سوالها و درخواستها در مورد شبیه سازی با نرم افزار هایسیس - HYSYS

javahery

متخصص هایسیس
کاربر ممتاز
سلام مهندس جواهری
من یه سوالی از شما داشتم
می خواستم بدونم که آیا شما متلب کار کردین ؟اگر کار کردین چطوری میشه راکتور ها رو در متلب مدل کرد ؟اگه در این زمینه فایل مدل سازی شده یا آموزشی دارین ممنون میشم که برام ایمیل کنین یا در همین جا بذارین
البته بابت این این همه مزاحمت ازتون عذز می خوام

سلام بر شما دوست عزیز
متاسفانه simulationمتلب رو هنوز کار نکردم.جزوه ای هم درباره این بخش ندارم ولی اگر توی باشگاه بگردید قطعا پیدا می کنید.

در رابطه با شیرین سازی آب هم یک فایل ضمیمه همین پست هست لطفا دریافت کنید.
با تشکر

پیوست ها

• sour water.rar
    239.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

wolf911

عضو جدید
سلام بر شما دوست عزیز
متاسفانه simulationمتلب رو هنوز کار نکردم.جزوه ای هم درباره این بخش ندارم ولی اگر توی باشگاه بگردید قطعا پیدا می کنید.

در رابطه با شیرین سازی آب هم یک فایل ضمیمه همین پست هست لطفا دریافت کنید.
با تشکر
خیلی ممونم بابت فایلی که برام فرستادین

vahidmmmm

عضو جدید
با سلام...
می خواستم بدونم چطور میشه مشکل لایسنس HYSYS 3.2 رو حل کرد دیکه تاریخ رو به عقب بر نگردونم.... یکی از دوستام یه بار این کارو کرد... یادم نیست دقیق چی کار کرد... کسی میدونه چی کار باید کرد؟؟؟

javahery

متخصص هایسیس
کاربر ممتاز
با سلام...
می خواستم بدونم چطور میشه مشکل لایسنس HYSYS 3.2 رو حل کرد دیکه تاریخ رو به عقب بر نگردونم.... یکی از دوستام یه بار این کارو کرد... یادم نیست دقیق چی کار کرد... کسی میدونه چی کار باید کرد؟؟؟

سلام...
من بهتون پیشنهاد می کنم اصلان با 3.2 کار نکنید ولی اگر هم تمایل به استفاده از این ورژن دارید می تونید با این تولید کننده لایسنس که در ضمیمه خدمت شما قرار دادم مجددا مراحل نصب را پیگیری بفرمایید.

پیوست ها

• License.2006.5.rar
    625.2 کیلوبایت · بازدیدها: 5

niloo-far

عضو جدید
دوستان من یک فایل هایسیس رو باید باز کنم ولی ارور میده که در ساختمان 7263 ایجاد شده و نمیشه در ساختمان 6728 باز بشه چطور میتونم به این ورژن هایسیسم رو ارتقا بدم؟

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستان من یک فایل هایسیس رو باید باز کنم ولی ارور میده که در ساختمان 7263 ایجاد شده و نمیشه در ساختمان 6728 باز بشه چطور میتونم به این ورژن هایسیسم رو ارتقا بدم؟

سلام
فکر کنم باید کلا هایسیس رو پاک کنی یه ورژن بالاتر نصب کنی..نمیشه همون ورژن قبلی رو ارتقا بدی.

niloo-far

عضو جدید
به کمک یکی از دوستانی که هایسیس ورژن 7263 دارن نیاز دارم. میخوام لطف کنن فایلی که بهشون میدم رو باز کنن و با پسوند xml یک بار save as کنن تا بتونم تو هایسیس ورژن پایین تر باز کنم

mrzhesami

عضو جدید
[h=2]سلام دوستان
کسی در مورد شرکت های خصوصی مهندسی شیمی در زمینه طراحی با Aspen Hysys یا نرم افزار های مرتبط اطلاعاتی داره ؟ من چطور می تونم اسامی این شرکت ها رو پیدا کنم ؟
ممنون
[/h]

ChemicEng

عضو جدید
سلام دوستان
کسی در مورد شرکت های خصوصی مهندسی شیمی در زمینه طراحی با Aspen Hysys یا نرم افزار های مرتبط اطلاعاتی داره ؟ من چطور می تونم اسامی این شرکت ها رو پیدا کنم ؟
ممنون
فایل پیوست رو ببینیدمشاهده پیوست MOSHAVER.pdf
ضمنا بخشی از کارای شرکتای مهندسی مشاور با هایسیسه و کار با استاندار و پروسیجر و تولید مدارک مهندسی (که قسمتی از اونها با هایسیس تهیه میشن) بخش اصلی کارشون رو تشکیل میده

javahery

متخصص هایسیس
کاربر ممتاز
سلام
فکر کنم باید کلا هایسیس رو پاک کنی یه ورژن بالاتر نصب کنی..نمیشه همون ورژن قبلی رو ارتقا بدی.

