سوالها و درخواستها در مورد شبیه سازی با نرم افزار هایسیس - HYSYS

mohamad.63

کاربر فعال
سلام
اون فایل STRGXI2.dll رو که تو پوشه کرک هست باید در دو مسیر
C:\Program Files\Common Files\Hyprotech\Shared
C:\Program Files\Common Files\AspenTech Shared
کپی کنید
این کپی کردن آخرین مرحله هستش اگه این مسیر رو ندارید خودتون هم میتونید فولدرهاش رو بسازید یا اینکه اول فایل لایستس رو درست کنید بعد با اون نرم افزار رو نصب کنید بعد خود نرم افزار این مسیر ها رو میسازه بعدش کپی کنید
آخرین ورژنی که نصب کردم 8.4 بود که نصب شد کار هم میکنه الان 8.6 هم اومده سافتگذر هم داره البته با یه روش دیگه حدود 85 درصد ماژول های نرم افزار کرک میشه

ئدز

عضو جدید
چقدر احتمال داره که سی دی برنامه خراب بشه من همه راه ها رو رفتم برای نصب هم روش خود سی دی هم روش شما ها رو اما بازم ایراد لایسنس میگیره .حتی تو سیستمه دیگه هم امتحان کردم بازم همین ایراد رو میگیره....میشه منو به یه لینک درست و حسابی از هایسیس راهنمایی کنید ورژنش مهم نیست

javahery

متخصص هایسیس
کاربر ممتاز
چقدر احتمال داره که سی دی برنامه خراب بشه من همه راه ها رو رفتم برای نصب هم روش خود سی دی هم روش شما ها رو اما بازم ایراد لایسنس میگیره .حتی تو سیستمه دیگه هم امتحان کردم بازم همین ایراد رو میگیره....میشه منو به یه لینک درست و حسابی از هایسیس راهنمایی کنید ورژنش مهم نیست

ببین من از روی این فایلی که برات ضمیمه کردم نصب کردم.اگه فایل هایی رو که گفته یعنی همون SQL ها رو داری و نصب نمیشه باید بری سراغ یه ورژن دیگه
یکم سنگینه برات بخوام بذارم ولی سعی می کنم هایسیس 2006 رو برات آپ کنم همین جا .

پیوست ها

• نحوه نصب اسپن هایسیسv7.2.rar
    5.4 مگایابت · بازدیدها: 0

ئدز

عضو جدید
ببین من از روی این فایلی که برات ضمیمه کردم نصب کردم.اگه فایل هایی رو که گفته یعنی همون SQL ها رو داری و نصب نمیشه باید بری سراغ یه ورژن دیگه
یکم سنگینه برات بخوام بذارم ولی سعی می کنم هایسیس 2006 رو برات آپ کنم همین جا .

مرسی ولی باور کن عین همین رفتم فقط یه سری کارای بعد از ری استارتت با مال من فرق داره و اینکه من sql رو اول نصب میکنم..............چرا نباید نصب کنه و یه ورژن دیگه رو باید بزنم ؟من حتی رو سیستم خونه خواهرم هم امتحان کردم نشددددددددددد عجب بساطیهههههههه

mohamad.63

کاربر فعال
مرسی ولی باور کن عین همین رفتم فقط یه سری کارای بعد از ری استارتت با مال من فرق داره و اینکه من sql رو اول نصب میکنم..............چرا نباید نصب کنه و یه ورژن دیگه رو باید بزنم ؟من حتی رو سیستم خونه خواهرم هم امتحان کردم نشددددددددددد عجب بساطیهههههههه
آقا حتما لایسنس رو Run As Admin اجرا کن. بعد که پیغام Successful, enjoy اینا اومد حتما با زدن یه کلید از صفحه کلید اون صفحه سیاه لایسنس ساز رو ببند با اون X گوشه صفحه نبند
توی اون فایلی که دوستمون گذاشتن مراحل نصب توی اون فایل پی دی اف فارسی اومده مراحل صفحه 16 و 22 رو حتما آخر نصب اجرا کن
نصبش مشکلی نباید داشته باشه اگه نشد مراحل نصبتو یکی یکی اینجا بنویس من یا دوستان دیگه هستیم اگه مشکلی بود

