رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
من یه مس ساختم و پترن 6 ضلعی یهش دادم. بعد براش پروفیل ساختم توی محیط فمیلی .ولی پوسته ام به این شکل در امد و شیشه ها با فاصله بروی مس قرار گرفتن؟ راه حل چیه دوستان؟مشاهده پیوست 250633

تو پترن، موقعی که میخواتید شیشه بسازید، خطوط (از نوع رفرنس لاسن) رو درست انتخاب نکردید و در واقع شیشه از چسبیدن به خطوط رفرنس لاین ساخته نشده برای همینه که از خطوط پترن جدا میشه و می چرخه

kiana -m

عضو جدید
تو پترن، موقعی که میخواتید شیشه بسازید، خطوط (از نوع رفرنس لاسن) رو درست انتخاب نکردید و در واقع شیشه از چسبیدن به خطوط رفرنس لاین ساخته نشده برای همینه که از خطوط پترن جدا میشه و می چرخه

ممنون این مشکل حل شد .ولی این خطها که وسط شیشه ها ایجاد شده چیه ؟ چطوری باید حذفشون کنم؟
333.jpg

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
ممنون این مشکل حل شد .ولی این خطها که وسط شیشه ها ایجاد شده چیه ؟ چطوری باید حذفشون کنم؟
مشاهده پیوست 250645

احتمالا شما این پترن رو تو محیط فمیلی بطور یکپارچه نساختید .... توی تمپلیت های فمیلی، از این پترن استفاده کنید و اونجا این پترن رو بسازید Metric Generic Model Pattern Based و بعد وارد پروژه کنید و تو پترن ها لود میشه و وقتی انتخابش کنید روی سطحتون پخش میشه

kiana -m

عضو جدید
احتمالا شما این پترن رو تو محیط فمیلی بطور یکپارچه نساختید .... توی تمپلیت های فمیلی، از این پترن استفاده کنید و اونجا این پترن رو بسازید Metric Generic Model Pattern Based و بعد وارد پروژه کنید و تو پترن ها لود میشه و وقتی انتخابش کنید روی سطحتون پخش میشه

من توی این فمیلی Curtain Panel Pattern Based مدل کردم، چون اون فمیلی که گفتید Metric Generic Model Pattern Based رو ندارم!!!

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
من توی این فمیلی Curtain Panel Pattern Based مدل کردم، چون اون فمیلی که گفتید Metric Generic Model Pattern Based رو ندارم!!!

متاسفانه کامل نیست کامپوننتتون ... کرتین پنل برای کرتین پنله و پترن برای پترن دادن ... مهمترین مشکل اینه که فمیلیی که ساختید طوریه که بصورت یک جز واحد روی سورفیس نمی شینه بلکه تمام اجزاش شکل سورفیس رو میگیرن و هر کدوم جدا از بدنه واحدشون کار می کنن ... یکم سخته توضیحش امیدوارم متوجه صحبتم بشید

kiana -m

عضو جدید
من revit 2015 نصب دارم و از اول کامپوننتها کامل بود. من این فمیلی پترن و از کجا میتونم تهیه کنم؟ یا دانلود کنم؟

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
مرررسی از توجهت واقعا : )
فقط روشی میدونی که بشه راحت دانلودش کرد؟یه مشت سایت هست که باید لینکو بذاری توش بیارتش باز نمیشدن...یه روش آسون سراغ نداری نخواد چیزی نصب اینا کنی؟

این سایت خیلی خوبه

http://www.clipconverter.cc/

همچنین اون بالا تو منوش addon اش هست. لینک مستقیم میذارم:

http://www.clipconverter.cc/addon/

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
من revit 2015 نصب دارم و از اول کامپوننتها کامل بود. من این فمیلی پترن و از کجا میتونم تهیه کنم؟ یا دانلود کنم؟

قبلا هم گفتم
یا باید ببینید کی کاملش رو داره ازش بگیرید .... یا باید فیلترشکن رو روشن کنید و دوباره نصب کنید و بذارید موقع نصب خودش دانلود کنه، حدود 900 مگه و 5 ساعتی طول میکشه بطور متوسط ... بعد از این درایو:

C:\ProgramData\Autodesk\RVT 2015

یکبار برای همیشه کپیش کنید و جای دیگه ای نگهدارید که هر بار نصب می کنید فقط لازم باشه اون فایل ها رو تو درایو بالا فقط کپی پیست کنید.

