سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

آرزوخانوم

عضو جدید
سلام خست نباشید

من میخواستم ویژوال استودیو 2012 رو نصب کنم رو سیستم ام! نوشته بود زمان این نرم افزار تموم شده نسخه ی جدیدش رو نصب کنید!
که میشه ویژوال 2013!!!
ویژوال 2013 هم نیازمند اکسپلور 6.1 هست! و اونم فقط روی ویندوز 8 نصب میشه!!!

حالا من میتونم چکار کنم؟! من فقط ویژوال 2012 و 2013 رو دارم! که هیچ کدومشون رو سیستم ام نصب نمیشه!
کسی نرم افزار ابری شبیه استودیو سراغ نداره که امکان ران برنامه ها رو، روی اینترنت داشته باشه؟
میتونین رو ماشین مجازی نصب کنین برنامتونو

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
سلام لطف کنید علت خراب شدن خود به خود یک نرم افزار را برایم توضیح نمائید.
بعضی وقتها به علت قطع برق تعدادی از فایلهای مورد نیاز یک برنامه یا تنظیمات اونها در رجیستری خراب می شه.
بعضی وقتها یک برنامه دیگه اشتباها برنامه دیگری رو به خاطر دست بردن در تنظیماتش خراب می کنه
بعضی وقتها ویروس یا برنامه های مخرب به قصد اضافه کردن خودشون به کد اجرایی برنامه باعث خرابی می شن
ولی در واقع یک برنامه خودبخود خراب نمی شه مگر برنامه نویس اون مخصوصا یک کد تخریب کننده برای زمان یا دلیل خاصی قرار داده باشه

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
سلام خست نباشید

من میخواستم ویژوال استودیو 2012 رو نصب کنم رو سیستم ام! نوشته بود زمان این نرم افزار تموم شده نسخه ی جدیدش رو نصب کنید!
که میشه ویژوال 2013!!!
ویژوال 2013 هم نیازمند اکسپلور 6.1 هست! و اونم فقط روی ویندوز 8 نصب میشه!!!

حالا من میتونم چکار کنم؟! من فقط ویژوال 2012 و 2013 رو دارم! که هیچ کدومشون رو سیستم ام نصب نمیشه!
کسی نرم افزار ابری شبیه استودیو سراغ نداره که امکان ران برنامه ها رو، روی اینترنت داشته باشه؟
هیچ مشکلی برای نصب 2012 ندارید یا حتی 2010 یا 2008 و زمان اتمام نداره...احتمالا شما از نسخه ای استفاده کردید که محدود بوده..اگر ایران هستید نسخه های کرک شده رو راحت تهیه کنید و نصب کنید

Asghar_

عضو جدید
سلام...

نمیدونم چرا لپ تاپم بعد مدتی میره رو اسلیپ ، درو اقع میره روی رمزی که گذاشتم برای لپ تاپم.

من لپ تاپم تو ران هست درواقع یه نرم افزار تو اجرا هست و داره کار میکنه ولی نمیدونم بعد مدتی که لپ تاب رو ول میکنم و بعد میام سراغش میبینم لپ تاب رفته تو رمز!

در واقع نمیزاره این نرم افزاز اجرا بشه! ولی وقتی رمز رو میزنم میبینم که نرم افزار داره ران میشه!

میخوام بدونم که اصلا لپ تابم وقتی میره تو حالت رمز، نرم افزار هنوز داره را میشه؟

کلا باید چکار کنم ایا باید این حالت رو ازبین ببرم؟ اگه اره چطوری؟

باتشکر

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...

نمیدونم چرا لپ تاپم بعد مدتی میره رو اسلیپ ، درو اقع میره روی رمزی که گذاشتم برای لپ تاپم.

من لپ تاپم تو ران هست درواقع یه نرم افزار تو اجرا هست و داره کار میکنه ولی نمیدونم بعد مدتی که لپ تاب رو ول میکنم و بعد میام سراغش میبینم لپ تاب رفته تو رمز!

در واقع نمیزاره این نرم افزاز اجرا بشه! ولی وقتی رمز رو میزنم میبینم که نرم افزار داره ران میشه!

میخوام بدونم که اصلا لپ تابم وقتی میره تو حالت رمز، نرم افزار هنوز داره را میشه؟

کلا باید چکار کنم ایا باید این حالت رو ازبین ببرم؟ اگه اره چطوری؟

باتشکر

سلام. روی باطری کلیک کن برو قسمت more power options (مسیر دیگش از کنترل پنل قسمت hardware and sound و قسمت power options)
بعد plan ای که رو حالت سلکت هستو بزن change plan settings
بعد تنظیمات sleep رو روی never بزار یا تغییر بده.

آخرین ویرایش:

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

من ی چند وقتی هست صدای نرم افزارهام قطع شده!!مثلا صدای دیکشنری برای تلفظ درنمیاد!
اهنگ ها هم اگ به جت ایدیو باز بشن صداش درنمیاد ولی با kmplayerصدا بلند و رسا هست!
درضمن توو تنظیمات اسپیکر هم ی قسمت testداره ک صدا رو تست میکنه وقتی میزنم کاملا صدا بطور مشخص درمیاد..و مشکلی نداره!