سلام دوست من ...نیازی به پاک کردن ورژن نیست فقط کافی هست که با پسوند .xmlسیو بشه

سلام دوست من کافی هست که ورژن قبلی رو شما بدونی و اجازه بدی کسی که این ورژن رو داره برای شما باز کنه و با پسوند .xmlسیو کنه و خدمت شما بفرسته.
اگرر همینجا هم فایل رو قرار بدید من یا بقیه دوستان فایل تبدیل شده رو خدمت شما خواهیم گذاشت.
با تشکر از شما:)

wolf911

عضو جدید
سلام به همگی
ببخشید بچه ها من به PFD واحد تولید آمونیاک یکی از پتروشیمی های کشور احتیاج دارم ممنون میشم اگه کسی داره برام ایمیل کنه
با تشکر از همگی

آخرین ویرایش توسط مدیر:

niloo-far

عضو جدید
سلام دوست من ...نیازی به پاک کردن ورژن نیست فقط کافی هست که با پسوند .xmlسیو بشه

سلام دوست من کافی هست که ورژن قبلی رو شما بدونی و اجازه بدی کسی که این ورژن رو داره برای شما باز کنه و با پسوند .xmlسیو کنه و خدمت شما بفرسته.
اگرر همینجا هم فایل رو قرار بدید من یا بقیه دوستان فایل تبدیل شده رو خدمت شما خواهیم گذاشت.
با تشکر از شما:)

سلام ممنون. ولی الان فایل با فرمت xml هم باز نمیشه و ارور میده که Unable to read...

javahery

متخصص هایسیس
کاربر ممتاز
سلام ممنون. ولی الان فایل با فرمت xml هم باز نمیشه و ارور میده که Unable to read...

سلام
امکانش هست فایل رو برای بنده ایمیل کنید یا اینکه اینجا آپلود بفرمایید تا من هم یه امتحان کنم.
ایمیل رو خدمت شما ارسال می کنم.

h03e1nn

عضو جدید
سلام
خواهشاراهنماییم کنید...خیلی ضروریه
هرکاری میکنم هایسیس نصب نمیشه
نصب نسخه 3.2 رو که میزنم،فینیش میده و فایل هارو کپی نمیکنه
نسخه 3.1 هم تا نصفه میره بعد ارور میده.
هردو هم فایلهای نصبشونو از چندجا گیر اوردم امتحان کردم..فرقی نکرد.
روی یه سیستم دیگه امتحان کردم فقط 3.1 نصب شد.
سیستمم ویندوز 7 64x ،لپتاپ لنوو

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
Re: سوالها و درخواستها در مورد شبیه سازی با نرم افزار HYSYS

Re: سوالها و درخواستها در مورد شبیه سازی با نرم افزار HYSYS

سلام

رو 64 بیت نصب نمیشه
نرم افزار vmware machine رو نصب کن
یه وبندوز ایکس پی و تاریخ 2004 نصب کن مجازی اونوقت هایسی 3.2 بی مشکل نصبه

wolf911

عضو جدید
سلام
به خاطر اینکه هایسیس 3.2 و 3.1 برای ویندوز های 32 بیتی نصب میشه شما باید از ASPEN TECH 7.3 7.2ُ 8.0 یا 8.3 8.4 استفاده کنید

