سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان

امروز نمیدونم چی شد روی ایکون صدای که کنار ساعت هستش ضرب خورد و حتی کلید f9 و صدا رو رو لپتابم که ایسوس هستش فشار میدم دیگه از حالت mute در نمیاد حتا تو کنترل پنل قسمت sound هم رفتم سربرگه اول زده بود پیدا نشد سخت افزار .تورو خدا بگید چیکار کنم چرا یهو شد؟؟؟؟؟؟؟:cry: نیاز زیادی به ویس دارم الان:(

آرزوخانوم

عضو جدید
با سلام
من سری روزانه روزهای میلادی رو دارم الان می خوام میانگین ماهانه بگیرم و این به تعداد 50 سری هست خب الان میخام که میانگین بگیرم چون ماه های میلادی روزهاش فرق می کنه مثلا یکیش30 روزه یکیش31 روزه هست خب اگر بخوام بکشم که تکرار بشه نمیشه که واسه تمام سری ها این کار رو انجام بده چکار کنم دوستان توروخدا کمکم کنین بی زحمت
وات؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام من رو لپ تاپم تلگرام نصب کردم الان local storage هی تعدادش میره بالا ولی نمیدونم عکسایی که برام میاد کجا میده، یه دونه عکسو خودم سیو کردم، تو فولدر تلگرام تو downloads سیو شد ولی همون سه دونس، اما نمیدونم بقیه عکسام کجا میره، نمیخوام هی دونه دونه سیو کنم تیکشو هم زدم اما نمیفهمم کجا میرن کسی میتونه راهنماییم کنه؟؟؟؟

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام دوستان

امروز نمیدونم چی شد روی ایکون صدای که کنار ساعت هستش ضرب خورد و حتی کلید f9 و صدا رو رو لپتابم که ایسوس هستش فشار میدم دیگه از حالت mute در نمیاد حتا تو کنترل پنل قسمت sound هم رفتم سربرگه اول زده بود پیدا نشد سخت افزار .تورو خدا بگید چیکار کنم چرا یهو شد؟؟؟؟؟؟؟:cry: نیاز زیادی به ویس دارم الان:(

سلام، یه چک کن شاید درایور صدات پریده، اگر نپریده بود این تنظیمات رو انجام بده. اگر نشد، دوباره درایورت رو نصب کن.

سلام من رو لپ تاپم تلگرام نصب کردم الان local storage هی تعدادش میره بالا ولی نمیدونم عکسایی که برام میاد کجا میده، یه دونه عکسو خودم سیو کردم، تو فولدر تلگرام تو downloads سیو شد ولی همون سه دونس، اما نمیدونم بقیه عکسام کجا میره، نمیخوام هی دونه دونه سیو کنم تیکشو هم زدم اما نمیفهمم کجا میرن کسی میتونه راهنماییم کنه؟؟؟؟

برو توی تنظیمات یه جایش هست که نوشته dont ask Download path for each file این رو که فعال کنی هر بار که عکس یا فیلم میاد ازت میپرسه کجا ذخیرش کنه.

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
خب اون فعاله ولی همچین چیزی نمیاد000.jpg
الان ببینین 632 تا عکس زده تعدادوو
هربارم عکس میاد تعدادش بیشتر میشه!! ولی .....
بعد من میخوام مثل تلگرام رو گوشی که تیک سیو تو گالری رو فعال میکنی خوده عکسا سیو میشه تو یه فولدر اونطوری باشه نه اینکه دونه دونه بشینم عکس سیو کنم ..

آخرین ویرایش:

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام، یه چک کن شاید درایور صدات پریده، اگر نپریده بود این تنظیمات رو انجام بده. اگر نشد، دوباره درایورت رو نصب کن.

برو توی تنظیمات یه جایش هست که نوشته dont ask Download path for each file این رو که فعال کنی هر بار که عکس یا فیلم میاد ازت میپرسه کجا ذخیرش کنه.

درود بر شما

ویندوز من 8 هستش منظورتون همون مستقیم برم تو کنترل پنا device manager? بله رفتم فسمت sound همش زرد رنگ بودش!

relltek هم نصب کردم دوباره روی همون sound کلیک کردم ادرسو دادم مینوسه با موفقیت نصب شد اما هیچ تغییری نکرد یعنی علامتهای ضرب پاک نشد

تو قسمت sound هم میرم سربرگ اول مینوسه هیچ وسیله صدا یافت نشد

چه کنم؟ :cry:

amir-21

عضو
سلام دوستان یه مشکل دارم هنگام نصب ویندوز8.1 ولی درایو رو فرمت نمیکنه...ایرور میده
we could not format the selected partition [error: 0x8004242d].