kiana -m

عضو جدید
توی این فمیلیMetric Generic Model Pattern Based ساختم ولی باز هم این خطوظ اضافی ایجاد شد!!!! مشکل کجاست؟
3333.jpg

kiana -m

عضو جدید
سلام
من وقتی سکشن میزنم از پلان اینشکلی هست ، ولی میخام اسم داشته باشه مثل A-A
SECTION.jpgلطفا راهنماییم کنید

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز

تبسم

عضو جدید
سوال

سوال

سلام دوستان چرا من دیوار که میکشم تو حالت سه بعدی نمایش نمیده کلا دیوارهام تو سه بعدی نشون داده نمیشن.بعد از اینکه داپلیکیت گرفتم از نمای سه بعدیم در پنجره .. رو نشون میده اما باز وال رو نشون نمیده در حالی که تو لول ها نشون میده

تبسم

عضو جدید
تو قسمت پراپرتیز وقتی خودم می خوام لایه های دیوارم رو مشخص کنم که مثلا از خارج سنگ بشه بعد عایق بشه و از داخل گچ این آپ و دان هست که خارج و داخل دیوار رو مشخص میکنه؟وقتی ترسیم میکنم دیوا رو چ جوری میشه ترتیبش ؟ممنون توضیح بدید.

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام دوستان چرا من دیوار که میکشم تو حالت سه بعدی نمایش نمیده کلا دیوارهام تو سه بعدی نشون داده نمیشن.بعد از اینکه داپلیکیت گرفتم از نمای سه بعدیم در پنجره .. رو نشون میده اما باز وال رو نشون نمیده در حالی که تو لول ها نشون میده

احتمالا تو تری دی ویوو اشتباها دیوارها رو هیدن کردید.

http://blog.infiniteskills.com/2013/08/hiding-revealing-project-elements-revit-architecture-2014/

تو قسمت پراپرتیز وقتی خودم می خوام لایه های دیوارم رو مشخص کنم که مثلا از خارج سنگ بشه بعد عایق بشه و از داخل گچ این آپ و دان هست که خارج و داخل دیوار رو مشخص میکنه؟وقتی ترسیم میکنم دیوا رو چ جوری میشه ترتیبش ؟ممنون توضیح بدید.

سوال شما کمی گنگه ... این پست رو بخونید:

http://www.revitzone.com/3d-modelling/161-walls-applying-functions-to-compound-layers

تو بخش لایه ها بالا و پایین نوشته Interior side و Exterior side که نشون میده لایه ای که ایجاد می کنین داخلیه یا خارجی ... چند نوع لایه هم داریم که کاملا از رو اسمشون مشخصه، مثلا استراکچر فقط یه لایه باید باشه و اونم لایه اصلی دیوار هست یعنی اون بخش آجری یا بلوکی دیوار که زیر کار می مونه، لایه هوایی داریم، بخاربند داریم، و غیره

تبسم

عضو جدید
مرسی از جوابتون تو قسمت لایه ها بالا نوشته exterior پایین نوشته interiror خوب این یعنی اون لایه های بالا میشن خارجی درسته؟ یعنی ای که هرچی لایه بالا باشه خارجی ؟ الان چه جوری میشه موقعی که تو حالت پلان داریم دیوار ترسیم می کنیم این جزئیات که به دیوار دادیم رو ببینیم اصلا میشه؟من از پایین جزییات رو رو فاین میزارم اما باز همینه ..... مثلا دیور آجردادم اما نه تو پلا نه سه بعدی نمیبینم .....و اینکه ممکنه توضیح بدین تو همین قسمت لایه ها warp چی هست و باید تیک داشته باشه یا نه؟و این دو تا لایه هایی که پیش فرض هستن
و اسمشون core boundry هست چی هستن؟ سوال دیگم اینه که وقتی می خوام وال نترسیم کنم اصلا نمیفهمم این location line چی هست و باید روی چی باشه...پی دی اف هایی که دوستان گفتن هم خوندم باز متوجه نشدم.ممنونم توضیح بدین.

تبسم

عضو جدید
سوال سقف

سوال سقف

من یه سوال دارم وقتی مثلا یه فضا 3 طبقه دارم ترسیم می کنم ...سقف این فضاها باید با چی ترسیم بشن؟ من سقف طبقه اول و دوم رو با ceiling و طبقه آخر رو با roof کشیدم درسته؟ و اینکه کلا تو رویت فرق روف با سیلینگ چی هست ممنونم

تبسم

عضو جدید
این پیج ها باز نمیشن متاسفانه...من چیزی رو هاید نکردم کجاست؟

تبسم

عضو جدید
در مورد ترسیم پله میشه توضیح بدین؟ اگر پله گرد بخوام باید از component های آماده استفاده کنم؟