h03e1nn

عضو جدید
رو 64 بیت نصب نمیشه
نرم افزار vmware machine رو نصب کن
یه وبندوز ایکس پی و تاریخ 2004 نصب کن مجازی اونوقت هایسی 3.2 بی مشکل نصبه
به خاطر اینکه هایسیس 3.2 و 3.1 برای ویندوز های 32 بیتی نصب میشه شما باید از ASPEN TECH 7.3 7.2ُ 8.0 یا 8.3 8.4 استفاده کنید
مر30 از پاسختون
راستش من تازه کارم...الانم ترم 4 ام.
اگه میشه یه راهنمایی راجع به نرم افزارهای مهندسی شیمی بکنید.
میخوام کار با یه نرم افزار رو شروع کنم،فول کنم،اسپن پلاس خوبه یا هایسیس یا...کلا یه توضیح بدید.
اون نسخه هایی که از کاکشن اسپن گفتید،نسخه آخره و روی 64 بیت نصب میشه؟میشه راجع به نسخه های اسپن وان هم یه توضیح بدید(که هایسیس هم دارن دیگه)
با تشکر فراوان:gol::gol:

wolf911

عضو جدید
مر30 از پاسختون
راستش من تازه کارم...الانم ترم 4 ام.
اگه میشه یه راهنمایی راجع به نرم افزارهای مهندسی شیمی بکنید.
میخوام کار با یه نرم افزار رو شروع کنم،فول کنم،اسپن پلاس خوبه یا هایسیس یا...کلا یه توضیح بدید.
اون نسخه هایی که از کاکشن اسپن گفتید،نسخه آخره و روی 64 بیت نصب میشه؟میشه راجع به نسخه های اسپن وان هم یه توضیح بدید(که هایسیس هم دارن دیگه
با تشکر فراوان:gol::gol:
هایسیس کار کن چون تو صنعت هم بیشتر با هایسیس کار میکنن اسپن پلاس هم نرم افزاریه مث هایسیس برای شبیه سازی فرآیند های شیمیایی کاربرد داره اما کار کردن باهش سخته چون گیر بازار زیادی داره ولی از لحاظ دیتا بانک و ادوات فرآیندی خیلی کامل تر از هایسیسه ولی چون هایسیس خیلی زود جواب میده و کار کردن باهاش راحته بیشتر از هایسیس استفاده میکنن
آره همه ی نسخه های بالاتر از 3.2 همگی در 64 بیتی ها نصب میشه
توضیحی نمی خواد به طبع هرچه قدر ورژن بالاتر میره نرم افزار کاملتر میشه
اگر باز سوالی داشتی بپرس چون من 3 ترم هایسیس تدریس کردم و یه کتاب هم با استادم دارم مینویسم

niloo-far

عضو جدید
سلام دوستان راهنمایی نصب میخواستم
سیستم من ویندوز 7 نسخه 64 بیتی هست هایسیس 2006 هم روش نصب دارم اما مجبورم ورژن بالاتر نصب کنم.
الان فایل aspen one v7.1 رو هاردم ریختم (دی وی دی نیست) بدون اینکه هایسیس قبلی (2006) رو پاک کنم شروع به نصب کردم
لایسنسشو بدون مشکل ایجاد کردم و مراحل نصب رو انجام دادم البته این سوال هم که تو عکس هست ازم میپرسه که تو آموزش های نصب ندیدم! با این حال ادامه میده تا جایی که با نصب sql server 2005 ظاهرا مشکل داره. برای حلش به فولدر sql رفتم که دستی نصب کنم ارور خاصی نمیده اما بعدا که به نصب هایسیس برمیگردم میبینم SQLServer2005_BC.msi نصب نشده
میشه راهنمایی کنین لطفا؟ :(:confused:
Untitled.jpg

javahery

متخصص هایسیس
کاربر ممتاز
سلام دوستان راهنمایی نصب میخواستم
سیستم من ویندوز 7 نسخه 64 بیتی هست هایسیس 2006 هم روش نصب دارم اما مجبورم ورژن بالاتر نصب کنم.
الان فایل aspen one v7.1 رو هاردم ریختم (دی وی دی نیست) بدون اینکه هایسیس قبلی (2006) رو پاک کنم شروع به نصب کردم
لایسنسشو بدون مشکل ایجاد کردم و مراحل نصب رو انجام دادم البته این سوال هم که تو عکس هست ازم میپرسه که تو آموزش های نصب ندیدم! با این حال ادامه میده تا جایی که با نصب sql server 2005 ظاهرا مشکل داره. برای حلش به فولدر sql رفتم که دستی نصب کنم ارور خاصی نمیده اما بعدا که به نصب هایسیس برمیگردم میبینم SQLServer2005_BC.msi نصب نشده
میشه راهنمایی کنین لطفا؟ :(:confused:
مشاهده پیوست 237090

با عرض سلام خدمت شما
باید بگم که در ابتدا حتما باید هایسیس 2006 رو پاک کنید و بعد مراحل نصب ورژن7.1 رو شروع بفرمایید.
حتما sqlرو قبل از شروع نصب نرم افزار جدید نصب بفرمایید.
و اینکه سعی بفرمایید ورژن 7.3 رو نصب کنید چون ورژن 7.1 کاستی های حتی در محاسبات ممکنه داشته باشه.
با تشکر...سوالی داشتین بفرمایید.