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
سلام دوستان یه مشکل دارم هنگام نصب ویندوز8.1 ولی درایو رو فرمت نمیکنه...ایرور میده
we could not format the selected partition [error: 0x8004242d].

احتمالا پارتیشنی که استفاده می کنید به جای MBR از GPT استفاده می کنه
ساده ترین روش برای شما اینه که تمام درایوها رو حذف کنید و از اول پارتیشن بندی کنید که البته تمام اطلاعات سیستم شما حذف می شه
روش دوم اینه با کمک برنامه ها ساختار رو تغییر بدید
سومین راه اینه با استفاده از خط فرمان در حین نصب ویندوز و دستورات تغییر پارتیشن درستش کنید
البته شاید دلیل دیگه ای هم داشته باشه این پیغام
باید دکمه توضیحات بیشتر رو بزنید تا دلیلش رو بخونید

چاو شین

اخراجی موقت
سلام دوستان
همونطور که میدونید توی صفحات طولانی (مثلا صفحه یه سایت) با کلیک وسط موس و کشیدن موس به سمت پایین یا بالا میشه عمل اسکرول رو به صورت اتوماتیک انجام داد.
اما جدیداً موس من این کار رو نمیکنه (قبلا کار میکرد). توی فایرفاکس درسته ولی توی کروم و سایر برنامه های ویندوزی، بجای اسکرول پرش میکنه به بالای صفحه!!!
درایور رو هم یه بار حذف کردم و دوباره نصبش کردم اما نشد...
ویندوزم هم 8.1 هستش.
از حسن توجهتون ممنونم :gol:

آخرین ویرایش:

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان

درود بر شما

ویندوز من 8 هستش منظورتون همون مستقیم برم تو کنترل پنا device manager? بله رفتم فسمت sound همش زرد رنگ بودش!

relltek هم نصب کردم دوباره روی همون sound کلیک کردم ادرسو دادم مینوسه با موفقیت نصب شد اما هیچ تغییری نکرد یعنی علامتهای ضرب پاک نشد

تو قسمت sound هم میرم سربرگ اول مینوسه هیچ وسیله صدا یافت نشد

چه کنم؟ :cry:

من هرکاری کردم نتونستم صدای لپتابمو برگردونم از کجا میشه مطمین شد درایور صدا رو درست نصب کردم و اشکال از اون نیست؟

ایا باید ویندوز جدید نصب کرد فقط؟

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
همونطور که میدونید توی صفحات طولانی (مثلا صفحه یه سایت) با کلیک وسط موس و کشیدن موس به سمت پایین یا بالا میشه عمل اسکرول رو به صورت اتوماتیک انجام داد.
اما جدیداً موس من این کار رو نمیکنه (قبلا کار میکرد). توی فایرفاکس درسته ولی توی کروم و سایر برنامه های ویندوزی، بجای اسکرول پرش میکنه به بالای صفحه!!!
ویندوزم هم 8.1 هستش.

مشکلت رو دقیقا نمیدونم
ولی ماله خودم ویروسی شد اینجوری مرورگرا قاطی میکنن

gelayol joon

عضو جدید
کاربر ممتاز
سللام ,من لب تاپم فایلای فلشمو نشون نمیده ولی زدم به لپ تاپ دوستم نشون داد:(
چه کار کنم؟:redface:

چاو شین

اخراجی موقت
مشکلت رو دقیقا نمیدونم
ولی ماله خودم ویروسی شد اینجوری مرورگرا قاطی میکنن
ممنون :gol:
آخه مشکل اینجاست که توی محیط ویندوز هم قضیه همینه. اتفاقا همین یه ساعت پیش موسم رو روی یه لپ تاپ دیگه تست کردم هیچ مشکلی نداشت و به خوبی کار میکرد؛ ضمن اینکه لپ تاپم کاملا پاکه و ویروسی نداره...!

