیز من چند مورد دارم که مربوط به گاز مرطوب هست، حالا نمی دونم به دردت میخوره یا نه. اینجا میزارم برات.مشاهده پیوست wetgas.pdf

vahidmmmm

عضو جدید
[h=2][/h]
با سلام
خدمت دوستان. کسی نیست به داد من برسه.
دوستان من میخوام واحد کاهش گرانروی تبریز رو طراحی کنم تو هایسیس.... ولی من اطلاعات مربوط بهشون ندارم... چطوری می تونم اطلاعات رو بدست بیارم... یا کسی از دوستان هست برام این طراحی رو انجام بده؟؟حالا اگه شد کمکم کنه... ممنون میشم. زمان کم مونده...

vahidmmmm

عضو جدید
با سلام
خدمت دوستان. کسی نیست به داد من برسه.
دوستان من میخوام واحد کاهش گرانروی تبریز رو طراحی کنم تو هایسیس.... ولی من اطلاعات مربوط بهشون ندارم... چطوری می تونم اطلاعات رو بدست بیارم... یا کسی از دوستان هست برام این طراحی رو انجام بده؟؟حالا اگه شد کمکم کنه... ممنون میشم. زمان کم مونده...:cry:

wolf911

عضو جدید
با سلام
بچه کسی در مورد شیرین سازی آب چیزی میدونه ؟برای دوستم استادش یه پروژه بهش داده گفته که برو یه واحد شیرین سازی تو اسپن یا هایسیس طراحی کن که کمترین هزینه ی تولید داشته باشه

javahery

متخصص هایسیس
کاربر ممتاز
با سالام
خدمت دوستان.
دوستان من میخوام واحد کاهش گرانروی تبریز رو طراحی کنم تو هایسیس.... ولی من اطلاعات مربوط بهشون ندارم... چطوری می تونم اطلاعات رو بدست بیارم... یا کسی از دوستان هست برام این طراحی رو انجام بده؟؟حالا اگه شد کمکم کنه... ممنون میشم. زمان کم مونده....

سلام جناب مهندس

کمکی از دست من بر بیاد در خدمت هستم:)

javahery

متخصص هایسیس
کاربر ممتاز
با سلام
بچه کسی در مورد شیرین سازی آب چیزی میدونه ؟برای دوستم استادش یه پروژه بهش داده گفته که برو یه واحد شیرین سازی تو اسپن یا هایسیس طراحی کن که کمترین هزینه ی تولید داشته باشه

سلام به شما دوست من
درباره شیرین سازی آب هم یه چیزایی می دونم...البته به گمانم دوست شما نیاز به بهینه سازی داره.

javahery

متخصص هایسیس
کاربر ممتاز
سلام و خسته نباشید شما PFD یا چیزی ذر این زمینه دارین چندتا روش بود مثMED یا روش اسمز معکوس ولی PFD در این زمینه نداره

اجازه بدید بین پی اف دی ها بگردم...به احتمال قوی دارم .براتون می ذارم همینجا...چک بفرمایید.

خب... خانوم مهندسی دیگه... پشت سرت صحبت کردیم... پیدا شدی....:D راستی من برنامه پترو سیم رو نصب کردم... داخل اون هست.... تا حالا با این برنامه کار کردید؟؟؟

عجب روش جالبی!!!:)
پتروسیم شباهت عجیبی به هایسیس داره ولی متاسفانه بخاطر ورژن سیستمم من نصب ندارمش ولی اگر سوالی داشتین در حد دانش ام می تونم کمکتون کنم

vahidmmmm

عضو جدید
اجازه بدید بین پی اف دی ها بگردم...به احتمال قوی دارم .براتون می ذارم همینجا...چک بفرمایید.

عجب روش جالبی!!!:)
پتروسیم شباهت عجیبی به هایسیس داره ولی متاسفانه بخاطر ورژن سیستمم من نصب ندارمش ولی اگر سوالی داشتین در حد دانش ام می تونم کمکتون کنم

خب خواهش دیگه: خب من سوالم این بود که مثلا تو هایسیس چطوری میشه Feed مربوط به واحد کاهش گرانروی رو آورد... خب من بلد نیستم ... ولی تو پترو سیم فیدش هست... میدونم... کلا روی هایسیس 3 کار می کنه...

javahery

متخصص هایسیس
کاربر ممتاز
خب خواهش دیگه: خب من سوالم این بود که مثلا تو هایسیس چطوری میشه Feed مربوط به واحد کاهش گرانروی رو آورد... خب من بلد نیستم ... ولی تو پترو سیم فیدش هست... میدونم... کلا روی هایسیس 3 کار می کنه...

توی هایسیس شما باید برای خوارک واحد ویسبریکر یا همان کاهش گروانروی برش نفتی تعریف کنی که این برش ها با تقطیرTBPیا ASTM بیان می شه ....راه حلی که به دهن من می رسه اینه که توی پتروسیم شما این خوراک رو اضافه کنی به محیط شبیه سازی و خواص تقطیرش رو از داده های پتروسیم استخراج کنی بعد توی هایسیس وارد کنی یا اگر دیتا های خود واحد رو داری وارد کنی

vahidmmmm

عضو جدید
توی هایسیس شما باید برای خوارک واحد ویسبریکر یا همان کاهش گروانروی برش نفتی تعریف کنی که این برش ها با تقطیرTBPیا ASTM بیان می شه ....راه حلی که به دهن من می رسه اینه که توی پتروسیم شما این خوراک رو اضافه کنی به محیط شبیه سازی و خواص تقطیرش رو از داده های پتروسیم استخراج کنی بعد توی هایسیس وارد کنی یا اگر دیتا های خود واحد رو داری وارد کنی

به نظرم اگه تو همان پترو سیم کار کنم بهتره... فرقی با هایسیس نداره.... محیطشم همانه... فقط این چیز ها به صورت خوراک آماده است، پس اینطوری... مرسی بابت راهنماییتون. باز مشکلی بود مزاحمتون میشم. ممنون:gol::gol::gol:

javahery

متخصص هایسیس
کاربر ممتاز
به نظرم اگه تو همان پترو سیم کار کنم بهتره... فرقی با هایسیس نداره.... محیطشم همانه... فقط این چیز ها به صورت خوراک آماده است، پس اینطوری... مرسی بابت راهنماییتون. باز مشکلی بود مزاحمتون میشم. ممنون:gol::gol::gol:

مراحم هستین....خواهش می کنم.....موفق باشید

آخرین ویرایش:

wolf911

عضو جدید
سلام مهندس جواهری
من یه سوالی از شما داشتم
می خواستم بدونم که آیا شما متلب کار کردین ؟اگر کار کردین چطوری میشه راکتور ها رو در متلب مدل کرد ؟اگه در این زمینه فایل مدل سازی شده یا آموزشی دارین ممنون میشم که برام ایمیل کنین یا در همین جا بذارین
البته بابت این این همه مزاحمت ازتون عذز می خوام

بالا