بنظرتون مشکل از کجاست؟
باتشکر

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
درود بر دوستان ......

بنده پرینتر رو نصب کردم و مشکلی در پرینت گرفتن با سایر برنامه ها ندارم اما فقط در برنامه اکسل پیام زیر ظاهر میشه .... که درخواست پرینت به جای باز شدن پنجره پرینت این پیام نمایش داده میشه ......... با اینکه پرینتر نصب هست و مشکلی هم در پرینت با آفیس و سایر برنامه ها نداره ........ و فقط در اکسل این پیام میاد ..........

لطفا راهنمایی کنید.....

مشاهده پیوست 244306

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود بر دوستان ......

بنده پرینتر رو نصب کردم و مشکلی در پرینت گرفتن با سایر برنامه ها ندارم اما فقط در برنامه اکسل پیام زیر ظاهر میشه .... که درخواست پرینت به جای باز شدن پنجره پرینت این پیام نمایش داده میشه ......... با اینکه پرینتر نصب هست و مشکلی هم در پرینت با آفیس و سایر برنامه ها نداره ........ و فقط در اکسل این پیام میاد ..........

لطفا راهنمایی کنید.....

مشاهده پیوست 244306

به اینجا مراجعه کن شاید راهنماییش مفید باشه

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=78685&consultationid=875593

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام
فایلای رو رم موبایلم حذف شدند، کدوم برنامه جهت ریکاوری را توصیه میکنید؟(بنابر تجربه یا ...)

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
به اینجا مراجعه کن شاید راهنماییش مفید باشه

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=78685&consultationid=875593

درود بر دوستان ......

لطفا راهنمایی کنید.....

مشاهده پیوست 244306

درود بر شما ......

بنده یک نکته رو فهمیدم ....... اون هم اینکه .......... پرینتری که روی ویندوز نصب شده ........ به هیج انواع تیک set as default printerرو نمیخوره .......... در سایر برنامه ها به غیر از اکسل ............. پنجره پرینت باز میشه ......... و ما باید به صورت دستی پرینتر و انتخاب کنیم .......... اما در برنامه ...... اکسل قبل از نمایش پنجره پرینت ........این پیام خطا میاد ........ و علتش هم همینه که پرینتری رو ویندوز set as default printer نکرده ............

حالا چطور این پرینتری که نصب شده ........... رو در ویندوز 7 ست کنم .............. هنگام ست کردم ..........پیام خطا میده .........

operation could not be completed(error 000000709)double check the printer name and make sure that the printer is connected to the network.

راه حل :

مسیر رجیستری جهت رفع ارور
set as default printer در ویندوز 7

روی run رفته و
regedit را تایپ می نماییم ..........بعد مراحل زیر را بروید.........

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Windows

خوب روی گزینه Windows راست کلیک نمایید ...... و گزینه permissions را انتخاب می کنید........ در پنجره باز شده گزینه fullcontrol را تیک میزنیم ......

حال سیستم را ریستارت کنید.

پانوشت :
این هم برای برادر علی ...... جهت رفع مشکلش

آخرین ویرایش:

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من سیستم وقتی رو sleepمیره!بعد از 2-3ساعت خاموش میشه!!!!نمیدونم چرا اینجور شده؟
من میخام در طول روز لپ تاپ خاموش نشه!..و وقتی کارش ندارم و درشو می بندم توو حالت sleepبمونه!
کجای تنظیمات مشکل پیدا کرده ک خاموش میشه؟؟؟؟

joghd123

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من میخام در طول روز لپ تاپ خاموش نشه!..و وقتی کارش ندارم و درشو می بندم توو حالت sleepبمونه!
زمانی که کاریش نداری روی hibernate بذار

کربلایی

مدیر بازنشسته

سلام
سلام برو در بخش پاور آپشنز، دو تا گزینه داری، هر دو رو روی do nothing بزار[

[IMG]http://images.tapatalk-cdn.com/15/06/29/e1b80f9dac6f0bdd962d8b8de4ff0872.jpg[/IMG]

Sent from my HUAWEI G610-U20 using Tapatalk

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
سلام. مال منم اینجوری شده. بخاطراینه که چندبار قبلا ساعات طولانی اسلیپ شد، بعد دیگه الان اینجوری شده. البته دو سه ساعت نه....اگر بیشتر از 4 5 ساعت باشه یه حالت هایبرنیت بهش دست میده. چون روشنش کنم، از اونجا که بودم همونو میاره...
زمانی که کاریش نداری روی hibernate بذار
هایبرنیت هم زیادیش خوب نیست. من هایبرنیت کنم، باید یه دور ری استارت کنم! چون سرعتم کم میشه!
میگما hibernateرو ک زدم سیستم کلا خاموش شد!!
من نمیخام خاموش بشه!!!!!!!!!!!!!!!!