چاو شین

اخراجی موقت
البته..
فقط اینکه چطوری این کارو بکنم؟
دکمه prt sc روی کیبورد رو بزنید تا از صفحه عکس بگیره. بعد یه paint باز کنید و اونجا paste کنید. بعد سیو کنید و اینجا باا استفاده از گزینه اتچ بالای همین کادر پست گذاشتن (علامت سنجاق) پیوستش کنید...

gelayol joon

عضو جدید
کاربر ممتاز
دکمه prt sc روی کیبورد رو بزنید تا از صفحه عکس بگیره. بعد یه paint باز کنید و اونجا paste کنید. بعد سیو کنید و اینجا باا استفاده از گزینه اتچ بالای همین کادر پست گذاشتن (علامت سنجاق) پیوستش کنید...
بفرماید:

پیوست ها

• hidden.jpg
    hidden.jpg
    17.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • iran-eng.jpg
    iran-eng.jpg
    19.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

چاو شین

اخراجی موقت
سلام دوستان
ویندوزم هم 8.1 هستش.

دوستان ممنون از راهنماییتون! :|
خوشبختانه مشکل حل شد.

amir-21

عضو
احتمالا پارتیشنی که استفاده می کنید به جای MBR از GPT استفاده می کنه
ساده ترین روش برای شما اینه که تمام درایوها رو حذف کنید و از اول پارتیشن بندی کنید که البته تمام اطلاعات سیستم شما حذف می شه
روش دوم اینه با کمک برنامه ها ساختار رو تغییر بدید
سومین راه اینه با استفاده از خط فرمان در حین نصب ویندوز و دستورات تغییر پارتیشن درستش کنید
البته شاید دلیل دیگه ای هم داشته باشه این پیغام
باید دکمه توضیحات بیشتر رو بزنید تا دلیلش رو بخونید
دستت درد نکنه مهندس...روش سوم رو چطوری میتونم انجام بدم

Hossein_sh_s

کاربر بیش فعال
سلام

من چند وقتی میشه برای دانلود فایل مشکل پیدا کردم، البته این مشکل فقط مربوط به سیستم من و یک سایت خاص میشه، یعنی یه جورایی سیستم من نمیتونه با سرور این سایت ارتباط برقرار کنه،
وقتی میخوام فایلی رو دانلود کنم اولا یا سرعت کلا صفره یا خیلی پایین، ثانیا حجم فایل و اصلاعات دیگه نمایش داده نمیشه،
از دانلود منیجر در این حالات دوتا عکس گرفتم، البته بدون منیجر هم این مشکل وجود داره.

ممنون میشم راهنمایی کنید، خسته ام کرده،

Capture1.JPG

Capture.JPG

asal...

عضو جدید
سلام من اتوکد نصب کردم بعد جای موس تو محیط اتوکد میمونه چیکارش کنم؟

SHRP

کاربر ممتاز
دستت درد نکنه مهندس...روش سوم رو چطوری میتونم انجام بدم
روش سوم فنیه
احتمال زیاد اطلاعاتت رو از دست می دی....
با مسولیت خودت
این لینک یوتیوب:http://www.youtube.com/watch?v=g2iFj56NDg8
اینم لینک مایکروسافت: https://technet.microsoft.com/en-us/library/dn336946.aspx
کلیه اطلاعات تمام درایوها از بین خواهد رفت!

SHRP

کاربر ممتاز
سلام من اتوکد نصب کردم بعد جای موس تو محیط اتوکد میمونه چیکارش کنم؟
احتمال زیاد یا کارت گرافیک شما نصب نیست یا تنظیمات مشکلی داره یا خود ویندوز یا برنامه اتوکد مشکل داره...
این موارد رو که گفتم چک کنید
اول بروزرسانی کارت گرافیک
بعد اتوکد در نهایت ویندوز

SHRP

کاربر ممتاز
سلام

من چند وقتی میشه برای دانلود فایل مشکل پیدا کردم، البته این مشکل فقط مربوط به سیستم من و یک سایت خاص میشه، یعنی یه جورایی سیستم من نمیتونه با سرور این سایت ارتباط برقرار کنه،
وقتی میخوام فایلی رو دانلود کنم اولا یا سرعت کلا صفره یا خیلی پایین، ثانیا حجم فایل و اصلاعات دیگه نمایش داده نمیشه،
از دانلود منیجر در این حالات دوتا عکس گرفتم، البته بدون منیجر هم این مشکل وجود داره.

ممنون میشم راهنمایی کنید، خسته ام کرده،
شما در حال دانلود از سایتی هستید که قابلیت ادامه دادن نداره و برای همین حجم نهایی مشخص نیست و اگر جایی قطع بشه باید از اول دانلود بشه
در واقع شما محدودیت دارید چون سرویس اصلی اون سایت رو ندارید.
یا از جای دیگه ای دانلودش کنید یا بررسی کنید ببینید با آی پی خاصی درست می شه یا نه..مثلا وی پی ان استفاده کنید

بالا