mohamad.63

کاربر فعال
اگر هم دوباره لایسنس رو ساختی جایگزین همون قبلی توی پوشه
و احتمالا
بکن
و بعد از Start ویندوز از پوشه Aspentech برو common utilities بعد slm license profiler اجرا کن ببین درست میشه یا نه ( مثل این عکس هایی که میذارم)
5.jpg

6.jpg
البته این عکس ها برای ورژن 8 هستش ورژن 7.2 باید 710 تا لایسنس بشناسه

mohamad.63

کاربر فعال
هیچی برام نیاورد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به نظر من اول فایل لایسنس رو به صورت run as admin دوباره بساز
بعد جایگزین قبلی کن تو همون مسیر هایی که گفتم (قایل لایسنس قبلی رو Delete کن )
(
و احتمالا
)
اون فایل STRGXI2 رو که تو پوشه کرک هست در دو مسیر بالا کپی کن تا جایگزین فایل قبلی بشه
بعد مراحل صفحه 16 و 22 اون فایل اموزش نصب فارسی رو اجرا کن
بعد slm license profiler که تو پست قبلی گفتم
درست میشه

ali_cheeng

عضو جدید
بهينه سازی

بهينه سازی

سلام
من یک تابع دارم متشکل از چند متغیر که می خوام اون رو حداقل کنم ولی در صفحه optimizer hysys نمي دونم چه جور این تابع رو وارد کنم(متغیر ها رو از spreadsheet فرا خوانده ام)
لطفا راهنمایی کنید ممنون

imangholi

عضو جدید
user variable

user variable

با سلام خدمت دوستان
مشکلی دارم در تعریف متغیر جدید توسط کاربر (user variable) در نرم افزار هایسیس. کسی هست کمکم کنه؟

Salishojaee

عضو جدید
HYSYS

HYSYS

سلام دوستان

لطفا راهنماييم كنيد كه چطور مي تونم با استفاده از نرم افزار HYSYS نمودار تغييرات water dewpoint بر حسب Pressure رو براي يك كامپوزيشن مشخص از گاز ترسيم كنم.

ممنونم

javahery

متخصص هایسیس
کاربر ممتاز
سلام دوستان

لطفا راهنماييم كنيد كه چطور مي تونم با استفاده از نرم افزار HYSYS نمودار تغييرات water dewpoint بر حسب Pressure رو براي يك كامپوزيشن مشخص از گاز ترسيم كنم.

ممنونم

سلام دوست من
تشریف ببرید به این آدرس:
Tools=> Databook=>Variables
در این قسمت متغییرهاتون رو اضافه می کنید و بعد به Tab
Case Studies می روید.Add رو می زنید و متغییرها رو از لحاظ وابسته بودن و مستقل بودن با تیک زدن مشخص می کنید.
بعد دکمه Viewرو می زنید و در صفحه ی جدید Addرو می زنید و بازه ها رو مشخص می کنید و دکمه Start رو می زنید و سپس با زدن دکمه Result نتیجه رو مشاهده خواهید کرد.

javahery

متخصص هایسیس
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان
مشکلی دارم در تعریف متغیر جدید توسط کاربر (user variable) در نرم افزار هایسیس. کسی هست کمکم کنه؟

سلام دوست من
من دقیقا متوجه نشدم سوالتون در مورد کدوم قسمت هست ...میشه بیشتر توضیح بدید؟
ممنون:)

imangholi

عضو جدید
مربوط به قسمت اتوماسیون هایسیس است. زمانیکه در هایسیس میخواهیم متغیر جدیدی تعریف کنیم که آن متغیر با فرمول تعریف شده توسط کاربر محاسبه میشود یا بطور دستی مقدار داده میشود. برای مثال هایسیس متغیری برای اگزرژی جریان در نظر نگرفته است. کاربر میتواند با تعریف این متغیر در شبیه سازی خود از آن استفاده کند. سوال من در کدهای وی بی(ویژوال بیسیک) است. در تعریف کردن دچار مشکل شده ام.