یه نوع خاموش شدن سریع با روشن شدن سریعه که پنجره هایی که باز کردی نمیبنده. مشکلی ایجاد نمیکنه.

srf020

عضو جدید
سلام
ویندوز لپ تاپم 8 هست. نرم افزار carrier HAP رو روش نصب کردم. نصب شد ولی بالا نمیاد.روی کامپیوترم که ویندوز 7 داره بالا میاد و کار میکنه. چیکار کنم که این نرم افزارو روی لپ تاپم داشته باشم ؟

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

کربلایی

مدیر بازنشسته

سلام
ویندوز لپ تاپم 8 هست. نرم افزار carrier HAP رو روش نصب کردم. نصب شد ولی بالا نمیاد.روی کامپیوترم که ویندوز 7 داره بالا میاد و کار میکنه. چیکار کنم که این نرم افزارو روی لپ تاپم داشته باشم ؟

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk
فریم ورک 3.5 مخصوص ویندوز 8 نصب کنید

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام برو در بخش پاور آپشنز، دو تا گزینه داری، هر دو رو روی do nothing بزار[

اینجوری دیگ خیلییییییییی باتری مصرف میکنه!

سلام. مال منم اینجوری شده. بخاطراینه که چندبار قبلا ساعات طولانی اسلیپ شد، بعد دیگه الان اینجوری شده. البته دو سه ساعت نه....اگر بیشتر از 4 5 ساعت باشه یه حالت هایبرنیت بهش دست میده. چون روشنش کنم، از اونجا که بودم همونو میاره...

.

اره دقیقا منم وقتی دوباره روشنش میکنم مث حالت هایبرنیت میشه!!

حالا ی سوال دیگ :
بنظرتون باتری روی لپ تاب باشه بهتره براش یا اینک کلا باتری رو برداری و با برق کاری کنی؟؟؟(چون من زیاد از لپ تاپ استفاده میکنم!)
بعد اگ بخوام باتری رو بردارم چجوری ازش نگ داری کنم ک خراب نشه!؟؟؟؟؟بعضیا میگن بزارن توو یخچال!

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز

حالا ی سوال دیگ :
بنظرتون باتری روی لپ تاب باشه بهتره براش یا اینک کلا باتری رو برداری و با برق کاری کنی؟؟؟(چون من زیاد از لپ تاپ استفاده میکنم!)
بعد اگ بخوام باتری رو بردارم چجوری ازش نگ داری کنم ک خراب نشه!؟؟؟؟؟بعضیا میگن بزارن توو یخچال!

نه اصلا به این حرفا گوش نده!!!. فقط گاهی باتری رو دربیار.... بعد باتری موقعی درمیاد و مدت تقریبا طولانی ازش استفاده نمیکنی، نباید خالی باشه یا گرد و خاک روش بشینه.... من خودم قبلا یکسره باتری درمیووردم، بعد راه به راه به انواع مختلف یهو لپتاپ خاموش میشد! گفتم خود لپتاپ مهمه یا باتری؟؟ دیگه تقریبا همیشه باتری میذارم براش. حتی گاهی تو شارژ باهاش کار میکنم ولی خراب نشده. اینکه پر باشه ولی هی تو شارژ باشه خرابش میکنه. وگرنه روشن باشه بشرطیکه فن استفاده کنی خوبه مشکلی پیش نمیاد.

کربلایی

مدیر بازنشسته
استفاده همزمان شارژر و باتری، طول عمر باتری رو کم میکنه
اگه باتری رو همیشه دربیاری و استفاده نکنی هم در طول زمان خشک میشه و خراب میشه
بهترین راه استفاده از باتری و شارژ و دشارژ متناوب هست.
نزارید شارژ باتری کامل خالی بشه و ده درصد که شد حتما شارژ کنید
تا قبل از ده درصد باتری رو شارژ نکنید
اگه نگران خاموش شدن ناگهانی بعلت قطع برق هستید، از یک باتری خراب در شارژ استفاده کنید نه باتری سالم

ali-sharif1

عضو جدید
سلام

دو ستونی که در زیر برای اکسل مشاهده میفرمایید رو چطور میتوان مجزا نمود؟

با تشکر

N O X

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
از دیروز وقتی لپ تاپ رو خاموش میکنم چراغ پاورش خاموش نمیشه روشن میمونه .
برای اینکه خاموش بشه مجبورم باتریشو دربیارم و دوباره سر جاش قرار بدم .
مشکل از باتریشه ؟؟؟

آرزوخانوم

عضو جدید

حالا ی سوال دیگ :
دوست عزیز اگه باتریو دربیارین ومستقیما باجریان برق کارکنین رسمادارین لپ تاپتونومیندازین دور
چون ممکنه به علت نوسانات جریان برق که مامتوجه نمیشیم رفته رفته آسیب جدی به لپ تاپتون وارد بشه
درحال حاضر باتری های فعلی دربهترین شرایط نگهداری بازم بیشتر از3سال دووم نمیاره.اگه مدتی که ازش استفاده میکنین بیشترازاین تایم هست باتریتونو عوض کنین
ودرحالت کلی برای اینکه طول عمر باتریتون بیشتربشه درحین کار زیاد توشارژنباشه.تازمانی که درصدش به 10 درصد رسیده.
تحت هرشرایطی نباید باتریو دربیارین ومستقیما به برق وصل کنین لپ تاپو

بالا