تبسم

عضو جدید
میشه لطفا دو تا سوالی که صفحه قبل پرسیدم رو هم جواب بدین ؟ممنونم

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
مرسی از جوابتون تو قسمت لایه ها بالا نوشته exterior پایین نوشته interiror خوب این یعنی اون لایه های بالا میشن خارجی درسته؟ یعنی ای که هرچی لایه بالا باشه خارجی ؟ الان چه جوری میشه موقعی که تو حالت پلان داریم دیوار ترسیم می کنیم این جزئیات که به دیوار دادیم رو ببینیم اصلا میشه؟من از پایین جزییات رو رو فاین میزارم اما باز همینه ..... مثلا دیور آجردادم اما نه تو پلا نه سه بعدی نمیبینم .....و اینکه ممکنه توضیح بدین تو همین قسمت لایه ها warp چی هست و باید تیک داشته باشه یا نه؟و این دو تا لایه هایی که پیش فرض هستن
و اسمشون core boundry هست چی هستن؟ سوال دیگم اینه که وقتی می خوام وال نترسیم کنم اصلا نمیفهمم این location line چی هست و باید روی چی باشه...پی دی اف هایی که دوستان گفتن هم خوندم باز متوجه نشدم.ممنونم توضیح بدین.

سوالای شما خیلی شد ... توصیه پایین رو انجام بدید .. تو بخش دیوارها جواب سوالاتتون نوشته شده
اون لایه ای که بین دو تا کور باندری قرار میگیره در واقع سازه و تشکیل دهنده دیوارتونه که باید از نوع استراکچر باشه، مثلا آجر یا بلوک دیواراست
لوکیشن لایه برای تنظیم نحوه کشیده شدن دیواراست
اینکه تو حالت فاین چرا دیده نمی شن شاید برای اینه که شما به لایه ها متریال های مختلف ندادید
برای جابجا کردن طرف داخل به خارج دیوار هم کافیه تو نمای پلانتون رو دیوارتون کلیک کنید یه فلش دو طرفه آبی ظاهر میشه که با کلیک روش جای داخل و خارج دیوار عوض میشه

من یه سوال دارم وقتی مثلا یه فضا 3 طبقه دارم ترسیم می کنم ...سقف این فضاها باید با چی ترسیم بشن؟ من سقف طبقه اول و دوم رو با ceiling و طبقه آخر رو با roof کشیدم درسته؟ و اینکه کلا تو رویت فرق روف با سیلینگ چی هست ممنونم

خیر درست نیست، شما رشته اتون معماریه؟ شما باید همه به قول شما سقف های طبقات میانی رو با Floor یعنی کف بکشید و فقط آخرین سقف که با فضای آزاد ارتباط داره رو بعنوان سقف یا roof بکشید ... Celling سقف کاذبه و باید تو ویوی مخصوص خودش که به همین نام تو پرراجکت ویوور هست کشیده بشه

توصیه می کنم 8 تا پی دی اف آقای آریانی رو از اینترنت دانلود کنید و از روش یاد بگیرید برای شروع خوبه

معمار اسمان

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام.مشکل من این هست که در فایلی که ترسیم کردم وقتی وارد نماها میشم نمیتونم خطوط لول ها رو ببینم..دوستان اگه راه حلی هست بگین ممنون میشم؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام.مشکل من این هست که در فایلی که ترسیم کردم وقتی وارد نماها میشم نمیتونم خطوط لول ها رو ببینم..دوستان اگه راه حلی هست بگین ممنون میشم؟

سلام
اگر پروژه اتون بزرگه شاید لول ها گوشه ای از نما قرار گرفته باشن ... یا شاید هیدن شده باشن اشتباها

تبسم

عضو جدید
چه جوری میشه هم پنجره هایی که اکابه بالایی دارن مثل سرویس ها هم پنجره های با اکابه کم ر و تو پلان دید؟ man az view range رفتم نمیشه یا فقط پنجره های سروس رو میبینم یا اتاق هاممنون راهنما ی کنین

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
چه جوری میشه هم پنجره هایی که اکابه بالایی دارن مثل سرویس ها هم پنجره های با اکابه کم ر و تو پلان دید؟ man az view range رفتم نمیشه یا فقط پنجره های سروس رو میبینم یا اتاق هاممنون راهنما ی کنین

ویو رنج رو یا باید رو ارتفاعی بذارید که هر دو پنجره رو نشون بده
یا باید دامنه ویو رنج رو ست کنید ... ویو رنج 4 تا گزینه داره که یکیش برای خط برش دید هست .. یکیش هم برای دامنه دید یعنی مثلا چقدر پایین تر از ارتفاع برش دیده بشه