سلام دوست من
من دقیقا متوجه نشدم سوالتون در مورد کدوم قسمت هست ...میشه بیشتر توضیح بدید؟
ممنون:)

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من در حالت دینامیک هایسیس میخوام با الگوریتم ژنتیک بهینه سازی انجام بدم... کدی که برای بهینه سازی حالت استاتیک هست رو دارم
کسی میدونه در حالت دینامیک چه فرقی داره؟؟؟

ChemicEng

عضو جدید
سلام دوستان
تو هایسیس وقتی یه مبدل با شرایط دمایی داده شده قابل حل نیست می نویسه : Temprature cross
راهی هست که اینو ننویسه و ok بزنه؟

javahery

متخصص هایسیس
کاربر ممتاز
سلام دوستان
تو هایسیس وقتی یه مبدل با شرایط دمایی داده شده قابل حل نیست می نویسه : Temprature cross
راهی هست که اینو ننویسه و ok بزنه؟

سلام بر شما دوست عزیز
شما سه تا راه داری:
1- اول اینکه بری قسمت Design=>Specs=>Add
اگر مقدار Duty رو داری وارد کنی.
2- اینکه بری همین قسمت و Min Approch رو انخاب کنی و وارد کنی
3-اینکه بری به این آدرس:
Parameters=>Heat Leak/Loss
از حالت Noneخارج کنی یعنی یکی از دو گزینه بعدی رو انخاب کنی و در قسمت Worksheetدما ها رو دستی وارد کنی که البته اگه باز هم خطا داد می تونی بر گردی به آدرس بالا و در بخش Heat Exchanger Model
نوع مبدل رو از End Point به Weightedتغییر بدید و بعد دماها رو دستی وارد بفرمایید.
قطعا جواب می گیرید ولی توصیه من اینه اگر Dutyیا Min Approvh رو دارید با اون ها ران بفرمایید
سوالی بود حتما مطرح بفرمایید.

atefehp

عضو جدید
طراحی کلکتور

طراحی کلکتور

سلام و خسته نباشید.لطفا طریقه طراحی یک کلکتور با استفاده از هایسیس را توضیح بدین.ممنون

gebryas

عضو جدید
سلام کسی میدونه چطور میشه یه slug catcher رو توی هایسیس شبیه سازی کرد ؟

ایا به این صورته که یه پایپ لاین اضافه کنیم و اپشن do slug calc رو فعال کنیم و بعدش سپریتور بزاریم ؟
خوب

بگم که توی شبیه سازی توی هایسیس میشه از یه سپریتور بجا اسلاگ کچر استفاده کرد !

آخرین ویرایش توسط مدیر:

javahery

متخصص هایسیس
کاربر ممتاز
سلام و خسته نباشید.لطفا طریقه طراحی یک کلکتور با استفاده از هایسیس را توضیح بدین.ممنون

سلام مهندس
تا اونجا که من سر و کار داشتم فکر می کنم کلکتور یک سو کننده مکانیکی-الکتریکی باشه.
با همچین ادواتی برخورد نداشتم در هایسیس.
میشه بیشتر درباره طرز عملی که انجام می ده توضیح بفرمایید

Mehrdad.sadeghi

عضو جدید
کتاب دکتر باغمیشه خیلی ضعیفه. این کتاب عالیه باید از انقلاب تهیه کنید هم steady و هم Dynamic رو تو دو تا کتاب آموزش داده.
عنوان کتاب ها:
شبیه سازی فرآیندهای شیمیایی پایا انتشارات دانشگران صنعت پژوه
شبیه سازی دینامیکی فرآیندهای شیمیایی فرآیندهای 20140912_181446.jpg

