سوالات خود را در مورد برنامه متلب در این تاپیک بنویسید در اسرع وقت پاسخ میدم

rahi85

عضو جدید
حل دستگاه معادلات دیفرانسیل با ضرایب متغیر

حل دستگاه معادلات دیفرانسیل با ضرایب متغیر

سلام من واسه حل این مسئله مشکل دارم:

Dx1=x1 - p1/t
Dx2=x1 + 2*x2
Dp1= - p1 - p2 - t*x1
Dp2=- 2*p2 - x2
میخوام این دستگاه رو حل کنم و جواب p1,p2,x1,x2 رو به دست بیارم
این راه رو رفتم اما خطا داد:​

syms x1 x2 p1 p2 t;

Dx1=x1 - p1/t
Dx2 = x1+2*x2 ;
Dp1= - p1 - p2 - t*x1
Dp2=- 2*p2 - x2
eq1 = strcat('Dx1=',char(Dx1));
eq2 = strcat('Dx2=',char(Dx2));
eq3 = strcat('Dp1=',char(Dp1));
eq4 = strcat('Dp2=',char(Dp2));
sol_h = dsolve(eq1,eq2,eq3,eq4);
بعد از حل sol_h.x1 که رو فراخوانی کنم خطا میاد چون sol_h خالیه
راه حل این مسیله ها چیه:(

powerelec

عضو جدید
با سلام به دوست گرامی
میخواستم منو در نوشتن برنامه ای که در آن نمرات دانسجویان را دریافت کند و سپس نمره میانگین و ماکزیمم و مینیمم نمره کلاسی را مشخص کند راهنمایی بفرمایید
با سپاس فراوان

با سلام
پست هایی که گذاشتید همگی تقریبا راه حلشون یکی هست. توسط GUI متلب می تونی همه ی این کارها رو انجام بدی. چندتا Edit box برای گرفتن اعداد و عملوندها تعریف کن و خروجی رو در label نمایش بده اگه بیشتر در مورد GUI و دستورات متلب اطلاعات می خواهی پست بگذار

ruzi_eng

عضو جدید
salam.
Zelzele khodesh 1 moje ke nemodare khesarat( IDA) sho rasm kardam.
Hala mikham 1 moadele sinosi (1 moje dge ee) besh bdam ta nmodaresho rasm kone. Ke ta injasho khodam anjam dadam.
.Man mikham az tarighe bahine sazi inghad zarayeb moadele sinosi ro tageer bde ta 2 nemodar ekhtelafeshon be zire 5% beshe.
lotfan rahnamaiim konid ,

radrad

عضو جدید
سلام
من راهنما برای سیمولینک مطلب میخام
کسی می تونه کمک کنه برای شبیه سازی موتور و ژنراتور

challenger_69

عضو جدید
سلام
ميخوام از يه شکل موج در محيط command window يا mfile سري فوريه (نه تبديل فوريه
) بگيرم

ميشه راهنماييم کنيد چه جوري بايد اين کار رو انجام بدم (فقط بيخيال محيط سيمولينک شيد چون خودم بلدم
)

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
سلام
ميخوام از يه شکل موج در محيط command window يا mfile سري فوريه (نه تبديل فوريه
) بگيرم

ميشه راهنماييم کنيد چه جوري بايد اين کار رو انجام بدم (فقط بيخيال محيط سيمولينک شيد چون خودم بلدم
)

http://wps.prenhall.com/wps/media/objects/628/643420/chapt9/proj9.2/proj9-2.pdf

http://math.northwestern.edu/~dbaskin/math360-winter12/example10.pdf

challenger_69

عضو جدید
سلام
دو تا سوال داشتم
1- وقتی میخوایم در محیط سیمولینک توان اکتیو و راکتیو یک مدار سه فاز رو بدست بیاریم یه بلوک هست که ولتاژ و جریان سه فاز رو بهش میدیم و اون توان اکتیو و راکتیو سه فاز لحظه ای رو میده. اگه بخوایم توانی که میده به جای توان لحظه ای، توان فازوری باشه باید چی کار کرد یا از چه بلوکی استفاده کرد؟
مثلا وقتی توان اکتیو 250w هست به جای اینکه یه شکل موج سینوسی بده که مقدار متوسطش 250 باشه یه خط صاف بده که مقدارش 250 باشه. حالا برای توان اکتیو میشه از یه بلوک که میانگیر میگیره استفاده کرد و از توان لحظه ای متوسط گرفت که میشه همون توان اکتیو! ولی برای توان راکتیو دیگه این راه جواب نمیده
خواهشا نگید که توان اکتیو رو حساب کن بعد از فرمول Q^2=S^2-P^2 استفاده کن چون خیلی راه حل جوادی هست.