آخرین ویرایش:

niloo-far

عضو جدید
با عرض سلام خدمت شما
باید بگم که در ابتدا حتما باید هایسیس 2006 رو پاک کنید و بعد مراحل نصب ورژن7.1 رو شروع بفرمایید.
حتما sqlرو قبل از شروع نصب نرم افزار جدید نصب بفرمایید.
و اینکه سعی بفرمایید ورژن 7.3 رو نصب کنید چون ورژن 7.1 کاستی های حتی در محاسبات ممکنه داشته باشه.
با تشکر...سوالی داشتین بفرمایید.

ممنونم
مراحل نصب مدتی پیش رفت ولی با ارور 1603 متوقف شد :(

آخرین ویرایش:

javahery

متخصص هایسیس
کاربر ممتاز
ممنونم
مراحل نصب مدتی پیش رفت ولی با ارور 1603 متوقف شد :(

سلام دوست من
شما نرم افزار
[h=3]Farm Works[/h]رو نصب داری....ترجیحا ورژن 5 اش رو یا 7 اش رو؟
شکل خطا رو هم میشه برام آپلود بفرمایید همینجا؟ممنون

maede_chem

عضو جدید
نرم افزارهای PDMS و hysys روی ویندوز 8 هم نصب میشن؟؟

الان ویندوز 7 دارم و با استفاده از ویندوز مجازی نصبشون کردم.میخواستم بدونم روی ویندوز 8 هم باید ویندوز مجازی نصب کنم؟

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
نرم افزارهای PDMS و hysys روی ویندوز 8 هم نصب میشن؟؟

الان ویندوز 7 دارم و با استفاده از ویندوز مجازی نصبشون کردم.میخواستم بدونم روی ویندوز 8 هم باید ویندوز مجازی نصب کنم؟
سلام
این نرم افزارها رو عادی میتونید روی هم ویندوز 7 و هم 8 نصب کنید .. و مشکلی هم پیش نمیاد .. فقط این نرم افزارها به دلیل کرک بودن روی ویندوز xp روان تر کار میکنند.
نصب این ها روی وین 7 و 8 مشابه است. فرقی بینشون نیست.

h03e1nn

عضو جدید
مشکلم حل شد خداروشکر
اگه روش اول اول که توی فایل های کرک هست جواب نداد،یه روشه دیگه تو سایت بهش اشاره کرده مشکلو حل میکنه

tanhatarin_1361

عضو جدید
دوست عزیز از روش ارائه شده تو این سایت استفاده کن، ویدیو از سایت یوتیوب هست باید چیز شکن داشته باشی

http://energygroup.ir/blog/2014/09/14/aspen-one-8-6-installation/

مشکلم حل شد خداروشکر
اگه روش اول اول که توی فایل های کرک هست جواب نداد،یه روشه دیگه تو سایت بهش اشاره کرده مشکلو حل میکنه

elahe-pr

عضو جدید
سلام دوستان
ببخشید کسی اینجا با نرم افزار PVT Pro کار کرده؟
من دارم اطلاعات آزمایشگاهی یک نمونه نفت رو به این نرم افزار میدم ولی متاسفانه خیلی خطا بهم میده. با این نرم افزار آشنایی کامل ندارم فکر میکنم جایی اطلاعات رو اشتباه میدم.
میتونید کمکم کنید؟
ممنون

javahery

متخصص هایسیس
کاربر ممتاز
سلام دوستان
ببخشید کسی اینجا با نرم افزار PVT Pro کار کرده؟
من دارم اطلاعات آزمایشگاهی یک نمونه نفت رو به این نرم افزار میدم ولی متاسفانه خیلی خطا بهم میده. با این نرم افزار آشنایی کامل ندارم فکر میکنم جایی اطلاعات رو اشتباه میدم.
میتونید کمکم کنید؟
ممنون

سلام دوست من
معادلات حالت انتخابی رو مناسب با اجزای وارد شده انتخاب کردین؟

بالا