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
Re: سوالها و درخواستها در مورد شبیه سازی با نرم افزار HYSYS

کتاب دکتر باغمیشه خیلی ضعیفه. این کتاب عالیه باید از انقلاب تهیه کنید هم steady و هم Dynamic رو تو دو تا کتاب آموزش داده.
عنوان کتاب ها:
شبیه سازی فرآیندهای شیمیایی پایا انتشارات دانشگران صنعت پژوه
شبیه سازی دینامیکی فرآیندهای شیمیایی فرآیندهای مشاهده پیوست 220767
از محضر دکتر گوهر رخی نگارنده این کتاب استفاده کردم. انسانی بسیار شریف و عالم هستند.
کتاب واقعا عالی هست.
در مورد آموزش هایسیس اون چیزی که خیلی مهمه دید صنعتی در طراحی هست و تجربه کار با نرم افزار.
هایسیس همیشه به حدسهای اولیه نیاز داره برای جواب دقیق و نزدیک به واقعیت.
اگر اون حدسهای اولیه ( دیتایی که به برنامه میدید )خوب نباشن در اغلب موارد هایسیس جواب نمیده.

mohamad.63

کاربر فعال
از محضر دکتر گوهر رخی نگارنده این کتاب استفاده کردم. انسانی بسیار شریف و عالم هستند.
کتاب واقعا عالی هست.
.

واقعا ایشون در نرم افزار های مهندسی شیمی فوق حرفه ای هستند و البته کلا هر چی که به مهندسی شیمی مربوط میشه ایشون درش استاد هسنتد به خصوص ترمودینامیک
کتابشون هم بهترین کتاب هایسیس در ایران هست

ChemicEng

عضو جدید
سلام دوستان
برای شبیه سازی واحد تولید متانول از گازطبیعی که با مواد متانول، هیدروژن، آب، CO , CO2 و متان و اتان سر و کار داریم ، کدام بسته ترمودینامیکی رو پیشنهاد میکنید؟
ممنون

javahery

متخصص هایسیس
کاربر ممتاز
سلام دوستان
برای شبیه سازی واحد تولید متانول از گازطبیعی که با مواد متانول، هیدروژن، آب، CO , CO2 و متان و اتان سر و کار داریم ، کدام بسته ترمودینامیکی رو پیشنهاد میکنید؟
ممنون
سلام مهندس
ببخشید بابت تاخیر در جواب.
NRTL نتیجه بهتری خواهد داد.
خواهش می کنم.

alefi14

عضو جدید
سلام
میشه در مورد شبیه سازی مبدل double pipe در هایسیس راهنمایی کنید؟
چه تغییری باید در مبدل حرارتی به وجود بیاد که تبدیل به double pipe بشه؟
ممنون میشم

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز

سلام
میشه در مورد شبیه سازی مبدل double pipe در هایسیس راهنمایی کنید؟
چه تغییری باید در مبدل حرارتی به وجود بیاد که تبدیل به double pipe بشه؟
ممنون میشم
یک پاس لوله یک پاس پوسته و محاسبه سطح انتقال حرارت که با توجه داشتن یک لوله بسیار راحته محیط لوله ضربدر طولش. اینا اطلاعاتیه که هایسیس واسه طراحی مبدل لازم داره

niloo-far

عضو جدید
Sheet 1-4.jpg
سلام. تو طراحی این قسمت لطفا کمکم میکنید؟ نمیدونم از چه تجهیزاتی تو هایسیس باید استفاده کنم
M-101: weigh scale
M-102: Feed Hopper
V-101: working solution makeup vessel, with 3hp turbine agitator and heating jacket, one spare
C-101: Iron Guard Chamber

بالا