سوال 2- فرض کنید یه مقاومت 1اهم رو در محیط سیمولینک به یه منبع ولتاژ DC وصل میکنیم خوب طبیعتا یه جریان ازش میگذره
حالا اگه این همین مقاومت رو به یه منبع ولتاژ AC با فرکانس بالا وصل کنیم آیا متلب اثر پوستی رو برای این مقاومت در نظر میگیره یا خیر؟

mohsen100

عضو جدید
salam.
Zelzele khodesh 1 moje ke nemodare khesarat( IDA) sho rasm kardam.
Hala mikham 1 moadele sinosi (1 moje dge ee) besh bdam ta nmodaresho rasm kone. Ke ta injasho khodam anjam dadam.
.Man mikham az tarighe bahine sazi inghad zarayeb moadele sinosi ro tageer bde ta 2 nemodar ekhtelafeshon be zire 5% beshe.
lotfan rahnamaiim konid ,

فارسی.

challenger_69

عضو جدید
سلام دوستان
کسی میدونه علت ایجاد خطای NaN در مطلب چیه؟ چطور برطرف میشه؟
ممنون

ziapandorra

عضو جدید
سلام

لطفا در مورد Xpc - target متلب توضیح بدین و بگین که چطور ارتباط برقرار میشه.

ممنون

ahmadava

عضو جدید
از این پس سوالات خود را رو در مورد برنامه مطلب در این تاپیک بنویسید در اسرع وقت به اونا پاسخ میدم
:):gol:
سلام
من نمی تونم از simulinkدر متلب استفاده کنم از منوی File ، گزینه New و بعد گزینه Model را انتخاب می کنم ولی error میده همین طور وقتی سیمولینک رو درcammand window می نویسم وenter می کنم ممنون می شم اگر راهنماییم کنید

beny98

عضو جدید
با سلام و عرض خسته نباشید.
دوستان بنده ی پروژه ساده دارم که میبایست خطوط میدان مغناطیسی اطاف دو ذره ی باردار رو نمایش بدم.
البته ی نمونه پیدا کردم و ادیتش کردم....منتهی فرمول هاش با فرمول هایی که استاد گفته یکم متفاوته....عین تمرینی که استاد داده رو میتونین از اینجا ببینین.
نمونه رو از اینجا میتونید بگیرید.
منتهی مشکل من اینجاس که میخوام فرمول ها رو جایگزین کنم و ببینم اصلا جواب میده فرمول استاد یا نه....اما بلد نیستم چطوری بنویسمش.مثلا a^x رو نمیدونم چطوری تو متلب مینویسن...یا مشکلات اینچنینی.
ممنون میشم یکی از دوستان لطفی کنه یه ادیت کوچولو ام فایلو کنه.
ممنون

a.n.a

عضو جدید
سلام
من یه برنامه برای تیر خمیده در متلب نوشتم ولی نمودارایی که به من میده اشتباهه نمیدونم مشکل از کجای برنامس
کسی هس کمکم کنه؟
خیلی ضروریه:cry:

Hermione Granger

عضو جدید
سلام
يه تعداد فايل اكسل داريم كه مثلا" از شماره 1 تا 31 هستن (گزارش روزهاي مختلف ماه هاي سال)
هر سل اطلاعات يه پارامتر رو به ما ميده
من ميخوام يه برنامه بنويسم كه يه متغير بسازه مثلا" به نام product و از فايل مورد نظر سل مثلا A7 رو از هر فايل بخونه و به اين product بنويسه
ماه بعد رو هم بذارم و بهش اضافه بشه و ماه بعد و ....
تعداد متغير ها هم زياده شايد 100 تايي بشه
ميشه ؟

e.ta20

عضو جدید
سلام.چجوري فرمول پتانسيل توزيع بار خطي رو تو متلب بنويسم؟

Yuri Boyka

عضو جدید
چه طوری با استفاده از شبکه عصبی مقدار بهینه المان های یک مدار الکتریکی با مشخصات معلوم رو پبدا کنم.
همچنین چه طوری می شه Value Validation اطلاعات حاصل از یک آزمایش عملی رو مشخص کرد.

masood.mbh

عضو جدید
سلام
پروژه کارشناسی من در مورد Interleaved windings که باید شبیه سازیش کنم
میشه این سیم پیچی ها رو با متلب شبیه سازی کرد؟
من نتونستم پیداش کنم!!!!!!

Dr.chamran

عضو جدید
مدولاتو pm ,fm am

مدولاتو pm ,fm am

از این پس سوالات خود را رو در مورد برنامه مطلب در این تاپیک بنویسید در اسرع وقت به اونا پاسخ میدم
:):gol:

سلام
من میخوام یک فایل صوتی با پسوند wav رو در مطلب با مدولاتور های pm,fm,am مدول کنم.
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید که:
1..بااستفاده از سیمولینک چطور باید اینکار رو انجام بدم؟فایل صوتی رو چطور وارد سیمولینک کنم؟(اگر فایل شو خیلی بهتره)
2..با استفاده از کد نویسی در worke place چطور باید انکار رو انجام بدم؟(کد های مربوط به مدولاتور ها ونحوه مدول کردن فایل صوتی)
3..اگر یک سیگنال ترکیبی از رکت و تری انگل بود خواستیم مدولو کنیم چی کار باید بکنیم؟
با تشکر

capitanfahime

عضو جدید
سلام وقتتون بخیر
درمورد رسم بردار جابجایی یک نقطه روی عکس اصلی از چه دستوری باید استفاده کنم؟من نیاز دارم جهت جابجایی و حرکت سیال رو در عکس اصلی که رنگیه و همچنین گردابه های سیال رو نشون بدم ولی هرچی دستور پیدا میکنم در صفحه مختصات رسم میکنه نه برروی عکس اصلی!!!!:(
خیلی کارم فوریه واقعا ممنون میشم کمکم کنید:redface:

cryctal

عضو جدید
با سلام من برا پایان نامه ام شبیه سازی سه بعدی میخوام پایان نامم در مورد تحلیل و شبیه سازی فیبر کریستال فوتونیکه با مطلب .من ترم اخرم .تورو خدا اگه میشه کمک کن

a.n.a

عضو جدید
سلام

کسی میتونه کمکم کنه؟
من میخوام شکل مدهای یه تیرو با استفاده ا متلب مدل کنم
مقادیر ویژه و بردارهای ویژه رو بدست آوردم
ولی نمیدونم چطوری شکل مدها رو رسم کنم
خیلی خیلی ضروریه
ممنون میشم جواب بدین:(:cry:

challenger_69

عضو جدید
سلام
اگه بخوایم تو محیط سیمولینک محتویات یک scope رو که دارای چند شکل موج هست برای پرینت کردن
مثل شکل زیر در بیاریم باید چیکار کنیم؟
میدونم که اگه فقط یه شکل موج باشه میشه با تنظیم scope روی حالت Array با دستور plot توی محیط Command Window شکل موج رو رسم کرد
ولی متاسفانه این راه برای حالتی که چند شکل موج با هم هستن جواب نمیده!
راه حلتون چیه برای اینکه مثل شکل زیر در بیاد چیه؟

iiranican

عضو جدید
برای لینک کردن سیمولین و ام فایل از بلوک متلب فانکشن استفاده کردم ولی همش خطا میده حتی با یک تابع ساده هم کار نمیکنه چه کار باید بکنم .... توروخدا راهنماییم کنید

با تشکر

parsa666

عضو جدید
سلام
آقا من دو تا سوال در مورد نمودارهای سه بعدی دارم

اول اینکه میشه توی یک نمودار سه بعدی قسمتی رو های لایت کرد، یعنی یه قسمت بین کل نمودار با کادر یا یه رنگ دیگه مشخص بشه؟

دوم اینکه میشه دیتا کرسر رو به صورت اتوماتیک و برنامه نویسی یه جای نمودار قرار بدم. مثلا در یه x , y مشخص تا مقدار z رو در اون نقطه رو نمودار نشون بده

fight till u win

عضو جدید
سلام
اگه کسی در مورد شبیه سازی سلولهای خورشیدی با سیمولینک اطلاعاتی داره، ممنون میشم راهنماییم کنه.

mahsa.a.j

عضو جدید
سوال درمورد شبیه سازی میدان مغناطیسی در متلب

سوال درمورد شبیه سازی میدان مغناطیسی در متلب

با سلام
میخواستم بدونم با استفاده از نرم افزار متلب میشه شبیه سازی هایی شبیه کاری که تو نرم فزارهایی مثل انسیس و کامسول با استفاده از روش های عددی انجام میشه، انجام داد؟ یعنی میتونه جای اینطور نرم افزارهای شبیه سازی رو پر کنه؟ بیشتر منظورم مثالهای الکترومغناطیسیه؟ مثلا شبیه سازیه میدان مغناطیسیه اطراف یک جسم فرومغناطیس در حضور میدان مغناطیسیه زمین؟ اصلا برای کارهای مغناطیسیه متلب از چه تولباکسی باید استفاده کرد؟ امکانات متلب تو محاسبات الکترومغناطیسی در چه حده؟ به نسبت کامل هست؟ مثلا چه کارایی میشه باهش انجام داد؟
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
با تشکر

upfc

عضو جدید
با سلام من برا پایان نامه ام شبیه سازی سه بعدی میخوام پایان نامم در مورد تحلیل و شبیه سازی فیبر کریستال فوتونیکه با مطلب .من ترم اخرم .تورو خدا اگه میشه کمک کن

homa*

عضو جدید
سوالتونو دقیق متوجه نشدم ولی در سیمولینک اگه loadرو جستجو کنین بارها میان واگه کلیک راست کنین پروفایلش باز میشه و میتونین مقدار بدین میتونین p.q ها به صورت موازی یا سری بین بارها تقسیم بفرماینن

بالا